Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

37789. Béka q2017-11-10 16:35
Nekem ma nincs túl jó napom, fáj a hasam és nagyokat nyilall bele. Vettem be fájdalomcsillapítót. Fekszem, pihenek, gyógyulok.

37788. lisa352017-11-10 15:23
2 hete ilyenkor kezdtem magamhoz térni, összeszedni magam az intenzíven.

Egyre jobban érzem magam. Néha még itt-ott fájdogál. De így is sokat pihenek. Már teregettem, mosogattam is, főztem is, de csak egyszerűt. :)
Mindig csak egy picivel többet. De nekem is hullámzó. Bár ha azt vesszük, hogy pénteken műtöttek, vasárnap hajat mostam simán a kórházban. De nem hősködök, pontosan rászántam a minimum 6 hetet a gyógyulásra. Holnap egy kicsit készülök kimozdulni. Semmi erőlködés, csak vásárolni megyünk, semmi cipekedés. Csak vágyom már embererek közé menni...

37787. Diti19682017-11-10 15:12
Kedves Csakpihe!

Kis türelem, 6. hét után elkezdheted a fizikai felkészülést a futásra, 12 hét után már lassan lehet futni! Engem április 21-én műtöttek, július második felében már gyors gyalogoltam kocogással váltogatva+szabadtéri edző gépeken erősítettem és augusztus óta megint futok! 2hete már teremben a hideg miatt, de nekem minden pont olyan jól megy, ha nem jobban, mint a műtét előtt! Csak a hasizom gyakorlatokon változtattam, kerülni kell a hasprést, de ennyi!
Hamar elszalad ám az idő, nem sokára megint futhatsz!
Üdv,
Edit
(válasz Csakpihe 37785. hozzászólására)

37786. Diti19682017-11-10 15:07
Kedves Ukata!

Nagyon drukkolok Neked is! Csak nyugi, minden rendben lesz!

Üdv,
Edit
(válasz ukata 37783. hozzászólására)

37785. Csakpihe2017-11-10 14:53
Igen, mai viziten én is ezt mondtam pont, higy a körülményekhez képest jól vagyok. Erre mondjak, ez nem hangzik olyan jól, én meg mondtAm hogy egy hete meg futottam) Erre mondjak, akkor meg nem voltam műt e, én meg mondom hat pont ezért mondtam.)
(válasz ukata 37777. hozzászólására)

37784. lisa352017-11-10 13:55
Kata drukkolok nagyon!
Minden rendben lesz! 😙
(válasz ukata 37783. hozzászólására)

37783. ukata2017-11-10 13:53
Köszi-köszi. Nálam epeműtét óta a bubis szóba se jöhet. Mentes leszek.
(válasz Katy07 37782. hozzászólására)

37782. Katy072017-11-10 13:32
Igen, a katétert akkor reggel még az őrzőben kiveszik. Vizet ott ők adnak, szívószálat is 😁 de ha visszakerülsz a szobádba, akkor már a tiédet iszod. Ugyis mennek be hozzád, majd visznek 😊 menteset vigyél.
(válasz ukata 37781. hozzászólására)

37781. ukata2017-11-10 13:00
Köszi a részletes választ. Most már talán mindent tudok:)
Közben a privát üzenet is átjött, én bénáztam vele eddig.
Azért ez a víz dolog még érdekes. Vonuljak be 5 liter ásványvízzel?
A katétert nem a műtét utáni napon reggel veszik ki, mikor elhagyod az őrzőt?
Az őrzőben meg ők adják a vizet, nem?
Azt írtad, oda csak a pohár mehet.
Bocs, hogy ennyit variálok, de már túl vagyok azon a koron, amikor könnyen viselem, ha mondjuk bárki is letol valamiért.
(válasz Katy07 37779. hozzászólására)

37780. ukata2017-11-10 12:18
Nem szabad elkapkodni a dolgokat. A kolléganőmnek méhnyak plasztikája volt. Úgy gondolta, hogy jól van, de a bátorkodásnak + 2 hét táppénz lett az ára.
Csak lassan, komótosan. Amit felsoroltál melót, azt 3 napra kell beosztani.
Vigyázz magadra!
(válasz Béka q 37778. hozzászólására)

37779. Katy072017-11-10 12:18
Szia Kata! Nem tudom, miért nem jön át az üzid, persze itt is szívesen válaszolok, mást is érdekelhet. A kórházban a műtét napján hajnalban kell felvenni a kórházi hálóinget, abban voltunk ameddig gondoltuk, ha volt vérzés, adtak másikat. Sajátot csak akkor érdemes felvenni, ha már nem kened össze. Azt rád bízzák. Bugyit az első zuhany után vettem fel, már az első nap, miután visszakísértek a kórterembe. Nem volt egyszerű mutatvány felvenni, a hajlás elég nehézkes az első napokban. A mobilt és az értékeket a kórterembe a zárható szekrénybe kell elrakni, a kulcsot a nővéreknek átadni. Az őrzőbe egy poháron kívül semmit nem lehet bevinni, a papucsot is hajnalban hozták be, amikor fel kellett állni cicamosdani. Volt beöntés, kétszer. Az első előző estefelé, aztán békén hagynak. Hajnalban korán kelés, újra beöntés, WC, zuhany, kórházi hálóing felvétel, katéter (nem fáj, csak kellemetlen), infúzió a menetrend. Ez mind a kórteremben. Innentől csak ágyban fekve kell várni a beteghordót. Az őrzőben állandóan megy a fájdalomcsillapító, egy ápolónő folyamatosan ott van. Amikor visszakerülsz a kórterembe, lehet kérni tablettában adnak, amíg kéred. Így leírva félelmetesnek hangzik, de ha benne vagy már nem gondolkodsz történnek az események. Ne stresszeld magad, annál rosszabb.Műtét után az első pár nap nehéz lesz, de utána már jobb minden nap. Nagyon fontos: vigyél sok vizet, a műtét előtti és utáni napon is sokat kell inni, mérik, hogy a katéteren át mennyi vizelet jön le, jól letolnak ha az kevés :(
Drukkolok, hogy minden menjen rendbe neked, és a műtét előtt állóknak is, a friss műtötteknek sok türelmet kívánok! Puszi!!
(válasz ukata 37773. hozzászólására)

37778. Béka q2017-11-10 11:49
Szia Kata, én megvagyok. Igen, pihenek! A szerdai mosás-teregetés-ebedfőzés után este már nagyon fájt a hasam. Belattam hogy ezt nem csinálhatom még egy darabig.. így azóta pihenek a saját érdekemben.
(válasz ukata 37777. hozzászólására)

37777. ukata2017-11-10 11:37
Béka q, Csakpihe mizu veletek? Remélem épp pihentek és a körülményekhez képest minden ok.

Én meg közben megtaláltam a privát üzeneteimet:):)
A technika ördöge kibabrált velem, de megoldottam.

37776. ukata2017-11-10 10:10
Mandra, szerintem nagyon valószínű a vérszegénység. Én az első gyerekem után voltam ugyanígy. Szédelegtem, de leginkább a légszomj zavart. Olyan voltam, mint az őszi légy, faltól falig közlekedtem, támaszkodtam. Megállapították, hogy vérszegény vagyok. Nyomd a vitamint meg a vasat.
(válasz Mandra8 37774. hozzászólására)

37775. Mandra82017-11-10 10:07
fogadom = fájdalom

37774. Mandra82017-11-10 10:06
Sziasztok!

Ma vagyok két hetes. A javulás tényleg nagyon hullámzó. Vannak napok, mikor tök jól vagyok. Teszek veszek itthon, még sütit is sütöttem, semmi fogadom. Aztán vannak napok, például ma is, hogy fáj újra a sebem, iszonyú fáradékony vagyok, legszívesebben csak feküdnék.
Pici véres váladék még mindig van. Annyira kevés, hogy a bugyin már nem is látszik, csak a wc papíron.
A rossz emlékek idővel tényleg enyhülnek.
Ma kell beadnom az utolsó véralvadásgátló szurit. Várom is már, de kicsit félek is. Remélem ennyi idővel a műtét után már tényleg nem lehet trombózis.
Ami nekem a legfurcsább tünetem és talán a legjobban zavar, az a légszomj. Nem tudom, mitől lehet, talán a vérszegénység, vagy nagyon legyengült a szervezetem.
Már pár perces sétákat is teszek kint az utcán a kutyával.
Hát nagyjából ennyi jut eszembe. Hihetetlen hogy elszaladt ez a két hét...

37773. ukata2017-11-10 09:30
Szia Katy07,

kipróbáltam és valamiért a privát üzenet nem megy el.
Lassan készülődnöm kell, ezért egy pár praktikus kérdésem lenne.
A kórházban a kisműtétnél benti hálóinget adtak. Ez ennél a műtétnél is így van, vagy engedik a sajátot műtét után?
Mi a helyzet a bugyival? Fel lehet venni, vagy esetleg rám adják a műtét után. Valamelyik sorstárs írta korábban, hogy ő arra ébredt, hogy rá adták. (Régen keresztlepedőt tettek alánk szülés után, az fogta fel a vérzést. Nem volt valami kényelmes, főleg, ha kimentél és utána vissza akartál feküdni).
A mobiltelefont tilos bevinni az őrzőbe, ezt olvastam és természetes is. Nyilván nem telefonálgatásra gondoltam, hanem rajta van egy csomó relaxációs anyagom, meg egy kis zene, ami talán el tudná terelni a gondolataimat. Viszont, ha nem vihető be, hát akkor nem viszem, de hová tehetem? Azt írják, hogy gyakorlatilag nem vállalnak felelősséget az ellopott tárgyakért.
Mallmax írta, hogy itt a beöntés a "divat". Nálad is ez volt?
A katéter meg még ébren, a műtét előtt felkerül?
A fájdalom csillapítással nem volt gondod?
Hirtelen ennyi jutott eszembe. Köszi, ha válaszolsz.
(válasz Katy07 37725. hozzászólására)

37772. Csakpihe2017-11-09 20:07
Köszi, megoldódott magától)
(válasz yallah 37771. hozzászólására)

37771. yallah2017-11-09 20:02
Cappy+ tej. Garantált hatása volt.
(válasz Csakpihe 37761. hozzászólására)

37770. Csakpihe2017-11-09 19:37
Hat lányok azért komolyan mondom óriási különbség higy vágnak vagy lapar. Laparosok hopp hopp jól vannak itt is.

37769. lisa352017-11-09 19:30
Örülök, hogy sikerült. :)

Mi laevolac-ot kaptunk, harmadik reggel 25 ml-t. De ez nem is igazán kimondottan hashajtó, kisebb adagban laza széklet fenntartására jó. Most is beveszek 15 ml-t minden reggel, éhgyomorra, nehogy kemény legyen, mert vasat szedek és attól székrekedésem szokott lenni.
(válasz Csakpihe 37768. hozzászólására)

37768. Csakpihe2017-11-09 18:47
Na végre megoldódott nálam us, külső segítség nélkül.) csak hat elég fájós(

37767. Mandra82017-11-09 16:29
Nekem is a Hunyadi keserű víz segített!

37766. fmadri2017-11-09 16:12
Én itt olvastam a Hunyadi vizet nekem az vált be Egy hétig ittam minden reggel és teljesen helyre rajta a bélműködésem Előtte sokat kínlódtam volt hogy 3-4 napig is Az jobban fájt mint a műtét helye 😭

37765. Béka q2017-11-09 15:40
Nem adnak a kórházban semmit? Nalunk minden nap kérdezték h volt e széklet. Aki azt mondta h mem annak máris vitték a hashajtót.
(válasz Csakpihe 37764. hozzászólására)

37764. Csakpihe2017-11-09 15:33
Koszike! Nekem a joghurt meg a kefir se segített sajnos. Igaz Amir előtte adtak azt ugy kellett kiváltani, ilyen csokis íze, attól voltam 12x.)

37763. Béka q2017-11-09 15:20
Én is arra emlékszem. Marmint a vízre.
Nálam meg az vált be h első reggel mikor már ehettem megettem egy doboz joghurtot és ittam rá sok forró teát.. persze ez nem biztos h másnál is bejön.

37762. ukata2017-11-09 15:16
Úgy emlékszem, valaki a Hunyadi keserű vizet javasolta. Neki bevált.
Vagy ha nem Hunyadi, akkor valamilyen keserűvíz

37761. Csakpihe2017-11-09 15:02
Lányok nem tudom mit írttatok mi vált be hashajtasra?

37760. Katonca2017-11-09 13:38
Hasra fekvés? De szeretnék már én is!De egyenlőre nem bírok.A kórházi fájdalomcsillapításról csak annyit, nem mindegy kinek panaszkodik az ember. Nálunk is volt olyan nővér, aki azt mondta, tudhatnánk, hogy egy műtét fájdalommal jár, viseljük el! Mentünk a másikhoz!
(válasz lisa35 37752. hozzászólására)