Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Tudásbázis - Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

36818. tabuc2017-08-15 20:02
Csicsi,csicsmany írjátok mi történt a vizsgálatokon!!!
(válasz csicsmány 36813. hozzászólására)

36817. tabuc2017-08-15 19:59
Sziasztok!
Valóban nem mindenki ússza meg ezt a dolgot zökkenőmentesen,nagyon topon kell lenni az orvosoknak is hogy ne legyen komplikáció. A valadekozas van akinek semmi sincs(szerencsések) van akinek a belső sebekbol hetekig jön ami nem vérzés hanem seble,ez is természetes,ami remélhetőleg a 6 - ik hétig befejezodik,menses, bűzös folyás,láz nem szabad hogy legyen.

36816. ildikó512017-08-15 19:42
Kedves Anika61
Nekem januárba volt a műtétem ,nekem is mindent kivettek de se a műtét napjától se máskor egy csepp vér sem jött ! nekem azt mondta a doki semminek nem szabad jönni !
(válasz Anika61 36815. hozzászólására)

36815. Anika612017-08-15 17:15
Sziasztok lányok, sorstársak. Ahogy itt olvasom, sok műtét nem a megfelelő módon történt, elég szörnyű nagy hibákat követték el az orvosok. Remélem mindenki meggyógyul, és csak az emlékeiben fog élni az orvosok hanyagsága. Szerencsémre nekem nem történt műhiba, Debrecenben műtöttek a Kenézy kórházban, a szövettani vizsgálat eredménye 2 hétre megérkezett, az orvosom szerint valóban korai méhtestrákom volt, de még a héten csütörtökön mennem kell az onkológiára, ahol az orvosom szerint lezárják ezt a történetet. Remélem így is lesz. Nekem is van még enyhe vérezgetés, július 24-én volt a műtét. Mindent eltávolítottak. Mindig elolvasom a sors társaim történetét, ha tudok segíteni, bármikor megteszem. Mindenkinek kívánok erőt és egészségét, kitartást

36814. yallah2017-08-15 13:44
Szia! Ez az egész nagyon nincs rendben! A vérzés rendben de csak akkor ha chrobak műtéted volt azaz a ménynyak meg még 3gy kicsi a méhből maradt. Teljes méheltávolításnál semmilyen vérzés nincs! A láz hidegrázás bűzös folyás stb egyáltalán nem normális! A sebszétnyílás sem . Keress azonnal másik orvost!
(válasz csicsmány 36808. hozzászólására)

36813. csicsmány2017-08-15 11:48
Köszönöm de nekem Pest jó amúgy holnap megyek egy ismerős dokihoz megnéz .Remélem nincs nagy gond .Csináltattam labort az amúgy most nem olyan rossz bár a vasam még mindig csak 3 . Ígéret szerint már javulnom kellet volna de 12 év után még egy kicsit elviselem a vashiányt .Láz hidegrázás meg az állandó hol van hol nincs vérzés ami idegeit .Bár ürülni kell tudom mivel nem csöveztek be ez normális dolog csak valahogy a beszámolok szerint nem ez a normális folyamata .Én is végig mentem a leírt fázisokon de a vérezgetés valahogy kimaradt . Köszönöm válaszodat .
(válasz tabuc 36810. hozzászólására)

36812. pocópuszi2017-08-14 13:20
Csicsmány, írtam privát üzenetet.

36811. Ilike19842017-08-13 20:41
Uh... én is keresnék másik nőgyógyászt.
(válasz csicsmány 36808. hozzászólására)

36810. tabuc2017-08-13 20:04
Szia!
Én nem értek hozzá,de nekem Pécsen a prof azr mondta, hogy enyhe valadekozas 6 hétig lehet, de erős vérzés, bűzös folyás, láz kizart,nem normális. Én keresnék másik orvost,főleg miután olvastam csicsi esetét időben lépni kell mi lehet a vérzés, láz... Oka. Ha kell adok elerhetoseget kedden megneznek!
(válasz csicsmány 36809. hozzászólására)

36809. csicsmány2017-08-13 19:54
Szia nem Pesten hanem a Kerepesi Flórba műtöttek. Nekem 7 hét után csak most jött meg a szövettan de amúgy 6 hét a kontroll .De csak az orvostól fogom megtudni az eredményt remélem jó lesz .De majd csak szeptember 6 van időpontom .Sajnos ebben a kórházban nagyon maszekba mennek a dolgok és ha idetartozol akkor is fogadnod kell orvost hogy ellássanak de így se az igazi . Területileg idetartozom ezért is választottam a kórházat kikerestem egy orvost aki maszekba rendel elmentem felkértem ,nem a kórházba csak úgy . sajnos nekem nem sikerült . Amúgy mindenkinek csak ajánlani tudom mert a nővérek csodálatosak ,tiszta osztály . Műtét után mindent megtesznek érted hogy segítsenek a fájdalmadon ,ápolnak .
(válasz eraska001 36806. hozzászólására)

36808. csicsmány2017-08-13 19:42
Úgy tudom nem, és még a petefészek is maradt ,bár az orvos nem nagyon volt közlékeny ,elég hamar haza küldött csütörtökön volt a műtét vasárnap reggelre már itthon voltam egy 33 cm vágással meg egy kicsivel mert közben kiderült itthon a kötözésnél hogy egy nagy anyajegyet is önkéntesen kiműtött az oldalsó részből. Amúgy érdekes nekem ez okozott nagyobb fájdalmat , gondot . .A varratszedésnél is kapott de hiába kérdeztem a vérezgetésről bűzös folyásról nem nagyon válaszolgatott sajnos mire haza értem szét is nyílt a sebem. Az elejétől fogva állandó fájdalmam van ami normális végül is de már harmadszorra vérzek mint ha havi lenne .Engem úgy tájékoztatott nem lesz már havi vérzésem .most megint ugyan úgy vagyok mint az elején sajnos görcsök ,fájdalmak ,vérezgetések .teljesen feleslegesnek érzem a beavatkozást ha minden a régi lesz .de hiába szóltam be az osztályra mindenre meg volt a válasz ,állandóan lázas vagyok ráz a hideg de szerintük normális még belefér az időbe.Sajnálom mert olvasgattam a fórumot és a lányok leírása adott erőt de nekem eddig nem jött be a nagy változás . A fájdalom és minden egyéb ponton végig mentem de még sajnos nem az igazi .
(válasz Ilike1984 36807. hozzászólására)

36807. Ilike19842017-08-13 09:01
A méhnyak is eltávolításra került?
(válasz csicsmány 36805. hozzászólására)

36806. eraska0012017-08-12 22:27
Szia! Nekem weltheim mütétem volt ami szintén egy méheltávolitással járo mütét ez 9-ik hete volt én nem vérzek de nekem is kontrollra csak a mütéttöl számitva 3 honap mulva kell menni ugy látszik ezt az idöt tartják reálisnak. Pesten mütöttek amugy? Sajnos nem tudja elöre az ember hogy jo dokit választott e hacsak nem már ezer éve a páciense. Kivánok neked mielöbbi gyogyulást és türelmet. Szia
(válasz csicsmány 36805. hozzászólására)

36805. csicsmány2017-08-12 21:46
Sziasztok. 7 hete vagyok túl méheltávolító műtéten.Nem tudom,hogy ez természetes-e,de harmadszor önt el a vér.Lehet,hogy rosszul tudtam,de ezen műtét után is menstruálok???Ugyanúgy görcsölök,mint a műtét előtt,továbbra is fáj a hátam. Kiszámíthatatlanul jönnek kisebb nagyobb vérzések. Sajnos utólag derült ki,hogy rossz orvost választottam. Nem mond semmit és egyáltalán nem érdekli hogy mi van velem a felülvizsgálatra is csak szeptember közepére adott időpontot. Most már kezdek aggódni.Köszönöm a válaszokat

36804. babym692017-08-12 14:36
Ez szörnyű :(
És még jó, hogy túlélted.
De most már tuti sokkal jobban figyelnek rád, és gyorsan felépülsz.
Amikor nekem felmerült, hogy Chrobak műtétem lesz, az orvos azt mondta, hogy megbeszélés kérdése a műtét formája. Meg lehet csinálni laparoszkópiával is, de műtét közben az átalakulhat vágássá. Illetve lehet rögtön vágás. Én a rögtön vágás mellett döntöttem, mert már olvastam, hogy lapar közben - mivel nem nagyon "látnak" - előfordulhatnak műhibák; illetve azt akartam, hogy jól nézzen szét bent, és ha valamit talál, azt is vegye ki.
Nyugalmat és igazi gyógyulást kívánok.
(válasz Csicsi72 36796. hozzászólására)

36803. pocópuszi2017-08-12 11:02
Jaj, Csicsi, nagyon sajnálom, amit Veled tettek. Egyértelműen orvosi hiba, ami persze megtörténhet sajnos, de a valódi bűn az, mikor azt nem hajlandók elismerni, sőt, húzzák, halogatják annak feltárását, miközben a beteg életével játszanak. Megértem azt is, hogy az orvosok túlterheltek, viszont azt nem, hogy miért nem veszik komolyan, ha valaki rosszulléttel, és egyértelmű, komoly tünetekkel keresi fel az orvost, pláne egy nagyműtét után! Bizony szomorú, hogy az egészségügyünk számos hiányosságára úgy próbálnak megoldást találni, hogy minden felelősséget a betegre hárítanak.
Én egyébként nem bántam, hogy csak vágással voltam műthető, mert a laparoszkópban nem bízom úgy, mint a közvetlen átlátható műtéti eljárásban. Persze az orvosomban is tökéletesen megbíztam.
Nagyon rossz, hogy így alakult a műtéted, de most már muszály lesz pozitívan, csakis a gyógyulásra koncentrálni és bízni abban, hogy ezek után csak jobb lehet, és az orvosok is sokkal jobban odafigyelnek Rád. Bár alaposan megbonyolították a helyzetedet, de akkor sem szabad elkeseredni, csak arra gondolni, hogy ez a hiba szerencsére még kijavítható. Addig is kitartást és sok-sok lelkierőt kívánok...

36802. Csicsi722017-08-12 10:40
A vérzés oka, hogy véletlen elvágtak egy eret. Sajnos itt 2 műhiba volt, a húgyvezeték sérülés és az ér elvágás.
(válasz tabuc 36799. hozzászólására)

36801. Ilike19842017-08-12 10:22
Nekem fura h már nem menstruálok, szokatlan h nem kell már ezzel foglalkoznom.
(válasz tabuc 36800. hozzászólására)

36800. tabuc2017-08-12 09:53
Ilike!
Örülök, hogy jobban vagy, már én is azt várom, hogy a maszatolasos pecsetelgetesek is elmuljanak, igaz 4 hetes múltam, de még mindig megijedek hátha megindul,mint régen ez nem megy ki a fejemből. A sétákat ne hagyd abba az erősít akkor is ha nagyon elfaradsz! Vagyok én is úgy hogy szedelegve érek haza de másnap könnyebb. Kitartás!
(válasz Ilike1984 36797. hozzászólására)

36799. tabuc2017-08-12 09:47
Kedves csicsi!
Borzasztó amiken keresztül mentél bennem még a vér is meghűlt hogy bírtad ki ezt az egészet. Itt orvosi hiba történt az biztos, igaz az elején alairunk mindent, hogy vállaljuk a felelősséget, na de ez már sok! Mitől volt az a hatalmas vérzés? Erre adtak választ? Most már próbálj megnyugodni és reméljük pozitív irányba mozddul minden. Nagyon szorítok és döbbenetes mindaz ami egy Pesti klinikán megtortenik.

36798. Ilike19842017-08-12 09:40
A 4-6 hét gyógyulást én irreálisan kevésnrk tartom; inkább 8 hét lesz az.

Én tegnap voltam 7 hetes, 32 centis vágásom van; és még mindig görbén tartom magam, nem tudok kiegyenesedni. Nagyon rövid távokat tudok sétálni, hamar kimerülök.

A 4 hét nagyon kevés a teljes gyógyuláshoz.

36797. Ilike19842017-08-12 08:21
Hát ez hihetetlen... sajnálom. 😢😢

36796. Csicsi722017-08-12 08:00
Sziasztok! Leírom a velem történt iszonyatot, talán hihetetlen, mert még én sem hiszem el.
07.26.-én volt egy laparoszkópos Chrobak műtétem. A műtét után gyorsan erősödtem és 2 napja múlva hazamentem. Teljesen jól voltam csak azért pihentem, mert írtátok, hogy nagyon fontos érezni nem éreztem szükségét, de megfogadtatna tanácsot.
08.01-én elkezdett görcsölni a hasam, szerdán már sokkal jobban , ekkora már szinte csak feküdtem. Csütörtökön lázas lettem, hánytam, görcsöltem, de gondoltam a délutáni varratszedésnél kiderül. A doki szerint minden rendben a műtéttel vesemedence gyulladásom lehet. Kaptam antibiotikumot, amitől csalánkiütéses lettem. Másnap vissza a dokihoz újabb gyógyszer, de a görcs láz nem múlt. Visszarendelt vasárnap, addig már 39,8 fokos lázam volt és elviselhetetlen görcs. Újra a kórházba, de nem történik semmi, délután uh megnézi egy urológus kicsit kitágult a balvesém. Hétfőn egész nap szenvedek, amikor délután elvisznek ct-re. Este meglesz az eredmény a műtétnél megsérült a húgyvezeték és a vizelet a hasüregben van. Este műtét balvesébe katétert kapok. Állapotom jobb lett, orvosom kedden reggel közli, lecsapolja a hasüregből a vizeletet és következő nap megműtik a húgyvezetéket. Boldog vagyok gyorsan túl leszek rajta. Nekem a chrobak műtétnél csak hüvelyi dréncsövem volt, ennek a helyét kitágította.Mondta vérezni fog, de tisztul.
A szobáig érve átáztam, majd csere és átáztam. Leültem a Eb-re folyt a vér időnként ökölnyi alvadt vér zuhant ki belőlem. Szóltam a főnővér közölte örüljek, mert gyorsan kijön. A nőgyógyászat kiadott irány az urológia. Egyre gyengébb lettem, áttoltak( 2 takarítónő) gurulós székkel az urológiára. Ott nem akartak felvenni, mert a gépben még nem léptettek ki. Ekkor az ájulás határán voltam. Szerencsére egy kedves nővér lefektett és azt mondta, hoz egy nagy pelenkát majd ő cseréli.
Szóltam orvosnak aki bele nézett a pelenkába, (igaz akkor cserélte) mindent rendbe talált. Jött a nővér és látt alig van vérnyomásom minden orvost berángatott, akkor már futva vittek az intenzívre vérzést csillapítani. Nyomókötést tettek lent re. Arra emlékszem 4 orvos tolta az ágyat és futottak a nőgyógyászati műtőbe. Ott levágták a ruhám és már semmire nem emlékszem. 3 órás műtét volt, kivették a méhnyakat is és lett egy 35 cm függőleges vágásom + a vesekatéterem. 4 egység vért kaptam + 2 plazmát. Tegnap kerültem le az intenzívről. Testi-lelki roncs vagyok, mindez a 45. szülinapomon. Azt mondják 4-6 hét mire annyira meggyógyulok, hogy a húgyvezeték műtétet megcsinálják, addig itt a kis zacsi. A sírást nem tudom abban hagyni, egyszerűen felfoghatatlan, mindez SOTE. II. Női klinika.

36795. babym692017-08-11 14:19
Igen, tényleg így van :)
Az első két napon akkor ott azt hittem sosem felejtem semelyik percét... pedig azóta már sokat halványodott.
(válasz pocópuszi 36794. hozzászólására)

36794. pocópuszi2017-08-11 10:17
A tapasztalat az, hogy az idő minden fájdalmas emléket enyhît. Ahogy az ember egyre jobban érzi magát, annál könnyebben felejti a rossz élményeket. Én legalábbis nagyon hamar felejtettem...
(válasz babym69 36792. hozzászólására)

36793. babym692017-08-10 20:02
Kedves törpicseki!
Köszönöm szépen.
Én próbáltam "készülni", mert számomra jobb ha mindent tudok, mi fog történni, mit kapok stb... de sokmindent tényleg csak ott tudtam meg.
(válasz törpicseki 36790. hozzászólására)

36792. babym692017-08-10 20:00
Kedves tabuc!
Köszönöm szépen.
Én itt a fórumon főleg olyanokat olvastam, hogy nem fáj, stb.... és engem ezért is viselt meg nagyon, hogy én mást tapasztaltam, nem erre készültem :(
Hüvelyi tisztulás nekem egyelőre nulla... gondolom minden kijött a drénlyukon. Mára leállt onnan a folyás. A fő sebemnek semmi baja. De a szakított drénsebem még nem gyógyult be, fáj.
(válasz tabuc 36789. hozzászólására)

36791. Ilike19842017-08-10 19:30
Sziasztok, én rendben vagyok. Napközben már majdnem egyenes a testtartásom, de délutánra mindig elfáradok és felveszem a kérdőjel formát. Hiába na, mégiscsak van egy 32 centis hosszanti vágásom.

A vérezgetések szinte varázsütésre elmúltak a hatodik hétre. A húgyhólyagom olyan, mintha nem is hiányozna az egyharmada. Ennek kifejezetten örülök, mert március óta folyamatosan csepegett a vizeletem, napi 3-4 betétet is elhasználtam.
Csak maradjon is minden rendben a továbbiakban is. 😊
(válasz eraska001 36785. hozzászólására)

36790. törpicseki2017-08-10 15:33
Kedves babym69!
Megdöbbenve olvastam a soraidat. Tényleg nagyon rosszul viselted a műtétet. És sikerült kifogni egy ilyen rosszindulatú ápolónőt.
Remélem otthon már kicsit jobban érzed magad.
Nekünk laikusoknak sokkoló az a látvány ami ott a műtőben vár minket. Én se készültem fel rá. És nem tudtam, hogy mi vár rám műtét után. Befekvés előtt kezembe nyomtak egy 3-4 oldalas papírt. Olvassam el, írjam alá. Ott, akkor idegességemben fel se fogtam, meg se jegyeztem. Én se tudtam, hogy dréncsövek, meg katéter, vérhígító lesz. Lehet, hogy én voltam a naiv, tudatlan. De erre senki nem készített fel.
Itt a fórumon akik már átestek ezen leírják a tapasztalataikat. Sokat lehet tanulni, felkészülni.
Kár, hogy csak én is a műtét után találtam ide.
Jó egészséget kívánok! Remélem hamarosan elfelejted ezt az egészet!
(válasz babym69 36784. hozzászólására)

36789. tabuc2017-08-10 12:43
Kedves babymami!
Ledobbentem amiken keresztül mentél én 4 hete estem át ugyanezen Pécsett a klinikán és hála istennek a hashajtast Leszamitva minden könnyebben ment. Ott a műtét után nagy hangsúlyt fektetnek a fájdalom csillapításara nincs szenvedés masnapig, akkor mindenki talpra tud állni és ha kér kap még csillapítót. Engem is szerdán műtöttek, másnap kivettek a katetert holyagbol, szombaton a drencsot és utána engedtek haza. A sebem utána már nem levedzett ragasztani se kellett. Hüvelyi tisztulás volt több. Egyet értek veled hogy ez egyén függő és a kórházi felkészültseg is meghatározó. Minden esetre ha ezeket műtét előtt olvasom jól bepanikoltam volns,de azt gondolom zömmel könnyebben meguszhato a dolog te sajnos raszenvedtel. Most hogy bagy? Hüvelyi versavo is jön még? Szorítok neked hogy hamar felepulj!!!
(válasz babym69 36784. hozzászólására)