Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


14541. zsuzsenka65 (válaszként erre: 14540. - Liliom103)
2012. okt. 5. 16:09
Szia! Én is épp úgy vagyok mint te.Húzom az egészet,már túl lehetnék rajta.Az a baj ahány orvoshoz kerülsz,mindegyik mást mond.Már műtéti előjegyzésen voltam szintén Győrben,amikor elbizonytalanítottak.Gondolkodtam,véleményt kértem itt,utána olvastam.Most ott tartok,hogy januárba műttetem meg magam.Ha menni kell nem szabad halasztani.Üdv Zsuzsa
14540. liliom103 (válaszként erre: 14519. - Ibab)
2012. okt. 5. 14:29

Szia! köszönöm a válaszod!Azért hezitálunk,hogy mi tévők legyünk,mert már 3 orvos is ezt javasolta.Most csak 2 dobozzal kell megvenni,és a harmadikat adja a gyógyszergyár.De a két doboz ára 105000Ft .Ez azért nagyon húzós.A párom külföldön dolgozik,6 hetente jár haza egy hétre.Nehezen tehetem meg,hogy kivonom magam egy hónapra a forgalomból,mert nincs segítségem.A gyerek is gond.

És nem beszélve arról,hogy nagyon be vagyok rezelve.De gondolom ez mindenkivel így van.Téged hol műtöttek? A Győri orvosokról van valakinek tapasztalata?Nekem egyébként 2 miómám van ami nem túl nagy,de a vérszegénységgel küzdök állandóan,Nagyon hullik a hajam és fáradékony vagyok.Szedem a vasat de sajnos nincs eredménye,mert minden hónapban többet vesztek,mint ami termelődik.Én próbálkozta természetgyógyász által javasolt elixírrel,de sajna nem volt hatása.Úgyhogy el kell döntsem minél hamarabb mi legyen,mert ezt tovább húzni nem lehet.Téged mikor műtöttek?És hogy viselted?

14539. Picurka1968 (válaszként erre: 14538. - Turkkati)
2012. okt. 5. 08:56

Sziasztok Mindenkinek!

Nagyon örülök ,hogy megtaláltam ezt az oldalt,és köszönök minden jó szót,bíztatást!Tényleg szükségem van rá!puszi mindenkinek!

14538. turkkati (válaszként erre: 14527. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 08:36

Szia!

Szedd a frontint, mert a zakatolást nem lehet kikapcsolni!

Akik túl vagyunk a műtéten, könnyen beszélünk, utólag tényleg nem nagy dolog, de mindegyikünk félt tőle valamennyire előtte.

Ha daganat miatt kell a műtét, meg még jobban félünk.

Nekem az arcomon volt rosszindulatú elváltozás, jobban féltem, mint a hasi műtéttől. A tudatunkban benne van a rettegés ettől a betegséstől, de a lányoknak igazuk van, hogy csak pozitívan kell hozzáállni.

Baj van, de csak akkora, amiről már tudsz, az mri sem fog rosszabbat mutatni és a műtét után meggyógyulsz! Csak erre gondolj!

Kívánok ehhez sok erőt:)!

2012. okt. 5. 08:20
Bocsi,félrenyomtam,hamarabb ment át az üzenet,mint szerettem volna!Én nagyon vékony vagyok,remélem,nem fogyok el teljesen!Már a kon. miatti koplalás is meglátszik rajtam,mindenki szörnyülködik,hogy milyen sovány vagyok.:))
2012. okt. 5. 08:17

Köszi Kiscsillag!

Jobbat én sem tudok kitalálni,mint a műtét!Illetve,ha már válogatni lehet,inkább ez,mint a kemo,vagy a sugár!Te kaptál utána valami ilyen kezelést?Én 1.A.1 stádiumos vagyok,azt ígérték,a műtét 100%-osan megoldja a problémát!Szombaton lesz mri,remélem,nem találnak komolyabb problémát!Megnézik a mellkast is,meg a teljes hasat!Szedtél vmi vitamint,vagy egyéb étrendkiegészítőt a műtét után?É

14535. julika0127
2012. okt. 5. 07:58

Sziasztok, ma vagyok 18 napos, és még a dréncső helyén mindíg luk van ami levedzik. A vágásom helye szépen begyógyult alig látszik, de ez a luk...

Most a dokim utasítására borkősavat kell minden reggel beleszórnom. Ez állítólag összehúzza.

Van valakinek tapasztalata ilyen téren?

Mindenkinek gyógyulást és szép napot kívánok.

Julika

14534. kiscsillag30 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 5. 07:56
Szia!Tény,hogy egy ideig azt érzed,hogy felfújódtál,de ez elmúlik,és a hasad olyan lesz mint volt.Ha most feszes és lapos a hasad akkor műtét után is az lesz.Nem kell emiatt aggódni.
14533. kiscsillag30 (válaszként erre: 14525. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:48
Szia!Én erre azt tudom írni,hogy az a tény,hogy meghalhatok az félelmetes.Erre kell gondolni,és ha meg akarsz gyógyulni egy idő után már nem a félelemre fogsz gondolni,hanem arra,hogy bármilyen is a műtét ez a lehetőséged az életre!!!!!!!!!!!Meg kell csinálni át kell rajta esni,és a Jóisten majd vigyáz rád!:)
14532. kiscsillag30 (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 5. 07:36
Szia!Nekem is méhnyakrák miatt távolították el a méhemet,és meggyógyultam!!!!!!!!Nem kell félned te is meggyógyulsz,és élheted tovább a már félelem nélküli életed!Sok sikert a műtéthez.Ha kérdésed van szívesen válaszolok.puszi
14531. levendulka (válaszként erre: 14530. - Judit1109)
2012. okt. 5. 06:27

Jó reggelt, sziasztok!

Köszi Judit :)

Nem jött meg a privát. Az mitől lehet?

Szép napot és hátha még megérkezik, várom nagyon :)

14530. Judit1109 (válaszként erre: 14527. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 23:23

Privi ment.

J

14529. Judit1109 (válaszként erre: 14528. - Levendulka)
2012. okt. 4. 23:13

Isten hozott:-(.

Nyugi, nem lesz plöttyedt! Semmilyen testi változásod nem lesz, "csak" jobb lesz az életed!

Üdv. Judit

14528. levendulka (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 23:01

Sziasztok, új vagyok, nehezen ismerem még ki magam a hozzászóláson, de sok érdekeset olvastam, ami sajnos engem is érint.

Először is, mindenkinek jobbulást és jó egészséget! Másodszor, érdeklődnék, hogy aki már átesett ezen a műtéten, az milyen testi változásokat vett észre magán? Ma nekem is megpendítette az orvosom a méheltávolítást vagy az Esmya-t... Viszont azt hallottam, hogy méheltávolítás után "plöttyedt" lesz a hasunk, nem lesz feszes és lapos. Kedves sorstársak, igaz ez?

A válaszokat előre köszönöm és minden jót kívánok!

14527. Picurka1968 (válaszként erre: 14526. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 22:09

Csak bizakodom,hogy ettől nagyobb baj már nem lesz,majd szombat este megyek mri-re!Néha azt gondolom,ez a várakozás rosszabb!Már írattam a házi orvossal frontint,hogy legalább aludni tudjak éjjel,különben csak zakatol az agyam!

Jó éjt!Picurka

14526. lenvirág (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:57

Többen voltak itt így, hogy nem volt semmiféle betegségtudatuk, csak jött, mint a villámcsapás.

Arra kell gondolni, hogy ez a műtét a legjobb megoldás, hogy megelőzzék a nagyobb bajt.

A gyógyulásban is sokat segít a pozitív gondolkodás. Ezt nyilván tudod is, de itt még beléd sulykoljuk egy páran a műtétig!!!

Jó éjt! lenvirág

2012. okt. 4. 21:54
Remélem,tényleg nem akkora cucc,de aki előtte van,jobban fél!De köszönöm a bátorítást!Jó éjt!
14524. Picurka1968 (válaszként erre: 14523. - Ibab)
2012. okt. 4. 21:51
igen,a születési évemet jelzi a szám!Tényleg nem készültem már szülni,inkább a nagymamaságra készülök!Hát,hogy a havi vendégem nem fog hiányozni,abban biztos vagyok,sőt már rendelkeztem is a megmaradó segédeszközök sorsáról,a menyeim javára!
14523. ibab (válaszként erre: 14522. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 21:45
Picurka, ha a neved mellett a születési éved van, akkor azt hiszem ,nem igazán van már a méhedre szükség.Idősebb vagyok nálad két évvel,műtét elött megköszöntem a méhemnek az eddigi tevékenységét és sok sikert kívántam neki a továbbiakra az orvostanhallgatók örömére. Hogy téged idézzelek, ha élni akarsz, túl kell esned a műtéten. Hidd el,azon túl, hogy életmentő a műtét, nem fog hiányozni a méhed,sem a havi vendéged! Sokkal jobban hiányzik bármelyik fogam, amit kihúztak,mint a méhem. Mindeféle képp' a gyógyulásra összpontosíts, semmi gond nem lesz.Túlesel a műtéten, megkapod a negatív szövettani leletet és boldog leszel.Nem egy akkora cucc hidd el:)))))))))))))))))))))))))mi itt vagyunk és bátorítunk!!jóéjt,Ildi
14522. Picurka1968 (válaszként erre: 14521. - Lenvirág)
2012. okt. 4. 21:18
Köszönöm,Lenvirág!Tudod,ez olyan volt nekem,mint a villámcsapás!Minden évben elmegyek rákszűrésre,tavaly P2 volt!Most meg P3 kétszer,utána P4,3 hete konizáció,egy hete kaptam meg a szövettani eredményt,meg az onko-team döntését.Lázad minden porcikám ellene,de ha az eszemet használom,el kell fogadnom,ha élni akarok.üdv!Picurka
14521. lenvirág (válaszként erre: 14520. - Picurka1968)
2012. okt. 4. 20:22

Ha bármilyen kérdésed van, ha valamiben bizonytalan vagy, esetleg csak egyszerűen beszélni akarsz róla, itt mindig van valaki, aki válaszol! Ezzel a betegséggel is vannak itt sokan, és már gyógyultak!!

Üdv lenvirág

2012. okt. 4. 20:02
Sziasztok!Üdv mindenkinek!Sajnos én is beálltam a sorba,16-án fogják eltávolítani a méhem,méhnyakrák miatt!Hetek óta olvaslak benneteket,látom nagyon aranyosak vagytok,ahogy bátorítjátok egymást,és megosztjátok a tapasztalataitokat!Nem tagadom,félek is,meg szeretnék is túl lenni rajta!
14519. ibab (válaszként erre: 14518. - Liliom103)
2012. okt. 4. 18:08
Szia, én azt hallottam róla-mert rajtam is ki akartak próbálni mindent- , hogy csak a vérzést csökkenti,hogy a műtétre sor kerülhessen.Tehát ez a egy preoperatív gyógyszer,nem a műtét helyett,hanem előkészítve a műtétet írják fel,hogy hozzásegítsék a betegeket ahhoz, hogy jobb egészségi állapotban és minimális invazivitás mellett kerüljön sor a műtéti beavatkozásra.Persze ha a méhmióma bazinagy,mint nekem is volt, nem biztos, hogy csökkenti a méretét a könnyebb operáció érdekében, hanem csak a kisebb,de őrült vérzéseket okozó miómákat regulázza meg egy kicsit a beavatkozás kedvéért.A mellékhatásokról gyanúsan hallgatnak,pedig minden gyógyszernek van mellékhatása, és nem mind1, hogy mi.Másod sorban a gyógyszert maximum 3 hónapig lehet alkalmazni, nos én kétlem, hogy 3 hónap alatt rendbe jön mindaz, amivel évek óta kűzdünk.Ezt egyszer egy természetgyógyász ismerősöm mondta,mert próbálkoztam homeopátiával is,hogy annyi év kellene ahhoz, hogy elmúljon, ahány év alatt kialakult. Ezért hagytam abba a gyógyszert és a homeopátiát, az akkupunktúrát, a ráolvasást, a táltosigéket és a hormontartalmú gyógyszereket egyaránt és választottam a radikális, de hatásos műtétet,mert örömteli éveket akartam és nem kűzdelmeseket egy, vagy több átkozott miómával.Biztos, hogy nem vállalnád be a műtétet? Mit javasolnak? Mert légy fenntartással a gyógyszerek iránt egy kicsit, mert a gyógyszerlobbi sok mindenre rá tudja szedni az embert, de az életminőséged közben romlik.Anyumnak is volt 5 hasi műtétje, 74 évesen volt az ötödik.Túlélte egész jól.Most halt meg a tavasszal, de infarktusban.A hasával minden ok volt.40 évet élt a méheltávolítása után, a szíve volt rossz,övön alul semmi gáz nem volt neki.
14518. liliom103
2012. okt. 4. 13:48
Sziasztok Lányok! Valaki nem szedi véletlenül az ESMYA nevű gyógyszert?Valaki tud róla valamit?Azon felül,hogy horror ára van.Ezt ajánlotta a dokim,mert miómáim vannak amik okoznak bajt bőven Ha megműtenének ez lenne az ötödik hasi műtétem,ami nem veszélytelen.Írjatok légyszí,ha tudtok róla valamit!
14517. ibab (válaszként erre: 14512. - Koncibonci)
2012. okt. 4. 12:05
IGen, köszi, úgy értettem, hogy méhnyakrák szűrésre nem kell menni,mert az már a spirituszban úszkál. De ellenőrzésre azért persze ajánlott:)))bármi elváltozás lehet,meg a műtéti terület kontrollját is érdemes megejteni.puszi
14516. lenvirág (válaszként erre: 14515. - Avela)
2012. okt. 4. 11:58

Szia, szerintem ha csak ajánlották, akkor megelőzés céljából lenne. Ha teheted, kérj véleményt már orvostól is. Van, mikor többet árt, mint használ.

Gyógyulást! lenvirág

14515. Avela
2012. okt. 4. 10:24
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy műtét után volt valaki akinek sugárkezelést ajánlottak? Mi a tapasztalat és miért kell ha "mindent" eltávolítottak? Erről még nem tudtam az orvossal konzultálni mert 2 hét múlva kaptam időpontot.
14514. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:19
Most olvasgattam itt elég sokat, és ahány kórház annyi féle képpen műtik az embert... nekem is nagy volt a miómám,(csecsemőfejnyi) és mégis bikinivonalban vágtak, mivel azt mondta a dokim, hogy ha kell akkor a belső vágásnál csinál egy kis t betű szerű valamit és akkor úgy biztos ki lehet venni, így is történt... Tény és való, hogy a műtét előtti kellemetlenségek sokkal jobban ki készítik az embert mint maga a műtét utáni fájdalom... én vérszegény is voltam nem kicsit, elég sok vért kellett kapnom én ettől is féltem, nem kicsit, kié, mié, hogy reagál rá a szervezet, kilökődhet e meg minden ilyesmi, de hála ezzel sem volt semmi gond 5 napot töltöttem kórházba engem Kecskeméten operáltak, egy nagyon "édes doktorbácsim" volt, van... mindenkinek csak ajánlani tudom. szerintem nagyon fontos, hogy az orvos hogy áll a beteghez, nekem mindent elmondott, és felkészített minden eshetőségre, sokat beszélgettünk a műtét előtt, után is. Csak hálás lehetek neki, és természetesen itt nektek is mivel mindig volt pár szép, jó és hasznos szavatok az emberhez...
14513. 19fc940bd2
2012. okt. 4. 09:07

Sziasztok!

Szép napot mindenkinek. Köszönöm aki az elmúlt pár napba gondolt rám. Most már jobban vagyok, egy bent maradt varrat rész okozta az irritációt, és ez miatt duzzadt, dagadt meg a hasam és volt az a szinte elviselhetetlen fájdalom. Mindenkinek mielőbbi gyógyulást kívánok. Puszi

14512. koncibonci (válaszként erre: 14507. - Fourbaby36)
2012. okt. 4. 08:12
Szia Anna! Az éves kontroll nem visszarendeléses alapon megy, hanem rákszűrésre kell menni. Nekem mindent kiszedtek, se petefészek, se méhnyak nem maradt és azt mondta a doki a Klinikán, hogy akkor is menni kell rákszűrésre évente egyszer, mert igaz ritkán, de a hüvelyben is lehet probléma. Ibabnak is üzenem, menjen el szűrésre, megéri. Kriszti

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook