Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mennyi dinnyét egyek hogy lemenjen 10 kg egy hónap alatt? fórum

Mennyi dinnyét egyek hogy lemenjen 10 kg egy hónap alatt? (tudásbázis kérdés)


1 2
37. 273206364e (válaszként erre: 36. - D41005143d)
2013. okt. 20. 13:13
?
2013. okt. 20. 07:54
egyel ket.es setalj sokat ha idod engedi.eveset es igyal sok viz
35. bc257fd221 (válaszként erre: 27. - MelisUK)
2013. jún. 30. 10:34
Igen csak a csalánteából,mint minden gyógynövényből napi 2-3 csészével szabad inni.
2013. jún. 30. 09:16

szio mindnekinek!

én jelenleg épp csak dinnyét vacsizom pár napja de reggeli és ebéd vegyes táplálkozás mellett. 2 naponta 2000 méter feletti távúszás beiktatva.

azt gondolom önmagában a dinnye fogyaszt,de élettanilag egynemű táplálkozás káros. sport nélkül és a kajára való odafigyelés nélkül nem lehet tartósan fogyni.

további szép nappot mindenkinek.

2009. júl. 17. 15:17
Bár nem tudom, h célszerű e a gyümölcsöket keverni, mert hallottam olyat is, hogy nem lehet. De a szederbe 100g-ba kb 32-kcal van, az áfonyába is és az almában is 30. szóval bátran eheted. A dinnyét nem tudom, mert nem szeretem :), de tényleg megutálnád a végére.
2009. júl. 17. 15:14
Szia! Honnét jött ez a dinnye diéta ötlet? Én még nem hallottam róla. Elég monotonnak tűnik. Szerintem próbálj ki valami mást. Lehet 10 kg-ot fogyni egy hónap alatt, én már csináltam ilyet. Nem lett semmi bajom tőle. Napi egy órát tornáztam, és számoltam a kalóriákat. 1000 kcal-val kezdtem, de az később csökkentettem. Egyél vacsora inkább valamilyen zöldséget, pl a tescoban lehet kapni kész csomagolt zöldséget, tegyél rá kefírt egy kis sót és borsot, paradicsomot, ubit, és egy kis konzerv halat is lehet. nagyon finom, és nem hízlal. Ebédre levest, reggelire meg gyümölcs mehet, alma, szeder, vagy áfonya, abba kevés a kalória, és sokat lehet enni belőle. 600g-ot simán az kb 200 kalória.
31. Cepheus (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. júl. 17. 01:39

Ez nem igaz, mert gyorsan felszívódó cukrokat tartalmaz, mint glükóz, fruktóz, ezek mennyisége 7g/100g, tehát mint az almában vagy az eperben.


Azért alacsony mégis a kalóriatartalma, mert 80%-a víz.

2009. júl. 16. 23:26
te tenyleg 10kg-t akarsz fogyni 1honap alatt????????? bocsi,de ezt ugye te sem gondoltad komolyan?!csak abba gondolj bele h a borod hogy nezne ki ilyen rovid de drasztikus fogyas utan..
29. liv133
2009. jún. 25. 15:05

Szénhidrátok: Eszerű szénhidrát=Monoszaharidok:Gyümölcs cukor, Szőlőcukor, Glaktóz ezek édes ízűek, kristályosak, vízben jól oldódnak egyetlen molekulából állnak. Glükóz->szőlőcukor-gyümölcsben ,mézben található, azonnal felszívódnak.

Összetett szénhidrátok:Poliszaharidok=Sok molekulából álló szaharidok,ide tartozik a keményitő Pl: krumpli,gabonaszem, szervezetünk le tudja bontani. Dextrin->emésztés során keletkezik azaz a dextrin lebomlik malátacukorra és minden lebontás energia szolgáltatással jár HIZLAL!!

Gyümölcsöt minden mennyiségben fogyaszthatsz NEM hizlal, mivel nem cukor van benne ,hanem gyümölcscukor ,ami azonnal felszívódik.

Pl: Megeszel 10dkg dinnyét,amiben gyümölcscukor van azonnal felszívódik, vagy megeszel 10dkg főtt krumplit amiben keményitővan nehezen szivódik fel energiaszolgáltatással jár igy hizlal...remélem segitettem a cukor jelentésével.

28. SF (válaszként erre: 25. - MelisUK)
2009. jún. 13. 20:58

Dehogynem hízlal! Napi 2 kiló után csak úgy dagadtam, és nem a víztől! Igazi hájkilók másztak rám úgy, hogy semmi mást nem ettem.

Szerintem ebből a szempontból sokkal jobb az uborka. Ugyanúgy telít, mint a dinnye, sok benne a víz, nem is drága. És nem elhanyagolható, hogy egész nap korlátlanul lehet enni!

2008. júl. 4. 14:10

A dinnye elősegíti a fölösleges folyadék távozását a szervezetből. Ezért igen látványos a dinnye fogyókúra. Viszont mihelyt visszaállunk a megszokott táplálkozásra, azok a nedvességek újra lerakódnak. Akkor lehet hatásos, ha a továbbiakban is tartunk dinnye-napokat.

Természetes vízhajtó még a csalántea.

(Vigyázat, mindkettőnél számítani kell a gyakori éjszakai wc-re szaladgálástól is.)

2008. júl. 4. 14:04

Egy időben azt tartották, hogy a táplálkozás szempontjából csak időpocsékolás a dinnye fogyasztása, mert csaknem 90%-a víz. Ma már tudjuk, hogy minden dinnyefajta tápláló és tisztító hatású, gazdag C-vitaminban és káliumban, valamint tartalmaz folsavat, A-vitamint és vasat. Kalóriaértéke alacsony, de ez nem azt jelenti, hogy nincs gyógy- és tápértéke. A kalóriával való értékelés már rég a múlté. Nem az a fontos, hogy mennyi, hanem az, hogy hányféle táplálóanyag található benne. Ebben a dinnye a legkiválóbb gyümölcseink közé tartozik. De mivel általában sokat eszünk belőle, a táplálóanyagainak a mennyisége is számottevő.


Rosttartalma alacsony, mégis a sok dinnyeevés hashajtó hatású lehet, mert a sejtjeiben megkötött víz hatást gyakorol a bélfalra, és ez fokozott mozgásra serkenti a belet. A dinnyefogyasztás megakadályozza egyes káros baktériumok szaporodását a bélcsatornában, és csökkenti a rothadást. Hólyag- és vesebajban, vesekőbetegségben bevált a görögdinnyekúra. Amikor fokozott a szervezetben a salak- és méreganyaglerakódás, méregtelenít és átmossa a szervezetet (pl. reuma, anyagcsere-betegség).


Szívbajban, vérkeringési elégtelenségben kerülendő a fokozott folyadékbevitel, ekkor tehát a dinnyefogyasztást is erősen mérsékeljük.

25. MelisUK (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2008. júl. 4. 13:52
A dinnyében nincs semennyi cukor sem. Az, h édes, az egy másféle anyag benne, nem a cukor és egyáltalán nem hízlal.
2008. júl. 4. 13:51
Nem egészséges ennyit fogyni egy hónap alatt... Plusz aki ilyen gyorsan fogy, az általában vissza is szerzi utána a kilókat, sőt, sokszor még többet, mint amit leadott.
23. adri25 (válaszként erre: 22. - Aylobi57)
2008. júl. 4. 13:18
Hogy bírtd ki hogy csak ezt etted 2 hétig?
2008. júl. 3. 23:55
En ket het alatt 7kg-ot fogytam,de ez ido alatt semmit sem ettem csak kaposztalevest.Vagyis;egy kisseb fej kaposzta mindenfele zoldseggel megfove(paradicsom,paprikasargarepa,petrezselyem,zeller,hagyma,)es ezt enni amikor csak erzed hogy ehes vagy.
21. NOA (válaszként erre: 2. - Pkclaire)
2008. júl. 1. 14:27

Eredmények mindig vannak, de arról senki sem beszél ha abbahagyod a diétát mennyi plusz jön vissza.Mert,hogy visszajönnek a kilók kamatostúl az tuti.


Csomó tojásfehérje is kellene mellé...stb. stb.

2008. júl. 1. 13:09
Nekem fél év alatt sikerült leadnom 8 kilót, de a bőrömön azért látszik a viszonylag "gyors" fogyás. Mondjuk 1 hónap 10 kg, hát nem tudom:o Az biztos, hogy én is minél gyorsabban akartam ledobni ezt a súlyt, mert utáltam magam, de ez gyors lenne, szerintem. Egyébként egyszer csináltam azt, hogy egy pár napig csak dinnyét ettem és a narancsbőrömnek jót tett:o)
19. 46665861ad (válaszként erre: 18. - 9854c8384b)
2008. jún. 26. 22:53
Én,személy szerint sosem vagyok éhes a dinnyétől,sőt. Engem nagyon telit és elűzi az éhségérzetemet:)
2008. jún. 26. 19:06
szerintem semennyit, mert a dinnye után csak éhes leszel. attól nem lehet fogyni, bár lehet magunkat kinozni is....
2008. jún. 26. 18:46
Én híztam tőle.
2008. jún. 26. 15:20
A gyors fogyás és az egyoldalú kaja(még ha dinnyéről is van szó) soha nem hoz tartós eredményt. Amilyen gyorsan lemennek, úgy vissza is jönnek a kilók.Az egészséges súlyvesztés egy hónap alatt ettől jóval kevesebb. A hangsúly tényleg az ételek összeválogatásán van. Most már szerencsére olyan sok zöldség és gyümölcs van, hogy könnyű finomakat és kevés kalóriával megáldottakat enni.
15. 7004ca251b (válaszként erre: 2. - Pkclaire)
2008. jún. 26. 15:16

szia!


dinnyéből bármennyit ehetsz,ha mást viszont nem eszel hozzá!elég magas a cukor tartalma,de mivel a gyömölcs 80százaléka víz,ezért nem gáz.Ez,hogy dinnyét eszel csak és kizárólag,semmi más mint a sok fajta lébőjt kúra egy tipusa.Lehet ezt megcsinálni,ugyanigy levesekkel,vagy van a juharszipruops.-borsos kotyvasz,vagy épp a fheérje turmixok,amikkel az étkezést helyettesítheted.Tehát ha nem eszel mást,akkor jóllakásig eheted.Egy buktatója van,hogy monoton nagyon,és ha a második hét végén,már ré se bírsz nézni,és megeszel valami mást,akkor borul az egész...ha mégis ezt a módszert választod,és mégis úgy alakul,hogy már nem bírod tartani,mert rosszul vagy már a dinnye látványától is,akkor is próbálj ne a kenéyrnek vagy a masszív kajáknak neki esni,hanem a leveseket enni,ill más gyümölcsöket,hogy ne vesszen kárba,amit addig elértél.

14. ALLICS
2008. jún. 26. 15:04
Szerintem ez nem jó választás.Csak figyelj oda mit mikor eszel.Sok zöldség,gyümölcs fehér hús....
13. emagdi
2008. jún. 26. 14:43
ha egy hónapig csak dinnyét eszel, nagyon meg fogod utálni, az biztos:))
12. cel
2008. jún. 26. 14:36

10 kg fogyás egy hónap alatt nem egészséges. Arra törekedj, hogy egy hét alatt egy kg menjen le, ne több. Nem terhel meg sem fizikailag, sem idegileg olyan nagyon, mint az extém gyorsaságú súly csökkentés.


Sok sikert a fogyáshoz!

2008. jún. 24. 13:36
Bár ez nem válasz a kérdésedre, de nekem ehhez közeli súlyt csak a 14 napos diétával sikerült elérnem. ( Ha esetleg elveted a dinnye-kúrát:-))
2008. jún. 24. 11:46
A dinnye magas cukor tartalma miatt nem igen jó fogyókúra,inkább az alma és kevés szénhidrát, és mit mivel eszel , sok saláta, és nyers gyümölcs ,..
2008. jún. 24. 11:36
Azért lényeges lenne, hogy most hány kiló vagy, de az biztos, hogy bármilyen hamar is adod le azzal, hogy csak dinnyét eszel, pont ilyen rövid idő alatt fog visszajönni, amint enni kezdesz...
2008. jún. 24. 11:08

10 kg 1 hónap alatt? Jó ötlet ez?

Igaz, nem az én szervezetem....

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook