Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Evés zavart hol gyógyítanak? Pszichológus? Pszichiáter? fórum

Evés zavart hol gyógyítanak? Pszichológus? Pszichiáter? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 3. 08:40
Zakember=szakember
2008. júl. 3. 08:40
Ezzel együtt az volt a kérdésem: tud-e valaki jó zakembert erre a problémára?
13. Serry (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 2. 13:31
bocsi a pszichológus nem fősulis hely, egyetem. És a pszihiáter pedig orvos. Erről ennyit.
12. noci83 (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 2. 09:36
Szerintem nem egészen van igazad abban, hogy egy orvos többet tanulna, vagy többet látna, értene a dolgokhoz.
11. gyöngyi (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 2. 08:42
Köszi! Továbbítom a szülőknek! Hátha tudnak segíteni.
10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 9. - 9b10f3d7ff)
2008. júl. 1. 14:15
Bocsánat nem figyeltem, hogy gyerekről van szó. A régi OPNI-ban gyerekeket is kezeltek, de ez szerintem nem ilyen eset, ez a gyerek eszik csak nem mindent. Nekem eszembe jutott lehet, hogy valami az ízérzékelésével van.
2008. júl. 1. 14:11
Nem tudom budapesti vagy-e? Budapesten régebben a megszüntetett Országos Pszihiátriai és Neurológiai Intézet udvarán egy nagyon szép kis kulturált épületében kezeltek ilyen betegeket. Még idáig működik a XII. kerületben egy kis kastélyszerű épület a Szilassy u. 6. sz. alatt Tündérhegyi Intézetnek is nevezik. Ezeket a cím alapján meglehet keresni telefonon.Ez gondolom nem olyan rémísztő hely, mint egy igazi szpichiátria, de gondolom az ország bármely részén a pszichiátriákon tudnak tanácsot adni. Én a helyedben pszihológussal nem foglalkoznék, azért egy orvos csak többet tanul többet lát, több esettel foglalkozik. Gyerekünkeket is inkább orvoshoz visszük nem a védőnőhöz, hiába végzett főiskolát. Sok sikert,a betegnek!!!
2008. júl. 1. 14:08
Ma pizzát sütöttünk, mindenki magának...abból sem evett...
7. Evinene (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. júl. 1. 14:08

kisfiam is nem hajlandó a sima kenyeret megenni ( pedig imádjuk soha nem látta tőlünk, hogy fúj meg ilyenek.

Hát pszichológiára el kéne vinni kisfiamnak a hiperaktívitása miatt kell járni.

mondjuk a főtt kaját szereti a nutellás kenyér az ismerős az oviban nem ette meg a kenyeret képes volt balhézni hogy nem éhes ( szerintem száraz volt neki az ottani)

pírítóst probálták neki adni?? kisfiam így megeszi a kocka szeletelt kenyeret!!

azért egy belső kivizsgálás is jól jöhet, a korababa Évikém nem eszik darabost 2évesen, de nem fejlett hozzá az idegrendszere ezért!!!

Mi most a gasztróenteorólogiára megyünk a lánnyal miért nem nőtt 1,5év alatt az étvágya 9hónapos kora óta 600grammokat eszik aztán kész többet nem de hízott azóta 2kgot.

Lehet egy nagy kivizsgálás híre jobb belátásra bírja a kislányt!!!Most jut eszembe egy bölcsis kisfiúnak is ez volt a gondja mindig kisfiam után mentek be a pszichonénihez nem volt hajlandó elfogadni mástól a kaját ezért jártak ők is meg a főtt ételt gyümit sem.

2008. júl. 1. 14:06
Pszichológus kezeli az ilyen evészavarral küzdő gyermekeket.
2008. júl. 1. 14:05
Már iskolás és az oviban sem evett.Otthon segít anyának főzni, aztán nem eszik belőle!!!
4. Serry (válaszként erre: 3. - Serry)
2008. júl. 1. 14:03
Ja még annyi ,hogy azóta én itthon az ovis kedvenc kajáit csinálom a kisfiamnak és eszik. Nincs nagy gond. bár a leveseket nem, de én sem nem igénylem a melegben.
3. Serry (válaszként erre: 2. - Gyöngyi)
2008. júl. 1. 14:02

Szia! Az én fiam 4 éves. Sajnos hasonlóképp jártunk vele. De az ovi csodákra volt képes. A Kislány nem napközis? Nem lehetne hozni valahonnan a kjaát és azt mondani nincs más? 8 évesnek már leheet. Ha nem eszi meg éhezik. Ha éhes lesz megeszi.

Orvos? Fogászat: van-e valami gond a fogazattal.

Esetleg gaszrtoenterológia felszívódási zavart kivizsgálni.

De igazából az első variációra szavazok. Anyuka főz? Otthon vagy munkahelyen esznek? Ha nem akkor a büdös életben nem látta, hogy anya meg apa eszik norm kaját ezért van.

2008. júl. 1. 13:58

Pedagógus vagyok. A nyári szünetben gyerekekre vigyázok.

Van egy kislány nálam, aki a nutellás kenéren, a mézes kenyéren és a pogácsán kívül szinte semmit nem eszik meg. Az anyukája szerint ez már 3 éve így van. A gyerek most 8 éves, főtt ételt, sem zöldséget, sem gyümölcsöt semmit nem eszik!!!Szerintetek hová kéne fordulniuk a szülőknek? a körzeti orvos nem veszi túl komolyan a dolgot, azt mondta, majd kinövi!

Szerintetek?

2008. júl. 1. 13:54
Evés zavart hol gyógyítanak? Pszichológus? Pszichiáter?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook