Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi mindent kell tudni a strummáról? fórum

Mi mindent kell tudni a strummáról? (tudásbázis kérdés)


2008. okt. 22. 00:14
gyermekkoromban nekem is volt. nagyon sokat kellett orvoshoz járnunk vele. vérvétel hegyek, nyak körfogat mérése, hog kisebb lett-e vagy nagyobb. De hál Istennek, jók voltak a gyógyszerek. Visszahuzódott. nekem külső strumma volt, mondják az a jobb, mert a belső rámehet a szivre is.
18. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2008. jún. 30. 21:01

Kicsit offolok. Bocs.


Én imádom Ciprust, 4-szer vagy 5-ször nyaraltunk ott az elmúlt évtizedben, de nincs az a pénz, amiért elcserélném Skóciával!


Szóval, csak vigyázz Magadra és látogasd meg az orvost, ne tarts attól, hogy kinevet.

Inkább nevessen, mint sírjon!

17. MelisUK (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2008. jún. 30. 20:50

Nem is beszélve a rengeteg csótányról :)

De legalább a görög tudásom fejlődött. (Még az egyetemen tanultam ógörögöt, mindezt feldobtam fél évnyi modern ciprusi göröggel.

16. MelisUK (válaszként erre: 14. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 30. 20:48

Épp ez az, h attól félek a leges legjobban, h hipochonder vagyok, ezért nem szeretnék orvoshoz menni... Nem tudom, h ez örökletes-e, de nagymamám is mindenféle betegséget beképzel magának és minden orvos hülye, mert szerintük egészséges. Idáig nem szeretnék elfajulni, mert látom, h milyen...


Igen, átköltöztünk Ciprusra, fél évig éltünk ott, de visszaköltöztünk Skóciába. A napfény és kevés eső végett költöztünk Ciprusra, de inkább essen az eső és legyen hűvösebb, mint h Cipruson éljünk... Olyan vízhiánnyal küszködnek, h van, h elzárják a vizet 4-5 napra, mert nem esett elég eső... És addig ásványvízzel kell mosdani... És a 40-45 fokos meleget se bírtuk elviselni :)

15. MelisUK (válaszként erre: 13. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 30. 20:43
Igen, igazad van, épp ettől félek én is... Az nyugtat, h a tüneteket magamon veszem észre és az alapján keresek rá a betegségre.
14. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. jún. 30. 20:41

Hát a száj- és szemszárazság, valamint a gyakori vizelés valóban lehet a cukorbetegség előfutára. De mehetsz teljes kivizsgálásra is, nem? Azért az megnyugtatóbb lenne.


(És ha kiderülne, hogy mindezen felsoroltak mellett még egy icike-picikét hipochonder is vagy, hát az aztán szuper megnyugtató lehetne! De nehogy megbántódj, tréfából mondtam!)


Végül átköltöztetek Ciprusra?

13. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 12. - MelisUK)
2008. jún. 30. 20:37
A pajzsmirigy okoshat szemtunteteket is. Jobb, ha egy orvost megkerdezel, nem pedig neten kutakodsz, mert a vegen olyan leszel, mint egy orvosi lo, minden bajt felfedezel magadon.
12. MelisUK (válaszként erre: 11. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 30. 20:31

Rengeteg tünetem van, nem csak az extra izzadás (de ez már megszűnt a kezelés hatására), hanem mindemellett száj- és szemszárazságom, gyakori vizelésem (éjszaka is), plusz a bal lábszáram esténként, mikor már lefekszem aludni, akkor tompán fájni szokott, néha lüktet is, s van h úgy érzem, az ereim szétdurrannak... Ezek, ahogy utána olvastam a Sjögern szindróma tünetei, de ez is ritka betegség, lehet, h ezt is csak beképzelem.

Sőt, sok tünetem akár a cukorbetegség jele is lehet...

11. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 30. 20:24
Ha ugyanis kezelik, elmulhat az izzadekonysagod is.
10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 9. - MelisUK)
2008. jún. 30. 20:23
Nem biztos, hogy strumma, nem lehet inkabb pajzsmirigy tulmukodesed? Ugy olvastam, hogy izzzadekony is vagy, szerintem kerj egy vervizsgalatot.
9. MelisUK (válaszként erre: 7. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 30. 20:15
Ok, igazad van, el kell mennem majd a dokihoz... Lehet, h a párom majd megint cikizhet, h beképzeltem megint, h vmi komoly bajom van :) (Szerinte túl sokat agyalok magamon, ezért gondolom mindig, h beteg vagyok és ezért járok viszonylag gyakran orvoshoz. De ő akkor se ment el, mikor tüdőgyuszija volt... Akkor én otthon voltam a szüleimnél, így csak neten keresztül tudtam vele kommunikálni, de nem volt hajlandó orvoshoz menni. Majd belevágtunk, h Skóciából Ciprusra költözünk kocsival és komppal, s mire odaértünk, újra tüdőgyulladása lett. Akkor már elmentünk a kórházba, ott voltam vele...)
2008. jún. 30. 20:10

Plusz azon kívül, h összeszűkültnek érzem a nyelőcsövem, még minden nyelésnél olyan érzésem is van, mintha egy gombóc lenne a torkomban fent.

(Az előző hozzászólásomban gyógyszerre gondloltam, nem gyótyszerre :) és a vagyisról is lemaradt az s :) )

7. 7abb7adbf0 (válaszként erre: 6. - MelisUK)
2008. jún. 30. 20:10

Ez nem túldramatizálás kérdése.


Ha nincs bajod - reméljük -, legalább megmondják és megnyugszol.

Egy vérvételből kiderül, hogy kell-e folytatni a vizsgálatokat!


Csak egy példa: ÉN NEM EHETEK JÓDOZOTT SÓT! Erre külön felhívták a figyelmemet a karantén után.

6. MelisUK (válaszként erre: 3. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 30. 20:02

Valójában amikor általános iskolás voltam, akkor megvizsgáltak minket diákokat és megállapították, h ilyen betegségem van. Annyit mondtak csupán, h mi a betegség neve, vagyi a strumma, plusz hogy mondjam meg a szüleimnek, hogy ilyen betegségem van és édesanyám főzzön jódozott sóval. Azt mondták, h pusztán ennyi. Ezután édesanyám otthon azt mondta, h nyugodjak meg, nincs ezzel semmi probléma, neki is ugyanez a baja és mindig is jódozott sót használt. Tehát megnyugodtam. Viszont az utóbbi években egyre inkább úgy érzem, h kissé összeszűkült a nyelőcsövem és a mandulám is kb 2 havonta bedurran... (Ez is évek óta van, régebben szedtem rá gyulladáscsökkentőt, de már egy ideje nem, mivel gyótyszer nélkül is kitart 1-2 hétig a gyulladt mandulám.)

Lehet, h tényleg dokihoz kellene fordulni, nem tudom, valójában mindig attól félek, h csak túldramatizálom a dolgokat, nem akarok fölöslegesen orvoshoz menni. (Így is elég gyakran járok, legutóbb is amikor fogászatra mentem, kiderült, h makk egészségesek a fogaim, csak a bölcsesség fogam nő, azért vannak fájdalmaim...)

5. 943ca15687 (válaszként erre: 3. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 30. 19:55
jah és vígaszképp, én sem fogytam le, pedig úgy túlműködök, hogy a vérelemző automata sokszor be sem tudja mérni:S
4. 943ca15687 (válaszként erre: 3. - 7abb7adbf0)
2008. jún. 30. 19:54
detto pusi..ugyanez, csak én 300-ast nyeltem le egyszer eddig és két hétig voltam karanténban..most fogom újra lenyelni.
2008. jún. 30. 19:48

Szerintem ne a neten járj utána, hanem az orvosnál. Vérvétellel kezdik (TSH hormonszint), nyaki UH-val folytatják, majd izotopos mérés következik. Több fajtája létezik, de ezt biztosan tudod, mint ahogy azt is, hogy nem minden fajtáját hívják strumának. Van külsőleg látható jele a pajzsmirigy elváltozásnak (golyva a szemen és "uszógumi" a nyakon) és van a pajzsmirigy alulműködés és -túlműködés. Tehát az sem mindegy, hogy Neked melyik van. És kapsz-e rá gyógyszert, vagy kezelést, vagy bármit. Csak azért vagyok - látszólag - jól informált, mert nekem volt/van túlműködésem (evvel mindenki lefogy, én híztam...) és 2 évi hiábavaló gyógyszeres kezelés után 3 napra befektettek a kórházba - kétszer 1 év alatt - és kaptam rá kétszer 1000 Megabequerel (ez a számítási egysége az izotopnak) izotopot. Azért kellett befeküdni, nehogy valakit "megsugarazzak". Voltam sok-sok kontrollon, állítólag elmúlt.

Én akkor sem éreztem a jelenlétét és most sem érzem.

De menj el az orvoshoz, mert nem jó a hormonokkal vacakolni! (Skóciában is vannak nyilván jó orvosok! Sőt!)

Vigyázz Magadra, fiatal vagy még ehhez.

2008. jún. 30. 19:34
Próbáltam utánajárni neten, de nem sok mindenre jutottam a témával kapcsolatban, pedig személyesen érintett vagyok a betegségben már általános iskolás korom óta. Örülnék, ha megosztanátok velem tapasztalataitokat, tudásotokat a témával kapcsolatban.
2008. jún. 30. 19:32
Mi mindent kell tudni a strummáról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook