Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (2. oldal)

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

33852. Ildikó19882017-01-22 12:42
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Ez azért megnyugtató,hogy másnak sem volt. Anyunak hiába mondom,hogy kérdezzen rá, miért nincs, nem vesz komolyan,azt hiszi feleslegesen okoskodok. Nekem legutóbb kb a 4-5. napon húzták ki az egyiket, és ahogy felültem az ágyban, szinte robbant, átázott a kötés, kaptam oda is egy sztómazsákot,ha esetleg még jönni akar, abba belefolyhat... Ugyanakkor anyu elmondása szerint jól van... A kórházban meg látogatási tilalom van...

33851. yallah2017-01-22 12:17
Szia! Nem feltétlen szükséges, hogy drain legyen betéve. Nekem is hysterectomiám volt júniusban és nem volt a katéteren kívül más csövek. Semmilyen következménye nem volt. Valószínű nem tartotta szükségesnek az orvos anyukádnál.
(válasz Ildikó1988 33847. hozzászólására)

33850. Kék Lilla2017-01-22 12:00
szia Bolyci69
Nagyon jólesett hogy írtál nekem.Olyan kár hogy egyet kell értenünk a munkahelyi viszonyok
tekintetében.Ha túlélem,tervem
hogy társadalmi munkában bejárják kórházakba,és beszélgessek hozzám hasonló nőkkel ha megengedik.
Jól tudom hogy erre az orvosoknak nincs ideje.Ha
nem lépek ki , a vezetői pozíciómról lemondok és már semmi semmi nem fog tudni érdekelni, hiszen a legrosszabb megtörtént velem. puszi ágiv

33849. Bolyci692017-01-22 09:55
Kedves Ági! Engem 4. éve hogy műtöttek vastagbél daganattal, ami akorra már 4 és fél centis volt. Kicsin múlt, hogy nem okozott bélelzáródást, de műtöttek is szinte rögtön, ahogy kiderült. Utána kemoterápia következett volna, 12, de az ötödik után leálltunk, mert nem vette be a szervezetem. Azóta rendszeresen járok ellenőrzésre, eleinte negyedévente, majd félévente, de hála Istennek, eddig sehol semmi! És amiért írok Neked, nekem is szent meggyőződésem, hogy a munkahelyi stressz okozta, legalább 80 százalékban. Amúgy sem volt "rózsákra" ágyazva, de a munkahelyen szenvedtem a legtöbbet. A vastagbél daganatra azt mondják, hogy egy olyan jó 15 évre kell visszanézni, hogy akkor mi történt az életünkben, ami ártó lehetett. Hát én 16 évet nyomtam le ezen az átok munkahelyen. A betegségem kiderülése előtt pár hónappal jöttem el onnan, igaz akkor már voltak tüneteim. A betegség nagy változást hozott az életembe, de nem azonnal és nem látványosan. Nekem is lógott a kemogolyó a nyakamban, hullott a hajam, állandóan hányingerem volt, míg kaptam. De sosem gondoltam arra, hogy itt a vég. Pedig valószínűleg a méheltávolítás is ennek köszönhető, mivel akkor borult fel a vérzésem, ami addig rendben és pontosan zajlott. És a következő 3 év már a kínlódással telt, míg végül novemberben kivettek " mindent". De a lényeg, hogy élek, mert a családomnak szüksége van rám! Sajnos a fiam is betegeskedik, a férjem külföldön dolgozik, így egymást tángáljuk a fiammal. Ha valami rossz történik mindig megvizsgálom a fordítottját is, hogy vajon mi hasznom lesz, lehet ebből. És gyakran látható, hogy bizony minden rosszban van valami jó! Kitartást kívánok neked! Szurkolok nagyon. Baráti ölelést küldök!
(válasz Kék Lilla 33837. hozzászólására)

33848. Kotkoda_:)2017-01-22 08:30
Szia Ildikó,
Nekem sem volt se drén cső, se katéter. Nekem laporoszkópos műtétem volt.
Szerintem ne ijedj meg!

(válasz Ildikó1988 33847. hozzászólására)

33847. Ildikó19882017-01-21 23:52
Jó estét!
Édesanyámnak csütörtökön volt hysterectomiaja, körülményekhez képest jól van, viszont nagyon aggaszt, hogy nem kapott drain csövet. Így az esetlegesen keletkező váladék hogyan távozik?
Nekem is volt hasi műtétem, 3 is, de mindegyiknél volt bent drain. Sőt, legutóbb 2 is. Dokival nem tudok hétvégén beszélni...
Köszönöm, ha kapok választ!

33846. Kék Lilla2017-01-21 19:55
Még valamit szeretnék kérni...meg tudnád kérni a hölgx-et hogy írjon nekem itt?Nem tudod budapesti?szisziáginak

33845. ildikó512017-01-21 19:54
Ágikáknak Boldogságos Nèvnapot Kîvánok 🎈🎈🌹🍀🌸

33844. Kék Lilla2017-01-21 19:42
Köszönöm Szisziági mindent megteszek amit írtál és tanácsol
Tál!!puszi ági

33843. Kék Lilla2017-01-21 19:33
Kedves Kodkoda és Ildikó
A szenvedéstörténetnek elég rendesen vannak fokozatai...A
délelőtt nagy részében én is a hozzátartozókért imádkozta
mit kell most átélniük...Ők is úgy érezhetik hogy ez nem velük történik...Felolvastam a férjemnek a tündéri névnapi
üdvözletelet.köszönöm!!Nem tudom érzitek-e hogy most,4 napos 1000-es! tumormarkeresen,amikor körülöttem fölöttem a fekete felleg,a szűkölő félelem,mit jelent most csak az hogy keresem a
szavakat a betűket hogy írjak
ismeretlen,kedves,önzetlen ,nagylelkű embereknek, akik tökéletesen felfogták azt hogy
ennek az embernek-jelesül
nekem most égi ajándék egy jó szó meg hogy csapkodhatja a
billentyűket,mert eltereli figyelmét.Férjed története szomorú mégis felemelő,hősies.
Isten áldjon benneteket!ági

33842. szisziági2017-01-21 19:11
Bocsáss meg Kotkoda, ez az üzenet Kék Lillának szólt....

Amit írtál, azzal mélységesen egyetértek:((
(válasz Kotkoda_:) 33840. hozzászólására)

33841. szisziági2017-01-21 19:10
Szervusz kedves Druszám!

Először is Isten éltessen még jó sokáig bennünket:) Ezt komolyan és viccesen is írom, mert egy -két dolgon átmentem én is. Nem ugyanazzal mint téged, de engem is műtöttek, kemót és sugarat is kaptam. De itt vagyok, és csak azért nem írok ide, mert dolgozom ezerrel, és már egy távoli halvány emlék mindez.Két és fél éve a negyedéves kontrollvizsgálatokat leszámítva semmi problémám nincs.
A kérdésedre a válasz: az itteni lányok közül Ibab nick néven találsz petefészek daganattal megküzdő csajt. Ha rákeresel az interaktivitásomra, és az övére, érdekes párbeszédeket találsz...Mindketten benne voltunk a trutyiban rendesen, de úgy tudom azóta ő is dolgozik , éli az életét tovább.
Nem akarlak sem megijeszteni, sem hamis reményeket táplálni, készülj fel testben és lélekben minden eshetőségre!! Első helyre magadat tedd,szeresd és becsüld a testedet, kérd hogy tartson ki, bármi történik is vele:(

És olvass el Szentesi Éváról,tól mindent ami a kezed ügyébe kerül !! WMN internetes női oldal, mindenkinek ajánlom!

Itt mindenki támogatni és biztatni fog, de a dolog oroszlánrészéhez magadban kell megtalálni az erőt és a hitet!
((Biztató és támogató ölelésem a Tiéd! ))
(válasz Kotkoda_:) 33838. hozzászólására)

33840. Kotkoda_:)2017-01-21 18:16
Miközben írok Nektek, hallgatom a híreket!
Ez valami iszonyat, ami szerencsétlen gyerekekkel történt a buszbalesetben.
Vigyázzon az életben maradtakra a Teremtő, adjon a hozzátartozóknak elég erőt!
Felfoghatatlan.
Részvétem a gyászolóknak, erő és kitartás a gyógyulóknak!

33839. Kotkoda_:)2017-01-21 18:11
Szia Ildikó,
Teljesen igazad van!
Nem baj, ha vannak terhek, feladatok, csak betegség ne legyen!
A célok visznek előre, ez éltet.
Képzeld, én még a műtét előtt lefoglaltam március közepére egy wellness hotelben 3 éjszakát, ahová egy baráti házaspárral megyünk.
Direkt így akartam. Naná, hogy a műtétnek jól kell sikerülnie, mert szállásunk van márciusra! 😀- így gondolkodtam.
Lassan Te is itt fogsz tartani, nagyon szorítok Neked!🍀
Puszillak, további szép estét!
(válasz ildikó51 33836. hozzászólására)

33838. Kotkoda_:)2017-01-21 17:58
Kedves Ági!
jaj, neeeee. Istenem, papírzsepiről vetted a nick neved?
Pedig ma van a névnapod!!! Istenke éltessen sokáig!!!🌷
Én ezt a csúnya betegséget nagyon közelről éltem át az elmúlt 2 évben. Férjemnél volt a vastagbélben.Ő ideiglenes sztómát kapott, amit tavaly nyáron visszahelyeztek. Hála a Jó Istennek és az ő pozitív hozzáállásának sehol nincs áttét, s a napokban végeztek nála colonoszkópiát és ott is patyolat tiszta minden. Mi végig arra gondoltunk, hogy ezt legyőzzük. Nagyon sokat sírtam, amikor nem látott. De őelőtte soha, hittem benne, és bár még nincs 5 év, de tudom, hogy legyőzte. Nagyon rossz volt nézni, amikor a kemo golyó 3 napig éjjel-nappal a nyakában lógott, de ő akkor is tele volt életkedvvel. ☀️
Persze sokat jelentett a család, na és a barátok.
Nem leszel egyedül Te sem. Itt vagyunk, mi is erősítünk. És biztosan melletted is ott a család és a barátok.
Járd végig ezt az utat, bízz elsősorban Magadban, és az orvosodban.
Minden rendben lesz!
Puszillak, erős légy!!!💪
(válasz Kék Lilla 33837. hozzászólására)

33837. Kék Lilla2017-01-21 16:58
Sziasztok köszi a válaszokat!!Nagyon feldobódom ha kapok..,!Sajnos gyerek nincs,igazán szerintem én ebbe
és a mértéken felüli munkahelyi s
tesszbe betegedtem bele.Bevallom nagyon sokszor azt kívántam bárcsak meghalnék
mert így élni nagyon terhes.Hát ki is kapcsolt az immunrendszerem nyilván...Éveken keresztül csak a munkahelyi ÉlETHALáLHARC és semmi öröm.sajnos sok esetben gondolom ez tipikus...Egyébként a Kék Lilla név a kék színű Lilla papírzsepirol jutott eszembe.Ági vagyok.puszi

33836. ildikó512017-01-21 14:27
Kedves règi ès új lányok csak egy kis szösszenetet irok a gondolataimról !
Milyen èrdekes mennyi terhet tesz ránk a jó isten !
Addig mig fiatal az ember gyermeket gyermekeket szül a boldogságban úszik egèsz èletèben az aggódás felneveljük őket elmennek otthonról de nekünk mègis mindnennapi gondolatainban vannak renben vannak e ?
Aztán szèpen jönnek az unokák💗 csupa boldogság az èlet! Dolgozunk már a nyugdíjas èveinkre gondolunk de jó is lesz aztán jönnek ezek a betegsègek hm mintha nem lett volna elèg csak simán menstruálni ?
Ès szèpen csendben levonulna a változókor ? Mert megèrdemelnènk ! Èn igy gondolom ¡Nektek mi a vèlemènyetek ? Szèp napot kívánok Nektek! Puszika💗

33835. ildikó512017-01-21 14:16
Kèk Lilla!
A fogaidat tènyleg nèzesd meg apukám igaz sugarat kapott kiestek sajna a fogai de neki kimondottan oda adták a sugarat mert gègerákja volt a haja is kicsit kihulott de meggyógyult hál istennek !
(válasz Kék Lilla 33832. hozzászólására)

33834. ildikó512017-01-21 14:11
Kedves Kèk Lilla💗
De hogy hagyunk el !!!
Itt mindenki szorít ,támogat segít!!!
Fel a fejjel nem lesz semmi baj !!!
Nyugodj meg kèrlek tudom ez nagyon nehèz de muszály arra gondolni minden rendben lesz ! Nem irtad család van e ??? Puszillak 💗
(válasz Kék Lilla 33831. hozzászólására)

33833. Bari512017-01-21 13:41
Szia! A fogad nem hullik ki,de kemo előtt érdemes rendbe tetetni ha szükséges,mert nehogy gyulladásos góc legyen a szádban. A szájnyálkahártya begyulladhat kezeléskor.
(válasz Kék Lilla 33832. hozzászólására)

33832. Kék Lilla2017-01-21 11:44
Jó érzés nagyon hogy rátok találtam.Tudja valaki hogy a kemotol pl.kihullhatnak a fogaim is?elég lazák puszi

33831. Kék Lilla2017-01-21 11:19
Kedves Ildikó Kotkoda
Köszönöm kedves soraitokat,nagyonnagyon jólesett!!kedden tudom meg hogy mennyire szóródott szét a cukiság.Moszt hatalmas szükségem van a segítségre!!
Ne hagyjatok el...! Puszi

33830. ildikó512017-01-21 09:45
Szia törpicsek :-)
Remèlem úgy lesz csak már lennèk túl rajta !
De nagyon igyekszem pozitivan hozzáállni a dolgokhoz tudom fájni fog meg rossz lesz pár hètig de ki fogom bírni !!!pusszantalak 🌷🌸🌹
(válasz törpicseki 33829. hozzászólására)

33829. törpicseki2017-01-21 09:03
Szia Ildikó51: itt vagyok minden este. Olvasgatok, hogy kinél mi újság. Nyomon követem, hogy kivel mi történt. De én már fél éves műtött vagyok. És halványulnak az emlékek.
Fél év múlva Te is csak egy kellemetlen emléknek fogod tartani a műtétet. Nem írom, hogy rossz emlék. Mert ki lehet bírni. És utána minden jobb lesz. Erre gondolj! :)
(válasz ildikó51 33827. hozzászólására)

33828. yallah2017-01-21 00:07
Gyerekek! Ne féljetek attól ha mindent ki akarnak venni, ha nyitott hasi műtétet terveznek. Attól Ti még teljes értékű NŐK maradtok! Nem fog látszani semmi. Senki nem mondja meg rólatok, mi történt.
Én tartottam attól hogy majd nem fogok tetszeni a pasiknak. Mondjuk a melóhelyemen. Nem volt titok, mi volt velem. De ugyanolyan pajkos nőci maradtam, mint voltam. Talán pajkosabb kedvesebb is. Ugyanúgy bohóckodnak velem a kollégák. Mikor kinyitják a hasad akkor sokminden kiderül, ami esetleg egy laparoszkópiánál esetleg rejtve marad. Nálunk Szentesen nem is csinálnak ilyen műtétet laparoszkóppal. Elismerem, kevésbé megterhelő, hamarabbi a felépülés, hiszen ebben dolgozom, de a hasunkban annyi minden van összerámolva.

33827. ildikó512017-01-20 19:58
Szia törpicseki ! De jó hogy te is itt vqgy úgy el tüntetek !! Igen azèrt mondta ha kinyit mekem hasi műtètem lesz akkor látja majd !ha kell persze vegye ki nem szeretnèk kèsöbb másik műtètet ! Puszi neked 🌛🌜🌛🌜🌷🌸Ӿ
01;
(válasz törpicseki 33826. hozzászólására)

33826. törpicseki2017-01-20 19:51
Ildikó51: nekem is csak a méhet akarták eltávolítani laparoszkópiával. 1 órája tartott a műtét amikor a szívemmel gond lett. Az altatóorvos tanácsára fel kellett gyorsítani a műtétet. Így felnyitottak. Akkor derült ki, hogy a petefészkeim is csúnyák. Ez a monitoron nem látszott. Csak amikor szabad szemmel megnézte a doki. Azt mondta, olyan volt mintha liszttel lett volna beszórva. Mindent kivett. És így elkerültem, hogy 1 év múlva ismét a műtőasztalon legyek.
(válasz ildikó51 33825. hozzászólására)

33825. ildikó512017-01-20 19:33
Szia Kotkoda !
Igen nekem is ezt mondta a doki hogy ha kinyit akkor látja mi a helyzet ! Nekem mèhtest polypom van az okozza az állanó vèrzèst de hogy a petfèszeknèl lenne e nem látta a hüvelyi ultrahangon bizok benne hogy maradhat !
Szèp estèt neked is puszi💗🌛🌜🌛🌜
(válasz Kotkoda_:) 33824. hozzászólására)

33824. Kotkoda_:)2017-01-20 18:56
Szia Ildikó,
Nekem a miómáim elhelyezkedese miatt csak a méhtestet kellett eltávolítani.
Kedden alaposan faggasd ki az orvosod. Igazán csak akkor látják mi a helyzet, ha már élesben megy a műtét.
Nekem vannak ismerőseim akiknek mindent eltávolítottak, de teljesen panaszmentesek, jól vannak, és nincsenek PMS tüneteik sem.
Kedden már többet fogsz tudni.
A bicajozás nekem is szerelem.
Szép estét Neked!
🚴🌝🌷
(válasz ildikó51 33820. hozzászólására)

33823. Kotkoda_:)2017-01-20 18:40
Én már túl vagyok a műtéten, de más jellegű betegségem volt. Biztosan olvasni fogják a többiek is az üzeneted.
A legfontosabb hogy maradj pozitív, meg fogsz gyógyulni.
Drukkolok.🌞
(válasz Kék Lilla 33821. hozzászólására)