Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1846. viameda
2020. jún. 10. 22:57

Nekem 4 év alatt most lett először negatív a HPV tesztem...jó ideje mér nem szedtem már semmit, még C vitamint se, nem diétáztam, nem sportoltam...jó példa...😃

Amúgy tavaly beadattam a 3 részes Gardasil oltást, pedig akkor még + voltam (még novemberben is), aztán most semmi, szóval örülök,és bízom benne,hogy így marad.

1845. cicc11
2020. jún. 8. 20:08

Sziasztok. Nekem még a karantén elött derült ki hogy 16os hpvm van. De eddig nem okozott problémát.

Sajnos a hüvelygombával folyamatosan küszködök.

Nagyon félek hogy rákot kapok 24 évesen.

1844. _timi_
2020. máj. 17. 20:49

Sziasztok,

Nekem most jött az eredmény, hogy visszaállt negatívra az eredményem LSIL-ről (hpv 16, 51)

Amit én csináltam, és hátha segítség lehet másnak is:

- C vitamin, D vitamin, folsav, homoktövis magolaj

- Oltások beadatása még a rossz eredmények ellenére is

- nem használtam tampont egyáltalán

- Másfél hónap Papilocare, ezután 3x28 nap Deflagyn Q

- Ami a legfontosabb: nem éltem nemi életet mostmár lassan két éve, amikor kiderült a HPV fertőzésem. Volt egy megtérésem a keresztény hitre, és elhatároztam hogy házasság előtt már nem szexelek senkivel, a szex bármilyen formája csak a házasságba való. Lelkileg is sokkal jobban lettem a megtérés hatására, és bárki bármit mond, igenis összefügg a testi egészséggel.

Én régen hiába óvszerrel védekeztem, ugyanúgy elkaptam, sajnos az óvszer ettől nem véd meg egyáltalán:( Ezt csak azért írom, hogy ne okoljátok magatokat, mikor sokan vannak, akik azt mondják hogy felelőtlenek lennétek... Mert nem ezen múlik.

Nagyon szorítok Nektek, sikerülhet, Isten a szexet nagyon jóra alkotta, és akarja hogy élvezzük és ne legyenek ilyen gondjaink <3 Higgyetek a gyógyításában <3

1843. zsike88
2020. máj. 3. 01:09

Sziasztok!

Nekem Papilocare hüvelygélt ajánlott az orvosom, mivel a cytologiam eredménye ASC-US lett. Az lenne a problémám, hogy valamit biztosan rosszul csinálok, de nekem folyton kifolyik. Rögtön amikor nyomom be jön is vissza. Hiába csinálom fekve vagy akárhogyan akkor is. Mit csinálok rosszul? Tudnátok nekem tanácsot adni? Vagy azért bent marad aminek bent kell maradni?

1842. apertik
2020. márc. 31. 09:02

Sziasztok

mivel nem tudtam volna fél évet várni a következő vizsgálatig szűk 4 hónap után elmentem. a kialakult helyzetet látva jó döntés volt mert szerintem hónapokra ez a vizsgálat sem elérhető sehol. cytologia, cintec és hpv is negatív ....el sem hiszem. 1-1,5 év múlva kell megint mennem.


Szonja ha magamból indulok ki elmúlhat, sőt el fog.türelem. nem vagyok fiatal most úgy tűnik mégis vége. én a papiloban nagyon bíztam. hónapokig használtam de nem tudhatom végül ez v. a más szájon át beszedettek segítettek.

1841. viameda (válaszként erre: 1840. - SSszonja)
2020. márc. 27. 22:03

az a lényeg,h negatív😃

én múlt héten mentem volna a fél éves kontrollra...de ugye nincs doki,uh ki tudja mikor jutok el... :(

1840. SSszonja
2020. márc. 27. 11:31

Sziasztok,

Jövök a friss negyedéves eredményemmel:

Negatív citológia, hpv 16 maradt.

Cintecet nem csináltak. A múltkori decemberi cintecem amúgy negatív volt kettő pozitív után.

De ez a szar sose fog vajon eltűnni? Azert a negatívnak most örülök nagyon! Ti hogy vagytok?

1839. overtherainbow (válaszként erre: 1835. - Nikóca3)
2020. márc. 10. 23:55

Szia!

Ne a lézeres eltávolítást válaszd! Fagyasztás, vagy kimetszés!!! 2x lézereztek amit már 10000x megbántam, mert az egy-két szemolcsből közel nyolcvan db lett, folyamatos kontroll mellett.😭😭😭😭 Nem kis összeget hagytam ott az orvosi centrumban és nemhogy javult volna, hanem csak romlott a helyzet.

1838. Dimethiconol (válaszként erre: 1837. - Viameda)
2020. márc. 8. 16:50

Köszönöm a bíztatást :)

Igazából nem is a LISL miatt aggódom elsősorban, hanem a HPV miatt. Nem tudom elfogadni a bizonytalanságot, hogy meddig kell óvszert használni. Van egyáltalán esély rá, hogy valamikor HPV negatív leszek?

1837. viameda (válaszként erre: 1836. - Dimethiconol)
2020. márc. 8. 13:39

Lehet még több idő kell neki... de amúgy nekem se segített... :(

De Lisl miatt még nem kell műteni, szóval ne aggódj,lehet fél év és elmúlik. :)

2020. márc. 8. 12:12
Novemberben állapítottak meg nálam P3 LSIL-t HPV-vel. Mindent megtettem, hogy a 3 hónapos kontrollra javuljon az állapotom: táplálékkiegészítők, vitaminok szedése, havi 1 doboz Papilocare, ezüstkolloidos hüvelyöblítés alkalmazása. Sajnos nem kaptam jobb diagnózist: LSIL HPV HR, LR. Nagy csalódás, mert több helyen olvastam nagyon bíztató tapasztalatokat az ezüstkolloidról.
1835. Nikóca3
2020. febr. 19. 15:05

Sziasztok!


Hosszú utánajárás és orvosról-orvosra járás után tegnap megállípította a nőgyógyászom hogy condylómáim vannak, amit valószínűleg a HPV vírus okozza. Rögtön javasolta, hogy /még a popómból is/ altatásos formában leégetik mindenhonnan. Volt már valakinek ilyen tapasztalata? Vissza jöhetnek a szemölcsök? Köszi

1834. viameda (válaszként erre: 1833. - Dimethiconol)
2020. febr. 19. 12:54
igen, egyetértek a dokikkal. A fél világ úgy él,hogy nem tudja, h HPVs... ki tudja, hogy nekem is nincs meg már 5 éve akár, csak eddig nem nézettem és nem okozott semmit... aztán mikor okozott, akkor már hiába agyalok,h vajon hol és kitől kaphattam el. Férjemet 2x nézték, negatív..nekem meg nen múlik...ő erős ezek szerint én nem. És a műtét után mikor tünetmentes voltam, akkor nagyon sokáig nem szexeltünk,m ugye véreztem is stb. szóval kb cölibátus közel 1 évig...és tadamm... nekem még mindig van HPVm, csak most másik fajta... úgy látszik öröbarim, nem hagy el...ez van :(
2020. febr. 19. 12:03
Én is most voltam tipizáláson a párommal, de minél többet tájékozódom ezzel kapcsolatban, annál inkább úgy érzem, hogy nincs értelme a tipizálásnak, inkább egy hatalmas üzletről van szó. Mit lehet kezdeni az eredménnyel ha nincs gyógyszer? Ne szexeljünk? Meddig, soha többet? Hiszen nincs rá garancia, hogy valaha elmúlik a hpv. Több orvos is azt mondta nekem, hogy nem kell foglalkozni a hpv-vel, mert természetes, hogy ott van szinte mindenkiben. Ami fontos, az a rendszeres citológiai vizsgálat.
1832. Dimethiconol (válaszként erre: 1831. - Dóri_123)
2020. febr. 19. 11:55
Sajnos nem lehet tudni, hogy ki kitől kapta. Lehet, hogy a párodtól kaptad el és nála már elmúlt a 16-os. A tipizálás azt mutatja, hogy abban a pillanatban az adott területen mi volt kimutatható. Több olyat is olvastam, hogy egy következő tipizálás más eredményt hozott.
1831. Dóri_123
2020. febr. 15. 17:48

Sziasztok!

Hpv 16-ost állapítottak meg nálam, a páromnál HPV NA. Ez azt jelenti, hogy mindketten mástól kaptuk el és egymast nem fertőztük meg? Vagy elkaphattam tőle, csak nem ugyanazt?

1830. viameda (válaszként erre: 1829. - Vead)
2020. febr. 10. 08:13
Igen, első körben elég, hátha leküzdi a szervezeted. Lehet fél év és eltűnik, akkor meg kár lenne elcseszni magad egy konizációval. Nekem a high risk HPv kimutatása utén 1,5 évvel volt csak a műtét, addig hol elmúlóban volt hol nem, de amíg a citológiám jó volt, nem kellett vágni. Ne izgulj, told a vitaminokat, és lehet simán eltűnik. :)
1829. vead
2020. febr. 9. 19:50

Sziasztok, segítsetek kérlek.

A héten derült ki, hogy HPV fertőzésem van - magas kockázatú a méhnyakrák szempontjából - a "kimutatott HR-HPV genotípusok: Egyéb HR", viszont a rákszűrésem P2-es lett.

A doki azt mondta, hogy szedjek immunerősítőt, bármilyet és rendszeresen járjak rászűrésre. Ennyi.

Olvasgattam itt a hozzászólásokat, meg más fórumokat is az utóbbi napokban, de tanácstalan vagyok. Tényleg csak ennyi, hogy szedjek immunerősítőt, bármilyet? Most azon vagyok, hogy elviszem a leleteimet egy másik magándokihoz, mert szerintem azért ennél többről van szó, és ennél komolyabb a dolog.

Segítsetek kérlek, tapasztalat, vélemény, tanács, bármi?

Köszönöm.

1828. dulaieva (válaszként erre: 1825. - SSszonja)
2020. febr. 3. 09:14
Esetleg nőgyógyásznál elképzelhető magánrendelésen (Salgótarján) vagy inkább orientálódjak Pest felé?
1827. dulaieva (válaszként erre: 1824. - SSszonja)
2020. febr. 3. 09:10
Szia.Neked mióta van hpv 16 fertőzésed?A leleted p3-as?Én is így vagyok 2 éve... Sintec-et szeretnék csináltatni,hogy valóban szükseges-e a műtét.Viszont nem tudom kinél s hogyan elérhető ez a vizsgálat.
1826. Jupika1
2020. febr. 2. 21:30
Sziasztok,tudnatok abban segiteni hogy melyik a jobb?Hpv 52es,P2 citologiam van.Deflagin Q vettem de most nezem hogy a Papilocare is jo ra de teljesen mas az osszetetele...2 napja hasznalom...
1825. SSszonja (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
2020. febr. 2. 17:40
Dulaieva szerintem fizetős helyen ezt mindenhol csinálják már, kérdezz rá pár helyen.
1824. SSszonja (válaszként erre: 1823. - Viameda)
2020. febr. 2. 17:39

Az Asc- us miatt nem műtenek szerintem és ő azt írja neki régóta az.

Nekem is most a legutóbbi Asc-us volt, hpv 16 al. De mivel a cintec negativra váltott szóba se jött a loop.

1823. viameda (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
2020. jan. 31. 22:21
P3-as lelettel engem azonnal műtöttek...nem is értem téged miért nem. Az már az a szint, ami magától nem biztos,h visszafordul. Meg a loop azért nem akkora műtét, suerintem ne várj tovább, ha nem javul a köv. rákszűrésen sem.
1822. apertik (válaszként erre: 1821. - Dulaieva)
2020. jan. 31. 20:42
Miért kellene beleeggyezned a műtétbe? Cin I, Asc-us lelettel úgy tudom nem műtenek. Cintec valóban hasznos, de sajnos nem tudok segíteni hol.
1821. dulaieva
2020. jan. 31. 12:42

Sziasztok.Nekem 2 éve p3-as a leletem és hpv 16 pozitív.

2017-ben volt LSIL CinI , de azóta ASC-US .Most a deflangy-q hüvelygélt használom már a 3-dik dobozzal.Úgy voltam vele,hogy mielőtt beleegyeznék a műtétbe ezt még kipróbálom,végigcsinálom.Kissé tanácstalan vagyok,hogy használjak-e el még egy dobozzal a gélből vagy 3 után csináltassak rákszűrést... Illetve nagyon foglalkoztat a Cintec vizsgálat és szeretném megcsináltatni,viszont nálunk Salgótarjánban vagy esetleg környékén nem tudom hol és kinél lenne lehetőség erre.

1820. SSszonja (válaszként erre: 1818. - Dorotien)
2020. jan. 22. 20:02
Én használom a Deflagynt. Semmi mellékhatása. Egy aplikátorral kell befecskendezni a gélt lefekvéskor nagyon jól kezelhető, könnyű,olyasmi mint azok a csöves tampon felhelyező eszközök. Nekem egyáltálán nem jön ki, max egy pici ha még utána megyek wc re. Másnapra fel is szívódhat, mert reggel sem jön ki szinte semmi.
1819. Dimethiconol (válaszként erre: 1818. - Dorotien)
2020. jan. 20. 09:11
Én a Papilocare-t használom, havonta egy dobozzal. Nem tudom, hogy az ára miatt mondta-e az orvosom, hogy elég a havi egy, vagy pedig azért, mert tényleg elég ennyi. Nekem semmilyen mellékhatása nincsen. Hogy használ-e, azt még nem tudom, egy hónap múlva megyek majd vizsgálatra. Nem tudom, hogy a Deflagyn használata mennyire könnyű, szerintem a Papilocare-t nem a legjobban fejlesztették ki ilyen szempontból. Más hüvelyen belül használható krémek/kúpok sokkal praktikusabbak. Ez túlságosan folyik, rövid az eszköz és kevés a gél. Nem tudom, hogy a gél egyáltalán érintkezik-e a méhszájjal... Eleinte próbáltam azt, hogy újjal bekenem, de a tubus tartalmának a fele az ujjamon maradt. Azóta úgy nyomom be, hogy feltámasztom a lábamat a falra.
1818. Dorotien
2020. jan. 19. 17:55

Sziasztok!


Sajnos nekem is pozitív lett a HPV szűrésem és LSIL (CIN1)-be kategorizálták a hámelváltozásomat. Az orvosom azt mondta, hogy egyelőre két dolgot tudok tenni, immunrendszert erősíteni és a Papilocare gélt használni. Az Isoprinosine-t egyéb allergia miatt nem szedhetem, tehát maradtak a vitaminok és a gél. Viszont közben olvastam, hogy van aki a Deflagyn-t használja, és mivel mindkettőről olyan kevés még a vélemény, aki esetleg használta valamelyiket, tudna írni a tapasztalatairól, voltak-e mellékhatások,stb?

Köszönöm előre is, és mindenkinek kitartást, aki hasonló cipőben jár.

2020. jan. 18. 21:29

Sziasztok!


Egy pozitív történetet szeretnék leírni, mert tudom milyen mélypontra tud kerülni az ember és ilyenkor minden bíztató dolog jól jön.

Férfi vagyok, 24 éves, lassan 1 éve gyógyult, a teszteredmény is negatív lett és tünetek sincsenek.


Az első tünetekről kezdve kb 8 hónapon át tartott mire megkaptam a negatív eredményeket.

Más problémám is volt akkor az életben és a kettő együtt nagyon mélypontra küldött.

Fizikailag kezeltem a szemölcsöket, előszór a doki által felírt ecsetelővel, amivel viszont türelmetlen voltam, aztán máshonnan adott ötlet alapján sósavval marattam le, természetesen igen körültekintő módon, csak a szemölcsre, utána meg szappannal lemosva. Nekem bevált.

Kezdtem paranoiás is lenni már, bármilyen kis dudor kezdett kialakulni egyből kezeltem, valószínűleg olyat is ami nem is HPV volt.

1-2 hónap tünetmentesség után elmentem labor vizsgálatra, az eredmény alapján két magas és két alacsony kockázatú HPV-m volt.

Előtte is szedtem már vitaminokat, de fanatikus módjára ezután még inkább, még többet, még többfélét.


Napi 8-10g C vitamin elosztva a nap folyamán, D vitamin, multivitamin.


Elkezdtem sportolni, az étkezésemet ezzel együtt teljesen átalakítottam. Semmi finomított pékárú, nulla cukor, napi 5 egészséges étkezés.


Az edzésnek köszönhetően jobban megismertem a táplálékkiegészítőket, és innen tudtam meg, hogy a glutamin iszonyat fontos az immunrendszer szempontjából, így a vitaminok mellett ezt is fogyasztottam.

Szerintem ezek voltak a legfontosabbak de mivel sok helyen írták a grapefruit cseppet, így hát azon ne múljon alapon azt is napiszinten, + zöldtea, és a fokhagymát is fogyasztottam, mert arról is írták, hogy jó, gyümölcsöket ettem még plusszba.


Intim tájékon továbbra is napiszintű önvizsgálat.


Az első tesztet követően 3 hónappal ismét elmentem, és akkor már negatív eredményeket kaptam. Tünetet azóta sem tapasztaltam, borotválkozok is már (eleinte azután fixen kijött 1-2 szemölcs amíg abba nem hagytam azt is). Ennek mint írtam, lassan 1 éve.

A vitamin bevitelre azóta is figyelek, bár 8-10g helyett már csak napi 1-2gramm C vitamint fogyasztok, a többi "hókuszpókuszt" ugyanakkor elhagytam, sportolni sportolok azóta is, továbbá az étrendet is tartom. Nem a HPV miatt már, hanem mert az életem része lett.


Mint írtam férfi vagyok, nőknél lehet kicsit nehezebb túl lenni rajta, nem tudom, de biztosan nem lehetetlen.

Sok sikert kívánok mindenkinek aki ezzel küzd, és kitartást :)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook