Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14577. kiscsillag30 (válaszként erre: 14576. - Turkkati)
2012. okt. 6. 10:04
Szia!Hát pont erről beszélek.Mindegy,hogy mit csinálunk a próbálkozásaink csak időhúzás!Úgy is műtét a vége!Jobb ezen minél hamarabb túl lenni:)Nekem már 12 évesen megjött!15 évesen gyógyszert írt fel a nőgyógyász,mert 4 hétig meg volt a bajom 2 napig nem aztán megint megjött!Nem győztem szedni a gyógyszereket na meg a vasat!Mire 1 év múlva beállt!Olyan fehér voltam mint a fal,a sok vérzés miatt.De elmúltak ezek az idők,és végre nem vérzek soha többé!!!!!!!!:)Úgyhogy át tudom élni a helyzetet,én is voltam így,és utáltam magam is miatta!Puszi
14576. turkkati (válaszként erre: 14570. - Kiscsillag30)
2012. okt. 6. 09:38

Klassz vagy csajszi:)


Tőlem is megkérdezte 1 kolléganőm, hogy lagziba készülök, azért várom ennyire:))


Mikorra elszántam magam, bizony vártam, hogy soha többé ne kelljen vérezni.

Akkor már ott tartottam, hogy 3 hét menses, 1 hét szünet.

Megszűnt a házaséletem, meg tulajdonképpen teljesen takarékon voltam:(, örültem, hogy dolgozni tudtam járni. Azt is csak váltóruhával, mert hiába mentem el szünetben tisztába tenni magam, már következő óra végén volt, hogy nadrágot kellett cserélni:(


Persze, hogy mindent meg kell próbálni, de szerintem 80%-ban akkor is műtét a vége.

2012. okt. 6. 09:26
Ja és Picurka hidd el,hogy te is rendbe fogsz jönni!Én szorítok neked az tuti!Ha kérdésed lenne akkor csak nyugodtan én itt vagyok!pussz
2012. okt. 6. 09:22
Sziasztok lányok, asszonyok!Nincs az életetekhez semmi közöm de üzenem azoknak akik a fórumon vannak vagy ezután látogatnak ide és műtét előtt állnak,hogy nem kell itt semmi gyógyszer egyszerűen át kell esni a műtéten és kész!Semmi bajotok nem származik belőle,sőt sokkal jobb életetek lesz ezután.A műtét kibírható,és ami muszáj az muszáj.Úgyis ez lesz a vége akkor meg minek költeni a gyógyszerekre?Akinek van gyereke annak könnyebb,akinek nincs az meg gondoljon magára az életben egyszer!!!!!!!!!!!!!!!
14573. kiscsillag30 (válaszként erre: 14571. - Picurka1968)
2012. okt. 6. 09:13
Szia!Az én con.2012.06.26-án volt.Két napig véreztem,de csak mikor pisiltem+1 napig maszatoltam és ennyi.Utána 2hét múlva volt a havim normálisan 7 napig!Ha megjön akkor is megműtenek bár orvos függő!Éles fájdalmat én is éreztem,sőt olyan érzésem is volt mintha égő parázs lett volna a hüvelybe.Nem kell aggódni,mert a tisztulás nem mindenkinél egyforma az én dokim azt mondta,akkor van baj,ha műtét után 4 5 nappal még mindig élénk vér jön ha maszatolás akkor nincs gond.
14572. Picurka1968 (válaszként erre: 14266. - Sztt67)
2012. okt. 6. 08:54
A kisműtétet szövettani vizsgálat céljából csinálják,ha rákgyanús a cytológia!Nekem 2-szer volt p3,utána meg p4,megcsinálták a konizációt,így derült ki,hogy rák.
14571. Picurka1968 (válaszként erre: 14570. - Kiscsillag30)
2012. okt. 6. 08:32

Szia Kiscsillag!

Látod,már számolom vissza a napokat,tényleg jobb lesz túl lenni rajta,míg nem késő!Nálunk anyámnak volt ilyen gondja,21 éve,de későbbi stádiumban derült ki.Kivettek neki mindent,meg kapott sugarat,most is jól van.Ja,és őt is a szegedi klinikán műtétték,engem is ott fognak.Egyébként szerettem volna kérdezni Tőled,hogy a con. után meddig tisztultál,és mikor jött meg a következő havid?Nekem szept. 13-án csinálták,de még mindig maszatolok.Meg félek,hogy a műtétre pont megjön,bár itt olvastam többektől,hogy akkor is elvégzik a műtétet!Örülök,hogy rendben vagy,remélem nemsokára én is így nyilatkozhatok!Ja,+1 kérdés,te is éreztél ilyen éles szúrásokat a hasadban?pussz:Picurka

14570. kiscsillag30 (válaszként erre: 14569. - Picurka1968)
2012. okt. 6. 07:04

Szia!Mikor én megtudtam a diagnózist nagyon sírtam!

"mamám rákba halt meg"gondoltam,most én jövök!Aztán azt mondtam,hogy nem hagyom a gyerekeimet magára,és nekem ez adta az erőt!Nem gondoltam másra csak,hogy minél előbb vegyék ki azt a részt ami beteg nehogy áttétes legyen.Azt mondtam,hogy egy 30 éves szervezetnek bírni kell a küzdelmet a rákkal.És itt vagyok legyőztem élek,és ez a lényeg!!!!!!!!!!!!!!!!Pozitívan kell a dolgokhoz állni,és az már félsiker!Mikor bevittek a műtőbe én még akkor is nevettem,mert a beteghordó vicceket mesélt.Mikor jött az altatóorvos megkérdezte,hogy fizetnek e nekem a műtétér,hogy nevetek.Azt mondta ilyen még nem volt,én meg mondtam neki,hogy ha sírok akkor is kiveszik,meg ha nevetek akkor is úgyhogy inkább nevetek:)Nem érdekelt más csak a gyógyulás!!!!És neked is csak erre szabad gondolnod!Sok sikert a műtéthez.

14569. Picurka1968 (válaszként erre: 14565. - Szörvívör)
2012. okt. 5. 22:55
Én nem sírtam,mikor megtudtam a diagnózist,azóta is talán egyszer pityeredtem el,mikor senki nem látott.Na,jó,két hete tudom,még sírhatok!Néha én is azt gondolom,hogy jobb lenne már túl lenni rajta!Még 10 nap,addig tartsátok bennem a lelket!11. a műtét napja!
14568. ibab (válaszként erre: 14550. - Hóvirág66)
2012. okt. 5. 22:43
Az emelésnél úgyis érzed, hogy mennyit szabad,lehet.A műtét után közvetlenül még egy ásványvizes palackot is nehéz volt felemelni.Azután egyre jobban ment.Mai napig(6 hetes vagyok)2-3 kilónál nehezebbet nem emeltem, mert nekem volt hüvelysüllyedésem is,amit megszervizeltek műtét közben.Nem szeretnék visszaesni.De felhívták a figyelmemet, hogy 1 évig 5 kilónál többet ne,ha nem akarok bajt.Az egyik szobatársam azért jött vissza fél év után,mert megemelt vmi autóalkatrészt, amit a férje útban hagyott.Arrébb akarta tenni.Nem kellett volna:(( Vigyázzatok, óvatosan és izomból,ne derékból.Még a hasizom gyakorlatokra is vigyázni kell, nem szabad erős hasprést gyakorolni, csakis úgy lehet edzeni, hogy összeszorítod(felhúzod) a záróizmokat erősen.
14567. ibab (válaszként erre: 14557. - Levendulka)
2012. okt. 5. 22:36
privit küldtem:)
14566. brigero (válaszként erre: 14563. - Szörvívör)
2012. okt. 5. 22:32
Elhiszem,hogy jot akart a doki. De az mennyivel jobb, hogy allando hormonkezelest kell kapnom, ha nem akarom, hogy kiujuljon? Brutal mennyisegu sargatesthormon injekciot 3-havonta, ami mellekhataskent ugyanugy leallithatja a menszeszt mintha kivette volna a mehemet.
14565. szörvívör (válaszként erre: 14562. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 21:15

Márciustól rettegtem, és sírtam amikor megmondták, hogy "kipakolnak",pedig 57 éves vagyok.

Azután már sietettem volna az időt, hogy minél hamarabb legyek túl, és most nagyon nagyon jó.

És a bátorítást innen merítettem a fórumról, ha sírnhatnékom volt, gyorsan idekattintottam és nemsokára vigyorogtam!Te is ezt fogod tenni.

14564. szörvívör (válaszként erre: 14545. - Zsuzsenka65)
2012. okt. 5. 21:10
Szólj az orvosodnak, és még biztos, hogy rátesznek a "pihenőidőre" pár hetet! Én ülő munkát végzek, és elmúltam nyolc hetes, nincs semmi gondom- a hajpergésemen kívül - de mivel köldökig vagyok vágva nem is engedett az orvos még most sem dolgozni! Nagyon kell az emeléssel vigyázni, tényleg nem játék!!!
14563. szörvívör (válaszként erre: 14548. - Brigero)
2012. okt. 5. 21:02
Lehet, hogy meggondolta magát műtét közben, hogy nem feltétlenül szükséges kivenni a méhedet, és fiatal vagy még, és talán a gyermekvállalás terén meggondolod magad. Hogy ez mennyire etikus, főleg, hogy előtte megbeszéltétek, hát nem tudom...
14562. Picurka1968 (válaszként erre: 14551. - Kiscsillag30)
2012. okt. 5. 20:24
Hát,remélem,hogy a műtéttel megoldódik minden,bár még tiltakozik ellene az agyam!Én nem szedek most semmit,de egyik ismerősöm ajánlotta a líciumot!/goji bogyó/Próbálta már valaki közületek?
14561. liliom103 (válaszként erre: 14544. - Zsuzsenka65)
2012. okt. 5. 20:14
Én is hozzá járok.Engem is ő fog műteni,ha nem a gyógyszer marad.
14560. brigero (válaszként erre: 14559. - Lenvirág)
2012. okt. 5. 19:55
Ne felj nem faj a varratszedes, nekem hetfon szedtek ki 11 napra, mar eleg kenyelmetlen volt, nagyon huzott. Kiszedes utan nagyon megkonnyebultem. Az egyik veget ovatosan levagta, aztan szepen kihuzta a varratot, szinte eszre sem vettem, csak mikor megmutatta, hogy kint van. Nekem bent maradt az egyik drencsovet tarto varrat, az kellemetleneb volt. Ugyhogy ne felj.
14559. lenvirág (válaszként erre: 14549. - Vicus68)
2012. okt. 5. 19:47
Szia, örülök, hogy Te is jól vagy már. Én holnap megyek varratszedésre, remélem nem fog fájni, mert már nekem is eléggé húzódik. Gyógyulj gyorsan!
14558. Vicus68 (válaszként erre: 14557. - Levendulka)
2012. okt. 5. 19:34
Amikor elmenrem az orvosomhoz, hogy megbeszéljem a műtétet, látta rajtam, hogy nem tölt el felhőtlen örömmel a műtét gondolata. Megemlítette, hogy van gyógyszer, potom havi ötvenezerért, aminek a hatására visszahúzódhat a mióma, de nagy valószínűséggel ki fog újulni. Azóta túl vagyok a műtéten, a zárójelentésen az szerepel, hogy a méh csecsemőfej nagyságú volt, "számtalan göbbel". Ha neked is sok miómád van, nem is biztos, hogy a gyógyszer hatásos lenne, csak kidibnál egy csomó pénzt.
14557. levendulka (válaszként erre: 14543. - Ibab)
2012. okt. 5. 19:28

Szia Ibab,


Hol műtöttek Bp-en és ki volt az orvosod? Én most állok döntés előtt: gyógyszer vagy műtét?

Szép estét

14556. brigero
2012. okt. 5. 19:27
Erre gondoltam en is, vagy a sudokremre, de nem mertem kenni, mert meg vannak a vagas helyen varrok.
14555. hóvirág66 (válaszként erre: 14552. - Brigero)
2012. okt. 5. 19:25
Én is körömvirág krémmel kenem!
14554. kiscsillag30 (válaszként erre: 14552. - Brigero)
2012. okt. 5. 19:23
körömvirágkrém
14553. kiscsillag30 (válaszként erre: 14537. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 19:22
nem fogysz el ne aggódj.
14552. brigero
2012. okt. 5. 19:22
Az elobb nem pontosan irtam az idopontokat szept.4 -en a kurtmutetem volt, a nagymutet 20-an volt, most vagyok ket hetes. A hajam nekem is jobban hullik, a heggek elege huzodnak. Probalok setalgatni, de eleg kimerito, remelem hamarosan jobb lesz. Nekem az a problemam, hogy nagyon viszket a hasam, es nem tudom mivel kenhetem a sebnel. Ha van valami jo krem otletetek, akkor irjatok meg legyszi. Elore is koszke. Kriszti
14551. kiscsillag30 (válaszként erre: 14536. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 19:21
Szia!Nem kellett semmi más kezelés.Az eltávolítás minden gondtól megszabadított:)Hidd el minden rendben lesz nálad is nem kel kemó meg sugár!Vitamint nem szedtem de most akarom elkezdeni az 1000-es c vitamint!
14550. hóvirág66 (válaszként erre: 14546. - Ibab)
2012. okt. 5. 19:20
Engem szeptember 4.-én műtöttek. Utána felhívták a figyelmemet, hogy nem szabad emelni, de a súlyhatárt nem mondták. Nekem sem jutott eszembe, hogy megkérdezzem. Azóta viszont többször eszembe jutott. Most örülök, hogy erre is választ kaptam. Ezek szerint kb. 5 kg az elméleti súlyhatár!? Még műtét után 1 évvel is vigyázni kell az 5 kg feletti emeléssel? Olyan sokáig elég nehéz elkerülni, pláne annak, aki fizikai munkát végez.
14549. Vicus68
2012. okt. 5. 19:05
Sziasztok ! Túl vagyok a műtéten, engem is 26.-án műtöttek, mint Lenvirágot. Most olvasgattam bele a hozzászólásokba, amit azóta írtatok. Nekem nem tettek be dréncsövet, a varratot szerdán vették ki. Még egy kicsit érzékeny a hasam, nem tudok hason aludni, a háton fekvés viszont a hátam készítette ki. Aki még előtte áll, és több hete van vissza a műtétig, ha az egészségi állapota engedi, erősítse a hát-, és hasizmait, nem fogja megbánni. Azt is olvastam, hogy többeknek hullott a haja. Ezt én is észrevettem, ezek szerint nemcsak a szokásos őszi hajhullás volt. Mondjuk nekem nem voltak vérzéses panaszaim, a miómát ultrahang mutatta ki.
14548. brigero
2012. okt. 5. 18:38
Sziasztok. Mar regota olvasgatom a forumot, de eddig meg nem irtam semmit. De most ugy erzem ki kell adnom magambol valamit. Szeptember 4.en volt a mutetem extrem nagy mioma miatt. Megegyeztunk a dokimmal, hogy kiveszi az egesz mehet, igaz hogy meg csak 36 eves vagyok de nem akarok gyereker sem most sem a jovoben. Erre az ebredes utann kozli velem, hogy a mehem megmaradt. Eleg duhos lettem, kerdeztem, hogy mi a garancia arra, hogy nem lesz ujjabb miomam, mire azt mndta, hogy semmi, de ad majd gyogyszert ra. Most majd szedhetek valami hormont ra, ha nem akkarok ujabb mutet. Miert nem lehete azt a mutetet megcsinalni amiben megegyeztuk? Nekem nem kehet beleszolasom a sajat egeszsegembe?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook