Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Villámolvasással kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? fórum

Villámolvasással kapcsolatban milyen tapasztalataitok vannak? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
87. naniii
2011. jan. 11. 14:14

Sziasztok!


Nekem az lenne a kérdésem, hogy van aki jogi területen mozog, és neki segített ez a villámolvasásos módszer? Mert én is a tanulmányaimhoz szeretném hasznosítani, de nem tudom, hogy ez hasznos-e oda, mert azért átfogóbb ismeretre van szükség, mint mondjuk egy regény elolvasásakor, hogy tudjuk, hogy miről szól. Szóval aki tud segíteni az írjon. Más tanulók tapasztalatait is meghallgatom, más kar hallgatóinak a véleménye is érdekelne, hogy pl vizsgaidőszakban hogyan tudták használni.


Köszi

2010. márc. 14. 10:15

sziasztok!

Én most kezdtem el tanulni a villámolvasást itthon a hanganyag és a könyv segítségével. Korábban már végeztem agykontroll tanfolyamot, remélem, ez segíteni fog.

Van valaki aki esetleg szintén mostanában áll neki, vagy már meg is tanulta otthon?

2010. febr. 12. 21:28
2010. április
2009. ápr. 24. 23:09

Sziasztok!

Köszönöm H.Ancsi a beszámolódat.

Nagyon-nagyon aktuális a kérdés, sokan fordultak hozzám - én jóga oktató vagyok - , hogy hogyan működik ez, s érdemes-e energiát feccölni bele?

Igen, abszolut a javára SZOLGÁL MINDEN TANULÓNAK, HA KONKRÉT KÉRDÉSED VAN, NYUGODTAN FORDULJ HOZZÁM.

üdv: Travels

83. H.Ancsi (válaszként erre: 82. - A74de3d08a)
2009. ápr. 24. 12:05

Bencém mikor harmadikos volt, megkeresték a suliban őket, hogy van egy amerikai módszer /sajna a nevét már nem tudom/ a gyerekek tanulás fejlesztésével kapcsolatban. Nem korrepetáció volt, jó képességű gyerekeket kerestek. 40 órás volt a kurzus, memória fejlesztés, villámolvasás egyéb hasznos módszereket tanultak meg. Természetesen mindezt az ő szintjükön, és ez csak az első lépcső volt.

Bencének nagyon tetszett, szerintem hasznos is volt, azt nem mondom, hogy "fotózva" olvas, de nagyon gyorsan az biztos, és bár szerencsére tanulásgondunk sose volt, ha lehet még gyorsabban tanul mint eddig.

Megkeresett minket idén is a tanárnő, hogy érdemes lenne tovább menni, de már nem érdekli, erőltetni pedig nem akarom. Érdekes volt, nagyon ahogy tanultak, nekem nagyon tetszett.

82. a74de3d08a (válaszként erre: 81. - H.Ancsi)
2009. ápr. 24. 11:57
persze, érdekel a téma továbbra is, attól függetlenül, hogy én már döntöttem és nem akarok már villámolvasni megtanulni. :-)
2009. ápr. 24. 11:43
aha
80. a74de3d08a (válaszként erre: 79. - H.Ancsi)
2009. ápr. 24. 11:31
a topic nyitó kérdés?
79. H.Ancsi (válaszként erre: 76. - A74de3d08a)
2009. ápr. 24. 11:29
Aktuális még a kérdés?
78. Virág3 (válaszként erre: 77. - Dindin19)
2009. márc. 11. 18:14
Az miben különbözik a villámolvasástól?
77. dindin19 (válaszként erre: 73. - Virág3)
2009. márc. 11. 18:09

mindenképpen

de ne a sima villámolvasást válaszd, hanem a tanuláskontrollt

76. a74de3d08a (válaszként erre: 75. - B4a3a4979d)
2009. márc. 11. 10:29

van könyv, meg van sok weboldal is.

Google a barátod. :-)

75. b4a3a4979d (válaszként erre: 72. - 362f169ace)
2009. márc. 11. 10:27
Kérlek, oszd meg velünk is a tapasztalataidat. Van erről valahol valami szakirodalom?
2009. márc. 10. 11:57
Én végül nem mentem el.
2009. márc. 10. 11:55

Sziasztok... a múlt héten nyomtak a kezembe egy szórólapot egy villámolvasói tanfolyamról. Felkeltette az érdeklődésemet...tényleg jó?

Én nyelvtanulásra szeretném használni leginkább. Lenne értelme megcsinálnom?

2009. márc. 10. 11:10

Sziasztok,

Megmondom, miért dobtam fel ezt a témát most.

Két évvel ezelőtt én végigvittem a villámolvasás könyvet, működött, de valóban rendkívül rá kell hangolódni, előkészülni - agyilag -, s max. 15-20 percig végezhető.

Szóval, macerás a dolog, s szépirodalomra valóban nem ajánlott.

De!

Biztosan ismeritek a sudoku játékot.

Fantasztikus felfedezést tettem!:)

Én is ugyanúgy írogattam be a kockákba a számokat, mint mindenki más. Egyszer csak eszembe jutott valami - kb. 2 héttel ezelőtt... /Most már pontosan tudom, az 5 napos böjtöm 2. napján/

Felelevenítettem a villámolvasási gyakorlatokat, rendesen felkészültem szellemileg és úgy vettem elő a sudokut. Néztem néhány másodpercig a táblát, "befényképeztem" az agyamba (?), s utána 3 perc alatt kitöltöttem a táblát!

Na neee, ez biztos egy könnyű tábla volt, nézzünk egy másikat!

Ugyan az: néhány másodperc "betáplálás", néhány perc kitöltés. (1 óra alatt 12 táblát töltöttem ki, eddig egy tábla kb. 20-30 perc volt)

Most ez nagyon tetszik nekem! A lehetőségek ezen a vonalon - persze nem a sudokura, hanem pl. a nyelvtanulásra gondolok - szinte beláthatatlanok.

Tudjátok én tanítok nyelveket, s most az a tervem, hogy kidolgozok egy ilyen "fotóolvasásos-szótanulás" módszert, s kipróbálom a tanítványaimmal. Nagyon kíváncsi vagyok az eredményre.

Üdv: Travels

2009. márc. 10. 07:37
Jó pár évvel ezelőtt olvastam róla, kipróbáltam egy párszor, nálam nem működött. Lehet, hogy nem voltam kész rá. Akkor még az agykontroll "a világon sem volt".(Bár ki tudja, annak idején hogy tudtam 2-3 nap alatt 4-500 oldalas könyveket vizsgákra elovasni, sőt úgy bevésni, hogy minimum négyes legyen az osztályzat belőle?) Biztos, hogy maximális koncentráció szükséges hozzá. De őszintén szólva a 2-3-5 másodpercenkénti lapozás egy kicsit utópisztikusnak tűnik.
2009. márc. 10. 06:18
én felcseréltem, ősszel tanuláskontroll, s ezen belül a villámolvasás, s két hét múlva agykontroll. Ha már villámolvasást akar vki tanulni, akkor javaslom a bővített tanfolyamot, a tanuláskontrollt!
69. dindin19 (válaszként erre: 68. - Meliga)
2009. márc. 10. 06:16
nem a regények, irodalmi művek fotoolvasására ajánlják, azt illik meghagyni a "rendes Olvasásnak" :-)))
68. Meliga
2009. márc. 10. 00:26
Gyakorlásként: Mihail Bulgakov. A Mester és Margarita
67. e25db264a2 (válaszként erre: 66. - 362f169ace)
2009. márc. 10. 00:23
Én örülnék,ha képes lennék rá.Régebben imádtam olvasni de ma már hamar elfárad a szemem,megfájdul,könnyezik stb.
2009. márc. 10. 00:20

Sziasztok,

Rövid leszek, a villámolvasásról szeretném kérni a véleményeteket.

A villámolvasás az, hogy 2-4-5 másodpercenként (!) lapozol egy könyvet, s a könyv teljes információs anyaga a fejedben lesz, miután a villámolvasással végiglapoztad a könyvet.

Aki nem olvasott a témáról, attól elnézést kérek, hogy milyen kérdés ez, de az agykontroll utáni tevékenység gyakran a villámolvasás, s ezért mertem feltenni a kérdést. Fotóolvasásként is ismert a dolog.

Természetesen, bővebben is kifejtem a következőkben, sőt...

Üdv: Travels

65. katácskák (válaszként erre: 56. - 3e0ba54fb8)
2008. nov. 4. 02:31
Sok sikert Neked,s Mindenkinek.
64. a74de3d08a (válaszként erre: 63. - Dindin19)
2008. szept. 27. 19:45

engem érdekel. :-)

és milyen volt a mai nap?

2008. szept. 27. 19:23
ha érdekel vkit, most van a második hétvége :-))
2008. szept. 24. 12:47
2008. szept. 15. 07:11

íme egy elmetérkép


[link]

60. dindin19 (válaszként erre: 59. - 3e0ba54fb8)
2008. szept. 15. 06:53
kát hét múlva lesz a következő két nap. a villámolvasás az két napos, egy hétvégén van, a tanuláskontroll az kéthétvégés. Igen, minden nap gyakorolni szeretnék.
59. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 58. - Dindin19)
2008. szept. 14. 21:09

Köszi, ez nagyon izgalmasan hangzik. A következő hétvégén ugyanilyen etap? Érdekes, nekem úgy rémlett, hogy két szombatot mondtak.... hmm, nem baj, igy jobb! Maximnál voltál vagy a Kornélnál?


Gyakorolj a héten minden nap, mert szerintem a jövő szombaton fog eldőlni, hogy mit fogsz vele kezdeni?

épp most olvasom a Haszon magazin legutóbbi számát, s az jár a fejemben, de jó lenne villámolvasni :)))

2008. szept. 14. 19:00

Rövid beszámoló a mai napról:


Ma megismerkedtünk a villámolvasás rejtelmeivel, szakaszaival. Délelőtt fotóolvastunk, délután pedig elmetérkép a fotóolvasott könyvről.


Na most jutott el az ember lány arra a szintre, hogy kétkedik,s káosz van a fejében. Az oktató szerint , ha káosz van akkor jó úton haladunk...


A fotoolvasott dolog elménk tudattalatti részébe kerül, s amikor aktiválod a szuperolvasással(végig nézel a lapokon, a címeket , alcímeket elolvasod, meg amin megakad a szemed), majd sebesolvasol, itt végigvezeted a sorokon, s amit érdekesebbnek találsz, ott elkezded olvasni.Szóval ez a 2 már a tudatos elméddel történik, s felmerül, hogy minek ehhez fotoolvasás. Akik értenek hozzá azt mondják, hogy ekkor a tekinteted nem véletlenül áll meg ott, ahol éppen megáll.

Nem tudom, majd a gyakorlat igazolja. Az viszont érdekes, hogy a kérd és megadatikot fotoolvastam, s dolgoztam utána fel. Azt a célt fogalmaztam meg, hogy mi az ami számomra a jelenlegi élethelyzetemben hasznos információ.

Tény és való, hogy megtaláltam, de ettől függetlenül csak címszavakban van fogalmam a konkrét könyvről. S mi erre a tudományos válasz? Ha több info kell, többször kell szuper-ill. sebesolvasni, s végülis én csak 1x tettem, s a számomra fontos dolgot mégis megtaláltam...


Az elkövetkezendő napokban a fotoolvasást kell majd gyakorolni, pl szótárakkal, s a két hét múlva választ kapunk arra is, hogy amit szó szerint kell megtanulni, pl BTK, azt hogyan tegyük.


A fotoolvasás után hatalmas nagy szellemi fáradtságot éreztem, ami pár perc után el is mult, s a szemhéjam egy kicsit remegett, tehát gondolom, hogy csak csináltam vmi olyat, amit eddig még nem..

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook