Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 22 hetes terhes vagyok. Egyik napról a másikra "lebénult" az arcom bal fele. A doki szerint nincs gyulladás, lehet "csak" huzatot kaptam? fórum

22 hetes terhes vagyok. Egyik napról a másikra "lebénult" az arcom bal fele. A doki szerint nincs gyulladás, lehet "csak" huzatot kaptam? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jan. 8. 08:57
az is lehet, hogy arcideg-zsábát kaptál, de gyógyszeresen elmúlik.Sajnos az egyik lányomnak is volt, de mamár semmi baja, minden müködik rendesen.
2008. júl. 5. 15:34
Niki drága a szemedbe van valami szemcsepp vagy gél, gondolok itt valami műkönyre. Mivel a szemed nemm tudod lezárni a szem szárad,ne hogy aztán ebből legyen problémád. Nagyon örülök hogy jobban vagy,csak nagyon vigyázz magadra . További jobbulást kivánok. Majd jelentkezz.
2008. júl. 4. 21:52

Nagyon örülök h jobban vagy:)

Szupeeeer!!!!

Pihenj sokat és nem lesz semmi gond,csak nyugalom:)

Várunk a hirekkel!!

62. Ada12
2008. júl. 4. 17:29
Örülök, h jobban Vagy. Érezni, hogy felszabadultabb Vagy :)) A 4D-ről mindenképp írj.
2008. júl. 4. 14:53

Köszönöm kérdésed,egyre jobban! :-)

A szám szinte már teljesen jó,az arcom is,hát a szemem ami egy pici kívánnivalót hagy maga után,főleg du,meg este fele,amikor már fáradok nem igazán tudom még lecsukni,kivéve alváskor!-hál isten!

Majd 14-én kell visszamennem ellenőrzésre!De sztem nem lesz már semmi gond!Hétfőn meg megyünk 4D-re! :-) Juppíííí!Majd jövök és beszámolok!

Puszi

2008. júl. 4. 13:42
Niki hogy vagy?
59. zs.ani
2008. júl. 2. 10:43
Sziasztok! Nekem is lebénül a fél arcom szülés előtt 5 nappal. Nekem egyből elkezdték a fizikoterápiás kezelést a kórházban, nem kellett befeküdnöm, csak bementem arra a 10 percre minden nap. A kicsinek semmi baja nem lett, most már 10 hónapos, és én is meggyógyultam, bár 3 hónapig tartott. Kitartás és renbe fogsz jönni.
2008. júl. 1. 14:19

Na,szerencsére! :)


Biztosan heylrejön az arcod,nyugi!

Van akinek előbb,van akinek később!


Vigyázz magadra és a babóra! Szia!

2008. júl. 1. 10:52

Sziasztok!

Igen voltam dokinál,már annyival jobb hogy az arcizmom mozog, a szemem és szám még kevésbé,de alakul.Azt mondta a doktornő hogy rendbe fogok jönni,de ez akár 2 hónapba is beletelhet!Sterimar orrsprayt kell használnom mert a garatban látott vmit,és azt mondta hogy hadd follyon le oda...csipkebogyóteát kell még innom...aztán 2 hét múlva megint kontroll!Azt mondta hogy a babámmal nem lesz semmi baj,mivel már nem fiatal a terhességem...ennyi!Sokat pihenek,pihentetem a szemem,meg meleg kispárnát fogok az arcomhoz!Terápiát nem javasolt,mert vmi géppel csinálnák és az nem biztos hogy nem árt a babának,meg heti 2-3x is ismételni kéne!Azt mondta renbe jövök anélkül is csak lassabban...

Mindenkinek köszönöm az aggódást,és mostmár remélem javulgatni fogok!Ha van vmi írok!

Hétfőn este megyünk megyünk 4D-re,majd mondom a dokinak hogy JÓL nézze meg a babót!Elvileg ez egy jó doki Kecskeméten,vmi genetikus,szülész-nőgyógyász!Sajnos a közelben nincs ilyen aki ilyen szakértelemmel csinálná,én nem bánom ha messze is van,csak jól végezze a dolgát! :-)

Puszi

2008. júl. 1. 09:06
Kukucs!! Voltál dokinál mi van veled??
2008. jún. 30. 20:53
Naaaa mizu? Mi volt?
2008. jún. 29. 13:49
Sajnos én 2 éve szenvedek ettől a betegségtől. Mig nem jársz arc maszásra és tornára,ajánlom neked a küvetkezőket. Egy nagyobb darabb gyolcs vagy régi pelenkát nedvesics be és forró vasaloval jól melegicsd átt olyan melegte /ezt tapasztald ki/ amilyet kibirsz tedd az arcodra, ha van valamilyen E vitaminos krémed, előtte kend be,és tedd rá a meleg anyagot naponta töbször is melegicsd át. B vitamint vehetel gondolok itt B 12 tablettára. Minnél előbb menj rehabilitációra. Ha lehetséges mágneses terápia és lézer is nagyon sokat tud segiteni. Az első két hét a legfontossabb. Ekkor kell mindent megtenni. Ha valamiben még segithetek nyugottan irj a privibe. Ha huzattól van ne agódj kb három hónap alatt rendbe jösz.Sajnos nekem nem volt ki segiteni sé tanácsot adni. Ugy is maradtam sajnos. Kitartást
53. 09ca1d3343 (válaszként erre: 52. - Nykcy85)
2008. jún. 29. 12:47

Szia!


Jó hírek! :)


A szádra javaslom a rágózást! :)

2008. jún. 29. 10:34

Köszönöm mindenkinek az aggódást,holnap megyek vissza a fül,-orr gégészetre délután.Az arcomról annyit hogy a bal oldali arcfelem már 1 picit mozog,a szemem nem telejesen de egy picit már csukódik amikor pislogok(alváskor telejesen) A szám ami nem igazán akar még...minden nem mehet egyszerre...;-)

Reméljük tényleg csak huzat,nem tudom,bízom benne hogy hamar elmúlik mert nekem ez az egy hét is kész borzadáj,hónapoknak tűnik!

Holnap du. ha megtudtam vmit írok!

Sziasztok!

2008. jún. 28. 22:39

Szia.Nagyon rémísztő ez a dolog.Apukámmal pont ez történt karácsonykor.Szegény nem tudott inni se.De szép lassan helyrejött magátol.Mára már semmi baja.De mindenképpen nézesd meg még egy orvossal.A babáddal nem lesz gond,védve van ott bent.

Jobbulást

2008. jún. 28. 21:32
Szia Niki! Mi újság veled? Jobban vagy?
2008. jún. 28. 21:13

Szia!


Most olvastam mi történt! Hogy vagy? Mit mondtak?


Nekem 18 hetes terhesen volt ilyen problémám. Azt mondták a huzattól,de nem tudom hol kaphattam. Megnézett az ideggyógyász,fül orr gégész, voltam szem és fülvizsgálaton is.

Részleges arcbénulásom volt.

Mivel terhes voltam,semmit nem adtak,csak szemcseppet,mivel nem is pislogtam.

Részletes arctornát írtak le, így kb. 2 hét alatt helyrejöttem.

48. Ada12 (válaszként erre: 47. - Nykcy85)
2008. jún. 27. 22:51
Próbálj meg pihenni és hétfőn, ha megoldható menj el dokihoz, ha mégsem, legalább telefonálj, azt akár holnap reggel is megteheted.
47. nykcy85 (válaszként erre: 46. - Ada12)
2008. jún. 27. 21:58

Igen köszi,hogy aggódsz,jól esik!

Igen a babóca nagyon aktív szinte óránként érzem,nagyon nagyokat tud kapálni! :-)Remélem nem lesz semmi baja!

Amúgy is 7-én megyünk 4D-re majd mondom a dokinak h alaposan kukkancsa meg nehogy...

Most 1kicsit megint rosszabb,de sztem mert már fáradt vagyok...

46. Ada12 (válaszként erre: 45. - Nykcy85)
2008. jún. 27. 20:15

Na ezek jó hírek, nagyon szorítok ám Neked, de lehet h valóban jobb lett volna nem nekimenni, így vizsgálat nélkül, a hétvégének.


A babó miatt ne aggódj biztosan jól van ott a pocidban. Mocorog már nagyon igaz?

2008. jún. 27. 17:55
Bal oldalon mintha kicsit már mozogna az arcom,a szemem is ha erőltetem,a szám még nem igazán,remélem nem romlik az állapotom,mondjuk egész nap csak pihengettem,néha csukott szemmel,lehet ez is segített...nem tom,ha tv-zek akkor rossz,mert erőltetem a szemem...
44. Ada12
2008. jún. 27. 17:37

Niki!


Mi újság? Voltatok dokinál? Amit Szalma írt azért kecsegtető, reméljük "csak" ennyiről van szó Nálad is. Írj, mert aggódunk érted mindannyian.

2008. jún. 27. 09:55
Egyszerűen nekem érthetetlen az eseted, folyik a nyálad nem csukódik a szemed, és rásdádul kismama vagy , és elintéznek ennyivel nincs gyulladásod. Lehet komoly neurológiai probléma is. Menjetek addig amíg nem találtok egy normális neurológust (ideggyógyászt). Nem tudom hol van a lakhelyed, de ha megteheted fordulj kórházi orvoshoz. Jobb félni, mint megijedni alapon vizsgáltasd meg magad!
2008. jún. 27. 09:03
Nyomás, niki, mire vársz??!! Indulj egy kórházba, akárhová is!
2008. jún. 27. 09:00
Szia Niki! A helyedben én sem várnék hétfőig, hanem irány valamelyik kórház, ahova tartozol! Biztos nem küldenének el, mgevizsgálnának és mondanának valami konkrétabbat, mint, hogy huzat okozta... Legalább nyugodtabban mennél a hétvégének!
2008. jún. 27. 08:57
Az én ismerősömnek volt ilyen arcideg bénulása a terhessége alatt,neki a huzat miatt,jöttek haza és levolt kicsit húzva az ablak az autóban és másnapra lebénult a félarca.Fizikoterápiával rendebe hozták neki és azóta már a kisfia is megszületett nics semmi baja.Nem lehet hogy teis érzékenyvagy a huzatra?
39. 7934d1ac97 (válaszként erre: 38. - Pocok:))
2008. jún. 27. 08:48
Csatlakozom, én kocsiba ülnék a párommal, vagy anyukámmal és addig mennék míg nem lát egy normális doki. Nem várnék hétfőig. Meg is őrülnék ha ezen kellene agyalnom hogy mi a baj. :S :(
2008. jún. 27. 08:37

Szia...hááát nem tudom én azonnal a kórházba mennék...nem várnék egy percet se:(

Lehet valami banális dolog de lehet komoly dolog is...babásan nem kockáztatnék...a hétvégén csak agyalni fogsz,legalábbis én igy tennék és ez az idegeskedés nem hiányzik a babádnak,az okozhat neki gondot:(

2008. jún. 27. 08:31
Sajnos kb 50 km-es körzetben ez az 1 rendelő van...
36. 7934d1ac97 (válaszként erre: 34. - Nykcy85)
2008. jún. 27. 08:30
Nem tudsz másik neurológust keresni? Aki ma rendel.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook