Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (1241. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

5959. Saci-maci2010-08-25 15:23
Sziasztok!
az előbb elfelejtettem:
pár kérdésem lenne még a már műtöttekhez:
- vizelet csöpögéssel mi a helyzet? Volt műtét előtt, és maradt utána is, vagy nem volt, de lett, vagy nem volt, nem is lett?
-akik hónapokig-évekig próbálták a műtét idejét eltolni, mi alapján döntöttek végül a műtét mellett? (Pl. újabb orvosi vizsgálaton kapott rosszabb eredmény, vagy újabb tünetek, vagy elviselhetetlen fájdalmak-vagy vérzési rendellenességek, vagy mi volt az a pillanat, amikor elfogadtátok végül a műtét szükségességét, v. sűrgősségét?
-volt-e köztetek olyan, akinek rángatódzott a méhe, illetve a hasban egy-egy ideg-vagy ér, vagy akármi? normális ez?
- na és az, hogy sokszor zsibbad - főleg a bal- lábam térdtől lefelé, meg a bal karom könyöktől lefelé? (ez leginkább akkor különös, amikor pl. hanyatt fekszem, vagy a jobb oldalamon. max 5 perc, és zsibbad a bal! (nem a jobb, amelyiken fekszem, hanem a bal!) ki érti ezt?
-milyen volt a a hasatok műtét előtt- és műtét után? mármint kinézetre? pl. Nagy, lógó, utána meg feszes-lapos, vagy még lógóbb, vagy milyen? Van köztetek, aki műtét után túl csúnyának találta a hasán a bőrt, és netán megplasztikáztatta?
- szerintetek, az akaratlan vizelet csöpögés, a haskerület további növekedése, vagy a zsibbadás (ami sokszor hasi rángatódzás után közvetlenül lép fel) mint új tünetek - az állandó, hol jobb, hol szinte elviselhetelen fájdalmak mellett) rosszabbodást jelenthetnek? (irány a doki???? )
(én vagyok, akinek már mondat a doki, hogy kell, de még húzni akartam az időt, túllenni a nyáron, a melegen, az iskolaszüneten, stb. na meg a nyomorult parlagfű alalergiás időszakon!!!( mert így is nehéz minden évben ez a 6-8 hét, de nem szeretnék műtét alatt megfulladni, mert elzáródnak a légutak, ill. utána friss hasi vágással tüsszögni, abbahagyhatatlanul köhögni, meg orrot fújkálni.Egyzerre csk az egyiket akarom elviselni, (allergiás tünetek, vagy a méheltávolítás, mert együtt túl sok lenne!!)

Mi a véleményeteK?

5958. erikpipi2010-08-25 15:15
Sziasztok!
Ez a műtét mihez hasonlítható. Életmentő császár? Már ha volt, ilyen valakinek.

5957. Moncsina2010-08-25 15:02
Jaaa és jelentem, fodrászhoz megyek ma:) Most 4-re, muszáj hajat mosni, 10 napja nem volt megmosva és nem tudok behajolni a kádba...

5956. Moncsina2010-08-25 14:59
Köszönjük szépen kedves soraidat:)
(válasz Saci-maci 5955. hozzászólására)

5955. Saci-maci2010-08-25 14:53
Sziasztok Csajok!

Üdv az új belépőknek. Mindennap olvastam a fejleményeket, ha nem is írtam, de azért itt voltam. :-))
Vegyes érzelmekkel tölt el, ha látom, hogy gyarapodik a csapat. Egyrészt jó, örülök a több csapattagnak, a növő közösségnek, viszont az nem túl nagy öröm, hogy sajnos napról napra gyarapodik azoknak a száma akiket méheltávolításra ítélnek az orvosok.
Gratulálok a friss műtötteknek is, (Moncsina, Hédi
és a többiek. ) Jó hallani, hogy túl vagytok rajta, izgultam értetek, szorítottam nektek.
Most még mindenképp sok pihenésre kell törekednetek, de örülök, hogy már most is sokkal jobban vagytok, mint közvetlenül a műtét utáni napokban. És lám, olyan példa is akad, aki egész jól viseli, minimális fájdalmai voltak-vannak.

További minden jót, gyógyuljatok-pihengessetek.
Saci-maci

5954. Moncsina2010-08-25 14:43
Én ma hogy jártam. Feküdtem, hanyatt és tüsszentenem kellett. Visszafojtottam, de azt hittem rögtön szétrepedek... jájjj és telefonáltam, akkorát ordítottam a telefonba mint a csuda:(

5953. Jucika422010-08-25 14:42
Szia Hédi!
Nekem is a figyelemmel volt bajom vezetésnél, elmúlhattam már 3 hetes is, és biztosan le volt lassulva az agyam, mert majdnem egy motoros bánta, olyan hülyeséget csináltam.

A belső varratok a külső vágás, és a köldök között vannak. Ha hozzáér valami, még nekem is fáj.
Ha erős idegzetű vagy, nézz meg egy hysterektómia videót a neten. Jelzem, nekem nem ment.
Jucika
(válasz hédi67 5951. hozzászólására)

5952. szofi992010-08-25 13:57
Pontosan nem tudom, konkrétan én egyet érzek az alul a vágás alatt egészen lent jobb oldalt. Szurkálni a vágás fölött, a köldök alatt oldalt , vagy középen szokott.

Vezetni vezethetsz, talán én két hetes voltam mikor először próbálkoztam először csak közelre, azután távolabbra mersézkedtem. Nekem a lábammal nem volt semmi baj, hanem inkább a fejem, vagyis nehezebben tudtam figyelni koncentrálni, és nagyon zavart az a sok napfény :):)A biztonsági öv sem nyomott, hanem inkább a nadrág. Szerintem először próbálj ki Te is egy rövid utat :):)
(válasz hédi67 5951. hozzászólására)

5951. hédi672010-08-25 13:40
Sziasztok!

Ezek szerint nem csak nekem érzékenyebb mostanában a sebem. Tegnap többet pihentem és ma is gyengébbnek érzem magamat, ráadásul a szokásos hibám, keveset iszom. Próbálok többet inni, de nagyon nehezen megy. A belső varratok hol vannak? Attól húzódik és fáj néhol, azt érzem? Mikor tudtatok műtét után autót vezetni először? Mert jövő héten be kellene mennem a munkahelyemre de még nem érzem hogy menne a pedálozás.

5950. Moncsina2010-08-25 11:45
sziasztok,
biztos az időváltozás miatt van a szurkálás. nekem is szurkál, mondjuk ma annyira nem mint tegnap.

5949. marcsi 612010-08-25 10:10
Jó reggelt!!!

Na szépen vagyunk nektek hasatok közepe szurkál nekem meg alull középen. mivel nekem hüvelyi volt.
Nem tudom melyik jobb érzés???

5948. ametiszt732010-08-25 08:35
Lányok,akkor most már örökké érzéketlen lesz a hasunk közepe?:)))
Ez olyan földönkívüli dolog nem?:))))))

5947. ametiszt732010-08-25 08:33
Ne hülyülj már,méghogy szike?:)))))
100 méter cérna talán:))))))
(válasz szofi99 5944. hozzászólására)

5946. szofi992010-08-25 07:37
Sziasztok ! Lányok hogy vagytok? Hédi, Piike, hová tüntél ?:)

5945. timuti672010-08-24 22:03
Csak nem!!!!!!A belső varratot én is elég intenzíven érzem,nem fáj csak érzékeny a hasam körülötte.

Mindenkinek gyors gyógyulást és jó éjszakát kívánok!

Puszi:Timi
(válasz szofi99 5944. hozzászólására)

5944. szofi992010-08-24 20:52
Gyógyul a belső sebed, már éppen ideje !:)
Az enyém meg néha szurkál, ma is ha hozzáértem a konyhapulthoz, belém szurt ! Lehet hogy bent maradt egy szike !:):):):)
(válasz ametiszt73 5943. hozzászólására)

5943. ametiszt732010-08-24 16:50
De aranyos vagy:D
Képzeld nekem még belül a hasam is viszket ,olyan furi,de komolyan:))))))
(válasz Moncsina 5942. hozzászólására)

5942. Moncsina2010-08-24 09:32
hurráááá!!!! de örülök:))))) szuper:)
nekem nagyon viszket, meg feszülget, de nem baj, tudom hogy gyógyul:))
(válasz ametiszt73 5941. hozzászólására)

5941. ametiszt732010-08-24 09:24
Sziasztok :))
Moncsikaaaaaa:)))))) Nagyon ügyes vagy ! De jó,hogy ilyen jól vagy ! Tessék szót fogadni az előttem szólóknak !
Képzeljétek ,ma reggelre úgy tűnik bezárult a lyuk a hasamon,előszőr volt száraz a gézdarab amit odatettem !!!!!!
Juhééjjjjjj

5940. Moncsina2010-08-24 09:18
jó reggelt:)
remélem mindenki jól érzi magát, már csak egy nap és jön egy kis hüss levegő. alig várom:)

5939. szofi992010-08-24 09:04
Sziasztok !

Mindenkinek szép napot kivánok !:):)

5938. Moncsina2010-08-23 19:44
igenis értettem!!!:)
ma is sokat feküdtem, de utálok feküdni már. mondjuk ülve tévézni meg nem tudok. vagy a gépnél ülök, egyenes háttal a szék szélén, vagy fekszem, más sajnos nem megy. vaagy ugye a séta.
(válasz Sylvice 5937. hozzászólására)

5937. Sylvice2010-08-23 19:12
Fogadj szót!! Nagyon óvatos legyél. Lehet hogy most nem is érzed, de később okozhatnak gondot a mostani meggondolatlan lépések.
A kórház után 1 hétig semmit!!!! de szó szerint semmit nem szabad csinálni. Csak pihi és egy kis séta. Régen az ilyen műtétek után 10 nappal engedtek csak haza a kórházból, de az ismert okok miatt erre ma már nincs lehetőség. Tehát a kórház utáni első hetet úgy kell tölteni, mint a kórházban.
Ezt vegyétek nagyon komolyan!!!!
(válasz Moncsina 5934. hozzászólására)

5936. Moncsina2010-08-23 19:12
köszi:)
igyekszem pihenni, de ha meg sokat pihenek, fekszem, akkor elalszom és éjjel nem tudok aludni.
de ahogy olvastam ez sokatoknak probléma volt.
(válasz timuti67 5935. hozzászólására)

5935. timuti672010-08-23 16:29
Legyél nagyon óvatos,annó én is azt hittem,hogy mindent bírok,az első itthoni hétvégémen mostam,teregettem,vasaltam és utána 2 napig fel sem tudtam kelni.Kíméld magad amennyire csak tudod,most megteheted.A munka megvár!!!!!!
Puszi!!!!!!
(válasz Moncsina 5934. hozzászólására)

5934. Moncsina2010-08-23 16:10
sziasztok:)
hazaértem igen. minden rendben volt. éjszaka alig aludtam, reggel 6-tól talpon voltam. az utat jól bírtam hazafelé, megérkezetem, ettem egy tányér levest, aztán el is aludtam.
felébredtem, beraktam egy adag mosást, aztán megint ledöltem. jól vagyok, megnéztem most mi újság errefelé. majd jövök még...
pusziii

5933. timuti672010-08-23 14:08
Sziasztok Kislányok!
Mindeni jól van?Moncsi hazaértél?
Vigyázzatok magatokra,aki jól van jöjjön a másik fórumra is.
Mindenkinek puszi:Timi

5932. marcsi 612010-08-22 20:00
Hallod e Te lányka nagyon ÜGYES VAGY!!!!!!

várunk haza és az utón is vigyázz magadra.

puszi
(válasz Moncsina 5928. hozzászólására)

5931. hédi672010-08-22 16:13
kb. 5 kg ment le a kórházban, itthon meg eddig még egy, pedig már eszek rendesen. Ha hozzáér valami fáj, de itthon egyenlőre laza ruhába és még lazább nagymama bugyiban vagyok, ami bőven feljebb ér a hasamon. Jövő héttől hűvösebb időt mondanak, hát majd ha fel kel öltözni az gondolom kellemetlenebb lesz az elején. Ma a családom elcsalt vásárolni, hát jól elfáradtam, a lépcsős akadályt egész könnyedén vettem, de az álldogálás az nem megy. De így a jövő héten a házkörül be merek vállalni egy kis sétát már.

5930. Rezeda632010-08-22 11:30
Szia Moncsina!
Én a saját tapasztalatomat tudom leírni. Engem a hazaút nagyon megviselt, pedig nem hasi műtött voltam. Minden egyes döccenőnél úgy éreztem mindenem kiszakad. Nekem is kb. 60 km volt az út. Tehát számíthatsz rá hogy nem lesz egy kélyutazás. Amikor hazaértünk alig vártam, hogy vízszintesbe kerüljek. Az étvágy az nem gond, fogysz egy keveset. Ilyen melegben meg nem is csoda ha nincs étvágyad. 'bár' Nekem a kórházban nagyon nagy étvágyam volt, de csak a hazaira. Meg is haltam volna, ha egy nap nem hoznak valami emberi ételt.
Az ottanit nem bírtam még megnézni sem, nemhogy megenni. Jó és viszontagságoktól mentes hazautat.
Üdv Rezeda
(válasz Moncsina 5928. hozzászólására)