Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
51633. Kajszi72 (válaszként erre: 51632. - Anemone9)
2023. aug. 31. 05:46

Rögzítik, ez a műtét része.

Kalap kakit! Finom málézólöttyöt, jó ébredést!

51632. Anemone9
2023. aug. 31. 00:46

Lányok, biztosan volt már szó róla, de most nem találom...

A hüvelycsonkot rögzítik már automatikusan, vagy ki kell sírni? Ha utóbbi, akkor holnap reggel tudom még megtenni, utána már szabnak.

Ha nem rögzítik, mekkora az esélye a süllyedésnek?

Mit lehet tenni ellene?

Köszii

51631. Anemone9 (válaszként erre: 51630. - Kajszi72)
2023. aug. 28. 23:39

Köszi!

Mindenképp akarok mozogni valamit az első 6 hétben is. Láttam a Mályva tornát még, de az kb annyi hogy fekve felemelem a karomat 4x és ennyi :D

Arra gondoltam még, hogy dörzsi szivaccsal átdörgölöm a végtagjaimat rendszeresen majd.

Aki tornázott, írjon, mi vált be :)

51630. Kajszi72 (válaszként erre: 51629. - Anemone9)
2023. aug. 28. 17:55

Ha nincsenek már csöveid és totyogsz, simán lehet krokodilozni. Persze nem százas sorozatokat...😁 csak néhányat, ahogy jól esik.

A mozgás sajnos nem mindig elég önmagában.

51629. Anemone9 (válaszként erre: 51628. - Kajszi72)
2023. aug. 28. 15:40

Köszi szépen!!!

Krokodil torna hányadik héttől (naptól) mehet?

A mozgásnak örülnék, az is tökéletes a nyirokkeringesre.

51628. Kajszi72 (válaszként erre: 51626. - Anemone9)
2023. aug. 28. 11:57

Tudni nem tudom, de szerintem az is 4- 6 hét lehet ( a fekvő, ülő pozició, meg azért ez egy vinnyogós, káromkodós, könnyes maszás, legalábbis nekem az szokott lenni.

DE! Nézz utána a krokodil tornának, azt tudod csinálni most is és utána is.

51627. Melly2 (válaszként erre: 51625. - Kajszi72)
2023. aug. 28. 09:21

Kajszi,jol emlékszel 😄😁itt angolhonba azt mondták akkor foglalkoznak vele ha problémát okoz.Na akkor majd fog okozni🤣 magánba mentem el dokihoz,akkor mondta van ott valami aminek nem kéne.Székletem rendben van azóta,de azt lehet én szortam el mivel nagyon kevés volt a vasam ,hu mondom tuti Jo legyen műtét után szedtem a vasat amíg..

Amugy jol vagyok munkàba vissza térréssel sem volt gond.De a bal oldalt szokott szúrkàpni,fájni tompán s nem mindig tudok bal oldalt aludni😄 vagy ugy hason,hogy bal oldalra helyezkedem

51626. Anemone9 (válaszként erre: 51625. - Kajszi72)
2023. aug. 27. 21:36

Kajszi, műtét után mennyi idő múlva lehet menni nyirokmasszázsra?

Nekem eleve pang, ödémás a lábam, és sztem az egesz testem. Tudom tornáznom kéne, de akkora a hasam, mint a 26 hetes terhes barátnőmnek, így nem tudtam rászánni magam :(

Pénteken műtenek, torna utána se lesz még egy darabig ha jól sejtem.

51625. Kajszi72 (válaszként erre: 51624. - Melly2)
2023. aug. 27. 19:34

Hogy derült ez ki? UH- n?

Általában felszívódnak az ilyen savós, véres ömlenyek, ha mégse, akkor le szokták szívni őket. Van, hogy több hónappal a műtét után alakul ki, olyankor szoktak adni antibiotikumos kezelést is.

Nem rémlik, hogy lett volna valakinek itt az oldalon ilyen problémája, de itt majd mindenkinek volt szívó vagy gravis csöve néhány napig, de a műtétet követő reggelig biztosan.

Neked nem volt dréned, és hamar kiraktak a kórházból is ott angolhonban. Szorulásos vagy, és fájtál az elején, na ezekre emlékszem.

Voltál már nyirokmasszázson?

Ha a nyirokerekben pang a cucc, egyrészt rohadt fájdalmas tud lenni, főleg a végtagokban, másrészt meg lassítja az anyagcserét és vica versa, mert ez olyan tyúk meg a tojás dolog... de lassítja a sebgyógyulást, és a pangó nyirokfolyadék gyulladást is okozhat.

A nyirokmasszázs jó esetben beindítja a nyirokkeringést, javul a kiválasztás, csökken a szöveti ödéma. Ezért gondolom, hogy így kisebb lesz az esély, hogy ömlenyek alakúljanak ki vagy újuljanak meg a hegek mentén.

De ez az én saját logikai láncolatom. 😇

51624. Melly2
2023. aug. 26. 21:58

Sziasztok 😀

Ùjra itt vagyok.Bal oldalt a méhtarto izomnál 7*2 cm -es vérõmleny van.

Milyen problémát tud ez okozni? Hát érzem ,hogy ott van....

51623. Kajszi72 (válaszként erre: 51621. - Odett30)
2023. aug. 26. 17:41
Öreg dokik jófajta szexet javasolnak ellene.😁
51622. mgagi (válaszként erre: 51621. - Odett30)
2023. aug. 26. 06:21
Valószínű figyelgetni kell. Nekem anno 6 cm-es cisztám lett. Műtöttek. De csak punkció volt és szövettan.
51621. Odett30
2023. aug. 25. 22:47

Sziasztok lányok ismét. Most jöttem haza Angliából 3 hétre. Áprilisban volt hasi méh eltávolitás műtétem. Azóta jól vagyok. De kiváncsiságból eljöttem itthon dokihoz. A bal petefészeknél egy majd 3 centis ciszta van.tünetet még nem okoz

Még.... Az agyamra megy már ez. Tudom h elmúlhat meg felszívodhat. De bosszant. Esetleg van erre valami módszer h ne nőjön ez is meg giga nagyra mint a miomám anno? 😅

51620. szilep
2023. aug. 23. 20:17
Sziasztok. Kérdésem lenne hozzátok. Május végén volt méheltávolításom, hüvelyen keresztül. Sűlyedésem volt, már kívül hordtam a méhemet. A hüvelyem is plasztikázta doki bácsi, sérvek miatt. Minden rendben volt sokáig, nagyon betartottam a pihenő időt, nem cipeltem, nem erőlködtem. A kontrollokon minden rendben volt. Most mégis kinlódok. Valószínűleg a hüvelycsonkot elengedték a varratok. Szeptember végén kell vissza mennem a 3 hónapos ellenőrzésre. Megint kikandikál egy gombóc a hüvelyemen, és feszíti a gát tájékát fájdalmat okozva. Van itt valaki, a,i hasonló cipőben járt?
51619. Kajszi72 (válaszként erre: 51613. - Anemone9)
2023. aug. 13. 18:58

Ez tök rendben van, én magam is a mázlisok közé tartozom, szerintem az eddigi működésemből pedig lejön, hogy nem vészmadár vagyok.

Csak nem mindegy, hogy bátorítóan hozom fel a példámat, bíztatva másokat, vagy prospektus szövegként ismételgetem a sokak számára irrelevánsat és elérhetetlent, a hangsúlyt durván az anyagi javakra és lehetőségekre tolva.

Ez itt nem az fb dicsekvő oldala, bár ezt is lesz arnám.

Csak az a két ordas csúsztatás - én szótáramban hazugság - hiteltelenné tette minden irományát. Ezért szóltam be.

51618. Kajszi72 (válaszként erre: 51614. - Anemone9)
2023. aug. 13. 18:38
Ha a petefészek működik, akkor ciklus is van, de maszatolni nincs honnan. A régi premenstruációs tünetek - ha voltak - akkor megmaradhatnak még egy darabig. Cicifeszkó, vizesedés, zabálhatnék, dilinyósság...
51617. mgagi (válaszként erre: 51616. - Mgagi)
2023. aug. 13. 17:26
*fizikoterápián voltam
51616. mgagi (válaszként erre: 51615. - Anemone9)
2023. aug. 13. 17:26
Én fizikoterápiás voltak és ott mutattak pár gyakorlatot amit bármikor csinálhatok (pl csípő emelés, oldalsó plank). 6 hét után fokozatosan visszatérhet mindenhez. Szóval ezért nem írtam konkrétumot, csak amit én magamon tapasztaltam. Mivel egyébként is sokat mozgok. Biciklivel járok dolgozni, a munkám fizikai munka és futok is. Mindent a nulláról fokozatosan kezdtem.
51615. Anemone9 (válaszként erre: 51609. - Mgagi)
2023. aug. 13. 16:05

Szerintem Zsebi célzott és megelőző jellegű tornára gondolt, ami biztosan nem árthat, és ez engem is érdekelne.

Amit találtam erről, hogy mindenféle intim tornát (pl. Kriston) szoktak javasolni a hüvelyfal erősítésére, érdemes ez irányba keresgélni a neten.

Tapasztalatoknak örülnék :)

51614. Anemone9 (válaszként erre: 51612. - Kajszi72)
2023. aug. 13. 15:58
És akinek nem maradt a méhnyak?
51613. Anemone9
2023. aug. 13. 15:58

Szeretném megvédeni Katmanocs álláspontját.

Azt gondolom, senki nem azért szán időt az itteni kommentekre, hogy nagyzoljon, és én ezt nem is éreztem.

A segítő szándék a tapasztalatcsere, és nem kell, hogy mindenkinek csak a szenvedés legyen, még akkor sem, ha ez az általános.

Példának okáért én ismerek olyan lányt, akinek összenövésekkel volt - igaz laparoszkópos - műtétje, előtte állandó vérfürdővel és fájdalommal, majd műtét után 4 nappal már eltett 10 kiló meggyet befőttnek, egy nap fájdalma sem volt, nincs azóta se (másfél éve).

Totál könnyen vette az egészet, és JÓL volt, van most is.

Tény, hogy a laparoszkópos más mint a vágás, és az is tény, hogy az orvosa az egyik legnagyobb szaktekintély az országban (ismerem, legjobb nőgyógyász), és bizonyára ő kivételes eset, de 40 felett van, nem sportos, nem extra fitt, és mégis így élte meg. Elmondása szerint teljesen jól van azóta is, és sem fizikailag, sem a szexben nem érzi a műtét negatív hatásait.

Egy barátnőm rendőr, 4 hét után már dolgozott, májusi műtét óta folyton utazik, találkoztam vele, semmi baja, és nem is volt különösebb panasza már műtét után egy héttel sem.

Egyikük sem hazudik vagy nagyzol. Sőt, ezzel a műtéttel személyesen senkit nem ismerek, aki panaszkodott volna, ellentétben a császárosokkal.

A fájdalom és a szenvedés egyáltalán nem törvényszerű, csak ugye, azoknak, akik könnyen vészelik át az egész procedúrát, azok nem írogatnak fórumon, szóval szerintem egyáltalán nem kell rosszindulatot feltételezni.

Számtalanszor olvasom itt, hogy minden eset más, minden szervezet másképp reagál, minden ember másképp éli meg, legyen ez a pozitív élményekre is vonatkozó megállapítás.

51612. Kajszi72 (válaszként erre: 51610. - Melly2)
2023. aug. 13. 13:03
Akinek maradt a petefészek meg a méhnyak, annak esélyes még egy ideig némi maszatka. A méhtest meg a méhnyak szövete különbözik, nincs éles határ, a megmaradt nyáksejtek reagálnak a ciklus hormonparancsaira, és jön egy kis maszat a klotyópapírra.
51611. Yvonne Duron (válaszként erre: 51610. - Melly2)
2023. aug. 13. 10:27

De más kérdés: milyen a méh nélküli menstruácio?


Nagyon laza :D

Kettőn vagyok túl. Az első még otthon, kb egy héttel a műtét után volt, két napig tartó kis cicamaszat volt. Egy nagyobb méretű tisztasági betét elég. Van nálam a neszeszerben pár db tisztasági betét, hogy a komfortérzetem kedvéert tudjam cserélni. Én peteéréskor is szeretem kicserélni, ha úgy erzem.

A második cicamaszat idején már dolgoztam, az 3 napig tartott, de ezt betudom annak, hogy munka mellett lassul a gyógyulás üteme.

Itt a fórumon javasoltátok, hogy vezessem tovább a mensi naptárt.

A ciklus hossza most nyilván valtozik, lehet, hogy ami most a mensi 1-2-3 napja, az méhhel a legerősebb 2-3 nap lenne. Pluszba csökken a petéfeszek vérellátása is, és még gyógyulóban vagyok, most vagyok 7 héttel a műtét után.

Tegnap este szabadtéri buliba mentünk, ott is és a benzinkúton is felszabadító érzes volt, hogy nincs több tampon csere ami teljesen más műsor volt, mint egy normál mensivel.

51610. Melly2 (válaszként erre: 51605. - Kajszi72)
2023. aug. 13. 08:21

Kajszi,teljesen igazad van ez egy nagy műtét,mindennel együtt

.6 hét után kezdtem dolgozni nem végzek fizikai munkát( sokat vagyok irodába) DE elfáradtam az első napon,ahogy éreztem elég ültem le. Az orvos aki azt mondja ez semmi mármint a műtét ne

nem normális

De más kérdés: milyen a méh nélküli menstruácio?

51609. mgagi (válaszként erre: 51607. - Zsebi31)
2023. aug. 13. 06:51

Szia Zsebi! Ami jól esik azt sportolhatsz. Futás, úszás, biciklizés. A súlyokkal óvatosan.

Nem tudom másoknál is van ez e így, de nekem a maximum a 10 kg (a doki sem ajánlott ennél nehezebbet emelni). De utána is ha 10 kilót emelgetek megfájdul a hasam. Pedig nem most volt a műtét.

51608. Kajszi72 (válaszként erre: 51606. - Aee18d61c7)
2023. aug. 13. 00:40

Az őszinteségről... a műtéted után azt írtad, neked semmilyen fájdalmad nem volt, mind örültünk, még egy mázlista.

Tán rá egy napra arról írtál, hogy a magán nővérke azt javasolta, szedj fájdalomcsillapítót még néhány napig, ezt meg is fogadtad,

51607. Zsebi31
2023. aug. 13. 00:22

Sziasztok,


Akinek méhnyak sincs màr műtét utàn mennyi idövel és milyen sportot kezdett esetleg?Nem, nem igaz hogy bàrmit lehet...engem a sullyedés miatt érdekel olyanok véleménye akinek nincs méhnyak

51606. aee18d61c7
2023. aug. 12. 21:49
Elnézést kérek, hogy én másképp éltem meg, és nem úgy, ahogyan Ti. Nem bagatellizálok el semmit, én így éltem meg, ezt tudom elmondani. Nem értem, ettől bárkinek miért kellene rosszul érezni magát. 15 éve volt egy hasonló műtétem (hatalmas ciszta) az nem magánban volt, de ott is hasonló tapasztalataim voltak. Sajnálom, ha “kivertem a biztosítékot”, úgy látszik, itt nem lehet őszintének lenni akkor, ha valaki másképp éli meg, mert az biztos hazudik.. Ezennel én befejeztem, nem írok többet, de bármire megesküszöm, hogy mindaz amit írtam igaz, nem szépítettem vagy ferdítettem semmit. Kívánom mindenkinek, aki még előtte áll, hogy hasonlóan élje meg.. a műtétem előtt itt olvastam valakit aki hasonlókat írt. Nekem nagyon sok erőt adott az írása, ezt próbáltam “meghálálni” azzal, hogy leírtam, nekem milyen volt. De sajnos úgy tűnik, kár volt.. minden jót Nektek, én továbbléptem.
51605. Kajszi72 (válaszként erre: 51604. - Melly2)
2023. aug. 12. 21:40

Melly, nekem nem voltak nagy fájdalmaim, a kórházban sem, később sem, gyógyszert se zabáltam. De emlékszem arra, amikor újraindult a gyomor- bélrendszer, és egy egyszerű vándorló puki milyen sajgást tudott okozni. Ezen mindenki átmegy, akit műtenek, ezt nem lehet megúszni. Mindenki újra tanulta értelmezni a teste jeleit. Mindenkinek más lett a pisi inger jelzése/ érzete, mint előtte. Vagy a hasprés. A katéter okozta baci fertőzés. Vagy sokaknál a rekedtség, a torokfájás. A véralvadásgátló színes foltjai. A csomók a belső varratok végén, amitől majd mindenki beparázott, az első méh nélküli menzesz, a meddig lesz puffadt a hasam, az ugye elmúlik az érzéketlenség, a para a szextől... 6 év alatt ezek a dolgok mindig előjötte, újból és újból.

Kizárt, hogy ezek mindegyikét megússza valaki és szóba se kerüljenek.

51604. Melly2
2023. aug. 12. 20:24

Kajszi,minden szavad igaz.Fâjdalom nélkül műtét? Mese habbal.Epiduráltak a mai napig érzéketken a hasam a vágásnâl.Idő idő

Bár lehet ennyi a magánkorház,fájdalom is ott marad.

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook