Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A betegekkel bármit megtehetnek? fórum

A betegekkel bármit megtehetnek? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A betegekkel bármit megtehetnek?

1 2 3
2009. szept. 3. 07:51
Én is eü-s vagyok nem rendelőben dolgozom. De meg kell védenem az ott dolgozókat, mert nem ők találták ki az időpontos előjegyzést, sokszor nem ők állítják fel a behívandó betegek sorrendjét hanem az orvos. Gondoljátok kellemes nekik kimenni a betegek közé kb 5 percenként(amikor szólítják a következőt) és látni a sok szenvedő, jggal türelmetlen beteget HÁT NEM. Senki nem azért ment eü-be tanulni hogy majdan jól kiba..... nak a betegekkel. Segíteni akarás volt a célunk, de amit a rendszerünk velünk is tesz az szinte elviselhetetlen, gondoljátok, hogy az a nővér akinek a fizetését 2 hétig nem utalják, vagy csak fele fizetését kapja az épp olyan odaadó és türelmes tud lenni? Vagy akármilyen más problémája is lehet nem csak nekünk kellene türelmet és empátiát mutatni nagyon jólesne ha ugyanezt visszafelé is megkapnánk.
2009. aug. 29. 19:17
Sajnos a beteg ki van szolgáltatva mindennek.Nekem már többször kellett telefonálnom(május óta),hogy az eredményeimet postázzák el,még mindig nem ért ide.Pedig Ők ajánlották fel,hogy elküldik,nem én kértem.
2008. okt. 15. 12:01
nem
77. ab4b6bc17d (válaszként erre: 75. - Dikibaba)
2008. okt. 15. 11:52

Elhiszem. De hidd el, nem írtam volna, amit írok, ha nem lenne igaz. Sajnos továbbra is fenn kell tartsam a véleményem.


Persze, ismerem a másik oldalt is, mert mi is sokszor el vagyunk havazva, mint egészségügyi dolgozók. A betegeknek mégis sokkal rosszabb a bizonytalan várakozás!

2008. okt. 15. 11:09

hétfőn ct-n voltam. Csak 1 órát kellett várni, ami tekintvén, hogy délután volt és lehetnek elcsúszások nem is olyan sok.DE!

Volt egy fiatal csaj, aki reggel 7!!!!!!!! órától ott volt ultrahangon és még megvoltak sértődve, hogy sürgeti 2 órakkor az eredményét.

Szerencsétlennek otthon maradt a pénztárcája étlen szomjan várt és mindezt azért, mert először rossz helyre irányították. Ott közölték vele, hogy nem végzik el a vizsgálatot. Visszament a beutalót adóhoz, aki 1-2 óra várakozás után elis döntötte hova kell végül mennie, majd megint várakozás.

Tehát a fórumcímre a válasz, igen mindent megtehetnek!

2008. okt. 15. 10:51

Fül-Orr-Gégészet.

Nálunk betartjuk az időpontot, +/- 10 perc. Persze kivételek vannak mindenhol. Biztos találnál olyan embert aki minket is szid, pedig igyekszünk nagyon lelkiismeretesen végezni a munkánkat.

74. ab4b6bc17d (válaszként erre: 72. - Dikibaba)
2008. okt. 4. 13:37
Mivel foglalkoztok?
2008. okt. 4. 03:20
Nagyjából....
72. dikibaba (válaszként erre: 71. - Ab4b6bc17d)
2008. okt. 4. 00:32
Gyere hozzánk!
71. ab4b6bc17d (válaszként erre: 67. - Napfenyvirag)
2008. szept. 12. 14:51
...főleg, hogy be sem tartják az időpontokat!!! Én még nem jártam olyan helyen, ahol - ha nem is percre pontosan -, de a körül az időpont körül bejutottam volna, amikorra beírtak...
2008. szept. 12. 07:27

Szervusztok!


Másoktól is így hallom, hogy milyen lehetetlen ez a dolog. Akkor miért nem tesznek ez ellen? Vagy mi miért nem teszünk valamit. Nincs erre fórum?

69. 707655fba1 (válaszként erre: 65. - 707655fba1)
2008. szept. 11. 19:08

Azért voltak aranyos élményeim is!

Volt egy bácsi, olyan "igazi nagypapa" típus. Első nap, amikor meglátott, észre vettem, hogy nagyon néz. Rövid idő után megszólított: Nővérke! Azt hittem, hogy maga az unokaöcsém lánya. Az is épp így néz ki, csak az nem ilyen kövér!

Dőltünk a nevetéstől, és persze kicsit sem sértődtem meg. Annyira természetesen őszinte volt, és hallottam a hangján, hogy nem akart megsérteni.

68. d88030a7e1 (válaszként erre: 67. - Napfenyvirag)
2008. szept. 11. 08:42

Na ehhez az előjegyzéshez nekem is lenne hozzáfűzni valóm:-( Nem tudom kinek és miért találták ki. Merthogy hiába van időpontod, akkor is órákat kell várni 1-1 rendelésen, viszont egy betegség felderítése, ami eddig 2 napot vett igénybe most hónapokig is elhúzódhat. pl 2 hetet vártam a laborra, most 3 hetet a neurológiára. Régen ugyan ott ültem egy fél napot, de legalább elintéztem volna egy füst alatt mindet. Ja és mindezt protekcióval!

Viszont vannak jó tapasztalataim is. Szőnyben szültem mind a kétszer és mind az orvosom, mind a kórház előtt emelem kalapom!

A gerincemet tatabányán műtötték és nem bántam meg. Bár a kórház színvonala hagy némi kívánnivalót maga után, de emberileg mindenki odarajta magát, főleg a főorvos.

Na de ugyanitt az érsebészettől óva intek mindenkit, aki nem akar meghalni.

2008. szept. 11. 08:29

Sajnos mostanában sokat kell orvoshoz járnom. De konkrét példa. A saját körzeti orvosom szabadságon volt és 7 óra előtt 10 perccel értem le a körzetihez, mert kiugrott a vérnyomásom. Nekem általában 100 körül szokott lenni és a 160-at (mivel szédültem és homályos lett a látásom) lementem a rendelőbe. Először is már a rendelőintézet ajtaja zárva volt, kopogásra kinyították, - mosoly helyett grimaszok - és a helyettesítő orvoshoz mentem volna, ha az ajtóban nem közli velem, hogy neki 160-as vérnyomás 19 óra előtt nem vérnyomás és nem látott el. Taxival mentem az EAK-ban, ahol elláttak. Ez csak egy apróság ugyebár.


A körzeti orvosomtól - végre letelt a megérdemelt szabadsága - beutalót kaptam a szakrendelésre. Már a kartonozóban kérdezték "van időpontja". Nincs. Hát kaptam 10 nap múlva, addig magamtól szedtem olyan gyógyszert a féjdalmaimra, ami helyett mást kellett volna.

El kellene érni, hogy szüntesék be a CSAK ELŐJEGYZÉS ALAPJÁN. De kérem, nekem most van bajom és nem 4-5 nap után.

66. ab4b6bc17d (válaszként erre: 65. - 707655fba1)
2008. szept. 10. 09:34

Most meg te általánosítasz! Nem minden beteg olyan paraszt, mint amilyet kifogtál. Sőt, szerintem a legtöbbje nagyon is hálás.

Egyébként én is ismerem mk. oldalt, nekem is voltak innen-is - onnan-is jó és rossz tapasztatlataim egyaránt, tehát nem légből kapottan beszélek. De még mindig úgy érzem, hogy sajna az eüsök közt több a nem empatikus ember.

2008. szept. 9. 17:30

Eü.-s vagyok, 10 évet dolgoztam belgyógyászaton. Tavaly óta rendelőben dolgozom. Volt/van a családomban beteg, édesapám az év elején halt meg.Vannak tapasztalataim mindkét oldalról. A véleményem az, hogy általánosítani nem szabad. Mindkét oldalon (eü. dolgozó, beteg/hozzátartozó) van ilyen is, olyan is, mint ahogy nincs két egyforma ember a világon.

Amikor elakadt a ruhám a kilincsbe, azt mondta egy kedves beteg, hogy: tudja nővérke, a rongy, meg a k..va mindenhol elakad, ezt le kellett nyelnem. És ez még csak a jéghegy csúcsa!

A tapasztalatom az, hogy belénk, főleg az ápolókba, mindenki előszeretettel törli a cipőjét.

2008. szept. 7. 22:06

Örömmel jelenthetem, hogy most ismét csalódtam abban a kórházban, amiről valójában ez a cikk szólt. A történet a következő: férjem áprilisban mellkasi fájdalommal került a sürgösségi osztályra, csináltak egy csomó vizsgálatot, majd a zárójelentésbe azt írták, hogy mozgás szervi eredetű a fájdalom, vagyis mellizom gyulladás, haza jöttünk majd másnap reggel a mentő vitte vissza infarktussal. Mint utóbb kiderült a mellkas fájdalom már ennek az előjele volt. Szív katéterezést csináltak , kitágították a beszűkült érszakaszt egy érhálóval.

Teltek múltak a hetek, és nem igazán érezte úgy magát mint előtte, de az orvosok mondták , hogy ez sajna ezzel jár. Eltelt 4 hónap mire a múlt héten nagyon hirtelen kifárdt, légszomja lett csupán egy zuhanyzástól. Ekkor már sejtettem, hogy ez nem teljesen normális, nagy nehézségek árán rábeszéltem hogy menjen el a háziorvoshoz.

Az persze egyből megint a sürgösségire küldött minket, ahonnan haza sem engedték. Ultrahang, röntgen stb. mire közölték csak érfestéssel tudják kideríteni, h valójában mi is a baj. E hét csütörtökön sor is került rá. Ekkor jött a döbbenet, mind az orvosok részéről ,mind pedig a miénkről, ugyan az az érszakasz szűkült be mint amit már egyszer behálóztak jelenleg 90%-ra!!!!! Bumm.

Most tettek be egy sokkal speckósabb értágítót. A férjem elmondása alpján sokkal jobban van mint valamikor is volt az infarktusa után , megdöbbentően jól "viselkedik" a vérkeringése.Remélem most már tényleg csináltak valami jót is.

63. ab4b6bc17d (válaszként erre: 62. - 691682d466)
2008. szept. 7. 13:57

Igen, sajnos, az ilyen kálváriák nagyon napi szinten mennek! Ilyenkor a betegnek olyan érzése van, hogy az orvosokból kihalt minden emberi együttérzés. Hol van már a hippokratészi eskü is? Nem is tudom, mire esküsznek fel!

...és mindent a fizetésükre fognak, merthogy ők ennyi pénzért... jó, van benne valami, de a kevés pénzért nem a betegeket kell büntetni!

2008. szept. 6. 13:37

Én szerencsésnek mondhatom magam mert nekem csak a gatyám ment rá. De van akinek az élete. Na ez itt a nagy baj.

És ugye a pénz nem boldogit de nagyon boldogtalan lettem volna ha mondjuk a kikapják a méhemet csak azért mert nincs pénzem :(


Csak pár mondatban: P3-as cytológia .kaptam kúpokat. OK. 3 hónap után majjjjd nézzük meg . OK. P3 ismét. Na ismét kaptam kúpokat csak most másmilyet... OK. Aztán 3 hónap majd megnézzük. És P3/A vagyis romlott az eredményem . Kórház és vettek egy csipett mintát a méhnyakból.

Gyulladás , és HPV gyanú....

Tipizálás semmi ( pedig 80% -ban ettől van a ményakrák. No de ez kit érdekelt rajtam kivűl és családomon kivül?

Műtét után (még mindig nem a maszek dokimnál ) de peregtek a 10.000-ek meg az altatódokinak is egy kicsit meg a betegszállitónak is stb...és majd 3 hónap után ismét nézzük meg ...

P3/A.

És tette be a kaput nekem .

Akkor mentem el egy "maszek " orvoshoz.

2 napra rá már bent feküdtem 50.000-ért és + az altatódoki stb.....Egy szelet ugyan lekerült a méhnyakamból amiből ki is derült ,hogy gyulladásom van és szerencsére nem rákom ....még.

2 szem erős gyógyszer és P"-vel köszönöm jól vagyok .

De mi lett volna ha ott maradok ? Meddig és mit nézegetett volna a dokim ?

Soha nem volt semmi fájdalmam , a rákszűréseken mindig megkérdezték ,hogy szültem -e már mert olyan szép volt a méhszájam. 4,15 -el született a fiam . Se a ciklussal se egyébbel nem volt bajom soha .

Szerencsémre egy barátnőmet kisértem el a terhesgondozóba és gondoltam akkor már amíg várom én is csináltatok egy szűrést.Ennyi volt.

Amúgy minden évben elötte is mentem és még nem is volt esedékes a vizsgálat.

Azóta is a maszek dokihoz járok . 6000/ alkalom de élek ...és nem érzem magam kisérleti nyúlnak a rendelőben .

2008. szept. 6. 12:17
Ez is elkeserítő, hogy az "igazi" segítségre rámegy a gatyánk is :(
2008. szept. 5. 09:07

Sziasztok!

Elkeseritő,hogy nem vagyok egyedül a véleményemmel az orvosi ellátást illetően :(

Nekem a nőgyógyászattal ill.a nőgyógyászokkal gyült meg a bajom...

Mondhatom a poklok poklát éltem át.

Aztán mélyen a zsebembe nyultam és kerestem egy " maszek " nőgyógyászt:(

Anyagilag padló de bár ezzel kezdtem volna ...

59. ab4b6bc17d (válaszként erre: 58. - N Györgyi)
2008. aug. 30. 21:00
Igen, sajnos nagyon igaz, hogy az egészségügyi személyzet is nagyon gyakran empátiátlan a betegekkel, amiről a cikk is ír. Erről vita kerekedett itt is, meg máshol is, mert sokan lecsesztek, hogy hogy gondolom, nem szégyellem magam, stb... hogy ilyeneket állítok, pedig sajna nem egyedi eset. Mint ahogy az sem, hogy sokan vagyunk, igazi, jó "segítők" is, akik ha - talán segíteni nem is tudunk - de legalább nem ártunk, nem sebzünk akár a szavainkkal, akár mással. Hiszen egy beteg ember annyira bizonytalan... annyira nem hiányzik a gorombaság neki... nekem is, gondolom, ahogy mindenkinek vannak pozitív és negatív tapasztalataim, de mégis azt mondom, hogy a negatívakat jó lett volna kihagyni azokban a helyzetekben. Miért jó az másnak, ha egy szenvedőbe még jól bele is rúg, vagy még nagyobb szenvedésbe, kétségbeesésbe taszítja?
2008. aug. 30. 20:07
Igazatok van kellenek az orvosok el is kell hozzájuk járni.De sajnos mi "fiatalok" azt láttuk anyáinktól- nagyanyáinktól hogy türték a fájdalmat sajnos mi is ezt csináljuk.De van olyan példa is, hogy "TISZTELT" doktor UR és Ápolónö olyan hangott enged meg magának a idösbetegekkel szemben hogy az vérlázito és nagyon sokszor ez is közbejátszik,hogy nem megyünk orvoshoz.
57. ab4b6bc17d (válaszként erre: 56. - Dikibaba)
2008. aug. 11. 08:11
Inkább ne lenne! De sajna nap mint nap látom, hogy mennyire későn érnek az emberek az orvoshoz... amikor már nem lehet megmenteni a mellüket pl. vagy a lábukat... és minden napra esik nem egy, de két-három eset! Ez a borzasztó!
56. dikibaba (válaszként erre: 55. - Ab4b6bc17d)
2008. aug. 10. 21:08
Igazad van!!!
55. ab4b6bc17d (válaszként erre: 54. - Dikibaba)
2008. aug. 1. 14:42
Csak tudod, egy laikus nem igazán biztos magában. S akkor már jobb egy füstben odamenni, nehogy tényleg baj legyen. Mert sokan későn mennek...
54. dikibaba (válaszként erre: 52. - Ab4b6bc17d)
2008. júl. 30. 09:01
Ismétlem!!! Nem minden esetben! Én nem azt mondom hogy nem kell orvoshoz menni!!!
2008. júl. 24. 17:26
A mai hírekben megint egy eset,az egri kórházban nem láttak el egy fogyatékos beteget.Az sbo-n.Ezt sajnos tapasztalatból tudom,hogy igaz is.Felháborító amit ott megengednek maguknak az orvosok és ápolók.Emberségből nulla!!!!
52. ab4b6bc17d (válaszként erre: 50. - Dikibaba)
2008. júl. 24. 13:15

Csakhogy! Sok esetben nem jó rögtön fájdalomcsillapítóhoz nyúlni, legalábbis míg orvoshoz nem kerül az ember, mert a fájdalomcsillapító elnyomhatja egyes betegségek tüneteit.


Már csak ezért is jó lenne minden beteget mielőbb a megfelelő ellátásban részesíteni.

2008. júl. 22. 09:15

Persze nem minden esetben.

De én már nem szeretnék vitatkozni! Mindenkinek igaza van!

Ez régen is így volt? Ennyi panasz volt az eü-re?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook