Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Van e hatásos módszer a várandós rosszullét és hányás ellen? fórum

Van e hatásos módszer a várandós rosszullét és hányás ellen? (beszélgetős fórum)


2015. márc. 14. 20:56

Én hiába ittam eleget, bármit is csináltam hánytam.

Aztán az 5 hónap körül elmúlt azóta semmi bajom.

2015. márc. 14. 20:46
En megfigyeltem, mi tortenik mikor elojon. (esztleg olyan etel, buszozas, kulonfele szagok stb.) es probaltam kerulni kicsit ezeket :) igy a rosszul letek felet letudtam. de van ami termeszetes, azzal egyutt kell elni :)
2008. szept. 20. 19:23
Annak idején azt olvastam, hogy ez a szervezet természetes reakciója.Mivel kiadsz magadból mindent, ezért megnövekszik a placenta /innen veszi fel a baba a táplálékot/ és a későbbiekben hatékonyabban veszi fel a megnövekedett baba a tápanyagot, a nagyobb placentából.Ez a terhesség elején való rosszullét lényege, ha egyébként nincs más gond.Bár van akinél ez nem jön ki.Én inkább a második harmadban voltam rosszul.
2008. jún. 27. 13:49
Nagyon köszönöm a sok segítséget, és ötletet. Remélem azért másoknak is segített ez a néhány ötlet. Valóban, tegnap óta, mióta több vizet iszok, és rendesen szedem a b6 vitamint, nem várom meg, míg éhes leszek, hanem egy-két falatot eszek,de gyakran, azóta jobb a helyzet. Örömteli várakozást kívánok mindenkinek.
2008. jún. 27. 11:11
Én akkor émelygek, ha nem eszek elég gyakran. Ha kicsit eszel, de gyakran, az segíthet. Éhgyomorra a víz a legrosszabb nálam, mert az egy az egyben kijön.
8. borbelya (válaszként erre: 6. - Palenkas)
2008. jún. 27. 06:54

Most hogy már megszületett a kisfiam a férjem kezébe akadt egy könyv, az a címe, hogy "a tested vízért kiállt". Ebben a könyvben nagyon meglepő dolgokat írtak le a vízfogyasztásról, és többek között ott volt kiemelve,hogy a terhesség során fellépő hányinger, rosszullét oka egyértelműen a vízhiány!

Utána a tejci miatt kell sok folyadékot innod, úgyhogy már most jó hogyha hozzászoktatod magad!

Az elevitet én is ajánlom neked az első 12 hétben, de én utána őszintén bevallom, csak alkalomszerűen ettem, hetente 1 asszem. Remélem jobban leszel!

2008. jún. 26. 21:53
Én is elég sokáig hánytam(az első 4 hónapban.)Egyedül a gyümölcsöket bírtam megenni.Kérdezd meg az orvosodat,hogy mi a véleménye a homeopátiás bogyókról.Hátha az segítene.
2008. jún. 26. 21:13
Igen, én is ilyesmit hallottam a terhesvitaminokról, de a dokim ajánlotta az első 12 hétben, mert nálam kicsit problémás volt a teherbe esés is. Én sem szeretném szedni sokáig, sőt, van egy szülésznő nagynéném, s ő is alátámasztotta amit mondasz a nagy babákról.
5. borbelya (válaszként erre: 4. - Palenkas)
2008. jún. 26. 12:38
nekem az elevitről meg van a saját bejáratú véleményem, én az első 3 hónapban szedtem és utána leálltam, helyette töménytelen mennyiségben ettem a gyümölcsöt és a zöldséget. Úgy voltam vele ugyanis - és ezt a dokim is alátámasztotta - hogyha lehet maradjak a természetes módszereknél.Az a hitvallásom, hogy nem véletlenül születnek ezek a hatalmas babák....
2008. jún. 25. 21:24
Köszönöm a tanácsokat! Elevitet én is szedem, és egyébként is a vizet részesítem előnyben. De volt olyan, hogy épp azt hánytam ki. Remélem majdcsak az idő megoldja ezt a hányadtatott de jó sorsot.
2008. jún. 25. 20:08
Nekem megszűntek a rosszulléteim, amikor elkezdtem szedni az Elevitet. Addig hányingerem volt, nem tudtam enni semmit. Ahogy szedni kezdtem, semmi bajom sem volt.
2008. jún. 25. 20:01

A terhesség első heteiben a rosszullétnek és a hányásnak az oka az hogy kevés a folyadékbevitel, próbálj meg minimum egy üveg mentes vizet meginni, még ha nehéz is, és el fog múlni!!!

Nem üdítőt, VIZET!!!!

2008. jún. 25. 19:50
Sziasztok! A múlt héten kedden voltam 6 hetes, addig kutya bajom sem volt, most azóta viszont egyfolytában émelygek, hányok, rosszul vagyok. Már csak a piritost tudom megenni. Mondjatok valami hatásos módszert,tanácsot ha van ilyen!?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook