Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mi a tapasztalatotok a Milligest fogamzásgátlóval kapcsolatban? fórum

Mi a tapasztalatotok a Milligest fogamzásgátlóval kapcsolatban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
575. 7d7f0b9de2 (válaszként erre: 560. - Belle19)
2016. jún. 6. 18:37
Attól nekem is minden bajom volt. A Milligestet most fogom elkezdeni. A Symicia mellett pedig mint kiderült nagyon is termékeny maradtam.
574. bea0824 (válaszként erre: 573. - Zsozsokaa)
2015. jún. 19. 12:08

Szia.


Én is ezt szedem, én mindig szerdai napon veszem be az utolsót és csak köv. hét hétfőjén jön meg. Tehát a 26.napon.


Csak ez első levélnél 5 nap után, ha folyamatosan szeded a szünet alatt is védett vagy.

2015. jún. 18. 07:01
Sziasztok! Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van olyan amikor kimarad? Eleg fiatal a szervezetem most töltöm a 17. szülinapom és nem jött meg 2 napja volt a 21. nap mindig beszedtem 2 helyen is ellenőriztem naponta! Akkor mi a baj? Meg az hogy az első levélen az 5. nap utan hat azt mondta az orvos, vagy minden level 5. nap utan???
572. Zsozsokaa (válaszként erre: 566. - Brie)
2015. jún. 18. 06:56

Szia! Nem

Volt olyan hogy kimaradt a menzesz? Meg egy olyan kérdésem kene hogy az első levél utáni 5. naptól hat, vagy minden levél 5.-től?

571. akaaka
2014. máj. 8. 19:05
Én majdnem 6 hónapig szedtem a Milligest-et, aztán abba kellett hagynom erős izületi fájdalmak miatt, de más mellékhatását nem tapasztaltam.
570. Cukkancs (válaszként erre: 569. - Orsii1991)
2013. júl. 8. 14:00
szia! nekem az első héten hányingerem volt miután bevettem. és ennyi. szerintem jó bogyó. de én most gondolkodom az elhagyásán, más ok miatt.
2013. ápr. 13. 19:07
Hello. most kezdtem el szedni a Milligest tablettakat nogyogyasz ajanlasara. Veletlenul a masodik tablettam szoszerint elgurult , ezert a masodik napot ugy ahogy volt kihagytam majd harmadnap ujra bevettem. Mennyire csokkent a hatasa...vagy esetleg igy az elso level hasznalata utan sem lesz meg a vedo hatasa?? ..... Amugy figyelmeztetett az orvos kulombozo mellekhataskra melyek normalisak lehetnek az ilyen tablettak szedese kezdeten, igaz meg csak egy hete szedem, de semmit nem erzekeltem egyenlore, talan pici hanyingert, de azt sem tulzottan. A kerdesem, ha eddig nem jelentkeztek azok a negativ tunetek, ezutan sem fognak? Kerem valaszoljon akinek tobb tapasztalata van, elore is kosznom.
2013. ápr. 6. 12:47
Sziasztok! Én 2 éve szedem,de most hagyom abba,mert pont mióta szedem szúr a petefészkemnél két oldalt voltam sok vizsgálaton de mindenem negativ és semmit se találtak ami persze jó,de akkor meg mitől szúr?? Kérdeztem az orvosaimat hogy lehet e a milligestől? azt mondták nem lehet ez hülyeség,de mégis egyre jobban szúr. :S Szóval úgy döntöttem most ezt abbahagyom és várok 2-3 hónap kihagyást és majd elmegyek a dokihoz és iratok másikat. Ki mit ajánl nekem melyik a legjobb aminek nincs mellékhatása és használ is?? :) Előre is köszönöm szépen a választ :)
2013. ápr. 2. 14:40
Sziasztok!6 éve szedem a milligest fogazmásgátló tablettát.Minden rendben a hatással, és a mensimmel, kivéve hogy híztam tőle kb 16 kilót. Úgyanúgy ettem mint eddig mozogtam...és alattomosan évről évre jöttek fel a kilók.Nem értettem miért? Az orvosom szerint valószínűleg a tabitól.Lehet váltani fogok:(
566. Brie
2012. nov. 26. 22:15

Sziasztok!


Visszatérő vagyok, már vagy 4 éve írtam ide, ebbe a fórumba, mikor elkezdtem szedni a milligestet.

Azóta ezt szedem. Eddig minden rendben van. Egyébként én annyit vettem észre, hogy egyre kevesebb és sötétebb-barnább színű a menstruációm. Komolyan, jó lenne, ha úgy igazán megjönne, hogy az ember érezze, hogy tényleg nem terhes. Az is lehet, hogy az 5 éves tabi szedés után már kicsit megijedek, hogy meddig lehet ezt "bírni" teherbeesés nélkül :).

Nektek hasonló tapasztalat a menstruációval kapcsolatban sokévi tablettaszedés után?

2012. nov. 23. 19:08
Sziasztok. Én is ezt a gyogyszert szedtem es most 19 hetes terhes vagyok. A gyoszer szedese alatt rendszeresen megjött a menstruációm. Csak a harmadik hónapban késett, akkor csináltam meg egy terhességi tesztet, ami pozitív lett! SENKINEK NEM AJÁNLANÁM!!! Csak annak aki babát szeretne! ;)
564. Noorah (válaszként erre: 563. - Nixi21)
2012. szept. 5. 18:15
5. napra szokott megjönni (nekem) mindig, pontosan
563. Nixi21
2012. aug. 1. 19:20
Sziasztok, vasárnap értem az első levél milligestem végére, elötte belarát szedtem de nemvolt jo igy 1 honap szünet után kezdtem el szedni a milligestet, olyan kérdésem lenne, hogy kb. hányadik napom kellene megjönnie igy? :S mert ma van a 3dik napja hogy nem szedem és még semmi. :/
562. Tia92
2012. máj. 31. 20:08

Sziasztok!

Csak egy tapasztalatot osztanék meg, mert mindenki számára hasznos lehet. 5 évig szedtem a Milligestet, semmilyen mellékhatást nem tapasztaltam, minden rendben volt. November végén elkezdett fájni a fülem, de a fülészeten semmilyen problémát nem találtak. Fél év alatt (állandó fülfájással) végigjártam 7 fülészt, elküldtek ct-re, audiológiára, antibiotikumot kaptam, volt gége és hörgőtükrözésem, nyaki ér UH-m. A vérképem szerint egész idő alatt nem volt gyulladás a szervezetemben. Kiderült, hogy a Milligest mellékhatásai között szerepel. Áttértem Nuvaringre, és a fülfájásom az első gyűrűs ciklus végére megszűnt.

561. vikyyy
2012. máj. 28. 15:11
Sziasztok! Lenne egy nagyon fontos kérdésem. 2 évig szedtem Miligestet, de szüneteltettem 8 hónapig, most elementem a dokihoz és Mercilont írt fel. Miután a Milligestet abbahagytam mindig hamarabb jött meg, meg elötte 2 napig csak pecsételő vérzés volt és aztán jött meg rendesen. Ezért is akartam újra tabit szedni, h újra rendszeres legyen. Múlt kedden megint elkezdett pecsételő vérzés lenni, gondolam ez azt jelenti, hogy megjött és elkezdtem szedni a Mercilont, már a 6-odik szemet is bevettem és még mindig nem jött meg rendesen, csak valami barnás váladék van, semmi vér. Valami baj lehet? Vagy a gyógyszer miatt lehet? Csak akkor kellett volna bevegyem az első szemet amikor rendesen megjön? A másik gyógyszernél nem voltak ilyen gondjaim. Valaki tapasztalt még ilyet? Előre is köszi a válaszokat.
560. Belle19
2012. máj. 15. 23:32

Én a Lindynette 20-at kezdtem szedni, minden bajom volt tőle... aztán felírta a doki ezt.

majdnem 2 évig szedtem, semmi nem volt. Abba hagytam, mert szakítottunk. Rendesen megjött, utána is hónapról hónapra.

Most 9 hónap után megint elkezdtem szedni... remélem, hogy még mindig jól viseli a szervezetem.

559. eszter0205 (válaszként erre: 553. - Pingu24)
2012. máj. 6. 17:21
Csatlakozom pingu24hez, én is 58 kg voltam milligest előtt most meg 65:((((
558. nojni
2012. ápr. 17. 08:45

Sziasztok!

Én lassan két éve szedem a Milligestet, előtte 9 évig (17 éves koromtól) NuvaRing gyűrűm volt. Bár kétszer volt 14 hónap szünetem, akkor születtek a gyerkőceim. De unalmas volt, hogy "ott" mindig van valami... Így az orvosom javaslatára váltottam a Milligestre. Nem híztam tőle, nincs fájdalmas mellékhatása, nem vagyok feszült vagy ingerült, de a libidóm pár hónapja csaknem NULLÁRA csökkent. Nincs érzelmi oka, így a gyógyszernek tudom be. Egyébként hatásos, bevált gyógyszer. És remélem ez csak átmeneti állapot.

2012. márc. 1. 19:00

Sziasztok!

Én már nem szedem a Milligestet, de azért a tapasztalatot átadom :) 18 éves koromban írták fel, és kicsit több, mint egy évig szedtem. Rendszertelen volt a vérzésem, azt szépen rendbehozta, a vérzésem 3 napig volt, kevés, és görcsök nélkül. Hízni nem híztam tőle, két baj volt: az egyik, hogy nem nedvesedtem a másik dolog pedig a petefészekszurkálás. Abba kellett hagynom néhány hónapra, más probléma miatt, a vérzésem eltűnt. Duphaston, 8hónapig Cypromix, aztán vissza Milligest. 2 hónapig szedtem, akkor a petefészkeim szúrtak gyakran. Aztán megint abba kellett hagynom, műtét miatt. És megint nem jött meg a vérzésem... Most megint Duphaston, aztán Jangee-t fogok szedni.

Sokan írták, hogy nem mernek váltani.. Én azt mondom, hogy ha valami nem jó, akkor tessék váltani! Inkább kipróbálni többet, mint szenvedni egytől... Bár azért túlzásba sem kell esni :)

Nem a reklám helye, de a Milligestből maradt, priviben a többi :)

2012. febr. 27. 12:22
Sziasztok! Én novynette fogigátlót kezdtem el szedni, és kb két hét múlva olyan hányingerem kezdett lenni, és még sok más rossz tünet, hogy 21 szem után abba is hagytam. Viszont már két hete nem szedem és nem szűnik a hányinger. Ez még mindíg a fogigátlótól lehet? Vagy más baj lehet? :(...ha valakinek hasonló tapasztalata volt írja meg nekem légyszi! Köszönöm!...már megőrít ez az émelygés :(
2012. febr. 17. 15:02

Nekem az első napokban nagyon erős, és kb. 2-3 nappal tovább tartó vérzésem lett tőle. Puffadok is tőle, de más bajom nincs. Amúgy általában 6 napig tartott a vérzésem, de most már 8-9 napig. :(

Libidóm sem az igazi, de a Yadine után még ez is sokkal több. :P

2012. febr. 7. 13:54
Sziasztok. Én már 6 éve szedem a milligestet! 2 hónap kihagyásom volt mert 1x együtt szedtem antibiotikummal és 2 hét alatt 5 kiló rám ugrott! Akkor kihagytam 2hónapot és hála istennek ezalatt lement az az 5 kiló. 16 évesen kezdtem szedni, akkor 57 kg voltam és egyáltalán nem híztam töle! Még 1dekát sem! :) Söt, közben fogyókúráztam és voltam 50 kg is. Szóval nekem nem befolyásolta a súlyom! A májfunkcióm tökéletes! Egyetlenegy bajom van a gyógyszerrel! A szexuális vágyam iszonyatosan megcsappant! Azt hallottam, h ez lehet bármelyik fogamzásgátló tablettától! Akinek hasonló észrevétele van, kérem, írjon! Bár most abba hagyom a szedését! Azt hiszem, elég volt 6év belöle! Amúgyis nagyon sokszor elfelejtetem bevenni :) és még nincs gyerekem! Szóval szerintem, összeségében a milligest egy nagyon jó és hatásos gyógyszer!
553. pingu24
2012. jan. 25. 09:20
Sziasztok nekem sincs tul jo tapasztalatom a milligeströl ez kb már a 5.ik gyógyszer amit kiprobáltam de ettöl nagyon elhiztam hasonloan amit az elözö hozzászóló irt én 54kg voltam es most lassan ütöm a 65kg ot:(Meg volt egy mellékhatása nagyon ingerült vagyok töle és ideges,szóval nekem ez nem vált be dehát nem vagyunk egyformák:)
2011. dec. 19. 16:19
Sziasztok! Én másfél éve szedem a Milligestet. 52kg voltam, egyáltalán nem voltam hajalmos a hízásra, semmivel nem ettem többet mint eddig. Mostanra már közel 70 kg lettem. Januárra kaptam időpontot a nőgyógyászhoz, nagyon valószínű, hogy a tabi miatt hízhattam meg. Remélem találunk egy másik tabit, ami miatt nem hízok.
2011. nov. 22. 11:05
Sziasztok!!!Hát ez sajnos,,nem vélemény volt,hanem tapasztalat!!az ember nem tudja mi lenne a jo,,a tünetek,most elmultak,de még vérzem,,és nagyon puffadt a hasam!!!pénteken megyek dokihoz ha fogaD HA NEM!!ADDIG SZEDEM,,ÉS UTÁNNA !!HM....SOK NŐ SZEDI,,ÉS LEHET NAGYOBB BAJ LESZ BELŐLLE KÉSŐBB!!!
550. Hajni0128 (válaszként erre: 545. - Bejjus10)
2011. nov. 19. 07:57

Sziasztok!

Sztem ne szedd a gyógyszert, mert ha már most ilyen tüneteid vannak, lehet, h később csak rosszabb lesz, ezért tettem le én is, bár mondjuk a lábfájdalomból kiderült, h trombózis gyanus vagyok, anélkül, h elkültek volna vérvételre. Ha már szúr a mellkasod, az már nem jó, nem biztos, h elmúlik. Nekem is csak utána, miután abbahagytam.

A vérzésről meg annyit, h először megijedtem, h egy hét után se múlik...aztán neten utánanéztem, és sajnos előfordul, h akár két hétig is vérezhet valaki a gyogyszerszedés alatt, de csak az elején, utána beáll. Nekem is elmúlt... :)

Úgyhogy sztem ne szedd, de ez csak az én tapasztalatom meg véleményem, mindenképpen menj el orvoshoz :)

2011. nov. 18. 14:03
Én is ezt szerem közti vérzés nekem az első 2 levélnél volt de utána semmi gond. Igaz emberre válogatja. Nekem semmi mellékhatás nem volt a 3. levélnél.
548. Erikkka
2011. nov. 18. 10:31
Értem. Akkor viszont nem szabad szedni, mással kell próbálkozni! Remélem, sikerül megtalálni a megfelelőt!
547. tücsimücsi (válaszként erre: 546. - Erikkka)
2011. nov. 17. 20:13

Egy másik oldalon egy 18 éves lány írását olvastam aki 1-2 hét után kapott trombózist ettől...az első levélnél. Ez nem játék!!


Minden embernél mást váltanak ki ezek a hormongyógyszerek, és igen, vannak akik évekig tudják úgy szedni, hogy semmi bajuk nincs. Sajna én sem voltam ilyen szerencsés.

546. Erikkka (válaszként erre: 545. - Bejjus10)
2011. nov. 17. 16:11
Én 8 nap szedés után nem mondanék véleményt egy hormontartalmú gyógyszerről! Majd ha beszedtél 3 havi adagot, és akkor is ezek a tüneteid lesznek, akkor fordulj újra orvoshoz.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook