Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülésnél okozhat-e gondot a Streptococcus Agalactiae nevű baktérium? fórum

Szülésnél okozhat-e gondot a Streptococcus Agalactiae nevű baktérium? (tudásbázis kérdés)


1 2
2019. szept. 17. 19:07
igen
30. böbe83 (válaszként erre: 29. - Tudatlanka)
2008. júl. 10. 17:43

Igazad van. Azt tudjuk, hogy szűrni kell, csak az időponton vitatkozunk végülis. Meg, hogy hányszor.

De vizeletet a vérvételek alkalmával mindenképp kell vizsgálni. És szokták is, kötelező. Nem a védőnő, hanem a laborben. A védőnő, meg havonta, genny, fehérje, cukor, ilyest vizsgál. Stix, KOH, Szulfoszalicilsavval. Asszem...

29. tudatlanka (válaszként erre: 27. - Böbe83)
2008. júl. 10. 11:52
Lányok, részben mind a kettőtöknek igaza van. A védőnő azt meg tudja nézni, hogy van-e a vizeletben pl.: fehérje, vér, nitrit, ha egy kicsit alaposabb, akkor meg még azt is, hogy genny található-e benne<---- ezek utalnak a bacira. Amit még ők ezekenkívül néznek, az a cukor, de az már más téma. Na már most a tenyésztés azért jó, mert sajna a sima kis stix, amivel a védőnénik nézegetik a mi vizeletünket, nem mindig mutat ki mindent. Én is így jártam. Védőnő megnézte, mindent rendben talált, de mivel ilyen kis hitetlen vagyok, kértem egy tenyésztést is. Na az kihozta a jó kis Streptococcus agalactiaet eredményként.
28. böbe83 (válaszként erre: 27. - Böbe83)
2008. júl. 10. 11:45

ja éns ne köss bele, hogy ott a vizeletfehérjét, cokrot nézik, mert mást is.

egyébként a vérvételekkel együtt van vizeletüledékvizsgálat is.

27. böbe83 (válaszként erre: 26. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 10. 11:31

nem akarok szakértője lenni annyira, de az, hogy van e baktérium, vagy gyulladás vagy egy-két fehérvérsejt azt meg tudja nézni a védőnő is. Nem írtam, hogy kitenyésztene bármit is. Szerintem te kevered már amit írok. Ha talál vmit, akkor kell elküldeni tenyésztésre mikrobiológára.

Miért szerinted mit vizsgál a védőnő a vizeletből havonta? Minek járunk oda?

26. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 21. - Böbe83)
2008. júl. 10. 11:03

Ugyan már, Böbe! A védőnő már hogy tudná a vizeletből megállapítani, hogy van-e benne baktérium??? Ha gyermekorvos a férjed, akkor neked kéne a legjobban tudni, hogy is van ez. A tenyésztés több napjába kerül a laboroknak...


Szerintem jobban ásd bele magad ebbe a témakörbe, ha valóban a szakértője akarsz lenni.

25. böbe83 (válaszként erre: 24. - Tudatlanka)
2008. júl. 10. 09:56

tudok, Pl idő előtt megrepedt burok, elhúzódó szülés,

koraszölött, kis súlyú bébi

ezek a leggyekoribbak.

24. tudatlanka (válaszként erre: 23. - Böbe83)
2008. júl. 10. 09:47
Tudsz pár pl.-t mondani arra, hogy milyen rizikófaktorokra gondoltál? Azt inkább nem is merem megkérdezni, hogy a férjed milyen betegségekre gondolt... :-) Jobb ha nem tudok róluk, mert már így is a környezetem szerint túlzásba viszem a parázást.
2008. júl. 10. 09:19

Nem akartam a kérdést elbagatellizálni, csak nem akartam, hogy mindenki nagyon megijedjen, ha ilyen baktériumot találnak nála. Mert a fertőzött anyák babói között 1-2 % os a megbetegedés. Ami szerintem nagyon sok, és ezért érdemes szűrni, csak nem mindenki betegszik meg emiatt, és vannak rizikófaktorok, ami miatt gyakrabban fertőződhet a bébi. A férjem gyermekorvos, és ő azt mondja, hogy megtérülne az államnak is a szűrés, mert veszélyes betegséget tud okozni.

Lehet megint nem minden érthető...

22. böbe83 (válaszként erre: 19. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 10. 09:13
Igaz, de pont ezért kell havonta nézni a vizeletet, hogy nincs e tünetmentesen baktérium benne. Mert azt nagyon fontos kezelni, tenyészteni. De nem csak strepto lehet, hanem E-coli, vagy egyéb bélbaktérium.
21. böbe83 (válaszként erre: 17. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 10. 08:17

lehet kicsit késő volt. Olyankor néha nm tudom megfogalmazni. Csak azt akartam írni, hogy a szülés utáni lázas állapotok 20% áért is ez a baktérium felelős. És szűréssel ez megelőzhető. Igaz, hogy terhesség alatt gyakran megtalálható a húgyutakban is. És ezért kell minden hónapban a védőnőnek megnézni, nincs e baktérium a vizeletben.

Nekem nincs... remélem, de majd kérem a szűrést. :) Csak érdekel, mi ellen lehet védekezni. Legalább félhetek milyen baja ne legyen a gyereknek :)

20. tudatlanka (válaszként erre: 19. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 9. 22:59

Ez így van! Eleve, ha az anya beteg, az a babának sem tesz jót, bármi is a baja.

Remélem, hogy igazad lesz, és tényleg komolyan fognak venni, ha figyelmeztetem őket.

2008. júl. 9. 22:40
Még eszembe jutott az, hogy koraszülés esetén milyen jó, ha a terhest már korábban szűrték, és ne adja isten kiderült, hogy strepto B-t hordoz. Ha csak a 36. héten szűrik, akkor ilyen esetben senki nem tud a jelenlétéről, és a koraszülöttekre még nagyobb veszélyt jelent, mint az időre született babákra.
18. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 16. - Tudatlanka)
2008. júl. 9. 22:18

Ez butaság! Attól, hogy nincs fogadott orvosod, az ügyeletesnek is kötelessége odafigyelni rád. Vedd a kezedbe a dolgot, igenis szólj, hogy neked ilyen problémád van!


Az én orvosom is képzeld, elfelejtette, és a műtét előtt én hívtam fel rá a figyelmét, hogy akkor mi is lesz ezzel a strepto-val? Azt felelte: jó, hogy mondja. Pedig a kiskönyvem elejére háromszor is piros betűkkel felírták a baci nevét, hogy még véletlenül se feledkezzenek meg róla.


Ne izgulj, nem lesz semmi baj! Azt hiszem, a műtét előtt én is Augmentin infúziót kaptam vénásan, amit a szülésznő kötött be. Aztán másnap meg harmadnap tablettában is kaptam, bár azt nem tudom, már minek.

17. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 15. - Böbe83)
2008. júl. 9. 22:12

Nálam csak a vizeletben volt, de ez is legalább annyira veszélyes, mintha a másik helyen is lett volna.


Szerintem a második bekezdéseddel ellentmondásba keveredtél.


Neked is ilyen problémád van most?

16. tudatlanka (válaszként erre: 14. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 9. 22:10
Szerintem is érdemes lenne mindenkinek vizelet tenyésztést is kérni, mivel nálam is csak abból tudták kimutatni, a hüvelykenet eddig mindig neg. lett. Nálam úgy indult az egész, hogy a terhesség kb. 3. hónapjától folyamatosan voltak folyásos panaszaim. A 8. hónapig csak találomra, vizsgálatok nélkül írtak fel kúpokat. (mindig gombára) Mikor ezt meguntam, urológián kértem egy vizelet tenyésztést, mivel még az első trimeszterben kezeltek cystitisszel, és gondoltam hátha a húgycsőből került baci a hüvelyembe. Kérésemre középsugaras vizeletből nézték, és vissza is jött, hogy Streptococcus agalactiae található benne, de megjegyzésként odaírták, hogy feltehetőleg hüvelyeredetű. Most a 38. hétben járok, második napja szedek Augmentint rá. Jövő héten akarnak újabb tenyésztést küldeni méhnyakból, és vizeletből egyaránt. Nagyon félek, hogy mi lesz szülésnél, mivel nincs fogadott dokim, és tartok tőle, ha szülésnél elkezdek okoskodni, hogy figyeljenek oda, mert nekem ez és ez a bajom, akkor azzal csak azt érem el, hogy már azért sem törődnek vele.
2008. júl. 9. 21:54

Szerintem terhesség alatt azért nem érdemes többször szűrni, mert ha kiszűrik az első-második trimeszterben és kezelik, attól még visszafertőződhet később. A baktérium egyébként a hüvelyben és a végbélben él.


A szülés után anyai fertőződésen, csak a gyermekágyi láz elkerülését értettem. Tehát a szülés utáni sérüléseken keresztül nem jut be, az anyába, ha szűrik a szülés előtt és kezelik.

14. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 13. - Böbe83)
2008. júl. 9. 21:26

Már miért ne lenne érdemes szűrni a terhesség alatt többször is? A másik pedig, hogy nem csupán a hüvelyváladékban szaporodhat el, hanem a vizeletben is. A mi kórházunkban szerencsére vizeletet és hüvelyváladékot is tenyésztettek - háromszor.


Eléggé beleástam magam ebbe a témakörbe a terhességem alatt, de olyanokat írsz, amit még soha nem hallottam. Mi az, hogy elkerülhető a szülés utáni anyai fertőződés?


Neked is volt ilyen problémád a terhességed alatt?

13. böbe83 (válaszként erre: 10. - 92ba3c78f9)
2008. júl. 9. 16:51

Szerintem sem a legveszélyesebb. Több esetben fedezhető fel, mintm ahány esetben problémát okoz. Magyarországon a terhes nők 25-30 %ában mutatható ki. DE nem érdemes az első és második trimeszterben szűrővizsgálatot végezni, mert később visszatelepedhet a baktérium a hüvelybe.

Így legjobb időpont a szülés előtt két-három héttel szűrni. A kórokozó kezelésével, kiiktatásával, nemcsak az újszülött fertőződése kerülhető el, de a szülés utáni anyai fertőződés is.

Egyébként az újszülöttkori fertőzés gyakorisága 2/1000 újszülött.

Remélem nem írtam túl sokat túl keveset.

Ha érdekelnek egyéb adatok, válaszolok, most frissítettem a tudásom ez ügyben :)

2008. júl. 9. 16:27
Én mindenkinek azt tanácsolom, hogy kérje a szreptococus szűrést a várandóssága végén és akkor megelőzhető illetve mogoldható a baj!
2008. júl. 9. 16:22

A kisfiam már lassan öt és fél hónapos és szépen fejlődik. Megszüleéte óta egyszer sem volt beteg!

Az orvosom nem azt mondta hogy nem veszélyes csak azt, hogy ki kell kezelni és ez a steptococusok között enm a legveszéleyesebb!

Hála égnek mi szerncsések voltunk és minden jól alakult!!!

10. 92ba3c78f9 (válaszként erre: 9. - 2bb8720e2b)
2008. júl. 9. 15:44

Én pedig úgy tudom, hogy igen veszélyes a streptococcus agalactiae nevű baktérium a szülés alatt, nem tudom, hogy az orvosod miért mondta az ellenkezőjét.


Azt is tudom, hogy akár a baba 3 hónapos korában is okozhat bonyodalmakat, úgyhogy résen kell lenni.

2008. júl. 9. 15:26

Sziasztok!

Nálam a várandósságom 37. hetében a tenyésztésemben találtak streptococus agalactiae baktériumot. Nagyon megijedtem, mert sok rosszat olvastam róla, de az orvosom megnyugtatott, hogy azért kell szűrni, hogy ne okozon bajt és ez még nem veszéleyes a streptococusok között. Antibiotikummal kezelt és 2 héttel késöbb megismételte a szűrést ami negatív lett. A kisfiamat egy héttel túlhordtam és a kórházban mondtam, hogy volt streptococusom de már negatív. Ennek ellenére sokkal jobban odafigyeltek a kisfiamra és a füléből neki is kitenyésztették a kórokozót, pedig császárral szűltem (nem ezért). Hála égenk 6 napig kellett bentmaradnunk és én 8 óránként vittem antibiotikum kezelésre, egyébként nem volt semmiben sem más a kórházi ottartózkodásunk. Úgy jöttünk ki hogy volt. Én a biztonság kedvéért a gyermek orvosunktól kértem, hogy a torkából vcegyen le 10 hetes korában egy tenyésztést a kisfiamnak, ami szintén negyatív volt. Mi szerencsével jártunk, annak ellenére, hogy nagyon féltem mi lesz velünk! Mindenki kérje a várandóssága a strepto szűrést, mert lehet kezelni és gyógyítani csak tudni kell róla!

2008. júl. 8. 08:39
Sajnos engem se szűrtek le erre a baktériumra. Mi 3 hónapot töltöttünk korházban, Roliál úgy jött ki, hogy hányt, egy idő után márt epét. Nagyon nehezen jött rendbe. Minden kismamának azt ajánlom, kérje az orvosától ezt a szűrést.
2008. júl. 4. 22:01

Komoly problémát okozhat, ha a baba fertőződik. Császár során is fertőződhet!


Az én terhességem alatt mindhárom szűrésnél kimutatható volt, így háromszor szedtem antibiotikumot. Képtelenség kiirtani! Császároztak (de nem ezért), a műtét előtt vénásan kaptam ismét antibiotikumot és a kislányom is kapott több napon át a születése napjától. Szerencsére megúsztuk!


Ha érdekel valakit bővebben, priviben szívesen válaszolok.

6. böbe83 (válaszként erre: 4. - Sz.Csirke)
2008. júl. 4. 21:44
hát nem kell császár, hanem a szülés előtt kb 3 héttel szűrni kéne, és kezelni penicillinnel, mert az csak a baktériumokra hat, és nem árt a babának. Ez a baci nagyon érzékeny rá :)
5. Arka
2008. júl. 4. 19:08
Engem sajnos nem szűrtek le szülés elött, és sajnos a kisfiam elkapta tőlem a fertőzést. Néhány szörnyű nap után szerncsére jól lett, de így is az első két hetet egymástól távol kellett töltenümk.
2008. júl. 4. 18:37
Igen, csaszarral kell akkor szulni.
2008. júl. 4. 18:31
igen. az újszülöttkori szepszisek nagy részéért felelős :(
2008. júl. 4. 18:04
Sajnos igen, mindenképpen ki kell a szülésig kezelni, ami azért sem egyszerű, mert a párodat is kezelni kell.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook