Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
1876. 346490ec7b (válaszként erre: 1875. - 346490ec7b)
2021. febr. 18. 18:14

úgy látom mindenki addig van csak itt, amig nyomasztja valami, segíteni, tapasztalatokat írni másnak, az már luxus lett.


törlöm magam.


megtartom az infót, hogy én, hol találtam jó orvost, én, hogy kaptam oltás jó áron, én nekem mi lett a jó.


sok sikert.

1875. 346490ec7b (válaszként erre: 1874. - Dorotien)
2021. jan. 29. 13:58

grat.


gondolom az oltást nem adattad be. sajnos egy új kapcsolat új lehetőséget ad, a fertőződésre. kellemetlen, de már lassan komplett szúrés után lehet biztos az ember, h a párkapcsolat jól indulhat, és úgy is folytatódik...


ne feledjük, a hpv orálisan (pl. csók) is nyomul, hiába a gumi. a fertőzött felületekkel (nyilvános mosdó, szutykos kilincsek, kések villák akármi), meg ki tudja.

1874. Dorotien (válaszként erre: 1851. - Dorotien)
2021. jan. 29. 08:28

Sziasztok!


Megvolt az újabb fél éves vizsgálatom, ahol már a HPV-t is ellenőrizték (1 évre rá, hogy kiderült). Szerencsére minden negatív lett, rákszűrés és és a hpv is, tehát már aa szervezetemben nem mutatható ki. Nagyon hihetetlen számomra, de borzasztóan örülök. Így a következő szűrésre csak 1 év múlva kell mennem. Deflagyn-t végül nem próbáltam ki, a többi vitamin maradt, csak a Shiitake gomba mellett pár hónapja Maitake-t is szedtem. Továbbra is tartom ezt még egy ideig, és próbálok nagyon odafigyelni kivel alakítok ki kapcsolatot a jövőben, mert az előző esetben egy 6 éves kapcsolatban csalt meg a párom és így lettem hpv-s :( Sok sikert a leküzdésben nektek is!

2021. jan. 8. 12:45

meggyógyult mindenki? tök jó.


gardasil 9 en gondolkodik valaki?? egy kisebb vagyon már.

1872. 346490ec7b (válaszként erre: 1870. - Selyemmaki)
2020. dec. 7. 09:58

[link]


"ez a vírus a férfiakat is megbetegedhetíti"



a ceruzán elenyésző mértékben, kivéve a szemölcs. viszont a 16/18 as modell, elvileg több szájüregi rákot okoz (majd halált) a férfiaknál mint a nőknél a méhnyakrák.


"Magyarországon évente csaknem 6000 ember betegszik meg szájüregi rákokban - négyszer több férfi, mint nő." Házipatika.


szóval van gond, el van bagatelizálva.

1871. Hopege_ (válaszként erre: 1865. - 98aa2e5eda)
2020. dec. 3. 22:44

Köszönöm a tanácsokat, ezeket olvasva szinte majdnem mindent így teszek.


A mindennap új fehérnemű alap, a vírus előtt is az volt, de nálam ráadásul van, hogy naponta többször is váltva van.


Mindent 60 fokon mosok, kivéve a farmer, pólók, pulcsi. Ezenkívül minden magas hőfokon megy és zöld calgonnal, ami antibakteriális hatású is.


A WC minden használat után fertőtlenítővel van áttörölve.


A törölközőt nem cseréltem eddig mindennap, 3-4 naponta, az arcra alapból soha nem azt használom, jelenleg pedig az érintett területen csak papírtörlővel itatok.


Amióta ezeket észrevettem nincs se borotválás, se semmi.


Nekem volt száj és garat minta vétel is, az negatív lett. Páromnak az még nem volt.


Nekem a tipizálás a 6-ost hozta ki. A Páromnak nem beazonosítható volt, de mivel neki is vannak elváltozások azt mondta az orvos, neki is 6-sa lehet.


Folyamatosan vitaminokat szedek, most amúgy 2 hétig semmit, hogy a májam is pihenhessen, de c vitamin, D3, calcium, centrum női és propolisz csepp Szörp én. Emellett isoprinosinet 2 hetenként 2 hétig írták és a condylinet.


Én januárban kapom a 3-ik Gardasil oltás, a Párom akkor kapja a másodikat.


Januárban pedig elvileg lesz eltávolítás lentről, de én félek a lézertől, ha van rá lehetőség és az is ugyanolyan hatásos inkább a fagyasztást választanám. :(


Deflagyn Q gélt használom, majd Papilocare lesz, mivel Deflagyn már nem elérhető.


Emellett ugye minden más teszt negatív volt, kivéve a gardnerella fertőzést. Arra is már 2x kezelték, remélem az legalább elmúlt.


Csak nem tudom mit tehetnék még, hogy mielőbb elmúljon.

1870. Selyemmaki (válaszként erre: 1858. - 98aa2e5eda)
2020. dec. 3. 20:40
Az a baj, hogy ez a vírus nagyon gyerekcipőben jár még,pár éve nem tudták az orvosok sem, hogy ez a vírus a férfiakat is megbetegedhetíti, de sajnos alattomosan támad. Nekem a védőoltást javasolták. Mivel én sem éltem kicsapongó életet, mégis óhatatlanul megkaptam, jelenlegi páromat nem tudni oda-vissza fertőztük -e egymást, ezért lehet nektek is a védőoltást kéne kérni. Nem hallottam még , hogy mennyire hatékony, de nem ciki, ha kikéred az urulógus tanácsát. Sajnos az emberek szégyenlik ezt, pedig addig segitenek, amig nem késő .
2020. dec. 3. 20:33
Sziasztok! Új tag vagyok, üdvözlök mindenkit. Papillocaret írtak fel. De nem mondták, hogy meddig kell használnom, nem tudtam orvost keríteni, ezért elkezdtem egy dobozzal, 7x 5ml-set vettem. A betegtajékoztató szerint 21 napig kell használni. Van valakinek tapasztalata? Fél év múlva kell visszamennem.
1868. 346490ec7b (válaszként erre: 1867. - Mikeschné)
2020. dec. 3. 18:00

hi


[link]

elmész hozzá, és rendbe teszi a nyunyókát. olcsóbb és korrektebb nem lesz. ne sumákolj, nem szégyen, egy fertőzés. de, ahol van hpv 6,11, ott lehet pl. 16 vagy 18 is, tessék hpv tipizáltatni, nem olcsó, az élet se..



olvasta valaki, nesze neked grapefruit csepp...


[link]

2020. dec. 3. 14:45
Sziasztok! Lent szerintem nőhetett egy szemölcsöm korábban. Ötletem sincs hogyan kerülhetett oda. A férjem borotválva szereti és megvághattam a borotvával. Most már vagy 10 db nő mellette. Annyira ciki, hogy orvoshoz sem merek vele menni. Adjatok tanácsot, mit csináljak, kihez forduljak?
1866. boszi1968
2020. nov. 30. 14:14

A HPV-fertőzés kezelése

A helyileg alkalmazott jódos kezelés (Betadine, Colpo-Cleaner jód) rendszerint hatékony. Elterjedt kezelési forma a folyékony nitrogénes fagyasztás, mely gyors és hatékony, kevés fájdalommal járó módszer. A szemölcsök helyén a fagyasztást követően hólyag képződik, mely sterilen megnyitva néhány nap alatt gyógyul. Szükség lehet 2-3 alkalommal a kezelés ismétlésére.


Helyi érzéstelenítésben sebészileg eltávolíthatóak, akár éles szélű ún. Volkmann-kanállal, akár lézerrel. A sebészeti módszerrel azonban elég nagy az esély arra, hogy az eltávolítás túl felületes (ilyenkor a szemölcs kiújul), vagy túl mély (ekkor heg képződik).


Ecsetelő (ún. keratolítikus, azaz a szemölcsöt alkotó keratint oldó) kezelésre alkalmas készítmény számos gyógyszertárban, drogériában kapható, általában maró hatású oldattal lehetséges. Leggyakrabban a szalicilsavat használják. Az arcon, nemi szerven lévő elváltozások esetében korlátozottan használható. Rákot megelőző állapotban szokás speciális méhszájplasztikai műtétet, a méhszáj kúp alakú kimetszését, konizációt elvégezni. Ez egyrészt esélyt ad arra, hogy a kóros szöveteket végleg eltávolítsák, másrészt arra, hogy az elváltozás súlyosságát és kiterjedését mikroszkóppal megvizsgálják. Ha szövettanilag a valódi (invazív) rák kizárható, megelégedhetünk azzal, hogy kezdetben negyedévente, majd évente rákszűrő vizsgálatot végezzünk. Ha a citológiai lelet tartósan normalizálódik, a beteg gyógyultnak tekintendő. Ha ismételten pozitívvá válik, a legmegnyugtatóbb megoldás a méh eltávolítása.

1865. 98aa2e5eda (válaszként erre: 1860. - Hopege_)
2020. nov. 30. 14:14

a hpv 6, 11 okozza a szemölcsöket, csodásan fertőz, látványos a külső bőrfelületeken.


de, ha a pasidnál is diagnosztizálták, jó eséllyel fertőzött ő is, annak ellenére, hogy (nagy, látható jelek) szemölcsök még nem jelentek meg nála, és ami még fontosabb, hogy ha volt orális szex (miért is ne...), akkor a fiatalember száj és garat régióban is számolhat fertőzöttséggel, ahol csodálatos polipszerű kinövéseket okozhat a hpv, arról nem beszélve, hogy onnan kiölni egy külön élvezet.


tehát ha a szájüreg hpv ( 6 11 16 28 akármi) fertőzött, akkor a csók és egyéb mókázással is vihetjük tovább a vendéget.


amivel kezd.


külön (személyenként is) törölköző minden gyanús tájékra, amúgy sem töröljük meg az arcunkat azzal, amivel előbb a talpunk vagy a lábunk közti tájékot. törölközővel nem dörzsöljük a testünket (hordjuk szét a vírust), leitatjuk a vizet.


törölköző, fehérnemű mindennap csere... :D és min. 60 fokon fertőtlenítővel mos.


fogkefe nincs közös, fogmosás után azt is fertőtlenítjük (hyperol tabb.) alkoholos (listerin) vagy cetilpiridinium-klorid (oral b) tartalmú szájvíz állandó használata ajánlott, vírus ritkítás céljából.


epillálás megszűntetés, pengével azonnal, gyantázást se kell erőltetni, hajvágó géppel le lehet tolni a bőr felsértése nélkül a zavaró prémet, de finoman.


wc deszka fertőtlenít, bár állítólag felesleges.


immmunrendszer erősítés, és esetleg a kétes hírnevű hpv oltás beadatása, egy vagyonért.


legalább 2 negatív hpv tesztig gyanakodni.


elsőre.


lassan a diszkóban smárolás is felér egy itélettel. :D bakker... :(

1864. 98aa2e5eda (válaszként erre: 1861. - 184481d874)
2020. nov. 30. 13:32

Ez valahogy úgy lett volna kerek, hogy a debreceni klinikán dr. james bond a magánrendelésén mely konzultációnak ára úgy 19000 huf, beadott egy 17000 forintos (egyszer beadandó) injekciót, ami nagyon amerikai, melynek neve hpvmumus, mellékhatása az ismerősnél nem volt, más gyógyszert nem szedett, azóta is diétázik (mit jelent a diéta), úgy kb. fél év alatt kigyógyult, de közben nem fagyizott és nem szexelt.



több, gyakoribb, részletesebb információ sokaknak segítség lenne, persze az is az, hogy egy távoli ismerősöm papagálya mesélt valamit. :D



úgy tűnik, mindenki csendben maga küzd... mindegy,.

1863. Hopege_ (válaszként erre: 1862. - Hopege_)
2020. nov. 28. 06:06

És Budapesti vagyok, ezért is kérdezem, nem egyszerű "átugrani", de ha megéri és elmúlik a HPV6, akkor persze nem kérdés.


Köszönöm!

1862. Hopege_ (válaszként erre: 1861. - 184481d874)
2020. nov. 28. 05:59

Szia!


Amerikai injekcióval? Kigyógyult a HPV-ből? Erről tudnál egy kicsit részletesebben írni? Melyik klinika és melyik orvos?


És köszönöm! :)

1861. 184481d874 (válaszként erre: 1860. - Hopege_)
2020. nov. 27. 12:58
Próbálkozz a Debreceni Klinikán...ott egy ismerősömet kigyógyitották amerikai injekcióval...diétázik,de tünetmentes azóta is.
1860. Hopege_
2020. nov. 27. 12:19

Sziasztok!


Új vagyok itt, de sokat olvastam már a hozzászólásokat, történeteket.


Sajnos lassan fél éve, hogy elváltozásokat fedeztem fel magamon ott lent. 7 orvosnál voltam, mire kiderült HPV6-os. Kaptam Isoprinosinet, és januárban kapom a harmadik Gardasilt. Condyline is adtak, amitől nagyon szokott fájni és nem akarnak elmúlni. Páromnál is diagnosztizálták.


Sosem éltem csapongó életet, soha semmi bajom nem volt még, ezért rettenetesen megvisel ez az egész.


Naponta 30-35 csepp propoliszt iszom szörpben, - egyszerre- 3x 1000 D3 vitamint, 2x 500 calciumot, napi 3000 c-vitamin és centrum női vitamint. Zöldség és gyümölcs.

Sajnos a méhnyakon is kimutatták később. :(

Minden más teszt, - akkor már gondoltam jobb mindent megnézni--negatív 1 kivételével, gardnerella. Kaptam rá antibiotikumot, legutóbb kúpott, azóta azt még nem néztük meg újra, hogy sikerült-e elmulasztani (covid miatt). Deflagynt ajánlották, amit itthon már szinte sehol nem kapni, helyette papilocaret mondták.


Mivel van, ami nem múlik egyszerűen, mintha a helye maradna ott, azt mondta az orvos menjek lézeres eltávolításra a boc-be. De sok rosszat olvastam a lézerről és inkább, ha lehet a fagyasztást választanám.

Régóta nem voltunk együtt a Párommal, most óvszerrel megpróbáltuk. Sajnos a következménye, rá két napra máshol is megjelent.

:( És teljesen kisebesedett alul, most felfüggesztettem az ecsetelést, bepantennel próbálom visszahámosítani, nagyon fáj. :( Deflagynt 3at tudtam összesen beszerezni, 1et már elhasználtam, 1et a Párom használ az orvos javaslatára, 3al most folytatom. De volt a kettő között 1-2 hét szünet.


Az immunrendszerem sajnos soha nem volt toppon, amióta az eszem tudom. Mit tanácsoltok, mit tehetnék még, hogy örökre elmúljon? :(


Nagyon megvisel és az, hogy máshol is kijött mégjobban!


Mit lehetne tenni, hogy mielőbb megszabaduljon ettől az ember és újra normális életet élhessünk a Párommal?


Köszönöm előre is!

1859. Handy777 (válaszként erre: 1856. - Angie_)
2020. nov. 25. 16:14
Köszönöm a válaszod.
2020. nov. 13. 13:13

sziasztok.


férfiként én is belefutottam egy hpv (16) fertőzésbe. sajnos a szájüreg/garat és lenti régió is érintett az ügyben.

az orvosok, és a fórumok nem sok jó tanácsot, konkrétumot mondanak, férfiak vonatkozásában, egyelőre marad az immunerősítés, erősen gondolkodom a fertőzés megléte ellenére is a gardasil 9 beadatásán.


mit tehetek a probléma megoldása érdekében még? :(


nem voltam kicsapongó életű, gumihasználat alap volt, de mivel orális szex azért akadt, mi több csók is, igy valószínűleg könnyedén szerezhette be az ember és vihette tovább gyakorlatilag bárhova.


félelmetesen tájékozatlan a felnőtt társadalom eme probléma ügyében... a férfiak nemtörődömségé pediglen egyenesen életveszély.


szégyen ide vagy oda, ez már megesett. erős a gyanúm, hogy a férfiközösség nagyja fertőzött, és nem foglalkozik az üggyel, és sajnos, nálunk a fertőzés nagyrészt nem okoz problémát, lent... viszont szájüregi rák esetében sajnos igen komoly a kockázat.



pár hónap múlva újra teszt (tipizálás) aztán stratégiaváltás, de a szájüregi rák kialakulása eléggé aggaszt. szex kilőve negatív eredményig, de ha az 2 év, akkor végem. :D


mindenkinek gyógyulást, és szép napot.

2020. nov. 9. 22:23
Szeretném veletek megosztani azt az információt, ami ellentétes azzal, amit az interneten szinte mindenhol olvasni lehet: hogy HSIL esetén mindenképp be kell avatkozni. Én LSIL után kaptam HSIL eredményt is, de nem műtöttek meg és most újra P2 vagyok. Ahol a HSIL eredményt kaptam, azt mondták, hogy meg kell csinálni a kimetszést, de elmentem más orvoshoz és ő azt mondta, hogy nem kell. Az az oka ennek, hogy a laborban nagyon szubjektív, hogy hogy nézik a sejteket.
1856. Angie_ (válaszként erre: 1855. - Handy777)
2020. nov. 4. 13:54

Szia!


Először a Marry Jane sima CBD olaját szedtem, utána pedig a Cannatural full spektrum olaját. Mindkettőt a Gomoa oldaláról rendeltem és bár én csak ízében éreztem különbségét, a full spektrum több területen fejti ki hatását.

1855. Handy777 (válaszként erre: 1854. - Angie_)
2020. nov. 2. 12:27

Szia Angie.

Megkérdezhetem Te melyik CBD olajat használtad?Köszönöm

1854. Angie_
2020. okt. 30. 23:23
Sziasztok! Júniusban az éves nőgyógyászati vizsgálat után derült ki hogy P3 a citológiám, HPV + CIN1 ( hozzátenném, hogy 3 éve van egy problémát nem okozó méhszájsebem). Akkor utána olvastam minden lehetséges gyógymódnak és információnak, így találtam rá erre az oldalra is, ahol szeretném megosztani a történetet ami happyenddel zárult mert ma hívott az orvosom hogy a negyedéves kontroll után visszaállt P2re a lelet nincsen sem kóros elváltozás és a HPV fertőzés is eltűnt a szervezetemből <3 Jutavitnek szedem amúgy is a C-vitaminjat(1000mg), cinkkel és D-vitaminnal azt megemeltem napi kettőre, elkezdtem napi szinten CBD olajat szedni (15 csepp), Rossmannban kapható Dr.M C-vitamin + szelén kapszula (napi 1), és amit egyik orvos sem ismert akivel beszeltem erről Indol3Carbinol kapszula 300mg-os (ebből is napi egy). Ezek mellett a vitaminok mellett végigcsináltam a 21 napos Papillocare kúrát. A biztonság kedvéért ezek után elkezdem az oltás programot is, remélem tudtam hasznos tippeket adni és kitartás mindenkinek!
1853. risticke
2020. júl. 24. 15:53
Sziasztok! Nekem tavaly fedezték fel a HPV 39, 52, 62, 54, 70-t, kóros hámelváltozást LSIL. Igazából fogalmam sincs, hogy mit jelentenek ezek a típusú hpv-k, de kaptam Isoprinosine és Deflagyn gélt. Az orvos szerint ezek még nem a veszélyes vírusok, de attól még nem vagyok nyugodt. Egy év után újra elvégezték a HPV tesztet és semmi változás nem történt. Az orvos a védőoltást javasolta harmadik lépésként, ő is azt mondta, hogy nem garancia. Bizonytalan vagyok ezzel kapcsolatban, nem szívesen venném fel mellékhatások miatt. Na meg iszonyú sokba kerül... Inkább természetes anyagokkal szeretném legyőzni a vírust.
1852. Novi01
2020. júl. 13. 09:12

Sziasztok!

LSIL , HPV témában írok én is. Úgy voltam vele, ha jobb, ha rosszabb az eredmény, mindenképpen leírom a tapasztalataimat.

Több, mint fél éve diagnosztizálták nálam a fentebb említett kóros hámelváltozást. A doki tanácsára papilocare-t kezdtem el használni, amiről itt a neten akkor kb. nulla info volt, hogy vajon ér-e bármit is ez nagyjából csillagászati árú készítmény.

E mellett Béres cseppet, multivitamint, sok c és d vitamint és CBD olajat szedtem (ez utóbbit más betegségre alapból, de szerintem itt is kifejtette jótékony hatását).

Mivel én aktív párkapcsolatban élek, kizárt volt, hogy ne legyen szex fél évig, 1 évig.. évekig.. így mi mindent gumival csináltunk, és reméltük a legjobbakat (habár olvasni sokszor, hogy ez nem ér semmit, de egy próbát megért!).

Pár napja jött meg az új szűrés eredménye (3 hét gyomorgörcs után, hogy erre miért kell ennyire sokat várni?! :D). Gyógyulóban vagyok! Már nem kóros a hám! A doki szerint azonban 1-2 év, mire teljesen eltűnik, ha minden jól megy.

A vitaminokat tovább szedem. Remélem a legjobbakat! :) Fél év múlva újra szűrés.

Kitartást mindenkinek!

1851. Dorotien
2020. júl. 10. 09:06

Sziasztok! Nekem 2019 decemberi vizsgálatkor mutatták ki, hogy LSIL hámelváltozás és HPV volt a kenetben (egyéb típusú magas kockázatú HPV). Az orvos Isoprinosine-t ajánlott, de ezt allergia miatt nem szedhetem, illetve hüvelygélt (Papillocare), de úgy voltam vele, hogy a fél éves kontrollig kipróbálok egy erős immunerősítést inkább, és ha ez em elég, utána rákapcsolok a géllel is. A júniusi eredményem negatív lett cytologiár, ill. CINtec tesztet is végeztek, az is negatív lett. Az orvos azt mondta, hogy HPV-t évente érdemes nézni, ezért azt majd a következő kontrollkor fogjuk vizsgálni. Hátradőlni nem szeretnék, mert korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy sokaknak visszatért sajnos a hámelváltozás, ezért az immunerősítést folytatom és remélem a decemberi vizsgálaton a HPV sem lesz már kimutatható. Ha segítség lehet bárkinek, leírom milyen rendszer alapján élek (IR-PCOS miatt is változtattam, tehát nem minden a HPV miatt lett bevezetve): 1. rendszeres sport, mindennapos kikapcsoló séták, próbálom elkerülni a stresszt 2. ételallergiák miatt évek óta nem fogyasztok búzát, rozst, tojást, tejet és cukrot sem (nem tudom ez egyébként számított-e) 3. megemelt vitamindózis --> multivitamin, B komplex, Mg, D-vitamin, C-vitamin+cink, Lizin, Shiitake gomba. Ha érzem, hogy gyengülne az immunrendszerem, akkor Echinacea cseppek, grapefruit magolaj, még több C-vitamin. 4. az idei évtől nem használok tampont, intimkehelyre váltottam 5. nem éltem nemi életet.

Jelenleg amivel küzdök, hogy a mostani leletemben candidát találtak, így mindenképpen folytatom az immunerősítést, és mivel nagyítóval az orvos látott még a méhszájamon pettyeződést, ezért lehet egy kúra Deflagyn-t kipróbálok, hogy segítse a gyógyulást. Akinek hasonlóan alakult, milyen tanácsot tudna esetleg adni több év távlatából, mire figyeljek még, hogy a hámelváltozás ne forduljon ismét pozitívba?

1850. Dimethiconol (válaszként erre: 1849. - Jupika1)
2020. jún. 26. 17:46
P2 esetében van sérült hámréteg? Szerintem ott még nincs semmi kóros elváltozás amit le lehetne szedni. Nem a szemölcsre írták, hogy van lézeres eltávolítás?
1849. Jupika1
2020. jún. 25. 16:51
Sziasztok,nekem egy eve van hpv52 es P2 citologiam.Egy eve nem elek nemi eletet,papilocare minden honapban,de az eredmeny hpv 52 megint.Azt olvastam hogy lehet lezeres kezelesre menni,leegetik a serult hamreteget.A kerdesem az lenne ,hatha vki vokt mar ilyenen,hogy ez mindegyik tipusu hpvre jo?Ket helyen is csinaljak Budapesten..mert ha ettol tenykeg elmulik,akkor minek ez a sok varakozas??Egy vagyont koltottem kupokra...
2020. jún. 13. 19:31
Mi a tapasztalatotok azzal kapcsolatban, hogy lehet-e 3 hónapon belül megismételni a citológiát? Én hallottam olyat, hogy 3 hónapon belül nem ad valós értéket, mert nem tudott még visszanőni a hámréteg, viszont az orvosom szerint ez nem így van és megcsinálta nekem újra két hét elteltével.
1847. Dimethiconol (válaszként erre: 1846. - Viameda)
2020. jún. 13. 19:23
Viameda, nagyon örülök az eredményednek! :)
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook