Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Van annak etikett szabálya, hogy ki legyen és hogyan a tanúd? fórum

Van annak etikett szabálya, hogy ki legyen és hogyan a tanúd? (tudásbázis kérdés)


2013. márc. 27. 14:22
Nem szabály,de illik a keresztszülő,vagy testvér.A nővéremnek én voltam,de a legjobb barátnőmnek is.
2013. márc. 27. 14:01
Nàlam nem lehet keresztszülő,mindketten meghaltak.Nem érdekelnek a szabályok majd aki megérdemli az lesz.
25. g1977g
2009. febr. 17. 12:48
valamelyik keresztszülő, de szerintem fontosabb hogy olyan valaki legyen, aki közel áll hozzád.
2009. febr. 17. 12:33
nálunk a keresztszűlök voltak
2009. febr. 17. 11:38

nekünk barátok vtak a tanúk.

nem érdekelnek a szabályok!!!

2008. szept. 27. 23:17

Nálunk az a szokás, hogy a keresztapa a tanú.


Véleményem szerint az legyen akit te szeretnél, nekem biztos, hogy nem a keresztapám lesz, ha férjhez megyek!

2008. szept. 24. 17:38
Azt nem tudom az etikett mit ír, de nálunk nekem a saját apám, meg a páromnak is a saját apukája volt a tanú és elfogadták.6 fős "lagzi" volt :-)
20. szimba
2008. szept. 24. 17:18
Jé, majdnem mindenki a keresztapát írja. Én meg még nem is hallottam erről. Felénk szerintem nincs ilyen hagyomány.
2008. szept. 24. 14:14
szerintem nincsen.Mindig a tanu akit nagyon tisztelünk és beszülünk,szeretünk,mert ez egy megtisztelő feledat tanunak lenni az esküvőn.IGAZ????
18. 372f7e7275 (válaszként erre: 14. - Supin)
2008. szept. 24. 14:13
Első lagzin kerestapum volt a tanúm-elváltam....másodikon a hugomat kértem fel,eddig nem tekintem szerencsétlen választásnak:)
2008. szept. 24. 14:09

én ill miszartam a hagyományokra!

tanúink barátok vtak!!!!!!!

2008. júl. 10. 20:31
Nálunk vidéken, vagy csak a csládi hagyomány szerint a keresztapának kell lenni a tanúnak, de mármost az én keresztapán nem mindig "rendes", így a kereszttesómat és a párját kértük fel tanúknak! A párja az én párom kollégája! A dolog fintora, hogy az esküvő előtt néhány héttel szakítottak, így a tanúság csak a kereszttesóm személyében maradt meg!
2008. júl. 1. 20:01

Az legyen a tanúd, akit úgy érzel, hogy ott a helye melletted.

Az illem szerint a keresztapámnak kellett volna lennie a tanumnak, de annyira eltávolodtunk egymástól, hogy nem törődtem az illemmel, a keresztanyám volt, mert ő 100x közelebb állt hozzám.

Ne az illem alapján dönts, hanem érzésből.

14. supin (válaszként erre: 4. - Cel)
2008. júl. 1. 18:07
Így van! Az pedig hülyeség,hogy női tanu nem hoz szerencsét. Nálunk a nagy lányom a hugát kérte fel. Boldog házasságban élnek immár 4-en.Mert lett 2 okos és szép unokám. A vőm pedig istenitem!
2008. júl. 1. 13:55
Mifelénk keresztapát, ha nincs akkor bérmakeresztapát szokták meghívni.
2008. júl. 1. 10:40

Nálunk a keresztapát illik hívni.

Ha nincs, akkor a nagyobbik testvért.

Ha az sincs, akkor a kisebbiket :-)

De fő szabűály, hogy illik azért a családból választani, ha lehet.

De nekem-ha egyszer 14 év után sor kerül rá mégis - a legjobb barátnőm lesz a tanúm (többek között mert a keresztapám zizi, testvérem meg nincs :-) ).

11. cel
2008. júl. 1. 10:03
Még egy kiegészítés: nem elég, hogy a tanú betöltötte 18. életévét, szükséges, hogy cselekvő képes legyen. Cselekvő képességében még részben sem lehet akadályoztatott. De ez már csak jogi információ volt és nem az illem szabályokra vonatkozik.
2008. júl. 1. 09:59

Szia!

Felénk az a szokás, hogy a kereszt szülőt kérik fel tanúnak. Nekem sajnos már nem élnek a kereszt szüleim, így vagy a bérma szülőm lesz, vagy majd valamelyik barátom. De még nem aktuális a kérdés!

9. cel
2008. júl. 1. 09:55

Ha barátot, barátnőt kérsz fel tanúnak és még független, akkor elég csupán őt meghívnod, nem szükséges a szüleit is. Ám ha a tanúnak van már társa, akkor illik Őt is meghívni, akár milyen kis létszámú a vendégsereg.

Arra vonatkozólag, hogy a női tanú nem hoz szerencsét: No comment:)) Max: negatív diszkrimináció:)))

Szokások vannak, de azok pedig nincsennek kőbe vésve. Úgy intézd az esküvődet, ahogyan neked és párodnak a legjobb, hisz rólad, rólatok szól.

Egyébként ol,ga666 üzenete a mérvadó.

2008. júl. 1. 09:42

ha egyszer férjhez megyek, bár nem vagyok az a típus, a barátnőm lesz a tanum. a másik bnőm meg a keresztmama :DDDDDD


amugy testvér szokott lenni, ennek hiányában a legrégibb barát-barátnő.

2008. júl. 1. 09:26
Mifelénk is a keresztapát szokták felkérni, ha nincs, akkor az illető nagybátyját. Esetleg testvért.
2008. júl. 1. 09:25
Szabály csak annyi van, hogy 18 év felettinek kell lennie!
5. Cili59 (válaszként erre: 2. - Csibus85)
2008. júl. 1. 09:12
Egyesek szerint a női tanú nem hoz szerencsét. A keresztapát szokták felkérni ilyen esetre.
4. cel
2008. júl. 1. 08:50
A tanú nemére vonatkozólag nincsenenk illem szabályok, de a Te tanúd a te családodból, baráti körödből kerüljön ki.
3. cel
2008. júl. 1. 08:47

Szia!


Nincs írott szabály, inkább a családi szokások az irányadók. Leginkább a kereszt szülőket kérik fel házassági tanúnak, vagy felnőtt tesvért. De a legjobb barát, barátnő is lehet.

Vannak esetek amikor az esküvői ceremóniát is a tanúk fizetik, van, hogy csupán az aláírásukat adják.

2008. júl. 1. 08:45
ezt úgy gondolom, hogy házasságkötésnél, vannak e illemszabályai e annak hogy pl. az én tanúm, jó ha férfi, vagy pl. családból ha választunk az enyémből kell e ha az én tanúm lesz vagy a pároméból. Ha kívülálló a tanú, tehát pl. barát az egész családját illik e meghívni, ha csak szűk (tényleg szűk max. 20 fő) családi körben lesz ebéd tartva.
2008. júl. 1. 08:42
Van annak etikett szabálya, hogy ki legyen és hogyan a tanúd?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook