Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Segítene valaki, hogy tudjak vásárolni az e-bay-ről? fórum

Segítene valaki, hogy tudjak vásárolni az e-bay-ről? (tudásbázis kérdés)

2008. júl. 11. 14:45

szia cafemano!

Én a tavasszal vásároltam e-bayen cipőt, (itthon kb. 50 ezres kosárlabda cipő, 49-es méretben, postaköltséggel együtt 14.e forintért) Nagyon gyenge angol tudással el lehet boldogulni. Ha már bejelentkeztél az e-bayre, regisztrálj a Paypalra is. Ez egy virtuális bank, kapsz egy saját azonosítót. Arra a dombornyomott bankkártyáddal (nem kell devizaszámla)átutalod a cucc árát. (Ha már az árverésen megkaptad) A rendszer jelzi az eladónak, hogy az adott azonosítóra megérkezett a pénze, ezután ő küldi a cuccot. Mivel az e-bayen minden adatodat (lakcím, név stb. megadtad, másra nincs is szükség. Az eladóval felveheted a kapcsolatot, én kértem, hogy a csomagot ajándékként adja fel, ne legyen a vámnál gond. Egyébként ajánlom az online-fordítás.extra.hu oldalt, egész mondatokat tudsz oda-vissza fordítani. Ha elakadsz, szívesen segítek, de csak hétfőn leszek internet közelében.

6. cafemano (válaszként erre: 5. - 5a7f699553)
2008. júl. 10. 20:09

Csak az az én bajom, hogy nagyon gyenge az angoltudásom. Addig még eljutottam, hogy beregisztráltam, tudom, hogy hogyan tudnék licitálni, rendelni, de viszont ha megnyernék egy aukciót, már nem tudnék levelet írni, amiben kérem az utaláshoz szükséges adatokat.

Devizaszámlám van, gondolom arról el lehetne utalni a pénzt.

Sajna olyan ismerősöm sincs aki tudna angolul - legalábbis olyan szinten, hogy ezt le tudná levelezni.

2008. júl. 10. 20:03

Igen. Az E-bay is így működik. Mindenféleképpen szükséged lehet egy bankkártyára, de legalábbis utalási lehetőségre.


Van sok ismerősöm, aki onnan rendelt cuccokat. Megbízható és sokszor olcsóbb.

4. Napra_forgó (válaszként erre: 3. - Cafemano)
2008. júl. 10. 20:00

Szia, mi a németről szoktunk csak rendelni, de ott általában előre át kell utalni a pénzt az eladónak.

Gondolom, ez az amerikainál is működik. :o)

2008. jún. 29. 13:34
Senki sem tud segíteni?
2008. jún. 27. 21:10

Arra gondoltam, hogy valaki el tudná-e mondani, hogy ha vásárolok az amerikai oldalról, hogyan tudnám kifizetni, vagy esetleg, ha szokott valaki rendelni, megrendelné nekem?

Van egy igen komoly focicipő ott, ami postaköltséggel együtt is harmadába kerülne, mint itthon. A fiamnak nagyon fáj érte a szíve, és ezért szeretném augusztusig megrendelni, hogy mire kezdődik a következő szezon, addigra meglepjem vele.

Itthon több mint 80 ezerbe kerül, ennyiért soha nem tudnám megvenni.

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

2008. jún. 27. 21:06
Segítene valaki, hogy tudjak vásárolni az e-bay-ről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook