Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36623. yallah2017-07-18 00:10
Én azért ha más nem a műtét napján megkérdezném a dokit, hogy mi a terve.
(válasz Anika61 36620. hozzászólására)

36622. yallah2017-07-18 00:09
Legjobb tudomásom szerint a szuri mennyiségét mindig a műtét neme és nagysága határozza meg. Nézzük csak: Egy epeműtét önmagában semmiségnek mondható. Jó nem az de na. Egy vastagbél már komolyabb és gondolom volt valami tumoros folyamat. Ez már alapban eldönti, mert a tumorok szórhatják a trombusokat a vérben. És ez a szuri hivatalosan nem is vérhígító, hanem trombózis megelőző. Jó tudom egykutya, de a vérhígítók drasztikusak. A méheltávolításnál pedig általában eleve ott a daganat. A myoma. Mert akárhogy nézzük daganat. ami csinálja a fesztivált. Vagy a nyálkahártya túlburjánzás. Minden sejtburjánzás egyfajta tumor. Daganat.A myoma is az. Na most ha kiveszik a méhünket és ezzel megszűnnek a burjánzó elváltozások, akkor azok már nem tudják szórni a trombust, vagyis vérrögöket. De eleve kisebb műtét ,mint mondjuk egy vastagbél. Ezért kapunk ennél a műtétnél általában 20 szurit. Tehát, mindig a rizikófaktort nézik, milyen jellegű műtét, milyen trombózis rizikófaktor. Bocs hogy szakcsevegtem, de remélem értehetően leírtam.
(válasz Ilike1984 36617. hozzászólására)

36621. Kitti782017-07-17 23:19
Szia!

Nekem van sajnos. :/ Valóban van 3 lehetséges mód, hüvelyen keresztül tudják eltávolítani, illetve vághatnak keresztben (bikinivonal) és hosszában. Nekem szép nagy hosszú vágásom van. Nem bánom. Át tudtak nézni mindent rendesen. A nyirokcsomók kivételével el is távolítottak mindent. Azt egy kicsit bánom, hogy nem... Ha bármi kérdésed van, írj akár privátban is!
(válasz Anika61 36620. hozzászólására)

36620. Anika612017-07-17 22:30
Sziasztok! Olvasgatom, hogy kivel mi történt, hogy zajlott a műtét stb. Sajnos én is csatlakozom, engem most 24-én fognak műteni, polipműtétem volt május 30-án, mert vérezgetett, sajnos a szövettani vizsgálat eredménye rosszindulatú daganat, emiatt lesz a méheltávolítási műtét. Nekem az orvos semmit nem mondott, hogy milyen úton távolítja el a méhemet, azt mondta, hogy 3 lehetőség van erre, és sok mindentől függ. Nem lettem okosabb, de ahogy itt olvasgatok, úgy vélem, hogy vágni fognak. Azt sem tudom, hogy csak a méhet távolítja el, vagy mást is, szóval van min agyalnom. Valakinek van ilyen irányú tapasztalata? Mindenkinek kívánok jó egészséget és gyógyulást. Megjegyzem , hogy ezen az oldalon tudtam leszokni a cigiről is, champix a neve a gyógyszernek, sok erőt tudtunk egymásnak adni, szóval ez egy sikeres oldal szerintem.

36619. Csicsi722017-07-17 21:56
Szia Tabuc! Örülök, hogy már te is jobban vagy és köszönöm a beszámolót. Újra elkezdek visszaolvasni , mert rengeteg hasznos infó van a készülődéshez és ha kérdésem lesz írok nektek.
Pihenjetek gyógyuljatok! Puszi mindenkinek!
(válasz tabuc 36612. hozzászólására)

36618. meme22022017-07-17 21:56
Lehet orvosa válogatja ki mennyit tart szügségesnek.Itt ahogy olvasom mindenki különböző mennyiséget kapott.Mondjuk az én 30 db soha nem fogy el most úgy érzem.
(válasz pocópuszi 36616. hozzászólására)

36617. Ilike19842017-07-17 20:54
Ez engem is érdekelne. Az epeműtétemnél 10et kaptam; novemberben a vastagbélnél 30at, most 20at. Ki érti ezt?
(válasz pocópuszi 36616. hozzászólására)

36616. pocópuszi2017-07-17 20:41
Vajon mi alapján határozzák meg a vérhigító mennyiségét? Mert nekem egy 10 darabost kellett kiváltanom, és a kórházban is abból adtak. Csak a maradékot kellett otthon beadatnom magamnak.
(válasz meme2202 36614. hozzászólására)

36615. meme22022017-07-17 20:04
Még elfelejtettem
A napi program nekem is ez fekvés séta az udvaron,pihenés.

36614. meme22022017-07-17 19:54
Kedves Tabuc és lányok!
Már napok óta kereslek.Igen túl vagyunk rajta,nem tudom mi volt rosszabb,szerintem előtte,utánna kibirható.Leírtál mindent pontosan így volt.A fájdalomcsillapítást kivéve,mert engem sem kérdeztek és bizony az első nap nem volt kellemes.
Én 30 db szurit kaptam,magamnak adom,csak az első volt nehéz,már hármat adtam magamnak!Én is vetettem magamnak Suprdyn Energia 50+

36613. pocópuszi2017-07-17 18:18
Na ugye, ki lehetett bírni? Ezért felesleges már jóval előbb szétizgulni magunkat. Elég, ha azt előző nap kezdjük. :-) Úgy látszik, a fájdalomcsillapítót nem mindenhol adagolják egyformán, mert a szobatársam és én is keményen megszenvedtünk az első éjszaka. Nem is nagyon érdeklődtek, mennyire fáj. Viszont nekem pl. nem volt gondom a torkommal egyik altatás után sem.
20 szuri? Azt nem irigylem...

36612. tabuc2017-07-17 12:59
Kedves Csicsi, lányok!!!!
Kicsit meghatódtam mikor olvasgattam eszetekbe jutottam és emlegettetek. Jó csapat ez nagyon!
MEME TÚLÉLTÜK!!!!!
Jelentem túlvagyok a megpróbáltatásokon, írom a beszámolót, elöljáróban annyit, hogy azokkal értek egyet akik a kibírható, de nem fájdalommentes dolgokra bíztattak menet közben.
Köszönöm aki feltette a listát mit érdemes vinni, mindent beszereztem és be is jött, nekem egyedül a szívószál nem kellett, de a kulacs elengedhetetlen.
Röviden az események, főleg azokért akik előtte állnak:
a legrosszabb valóban a műtét előtti napok, valamint a kórházban töltött előző nap és éjszaka.
Én kedden feküdtem be, rengeteg adminisztráció, felvilágosítás, mi történhet és neked ezekhez hozzá kell járulni. Ezt követi a szűrt leves ebédre, majd a keserű sós hashajtás, este,hajnalban beöntés. Itt jegyzem meg, hogy aki hajlamos az aranyérre az vigyen valami jó krémet,mert a kórház erre nincs felkészülve és a sok hasmenés után bizony kijöhet a dolog.
Engem 12-én reggel 8-kor műtött a professzor, előtte felkísértek az őrzőbe, ki kellett pakolni, kaptam nyugtatót és jöttek értem.
A műtét mély altatás, pillanatoknak tűnik és már ébredezel az őrzőben. Én arra keltem, hogy rettenetesen fáj a méhem(ami már nem volt)kérdezték 10-es skálán mekkora a fájdalom, mondtam, 8-as és a morfiumot ezek alapján állították be, ami egész nap ment mindenkinek a rengeteg infúzó mellé. Utána már nem igazán éreztem semmit, a torkom fájt nagyon a tubus leért a mandulámig és kicsit begyulladhatott tőle.Ezen kívűl a szemem könnyezett, az állítólag altatáskor le van ragasztva és valami belepottyanhatott.
Amitől nagyon féltem a másnapi felkelés, reggel 5 óra magasságában zajlott, nem volt fájdalom mentes, de kibírható és utána ki lehet lassan sétálni mosakodni és vissza pihenni. Utána a felkelések egyedül zajlanak.Ami még nehéz a belek visszarendeződése, eleinte hascsikarás utána szelek és várják a székletet,de még igazából nem is ettél semmit.
A gyógyulás gyorsan zajlik, a sebem gyönyörű. A drén szombatig volt bent, akkor kivették és haza is engedtek, ami meglepett szerdához képest. Addig nem volt vérezgetés, most néha ürül belülről kicsi véres váladék, gondolom a sebek tisztulnak.
20 injekció van felírva, amit esténként a fiam celebrál,mert én magam nem igazán merem szúrni.
A napi rutin most az elején, pihenés, fekvés, séta az udvaron és kezdve elölről)))
Szóval ennyi, én rosszabbra számítottam, de azért sok erőt és kitartást azoknak akik 26-án 1-én vagy bármikor máskor mennek. Ügyesek vagytok és erősek,menni fog!
Akinek van kérdése nyugodtan.
Puszi mindenkinek!!
Meme hogy vagy??????
(válasz Csicsi72 36609. hozzászólására)

36611. Bolyci692017-07-17 12:03
Sziasztok régiek és újak! Végre megvolt a hat hónapos kontroll. Minden oké, hormont nem ajánlott a doktornő, de mondtam neki, hogy nem is igénylem, mert még a hőhullámok is elmaradtak a műtét óta. Csontritkulás vizsgálatra küldött, azt mondta, hogy az első vizsgálat eredményétől függ, hogy majd milyen gyakran kell járni, ha jó, két évente, ha nem jó, akkor évente és megmondják mit kell szedni. Meg mammográfiára, nekem azt mondta, hogy évente. Őhozzá panasz esetén azonnal, de amúgy évente egyszer egy áttekintő vizsgálatra. Amúgy minden jót kivánt és ágyő! Mindenkinek gyors gyógyulást, erősödést, türelmet, kitartást és szép nyarat kívánok!

36610. Ilike19842017-07-17 09:42
Sziasztok. Szerintetek normális, hogy néha hasogat, szurkál a petefészkeim helye?

36609. Csicsi722017-07-16 21:52
Sziasztok!
Örülök, hogy jobban vagytok. Tabucról tud valaki valamit? Remélem ő is jól van. Nekem már csak 10 napom van és sorra kerülök én is. Nő a para napról napra! Ha majd lesz kedvetek írjatok , várom a beszámolót. Puszi Csilla

36608. Ilike19842017-07-15 20:27
Örülök, hogy mindenki jól van.
Én néha még vérezgetek kicsit, bár az lehet a véralvadásgátlótól is. A sebészem azt mondta, hogy ez még hetekig normális lesz, hogy néha van egy kis véres folyásom.

Nálatok a hormonpótlásra mondtak valamit az orvosok?
Egyelőre én még nem tudom, hogy nálam ez hogy fog alakulni. Majd az onkológusom megmondja.

36607. meme22022017-07-15 18:20
Szia!
Ahhoz képest,hogy 5 napja volt a műtét egész jól.
Érdekes ilyen tüneteim nekem is vannak,nem kellemes,én ezt még a katéternek tudom be.Majd meglátom,remélem lesz ez jobb is még
(válasz pocópuszi 36606. hozzászólására)

36606. pocópuszi2017-07-15 12:55
Hát, én tegnap pl. nem voltam túl jól. Olyan felfázásos tüneteim voltak... ma már kicsit jobb. Na de Te hogy vagy, Márta?
(válasz meme2202 36605. hozzászólására)

36605. meme22022017-07-15 11:44
Hahó!
Napok óta sehol senki,akkor biztos mindenki jól van,ennek örülök
További szép hétvégét mindenkinek!
Puszi Márta

36604. pocópuszi2017-07-13 13:20
Fürjecske, köszönöm a válaszod. Megnyugtattál. Csak a dréncső helye váladékozik úgy, ahogy írod.
Puszi
(válasz Fürjecske 36603. hozzászólására)

36603. Fürjecske2017-07-13 11:53
Szia Pocópuszi!
A drén cső helyén még jó ideig, nálam 3-4 hétig is volt váladékozás. Ha a gennyszerű kis sárgaság csak egy kis csöppet hagy a steril gézen akkor semmi vész, csak tisztulsz. Ne aggódj a zuhanyozástól nem lett baja a varrataidnak. Nekem még a kórházba bent megengedték a zuhanyt, csak átáztatni nem kell. Egy gyors cicafürdés belefér, főleg ilyen nagy melegekben. A steril géz csak a váladékozó helyekre kell, meg varratszedés után 1-2 nap. Gyógyulgass, erősödj.
(válasz pocópuszi 36585. hozzászólására)

36602. Fürjecske2017-07-13 11:44
Szia Meme!
Nekem az 1500 C vitamin napi 2-szer nagyon bevált.
Esetleg próbáld meg, biztosan nem fog ártani
(válasz meme2202 36599. hozzászólására)

36601. pocópuszi2017-07-13 04:41
Hát étvágyam nekem sem volt a kórházban, ami engem nem is nagyon zavart, mert úgyis fogyni szeretnék. Az már rosszabb volt, hogy néha még a hányinger is kerülgetett, ha kicsit ettem.
Nem tudom, hogy a vitamin meghozza-e az étvágyat, ezt a Béres cseppre szokták mondani, de a gyógyulásban biztos segít.
Itthon már van étvágyam is, kicsit több is, mint szeretném...

36600. yallah2017-07-12 22:06
Ez ilyenkor természetes. Meg még eltarthat egy darabig az étvágytalanság. Nem kell erőltetni. Mindennap egy tyúklépéssel előrébb leszel Sok folyadékot igyál!!!! Bármit!!!

36599. meme22022017-07-12 22:01
Pocópuszi
Nagyon jó ötletet adtál ez etvágyat is csinál?
Nekem azzal is gondom van.
Most még nem ehetek,csak szűrt levest meg kefirt kaptam,de azt sem ettem meg
Puszi

36598. pocópuszi2017-07-12 20:29
Márta, tabuc! Örülök, hogy végre Ti is túl vagytok a nehezén. Bő egy hét, és már minden sokkal jobb lesz. Én most így, 10 naposan már egészen jól vagyok. Esetleg egy kis löketet adhattok a gyógyulásnak Supradyn Energia 50+ multivitaminnal. Szobatársamnak ajánlotta az orvosa, így én is megvettem egy 30 db-ost. C-vitamint még plusz szedek hozzá.

36597. marikati2017-07-12 20:19
Szia Márti! Örülök, hogy túl vagy rajta! Hidd el, hogy minden nap egy fokkal jobban érzed magad. Sikerült endoszkóposan eltávolítani, vagy vágtak?
Nyugodt, fájdalommentes éjszakát!
(válasz meme2202 36595. hozzászólására)

36596. Csicsi722017-07-12 20:17
Örülök, hogy túl vagy rajta és írtál. A beszámoló ráér, pihenj sokat és gyógyulj gyorsan. Puszi Csilla
(válasz meme2202 36595. hozzászólására)

36595. meme22022017-07-12 19:15
Kedves Lanyok!
Tegnap megvolt a műtét.
Éreztem már jobban is magam,mint ebben a két napban,de megvagyok.Már tabuc is túl van rajta biztos.Köszönöm a sok drukkot. Az élménybeszámolot most elhalasztom
Puszi Márta

36594. angi682017-07-11 19:54
Köszönöm BORSIKA0703.
❤❤😘😘🤗🤗💐
;🌹
(válasz Borsika0703 36578. hozzászólására)