Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯
2012. ápr. 23. 20:44

Sziasztok! Régóta olvasgatom a fórumot, de csak most írok először. Szeretném veletek megosztani tapasztalataimat a hpv-vel kapcsolatban, talán valakinek tudok vele segíteni. Kb. másfél éve kezdődött, amikor is észrevettem magamon egy apró szemölcsöt. Persze megijedtem, egyből feltűnt, hogy ez nem normális dolog. Ezután olvastam a hpv-ről (ahol azt írták, hogy nem csak nemi úton terjedő vírus, gyakorlatilag bárkitől és bármikor elkaphatjuk, még nem élő szervezettől is), így már biztos voltam benne, hogy nekem ez van. Persze a szemölcsök szaporodtak.

Megmutattam ezt a nőgyógyásznak, aki elég tanácstalan volt ebben a témában, azt mondta nem biztos hogy ez hpv, de írt fel Condyline oldatot, amivel ecseteltem. Említésre méltó eredményt nem értem el. Megint visszamentem az orvoshoz, megint Condyline, eredmény semmi. Viszont engem már egyre jobban zavartak ezek a tünetek, hiába nem éreztem sem fájdalmat, sem viszketést, mégis a tudatomban benne volt, és lelkileg igen megviselt. Már-már azt éreztem, hogy undorodom magamtól. Aztán ezelőtt 1 héttel ismét meglátogattam az orvosomat, aki végül csak rábeszélte magát, hogy szedjük le azt a 3-at, amit ő lát (merthogy több volt), mert azok nagyobbak, a kicsikkel meg higyjem el, hogy nem tud mit kezdeni, mert a kicsiket nem lehet levenni. Nyilván az ember hisz az orvosának és bízik benne, megbeszéltük hogy következő héten egy altatásos műtét során leveszi ezt a 3 szemölcsöt. Hirtelen nagyot néztem, hogy miért kell ehhez elaltatni, de gondoltam ha az orvos mondja akkor úgy van jól.

Aztán teltek a napok, de valahogy nem tudtam megbékélni az altatás gondolatával. Felkerestem egy bőrgyógyászt, aki nem értette, hogy emiatt miért akarnak engem elaltatni, ő fél óra alatt leszedi az összeset. Így is lett. Nem mondom hogy nem fájt, de ez elviselhető volt, és így is inkább vállaltam ezt, mint az altatással járó kellemetlenségeket. A következő 2-3 napban pihenésre voltam ítélve, mivel ez nagyon érzékeny terület, de szépen gyógyulnak a sebek. Azt mondta a doki, hogy nincs rá semmi garancia, hogy nem fognak újra megjelenni ezek a szemölcsök, de ezzel az eltávolítással csökken a vírusszám a szervezetben, és talán szerencsém lesz. Írt fel 2 doboz Isoprinosine tablettát napi 3x2-es szedésre, és nagyon rámparancsolt hogy beszedjem.

Úgy érzem jól döntöttem, hogy nem vállaltam a kórházi műtétet.

Azért írtam le ilyen részletesen a történetemet, mert talán van köztetek olyan, akinek tudok így egy kis lelki segítséget nyújtani, már csak azzal is, hogy mindegyikőtök tudja azt, hogy nincs egyedül a problémájával, sajnos nagyon sok nő szenved ettől. Ki jobban , ki kevésbé. Nem akarok tanácsokat adni, hiszen mindenki más, és mindenki másban hisz. De saját példámból okulva, bátran merem ajánlani ezt a gyors és hatásos megoldást.

Jobbulást kívánok mindenkinek és szép napokat!

795. keszani (válaszként erre: 794. - Mandarin 85)
2012. ápr. 23. 18:52
3 honap kell ahhz,h azt mondhasd,h meggyogyultl...de j uton haladsz :D
2012. ápr. 21. 13:20
Sziasztok!!! Ma van pont 2 hónapja hogy nekem nem jöttek vissza szerintetek kezdtehetek örülni???csak mert szeretném be adatni az oltást!!! de a dokim azt mondta csak akkor kaphatom meg ha nincs bennem a vírús!!! Mondjuk vitaminizom magam mindenap!!! c-vitamin és multivitamin!!! szerintetek?
2012. ápr. 17. 10:38
Sziasztok, ma kaptam meg az eredményt. 16 os rizikófaktoru...... Nem örülök neki. Májusban újra kontroll, rákszűres....
792. keszani (válaszként erre: 791. - Liza5225)
2012. ápr. 16. 17:59
hol bent?
2012. ápr. 16. 12:29
Sziasztok!én ma voltam nőgyógyinál,szemölcs porblémával.Felirta a Condyline oldatot,de ugye ez külsőleg van.de nekem belül is vannak csomok,és arra akor mit használjak?ha vki tud segíteni ebben irjon.Köszönöm!!
2012. ápr. 6. 15:06
Nagyon köszönöm a válaszokat! Az az igazság, hogy már nagyon fájnak és már nem csak a hüvelynél hanem tovább terjedt a végbél nyílásig. 3 napja lett lekezelve megint condy-val és olyan fura dolgot észleltem.. a hüvely és a végbél nyilás fele mintha szét nyílt volna hátra fele.. nemtom hogy mi ez... ki vagyok.
789. keszani (válaszként erre: 787. - Kardashian)
2012. ápr. 5. 14:08

Szia!

sajnálom,h neked is át kell élned ezt.

DE mindennél fontosabb,h vigyázz az immunrendszeredre és ahogytudod erősitsd. mindenképpen ajánlatos a C vitamin, leglaább 1000mg-osat naponta. de a B, E vitamin se árt, cink. én is novembertol kinlodom ezekkel, hál istennek nekem csak 3 kicsi van, de az állandoan. nagyon stresszeltem miatta, páromnak is kijottek, vagyis egyidoben jelentek meg rajtunk. O is én is wartecot kaptunk eloszor. nekem tuntek el, majd ismét felerosodtek. páromnak szépen multak, majd condyline-t kapott, azzal szinte teljesen eltuntek. 2x volt fagysztáson, szépen gyogyul neki, de a bororvosa azt ajánlotta,h ha 3 héten belul nem mulik el, akkor urologus leszedi neki, helyi érzéstelenitéssel pillanatok alatt.

Nekem a wartec után bororvoshoz mentem (az elobbit noi irta fel és elkuldott bordokihoz ha nem mulik), ahol aldarát kaptam...hát az oylan volt, mint halottnak a csok...majd 1 honap mulva vissza és ismét wartecot, de ezt már ugy kértem, mert kozben megjártam az immunologusom is, aki vért vett és megállapitotta,h a virusokkal szembei ellenálloképességem nagyon gyenge ezért irt fel immunerositot. most kenem magam wartec-kal és szemem az immunerositot. leegyeztem a bordokival,h mig az immunerositot szedem hadd kenjem magam és ha nem mulik csak akkor megyek vissza noihez,h leszedje nekem sebészi uton.

február végéig nagyon sokat gondoltam ezekre a kis vendégekre, minden reggel-este néztem...aztán rájottem,h feleslegesen starpálom magam és huzom fel magam ezek miatt... max leszedik éa lesz ami lesz. és már alig látszanak...lekopogom, de remélem igy folytatják az eltunésuket.

tudom,h nehéz nem rá figyelni, koncentrálni, de hadj fel ezzel. légy vidám és csinálj ugy, mintha nem is lennének ott.

az eltávolitásuktol sztem se félj, nem hinném,h nagy cucc lenne...inkább minél elobb tulesni rajta ha nagyon elszaporodtak. éééés vitamin-vitamin-vitamin-pozitív hozzáállás.

788. Veronika27 (válaszként erre: 787. - Kardashian)
2012. ápr. 4. 14:23

Szia!

Hát ha már így jól megjártad, az most a legfontosabb, hogy erősítsd az immunrendszered!

Gyógyszer helyett természetes anyagokkal, mint az olajfalevél-kivonat, grapefruitmag cseppek, multivitamin készítmények, stb.!

Műtéttel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim, de valószínűleg eltávolítják és annyi, szerintem attól nem kell félned! Olvasgass vissza itt a fórumon, már írt ide olyan, akinek volt! Legalábbis azt hiszem, hogy ebben a fórumban volt, de ha mégse, írd be itt jobb felül a keresőbe, hogy hpv és kiadja a többi fórumot is!

2012. ápr. 4. 02:09

Sziasztok!


Én 17 éves lány vagyok, pár nap múlva 18. 2011 október-november körül észleltem magamon ilyen furcsa ,, kinövéseket,, de előszőr azt hittem hogy talán a borotválkozás miatt valami bőr irritáció lehet. Nem tulajdonitottam akkor még semmi nagy dolgot. Ám de egy hónap múlva ugyan olyan volt a nemszervem körül. Semmi nem változott. Anyukámnak nem mertem szólni és akkor még soha nem is voltam nőgyógyásznál. Húztam a dolgot.. próbáltam sajátos módszerrel kezelni hátha rendbe jön, nem nem volt eredmény ( körömvirág kenőccsel kenegettem). Úgy érzem, nagyon rossz lépés volt hogy nem mentem el azonnal vagy nem szóltam előbb édesanyámnak. Lehet nem ez lenne..

Január 24-én mentem nőgyógyászhoz, ám mivel a rendelési idő már lejárt és én nem tudtam hoyg hánytól hányig van, majdnem haza küldtek a nővérek. Szerencsére megkérdezték mi a panasz. Elmondtam a szemölcsös dolgot - jollehet még rá is tettem azzal , hogy azt mondtam hogy nagyon fáj, de ha nem tettem volna nem vizsgáltak volna meg. Lényeg a lényeg másfél órás várakozás után jött egy orvos aki megvizsgált - sőt csak megpillantotta a nemiszerevem és azonnal mondta hogy ez HPV. Akkor már abban a stádiumba volt amikor ilyen karfiol szerü volt mindenhol...A citologiai eredményem P3-as lett ami azóta sem változott. Ecsetelőt irtak condyline-t, meg fel irta az isoprinosine-t de rosszul voltam tőle és abba kellett hagynom. Kb kéthete voltam ismételten, kicsit több reménnyel mint előtte, de mind hiába..Hiába ecseteltem ahogy kellett, hiába nem éltem nemi életet a párommal, hiába vigyáztam magamra, most már a nagy ajkaimon is megjelentek nem beszélve a hüvelyfalamról és a méhszájamról. Április 17-én kapom meg a tipizálás eredményét... Félek nagyon. Majd ez után konzultáljuk az idő pontot a műtéthez. Én tudom hogy előbb kellett volna orvoshoz fordulnom, de ez van és tudom hogy ez az én bajom. De komolyan, Hogyan lehet igy normálisan tanulni, szórakozni, vagy akármi?? Nekem nagyon nem megy pedig most igazán fontos lenne mert májusba vizsgázom. Egyébként a nőgyógyászom azt mondta meg jön a tipinek az eredménye és májusba vagy juniusba megműtenek. Hogy fog kinézni ez a műtét? mit fognak velem csinálni? Meddig kell lábadozzak? Előre is köszönöm ha valaki esetleg felvilágositana, hogy mi a helyzet ilyen esetben. :(((( Köszönöm szépen!

786. keszani (válaszként erre: 785. - Pahet a vadász)
2012. márc. 19. 18:51
egyszerűbb ha tőle kérdezed meg
2012. márc. 18. 20:27
Sziasztok, szeretném kérdezni, hogy a isoprinosine tablettát csak bőr és nemi gondozóban írják fel, vagy a sima háziorvos is felírja?
784. keszani (válaszként erre: 781. - Szabina1988)
2012. márc. 18. 19:57
mivel pesti vagy ajánlom a hpv centrumot, ahogy alább irtam én nem votlam de ott biztos értenek hozzá
783. keszani (válaszként erre: 780. - Dzadzi)
2012. márc. 18. 19:55

Szia! ugy irom csak azt amit fogok,h én is átmegyek rajta. nekem novembertől vannak szemölcseim. a páromnak is lett 1, mivel ovszert nem használunk fogamzásgátlo tabi miatt.

a páromon a bőrorvos megállapitotta,h condylomája van, erre kapott először wartec ecsetelőt majd condyline-t és most fagyasztja neki.

az én nőim először wartecot adott, majd elküldött bőrdokihoz, aki aldarát irt fel és mivel nem használ most megint wartecet használom.

az én vizsgálat9omért nekem fizetnem kellett, de én szlovákiába élek. a páromnak egy fillérébe sem került sem a kezelés sem a bőrorvosi vizsgálat. ő magyarországi.

vannak hpv centrumok, nem tudom,h fizetni kell-e de nem hinném,h többezer forintot kérnének érte.

és igen, nem urologusra tartozik ez, inkább bőrorvot látogasson meg.

782. Bosziii
2012. márc. 18. 17:21
Népbetegség!"őt" okolják a méhnyakrák kialakulása miatt. Nekem volt... már elmúlt. Megműtöttek. P3-as citó, végül méhszájsebbel operáltak (lézeresen).
2012. márc. 18. 17:17

Sziasztok!


23 éves vagyok, 2010 májusában diagnosztizálták nálam a HPV 18-as genotípust. Az azt követő 6 hónapban Isoprinosin-t szedtem, illetve beadattam magamnak a 3 Silgard oltást. Sajnos a mai napig nem tudta az immunrendszerem leküzdeni a vírust, és már elváltozás is van a méhnyakamnál, ami miatt conisatio-s műtétem lesz hamarosan.


Az utóbbi másfél évben a torkomban és a szájüregemben is változásokat tapasztalok. Például nem tudok egy mesét végigolvasni már a kisöcsémnek, mert berekedek. Mivel a HPV 50%-ban felelős lehet a torokrákért is, ezért azon gondolkodok, hogy ez lehet a baj. Volt valaki esetleg Budapesten torokrákszűrésen vagy HPV vizsgálaton? Tudnátok ajánlani rendelőt vagy orvost, akihez bizalommal mehetek? Sajnos az utóbbi két évben nagyon sok nőgyógyásznál voltam a HPV miatt, mindenhol mást mondtak. Volt, ahol észre se vették, hogy komoly gyulladás van a méhnyakamban, és nehezen tudok már megbízni az orvosokban.


Köszönöm előre is!


Szabina

780. dzadzi
2012. márc. 17. 16:58
21 éves lány vagyok és egy hónapja állapították meg nálam a HPV 6 típusát. Kaptam hüvelykúpot, a nőgyógyász ezen kívül javasolta, hogy oltassam be magam a vakcinával, hogy még inkább kiküszöböljük a betegséget. A párommal (más fogamzásgátlási módszer miatt) nem használtunk óvszert, így nagy a valószínűsége, hogy elkapta tőlem. A kérdésem az lenne, hogy milyen vizsgálatot kellene elvégezni rajta, ahhoz, hogy kiderüljön megfertőztem-e vagy sem? Ezt a vizsgálatot ki végezné el, milyen költségei vannak? Ezenkívül a férfiaknál tünetmentes, így kezelési módszer nincs is, hogy ha én meggyógyulok, akkor ne fertőzzön vissza, mert még ha óvszert használunk, sem nyújt 100%-os védelmet, ha jól tudom. A párom elment urológushoz, hogy érdeklődjön ez ügyben, de onnan "elhajtották", mondván ezzel nem ők foglalkoznak, pláne, hogy az állam nem támogatja a férfiak kezelését, vizsgálatát. Egy vizsgálatkérő lapot kapott a mikrobiológiai diagnosztikai intézetbe, ahol ezt elvégzik neki (elvileg), önköltségre. Felmerül a kérdés bennem, bennünk, hogy ha tudják, hogy népbetegségről van szó, és vannak olyanok, akik szeretnének védekezni ez ellen, hogy ne fertőzzünk tovább senkit, illetve, hogy egymásnak se adogassuk át ezt a betegséget, akkor miért ilyen nehéz segítséget kérni és kapni!? Válaszát előre is köszönjük!
779. Mandarin 85 (válaszként erre: 778. - Vendég)
2012. márc. 3. 09:02
Szia!!! És ha velekinek már beljebb van nem csak kint!! Mert nekem ppéldául ott volt!! (most nincs,hála a jó istennek) de ha vissza jönne!!nekem teljesen a bemenetnél volt!!és az ezüst koloidot is rákentétek vagy ittátok?
778. Vendég
2012. márc. 2. 12:36

Próbáljatok utánnanézni más alternativ módszereknek is.Nekem is volt és sajnos nem észleltem csak amikor már másnak is tovább adtam. A magam részéről úgy gondolom megérdemeltem, de bántott a dolog és elvittem az illetőt 2 "szakorvoshoz" is.

Az eredmény egy csomó drága, káros és fájdalmas gyógykészitmény volt. Valahogy nem tudtam megemészteni a dolgot s magam kezdtem keresgélni. Sehol nem tudtak igazán hasznos tanácsokat adni, vagyis ahogy ezt értékeltem a PRO és KONTRA fórum beszélgetéseken. Időközben a szemőlcsök mindkettőnknél jókora borsó méretet értek el és egyre csak sokasodtak.

És akkor jött az ötlet. Gyerekkoromtól használtam propolisz tinkturát különféle bajokra és mindig volt otthon nálunk.Tettem egy próbát. Egy kis üvegben 30 ml tinktura volt amit 3 nap alatt el is használtam. Sűrűn 2-3 óránként kenegettem vattával sőt a beáztatott vattát rajta is hagytam.

És a MÁSODIK NAP estefelé elkezdtek szétmálni, egyszerüen a nagyját lesepertem magamról. Még 2 nap és NYOMA SE maradt a szemőlcsöknek. A barátnőm esetében természetesen többet tartott mivel kissé körülményesebb a dolog, de neki is egy hét alatt eltüntek az utolsó nyomok is. Az ő kezelését kiegészitettük ezüst kolloiddal. Ezt a kezelést még egy hétig vittük, csak a biztonság kedvéért. Azóta többet nem jelentkezett pedig már vagy 3 éve annak.

Persze a lényeg, hogy még kapcsolaton belül is legalább 2 évig megfelelően védekezni a ping-pong hatás elkerülése véget.

És ha ezt orvos azt mondaná, hogy nem használ magam csapnám le :). Aki úgy gondolja, hogy eleget szenvedett az tegyen egy próbát.

A propolisz tinktura alkoholos vegyület, de még igy se csipett úgy mind a patikai nekünk előirt készitmények. Sőt én abszolut nem észleltem fájdalomérzetet.

Amiért leirtam az maga a tudat, hogy én is voltam ilyen helyzetben. Kellemetlen érzés és eléggé lenyomja az embert érzelmileg.Főleg a nőket.Sok sikert és ha lenne kérdésetek, csak bátran.

777. Mandarin 85 (válaszként erre: 774. - Keszani)
2012. márc. 1. 20:28
Na ez jó hír,hogy gyógyulsz!!! :) és ez a wartec olcsobb is??én most rendben vagyok remélem így is maradok!!! eddig attol rettegtem hogy mi lesz ha kint ujra ki jön (külföldön dolgozom)?de már lenyugtattam magam hogy akkor kint el megyek dokihoz.megkérdeztem a dokitol hogy kint mit kell mondjak.sajna nem tudok mást!! de az sem megoldás hogy ettöl rettegek folyamat.de azért jó lenne ha kitalálnának rá valami hosszutávut!!
2012. márc. 1. 20:19
775. keszani
2012. márc. 1. 20:03
jah, meg szedek már mellé lizint, béta karotint, cinket, 1000mg c vitamint, a vitamint
774. keszani
2012. márc. 1. 20:00
én visznt most szépen gyogyulok végre, de le is kopogom..kaptam 2 hete wartec-ot megint és ez ugy tűnik tényleg jobb az aladaránál.
773. keszani (válaszként erre: 771. - Nixi_100)
2012. márc. 1. 19:59
az isoprinosine immunerősítő, azért írta ki mert szemölcs akkor jön ki ha legyengül a szervezeted. nem véletlenül irt 5 csomaggal, mivel ez nem antibiotikum,h 6 nap alatt hat és midnennek buccsut inthetsz...sajnos.
772. Veronika27 (válaszként erre: 771. - Nixi_100)
2012. márc. 1. 08:30

Az én hpv-met sem vizsgálták ki, ha a rákszűrésed rendben lesz, akkor nincs miért aggódnod, mert csak gyenge kockázatúd van, ezért is vannak a szemölcsök.

Keress rá a hpv centrumra a keresőben, ott is ugyanígy kezelnek, több doboz gyógyszerrel stimulálják az immunrendszert.

2012. febr. 29. 21:40
Sziasztok! Hasonló problémákkal küzdök én is. Kb 1 éve, hogy kijött az első szemölcsöm, mindig csak egy kis szemölcs jött ki ugyan azon a helyen körülbelül 3-4 havonta. Múlt héten voltam a dokinál megvizsgált talált kettő kis szemölcsöt. Elsőnek egy krémet írt föl a szemölcsökre, amit nem lehetet egy patikában sem beszerezni, még megrendelésre sem… Majd kiírta a codyline oldatot, amit eddig is használtam. Felirt még 5 doboz isoprinosine tablettát, hogy szedjem be két hetes ciklusokban és 3* ismételjem meg a kúrát. Nem tudom, hogy valóban szükségem van erre az 5 doboz gyógyszerre, kicsit sokallom. Nem tudom milyen kockázatú HPV lehet, mert még nem küldött HPV vizsgálatra, csak rákszűrshez vette le a kenetet.
770. keszani (válaszként erre: 769. - Mandarin 85)
2012. febr. 25. 10:03
nah, ez remek hír, gratula :D
769. Mandarin 85 (válaszként erre: 765. - Keszani)
2012. febr. 24. 21:46
Na hali csajok!!! Voltam dokinál!! Megint gyógyult vagyok.:))közben megjött a rákszűrésem ,ott is minden rendben van!!!azt mondja a doki jelenleg nincs hpv !!Megkérdeztem az oltásrol!! azt mondta hogy várjak kb fél fél évet és ha nem jön vissza akkor adassam be!!! remélem most már rendben leszek!!
768. Veronika27 (válaszként erre: 767. - Zsuf)
2012. febr. 24. 11:27

Most nem bántásból írom, de komolyan gondolod, hogy mi ez alapján tudunk bármit is mondani? Mikor még az orvosod sem mondott semmi konkrétat?

Ha a citológiád rendben van, akkor szerintem nincs miért aggódnod.

767. Zsuf
2012. febr. 24. 11:11
Sziasztok!Nagyon meg vagyok ijedve,remélem tudtok segtíteni.Ma kaptam egy levelet a nőgyógyásztól,hogy visszarendelt 3 hónap múlva.Egy hónapja voltma nála.a levélben az áll,hogy citológia rendben.Felhívtam telefonon nagy elkeseredésemben,azt mondta ne ijedjek meg semmi,gond,csak egy sejtemből kevesebbet találtak ezt szeretnék újra megvizsgálni"ilyen szőrösszívűek a citológusaink"...és hogy semmiféleképpen se aggódjak,aludjak nyugodtan.Most akkor ez MI??:(
❮❮ ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook