Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯
736. Mandarin 85 (válaszként erre: 734. - Lakiandi)
2012. febr. 9. 08:52
Neked biztos hogy condylomád volt???
735. keszani (válaszként erre: 734. - Lakiandi)
2012. febr. 9. 08:04

sokat olvastam utána és nem írt iylen szintu veszôlyekrol, kezelésekrol. midnenhol azt irják a condylomákrol,h nem veszéylesek (kivéve ha a méhen jonnek ki, mert azokat azonnal eltávolitják)


én inkább azon csodálkozom,h ezt tették veled.


nekem november végén vették észre, akkor lett hpv teszt, és kaptam házi ecsetelot, aztán január elején méhnyakrák szurés és az negativ lett. utána bororvos és másik ecsetelo...ami még azota tart

2012. febr. 8. 21:44

Sziasztok!


Kicsit meglepődve olvastam itt a beszélgetést. Nekem is voltak szemölcseim, egy nagy jött ki, ami két hét alatt lett hét darab.

Amikor a nőgyógyász megvizsgált, azonnali csonkolásos műtétet javasolt. Eltávolították a teljes külső-belső nemi szerveket, a vénuszdomb nagy részét is, és még a végbélnyílás előtti részből is kivágtak. Két hónapig voltam vele kórházba.

Rá egy évre már méhnyak rákkal műtöttek, teljesen kipakoltak. Utána a vastagbélben is találtak elváltozást.

Nekem a doki azt mondta, ha tovább várok, nem tudnak megmenteni.

Azokat a szemölcsöket, amiket csak így kezelgetni kell nálatok, milyen időközönként vizsgálják? Én december közepén- mikor kiderült- alig bírtam kibulizni, hogy karácsony után kelljen befeküdnöm. Nem veszélyes ez?

733. keszani (válaszként erre: 732. - Mandarin 85)
2012. febr. 8. 20:36
lehet a levegőbe van. sztem míg ennyire rossz idők vannak addig nehezen fogunk kimászni belőle
2012. febr. 8. 20:21
Hello lányok!!! Ma voltam dokinál rákszűrésen és közben sajna megint találtak egyett .2 hétig semmi és most megint :(((( de azt mondta hogy éppen csak látszik olyan lapos :(( nem hiszem már el..sosem lesz vége :(( annyi vitamint eszek heti 3 szor sportolok ma voltam a házi orvosnál elmondtam hogy milyen vitaminokat szedek erre ő is azt mondta hogy ennél többet nem tudok megtenni az immunrendszeremért.de akkor miért gyenge??ezt nem értem :((
731. Veronika27 (válaszként erre: 730. - Keszani)
2012. febr. 8. 19:03
Nem szabadultam meg tőle, csak igyekszem elkerülni, nem gondolni rá, megpróbálni hasznossá tenni magam...
730. keszani (válaszként erre: 729. - Veronika27)
2012. febr. 8. 16:06
gondoom akkor Te is átestél ezen. és hogy szabadultál meg tole?
729. Veronika27 (válaszként erre: 728. - Keszani)
2012. febr. 8. 14:08
Az szar, a depi is akár a stressz, sőt talán mégrosszabb...Sajnos át tudom érezni a problémádat!
728. keszani (válaszként erre: 727. - Vitamingirl)
2012. febr. 8. 14:07

köszi szépen, ki fogom probálni az ecetes borogazást (gondolom fülpálcikával jo ha kenegetem), de sztem elobb elhasználom az aldarát, ami még hátra van (még a jovo 7re van) aztán ezt, és ha em jonne be akkor megint bororvos.


az a helyzet,h nem vagyok stresszes tipus, hanem depis vagyok, de 2-3 havonta 1x vagyok csak padlon kb. és az nemrég ekovetkezett, szoval egy darabig jol kell lennem :D

2012. febr. 8. 00:26

Te még nagyon fiatal vagy, úgyhogy aggodalomra semmi ok. Valószínűleg magától is elmúlnak majd a szemölcseid. Csak arra koncentrálj hogy az általános egészséged rendben legyen. Ez az egy hónapig tartó megfázás kicsit aggasztó. Szedjél vitaminokat, egyél minél több nyers zöldséget, gyümölcsöt. A magas kockázatú hpv miatt rendszeresen menj el a rákszűrésre, ezzel 100%-ban megelőzhető a nagyobb baj.Annak csak örülhetsz ha az eredmény negatív, mert ez azt jelenti hogy kóros elváltozást nem okozott nálad a hpv. Ahhoz ui legalább 8 - 10 évnek kell legalább eltelnie míg a vírus arra hajlamos nőknél rákot alakít ki. Lekaparni viszont ne engedd, mert a két látható szemölcsödből egy kettőre 200 lesz.

A szemölcsök nekem is ugyanúgy a hüvely nyílás körül helyezkedtek el. Én rákentem az aldarát, nem kellett volna, mert teljesen cafatosra marta a húgycső nyílás környékét, és ráadásul ezek a hegek meg is maradtak. Szóval ezt nem tanácsolom másnak. Az ecetes kezelést egész nyugodtan alkalmazhatod ott is, kb. 2 - 3 nap az egész. Arra kell ügyelni hogy csak a szemölcsöket marja le, ha már az ép bőrt csípi le kell szedni az ecetes borogatást és másnap folytatni. Az a jó az ecetben hogy óvatos használattal csak a szemölcsöt marja le, az egészséges bőr épen marad, és ráadás képpen a szemmel addig nem látható szemölcsöket is láthatóvá teszi. Amikor látod hogy a szemölcsök helyén már csak sebek vannak, arra rögtön menjen az ezüst kolloidos vatta pamacs, máskülönben a vírusok megfertőzik a környező egészséges bőrt és nem csináltál mást, mint áttelepítetted őket egy új helyre.

Az immunrendszer tartós gyengeségét a stressz is okozhatja, úgyhogy az is sokat segít ha nem idegeskedsz. Egy kis sportolás nagyon jó stresszoldó. A másik tényező a helytelen táplálkozás. Ilyen helyzetben nagyon sokat segít a hús ételek elhagyása egy időre. Amikor ugyan is húst eszünk, az immunrendszerünk erre úgy reagál, mintha vmilyen fertőzés került volna a szervezetbe, és teljes erővel arra koncentrál, ahelyett hogy a valós problémával foglalkozna.A húst pőtolhatod gombával, ami egyébként a legjobb étel rákmegelőzés céljára. Zöldségek terén pedig a káposztafélékre kell a hangsúlyt fektetni, mert azok a szemölcsök elmúlását elősegítik ill. későbbi kiújulásukat is akadályozzák. Nekem pl. egyik kedvencem a káposzta juice almával meg sárgarépával. A múltkori vitamin listából kifelejtettem a folsavat, ami lényegében benne van minden B-multiban, de célszerű annál egy kicsit nagyobb dózisban szedni a szemölcsök elmúlásáig. Én 1200 mcg-ot szedtem akkoribban naponta 1000 mcg B12-vel, ami a felszívódását segíti.

Rajtam nem az orvosok, vizsgálatok segítettek, hanem az hogy jobban odafigyelek az egészségemre.

Ezt tudom csak javasolni mindenkinek.

726. keszani (válaszként erre: 725. - Vitamingirl)
2012. febr. 7. 10:51

koszi a tippeket, akkor beszerzem a felsorolt vitaminokat is.

azért félek azalmaecetes borogatástol, mert nekem a huvely bemenetnél van és ha jolnéztem már a hugycso nyilásnál is :S ott is lehet kezelni vele?

ezust kolloidot egy ideig használtam candida kura alatt, sot sokszor nátha megelozésére, de idén nem akart még segiteni :S még mindig picit náthás vagyok, alssan 1 honapjalehet azét ragaszkodnak hozzám. sajnos az immunrendszerem 70 százalékos csak, nemoská megint megyek immunologushoz ez miatt éves vérvizsgálatra, kiváncsi leszek az eredményre.

én voltam noinél, anno megcsinálta a HPV tesztet is, ami egyértemuen magas kockázatuakra pozitiv lett (akkor már voltak condylomáim is), 1 honapra rá voltam rákszurésen az viszont negativ lett. most akkor mi van? v milyen kivizsgálást kérjek? teljesen segítokész a noi, és anno azt mondta ezek elmulnak, mert nagyon picik, Wartecot kaptam anno, de az a 2 álladndo volt. majd elfogyott a krém és mentem bororvoshoz, aki nem nyul hozzá, mert nagyon bent vannak. adott aldarát, és állítísa szerint ha ezzel nem mulik akkor kaparni kell.


valaki segitsen már,h milyen kivizsgálást kérjek ez ugyben, én SK-ban élek.

725. vitamingirl (válaszként erre: 718. - Keszani)
2012. febr. 7. 01:26

Azzal kezdeném, hogy a hagyományos orvoslás engem cserben hagyott. 2 év szenvedés után aztán elkezdtem mindenféle természet gyógyászattal kapcsolatos könyveket, cikkeket olvasgatni és elmondhatom sok kudarc után de végre megtaláltam a megoldást, ami nálam is működött. Sajnos el kell szomorítsalak, de két gyümölcs naponta nem elegendő felkészíteni az immunrendszeredet a vírusokkal szemben. Én már évek óta naponta kb. 2 kiló biozöldsébgől, gyümölcsből készült levet iszok. A bolti dobozos levek nem jók erre. Persze amíg a szemölcsökkel bajlódtam, addig ezt ki is kellett egészítenem vitamin tablettákkal és egyéb étrend kiegészítőkkel (napi min. 5 gr C-vitamin, 100 mg B-komplex,nagy dózisú A vitamin béta karotin formályában, 100 mg cink és ami a legfontosabb lizin, ami állítólag a leghatásosabban segíti az immun rendszert a vírusokkal szemben). Ennek köszönhetően a bőr mélyebb rétegeiben lapuló legtöbb szemölcs magától elmúlt, a többit, ami jól láthatóan kiemelkedett a bőrből 5%-os almaecetes borogatással tüntettem el, ami szinte fájdalom mentesnek mondható a többi savas kezeléssel ellentétben, amivel a bőrgyógyász "kényesztetett" számtalan alkalommal minden eredmény nélkül. Eleinte azért ki-ki újult egy-egy makacsabb szemölcs, de erre az egyik nőgyógyásztól tuti tippet kaptam: ezüst kolloiddal átitatott vatta pamacsot javasolt a szemölcs helyén keletkezett seben tartani, és ez tényleg meghozta a várva várt eredményt. Azóta (lekopogom) egy se jött újra elő.Ennek közel 3 éve.

Ami az oltást illeti megbízható orvossal kell előtte konzultálni és persze rengeteget utána olvasni, mert sajnos az orvosok legtöbbje a zsebét nagyobb tiszteletben tartja mint a páciense életét. Az eddigi tapasztalatok szerint még 26-27 éves korig ajánlott lehet a vakcina erős immunrendszerű beteg esetén, aki nem allergiás azokra az alkotó elemekre amit az oltóanyag tartalmaz. Viszont 27 év felett, ill. akár egy kis megfázással rendelkező fiatalabb beteg esetén is az oltással éppen az ellenkező eredmény érhető el, vagyis megbetegíti a pácienst, ahelyett hogy védettséget alakítana ki.

Azt mindenféleképpen jó tudni az oltás felvétele előtt hogy melyik hpv vírussal vagy már fertőzött, mert ha ugyanazzal, ami az oltóanyagban is van, akkor az csak pénzkidobás az ablakon. Az oltás megelőzésre szolgál nem gyógyításra. A gyógyulást csak a saját immunrendszeredtől várhatod, semmi mástól.


Hogy mi hozhatja ki újból a kondylomákat az személyenként változó, van akinél már egy kisebb megfázás is, de erősebb szervezetűeknél ehhez egy nagyobb műtét, koplalás eredményeként bekövetkező fogyás kell, de az ismerőseim beszámolói alapján biztosra veszem, hogy egy terhesség mindenféleképpen újból előidézi, ilyenkor ugyanis az immunrendszerünk a magzat védelme érdekében természetes módon alacsony szinten működik.

724. keszani (válaszként erre: 723. - Veronika27)
2012. febr. 6. 18:07
ok, köszi a tanácsot, utána nézek :D
723. Veronika27 (válaszként erre: 718. - Keszani)
2012. febr. 6. 15:47

Szerintem olyan immunerősítőt kellene venned, ami minden vitamint meg ásványi anyagot tartalmaz, mert a C vitamin jó, de nem elég.

Nézz utána a kolosztrumnak, felsorolják mik ellen hatékony, vagy pedig valami bio webáruházban keress valami olyat, amiben minden benne van.

722. keszani (válaszként erre: 721. - Mandarin 85)
2012. febr. 6. 11:31
ezt neked kell elonteni. ebbe sajnos én nem tudok tanácsot adni. Te tested, mindnenek lehet kovetkezménye, és azt is neked kell vállalni
721. Mandarin 85 (válaszként erre: 720. - Keszani)
2012. febr. 6. 09:17
Nem .én csak heti egyszer jártam ecsetelésre.nekem nem is írták föl ezt a condylt!! le ecseteltek és kennem kelett neogranormonnal.ennyi!!de nekem is vot bőven!! szerdán megyek megint rákszűrésre!!nem tudom mit csináljak.menjek és csináltassak e tesztet meg meg adassam e be az oltást! mit tanácsoltok ???
720. keszani (válaszként erre: 719. - Mandarin 85)
2012. febr. 5. 21:24
Te kented grepi cseppel?
719. Mandarin 85 (válaszként erre: 716. - Vitamingirl)
2012. febr. 5. 20:52
Nekem már elmúltak a szemölcsök!! de nem szeretném vissza kapni őket!!és most tulajdon képpen azt nem értem hogy milyen szinten kell hogy legyengüljön az immunredszerem ahhoz hogy ezek vissza jöjjenek?mert pár napja lázas voltam meg náthás és rajtam volt a para hogy ki jön megint!! de szerencsére nem jött!!!eddig még!!
718. keszani (válaszként erre: 716. - Vitamingirl)
2012. febr. 5. 11:19

az lehet,h 9-12 éves kislányoknak ajánlják az oltást, viszont nem 1x volt hír,h komoly mellékhatásai lettek később.


személy szerint én is beadatom magamnak a közeljövőbe csak muljanak el. mert amit ezekkel megszenvedek már szörnyű. szoval ha csak reményt ad az elmulásra már jo, főleg,h most fél áron lesz április közepéig a silguard védőoltás.


de ha van vmi trükköd amivel segithetem a gyogyulást szivesen venném. most aldarát használok rájuk 2 hete. 2 kis condylomám volt akkor, mult 7en ez megszaporodott 4-5-re, de beteg voltam, most megint csak 2 van, az állando 2. gyümit eszek napi szinten 2-t legalább, 1000mg-os c vitamint, probiotikumot. mit tegyek még????

717. keszani (válaszként erre: 715. - Mandarin 85)
2012. febr. 5. 11:10
deigen, kimutatja,h benned van v sem, de a vakcina értelméről nem kapsz egyértelmű választ. sokan azt monják,h van értelme beadni, sokan edig azt,h csak pénz kidobás
2012. febr. 5. 00:53
Sziasztok! Természetesen minden kérdésre van egyértelmű válasz, csak a hozzáértő szakembert kell kérdezni. A védőoltást csak olyan személynek érdemes beadni, aki szexuális kapcsolatot még nem létesített. A vakcina kifejlesztői nem akármiért javasolják 9 - 12 éves kislányoknak beadatni. Aki persze ragaszkodik hozzá késsőbb is megkaphatja, amennyiben nem mutatható ki nála a fertőzés. A védőoltás a hpv 6,11,16 és 18-as típusai ellen nyújt védelmet. Ha valaki ezekkel már fertőződött, mutatkoztak a betegség tünetei, annak már fölösleges az oltást kérnie, mivel a tünetek elmúlását követően az immunrendszer már képes ezekkel a vírusokat szemben fellépni. A vakcina azonban nem nyújt teljes védelmet, mivel a hpv-nek több mint 100 fajtáját azonosították eddig, és a kutatások folytatódnak ... A tünetek elmúlását követően elvégzett hpv teszt csak egy újabb pénzkidobás az ablakon, mert ha nincsenek szemölcsök vagy elváltozás a méhnyakon az eredmény elég nagy valószínűséggel negatív lesz, annak ellenére hogy a vírus továbbra is jelen marad a szervezetben, csak inaktív állapotban arra várva hogy az immunrendszer gyengüljön és újra támadhasson. Ebben leginkább a bárányhimlőhöz tudnám ezt a vírust hasonlítani, ami úgyszintén a szervezetben marad ha már egyszer valaki megfertőződött vele és később övsömör formájában jelentkezhet. Véleményem szerint a legokosabb amit tehetünk egy hpv fertőzés leküzdése után az hogy odafigyelünk az egészségünkre. Helyes táplálkozással, a káros szenvedélyek elhagyásával akdályozható meg leginkább a betegség visszatérése.Remélem ezzel a hozzászólással sikerült kicsit a dolgot világosabbá tenni! :)
715. Mandarin 85 (válaszként erre: 712. - Keszani)
2012. febr. 4. 15:30
hogy hogy nem kapok egyértelmű választ??miért a teszt az kimutatja nem?
714. keszani (válaszként erre: 713. - Szaloncukorrr)
2012. febr. 3. 21:13
nah, igy legyen :D
713. szaloncukorrr (válaszként erre: 711. - Keszani)
2012. febr. 3. 19:34
Huh, a hozzászólás óta javultak a dolgok nagyon sokat! :) Ma voltam dokinál, elvileg már csak egyet látott, meg a duzzadt bőröm, azt az egyet lefagyasztotta és le is ecsetelte. Egy hónap múlva megyek megint, akkor is megnézi, hogy tényleg eltűntek-e. Valószínű igazad van, és az volt az utolsó nagy lökés mikor ennyire kijöttek. :)
712. keszani (válaszként erre: 710. - Mandarin 85)
2012. febr. 3. 12:11
ahogy gondolod, de szerintem egyértelmu választ nem kapsz...annyira megoszlik az emebrekben. amugy én is beltom magam az fix...márcska a condylomák miatt is
711. keszani (válaszként erre: 709. - Szaloncukorrr)
2012. febr. 3. 12:08
jesszusom..a lerásod szerint nagyon sajnálom,h idáig fajult nálad. de nem lehet,h ez az utlso lokése neki? miota szenvedsz ettol? doki nem mondott rá smmit? nekem aldara van, miota kenem fáj, és jobb elo még 3 (eddig állando 2 volt). de állítolag ez a legerosebb. nekem mondta a borrvos,h mivel nagyon bent van (majdnem kozvetlenul a huvelybemenetnél) kezelni nem tudja, csak sebészi uuton eltávolitatni ha nem segit a krém...viszont az meg max 16 hétig lehet használni...a 2.nál járok...rmeélem lesz vmi eredménye...és neked is...nagyon remélem,h jobban leszel.
2012. febr. 2. 09:17
Sziasztok.nekem kb 2 hete elmultak arra gondoltam elmegyek és csináltatok egy hpv tesztet és ha negatív lenne akkor be adatnám magam az oltást!!Mit gondoltok erröl?iszonyatosan rettegek hogy ne hogy visza jöjjenek .sportolni járok heti 5ször mindennapomat a vitaminokkal kezdem de még is rettegek hogy vissza jönnek.ami azért gáz mert külföldön dolgozom és kint nem szívesen mennék el ezzel orvoshoz.
709. szaloncukorrr (válaszként erre: 708. - Keszani)
2012. jan. 29. 21:01

Én Grape Vital grapefruitmag kivonatot és WPG Maximmun nevű kapszulát, ami béta glükánt tartalmaz. Mellette folyamatosan iszom a különböző immunerősítő, vírusölő gyógyteákat pl.: citromfű, csipkebogyó és gyömbér, kakukkfű, mezei zsurló, körömvirág, cickafark.


Az én szemölcseim iszonyatosan eldurvultak, úgyhogy kénytelen voltam ismét a Condyline-nal kezelni, nem kellett volna!!! Ha láttál még gusztustalant, amit az művelt velem... úgy néz ki az alfelem, mint a legeslegdurvább horrorfilmek eltorzult szörnyei... a kezelt terület kifehéredett, hurkásra feldagadt és most már zöld színben játszik.


Annyira de annyira fáj, hogy nem tudom elmondani, minden mozdulat egy kínszenvedés és még csak nem is látom, hogy mikor lesz vége. Ha a fagyasztás meg a többi még ettől is jobban fáj, akkor inkább levágatnám az egészet úgy ahogy van...

Iszonyat! És az a durva, hogy amúgy jól vagyok fizikailag nagyon, sztem pörög az immunrendszerem, de a vacak szemölcsök és most már a nagyon brutális bőrgyulladás nem múlnak el!


Bár mindenki azt mondta, hogy ez sajnos egy hosszabb folyamat. :S

708. keszani (válaszként erre: 707. - Szaloncukorrr)
2012. jan. 24. 18:57

neeem, tipizálás megvolt, teszt is. ez vmi párhuzamos dolog, h ha van condyloma akor erre is kéne levenni...de mindegy :D


én is a condylinet mondtam neki, h a párom azt kapta, de itt SK-ba nincs...ez maradt csak...uh...fájdalmas:S remek..majd igyekszem


Te milyen immunerősitőt szedsz?

707. szaloncukorrr (válaszként erre: 706. - Keszani)
2012. jan. 24. 18:05

Örülök, hogy rendben volt, nekem is említette a dokim az Aldarát is, de azt mondta, hogy drága és a Condyline gyakrabban szokott hatni, ez a tapasztalata. Nem mentem vissza még hozzá, mert nagyon sok pénzbe kerül, és még magánrendelésen is két órát vártam, mert elcsúszott az időpontokkal.


Tényleg úgy tűnik, hogy hatnak a cseppek, de azért nem kiabálom el. Holnap még veszek egy immunerősítő cuccot, azt is beveszem hozzá, valamint visszatérek végre a jól bevált no cukor, no liszt, no tej diétámra. :)


Ja, a bőrgyógyászom azt mondta, hogy nagyon igyekezzek meggyógyulni, mert az orvos által végzett eltávolítások mind nagyon fájdalmasak!!


A vért talán a HPV tipizálásra, vagy víruskimutatásra vette le, nem? Nem tudom, nekem nem vettek, mert azt mondta, hogy teljesen felesleges 5000 Ft-ért tipizáltatni, mert akkor sem tud más kezelést, mint ez. :D

❮❮ ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook