Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (12. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33504. mmacus2016-12-30 11:55
Nekem is maradt mindkét petefészek -már két éve- szerencsére semmi gondot nem okoz.

33503. Katy072016-12-30 09:45
Kedves Cicerella! Ezek aztán szép kilátások :( Nekem "csak" Aflamint írt fel, amitől szokás szerint tele lett a szám aftával, úgyhogy leálltam vele. A műtét előtt kérdezte a doki, hogy mi legyen a petefészkekkel, mondtam, rábízom, ha egészségesnek látja, maradjon. Nem kellett volna...
(válasz cicerella 33498. hozzászólására)

33502. Bolyci692016-12-30 09:33
Kedves Lányok! Köszönöm mindenkinek a választ. Tovább adom a barátnőmnek (és közben csendben áldom a jó eszemet, hogy rábeszéltem a dokimat, hogy nekem vegyen ki mindent, ott akkor azt mondta, hogy orvosilag nem indokolt, de ha én kérem megteszi, aztán műtét után azt mondta, hogy szemmel láthatóan sem volt egészséges az a petefészek sem, amit annak látott)Puszi mindenkinek!

33501. cicerella2016-12-30 00:10
Kedves Gádor 1005,
Én holnap leszek 6 hetes. A műtét előtt izzadtam nagyon és nappal megfagytam, puffadtam, kismama nadrágba kellett járnom. A műtét óta nem izzadok, nincs fagyoskodás stb. Viszont szigorúan be kell tartanom a diétát. Amíg tartom magam a leírtakhoz nincs semmi baj, minden működik "rendesen" de ha picit is eltérek tőle, azonnal puffadok, beszorulok, a vastagbelem elviselhetetlenül fáj a székelési problémától. Hajolni tudok, az ülés már megy 4-5 órán keresztül. Én is irodai ülőmunkát végzek remélem fogom bírni mert január 2-tol megyek vissza dolgozni. Mielőbbi gyógyulást kívánok neked!
(válasz gádor1005 33484. hozzászólására)

33500. cicerella2016-12-29 23:58
Kedves Ildiko 51,
Kórházba nekem nagy segítség volt az egyszer használatos fürdő kesztyű, cicamosakodásnál nagyon hasznos volt. Továbbá ha rossz alvó vagy akkor füldugó. Betét, wc papir, baba törlőkendő, szívószál, nem pizsama hanem hálóing, kényelmes derekú nadrág haza útra, és könnyen belebújós cipő mert nem fogsz tudni hajolni. Minden rendben lesz, gyorsan túl leszel rajta. Minden jót kívánok neked!
(válasz ildikó51 33486. hozzászólására)

33499. cicerella2016-12-29 23:49
Kedves Bolyci69,
Most írtam Katy nek, nekem bent hagyták az egyik petefészkem, most 6 hete bagyok és már van benne egy 2,5 cm-es ciszta, tüsző nem akar vagy tud repedni. Az orvos azt mondta sajnos ez bárhol kialakulhat a szervezetemben. Állítólag már műtöttek ki ilyet tüdőből agyból, orrból s más fura helyekből. Hogy ez ne fordulhasson elő, nekem Visanne gyógyszer írtak ki. minimum 3 hónapig kell szedni, de nekem egy évre javasolják. Reménykedem benne hogy fog segíteni. Nem akarok több műtétet! Mindenkinek jobbulást kívánok!
(válasz Bolyci69 33491. hozzászólására)

33498. cicerella2016-12-29 23:43
Kedves Katy07,
Nekem ugyan ez volt, Visannet írtak rá fel.
Most is muszály szednem mert azt mondták bárhol kialakulhat az endometriozis a szervezetemben. Remélem fog használni. Valakinek esetleg van tapasztalata a Visanne vel kapcsolatban?
Mielőbbi gyógyulást kívánok mindenkinek!
(válasz Katy07 33494. hozzászólására)

33497. ildikó512016-12-29 11:44
Köszi csajszik ,hogx sokan írtatok facebookra hálás vagyok nektek nagyon !!! Sok infót kaptam igy már no para !! Mindenkinek gyors felèpülèst kîvánok akik meg mütèt elött vannak mint èn kitartás !!! Utána csak jobb lesz !!💖💗💕

33496. ildikó512016-12-29 11:38
Köszi :-) :-) :-)
(válasz törpicseki 33492. hozzászólására)

33495. ildikó512016-12-29 11:38
Köszi szèpen !olvasgatok
(válasz törpicseki 33493. hozzászólására)

33494. Katy072016-12-29 10:46
Szia Bolyci69! Nekem is bent hagyták az egyik petefészkem. Fáj is az az oldal rendesen. A doki szerint ott van egymáshoz közel a hüvelycsonk, a petefészek, és a csomó, ahol a visszafutó öltést kötötték meg, az tartja a hasfalat. Ezek mind fájhatnak még. A petefészekben másfél hónapja volt egy 3 cm-es tüsző, aminek repedni kellene, de nem reped. Szerinte igen, előfordul az ilyen, de még nem akkora, hogy műteni kelljen, jöjjek vissza kontrollra. Pár napja voltam vissza, most egy 2,5 cm-es van. Szerinte ez már egy új, azóta elmúlhatott egy ciklus, működik a petefészek. Ezek szerint mégse úszom meg fájdalom nélkül a ciklusokat. Írt fel fájdalomcsillapítós, gyulladáscsökkentő gyógyszert. Lehet, hogy a barátnőd is ezt érzi? Gyógyulgatós szép napokat kívánok a műtötteknek, az előtte állóknak kitartást, minden rendben lesz!
(válasz Bolyci69 33491. hozzászólására)

33493. törpicseki2016-12-29 10:36
A korábbi bejegyzéseknél sok hasznos tanácsot találsz. Lapozz visszafelé, ott találsz teljes listákat is, hogy mit érdemes bevinni. Nekem is teljes méheltávolítás volt. Betét egyáltalán nem kellett. Fájdalomcsillapító sem. Adtak ott eleget.
Az az 1 hét a kórházban nehéz. De utána minden nap csak jobb lesz.
(válasz ildikó51 33486. hozzászólására)

33492. törpicseki2016-12-29 10:30
ildikó51:válaszd ki, hogy kinek akarsz írni. Alul ott van, hogy válasz erre. Feljön egy kis kocka, és oda írhatsz.Utána a mentés gomb.
(válasz ildikó51 33487. hozzászólására)

33491. Bolyci692016-12-29 09:27
Kedves Lányok! Immár 7 hetes vagyok. Nagyon kevés hasi problémám van, szinte semmi. Ha "rosszul" mozdulok szúr egy ponton, néha húzódik a varrat egy ponton. Viszont a hőhullámok esténként nagyon gyakran előfordulnak. Bár eddig is voltak, de a műtét óta gyakrabbak lettek. A Lady Klimax teát iszom, néha segít,de őszintén mondom, mostanában nem ittam rendszeresen ( a Baleys jobban ízlik! :) Majd az ünnepek elmúltával áttérek a teára :) Viszont lenne egy kérdésem hozzátok: a klinikai tartózkodásom alatt lett egy nagyon kedves barátnőm, aki szintén debreceni, azóta is írunk egymásnak. Neki egy petefészek bent maradt. Ezzel kapcsolatos lenne a kérdésem, azokhoz, akiknek szintén van maradó petefészkük. Szegénykém most úgy járt, hogy ciszta alakult ki neki benne, ami két hét alatt jelentőset nőtt is. Volt ultrahangon, a klinikai ügyeleten, ott azt mondta a doki, hogy peteérése van, szedjen fájdalomcsillapítót. Mit tudtok erről? El múlhat ez, illetve leállhat-e a peteérés magától, esetleg csak várni kell? Szegénykém nagyon fél, hogy újra műteni kell és kivenni még azt is! Ugyanannyi ideje lett műtve, mint én, nemigen vágyik rá újra! Egyenlőre nem tudtam mivel biztatni, amíg vissza tud menni a nőgyógyászához. Váratlanul érte, mert aki műtötte, nem mondta neki, hogy ezzel lehet még probléma! Várom válaszaitokat! Mindenkinek gyógyulós szép napokat kívánok! Krisztina97 neked különösen nagyon szorítok, hogy végre rendbe jöjj teljesen!

33490. Murnyogo892016-12-28 22:43
Nagyon köszönöm a jó kívánságokat!☺ Január közepén kell majd mennie nőgyógyászhoz kontrollra,eléggé tart a vizsgálattól másfél hónapos lesz akkor, remélem nem lesz fájdalma közben vagy utána ☹

33489. Krisztina19972016-12-28 21:41
Drága Valcsi65!

Egy kicsit jobb a kedvem,mert egyre közelebb kerülök a január 4-hez ,akkor veszik ki az utolsó csövet is belölem.Nagyon rossz érzés,fáj minden mozdulat,csak feküdni jó...de már nem sokáig tart.😓
A pezsgőt úgy fogom meginni ahogy mondtad,iszok rátok és rám,hogy együtt végigcsináltuk💪!
De van egy másik ötletem !Én már feldobtam azt a lehetőséget,hogy találkozzunk egyszer személyesen mindannyian.Annyira jó lenne!Egyszer remélem összejön?
Köszönöm az imáid!🙏
Szeretettel ölellek!
(válasz Valcsi65 33480. hozzászólására)

33488. ildikó512016-12-28 15:50
Sziasztok nem megy nekem ez itt nem tudok üzit irni kicsit bèna vagyok ezekhez valaki jelöljön be fèszen aki átesett a mèheltávolitáson eg, csomo kèrdèsem lenne !! Köszi ! Konczinè Bauer Ildikó

33487. ildikó512016-12-28 15:44
Sziasztok mièrt nem tudok üzit küldeni??

33486. ildikó512016-12-28 14:03
Sziasztok január 11 èn kell befeküdnöm 12 èn lesz a műtètem mindent kivesznek polyp miatt !
Kèrdeznèm mit hasznos vinni a kórházba betèt ?haspuffadásra valami? Fájdalom csillapitó???
Nagyon parázok már ! Szolnokon műtenek van itt szolnoki köztetek???? Pusz mindnkinek

33485. kolozsm2016-12-28 10:17
Szia!
Én éhgyomorra 1 púpos teáskanál szilvalekvárt eszek meg, utána megreggelizek és megkávézok, majd pár perc múlva már mennem is kell.
Így soha nem volt gondom a székletemmel. Már a műtét másnap reggelén is így csináltam.

Jó egészséget kívánok!
(válasz Murnyogo89 33476. hozzászólására)

33484. gádor10052016-12-28 06:08
Sziasztok! Műtét után mennyi ideig tart a puffadás? 26-án volt 6 hete, hogy műtöttek, betartottam/ tartom a diétát, de csak annyit merek enni, hogy éppen "ne haljak éhen". Nem tudok jól lakni, mert akkor még mindig akkora lesz a hasam, mint 4-5 hónapos terhesen az ikrekkel.
Ti is izzadtatok utána, mint a szántó ló? Én minden éjszaka csurom vizesre izzadok, több pizsi van egyszerre forgalomban, nappal meg sokszor több pulcsiban meg akarok fagyni itthon, pedig nincs hideg!
Na, meg még a hajlás, hosszú távú ülés sem az igazi! Egy kicsit félek is, hogy ha visszamegyek dolgozni, mi lesz? Könyvelek, úgyhogy szinte ülök egész nap.
De nem csüggedünk!!!

"Uram, az éltet mindenkit,
engem is csak az éltet ezek után,
hogy megerősítesz és meggyógyítasz"
Ézsaiás 38:16

33483. Lerzsi2016-12-28 03:46
Szia!
Nekem elég sokára rendeződött a szorulásom hasi műtét után, sok mindent kipróbáltam, végül a reggeli kávé utáni 100 %-os narancslé (vagy fordítva) hozta meg a "sikert". Mielőbbi jobbulást Anyukádnak!

33482. Csineva2016-12-27 22:17
Sziasztok! Mónika44, milyen műtéttel távolították el a méhed (vágás irány, ha volt), ill. hol műtöttek? Előre is köszi a választ! Mindenkinek jobbulást kívánok! Én még a műtétre várok, olvasgatom a hozzászólásokat, jó, hogy vagytok!

33481. Mónika442016-12-27 19:31
Sziasztok!Januárban műtottek, vagyis közel 1 éve Bárcsak hamarabb beleegyeztem volna!Azóta nincsenek azok a rettenetes napok, amikor szinte ki sem tudtam mozdulni, állandó fáradtság, súlyos vérszegénység. A műtét nem fájt.Másnap és harmadnap nagyon szar volt, de azután napról napra jobb lett.2 hét után már óvatosan tornáztam amit a kórházban mutattak. Ne féljetek! Csak jobb lesz utána!

33480. Valcsi652016-12-27 19:19
Krisztina! Azért mintha már egy kis vidámságot a felfedeznék az írásodban! Idd meg azt a fincsi pezsgőt! Ja és virtuálisan egy kicsit nekünk is tölts! Istenben bízva a következò év csak jobbat hozzon neked és minden "sorstársunknak"! Szeretettel és imával gondolok rád!
(válasz Krisztina1997 33474. hozzászólására)

33479. kolozsm2016-12-26 11:26
Szia Magdi61!
50 éves vagyok. December 6-án műtöttek és azért kellett megműteni, mert évek óta endómertiózisom volt, hihetetlen fájdalommal, görcsökkel és vérzésekkel. Több miómám volt, amelyek folyamatosan nőttek és petefészkemben, rossz helyen betokozódott egy nagy ciszta és több kisebb.
Engem Nyíregyházán műtöttek, itt élek. 5 napot kellett bent lenni a kórházba, utána hazaengedtek a varrattal együtt. 10. napon vették ki a varratot.
Most, ami még van fájdalmaim a vastagbél leszállóágának fájdalma, de ez nem folyamatos......illetve a másik oldalon, mivel a hasizmot és az idegszálakat is átvágták, így az a rész nagyon érzékeny.
Remélem sikerült minden kérdésedre válaszolnom, ha van még kérdésed, akkor írj nyugodtan!

Mindenkinek, további áldott, békés, karácsonyi ünnepet kívánok!
A Jóisten vigyázzon Mindannyiunkra!

Nagy ölelés :)
(válasz Magdi 61 33475. hozzászólására)

33478. Ricsaj752016-12-26 10:02
Szia! Emberségből jeles,de biztosan hatalmas lelkiismeret furdalása van a dokidnak.Tudja,hogy hibázott,most próbál vezekelni.Nem szabad elítélni,hiszen mindenki hibázhat,van aki belátja,van aki nem!Sajnálom hogy ennyit kell szenvedned,lassan ugyan,de meggyógyulsz.Vigyázz magadra! Fájdalommentes napokat kívánok neked.
(válasz Krisztina1997 33474. hozzászólására)

33477. cicerella2016-12-25 23:29
Kedves Murnyogo89,
5 hete műtöttek akut bal oldali petefészek daganattal. Szorulas azóta is lenne (nagy fájdalmakkal) ha nem ennék minden este lefekvés előtt zabpelyhet tejjel. Kis mézzel és mazsolával ízesítem. Nekem ez segít. De van akinek a lenmag nyák használ. Nekem sajnos muszaly betartani a szigorú diétás étrendet is, mivel a beleimet megviselte a műtét. Mielőbbi gyógyulást kívánok Édesanyádnak!

33476. Murnyogo892016-12-25 22:05
Sziasztok,
Először is szeretném mindenkinek megkoszonni hogy tudtam kívül ugyan de nagyon nagyon sokat segített átvészelni egy nehéz időszakot. Sokat olvasgattam a forumot, mert egy hónappal ezelőtt kiderült hogy anyukámnak ismeretlen eredetű es viselkedésű daganata van a bal petefészkében. Az orvos december 5.re kiterjesztett hiszterektomiarol döntött. Egy héttel a műtét elott anyám belázasodott, es iszonyatosan görcsölni kezdett. Bementünk a kórházba, es sürgősségileg másnap megmutottek. Elmondása szerint, az ébredés borzalmas volt neki, rosszul reagált az altatóra, igy egész este hanyt ami nyilván friss sebbel rettenetes fájdalommal járt. A mutet jól sikerült, a lázat es gorcsot gennyes gyulladás okozta. Másnap mar setalgatott, mára 3 hetes. A szövettanért két hétig izgultunk, végül kiderült hogy nincs rosszindulatú elváltozás. Azért bátorkodtam hozzászolni a forumhoz, mert sok kérdésem lenne es bízom benne hogy tapasztalataitok alapján tudtok nekem segíteni. Gondolok itt arra hogy másnak is volt szorulása? a harmadik heten ez normálisnak mondhato? Hasi fájdalom? Az orvosával jovohet vegen fogunk találkozni, addig is remélem minden rendben lesz. Nagyon köszönöm a válaszokat es Boldog Karácsonyt mindenkinek☺

33475. Magdi 612016-12-25 20:04
Amit írtál, nem hangzik túl jól. Érdeklődöm, hogy miért kellett megműteni, hány éves vagy? Hol műtöttek, meddig kellett kórházban lenned, mik a műtét utáni tünetek?
(válasz kolozsm 33448. hozzászólására)