Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan lehet normális kapcsolatot kialakítani a családon belül ha egyébként mindenen vita van? fórum

Hogyan lehet normális kapcsolatot kialakítani a családon belül ha egyébként mindenen vita van? (beszélgetős fórum)


14. 8565183eb5 (válaszként erre: 13. - Loch ness)
2008. júl. 13. 12:55
Igazad lehet. Lelki baja az van biztosan. Kamasz korában elég nehéz volt az élete amin keresztül ment. Gondolkodok erősen az albérleten. Nem lehet vele megbeszélni sajnos semmit. Tökéletesnek tartja magát. És ha én ideges leszek még engem tart bolondnak.
2008. júl. 11. 08:11

Lehet ez valami lelki betegség, elferdülés nála (ne verj meg, nem bántani akarom!). De attól még nem feltétlenül teszel vele jót, ha elviseled azt, amit csinál veled. Ha különköltözöl, akkor biztos javul a kapcsolat köztetek, és lesz energiád másra is gondolni, mint arra, hogy anyukád milyen veled, másból is fog állni az életed. Ha pedig sír, amikor elmész, azt el kell viselni a jó cél érdekében, mert neki is jobb lesz - bár nem tudom, ilyenkor kinek fáj jobban: az anyukának, vagy aki látja az anyukáját sírni, és tudja, hogy nem segíthet rajta, mert el is kell hagynia mindkettőjük érdekében. Pokoli érzés tud lenni.

Te látod a saját helyzetedet, nem akarlak rábeszélni semmire, de gondold végig, kérlek, amit írtam!

2008. júl. 10. 14:24
Van már egy ilyen fórum, anyukás, szülős, ott is hátborzongató szülőkről számolnak be a fórumozók. Az biztos, hogy egyszer muszáj saját lábára állni az embernek, ha jók a szülei, ha nem. Csak piszok nehéz.
11. 8565183eb5 (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2008. júl. 10. 14:14
Tudja ő hogy rosszul esik nekem. De neki is olyan a hangulata mint az időjárás. Valamikor nagyon aranyos rendes. Valamikor meg köteledik. Tudom hogy szeret mert pl amikor messzire mentem koliba akkor láttam hogy sír hogy elmegyek.
10. 8565183eb5 (válaszként erre: 5. - Radica947)
2008. júl. 10. 14:12
Ameddig nappalin jár suliba az akinek a szülei meghaltak az kapja. De maximum 25éves korig jár.
9. sivilla (válaszként erre: 8. - Loch ness)
2008. júl. 10. 14:04
Teljesen igazad van az utolsó szóig én már nem is irok többet
2008. júl. 10. 09:28

Szia, Amanda!

A helyzeted valószínűleg nem fog változni, viszont jó esélyed van lelkileg megnyomorodni, ha még sokáig otthon maradsz. Azonkívül egyre jobban beléd fog ivódni ez a "családkép", és a jövendő párkapcsolataidat is tönkreteheted, mert nem fogod tudni elhinni, hogy téged is lehet szeretni, te is lehetsz fontos valakinek.

Autót és saját házat sokan évtizedek alatt, nagy kölcsönökből raknak csak össze, utópia, hogy ha otthon maradsz, tudsz ezekre gyűjteni. Nyugdíjas korodra lehet, hogy sikerül is... szerintem manapság fizetésből autót, házat venni nem lehet.

Ha ki tudsz fizetni egy albérletet, és meg tudod oldani úgy az alapdolgokat, hogy ne kelljen nyomorognod, jobb, ha a saját lábadra állsz. Ez még így sem lesz könnyű, mert még így is fáj elszakadni otthonról, és az ember mindent kitalál, hogy miért nem akar elmenni. De ha meglépted, utána jobb lesz. Ilyenkor nem a szeretet hiányzik a családtagok között, hanem az éltető szeretet. Ilyne kapcsolatban, bár azért szeretik egymást, legjobb szándékuk ellenére is megfojtják egymást, és ez senkinek sem jó. Tapasztalat, azért írok ilyen merészen.

Ha úgy érzed, van értelme, azért beszélhetnél egyszer erről anyukáddal, hogy te hogy érzed magad otthon, hogyan esik neked mindaz, amit tesz veled. Lehet, hogy nem is tudja, mit tesz veled, mert valami csavart módon jót akar neked. Szóval, gondold meg!

2008. júl. 4. 09:36

Sziasztok!

Kedves myly!Nem értek veled egyet.Hogy menne külön,ha nincs pénze?A mai világban ez nem olyan egyszerű.A környezetemben is van több ember aki még mindig otthon lakik(30évesen némelyik még több is),mert nem tud lakást venni.Nem mindenkinek van több 100ezres fizetése.És ha tényleg nem jó bért kapsz akkor nem tudsz még egy albérletet sem fentartani,vagy ételre nem fog jutni.

Az én helyzetem is olyan,hogy nem érzem jól magam a jelenlegi helyzetemben,de nem tudok rajta per pillanat változtatni.Egyet tudok tenni,valami munkát keresni,fogakat összeszorítani és gyüteni a pénzt.Aztán esetleg később továb tud lépni az ember...

6. 0c97fbb607 (válaszként erre: 4. - 8565183eb5)
2008. júl. 1. 14:10

Hja,akkor ne csodálkozz:)))

Maradj csak ott és gyűjtögess,ha a pénz meg a többi cullang többet ér neked mint a szabadságod ennyi idősen.

2008. júl. 1. 14:04
Ha az öcséd 21 éves, hogy kapod még mindig az árvaellátást, én a gyerekek 18 éves koráig kaptam.Sok minden jó lenne, de ha nincsará lehetőség, meg kell alkudni, és megpróbálni kijönni az anyukáddal. Valamit valamiért.
2008. jún. 24. 19:56
Igazatok van az lenne a jó. Még suliba jártam meg lehet még 1 éves szakra elmegyek. Terveim vannak hogy külön menni. De kocsi is jó lenne(jogsit letenni) pénzt gyüjteni és vállalkozást indítani. Albérletre meg rengeteg elmenne. :-( Saját házat lenne jó venni. Ahoz kellene munkaviszony. De a hitelt meg miből fizetem vagy az albit ha pl nem lenne vmikor munka. Mai világban egy munka sem biztos sajos. Amikor kolis voltam akkor láttam rajta hogy hiányzok neki meg sajnál hogy elmegyek de ha itthon vagyok nem szeret.
3. direne (válaszként erre: 2. - 0c97fbb607)
2008. jún. 24. 12:54
Tényleg jobb ilyenkor külön menni. Úgy rendeződhet esetleg a kapcsolatotok. (Tudod, a távolság megszépíti a dolgokat)
2. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 8565183eb5)
2008. jún. 23. 20:16
Próbálj meg a saját lábadra állni,albérlet,esetleg barátnőkkel összeköltözve sokkal nyugodtabb életed lenne.
2008. jún. 23. 20:06

Anyukámmal és öcsémmel lakok. Anyának az öcsém a mindene neki mindent elnéz. Engem külön kaszára rakott már jó pár éve. Kb 17 éves koromban a tesóm ötlétére. Mindig neki volt mindenben igaza. És a mai napig is így van. Pl ha kimegyünk vásárolni olyan mintha minen normális lenne aztán hazajövünk én váűsárlásomat kiszámolja hogy mennyivel "tartozok" és azt behajtja rajtam. Ez így megy anno 17 éves korom óta. Nekem jön az árvaságim. Azóta vásárolok magamnak belőle ruhát meg mindent ami kell. De pl amikor dolgoztam anno kocsmában suli melett akkor felém sem nézett hogy pl hoz ebédet stb. (egész napoztam reggeltől estig és akkor nála volt minden pénzem kivéve a fizumat)

Szeretnék normálisan élni mint mindenki más. Szeretnék megbeszélni vele mindent. De nem lehet mert jön tesóm és mindenbe bele szól. ( 21 éves lesz a tesóm) Ha elmondok vmit anyának akkor ő egyből továbbadja tesómnak és kigúnyol. Mással mindenkivel jól kijövök csak a saját családommal nem. Ez nekem olyan rossz. Hogy lehetne javítani a kapcsolaton? Apukám meghalt még 16 éves koromban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook