Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

34973. ildikó512017-03-14 11:06
Szia Kedves vmarcsi70
sajnálom hogy itt kell találkoznunk de sajna egyre többen vagyunk !
műtét után nagyon fájdalom csillapítot adnak ne félj kérlek nem olyan szörnyű majd írnak a lányok is tuti az a tanácsom ha elfogadod olvasgass itt a fórumon én minden oldalt elolvastam műtét előtt ami tilos a neten bőngészni !
Akkor hétfőn neked megy az energia és az ima !
puszillak
(válasz vmarcsi70 34969. hozzászólására)

34972. mademoiselle742017-03-14 10:00
akkor nem :(
(válasz vmarcsi70 34971. hozzászólására)

34971. vmarcsi702017-03-14 09:56
Szia! Esztergom
(válasz mademoiselle74 34970. hozzászólására)

34970. mademoiselle742017-03-14 09:53
szia, melyik kórházban lesz? vicces lenne, ha egyszerre mennénk, mert lehet h én is jövő héten sorra kerülök :S

szintén hasi műtét.
(válasz vmarcsi70 34969. hozzászólására)

34969. vmarcsi702017-03-14 09:32
Sziasztok! Hetek óta olvasgatlak benneteket. Vasárnap fekszem be a kórházba, hétfőn műtenek. Mióma. Elvileg petefészek marad, méh eltávolításra kerül. Hasi műtét lesz, és most kezdek nagyon félni. Mennyire hatásosak a műtét utáni fájdalomcsillapítók? Andyca73 megosztom majd az "élményeimet". Egyelőre nagyon félek! Szép napot nektek!

34968. veggoline2017-03-14 09:25
Kétszer olvastam el a soraidat---:))))))
(válasz Saranka 34962. hozzászólására)

34967. mademoiselle742017-03-14 09:22
jogos....
(válasz yallah 34966. hozzászólására)

34966. yallah2017-03-14 07:45
Ne tedd! Nem a jònak a jele egyáltalán ez az állapot! Még nagyobb baj is lehet belőle! Hidd el jobb lesz az életminőségef, mint itt nagyon sokunknak. Csak jò tanács.😊
(válasz mademoiselle74 34961. hozzászólására)

34965. yallah2017-03-14 07:39
Ági! A főnővér a legjobbat ajánlotta mozgásformának! Tuti jó a beleknek, de a léleknek még jobb. Én 10 éve csinálom, bátran ajánlom neked. Ha puffadtnak érzem magam, táncórán tuti beindul a bélmozgás! Szerencs, hogy hangos a zene😂
(válasz Kék Lilla 34959. hozzászólására)

34964. andyca732017-03-14 05:26
Szia!
Először március 29.ét mondta az orvos, de előző nap még szedem a gyógyszert, így az nem tetszett neki...mert hogy menstruáció után legyek...amúgy gondolom várólista van.
Amúgy kicsit bosszant, h ezt se az orvos mondta el,hanem az asszisztensével üzente...Most már én is elbizonytalanodtam...
Szép napot!
(válasz mademoiselle74 34960. hozzászólására)

34963. andyca732017-03-14 05:23
Sziasztok!
Van e köztetek esetleg, akit Esztergomban műtöttek?
Szép napot mindenkinek!

34962. Saranka2017-03-13 23:18
Sziasztok!

Köszönöm Ildikó, hogy gondoltál rám is!!! :)
Örülök, hogy szépen alakulsz!!!
Kék Villám Ági: Örülök, hogy megismertelek!!! :)

Mindenkit, újakat és régieket is üdvözlök!!! :)

Már több, mint 3 hónapja műtöttek, újra dolgozom. Egyre ritkábban jövök fel olvasni titeket. De olyan jó, hogy rátok találtam!!!! :)
Nekem is nagyon sokat segítettek az itt megosztott tapasztalatok, amit mindenkinek köszönök! :)

Azt hiszem, hogy akinek szüksége van rá, az példát vehet sok olyan NŐ-ről, akik itt írnak a fórumon, akiket műtöttek, különféle okból!
Örülök annak is, hogy megismertem sok igazán értékes embert és sokat tanultam a történetekből is!!! :)

Nagyon sok az új műtött és ez szomorú dolog, de ami még inkább az, hogy sok a fiatalabb és sok akit daganat miatt műtenek...

Ezzel most senkit nem szerettem volna megbántani, persze kortól függetlenül káros az egészségre minden betegség legyen az mióma, vagy bármi egyéb!!

Mindenkinek, aki műtét előtt áll, kitartást és türelmet kívánok! Persze minden műtét más és más, és az okok is mások, de tényleg gyorsan megy a gyógyulás! Ami fontos, az a pozitív hozzáállás, akármilyen helyzetben is vagyunk! Ez a legnehezebb, de ha ez megvan, akkor szerintem nincs olyan akadály, amit ne lehetne leküzdeni!!!

A műtötteknek is minden jót kívánok persze!!!:)

Amit így a műtét után érzek és ez teljesen személyes tapasztalatom! :)
Féltem a műtéttől, féltem attól az állapottól, ami miatt műtöttek, hogy rosszindulatú daganatom van... Azóta már nem félek, rátaláltam segítő emberekre, sorstársakra és megtaláltam az erőmet is! :) Megértettem, hogy csak úgy állhatok talpra, ha végre a sarkamra állok és szembenézek a problémákkal és változtatok amin kell!

Sokkal jobban vagyok, mint előtte! Erősebb vagyok és sokkal többet foglalkozom magammal. Magammal, mint NŐ-vel! Segítséggel, de valóban rájöttem, hogy mi az amit meg kell változtatnom az életemben. Elindultam ezen az úton és ettől még bátrabb vagyok! :) Erről az érzésről órákat tudnék írni, de most ettől megkíméllek titeket! :)

Szóval kihasználtam ezt a helyzetet, hogy az eddiginél sokkal boldogabb legyek végre! És az is vagyok, mert megérdemlem! :)

Pontosabban: Mert megérdemeljük!!! :)
(Ezt itt olvastam, már más is írta már, de magamévá tettem, mert magaménak is érzem már! :)

Még néhány saját tapasztalat:

Voltak hőhullámok, alvászavar, de mára alig van, szépen enyhültek, pedig még elég fiatal vagyok és eddig csak teát ittam.

Hangulatingadozás: több okból lehet. Alapvetően a műtét is okozhat egy olyan lelkiállapotot, hogy ez van, de persze, akinél már nincs petefészek, annál
még inkább lehet a hormonok miatt. Hát szegény családnak, férjnek ezt el kell viselni, esetleg nem lenne rossz felkészíteni őt erre, hogy mire számítson. Nálunk neki volt a nehezebb és nem volt idő felkészülni rá... De az is múlik, enyhül és hát ha más nem, vannak erre szerek, pl. citromfű tea, ami enyhe, de én nagyon sokat köszönhetek ennek a teának! :)

Igen gyakori a hólyaggyulladás műtét után, érdemes ezt ellenőriztetni! Nekem is sok időbe telt leküzdeni...

Szintén gyakori a süllyedés, pl. hólyagsüllyedés, végbélsüllyedés. Erre jó lehet az intom torna, de pl. daganatos betegeknek, csak, ha az orvos is ajánlja, egyénként a 6 hét letelte után ajánlott megtanulni.
A hólyagsüllyedésnek pl. az is tünete lehet, ha pl. lassabban vagy nem teljesen ürül a hólyag. Ezt az orvosok ritkán mondják el sajnos.

Hát igen, olvastam a szex-ről a műtét után... orvos is óvatosságra intett, hát én is ráparáztam, de azért ennyire nem kellett volna. Újra rá kell érzeni az ízére az igaz, nálam sok idő telt el már... :) Ajánlottatok itt néhány dolgot, de a legfontosabb talán a türelem magunkhoz, mert ez is egyre jobb lesz! :)

Én túlsúlyos vagyok, de egyéb ok miatt szándékosan már lement 15 kg. Még szándékozom fogyni és nem fogok elhízni azért sem! :) Nem hiszem, hogy a műtét után kötelező elhízni! Az igaz, hogy érdemes és szerintem kell is az étkezésre és a mozgásra figyelni.

Műtét után nekem javasolták a sok sétát, már a kórházban is. Összenövés és mielőbbi gyógyulás miatt, ezt is javaslom, kinek-kinek, mennyit lehet és mennyit bír el. A fekvés, de főként az ülés nem tesz jót!

Séta a naplementében, figyelni a madarakat, hallgatni a fák susogását és érezni a szellőt, ami virágillatot hoz.... :)

Kívánom, hogy töltekezzetek fel, tekintet nélkül, hogy műtétre vártok vagy sem! :)

Jön a TAVASZ végre és ez a kedvünknek is jót tesz és egyre több lesz az energiánk! Legyetek sokat a szabadban, tegyétek azt, amitől boldogok vagytok és örüljetek minden apróságnak, ami csak vidámságot hozhat! :)

Tudjátok virágillat, frissítő séták és pozitív hozzáállás! :)
Azt hiszem én már nagyon érzem a tavaszt! :)

Andi

34961. mademoiselle742017-03-13 21:24
de közben meg ugye már zajlanak a vizsgálatok az altatáshoz, ekg, vérvétel megvolt, hétfőn meg majd altatóorvossal találkozom - mindjárt visszalépek vagy nem tudom, komolyan :(

34960. mademoiselle742017-03-13 21:20
sziasztok, andyca73 miért kell ennyit várnod? várólista van?

ez csak azért furcsa, mert én is kérdeztem a dokit, hogy ha megvan minden vizsgálat, utána kell várni? de mondta, hogy nem... lehet kórháza válogatja?

jajjjj lányok, az a "baj", hogy most napok óta én megint jól vagyok, nem vérzik.... és ugye azért kell az egész műtét, mert a fogigátló sem tudta helyre tenni a ciklusokat, gyakorlatilag szinte minden nap van valami: vagy csak barna, pár csepp, vagy semmi, de aztán pár napig meg az alvadt (nagy) vérdarabok, már bocs, hogy így fogalmazok :(
de ilyenkor meg úgy elbizonytalanodom, hogy hát lehet, nem is kell ez a radikális műtét, hiszen minden rendben van.... jajjjj de nehéz ez.

34959. Kék Lilla2017-03-13 20:47
Lányok
Szeretném még elmondani
Nektek hogy jövő hét kedden
kezdem el tanulni a hastáncot.
Többek között erre azért van
hatalmas szükségem,mert a
műtött vékonybél miatt a belek
perisztaltikája nem tökéletes.
Kérdeztem a főnővért hogy a
gyalogláson kívül még mit
ajánl,és azt mondta hogy
egyenlőre a lépcsőzést és a
hastáncot.Nagyon nem szeretnék mindennap azzal
foglalkozni hogy ma vajon
sikerül-e vagy sem,és ezért
mindennap enyhe hashajtókon
élni.És meg vagyok győződve
hogy mindenféle pozitív
hatásai is lesznek még, nemcsak
biológiai, hanem lelki is.
Sziasztok: Lilla

34958. Kék Lilla2017-03-13 20:31
Szia szépnevű erdei ildi
Nagyon szépen köszönöm
kedves soraidat!!!ölellek:Lilla

34957. ildikó512017-03-13 19:50
akkor megnyugodtam puszi
(válasz andyca73 34956. hozzászólására)

34956. andyca732017-03-13 19:37
Dehogyis, nem haragszom, nem bántottál meg :)
(válasz ildikó51 34954. hozzászólására)

34955. nyárivirág132017-03-13 19:21
Igen, engem ott műtöttek.
(válasz veggoline 34942. hozzászólására)

34954. ildikó512017-03-13 18:00
jajj nagyon sajnálom ne haragudj ,remélem nem bántottalak meg :( puszillak
(válasz andyca73 34952. hozzászólására)

34953. Kék Lilla2017-03-13 17:51
Nem haragszunk,hidd el,
nagyon együtt érzünk Veled!!
Puszi:Lilla

34952. andyca732017-03-13 17:36
Igen, tudom...
De olyan rossz emlékek kötnek a húsvéthoz.
Húsvét szombat halt meg két éve az Édesanyám...akit a világon a legjobban szerettem...azóta mint ünnep, a húsvét nem jelent semmit nekem...:(
Soha nem felejtem el ,két éve akkor volt a második kaparásom, alig vártam, hogy kiengedjenek, mentem anyukámhoz, aki már haldokolt...és a sors iróniája, mint kiderült, petefészekrákban halt meg, amiről nem is tudott, tudtunk...Úgyhogy fájdalmas napok várnak akkor rám, testileg is, lelkileg is...Ne haragudjatok, hogy így elsiklottam:(
(válasz ildikó51 34951. hozzászólására)

34951. ildikó512017-03-13 17:13
Szia andyca 73
12 én ha megműtenek lesznek orvosok húsvétkor már teljesen jól leszel nem kell doki csak pihenned kell úgyis a nővérkék csinálnak mindent! és ha rendben leszel lehetséges 17 haza engednek és az húsvét hétfő !
Kitartás tudom majd egy hónapot kell várnod de nekünk is kb ennyit kellett várni ,én pl novemberben tudtam meg hogy januárba műtét elég hosszú és idegtépő volt ,de ha tudom hogy ilyen könnyen viselem nem paráztam volna hülyére magamat
puszillak
(válasz andyca73 34950. hozzászólására)

34950. andyca732017-03-13 16:50
Sziasztok!
Meg van nekem is a műtét időpontja, április 12 :(
A lehető legjobb...húsvétkor lehetek a kórházban, amiben csak az a rossz, illetve attól félek, hogy ünnepek alatt csak tengődés van a kórházban...orvos is csak elvétve :( most nagyon elszomorodtam :( Eddig is féltem, de most már nagyon!
Van valaki hasonló időtájban?
Szép napot kívánok mindenkinek!

34949. deina752017-03-13 16:37
Szia Bubuc76,

köszönöm, megnyugtattál! :-)
Szép napot mindenkinek!
(válasz Bubuc76 34931. hozzászólására)

34948. erdei ildi2017-03-13 15:33
Már kerestem én is a neten,de nem találtam.Itt is csak receptre adják,pont ma voltam új receptért ,erre a cuki aszisztens megkérdezte mennyi van még? Mondtam neki most kezdtem meg a 3. flakont,na erre akkor jövő hónap elején jöjjek mert csak 3 havonta írják föl.Azért írtam le az összetevőket hátha úgy más néven esetleg.
szivessen
(válasz ildikó51 34947. hozzászólására)

34947. ildikó512017-03-13 14:15
nálunk nem lehet kapni de a dokimnál utána járok köszike
(válasz erdei ildi 34945. hozzászólására)

34946. yallah2017-03-13 13:24
Hát igen ez is kórház és betegfüggő, hogyan oldják meg.
(válasz Bolyci69 34932. hozzászólására)

34945. erdei ildi2017-03-13 13:14
Szia!
Ment az üzi.
Ildi
(válasz ildikó51 34944. hozzászólására)

34944. ildikó512017-03-13 12:41
szia köszi írtam privátot ide az üzikhez
(válasz erdei ildi 34943. hozzászólására)