Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (13. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

35551. andyca732017-04-03 20:37
Szia!
Sokat gondoltam Rád, szorítottam!
Jó sokáig bent voltál:(
Volt valami gond vagy ott ennyi ideig tartanak bent?
Most már pihengess otthon :)
Gyors gyógyulást és fájdalommentes napokat kívánok!
Szia

35550. veggoline2017-04-03 20:26
Kedves Mindenki!
Ma hazaengedtek a klinikáról.2 óra volt a műtét.Nem kértem gerinc mellé a tűt ezért egy helyett két morfiumot kaptam.Mindenki nagyon kedves volt !!!Orvosok,nővérek! Sajnos 5 varratomat nem lehetett kivenni,majd csak csütörtökön.Szövettan remélhetőleg szerdán lesz.
Az út hosszu volt hazáig, 2 óra. Elfáradtam mire hazaértünk.DE mindenűtt jó de legjobb otthon!Minden nap benézek ide majd!Ölelés mindenkinek!

35549. Idna672017-04-03 19:53
Szia Deina!
Engem csütörtöki napon mütöttek, a varrat szedésem egy hét múlva volt. Szerdán megmostam, úgy h bele hajoltam a kádba, a térdemmel megtámaszkodtam a kád oldalánál. Nem egyszerű, de kivitelezhető. 😊 hajat mosni muszály. 😊😉
Mielöbbi gyógyulást kívánok! Andi
(válasz deina75 35546. hozzászólására)

35548. Bolyci692017-04-03 19:52
Hát ez fantasztikus, elhiszem, hogy megkönnyebbültél! Gratulálok és minden jót kívánok Neked a továbbiakban is!
(válasz Aniesz 35545. hozzászólására)

35547. Bolyci692017-04-03 19:51
Én már a műtét utáni napon, a kórházban megmostam. Fél kézzel, előrehajolva, kapaszkodva, de megmostam! Nekem ez amúgy is mániám, és sajnos zsírosodik is nagyon a hajam, pláne, ha fekszem sokat. Szerintem már megmoshatod, trükközni kell egy kicsit, de sokkal jobban érzi magát az ember utána. Vigyázz magadra, gyors gyógyulást kívánok Neked!
(válasz deina75 35546. hozzászólására)

35546. deina752017-04-03 19:47
Aniesz, ez nagyszerű hír! :-)))
Csajok, lenne egy gyakorlati kérdésem: ki, mikor tudott hajat mosni először? Már a fél karomat odaadnám egy gyors hajmosásért, holnap leszek egy hetes, szerdán veszik ki a varratokat.

35545. Aniesz2017-04-03 16:39
Sziasztok làmyok! Ma voltam az orvosnàl,kiszedte a csövet! Ééésss! Megvan a szövettan! Jó lett! Nincs rosszindulatú elvàltozàs! Annyira megkönnyebbültem! Remélem ezutàn is minden rendben lesz màr! Sokat gondolok ràtok! És szorítok mindannyiótoknak hogy mindenki meggyógyuljon! 💕

35544. noemi7512017-04-03 16:23
Sziasztok lányok! Már jó ideje nem jelentkeztem.
Velem minden rendben, most vagyok 7 hónapos. Nekem rosszindulatú daganat miatt vették ki a méhemet es a petevezetőket. A petefészek maradt. Február elején kellett mennem rákszűrésre, szerencsére minden rendben. 😀 azt mondták egy év múlva tali újra. Amit azért én furcsállok a daganat miatt. Úgy tudom ilyenkor azért sűrűbben szokták. Azt tervezem fél év múlva azért elmegyek egy maszekhoz is és kérek egy ultrahangot is. A szexel minden rendben!😉

35543. deina752017-04-03 09:45
Kedves Bolyci, Hajni köszönjük! Marikatinak megy a drukk, Veggoline jelentkezz, ha otthon vagy végre. Mindenki másnak puszi :-)

35542. andyca732017-04-03 04:53
Szia!
Szorítok Neked!
Átérzem...jövő kedden én is vonulok...
Gyors és fájdalommentes gyógyulást kívánok!
Szia
(válasz marikati 35534. hozzászólására)

35541. yallah2017-04-02 20:27
Igen.
(válasz AErika64 35522. hozzászólására)

35540. veggoline2017-04-02 16:12
Köszönjuk!
(válasz Bolyci69 35539. hozzászólására)

35539. Bolyci692017-04-02 14:00
Kedves frissen műtöttek! Nagyon örülök, hogy túlestetek rajta szerencsésen, és van aki már otthon lábadozik. Pihenjetek sokat, és bár tudom, hogy nehéz egy nőnek "fetrengeni" de eleinte szükséges nagyon. Nem csak a fáradság miatt, hanem azért is, hogy a megüresedett helyet, ne csak a belek vegyék át, hanem szépen tudjanak rendeződni más szervek is. Ezt nekem a klinikán mondták nővérek. Tehát eleinte inkább feküdjetek, úgy pihenjetek, aztán egy-két hét után már lábra lehet kapni.Legalább most szánjatok időt magatokra, hiszen sokunk eddig kerülgette, halogatta a műtétet, ki ilyen, ki olyan okból. Nem lesz semmi gond, ha nincs élére rakva minden, ha most nem lesz húsvét előtt "igazi" nagytakarítás, most az egészség fontosabb.
Örüljünk a napsütésnek, a tavasznak, az ünnepnek és annak, hogy itt vagyunk, túléltük és napról napra könnyebb lesz!

Kitartást, türelmet, gyors gyógyulást mindenkinek!

"Az élet szép! Tenéked magyarázzam?"

35538. hajnalcsillag702017-04-02 09:34
Szia Deina!
Örülök,hogy itthon vagy!! Én is a 4.nap jöttem haza! Pihenj sokat, gyógyulj, és vigyázz magadra!
Szia:Hajni!
(válasz deina75 35535. hozzászólására)

35537. marikati2017-04-02 09:01
Köszönöm szépen!
(válasz deina75 35536. hozzászólására)

35536. deina752017-04-02 08:57
Marikati, drukkolok, átérzem egy hete zabszem sem fért... ügyes legyél, szorítok, hogy gyors és fájdalommentes legyen!
(válasz marikati 35534. hozzászólására)

35535. deina752017-04-02 08:56
Sziasztok, tegnap hazaengedtek, az volt a műtét utáni 4. nap. Igaz, már a műtét másnapján csoszogtam a folyosón, azt mondták, nincs akadálya. Végre olyan jót aludtam, hogy csak na :-))) Vegg, remélem minden rendben, még lábadozni is könnyebb ebben a szép időben.

35534. marikati2017-04-02 08:53
Sziasztok Lányok! Batyu összepakolva, idegrendszer rendbe téve, vérnyomás 130 kávéval.Volt a napokban 150 is. Azért izgulok egy kicsit! Puszillak benneteket!

35533. Kotkoda_:)2017-04-02 07:20
Jó reggelt Drága lányok!!!
Először is nagyon örülök annak, hogy akiket frissen műtöttek szépen gyógyulnak, és lassan mindenki otthon lábadozhat tovább. Csak óvatosan továbbra is. Ne emeljetek, ne hajoljatok, mert akkor bizony fáj a pocak. Vigyázzatok Magatokra.
Na és akkor tabuk nélkül. A szex. ... Igen, nekem szerencsére megmaradtak a petefészkek, és biztosan másképpen működik a szervezetem hormonálisan, mint akinek kivették ezt is. Én a második házasságomban élek, 9 éve vagyunk együtt, vagyis még a tűz is nagyon ég. :)Persze, egy zűrös nap után, amikor agyon dolgoztam magam, és a fejemben is ezer gondolat kavarog, na akkor a csudába kívánom a szexet. Na és mi nők, nem úgy vagyunk összerakva, hogy dugd be és már el is élveztem a gyönyörtől. Kell a simogatás, a szeretet, a lelki törődés. És, ha ez OK, akkor mehet beljebb a dolog... Előjáték!
Tegnap például nekem is fájt picit. Bár egész nap bútorokat, meg teraszburkolatot pakoltunk, így nem hiszem, hogy a szex viselt meg... Nem is jutottam el a csúcsokra, de akkor is jó volt.
És nincs semmi gond, ha nincs óriási lepedő szaggatás... Türelem, nem kell erőltetni semmit, csak gyakorolni kell. Nem szabad feladni, majd lesz jobb is.
Ja, és sajnos vannak férfiak - tisztelet a kivételnek - akik a saját teljesítményük, és férfiasságuk elismeréseként tekintenek a női orgazmusra. "Menj el baby, mert én attól vagyok férfi..." Na az ilyentől mentsen meg az Istenke bennünket!
Kontroll. Nekem a 6 hetes kontrollon levették kenetet a rákszűréshez, ezek után évente kell ismételni.
Régi lányok, azért Ti is óvatosan. Bicajos idő van. Ha szeretitek tekerjetek!
Legyen szép napotok, puszi mindenkinek!

35532. yallah2017-04-01 11:36
Azért mert tulajdonképpen csiped az ördög miatta, hogy normális legyen, mert másképp is megoldható, de nem olyan. Talán több kegyszer kellene. Síkosító meg ilyenek.
(válasz Bea11 35531. hozzászólására)

35531. Bea112017-04-01 11:26
Szia Yallah,
ha tudja, hogy fáj Neked, akkor miért erőlteti? Meg lehet azt oldani másképp is... Én lassan 2 éve nem vagyok hajlandó a behatolásra, és mégsem ment még eddig másfelé, mert megoldjuk másképpen. A dokidnak mondtad, hogy fáj? Ő talán megkeresné az okát - hátha van más is, mint a psziché.
(válasz yallah 35530. hozzászólására)

35530. yallah2017-04-01 10:46
Nyugi! Én 9 hónappal a műtét után is menekülök ahogy tudok. Néha úgy gondolom megvónék én anélkül is. De akkor meg elmén másfelé . Így 2-3 hetente megvan a dolog, de fáj. Még mindig. Lehet már pszichésen.
(válasz Tyitya90 35528. hozzászólására)

35529. Bea112017-04-01 10:09
Szia Szilvi,
én úgy tudom, hogy eleinte 3, majd 6 havonta kell, nekünk, akiknek rosszindulatú dolog miatt vették ki a méhünket. Azt viszont nem tudom, hogy a kenetvétel is hozzátartozik-e a vizsgálathoz, mert nekem anno a dokim azt mondta, hogy azt nem szoktak... Ehhez képest a kérésemre azért levett egy mintát, ami máris gyulladást mutatott ki... (1 évvel a műtét után). Na, azóta nem járok hozzá. Nem is tudom, mi lett azzal a gyulladással (ez tavaly júliusban volt), mert félek máshoz is elmenni. :( Szóval, szerintem lassan Te is menj el, és majd írd meg, hogy a Te dokid mit mondott, milyen vizsgálatokat csinált! És tényleg, a szex rendeződött azóta? Mert korábban írtad, hogy fájdalmas volt eleinte..
Puszi, Bea
(válasz Laszilvi 35526. hozzászólására)

35528. Tyitya902017-04-01 09:26
Sziasztok! Remélem mindenkivel minden a lehető legnagyobb rendben van.
Én a héten nem nagyon voltam formában. Fáradt vagyok, nem tudom hogy mitől, de nagyon energiadeficites vagyok, hamar fáradok, mondjuk terhelem is magam, de érthetetlen a tucatnyi vitamon mellett..áhhh.
Nyügös vagyok, a napoknak se eleje se vége, a maim csuszik én is csuszok vele.
Tegnap volt a lovagom szülinapja, jol kigondoltam hogy mindene megvan, megkapja az első műtét utáni sexet ajándékba....Lányok úgy kifarsultama helyzet elöl ahogy nem szégyeltem...
Reggel az első kérdése: csillagom félsza sextől....
áááá kikészültem....feszegeti a témát én meg menekülök....
:(

35527. Bolyci692017-04-01 09:10
Nekem az van a papíromon, hogy műtét után 6 héttel, aztán hat hónappal, utána pedig évente, ha időközben nincs olyan panasz, hogy fel kellene keresnem a dokit. Mondjuk én még a műtét óta nem voltam nála, pedig már eltelt közel 5 hónap. Egy kicsit zűrös most az élet mifelénk. De majd sort kerítek rá. Szerencsére nincs panaszom.
(válasz Laszilvi 35526. hozzászólására)

35526. Laszilvi2017-03-31 22:01
Sziasztok lányok, kinek milyen időközönként kell kontrollra járnia?

35525. andyca732017-03-31 17:16
Szia!
Remélem jól vagy és minden rendben van!
Ilyen sokáig kell bent lenned, hogy csak hétfőn engednek haza? Gondolom minden kórház más, nekem 5 napot mondtak, ha semmi sem jön közbe.
Fájdalommentes napokat és jó egészséget kívánok!
Szia
(válasz veggoline 35523. hozzászólására)

35524. hajnalcsillag702017-03-31 15:08
Szia Veggoline!
Nagyon örülök,hogy jól vagy !!!!!! Gyorsan eljön ám az a Hétfő!!! GYÓGYULJ!!!!!!
Szia: Hajni!
(válasz veggoline 35523. hozzászólására)

35523. veggoline2017-03-31 15:03
Sziasztok.lassan de gyogyulok.ha lehet hétfön hazamehetek.otthonrol jelentkezem.Pussz mindenkinek

35522. AErika642017-03-31 11:14
Kedves Kotkoda!

Igen én is tudom, hogy a jó párkapcsolat sok mindent megold!!!
Sajnos hormont nem tud termelni! Neked megmaradtak a petefészkeid, az nagy dolog ám!!! Azok működnek szépen, teszik a dolgukat!!! Itt buktuk el mi a történetet. Nekünk már nincs ilyen hormontermelődés!!
Ez van, sajna! Megpróbáljuk kihozni a legjobbat a helyzetből!!
Jó egészséget Neked! Szia Erika
(válasz Kotkoda_:) 35430. hozzászólására)