Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kockázati tényezők kizárása gyermekvállalásnál fórum

Kockázati tényezők kizárása gyermekvállalásnál (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Kockázati tényezők kizárása gyermekvállalásnál

23. szeditke28 (válaszként erre: 22. - Katka83)
2008. júl. 4. 11:44

Elsősorban akkor ha van diabéteses a családban első ágú rokoni kapcsolatban. Úgy tudom. De nehéz kiiratni, érdemes magánlaborban megcsináltatni.

De próbáld meg hátha sikerül. Legtöbbször csak a vércukor terhelést írják ki.

A Mensmentisbe járok budapesten vérvételre (veszprémből!!!), mert ott 5800 Ft-ért megcsinálják mert belsős vagyok (oda járok egyik endokrinológushoz), amúgy meg a külsősöknek 20% felár van, de másnapra megvan az eredmény. És ez sem utolsó szempont.

22. Katka83 (válaszként erre: 21. - Szeditke28)
2008. júl. 4. 09:13
És milyen esetben indokolt?Vicc,hogy ennyit elkérnek egy vizsgálatért!
21. szeditke28 (válaszként erre: 20. - Katka83)
2008. júl. 3. 12:16

Dehogynem indokolt esetben kiírják.

Amúgy olyan 7-8000 Ft a vércukor és inzulinterhelés egyben.

20. Katka83 (válaszként erre: 18. - Szeditke28)
2008. júl. 3. 10:32
Az IR vizsgálatért fizetni kell?Semmilyen módon nem térítik?Amúgy menyibe kerül ez a vizsgálat?
19. szeditke28 (válaszként erre: 17. - 8d17011552)
2008. júl. 2. 09:46
Köszi szépen!
18. szeditke28 (válaszként erre: 16. - Katka83)
2008. júl. 2. 09:44
Hát IR-re kicsi esély hogy kapsz, max háziorvos írhatja ki ha jól tudom, vagy diabetológus, mert drága. Bár ha volt cukorbeteg a családban, nagyobb esélyed van hogy kapsz. Vércukor-terhelésre valószínű kapsz beutalót, de az ha normális, mások tapasztalatai alapján, semmit sem jelent. Attól még túltermelhet az inzulin egy kicsit, ami lehet 1 év múlva már problémát jelent és a vércukron is látszódni fog.
2008. júl. 2. 09:27
Sok Sikert Kívánok Neked,Én is szenvedtem vér cukor szint problémával,sőt a mai napig van,hogy gyengébb időszakomban iszonyú,mert társul hozzá némi gombásodás,ekcéma,gyomorsav túltengés stb.Sokszor iszonyatosan érzem magamat.Mindezek ellenére már van két kislányom.Neked is kívánom,hogy sikerrel járj.
16. Katka83 (válaszként erre: 15. - Szeditke28)
2008. júl. 2. 09:20
Közönöm a tájékoztatást.Egyenlőre nem észlelek ilyen tüneteket,de lehet,hogy ez mindenkinél más.Az utóbbi két évben elég sokat felszedtem,ezt most megpróbálom leadni(kisebb-nagyobb sikerrel).Ki tudja,hogy nem-e játszik közre ez is.Valószínüleg kérni fogok egy beutalót terheléses cukorra és IR-re.Biztos,ami biztos.
15. szeditke28 (válaszként erre: 13. - Katka83)
2008. júl. 2. 08:36

Nálam más volt a helyzet, volt cukros a családban, pajzsmirigyes is, hirtelen híztam, fejfájások, néha étel után álmosság, idegesség, feszültség. Ezek mind jelek lehetnek, persze az ember nem veszi ezeket észre. Most már tudom hogy azok voltak.

Most észre is vettem, ha egy picit több CH-t eszek, akkor fejfájás kezdete vesz rajtam urrá. Szóval ez tuti annak a tünete volt.

14. szeditke28 (válaszként erre: 13. - Katka83)
2008. júl. 2. 08:34

Valakinek van, valakinek nincs.

Az egyik barátnőmet elküldtem ilyen vizsgálatra, semmi jel nem mutatot, még a családjában sem volt cukros, és kideürlt hogy enyhe IR-je van.

Persze nála még nem vészes, de egy-két év múlva, vagy terhessége alatt (terhességi cukorbetegségként) kialakulhatott volna.

2008. júl. 2. 07:34

Sziasztok!


Nagyon elgondolkodtató cikk.Én is túl vagyok egy korai vetélésen,és bennem is motoszkálnak a kérdések.Ugyan én egy meddőségi központba járok,és alapvetően a hormoneredményeim rendben vannak,de az IR engem is foglalkoztat.Van valami jel,ami alapján erre a betegségre lehet gyanakodni?Nagyon tájékozatlan vagyok ebben a kérdésben.

2008. júl. 1. 09:53

Sziasztok!

Köszönjük, hogy leírtad.

Bár remélem jobban vagyok, de a terhességig nem mentem orvoshoz. S most is azt érzem, hogy nem szeretik az orvosok, ha kérdezek érdeklődök, hosszabb távú jövőm is érdekelne. Csak menjek a következő rendelésre, s még fiatal orvosoknál is érzem azt, hogy nem tájékoztat szívesen hosszasan. Sajnos az endokrinológián és a nő gyógyászaton is ez van. (Na meg fizess ha mész.)

2008. jún. 30. 19:36

Egyetétek azzal, hogy terhesség előtt nem árt néhány vizsgálatot megcsináltatni.Sőt ez nagyon fontos. Sajnos én is elhittem, hogy nincs semmi bajom, mert megbíztam az orvosaimban.

Most egy nagyon alapos kivizsgáláson veszek részt (kb egy évig tart majdnem minden héten egy napot igénybe vesz) de megéri.


Nagyon drukkolok neked szendike!!!!!

2008. jún. 30. 16:34

[link]


Van egy topic, akit érdekel ahol ezzel a problémával foglalkozunk. Szívesen várunk mindenkit!

9. szeditke28 (válaszként erre: 4. - F76d3de101)
2008. jún. 30. 16:14

Szia hasika!

Remélem most már meglesz annak az útnak a vége és hamarosan bebabásodsz. Drukkolok!

8. szeditke28 (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2008. jún. 30. 16:03

Még annyit hozzátennék, hogy én sem vittem túlzásba.

Kiírattam magam peteérés utáni vérvételre, majd önköltségen megcsináltattam a peteérés előttit, és az terheléses vizsgálatot és inzulint. Nos ez két nap vérvétel volt, és utána már csak a megfelelő orvoshoz mentem el. Sajnos a nődokik sok mindent nem nézetnek meg és egy picit félre tudják kezelni a pácienst. Ezt látom. Engem nem tudtak félrekezelni, mert nekem is felhívták a figyelmem, pont egy másik fórumon, hogy hoppá a tesztoszteron szinted SzeditkE nem túl jó (a nődoki szerint ez még jó!!), így kerültem endokrin-diabetológus orvoshoz, és igen, az értékem nem babatervezéshez való.


Amúgy az IR valóban népbetegségé vált. Egyre többen vagyunk sajnos. De jobb mint cukorbetegnek lenni. Ez kezelhető.

7. szeditke28 (válaszként erre: 6. - Margitnéni)
2008. jún. 30. 15:56

Nem gondolom hogy túlzás lenne gyermekvállalás előtt egy hormonlabor meg nőgyógyászati vizsgálat.

Én sem tettem meg igaz. Akkor úgy gondolkodtam, mint te.

Persze mindenki a saját kárán tanul. Nekem sikerült, és ha tehetem a körülöttem lévőknek szorgalmazom, hogy ne történjen hasonló dolog az életükben.

Te bizonyára azon szerencsések közé tartozol, akiknek minden eredménye megfelelő. Gratulálok hozzá, hidd el, szerencsés vagy.


Amúgy a cikk nem a babavárás közbeni vizsgálatokról szólt, hanem épp azt megelőzően, de te mintha egészen mársról beszélnél.

2008. jún. 30. 15:18

Sziasztok!

Nem akarok nagyon ellenkezni, de szerintem nem kell túlzásba vinni az orvosi vizsgálatokat. Amikor én voltam terhes, még nem volt teszt, így nem is lehettem benne biztos, hogy terhes vagyok. Az első gyerekemnél 8 hetesen mentem orvoshoz, akkor azt mondta vagy terhes vagyok vagy nem, nem lettem sokkal okosabb. A másodiknál 16 hetesen mentem először orvoshoz, akkor már magamtól is tudtam, hogy babát várok.

Biztos volt nekem is vetélésem, egy-két hetes terhesség, de nem tudtam, hogy az, így aztán nem is idegeskedtem.

Sajnos elég sokat kell orvoshoz járnom, de sokszor úgy érzem, nincs semmi értelme. Sokat láttam már,hogy rossz diagnosztika miatt teljesen rossz eredmény jött ki, és ilyenkor nyelheti az ideget a kismama, vagy más beteg, amíg rá nem jönnek a helyes eredményre.

2008. jún. 30. 13:14

Szeditke!


Megtaláltam végülis a cikket!

Nagyon jó hogy leírtad!!!

Én az orvosok elé tenném ezt a sok esetet, amikor azt mondják, hogy önnek nincs baja, meg nincs IR-je, aztán furfangosságok útján kiderül, hogy igenis van baj!!!

Én is ugyanígy jártam. És most, vetélés után megint itt tartok.. De tudom hogy megtalálom az utat!!

Hajrá mindenkinek!!

2008. jún. 30. 13:08
Hihetetlen!!!!Már szinte népbetegség az inzulin rezisztencia.Nálam 2,5 év múlva vált gyanussá.Most vagyok kivizsgálás alatt.Nem esem teherbe és vérzésem sincs gyógyszer nélkül már jó pár éve.Rengeteg clostyt és norcolutot szedettek velem és persze már lealább 4 orvosnál voltam.Most az endrokin vizsgálat van folyamatba és nem látom a végét.
2008. jún. 30. 12:08

Igen, nekem is az volt, hogy elvetéltem, kértem a magándokit, hogy vizsgáljanak meg, vérvétel vagy valami, és a válasz ez volt:

ha mégegyszer elvetél kb. ennyi idősen, akkor majd lehet...

Aztán jött a lódítás, és sikerült.

Bár inzulinra nem írtak beutalót, azt önköltségen csináltam.

Gondolom engem is beclostyztak volna az eredmények alapján, aztán fejlődtek volna a kis ciszták.

De így a megfelelő kezelést kapom.

2008. jún. 30. 11:13

Nekem is volt egy missed ab-om. Gondoltam kivizsgáltatom magam. Eddig minden orvos elküldött, falakba ütközöm. A héten megyek magán dokihoz, nem hagyom magam! Fizetek!!

De szomorú, hogy ennek Magyarországon ma ez a menete.

2008. jún. 30. 11:03
A mai rohanó, stresszes és egészségtelen életmódunkban gyermeket vállalni hatalmas felelősség, és az évek múlásával vágyunk egyre csak erősödik, míg bizonyossá nem válik bennünk: gyermeket szeretnék!
Kétcsíkos tesztet szorongatunk kezünkben, és vagy százszor ránézünk, hogy biztos-e, majd elönt a boldogság, és egyben a hatalmas felelősség érzése. Anya leszek!
Legtöbbünkben ilyenkor felmerül az a gondolat, hogy jaj, csak nehogy méhen kívüli terhességem legyen, jaj csak nehogy elmenjen a kisbabám…! Nem lehet mindent megelőzni, de nagyon sok rizikófaktort kizárhatunk, ha gyermekvállalás előtt kivizsgáltatjuk magunkat.

Ugrás a teljes írásra: Kockázati tényezők kizárása gyermekvállalásnál

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook