Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
51919. LadyG (válaszként erre: 51918. - Kajszi72)
márc. 13. 08:52

Remélem ebböl legalább jót húztam a genetikai lottón :)

A császár után nem volt semmi összenövésem, ezt a mostani mütét után mondta a doki. De az is igaz, hogy császár után sokkal többet mozogtam. Szóval azért remélem nem futok bele valami komolyabb összenövésbe.

51918. Kajszi72 (válaszként erre: 51917. - LadyG)
márc. 13. 02:22

Óóó, eltévedtem... pedig nincs is tömeg. Bocsánat.

Valszeg semmi extra, csak most van idő meg para is van hozzá minden apróságot észrevenni magunkon.

Az összenövésekről még annyit, a genetikai hajlamnak nagy szerepe van benne - szerintem.

51917. LadyG (válaszként erre: 51916. - Kajszi72)
márc. 12. 21:04

De nekem vágtak, nem laparoszkóposan csinálták. 😱 Mi akar kijönni a köldökömböl 😂😂😱😱


Köszi a megnyugtatást az összenövésekkel kapcsolatban ! 🙏🤗

51916. Kajszi72 (válaszként erre: 51913. - LadyG)
márc. 12. 18:07

Az összenövés teljesen más, az a kismedencében történhet és tünetei is vannak.

A köldökünk egy csökevény, aminek semmilyen funkciója nincs a szervezetünkben. Csak mutatja, hogy emlősök vagyunk és anya szült minket. A születésünkkor funkcióját veszti a köldökzsinór, önnállóvá válnak az életfunkcióink, vérkeringés, légzés, táplálkozás, az anyagcsere. A köldöknek nincs folytatása bennünk, tuladonképpen egy dudoros heg.

Laparoszkópiánál a legnagyobb lyuk a köldök mellett van, anatómiailag ez a legjobb pont a belsőnkbe vezető úton.

Lehet, hogy maradt egy kis "cérna" benned, és elindult kifelé.

51915. LadyG (válaszként erre: 51914. - Miszpipi)
márc. 12. 13:35
Haha, ha megsimogatom, föleg hanyattfekvésben, akkor abbahagyja a szúrást. Ha visszabököm, akkor szúr 🤷‍♀️😂😂
51914. Miszpipi (válaszként erre: 51913. - LadyG)
márc. 12. 12:35

Köszi, majd beszámolok, ha túl leszek rajta.

Ezt a köldök körüli szúrkálódást én is tapasztalom újabban, vagy legalábbis hasonlót.

Fel is írtam a megkérdezem listára.

Én "visszanyomni" nem mertem csak megsimogatni.

51913. LadyG
márc. 12. 11:15

@Miszpipi, drukkolok az 5 hetes kontrollhoz! Nekem március végén lesz, ami pont 6 hét.


Nekem viszont új érzetem jelent meg, és nem tudom, h ez normális-e. Eddig igazából belül nem fájt semmi, csak a sebem húzódott, illetve nehezedett a hasam, amikor fáradt voltam. Ma hajnalban viszont a köldököm magasságában 1-2 centivel balra egy teljesen definiálható ponton elkezdett szúrkálni a hasam. Ha megnyomom, akkor visszaszúr, viszont amikor hanyatt fekszik, akkor csak simán szúr.

Ez szerintetek mi lehet? Lehet az, h eddig nem fájt semmi, most meg elkezd?

Ez lehet összenövés? ( az összenövés a nagy parám)

Köszi :)

51912. Miszpipi
márc. 11. 23:10

Kedves Kajszi, köszönöm, hogy írtál.

Igen "kimondtad" a lényeget: féltem a pocómat.

És nem is a kis hegecskéimet, hanem ott belül, mi lehet.

Tudom, hogy az én érdekem a vizsgálat, persze, és várom is, nem akarom elodázni.

És a hűvelyi uh-tól sem tartok, mint érzéstől.

Inkább az aggódalom, hogy minden rendben legyen ott bent, na és a has nyomkodása, az a mumusom na.

Hát hegyvidékre nem tervezek, inkább tengerpartra fehér naciban...el sem hiszem, hogy ezt megtehetem.

51911. Kajszi72 (válaszként erre: 51910. - Kajszi72)
márc. 11. 21:12

Most néztem, amit kérdeztél Yallahtól. Normál esetben nincs éles fájdalom, és vérzés sincs.

A műtét a ciklusod új kezdőpontja. A premenstruációs tünetek nem mindenkinél térnek vissza ugyanolyan intenzitással, már persze azt véve alapul, hogy van aktív ciklus.

Nem akarlak elkesernyézni, de derült égből, akár 8-12 hónap csend után is aktivizálódhat.

És még egy dolog, ha magas hegyvidékre mész, számíthatsz rá.

51910. Kajszi72 (válaszként erre: 51907. - Miszpipi)
márc. 11. 21:04

Szia. Optimális esetben - mert ez a mi érdekünk! - teljes nőgyógyászati vizsgálat van. Szóval kikérdezés, nyomogatás, tapogatás, mindkét UH, és beléd is néznek, szép-e a méhszájad...🤣

A nyomogatás nem azt jelenti, hogy átgyúrják a heged, mint valami tésztát. 🤣 Kicsit kellemetlen, de talán inkább azért, mert féltjük a pocónkat.

A hüvelyi UH, amitől mindenki ódzkodik tök fontos, nézzék csak meg abból az irányból is, hogy mi a helyzet. Teljesebb képet kap a doki arról, hogy mi van bennünk, és így mi is megnyugodhatunk végre, hogy oké, lezárult a rizikós szakasz.

51909. Miszpipi (válaszként erre: 51908. - Yallah2)
márc. 11. 19:14

Nyomkodás mennyire volt kellemetlen?

Éles fájdalom, vérzés stb...gondolom nem várható a vizsgálat után?


Amúgy lehet nekem nincs is már ciklusom, csak a hormonbogyó hűlyítette meg a szervezetem.

Műtét óta semmi jele, hogy megakarna jönni( már értitek, hogy mondom)

Szóval semmi cici fájdalom meg ilyenek.

Amúgy nekem 02.01.-én jött meg(utoljára) a műtétkor is véreztem javában.

51908. yallah2 (válaszként erre: 51907. - Miszpipi)
márc. 11. 18:47
Nekem Nagy hasi műtét után 4 héttel volt kontroll. Nem volt ultrahang, valószínű azért mert nem volt mit nézni. Viszont volt fizikális vizsgálat , nyomkodás( óvatosan) és bekukkantás. Nekem mindent kivettek, csak egy hüvelycsonk maradt. Az rendben volt. Lekopogom azóta is.
51907. Miszpipi
márc. 11. 08:34

Sziasztok, jó reggelt!😀

Engem műtét után 5 héttel írtak be kontrollra.

Ennek időpontja hamarosan itt lesz.

Próbáltam keresgélni a fórumon, hogy mit írtak evvel kapcsolatban, de sehogy sem találom.

Persze tudom, hogy lesz ultrahang, hasnyomogatás,de kicsit részletesebben is olvasnék erről.

Akkik már átestek ezen és szivesen leírnák (újra) mi is történt, nagyon örülnék,

Köszönöm 🙏

51906. erdeig (válaszként erre: 51902. - Kajszi72)
márc. 11. 08:27

Köszönöm szépen. Írtam magánban.

A fraktalt már megvolt. Minden papirom készen áll, mint mondtam, csak egyedi problémák merültek fel.

51905. Kajszi72 (válaszként erre: 51903. - Natali)
márc. 9. 02:08

Csak azt tudom mondani, mint korábban, a doki egy felelőtlen barom.

Anno engem a megyeiben, (időpont az ambulánsra) a vizsgálatok után behívtak, leültettek, elmondták, hogy mi a szitu, mi várhat rám opcionálisan, milyen lehetőségeim vannak, szorítottak helyet egy közeli időpontra fraktált küretre. Konkrétan besuvasztottak egy már összeállt egynapos csapatba, ott az orrom előtt kitárgyalva a napokat, lapozgatva a papír naptárt. Mindezt egy olyan doki, akit életemben először láttam, egy olyan napon, amikor a csilláron is paciensek lógtak... Hogy ez mindenkinek kijárt-e, nem tudom, de remélem.

Az fix, hogy itt nincs olyan klasszikus becitálós beteg bemutatás, mint Fehérváron. Biztosan megbeszélik a dolgokat, hiszen különben nem tudna működni az osztály, de ilyen patriarchális csökevény lóvásár nincs szerencsére.

51904. yallah2 (válaszként erre: 51903. - Natali)
márc. 8. 19:44
Itt már valószínű többről van szó mint a méhnyálkahártyáról. Adenomiózis lehet a háttérben ami a magának a méhtestnek a bevérzése. Akkor hiába kaparnak ki tizedszerre is. Az a baj, hogy ezt csak szövettan mutatja ki. De a kaparék nem. Elég baj, hogy a saját kórház ilyen slendrián! És ha kifejezetten kérnéd, hogy vegyék ki?
51903. Natali (válaszként erre: 51902. - Kajszi72)
márc. 8. 18:42

Igen ez pontosan így van, de a kórházba kerülés nem jelent mindig végleges megnyugató megoldást, mert

-volt szakorvosi beutalom

-ambulancia kaptam időpontot

- altatóorvos, vércsoport meghatározást beszereztem, labor.

-fr. Küret megvolt február.5

- szövettan polip vastag endometrium

- vissza nőgyógyász szakorvosnak szövettant, felír duphastont

- vérzés továbbra is erős alvadékos, mentő visz be február 23.

-főorvosi bemutatás( telon) de az hazaküld szedjek Norcolutot

- vérzés tart azóta is


Nőgyógyász szakorvosom küld, ad beutalót, kórház csak kapar és ez megyei kórház! Itt élek 43 ève itt születtem, itt szültem 2-szer.


Mi a biztosíték ha össze is szedem magam az utazásra , hogy egy másik idegen kórház ismeretlen orvos nem hajt el ugyanígy? És akkor oda is kell beutalót kérném szakorvostól..újra.

Küret előtt 1.6 volt küret után 1.9 az endometrium ezt nem is értem?

51902. Kajszi72 (válaszként erre: 51898. - Erdeig)
márc. 7. 19:55

A kórházi osztályokra beutalóval lehet bekerülni, de elsődlegesen a kórházi szakrendelés szűri meg a népeket. A beutalót a háziorvos vagy a területileg illetékes nőgyógyász adja. A beutaló birtokában el kell menni a kórházi nőgyógyászati rendelésre, ahol az anamnézis és esetleges újabb vizsgálatok után vehetnek fel a kórház nőgyógyászati osztályára, tervezetten.

Vagy, elmenni ( időpont kérés? ) az adott kórház ambuláns nőgyógyászati rendelésére, ahol aztán ua., mint feljebb.

Ez a dr. Kis felhívja dr. Nagyot, hogy küldöm a pácienst nem igazán életszerű.

Műtét előtt konkrétan akkor áll az ember, amikor van időpontja, és rója a köröket... vércsoport vizsgálat, labor, belgyógyászati vizsgálat, aneszteziológiai előkészítő vizsgálat, vagy épp egy fraktált küret.

51901. LadyG (válaszként erre: 51898. - Erdeig)
márc. 7. 18:03

Jaj, nagyon sajnálom, hogy ilyeneken kell keresztülmenned és ennyi ideje!

Kitartást, remélem már közel az alagút vége!

A györi kórház és az orvosod legalább kommunikálnak? Ez nagyon elkeserítö, hogy neked nem mondanak semmit 😳

51900. LadyG (válaszként erre: 51897. - Natali)
márc. 7. 14:04

Én felhívnám öket a helyedben, hogy nehogy potyára menj oda. A Sote 2 országos klinika, tehát mindenhonnan fogadnak betegeket, de lehet, h kell beutaló, vagy kell idöpont.

(Itt Hollandiába mindenért telefonálni kell, úgyhogy lehet, hogy én bonyolítom túl, és elég csak simán odamenni 😂 )

51899. erdeig (válaszként erre: 51896. - Natali)
márc. 7. 13:16

Nagyon sajnálom 😭😭😭

Most nézegettem a SOTE 1, 2 oldalakat. Ha nem boldogulunk, megkérem dokimat, arra induljunk tovább.

51898. erdeig (válaszként erre: 51893. - LadyG)
márc. 7. 13:14

Nem tudom. Semmit sem tudok. Azt sem ki néz meg. Ki műt. Megműt-e? Mikor? Hogyan? Kérdezzem a saját orvosomat.

(Hosszú, súlyos gondolataim vannak és tele vagyok indulatokkal. Szenvedek közel 13 éve, és nem látom a végét. Mindig kitalált valaki valami hülyeséget. Elegem van. Túl akarok lenni végre rajta. Tavaly megműtött volna az orvosom, de folyamatosan jöttek a problémák, állandan az ügyeleten voltunk, vagy a mentők jöttek értem. Újabb és újabb betegségek, kezelések. Kigyógyultam, vagy kezelnek. Aztán tavaly a covid megint betett, arra rájött tizenegy másik fertőzés, alig éltem. Megint halasztás. Most meg ez... Ebben a pillanatban éppen semmi bajom, bár az egész család beteg. Túl vagyok az utolsó antibiotikumon, megint gyógyszer beállítások vannak, most csak a hasam görcsöl kegyetlenül, és apróságokkal küzdök, amiket megoldok. Ideális lenne a műtét. Ezt vártuk. Erre készült mindenki. Megőrülök lassan. Attól félek a következő vérzés majd nem csak 26 napig tart és aprózza, hanem úgy szednek majd össze valahol. Összes papírommal megyek kenyérért, és ez a max, amit emelhetnek. Hosszú... Úgyis tudjátok.)

51897. Natali (válaszként erre: 51894. - LadyG)
márc. 7. 13:10
Ezt így telefonon megmondják nekem hogy fogadnak-e, nem kell felmennem, hogy megvizsgáljon ott valaki vagy átnezze a papírjaim? Meg nem hívtam, jó lenne ott is tudnám kit keressek, vagy csak attól aki épp felveszi?
51896. Natali (válaszként erre: 51892. - Erdeig)
márc. 7. 13:03
Dettó így vagyok én is jó nőgyógyász, de nincs kórház és műteni akaró orvos..
51895. yallah2 (válaszként erre: 51889. - Natali)
márc. 7. 12:10
Szentesen 8 éve. Dr Szendrei Ferenc. Sajnos itt 1 éve megszűnt a Szülészet Nőgyógyászat Osztály. Csak ambulancia meg 1 napos Sebészet van. Szülések műtétek Szegeden
51894. LadyG (válaszként erre: 51889. - Natali)
márc. 7. 10:29

A Sotén nem fogadnak? Vagy nem próbáltad még öket elérni?

Nekik is van privát részük, vigyázz, nehogy öket hívd fel véletlenül.

51893. LadyG (válaszként erre: 51890. - Erdeig)
márc. 7. 10:28

A györi orvos nem áll veled szóba? De akkor hogy fog müteni?? 😱😱

Nem találkozol vele mütét elött? Nem vizsgál meg?

Ez nagyon bizarr…

51892. erdeig (válaszként erre: 51874. - Natali)
márc. 7. 08:51

Natali, annyira megértelek! Ugyanitt tartok. Tizenéve húzódó problémákkal, mindig félmegoldásokkal kezelgettek és még mindig nem látom az út végét 😭

Végre olyan nőgyógyászom lett, aki gyógyít, de nincs kórház.

51891. erdeig (válaszként erre: 51745. - Zsebi31)
márc. 7. 07:33

Szia Zsebi,

ha még aktuális a probléma: nekem volt ilyen vakbelmutet után. Rá 6 hónapra műtötték újra. A fél sebet kellett felnyitni. Szétválasztották a szöveteket, egy granulomát találtak, ami nyomta az ideget.

Azt mondták, később is előfordulhat, ha vágott sebem lesz, figyeljek rá.

Lett is. Az első császár után a hasam egy bizonyos pontján folyamatosan éreztem ugyanazt a fájdalmat, amit írsz.

Gondoltam, megint ugyanaz lesz, de nem akartam emiatt műtétet, még az éppen elviselhető kategória volt.

Nagyon nehezen sikerült harmadik baba. Tudtuk, hogy császár lesz.

A doki mondta utána, hogy meg is találta a granulomat a sebben, nem nyomott? Dehogynem, csak addigra már ezer más bajom volt, ami jobban fájt, de nagyon hálás voltam neki, hogy megszabadított tőle.

Egyébként 6 hét lett volna a felépülés a vakbeles utaniból, de egy hét után kb semmi bajom sem volt, ahogy a kapcsokat kiszedték. Terhelni, hajolni, emelni nem lehetett, kimélet kellett. Utána soha többé nem fájt. Jegyzem, a császár hege sem.

Fáj helyettük más... 😶

51890. erdeig (válaszként erre: 51887. - LadyG)
márc. 7. 05:43

Szia,

köszönöm.

Sajnos hiába kérdeztem, nem áll velem szóba, csak az orvosommal.

Felmerül a kérdés, hogyan lehet így megbízni majd benne? Rábízni az életemet? 😶

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook