Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯
1096. Tormás30
2015. jún. 5. 08:34

Sziasztok! Nekem tavaly szeptemberben lett P2 HPV gyanú a citológiám. Áprilisban meg lett ismételve HPV pozitív magas kockázatú 66-os törzs. Rákszűrés negatív. Doki nem mondott semmit csak hogy 6 hónap múlva megint citológia. Nagyon el vagyok keseredve. 2013-ban még negatív volt minden :(

Tud valaki erről a törzsről valaki valamit?

1095. D.e.t.t.i (válaszként erre: 1093. - Valaki011)
2015. jún. 1. 09:06

Kedves Valaki011!

Jó hallani, hogy teljesen kigyógyultál! Végre egy jó hírt is hallani ez ügyben.

Én is szedtem Iso-t, de semmi haszna nem volt. Használtam en is grape-cseppet, vettem hüvelykúpot is, de abból sajnos alig tudtam használni...amikor meg volt, használtam grape-cseppes tampont is... most nekem is úgy néz ki, hogy oké, de még a következő 3 hónapban még minden kiderül :(

Üdv!

1094. D.e.t.t.i (válaszként erre: 1092. - Csikóhal)
2015. jún. 1. 08:55

Kedves Csikóhal!

Köszi a választ! Én úgy tudom, hogy a későbbi terhességre nézve veszélyes a konizáció... hát én még csak 24 vagyok és bízom abban, hogy a kis testem erős és leküzdi... :) :(

Neked jobbulást és teljes felépülést kívánok!!! :)

1093. valaki011
2015. máj. 29. 11:22

Lányok, itt a történetem, egy kis bátorításként:

Tavaly októberben derült ki egy spontán rákszűrésnél a HPV gyanú, akkor még P2-vel. A tipizálás 4 magas kockázatú törzset mutatott ki. Ezután 3 hónapig szedtem az Isoprinosine-t, de a januári leletem rosszabb lett, P3 LSIL, továbbra is HPV. Újabb Iso-t nem kezdtem el szedni, hanem inkább rámentem a természetes "gyógymódokra": mivel tél volt, elszedtem egy üveg Echinacea cseppet (meg egy kis infulenzát is összeszedtem), ezután pedg egy üveg GrapeVital grapefruitmag-kivonatot (napi 2x10 csepp) és LadyVita grapefruitmag-kivonatos hüvelykúpot használtam, kb 3 dobozzal, a menzeszt leszámítva szinte minden nap. Igyekeztem kiegyensúlyozott lenni (nem mindig sikerült), és napont megittam a ciklus első felében egy csésze cickafark, második felében egy csésze palástfű teát. És most úgy tűnik, tiszta vagyok az április végi leletem minden szempontból negatív lett, se gyulladás, se daganatsejt se HPV.

A lényeg, hogy a szervezet önmagát gyógyítja meg, az immunrendszert kell kicsit ideális helyzetbe hozni, h képes legyen rá.

Nem a HPV okozza a méhnyakrákot, HPV mindig is volt, és nők 80-90%-a át is esik rajta. Gond akkor van, ha hosszú évekig akutan jelen van a szervezetben (mármint a magas kockázatú), mert akkor már tud olyan elváltozásokat okozni, amikből aztán hajlam esetén alakulHAT ki méhnyakrák. De ha rendszeresen jár az ember szűrésre, akkor nem lehet baj.

Az én orvosommal azt beszéltük meg anno, hogy legalább 8-10 hónapot hagyunk neki, mert kell tudni spontán gyógyulni (persze 3 havonta szűrés), és ha még akkor is jelen van, akkor ő javasolja az oltást, mert az segíti az immunválaszt, ami kinyírja a vírust. Metszeni csak a legvégső esetben.

Így most, hogy negatív a leletem, fél év múlva kell mennem újra.

Kitartást Nektek!

1092. csikóhal (válaszként erre: 1091. - D.e.t.t.i)
2015. máj. 28. 20:42

Szia Detti!

36 éves vagyok, van egy lányom.

Több orvosnál is jártam, mindegyik azt a tanácsot adta, hogy szükséges a műtét, nehogy rosszabbodjon a helyzet, és P4 legyen belőle.

Az első P3 után egy klion kúrát csináltam végig, utána 3 hónap után lett a második ereményem is P3, + az 52-es HPV. Így kizárták a gyulladás lehetőségét. De olvastam én is hasonló esetről, akiket gyógyszeresen kikezeltek. Gondolom orvosa is válogatja.

1091. D.e.t.t.i (válaszként erre: 1090. - Csikóhal)
2015. máj. 27. 15:17

Kedves Csikóhal!

Nekem is 2xP3 CIN1 és magas rizikófaktorú HPV...

Nekem fel sem merült a konizáció.Nyugodhaj meg és ha rosszabodik akkor lépünk...

Indiszkrét kérdés tudom, de neked esetleg a korod miatt vagy már szültél esetleg, hogy megcsinálták a műtétet?

Köszi a választ!

1090. csikóhal
2015. máj. 26. 10:34

sziasztok. A napokban estem át konizációs műtéten, 2x P3 eredmény, valamint magas rizikófaktorú HPV miatt. A műtétről és a körülményekről csak pozitívan tudok vélekedni, nagyon féltem tőle.

Ebben a lábadozási időszakban vannak bennem kérdések, pl. mennyit lehet járkálni, de megbeszéltem magammal, hogy úgy csinálom, ahogy nekem jól esik, figyelek a testem jelzésére, és tudom mikor kell lefeküdni. Sok hasznosat olvastam tőletek a HPV-ről, bevallom idáig kerültem a témát, köszi. :)

1089. D.e.t.t.i (válaszként erre: 1087. - Moona32)
2015. máj. 20. 10:38

Moona32: Köszi a választ!

Én is kb 14. hónapnál járok amióta tudom, de most áprilisi szűrésnél nem hívott fel a doki, hogy baj lenne. Sajnos nem vagyok 100%-ig nyugodt, mert ennyire spontán nem gyógyulhatok.... :(

1088. dupajcsaj
2015. máj. 8. 22:13
1063 hagymama hozzászólásához: nekem 2014 novemberében találtak hpv-t. Most vagyok kúpkimetszés előtt. A többit majd akkor mesélem el részletesen, ha túl vagyok rajta. Amit írni akartam csak annyi, hogy én is irtózatosan kívánom a lila hagymát és eszem is. Meg én eszek grapefruitot, aszkorbinsavat, citromot gabonaféléket (pl. rizs, köles, bulgur, müzlik, szezámmag, lenmag), olajos magvak, kecsketej, növényalapú tejek (pl. rizstej, kókusztej), fehér húsok (csirke hús, halak, rákok), gyümölcs turmixok zölddel (pl. banán, alma, spenót) tojás, magvas kenyér, répa, lila hagyma, újhagyma, paprika, paradicsom, uborka, petrezselyem, zeller, keresztesvirágúak (karfiol, brokkoli, karalábé, salátamix). Emellett eszek minden mást, amit megkívánok, de túlsúlyban ezeket eszek. Még valami fontosat szeretnék mondani. Először lelkileg kell helyre rakni magunkat, mert ha az nincs rendben, hiába eszünk vitaminokat, csodaszereket. Minden agyban dől el. A betegségeket is többnyire lelki okokra lehet visszavezetni. Érdemes esetleg egy kineziológust felkeresni és a lelket gyógyítani a testtel párhuzamban.
1087. Moona32
2015. ápr. 29. 19:08
Detti,nekem 14 hónap alatt alakult ki a P4es eredmény...
1086. D.e.t.t.i (válaszként erre: 1080. - Verkáka)
2015. ápr. 24. 16:35

Sziasztok!

Verkáke, a felismeréstől mennyi idő utan jelentek meg a rosszindulatú sejtek?

Nekem egy éve találtak P3 CIN 1, utana fel evre ra maradt is , tipizalva a 16-18 torzsel azaz a rakkeltővel, tegnap voltam a következőn es varom at eredmenyt...

1085. Zara2011
2015. ápr. 17. 21:47
Sziasztok!Van még itt valaki??
1084. Veronika27 (válaszként erre: 1083. - Veronika27)
2015. márc. 27. 21:32
Utolsó mondatot az orális szexre értettem...
1083. Veronika27 (válaszként erre: 1082. - Anonym01)
2015. márc. 27. 21:32

Az mindegy, hogy más, a vírus másban is benne lehet tünetmentesen.

Egyébként a hpv okozza a legtöbb feji és nyaki daganatot, úgyhogy én meggondolnám a helyedben.

1082. anonym01
2015. márc. 9. 17:13
Én végbélnél kaptam el, valószínű, hogy azért mert óvszer nélkül csináltam valakivel. Az lenne a kérdésem, hogy amíg el nem múlik, addig orálisan se lehet mással csinálni?
1081. valaki011 (válaszként erre: 1080. - Verkáka)
2015. febr. 19. 16:23
Verkáka, elmesélnéd milyen volt a műtét?
1080. Verkáka
2015. febr. 4. 11:20

Sziasztok!

Nekem konizációm volt, mivel már kimutatták a rossztindulatú sejteket, amit a hpv okozott. Maradt 3doboz bontatlan isorinosine gyógyszerem. Sajnos más betegségem miatt nem szedhetem be. 2018 novemberében jár le. 3000/doboz áron vihető

1079. valaki011
2014. okt. 14. 11:06

Sziasztok!

Én ma kaptam a hírt, hoyg 4 magas kockázatú törzsem van. Még sokk van kicsit, sosem volt nagy férfifaló sé óvszer nélkülsosem szexeltem, de tudom az nem véd. Hétfőn megyek a dokihoz, aki felírja az Isorinosinet.


A kérdésem: kozmetikussal gyantáztatom magam odalent, intimkozmetikában. Nagyon odafigyelnek a higiéniára és a fertőtlenítésre,tényleg.. de...össze lehet ott szedni a HPV-t?

1078. K. Norbi
2014. okt. 11. 13:29

Sziasztok!

HPV-t alapítottak meg nálam és felírták isoprinosine gyógyszert. Az lenne a kérdésem, hogy milyen ételeket nem szabad fogyasztani ehhez a gyógyszerhez? Vörös húsról tudok.

Előre is köszönöm a válaszotokat!

1077. gigi007
2014. júl. 26. 18:07
lányok HPV 16om van most áll a lombik és várom hogy műtenek e .(konizáció)
2014. júl. 8. 15:06

Sziasztok! Sajnos én is csatlakozom a csapathoz....nálam tavaly decemberben jelentek meg először ezek a kis szemölcsök. A kezelése hasonlóan zajlott, mint amit leírtatok, tehát ez a 3 nap ecsetelés, 3 nap szünet. Ezt a bőrgyógyász javasolta. Sajnos úgy vettem észre, hogy nem sokat használ, csak egyre több és több lett (mondanom sem kell, hogy az orvos nem említette meg egyszer sem, hogy a borotvát azt felejtsem el. Azóta már dokit váltottam). Úgy voltam vele, hogy ez a szer nem vált be, de közben elmentem a nőgyógyászhoz, aki azt javasolta, hogy nyugodtan ecseteljem napi kétszer, több napon keresztül, és azt kell mondanom, hogy így már van értelme használni! Van még egy-két darab, de sokkal megnyugtatóbb a helyzet, mint pár héttel ezelőtt. Persze ez csak egy tüneti kezelés, de nem kell bemutatnom, ez is elég nagy leki gondokat tud okozni, tehát jobb, ha nem látja őket az ember nap mint nap.


Sajnos ennél van nagyobb problémám is. A tipizálás során kiderült, hogy több magas illetve alacsony rizikós HPV-m is van, ráadásul emellett lett egy P3-mas rákszűrésem is. Mondanom sem kell, hogy amikor hívott a doki az eredménnyel teljesen megsemmisültem, szivem szerint elbújtam volna a világ szeme elől, nem tudtam, hogy most mit is kezdjek magammal, mert a doki nekem is azt tudta elmondani, mint nektek, hogy nincs rá kifejezetten gyógyszer. Szedem az isoprinosine-t már lassan 1,5 hónapja (két hét szünettel), nekem nincsen semmilyen mellékhatása szerencsére (lekopogom), de azért remélem, hogy hat valamit. Ezt leszámítva ezüstcseppet napi kétszer, immunerősítőket, sárgabarackmag olajat, homoktövis teát, elkezdtem csírákat is termeszteni, szóval szinte mindent megpróbálok bevetni, amit csak lehet. A P3 miatt most 3 havonta kell rákszűrésre járnom, 2 hét múlva megyek legközelebb. Azért félek, hogy mi lesz, mert ha megint P3, akkor mehetek erre a kisműtétre, ráadásul mondanom sem kell, hogy mi is kisbabát szeretnénk, de amíg P3 az eredmény, addig ugye próbálkozni sem lehet.


Csak azt akartam egyébként leírni, hogy olyan jó olyanokat olvasni, hogy valaki meggyógyult, úgyhogy arra szeretnélek bíztatni Benneteket, hogyha gyógyuéás útjára léptetek, vagy neadisten teljesen negatív leletetek lett, akkor azt mindenképpen osszátok meg velünk, mert reményt ad, hogy meg lehet gyógyulni, és van kiút ebből a betegségből is.


Mindenkinek gyógyulást kívánok, ha van valami pozitív fejlemény, akkor én is jelentkezni fogok. :)

1075. Hópihe_ (válaszként erre: 1074. - Badrain)
2014. jún. 14. 15:51
Köszönöm előre is, priviben írok, ha aktuális. További szép hétvégét!
1074. badrain
2014. jún. 13. 12:09
Persze!!!! Nyugodtan. Örülök, ha segíthetek! Viszont akármi lesz ne izgulj! Ez nem a világ vége. Sajnos az emberek még mindig nincsenek tisztában ezzel a vírussal.. Jobban félnek, mint kellene!! :)
1073. Hópihe_ (válaszként erre: 1072. - Badrain)
2014. jún. 12. 16:36

Szia!

1 hete voltam HPV szűrésen. Miután meglesz az eredmény és netán pozitív lesz az eredmény, kérdezhetek majd tőled? További szép napot!

1072. badrain (válaszként erre: 1071. - Pipacs888)
2014. jún. 12. 16:01
Nagyon szívesen. Nyugodtan írj priviben, ha bármit kérdeznél. Egészségügyis vagyok és emellett már mindenen túl is hpv szempontból... mára teljesen legyőzte a szervezetem a vírust...
1071. pipacs888
2014. jún. 10. 10:53
Köszönöm szépen, kicsit megnyugtattál:) Köszönöm!!!!!!!!!!!!!!
1070. badrain (válaszként erre: 1068. - Pipacs888)
2014. jún. 9. 16:58
Ne izgulj! A mióma sem gáz és a hpv sem.. Az injekciót jó, ha megkapod. Ma már nem vészesen drága és egy év is eltelik mire ki kell fizetned mindhármat! A kisbaba jöhet nyugodtan. A miómát megoperálják és bumm. A hpv sem zavar be. Általában a szervezet magától legyűri a vírust! Ne szedj semmit, hidd el sokat nem ér! Egyél sok sok gyümölcsöt zöldséget és vigyázz magadra! Ja és jelzem ma már a lakosság kb 80 százaléka hpv-s, csak nem tudják magukról! Condyloma esetén császároznak, ennyi. De az sem vészes!:) Ne idegeskedj, az gyengíti legjobban az immunrendszered!!
1069. pipacs888
2014. jún. 6. 09:58
...mégegy bocsi az utólag visszaolvasott sok hibáért :/
1068. pipacs888
2014. jún. 6. 09:57

Sziasztok!

Én egy 23 éves lány vagyok. Rövien leírom a történeteme sok mindent sajnos, elvált szülők után, egy "terrorista" mostohaapa, neki köszönhetően egy rettegésben megélt gyerekkor, szűk családon belüli öngyilkosság, és még sorolhatnám... Ezeket átvészeltem, viszont az utóbbi két hónapban a sorstól sorban kapom a pofonokat egészségügyi téren, és kezdem néha feladni :( Nem megy már a pozitív gondolkozás, és néha nem vagyok képes elhinni, hogy meggyógyulok, és minden rendben lesz :(

Végre van egy jó párkapcsolatom január óta (előtte volt egy 6 éves kapcsolatom), imádjuk egymást a párommal, és tudom, nem régóta vagyunk együtt, de érzem, tőle szeretnék egy kisbabát!

Erre 2 hónappal ezelőtt a dokim közli velem, hogy van egy mióma a méhfalamban, ami rohamosan növekedik, tegnap viszont megjött a cytológia eredményem is, ahol kiderült, én is HPV-s vagyok :((( Nekem ez már sok... Ajánlott valami injekciót, de rohadt drága, 3 injekciót kell kapjak, és még ez sem biztos, hogy segít, mert csak akkor véd biztosan, amég valaki nem fertőzött és úgy kapja meg... Mondta szedjek immunerősítő vitaminokat. Ebben szeretném a segítségeteket kérni. Nagyon örülnék, ha valaki segítene nekem, nagy szükségem van rá, lélekben is...

Köszönöm előre, és elnézést kérek, hogy nincs erőm végigolvasni itt a dolgokat :(((

1067. Attila224
2014. jún. 5. 20:27
Sziasztok teljessen elvagyok szomorodva romokban az életem voltam hvp teszten és geotipus 56-ot irtak fell !!Szerintetek ezt le lehet valahogy küzdeni vagy rákos leszek és itt a vég nem kaptam semmi gyogyszert és nem mondtak semit 39-éves férfi vagyok !Elöre is köszönöm kedveségeteket
❮❮ ... 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook