Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha tudod, hogy ki akarják rúgni az egyik kolléganődet, szólsz-e neki? fórum

Ha tudod, hogy ki akarják rúgni az egyik kolléganődet, szólsz-e neki? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. máj. 21. 07:18
miert kellene szolni neki,nem a te dolgod kozolni vele!
2009. nov. 13. 15:06

1 nővel és egy férfival voltam így.

Felkészítettem őket rá.

2009. okt. 21. 09:14

Voltam már ilyen helyzetben, és szóltam Neki.

Nem bántam meg, mert utólag--mikor már Vele is közölték hogy mennie kell-megköszönte az őszinteségemet.

42. sajert
2009. okt. 12. 14:01

Nem szólnék, sőőőt nem is lehet szólni.

Voltam már olyan helyzetben - munkám része volt, hogy tudjam kik maradnak, kik mennek, hogy a kolléganőmmel mentem/jöttem dolgozni nap mint nap, és nem szólhattam neki. Mikor megtudta hogy kirúgják, akkor se hibáztatot engem, nem én tettem utcára, de nem volt hülye, tudta hogy én tudtam. Rohadt egy érzés, de ez volt :-(((.

2009. okt. 12. 13:57
igen
40. 1735a4c703 (válaszként erre: 38. - Fiatal nő)
2009. okt. 12. 13:11
En is ugyanigy vagyok ezzel.
2009. szept. 22. 14:28
nem szólnék neki
2009. szept. 22. 10:12
Attól függ, melyiket! :-D Akit szeretek/kedvelek, annak biztosan szólok...
2009. ápr. 6. 13:41
ez egy jó kérdés. nem tudok rá válaszolni
36. a74de3d08a (válaszként erre: 35. - Hajni80)
2008. júl. 17. 15:28
:-(
2008. júl. 17. 15:28
Nem egy ember. Az a helyzet, hogy létszámleépítés több területen. Az üzemben dolgoznak kb:80-nan, az irodában 10-15 fő. Arányosan így jött ki, de a leépítésnek még nincs vége:-((
34. a74de3d08a (válaszként erre: 33. - Hajni80)
2008. júl. 17. 11:33

hmmmm.

nekem eddig még ilyen létszámleépítésben nem volt részem.

igazából nem is nagyon értem....

szerintem elég rosszul mehet az a cég, ahol 1 ember bére oszt vagy szoroz.

én az ilyen helyről igyekeznék mihamarabb megpattanni....

szerintem helyesen cselekedtél.

33. Hajni80 (válaszként erre: 32. - A74de3d08a)
2008. júl. 17. 11:15

A létszámleépítés elkezdődött. Akkor nem őt rúgták ki, hanem egy másik lányt, akit szintén sajnálok.A szituáció az volt, hogy valaki mindenképpen megy. Attól függ, ki mennyi munkát tud bevállalni, ki kit tud helyettesíteni. Mikor szóltam a kolléganőnek, akkor belehúzott, hozzáteszem, azóta is dolgozik ezerrel. De valakit el kellett küldeni a költségcsökkentés miatt, így másra esett a választás.

Rosszul éreztem magam, mikor megmondták a másik lánynak, bár ő számított rá. De nem tudom, ha újra ilyen helyzetbe kerülök, mit tennék.

32. a74de3d08a (válaszként erre: 30. - Hajni80)
2008. júl. 17. 10:22

szia!

mi történt azóta?

2008. júl. 17. 06:34
Nem szolnék,de embere válogatja!
2008. júl. 3. 13:24
Tegnap szóltam:-) Kellemesen csalódtam, mert nem változott a viselkedése "rossz" írányba. Anyi történt, hogy most látványosan többet dolgozik. A végeredmény pedig várat magára.
29. sereva
2008. jún. 28. 11:32
Nem avatkoznék bele.Vátozhat is a döntés és az nagyon ciki lenne.
2008. jún. 28. 11:12

sziasztok. megoszthatom Veletek a tapasztalatomat?

én semmiképpen nem szólnék,főleg ha bizalmas infó!

és nem a hatásköröm!

egy "jóakaró" kolléga közölte velem telefonon,

(éppen szabin voltam)

hogy a 6 emberből 1 fölösleges,

és mivel úgy is szabin vagyok,

rám esett a választás!

( nem volt szavazási lehetőségem )

felhívtam a főnököt, s ő azt mondta,

ez nem végleges,és pont azt a kollégát szándékozott kirúgni, aki felhívott egem! csakhogy a 6 főből 2-2 ember házaspár volt,

és ha elküldi valamelyiket,

akkor a házastársa is megy vele!

de most már kirúgja az informátoromat is,

ugyanis helyette intézkedett!

ezek után nem maradtam én sem!

eléggé sértett voltam! innentől kezdve nem sokáig állt a cég,

igencsak csődbe ment a pasi!:)))

viszont ha közeli ismerős,

vagy rokon az illető,akkor szólnék neki!

köszi,hogy "meghallgattatok!"

27. 5bastya (válaszként erre: 26. - A74de3d08a)
2008. jún. 28. 09:16
Nem, zsófi nem állítom. Biztos elfogult vagyok magammal szemben. Semmi kedvem leírni a törpénetet,túl tettem magam rajta! És igen, figyeltem az általában szóra nagyon is, azért emeltem ki, hogy ez az ÉN esetem, Amint tudjuk, ahány eset, leginkább annyi féle.És a tanács osztása ugye a legkönnyebb dolog, ami helyesebb szó VÉLEMÉNY.Nos ezt írtam le. Üdvözlettel!!!
26. a74de3d08a (válaszként erre: 25. - 5bastya)
2008. jún. 27. 11:08

azt írtam, hogy általában.

persze, lehet más oka is a menesztésnek....

de azért te sem akarod azt mondani, hogy ha el kell valakit küldeni egy cégtől, akkor a legjobban dolgozókat szokták elküldeni?

25. 5bastya (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2008. jún. 27. 10:24

Kedves Zsófi! A közvetlen főnököm is le olt döbbenve, hogy én vagyok az akinek mennie kell.Nem ő döntött.Megvolt velem elégedve, és ezt előtte és utána is többször közölte. Szóval nem biztos,hogy a menesztés oka csak ez.

Ezt csak úg megjegyeztem.Tudod minden eset más-más! Sajnos.Üdvözlettel:zsuzsa

24. a74de3d08a (válaszként erre: 23. - 854d84b78c)
2008. jún. 26. 13:50
pont azt mondtam, hogy akkor mondanám el, ha biztos lennék benne, hogy nem mondja vissza.
23. 854d84b78c (válaszként erre: 22. - A74de3d08a)
2008. jún. 26. 13:49

És ha visszamondja? Vagy elmondja más kolléganőnek, ő meg tovább? Gyorsan terjed a pletyka! Velem aláíratták a titoktartási nyilatkozatot, én nem mernék kockáztatni!

De abban igazad van, hogy az ember azt azért tudja h mennyire tartják a munkáját..

22. a74de3d08a (válaszként erre: 21. - 854d84b78c)
2008. jún. 26. 13:40
az nem is volt kétséges, hogy a főnök kompetenciája.... azonban azt nem tartom normálisnak, mikor egy alkalmazottal pl reggel közlik, hogy "köszönöm az eddigi munkáját". velem még nem történt ilyen, de másoktól hallottam ilyen dolgokról. éppen ezért, én emberiességből természetesen megmondanám, ha biztos volnék benne, hogy nem mondja vissza, ha pedig nem volnék biztos benne, akkor is megpróbálnám finoman rávezetni. egyébként pedig én úgy gondolom, hogy általában azért az emberek nagyjából szokták azt tudni, hogy a főnökük elégedett-e a munkájukkal. szóval talán olyan nagy meglepetés nem fogja érni a kollegát.
21. 854d84b78c (válaszként erre: 8. - Cili59)
2008. jún. 26. 13:30

Egyet értek ..


Én is munkaügyis vagyok, egy csomó információt tudok, de nem játszanék a tűzzel..


Ez a főnök kompetenciája..

20. 3afdbd21b7 (válaszként erre: 8. - Cili59)
2008. jún. 26. 13:28
Csatlakozom Cilihez, mert már erre is volt példa. Ráadásul ha még pályakezdő is a kolleganőd, akkor akár személyes sértésnek is veheti tőled, vagy épp rád fog haragudni és nem a főnökségre. Ez mindenképp a munkáltató dolga, hogy elmondja mit tervez. És akkor lenne gerinces a főnököd, ha ezt nem egyik napról a másikra közölné. Nálunk a munkahelyen volt ilyen és mint középvezető én is megtudtam, de nálunk a főnök másnap közölte a kolleganőimmel is, hogy létszámleépítés lesz és hogy mire számítsunk. Így nem egy személyre haragudtak, hanem megpróbáltuk elfogadni a helyzetet. De minden munkahely más....
19. Gaby01
2008. jún. 26. 13:27
Nálunk volt példa, hogy tudtam, hogy az egyik kollégát ki fogják rúgni. Nem szóltam neki, mert nem az én feladatom, hanem a főnöké. Én legszivesebben szóltam volna neki, de tudtam, hogy milyen a természete, és rajtam csattant volna a dolog. Hozta is a formáját, amikor pár nap múlva a főnök elmondta neki, a főnökre rávágta az ajtót. Végiggondoltam, és azért valahol szerencsém, hogy nem mondtam el... Mondjuk az egészet az emberi természet válogatja szerintem...
18. syria
2008. jún. 26. 13:01
Nem tudok mást mondani "az információ: hatalom".
17. Hajni80 (válaszként erre: 16. - 5bastya)
2008. jún. 26. 12:46
Én örülnék, ha elmondaná. DE Ismerem magam annyira, hogy első felindultságomba olyat mondanék vagy tennék. És ha kiderül, egyértelmű, hogy Én voltam. Egyébként fogok vele beszélni.
2008. jún. 26. 11:47
Igen én is feltétlenül szólanék!Én ezzel úgy vagyok, hogy amot mástól elvárok, azt nyújtom én is. Persze benne van a pakliban,hogy nem jól fogadja, netán megharagszik, ezért egy nyugalmas helyen kell ezt megbeszélni, és segíteni továbbgondolni a dolgokat! Te fordított esetben nem örülnél neki? Énvelem mikor közölték, hidegzuhanyként ért a dolog, és estig zokogtam. Magamból kiindulva, könnyebb lett volna, ha rákészülök, netán teszek további lépéseket a munkakeresésre, vagy a meglévő megtartására, persze én ismerem magam, soha nem árulnám el az illetőt, aki jószándékkal figyelmeztetetett volna!!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook