Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
52020. Kajszi72 (válaszként erre: 52019. - Kata 33)
tegnap 12:53

Üdv az utána csapatban!

Ha fájdogálsz, kérj ellene gyogyót, nincs abban semmi szégyen, pihenni, gyógyulni könnyebb lesz.

Te vagy az első, akinek jobban esik ülni, mint feküdni.😄 Talán a kórházi ágy...

Kalap kakit mindenhez, gyors gyógyulást, sok türelmet és kellemes totyogást! 🌻

52019. Kata 33
tegnap 11:47
Sziasztok. Tegnap megműtöttek. Este már a szobámba kerültem. Ma k8vettek a katetert. Nem mondom, hogy nem fáj. De inkább fura érzés ami van. Nem kifejezett fájdalom. Olyan feszít, görcsöl érzés. De sétalgatok már. Ülni jobb mint feküdni.
52018. LadyG (válaszként erre: 52017. - Kajszi72)
tegnapelőtt 15:32

Amúgy ezzel a hozzáállás résszel tényleg egyetértek. Valóban nem borzasztó kín, de ha egy mód van rá, azért én elkerülném; szerencsére eddig sikerült.

Dédanyám erösen hashajtófüggö volt, és napi 6-7 fosás alatt azt gondolta, hogy székrekedése van… úgyhogy azért abban az idöben én szívesebben jártam disznóvágásra, mint dédanyámnál wc-re… 😂🤦🏼‍♀️ Szóval van valami programom, amiért írtózok a témától 😂

Szerencsére jómagam elöbb hányok, m fosok, úgyhogy a vírusok is csak félig érnek le 😁

52017. Kajszi72 (válaszként erre: 52015. - LadyG)
tegnapelőtt 07:17

Mind oké, amit írtál, én a hozzáállást kérdőjelezem meg, nem a tiédet konkrétan, hanem úgy általában.

Sem a fosatás, sem a beöntés nem valami rettenetes kínnal, fájdalommal járó dolog. Nem egy tragédia. Csak rajtunk múlik, hogy komédiának éljük meg, csak felfogás, hozzáállás kérdése, hogy a futkosásból röhögés legyen.

Itt a gondolat, hogy egy idegen csövet dug a fenekünkbe a taszító, pedig van, aki ezért fizet súlyos ezreket a természetgyógyásznál.

Ez az egész inkább valamiféle szégyenérzetből fakad, amit belénk neveltek és az ős életünkből, amikor rejtőzve végeztük a dolgunkat, mert ilyenkor védtelenek voltunk. A pelusos totyogó kiscsókák is elbújnak a kanapé vagy az ajtó mögé ugyanezért.

Ez a szégyenérzet az, amit el kell engedni az orvosnál, és a kórházban is.

Pl. a vécécsészék kialakítása miatt, ahol a pisi, kaki egyből a vízbe pottyan, és nem kontrollálható a színe, állaga magasabb az előrehaladott gyomor- bél- rektális megbetegedések száma.

Az természetes és elfogadott, hogy a házikedvencek székletét megvizslatjuk, sőt, erről még beszélni is lehet.

A sajátunkat meg még egy műtét előtti előkészítésnél is szégyeljük?

52016. LadyG (válaszként erre: 52012. - Kata 33)
ápr. 24. 19:53

Drukkolok!! 🤗

A fájdalomra adnak gyógyszert, ha még mindig fáj, akkor kérjél még, adni fognak; rengeteg lehetöség van.

A mozgás is menni fog szép lassan!

Kitartást, és ahogy a többiek mondják, hagyj idöt magadnak!

52015. LadyG (válaszként erre: 52011. - Kajszi72)
ápr. 24. 19:49

A bélérintettség gondolom más. De végigolvastam az elmúlt 4 hónapban párezer kommentet és úgy látom, h Európa többi részén, legalábbis UK, Németország, Hollandia esetében nincs beöntés és hashajtás, szóval valahogy csak megoldják 🤷🏼‍♀️

Disznóölést pont elég sokat láttam; mondhatni végigkísérte a gyerekkorom, de a belet soha nem sikerült kilyukasztania még az orvosilag teljesen képzetlen nagyapámnak sem 😉

Viszont Magyarországon ez a protokoll a legtöbb helyen, úgyhogy sajnos tényleg nem lehet vele mit kezdeni, át kell esni rajta

52014. Kajszi72 (válaszként erre: 52012. - Kata 33)
ápr. 24. 12:49

Szia, fájdalom nem lesz. A gáz felpuffaszt kicsit, de pár nap alatt feldolgozza a szervezeted.

Mozogni is fogsz tudni simán, csak lassabban és néha röhejesen.

Kalap kakit! 🌻

52013. mgagi (válaszként erre: 52012. - Kata 33)
ápr. 24. 10:52

Szia Kata!

Természetes hogy félsz az ismeretlentől, az újtól. De nincs mitől félned. Minden rendben lesz. Az elején fájdalomcsillapítót kapsz. Mindenben segíteni fognak. Menni fog minden a műtét után is. De ne erőltess semmit. Ahogy többiek szokták írni, adj időt magadnak. Inkább totyogj többször kevesebbet, és ha kell akkor pihenj. Az első hat hétben ez így megy. Mindenki másképp éli meg ezt az egészet, de ahogy telik az idő egyre jobban fogod magad érezni. Mind testileg, mind lelkileg.

52012. Kata 33
ápr. 24. 08:44
Holnap lesz a műtétem. Nagyon félek. Nem is a műtéttől hanem az utánna lévő dolgoktól. A fájdalomtol, a gazositás következményétől, a mozgastól.
52011. Kajszi72 (válaszként erre: 52010. - LadyG)
ápr. 24. 05:42

Ez nem kínzás, se a fosatás, se a beöntés. Az értelme meg az, hogy a műtéti terület szabadabb legyen, vagy egy esetleg felmerülő érintettség - összenövés esetén kisebb legyen a szepszis esélye és könnyebb a meló.

Aki látta már egy disznóölésen, hogy hogyan néznek ki a félig telt, gázos belek, az érti a dolgot.

Akinek pl. tényleg nagy a méhe mióma miatt ott aztán tényleg nem mindegy mennyi hely van.

A másik értelme, hogy műtét után, ne feszítse a béltartalom a friss hegeket ott bent és ne kelljen haspréssel rotyizni az átszabott belsőddel.

52010. LadyG (válaszként erre: 52008. - Kata 33)
ápr. 23. 21:16

Szia, különbözö kórházakban különbözö a gyakorlat. Ahogy én olvastam más bejegyzéseket, a magánban nem kínozzák ilyenekkel az embert, míg az egyes állami kórházakban még beöntés is van a hashajtás mellé 😳😳 Illetve a hashajtás módja is különbözö az egyes kórházakban, meg gondolom az egyéni reakciók.

Szerencsére Hollandiában, ahol engem mütöttek, ez az egész hashajtás elötte-utána dolog nem létezik. Nem is értem Magyarországon miért kínozzák még ezzel az embert 😒


Nekem hasi vágás volt, és másnap mobilizáltak, viszont akik laparoszkóposak, öket általában már aznap este.

Kitartást és gyors guógyulást neked! 🤗

52009. Kata 33
ápr. 23. 21:04
Jaj. Nem után hanem előtt.
52008. Kata 33
ápr. 23. 14:03
Sziasztok. A műtét után mennyire komoly a bél tisztítás?Egy ismerősöm azt mondta, hogy a belét is majdnem kif.... ta. Illetve műtét után este már fel tudtatok kelleni pár lépésre?
52007. Tunde44 (válaszként erre: 52002. - Tmszofi)
ápr. 22. 07:28
Szofi,ne haragudj,tényleg nem akartam rosszat :( Értem. Kitartást neked is!
52006. LadyG (válaszként erre: 52003. - Tmszofi)
ápr. 21. 22:14
Talán akkor jobb is, ha kiveszik a petefészkeket, föleg, ha cisztára hajlamos. Akkor biztos nem okoz késöbb galibát. Kitartást! 🤗
52005. LadyG (válaszként erre: 52000. - Dike66)
ápr. 21. 22:11

Wow, ez nagyon vagány! Remélem összejön neked a robot! :)

Engem csak teljesen hagyományosan felvágtak a császár helyén 😂

52004. mgagi (válaszként erre: 52001. - Tmszofi)
ápr. 21. 20:17
Értem. Így az más. Nincs kizárva hogy akkor a petefészkeket is kiveszik. Sok sikert a műtéthez. Utána idővel már sokkal jobb lesz.
52003. tmszofi (válaszként erre: 51999. - LadyG)
ápr. 21. 19:25

Kedves LadyG!

Már 54 éves vagyok, így a menopauza már elindult, bár a hőhullámokon kívül és a menstruációs zavartól eltekintve egyéb tünetem még nincs.

Köszönöm, hogy írtál.

52002. tmszofi (válaszként erre: 51998. - Tunde44)
ápr. 21. 19:19

Kedves Tünde!

Nem könnyű, hogy ne ijedjek meg. :(

Még nincs időpontom, mert a beütemezett műtétre szeptemberben tudnának időpontot adni, de én addig a vérszegénységem (folyamatos vérzés) miatt biztos nem bírom ki.

Szorítok neked, kitartást.

52001. tmszofi (válaszként erre: 51997. - Mgagi)
ápr. 21. 19:16

Kedves Mgagi!

Mivel már 54 éves vagyok, így nekem már a műtét nélkül is megindult a menopauza, tehát sajnos azt nem úszom meg.

Bocsánat, elfelejtettem beírni a leírásba, hogy mennyi idős vagyok.

A műtét közbeni új infók természetesen mindig okozhatnak meglepetést.

Köszönöm, hogy megosztottad a tapasztalataidat.

52000. dike66 (válaszként erre: 51993. - LadyG)
ápr. 21. 11:17

Ezt találtam a robottal végzett műtétről. Egyre gyakrabban használják nem csak nőgyógyászati nagyműtéteknél, csak piszok drága. A Waberers medicalnal 2-3 milla magánkórházban.

"Dr. Tenke Péter elmondása szerint a robotasszisztált műtéteknél minimalizálható a fertőzés lehetősége, kiszűrhetők az esetleges komplikációk, a vérveszteség mértéke nagyságrendekkel csökkenthető, és a sebész mozgástere is kiterjesztettebbé válik, mint a laparoszkóppal végzett műtét esetén. A Wáberer Medical Centerben is dolgozó orvos kiemelte, hogy a betegek gyógyulási és kórházban tartózkodási ideje ugyancsak jócskán lerövidül.A sebész négy robotkarral dolgozik, ezek olyan eszközöket mozgatnak, amelyeknek a csuklószerű végződései az emberi kéz mozgásterjedelmét messze meghaladják. Az orvos tízszeres nagyításban, három dimenzióban látja a szervet, amellyel dolgozik - az operáció így a milliméter töredékének pontosságával végezhető. A sebész kezének mozdulatait folyamatosan analizáló szoftver képes kiszűrni a bizonytalan mozgásokat, a kézremegést is, hogy még biztonságosabbá tegye a beavatkozást."

51999. LadyG (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
ápr. 20. 19:56

Szia, a petefészket, ha eltávolítják, akkor beáll azonnal a menopauza, ami magával hozza a szív és érrendszeri problémákat illetve a csontritkulást (a höhullámok, hangulatingadozás csak hab a tortán). Ha 50 körül jársz, akkor a dokik is inkább a petefészek eltávolítás felé hajlanak. Ha viszont messze még a klimax, akkor óvatosan vetetném ki a petefészket, mert a hormonpótlás növeli a rák kockázatát.

Aki cisztára hajlamos, annak a méheltávolítás után ugyanúgy keletkezhetnek ciszták, hiszen a ciklus megmarad.


A mütéttöl magától ne félj, ez elég rutin mütét a dokiknak, nagyon pici az esélye a komplikációknak. A felépülésre idöt kell hagyni, akkor is, ha jól érzed magad, mert könnyen visszavetheti a gyógyulást; a hát hetet komolyan kell venni.

51998. Tunde44 (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
ápr. 19. 18:28
Szia! Nekem tavaly március 1.jén kellett kivenni a méhemet. Szintén ciszta és mióma miatt. a méhnyak és a petefészkek maradtak. ne ijedj meg,de nekem sajnos szövődmény alakult ki utána. rectovaginális sipoly. huza vona után mégis újabb műtét vár rám,pedig már volt úgy hogy megúszom. sajnos ideiglenesen sztómazsák is lesz :( Június közepéán lesz az első illetve már 2. műtét. nekem 30 centis vágásom van bikinivonalban. bizony,megérzi az időjárás változásokat stb. de persze nem mindenkinél ugyanaz tudod. sok szerencsét! Mikor lesz a műtéted?
51997. mgagi (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
ápr. 19. 18:16

Szia Szofi!

Nekem anno kivették a méhem a méhnyakkal és a petevezetékeket. Csak a petefészkek maradtak. Fél évvel a műtét után ciszta alakult ki a petefészkemen. Megműtőttek, majd azt mondták gyógyszert kell szednem.

Azt mondta a doki azért maradtak bent a petefészkek még úgy is hogy gondot okozott, hogy a hormontermelés megmaradjon. Mert ha mindent kivesznek jön a menopauza és vele együtt minden és hogy késleltessék a folyamatot benthagyták.

De a doki majd látja hasi műtétnél milyen állapotok vannak bent.

51996. tmszofi (válaszként erre: 51995. - Kajszi72)
ápr. 19. 16:47

Csak indokolt esetben kezdenék bele a hormonpótlásba, csak mint lehetőséget említettem meg.


Köszönöm szépen!

51995. Kajszi72 (válaszként erre: 51994. - Tmszofi)
ápr. 19. 16:07

Szia. Azt mondják, ha hajlamos vagy a petefészek cisztára úgy, hogy megvan az egész rendszer, akkor méhkivétel után szinte biztos, hogy lesz ciszta a petefészken.

A hormonpótlással óvatosan, először fel kell mérni a hormonállapotokat.

Nem mindegy a korod, a genetikád, az anamnézised és az általános egészségi állapotod sem.

A műtéttel kapcsolatban: a para természetes, gondolj arra, hogy neked ez ismeretlen dolog és egyszeri, a dokiknak, a kórháziaknak viszont mindennapos szakmai rutin.

Ha van lehetőséged és kedved, olvass bele a covid előtti idők bejegyzéseibe. Kalap kakit!🌻

51994. tmszofi
ápr. 19. 15:45

Sziasztok!

Új vagyok a csoportban és sajnos nem véletlenül kerültem ide. 9 cm-es myomagöböm van, így hasi műtéttel kell eltávolítani a méhemet. Egy orvos tanácsa szerint ilyenkor azokat a további szerveket szokták eltávolítani, amelyekben még van egyéb elváltozás. Nekem az egyik petefészkemben van egy cysta, így arra számítok, hogy azt is érdemes lenne. Ezeket már kezdem elfogadni, de érdekelne, hogy érdemes-e bármit bent hagyni vagy biztonságosabb, ha akkor már mindent kivesznek. Attól félek, hogy pár hónappal a műtét után jön ismét valami és újra műteni kell.

Tudom, hogy a teljes kipakolás elég durva megoldás, de manapság már sokan támogatják a különféle hormonpótlást (ha szükséges) és kezdem magam meggyőzni erről.

Kérlek osszátok meg velem, hogy mire számíthatok, ha esetleg bent maradna egy petefészkem vagy ha mindent kivesznek. A műtéttől is tartok, így azzal kapcsolatban is szeretnék információkat gyűjteni.

51993. LadyG (válaszként erre: 51992. - Dike66)
ápr. 18. 21:01

Szia, drukkolok a CThez, hogy minden jól menjen és jók legyenek az eredmények!


A robot azért elég menön hangzik! 😊

Csak kíváncsiságból, miért jobb a robot, mint a sima laparoszkópia? A robotot is az ember irányítja, nem? Remélem összejön neked a robot!


Szerintem neked az elözmények miatt elég sürün lesz kontroll, föleg az elején, úgyhogy biztos észreveszik gyorsan, ha bármi történik a csonkon (de reméljük semmi ilyen nem lesz!!). 🤗


Kitartást; június már csak másfél hónap, gyorsan elrepül!

51992. dike66 (válaszként erre: 51987. - LadyG)
ápr. 17. 15:34

Szia, az onkoteam úgy döntött, hogy negatív stating esetén optimális esetben megy minden Méh-petefészkek nyirokcsomók... Azt nem tudom a méhnyakcsatorna is kilesz-e véve a méhemmmel együtt, de gondolom igen mivel régebben volt méhszájplasztikám. CT-re jövő héten pénteken kell mennem az gondolom még befolyásolja a továbbiakat.

De egyenlőre csak műtétről volt szó. Gondolom annak a szövettani eredménye után dől el hogy

kell-e lesz-e sugárkezelés.

A lényeg, hogy úgy néz ki robottal fogják csinálni a műtétet ha kapnak rá támogatást. Ez elméletileg jobb mint a laparoszkópos műtét.

Kicsit várni kell rá de elméletileg nem sűrgös annyira a műtét, lehet hogy csak Június elején lesz... Remélem össze jön a robotos műtét mert nagyon jókat olvastam róla. Már egyre kevésbé félek ettől az egésztől.

Inkább az utánna következő évektől izgulok, hogy honnan fogom tudni ha baj van a csonkkal meg ilyenek járnak most a fejemben...

51991. LadyG (válaszként erre: 51990. - Sundi2)
ápr. 16. 14:25
Kitartást! Drukkolok, hogy minnél hamarabb kapj idöpontot a mütétre! 🤗
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook