Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯
1336. bmwenzel (válaszként erre: 1335. - Jegeskávé)
2016. dec. 16. 23:01

Írásban jelezted a problémát? Annak nyoma van, ha telefonálsz, annak nincs.

Ne hagyd annyiban, adjanak papírt, hogy mi volt az eredményed, és mikor.


Lehet fals eredmény, ha nincs meg a minimum 8-9 hét a két rákszűrés között.

1335. jegeskávé (válaszként erre: 1334. - CIcó27)
2016. dec. 16. 12:12
Igen jól látod a fő gond,hogy NINCS lelet! Azóta utána jártam és tudom,hogy ez egy elég komoly rossz eredmény! Pont ezért aggaszt. Ilyen hanyag módon azt gondolom nem lehet valakire rátolni csak úgy egy füzetből egy ilyen " ítéletet". A mai napig nem érkezett meg az sztk-ba a leletem. Azért aggaszt,hogy mi alapján küldték akkor ki a visszahívó levelet???? Lehet,hogy valaki akié az meg hátradől a kanapén,hogy minden rendben,holott komoly baja van...?????Azóta 5 hét telt el,az új szűrés megcsinálták és ez az eredmény ami a kezembe van(magán doki)meg sem közelíti a Cin2 cin3-at hála Istennek!! A Doktor úr egyáltalán nem említett olyat amit írsz,hogy most akár fars eredményt kaphatok mert nem telt el 8 hét....??? Javasolta viszont,hogy 3 hónap múlva ismételjük meg még egyszer.
1334. CIcó27 (válaszként erre: 1333. - Jegeskávé)
2016. dec. 16. 10:18

Ne haragudj,de nem értelek..

Azért, mert egy hét alatt már kész volt a leleted,nem azt jelenti, hogy nem helyes,amit leírtak.

Itt a fő probléma azzal van,hogy nincs meg a lelet. De amit mondtak,hogy CIN2 vagy 3, az nem játék,az egy HSIL elváltozás, amelyet operálni kell.

Ezen kívül, hiába ismételed meg a vizsgálatot akár jövőhéten, a méhnyak hámjának minimum 6,de inkább 8 hét kell hogy újra kinőljön ( hámkiérés), tehát lehetséges, hogy most negatív eredményed lesz. Ezzel ne játssz. Vagy várj 8 hetet az előző KENETVÉTEL óta,és akkor ismételtesd meg a vizsgálatot, vagy akkor a nőgyógyász,aki mondta,hogy CIN 2-3 az eredmény, rögtön műtéti beutalót kell adjon méhnyak konizációra.


A lelet elkészüléséről pedig annyit írnék, hogy nekem sok leletem van, mindegyiken rajta van a kenetvétel ideje, a laborbaérkezés ideje, és a lelet elkészülésének ideje. 1 hétnél több nem szokott lenni a beérkezés és a kiértékelés között.

De ezzel nem megijeszteni akarlak, csak azt,hogy mindenképpen irasd le a nőgyógyásszal, hogy az eredményed "eltűnt", de CIN2-3 az eredménye

Szerintem ne hagyd magad, a Te egészséged.

2016. dec. 15. 10:33

Sziasztok. Egy másik fórumból másolnám be a bejegyzésemet.mert sajnos ott nem nagy a mozgás,hátha itt többen vagytok aki tud nekem segíteni.



Sziasztok! Segítsetek nekem. Minden évben rendszeresen megyek rákszűrésre. Eddig minden rendben volt,de az novemberi rákszűrésem problémát mutat.

Ott kezdődik,hogy új dokihoz kerültem(dokim nyugdíjba ment)sztkba. sima rákszűrésre mentem és volt egy kis folyásom is. A doki megvizsgált és mondta hogy van egy kis felmaródásom is,majd utamra engedett,hogy 5 hét múlva menjek az eredményért és használjam a kúpot amit felírt. Majd két hét múlva!! (érdekes???) a postaládámba találtam egy gépelt sablon szöveget,miszerint az eredményem elkészült és a továbbiak miatt keressem fel a kezelőorvosomat. hívtam az sztk-t mondták hogy a "dokim" nem rendel ,de a leletért bemehetek. Mondanom sem kell,hogy hiába keresték égen földön NEM TALÁLTÁK. Majd 20 perc keresés után a fiók mélyéről előhúzott az asszisztens nő egy spirál füzetet és egy hanyag mozdulattal "ja itt van hogy HPV CINII-CIN III ? beírva. MAJD MEG KELL ISMÉTELNI AZ EREDMÉNYT MONDAT ELHANGZOTT ,DE AZZAL A LENDÜLETTEL SZINTE KITESSÉKELTEK A RENDELŐBŐL.. Gondolom azért mert egy másik doki vette le a szűrést??? Másnap visszamentem a dokimhoz aki azzal fogadott,hogy tudja hogy eltűnt a leletem,de biztos,hogy a füzetbe "befirkált" eredmény az enyém. Mondom oké,hogy ezt mondja,de kérném támassza alá a lelettel. Hát az nincs meg. Kértem,hogy kérjék ki újra a leletemben a laborból,de az asszisztens nő rávágta,hogy ez nem olyan egyszerű ám. A mai számítógépes rendszerben,hogy lehet ez?????? Mondtam neki,hogy a folyásom nem szűnt meg...írt fel egy újabb kúpot,majd megcsinálta a HPV tipizálást. A doki mondta,hogy a tipizálás 2 hét múlva lesz kész,mire az asszisztens rávágta,hogy inkább 3.Erre én,hogy ha ez ennyi idő és a rákszűrésre 5 hetet mondtak,akkor én hogy kaphattam 2 hét múlva egy visszahívó levelet???? Sunyin összenéztek és az asszisztens rávágta,hogy hát előfordulhat.... Közben kerestem egy maszek dokit,kedden megyek hozzá,megcsinálja előröl a vizsgálatot! Két kérdésem lenne ,szerintetek lehet,hogy nem is nekem akartak visszahívó levelet küldeni,hanem valamit összekevertek??? Másik,ha mégis az én eredményem(aminek elvileg csak dec 14,én kellene megérkeznie) akkor mire számítsak? Kétségbe vagyok esve!

1332. CIcó27 (válaszként erre: 1331. - Feen)
2016. dec. 6. 21:07

Feen..

A hpv tipizálásom megjött. Laborba érkezés időpontja: 2016.11.17. Lelet kiadása: 11.21. Tehát 4 nap volt, de csak dec.1-én kaptam meg, akkor is csak azért,mert felhívtam őket, hogy mi újság a leleteimmel, és akkor mondták,hogy csak a HPV van kész, én pedig kértem,hogy akkor küldje el..

De nekem eleve 10 munkanapot mondtak mindkét eredményre, nem 3 hetet.

Pedig ma 3 hete hogy voltam szrésen.

AMikor dec 1-én felhívtam őket, akkor olyanokat mondtak,hogy valószinüleg figyelik a kenetet, biztos oka van amiért nem küldték még.

Hát mindenesetre jól beojtam, aztán lehetséges, hogy valamiért meg sem csinálták még, és dec 1-én ébredtek rá, hogy valamit elszúrtak.Nem tudom, várok.

Persze az ideg megesz...

Nálad pedig annyi a helyzet,hogy a citológiád LSIL lett, a hpv dns pedig negatív-Ez két különböző dolog.

Hpv nélkül általában nincs méhnyakrák, de CiN II-ig eljuthat a citológia. Gyakorlatilag én forumon láttam már olyan nőt, akinek elvileg nem volt hpv-je,mégis méhnyakrákos.

De ettől te még ne ijedj meg, az LSIL a legenyhébb elváltozása a citológiának, ez még simán visszafejlődhet. Viszont max 6 havonta menj el citológiára.

1331. feen (válaszként erre: 1330. - CIcó27)
2016. dec. 5. 14:53
Szia! Mármint a HPV tipizálás eredménye 3 hét? Mert én is magán klinikán nézettem, a rákszűrés 2 hét, a hpv tipizálás 3 hétre érkezik, nekem pár napot csúsztak. Nekem novemberi az utolsó rákszűrésem, ahol kóros hámelváltozást mutatott ki a Betesda-rendszer szerint az interlab és LSIL hpv. 2 hét múlva megérkezett a tipizálás, HPV dns negatív. Nem igazán tudom értelmezni, hogy egy azonos alkalommal levett mintából hogyan lehet az egyik LSIL (HPV) míg a tipizálás HPV DNS NEGATÍV.
1330. CIcó27
2016. dec. 3. 09:35
És lenne egy kérdésem is, hogy még valaki, akinek csak 3 hét múlva jött meg az eredménye?
1329. CIcó27 (válaszként erre: 1314. - Tünde42)
2016. dec. 3. 09:20
Ugyanaz a kettő.
1328. CIcó27
2016. dec. 3. 09:18

Sziasztok!

Én is csatlakoznék hozzátok.

A történetem: Szülés után 8 héttel, P3 ASC-US. Ezt követően 6 hét múlva csak HPV szűrés, HR51. Ez után 8 hét múlva kontroll citológia, P2-gyulladás. Ezt követően 9 hét múlva szintén P2, de itt nem kaptam leletet,csak a (magán) orvos mondta személyesen hogy ennyi,illetve ráírta a lapomra hogy P2. Jelzem, ő nem az én orvosom,de az enyém,akinél szültem,közben szülési szabadsgra ment.

Szóval Júniu 9-én utolsó citológia P2, aztán most, november 15-én elmentem egy magánklinikára, ahol kértem HPV és a legújabb,Cintec plusz tesztes citológiát. A hpv leletem megjött,még mindig HR51-es pozitív, a kenet eredmény nem jött meg, álíltólag az sszisztens szerint oka van bizonyára amiért nem küldték, biztosan "figyelik" a kenetet. Ez kedden lesz 3 hete hogy megvolt a mintavétel. Most persze ismét nagyon parázok, hogy rossz lesz az eredmény, és talán az utolsó két p2 fals volt,mert nem 12 hetet csak 8-at és 9-et vártam két kenetvétel között...

1327. bmwenzel (válaszként erre: 1326. - Feen)
2016. nov. 30. 18:58
Írok privit :)
1326. feen (válaszként erre: 1325. - Bmwenzel)
2016. nov. 30. 11:04

Nem túl jó hírek ezek amiket írsz. Magán levélben esetleg tudnál ajánlani egy orvost aki komolyan vesz? Ez a legnagyobb bajom, hogy húzzák az időt, várunk és minden eredmény egyre rosszabb. Nekünk csak lombik babánk lehet, és az külön procedúra, mire egy programot el tudnak kezdeni a várólista miatt. Az isoprionsine-t milyen dózisban kellett szedned? Sajnos még nem szültem, de elmúltam már 35 éves.

A Bethesda-rendszer szerint készült a rákszűrésem, melyen úgy van feltüntetve, hogy kenet értékelése: kóros hámelváltozás,

részletes diagnózis: laphám hpv LSIL. Amire az orvosom azt írta, hogy 3 hónap múlva kontroll semmi egyéb. P1-2-3-4-5 jelzés nem volt, köszönhetően a Bethesda-rendszernek, ezt így nem is tudom értékelni sajnos laikus szemmel. Köszönöm szépen a tanácsot a vitaminok kapcsán! Szép napot!

1325. bmwenzel (válaszként erre: 1324. - Feen)
2016. nov. 29. 22:12

Mi is babaprojekt előtt állunk. 2015 január óta nem változik a rákszűrésem. ( fél évig szedtem az isoprinosine-t. Júliusban megkaptam a Gardasil 9 oltást, és a P3 LSIL CIN I. P3 ASC-US-ra változott.


Májusban írtad, hogy kóros hámelváltozásod volt? Mit jelent pontosan? ( kóros a HSIL, és az már műtéti indikáció) P3 LSIL CIN I. az enyhe elváltozás.


Sajnos az orvosok sem tudnak mit csinálni, esetleg kimetszik a fertőzött részt. De ha jól tudom, akkor akkor 35 év alatt, nem szült nőknél ritkán végzik el.

Immunerősítés ezerrel, egészséges életmód, vitaminok, sport. Mást sajnos nem tudunk tenni.


1137-es hozzászólásban nagyon jól le vannak írva, hogy milyen vitaminokat érdemes ilyenkor szedni :)

1324. feen
2016. nov. 29. 09:30

Sziasztok!


Segítségeteket szeretném kérni. Múlt év novemberében kiderült, hogy HPV-m van 31,39-es. Az orvosom azt mondta, hogy nincs mit tennem, majd elmúlik. Idén májusban már kóros hámelváltozást mutatott a rákszűrés + parakeratosis.


Közben két sikertelen lombik beültetésem is volt idén. Szeptemberben is meg kellett ismételni a lombik miatt a rákszűrést, de a kenetem vegyes baktériumflórát, sok fehérvérsejtet és kóros hámsejteket tartalmazott, a rákszűrésem pedig ismételten LSIL CINI kóros hámelváltozással. Novemberben ismételni kellett CNS kúp után a rákszűrést és isoprinosine tabletta után, de az eredményem nem változott, vegyes baktériumflóra, a tenyésztés negatív, azonban a rákszűrés CINI LSIL (enyhe). Úgy érzem az orvosom sötétben tapogatózik. Tudna nekem valaki ajánlani egy jó orvost, aki jártas a hHPV-s megbetegedésben és a kenetemet is negatívvá tudja tenni? Mert amíg nincs negatív eredményem nem lehet kisbabánk sem, mivel a lombikos orvosunk addig nem áll szóba velünk. Köszönöm szépen!

1323. csimber (válaszként erre: 1307. - Tünde42)
2016. okt. 27. 12:31
Szia! Nekem ugyanez volt az eredményem egy éve :) LOOP konizációt megcsinálták, egy éve. A szövettan nagyon megnyugtató volt, épben eltávolították az elváltozott részt, CIN 2 volt. Én is nagyon izgultam hogy mi lesz az eredmény. :) de nem lett semmi baj, azóta három havonta járok és P1 lett mindig az eredményem :) Szerintem nyugodtan lehet lépcsőzni :D főleg ha már egy hete volt a műtét... én olyan három négy napig pihentem, meg nem is nagyon tudtam mozogni, bár nekem a hüvelyem is felvágták (mert nem szültem még, és nem voltam elég tág) , és az nagyon nehezen gyógyult, de sima konizáció szerintem hamarabb gyógyul :) egy hét után én már jöttem is dolgozni és semmi bajom nem volt :) szex 3-4 hétig nem szabad, ülőfürdő sem :) Jobbulást! :)
2016. okt. 26. 13:48

Sziasztok.

Csak szeretném leírni, amit én tudok errol a betegségrol.

Nekem is P2 volt az eredményem eloszor 4 éve, aztan kozben volt P3 is, most megint P2. Az orvosom ez elso rossz eredmény után akart muteni, aztan elmentem egy igen jo hiru professzorhoz, aki azt mondta egyaltalan nincs szukseg a mutetre 35 éves koromig, ha nem bír vele megbirkozni a szervezetem, akkor fogja eloirni a mutétet.

1321. Tünde42 (válaszként erre: 1320. - Viameda)
2016. okt. 15. 18:21
A P2 normál eredmény.nekem P3 volt.Akkor kaptam isoprinozint és antibiotikumot és 3 hónap múlva volt kontroll ami jó lett.Itt nem az a gond hogy nem derült ki mert kiderült csak mennyire megbízható ez a rászűrési forma.De már látom semennyire sajnos.A CIN szűrés ad pontosabb képet.Csak a baj hogy ezt sokan nem tudjuk de a még nagyobb baj az orvosokkal van!
1320. viameda (válaszként erre: 1315. - Tünde42)
2016. okt. 15. 16:22

Ezt nem is értem, a sima rákszűrésen azt kimutatják, h HPV gyanú, és utána kell menni az újabb hpv szűrásre és tipizálásra. Fel nem fogom, ha volt HPV-je, hogy nem derült ki... Pedig én is "SZTK" alapon járok, nem magánba, mégis kideült...meg ha már valakinél P2 van, ott van valmi, és 99%ban hpv...


Sajnos kötelező nem lesz, mert stadinra kell a pénz, a tipizálás meg nem olcsó... :) :(

1319. brownie (válaszként erre: 1318. - Tünde42)
2016. okt. 15. 14:28
Az is gyógyítható.Konizáció eredményével együtt fogják értékelni.
1318. Tünde42 (válaszként erre: 1317. - Brownie)
2016. okt. 15. 13:33

Szia.

P4 lennék sajnos a doki szerint :-(

Egyetértek maximálisan abban amit írsz.

Csak az az aggasztó hogy nekem 2014 ben volt P2 negatív de ha ez a fajta szűrés nem megbízható ki tudja mióta mi lehet a baj?!!!!

és gondolom ezzel nem vagyok egyedül!

1317. brownie (válaszként erre: 1315. - Tünde42)
2016. okt. 15. 12:40
Kérdésedre a válasz: valószínű, hogy P3 lennél, nem P2. A HSIL CIN2,3 már P3 kategóriába tartozik.
1316. brownie (válaszként erre: 1315. - Tünde42)
2016. okt. 15. 12:38

Én kötelezővé tenném a HPV szűrést is. Mármint automatikussá. Akiné P2 mellett HPV-re utaló jelet, gyulladást találnak, ott rögtön vissza kellene rendelni a beteget HPV szűrésre. Sok helyen megcsinálják, persze ehhez olyan orvos kell.

Az is az igazsághoz tartozik, hogy nem is mind tudja hogy kell elvégezni egy rákszűrést :(

1315. Tünde42
2016. okt. 15. 12:09

Előző kérdésemhez kapcsolódóan bemásolok egy cikket ami nagyon fontos sajnos sokunknál.

nekem is P2 lett 2014 ben a leletem .

és most pedig HSIL.CIN 2/3

és az "elavult módszer szerint szerint lehet még mindig P2 lennék????????

Ha ez ennyire nem megbízható miért végzik még mindig ezt a szűrést?



Herman Zsuzsanna 37 éves beteg a második gyermek vállalása miatt kereste fel a nőgyógyászát 2014 januárjában. Az elvégzett rákszűrés eredménye negatív - P2 - lett. 2014 végén a beteg elkezdett erősen vérezni, amelyre vérzéscsillapítót és antibiotikumot kapott, majd egészségügyi küretet végeztek el nála. Ezt követően derült ki a pontos diagnózis: a méh adenosquamosus carcinomája, azaz méhnyakrák, mely igazolhatóan HPV fertőzés következtében alakult ki. 2015 januárjában a beteget megműtötték, méhét és petefészkeit is eltávolították, de 2015 szeptemberében a daganat a hüvelyben kiújult, a beteg jelenleg sugárkezelést és kemoterápiát kap.


Herman Zsuzsanna esetében a tünetek jelentkezésekor a citológiai szűrést nem egészítették ki HPV szűréssel, pedig ha időben kimutattak volna a méhnyakrákot okozó HPV vírust, a betegsége jóval nagyobb eséllyel lett volna felismerhető és gyógyítható.

1314. Tünde42
2016. okt. 15. 11:11

Sziasztok,

lehet buta kérdés de valaki tudja hogy a Cintec és a Cintec plusz ugyan az a vizsgálat?Köszönöm.

1313. Tünde42
2016. okt. 13. 08:17

Tudom sajnos hiszen én is turbóztam rendesen mégsem változott!Ez aggaszt.

Sajnos elkövettem hogy sokat olvastam utána és pont ezért vagyok ideges.

De igyekszem megnyugodni.

Drukkolok neked is és gondolok rád és küldök sok sok pozitív energiát a műtétkor.Majd ha túl vagy rajra pár mondatot írj .Melyik kórházban műtenek?

1312. brownie (válaszként erre: 1311. - Tünde42)
2016. okt. 13. 07:46
CIN2 vagy CIN3 után már "kijár" a konizáció. Hidd el, nem véletlenül végzik el. Ha többször egymás után ez az eredmény, az magától nem fog megjavulni. Fiatalabb korosztálynál immunrendszer erősítése is hatásosabb, negyvenesek már nehezebben turbózzák fel magukat, magamon tapasztalom.
1311. Tünde42
2016. okt. 10. 14:25

Értem.Köszi a választ.Kedves és sokat segítesz!Viszont akkor te már tudod a szövettant mivel a küret elárulja.Nekem punch biopszia volt a mi CIN II lett.De ez állítólag nem mérvadó.A cytológia CIN 2-3.

Június és szept 2 X is.Közte volt a biopszia ami jobb lett.Igazából nem értem bár 2 külön orvos adta az eredményt.

1310. brownie (válaszként erre: 1309. - Tünde42)
2016. okt. 9. 13:06

Szia. Azért kell másra gondolni, mert az idegeskedés, stressz ront az állapotunkon. Engem pozitív irányba terelt ez az eredmény, igyekszem a jó és szép dolgokra összpontosítani. Minden apróságnak örülni kell és mosolyogni egész nap, különben depis leszel.

CIN2 volt a rákszűrés, ezért berendelt küretre és annak lett az eredménye CIN3. Ez közevetlen rákmegelőző állapot. Ezért lesz konizáció. Másfél éve jelezték először szűrés után - P2 -, hogy HPV gyanú van, próbáljam erősíteni az immunrendszerem. Így sikerült :( Néhány felelőtlen, idióta orvos után most van egy, akiben meg lehet bízni. Azt mondta, ha mégis lesz invazív elváltozás, ebben a stádiumban 100 % a gyógyulási esély. Próbálj ne idegeskedni, mert nem jó!!! Van ismerősöm, akinek P4 volt eredménye, műtötték és utána semmi baja nem volt. A CIN2,3 súlyos elváltozás, de lehet segíteni rajta!!!!

1309. Tünde42 (válaszként erre: 1308. - Brownie)
2016. okt. 8. 20:01

Köszönöm a válaszod!Nagyon ügyes.Irigyellek én sajnos sokkal idegesebb tipus vagyok.A küret neked külön volt?Nekem egyben csinálták a konizációval!

Neked hogy hogy külön?És ha nem titok annak mi lett az eredménye?És milyen volt a sima rákszűrés ,CIN eredmény?Mert nekem azzal kezdődött.Utána a műtét ,kaparás.

1308. brownie (válaszként erre: 1307. - Tünde42)
2016. okt. 8. 16:20

Szerintem CIN3 az valamivel súlyosabb. Azért kell a konizáció, hogy tisztábban lásson, másrészt el kell távolítani a vírusfertőzött részt. Nekem 14-én lesz,1-2 napos pihenőt javasolt utána. Szövettan általában 3-4 hét és ez valóban nagyon hosszú idő.

Próbálj kicsit megnyugodni, ne gondolj rá. Nekem már kezemben van a küret szövettana, ami nem valami szép :( Ennek ellenére van olyan nap, hogy eszembe sem jut. Jó egészséget és kitartást kívánok!!!

1307. Tünde42
2016. okt. 8. 09:38

Sziasztok.Nekem 1 hete volt LOOP konizációm!HPV 16,CIN 2-3 eredmény miatt.Azt kérdezném ha valakinek van erről tapasztalata kérem segítsen a CIN 2-3 az ugyan azt jelenti mint a CIN 3?

Illetve a műtét után mennyi ideig nem lehet pl lépcsőzni?mert nekem a dokim azt mondta azzal vigyázzak csak nem kérdeztem meg meddig mert pont elég volt a félelem és izgulás és ez miatt figyeltem mindenre.Vérezni nem vérzek minimálisan van ilyen enyhe barnás folyás,de az a gyógyulás része és a hasam se fájt bár ma érzem enyhén.De szerintem ez belefér.

Szövettan 4-5 hét.Rettegek tőle.Nagyon hosszú idő!Nektek is eddig készült???Megköszönöm a segítséget,tapasztalatot,véleményt előre is!Jó egészséget kívánok mindenkinek.

❮❮ ... 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook