Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
1366. Onyx83 (válaszként erre: 1363. - Solozzo)
2017. ápr. 27. 20:21

Szia!

Szerintem saját megnyugtatásodra és hogy tisztában legyél vele, mindenképp kellene egy HPV teszt. A Silgard azért olcsóbb, mert 4 féle törzs ellen véd, míg a Gardasil 9 törzs ellen. Ez egy védőoltás. A meglévö fertőzésre nincs hatással és az egyéb virustörzseket is elkaphatod, amelyekre még nincs védőoltás. Ha van párod, vagy a közelmúltban volt, szólj neki is, hogy menjen el szürésre. Neked is javaslom a D3 vitamin szedését. Állitólag a magyarok 95 %-a D-vitamin hiányos a tél végére.

1365. Onyx83 (válaszként erre: 1362. - Kitti30)
2017. ápr. 27. 20:11

Kedves Kitty30!


Teljesen át tudom érezni, amin keresztül mentek, bár nekünk condylománk nem volt a párommal, de a magaskockázatú HPV is megkeserített sok hónapunkat. Mi óvszerrel védekezünk, de figyelünk, ki hova nyúlt mit foghat meg, mihez érhet..szóval gyötrelem. De valahogy a rossz gondolatokat el kell hesgetni és arra gondolni, hogy ez csak egy állapot, amin túl kell lenni, ez még nem a vég. Szépen el fog múlni és meggyógyulunk mindannyian :)Amit nem sorlotöl fel, az a D vitamin.Höyiorvossal űrass fel D3 vitaminból 100 db-osat 3000 NE. Az nem drága és nagyon fontos szerepe van az immunrendszer védekezőképességének helyreállitásában.Neked is el kellene menni egy HPV szürésre és egy Cintec sem ártana. Sztem fontos, hogy megfelelően alapos legyen a kontroll.Én most kaptam egy fals negativ eredményt és ha nem vagyok alapos, akkor most megnyugodnék, hogy végre kigyógyultam.

1364. Onyx83 (válaszként erre: 1328. - CIcó27)
2017. ápr. 27. 19:58

Kedves Cicó!


Megirnád, hogy milyen lett az eredményed?

Sajnos én is fals eredményt kaptam.

Májusban tipizáltak HPVHR vírust, majd októberben lett egy LSIL-HPV szövettanom, Cintec negatív eredménnyel. Most márciusban a magándokihoz nem tudtam elmenni, így szakrendelésen vették le a szövettant, ami hpv-t nem mutatott és P2 lett az eredményem LSIL nélkül. Tehát szuper lett. De meg akartam bizonyosodni arról, hogy biztos eltűnt-e a HPV, igy Synlab önmintavételi eszközt küldtem be. Az eredmény HPV HR, szóval fals eredményt adtak márciusban.Így a szövettanban sem bízom. Mehetek újra :(

1363. solozzo
2017. ápr. 27. 14:08

Sziasztok, 36 férfi vagyok. Kb 1 hónapja vettem észre apró pöttyöket, lencse szerű extrákat elöl az intim részem külsején. Elmentem egy magán dokihoz aki egyből rámondta hogy HPV –teszt nélkül.

2 választást adott : Gardasil 9 komp oltás vagy pedig agresszíven kezelni krémekkel stb, de Ő mindenképp az oltást prefelrálta. A hpv tesztet valamiért nem erőltette. Akkor nem tudtam neki semmit válaszolni, felírta a condilyne oldatot 3 napi használatra.

Én úgy láttam hogy valamelyest segített, vékonyította a lencséket (közben persze marta is a bőrt rendesen), de 3 nap után nem tűntek el, így kipróbáltam az Aldara krémet is, minden másnap 1 hétig. Nem segített, sőt inkább több pontra, lencsére lettem figyelmes.

Visszaálltam a Condilyne-ra megint úgy látom hogy valamelyest segít.

Közben elkezdtem C-vitamin, fokhagyma, gyógyteás kúrát és az oltáson gondolkodom. Szerintetek előtte mindenképp kellene egy hpv teszt? A Silgard 4 komp kb fele annyiba kerül mint a Gardasil 9 komp oltás, nem tudom elegendő lenne e nekem a Silgard ?

üdv.

1362. Kitti30
2017. ápr. 23. 09:52
Sziasztok! A baratomnal tavaly februarban condylomat diagnosztizaltak,tele volt kinovesekkel. Korhazban voltunk,nemi beteg gondozason,3 maganorvosnal. Kapott gyogyszert,ecseteltek,fagyasztottak. Mostanra nincs kulso nyoma,de HPV 56-ost diagnosztizaltak nala. Tavaly voltam rakszuresen,P1-es lett. Most is voltam,P1 megint,viszont a huvelyemben condyloma van,egy par db. Grapefruit mag cseppet,aszkorbinsavat,ceklalevet iszunk..de semmi. Nagyon szeretjuk egymast es mar tavaly babat terveztunk,de amennyire megijesztettek az orvosok+amiket olvastunk a betegsegrol,ovszerrel sem vagyunk egyutt tobb mint 1 eve. Nagyon el vagyunk keseredve es ugy erzem h ennek sosem lesz vege :( a kapcsolatunk is ra fog menni. Kerlek titeket ha valakinek van hasonlo tapasztalata,ossza meg velunk:( Lelkileg es testileg is tonkretesz szep lassan ez a betegseg. Monogam kapcsolatban elunk es nem ertem miert tortenik ez :( edesanya szeretnek lenni...de ebbol nincs kiut? Nagyon koszonom elore is a segitsegeteket!
1361. Dvid
2017. ápr. 22. 15:29

Sziasztok!

Újra írok,pénteken megint mennem kell vissza égetésre a dokimhoz. Már látóval is próbálkozom hátha kiűzi!Már régóta szenvedek és nem tudom miért nem gyógyulok már meg, hisz én is vitaminozok 1000-el és sportolok is.

Lelkileg megtörtem, pedig van egy gyönyörű barátnőm is.

Kérlek segítsetek, vagy jól esne pár biztató szó!sziasztok

1360. Shigella (válaszként erre: 1359. - Jegeskávé)
2017. ápr. 2. 09:10
Elhiszem. Nagy öröm megszabadulni ettől a nyomorult vírustól. Én is fel voltam dobódva a negatív eredmény láttán. :)
2017. ápr. 1. 16:26
Novemberi CIN1- CIN2 , HPV18 -al megspékelt citológiai leletem után... El szeretném újságolnia, hogy márciusi kontrol vizsgálatom eredménye semmilyen hámelváltozást és hpv re utaló jelet NEM mutat! Távoztak a kis rohadékok !!! 😄😄😄 Nem is volt más esélyük! Napi 15000 C vitamin 2000 D vitamin isoprinosin immunerősítő, testmozgás, cukor minimalizálása és NO Depi mellett! Nagyon boldog vagyok!
1358. Shigella (válaszként erre: 1357. - Shigella)
2017. márc. 31. 20:07
Bocs az elírásért, telefonról pöntyögök...
1357. Shigella (válaszként erre: 1356. - Dvid)
2017. márc. 31. 20:06
Bennem igazából nem is tudom, hohy volt-e, vagy ha volt is, a szervezetem magától küzdötte le. A citológiai leleten HPV gyanú volt, de a HPV tipizálás ezt nem igazolta. Orvos írhat fel immunerősítésre Isoprinosine-t, ami vagy hat, vagy nem. C vizamin, mint antioxidáns, meg grapefruitmag cseppek, amiről hallottam, hogy jó lehet. Unokatesómnak csak a konizáció segített, azóta nincs HPV-je. Makacs, undorító vírus.
1356. Dvid
2017. márc. 31. 18:05

Sziasztok! Örülök,hogy ilyen örömteli hozzászólások is vannak, hogy meggyógyultál Shigella! 😁

Azt azért leírhatnád,hogy milyen vitaminokat szedtél és hogyan küzdötted le!

Mi győzi le ezt a fránya vírust?

Előre is köszönöm a válaszokat! :(

1355. Shigella
2017. márc. 30. 14:20

Ma jött meg a HPV tipizálás eredménye, negatív lett, nem találtak HPV DNS-t. :)

Most nagyon megkönnyebbültem.

1354. andi0113 (válaszként erre: 1353. - Shigella)
2017. márc. 16. 19:58

pont ugyanebben a cipőben járok,annyi különbséggel,hogy nekem kb.4 éve volt már egy Cin I-es eredményem,pozitív hpv teszttel.(magas kockázatú,ha jól emlékszem 54-es)Akkor brokkoli kapszulát szedtem,lapacho teát ittam,kb. egy év volt,mire egymás után több negatív rákszűrésem volt.Most pedig lehet kezdődik minden előről,bár a dokim szintén nem lát eltérést,nyugtat,hogy ez csak gyanú...májusban újra megyek,rákszűrés,tipizálás.Addig iszom a lapacho teát,illetve szedek béta-glükánt.(erről angol oldalakon olvastam,hogy jó lehet hpv-re)Mi is babaprojekten vagyunk,szóval össze kell szednem magam.Ja,és természetesen én is hipochonder vagyok,de nagyon durván :)

Igazából csak az izgat,hogy hogy a francba jön újra elő?Ha tényleg van...monogám kapcsolatban élek,legalábbis remélem....

Kitartás neked,ha lesz eredmény írd meg,ha gondolod!

És sok sikert a babaprojekthez!

1353. Shigella
2017. márc. 16. 18:38
Februárban elmentem az éves rákszűrésre, és a citológia LSIL HPV gyanút igazolt, HPV tipizálást és 6 hónap múlva kontrollt javasoltak. A nőgyógyászom visszahívott a HPV tipizáláshoz szükséges minta levételére, és próbált nyugtatni, hogy nem is biztos, hogy HPV-m van, de nem nagyon sikerült neki. Babaprojektben vagyunk, nagyon rosszkor jött ez a citológiai eredmény. Még kb. 2 hét, és kiderül, milyen HPV-m van. A méhszájam szép, nem látható rajta elváltozás. Amióta ez kiderült, kedvem sincs szexelni, folyton az jár a fejemben, hogy vírusok vannak bennem, amik fertőznek. :( Persze a dokim nyugtatott, hogy amíg nem lesz rosszabb a citológiám, addig nyugodtan mehet a babaprojekt, meg hogy nem is biztos, hogy van HPV-m, és ha van is, nem biztos, hogy magas kockázatú. De én hipochonder vagyok, nem nyugtatott meg.
1352. feen
2017. márc. 3. 12:54

Sziasztok! Korábban már leírtam a kálváriámat, most újabb rákszűrés után kopp-kopp-kopp a HPV-m negatív. :) Két év alatt tűnt el a szervezetemből, 7-szer voltam ezalatt rákszűrésen, az utolsó kettő során már negatív volt a HPV-m de már el merem végre hinni. :) Nagyon boldog vagyok. Szeptemberben kaptam Isoprinosine-t, amit végül nem úgy szedtem, mint ahogyan az orvos mondott, töményebben, baj lehetett volna belőle (májkárosodás) és emellett C-vitamin, D-vitamin, Béres-csepp, Fitotree nevű kapszula az immunerősítés miatt. 31 és 39-es volt, mindkettő magas kockázatú. Hála Istennek túl vagyok rajta. :) Nektek is nagyon gyors gyógyulást kívánok! Cseresznye05 szerintem keresd meg Dr. Pető Zsoltot, ha pesti lakos vagy. (1068 Bp., Benczúr u. 1. I. em. 14. Hétfő délután lehet bejelentkezni hozzá, ha kell a szám, akkor megírom privátban.)

A testvéremen ő segített. Én személy szerint nem ismerem, de a tesóm az utolsó pillanatban került hozzá és most tünetmentes. Szép napot Nektek!

2017. febr. 25. 18:12

Sziasztok!

Nekem méhszájsebem van, de rákszűrés eredményem kellett hozzá h megcsinálják. Persze az hpv teszt 'gyanút' mutatott így még egy kenetre küldtek és 5 hét mire kész. Most hétfőn egy másik dokihoz is megyek ott 2 hétig kell vájak az eredményre. Tudom h ez még nem hpv biztos stb de félek tőle. Azt mondta az orvosom h ha az akkor valami gyógyszeres kezelés lesz...tud erről valaki valamit? Illetve, hogy nemi életet élhetek de csak óvatosan. Erre (reggel együtt voltunk a párommal), most kicsit vérzek...lehet hogy a méhszájsebem miatt?

Nagyon parázok mindkettő dologtól. Köszönöm előre is nektek a válaszokat. Üdv Heni

1350. Reny1976 (válaszként erre: 1349. - Kitta85)
2017. febr. 15. 07:03
Szia talàltàl màr orvost aki megvizsgàl?
1349. Kitta85
2017. febr. 6. 21:49
Sziasztok. Én 2013-ban fertőződtem meg hpv-vel, ennek következtében elvetéltem. Egy éve tünetmentes vagyok. Viszont a nyelvemen látok hasonló elváltozást mint a condyloma, de eddig még találtam orvost aki megvizsgálná pontosan mi lehet ez. Valakinek volt hasonló elváltozás a szájában?
1348. Sziszili (válaszként erre: 1347. - Feen)
2017. jan. 16. 20:07

Nagyon köszönöm a válaszod! Igyekszem mindent megtenni és nem gondolni arra hogy ez vmi nagyon rossz dolog. Nem szabad hogy betegség tudata legyen az embernek! Sajnos azt hogy hol kitől és mikor szedtem össze,már nem lehet kideríteni,de mivel az utóbbi években óvszerrel védekeztem,és nem is volt csak 2 partnerem,az is lehet hogy ez tényleg nagyon rég bennem lappangott. A dokim ezek szerint tényleg jó,és amúgy sima sztk-s és hihetetlen emberséges. Több magándoki után döntöttem úgy hogy nem fizetek feleslegesen. Nagyon bízom benne hogy hamar legyőzöm!!!

Remélem te is hamar túljutsz már a sok negatív dolgon,és végre papíron is negatív lesz minden!!! Szorítok

1347. feen (válaszként erre: 1346. - Sziszili)
2017. jan. 12. 12:34

Szia Sziszili! Ne aggódj, egyelőre úgy néz ki, hogy jó orvosod van. Ezt azért írom, mert ha kiderül, hogy van HPV-d és még nincs komolyabb elváltozás, az orvosok többsége nem ír fel Ispoprinosine-t azonnal, bíznak az immunrendszeredben.


Én is így jártam, nekem magas kockázatú 31 és 39-es volt. Mondta a dokim, hogy majd elmúlik magától. Fél év múlva kontroll. Fél év múlva már hámelváltozást találtak (P3) és három hónap múlva kontrollt javasolt. Három hónap múlva már súlyos hámelváltozásom volt, akkor kaptam Isoprinosinet. Majd elkezdtem szedni, nekem 3x1-et írt fel az orvos.

A neten azonban úgy olvastam, hogy mindenki 3x2-öt szed, a betegtájékoztatón is úgy van, hogy testtömeghez kell igazítani az adagot, az elvileg nálam is 3x2 kellett volna, hogy legyen. És én három dobozzal be is szedtem, úgy ahogy volt, kihagyás nélkül.

Később kiderült a HPV centrumban, hogy igen, a 3x1 alul lett volna dozírozva, viszont a 3x2 szemet csak két hétig szabad szedni, mivel megterheli a májat, majd két hét pihenő, s újra két hét szedés és így tovább. Nekem hála Istennek nem lett bajom tőle, de lehetett volna, magamnak köszönhettem volna.


Eljutottam oda röpke másfél év alatt, hogy 6-szor voltam rákszűrésen, azonban műtét előtti állapotban vagyok, januárban esedékes az újabb rákszűrés, immáron másik orvosnál, mert elegem volt.


Megnyugtatásként elvileg egy egészséges immunrendszer legyőzi a HPV-t,ezért veszik az orvosok olyan "könnyedén" ezt a témát.


Amit tudsz tenni, szedni az Isoprinosine-t lelkesen, s hinni benne(nekem elvileg hatott, mert már negatív a HPV-m, mindkettő, a 31-es és a 39-es is, de lehet ez az eredmény bizonytalan, ugyanis meg kell ismételni a HPV tipizálást, mert két darab - azonos laborban validált minta, amit a nőgyógyász ugyanakkor vett le, eltérő eredményt hozott-, egyik szerint van HPV-m a tipizálás szerint negatív a HPV-m, s a rákszűrésem továbbra is LSIL hámelváltozás. Ha ez romlik, innen már a műtét jön.


Immunrendszererősítés ezerrel (ne bízd a véletlenre), aloe vera, c-vitamin, D-vitamin!!, akár Béres-csepp, sport, nagyon jó az infraszauna is szerintem. Elkezdhetsz esetleg vírusölőt és baktériumölőt is enni. Részemről kipróbáltam a Fitotree kapszulát, de még csak 1 hete szedem, szóval nem tudom, hogy van-e/lesz-e hatása. Téli időszakban rengeteg fokhagyma, ha bírja a gyomrod és környezeted! ;)


Kérdésedre válaszolva, hogy veszélyes-e vagy sem? Ez szervezet függő. Ha nem tudja az immunrendszered legyőzni, akkor veszélyes lehet, vagyis kezdetben enyhe hámelváltozást csinálhat, majd a hámelváltozás során a vírusok könnyebben bejutnak mélyebb rétegekbe, s akkor már eléred a rákmegelőző állapotot.


Figyelj oda, hogy óvszerben szeretkezz, amíg a Párod is negatív lesz, bár az sem véd meg a visszafertőzéstől, mert a herezacskón (bőrkontaktussal) is bejut a HPV. Attól még szeressétek egymást csak óvszerben. Ha még párkeresésben vagy, akkor sajnos még beszerezhet az ember lánya ilyen-olyan HPV-t. :( Hiába figyel. Én pl. úgy szereztem, hogy a volt vőlegényem ment félre, pedig már babára készültünk, vagyis nem is védekeztünk. Nem egyszerű...

1346. Sziszili (válaszként erre: 1340. - Viameda)
2017. jan. 11. 16:15
Szia. Nálam is most derült ki hogy hpv van. 58-as. Viszont semmi tünetem és a rákszűrés eredménye se mutat semmit. Csak reaktív sejtelváltozásokkal járó gyulladást jeleztek. Arra antibiotikumot kaptam. Már kiolvastam az interneten mindent,de nem nagyon tudom most merre induljak,vagy mihez kezdjek? Isoprinosine-t szedek,c vitamint és kovaföldet iszok. Nem tudom mit tehetnék még ezen kívül. Meg hogy akkor ez veszélyes vagy sem? Mennyi idő a gyógyulás?
1345. Dvid
2017. jan. 11. 14:12
Főleg nők válaszát várom, de komolyan! Köszönöm
2017. jan. 10. 20:46

Nem olvastam mindent végig!


De a HPV-t a ffiak hordozzák, akiknél tünetmentes, azonban a nők rákot kaphatnak tőle, azonban csak szexuális úton, magyarán kefélésen keresztül. Tudomásom szerint nem terjed, orális és más egyéb módon. ....azonban ennek is vannak fokozatai! Ffiaknál ki lehet mutatni, nagyon korai stádiumban, azonban ez nem biztos, hogy betegség! Tehát egy legyengült immunrendszer, is tudja ezt produkálni, de ez még nem jelenti azt, hogy fertőző! Ffikaknál a tünet egyszerű, immunrendszert kell rendbe tenni, sport, vitamain, kevesebb pia ...stb, és náluk megszűnik! Nőknél is kezelhető, azonban ez sokkal hosszadalmasabb és látványosabb.


Tehát drága hölgyeim, gondoljátok át, hogy kivel mikor mennyit! Ennyi a javaslatom, mivel nálatok ez sokkal nagyobb gondot okoz mint a ffiaknál, és lehet, hogy ők nem is tudnak erről!:-)

1343. Dvid
2017. jan. 10. 20:30

Sziasztok!A minap voltam a dokimnál!Csupa biztatót mondott! ;) Megnézte,hogy van-e szemölcsöm,azt mondta nincs,az csak a lézerezés utáni heg!

Azt mondta,ha semmi változás nincs 2 hónapig,tipizálunk!

Mondtam neki,hogy szilveszterkor összejöttem egy lánnyal,de persze én semmit nem csináltam,még meg sem csókóltam,a vírustól félve!

Azt mondta a doki,nyugottan lehet csókolózni,szeretkezni meg kottonnal és alsógatyában javasolt!

Az lenne a kérdésem,hogy én pettingelhetek a lánnyal?Azt tudom,hogy ő meg sem foghatja,mert el is kapná a vírust,féltem is emiatt!

Ti Lányok,Nők,hogy megy nálatok a szex,tényleg érdekelne!

Köszönöm szépen annak aki válaszol!

1342. Dvid
2017. jan. 7. 13:40
Sziasztok! Csak annyi lenne a kérdésem, hogy Hpv-vel lehet csókolózni? Ha a szemölcseim a nemi tájékon alakultak ki, és a számban nem látok nagy elváltozást, akkor lehet nem? Hétfőn megyek a dokimhoz, már finisben vagyok, érzem! Sziasztok
1341. bmwenzel (válaszként erre: 1340. - Viameda)
2017. jan. 4. 22:00

Én rendeltem októberben innen: [link]

Nem tudom, hogy használt-e.


december végén voltam kontroll rákszűrésen, de még nincs eredmény :(

Egy éve, hogy három havonta dokihoz járok.


1. P3 ASC-US 2016.01

2. P3 LSIL CIN1 2016.04

3. P3 LSIL CIN1 2016.07

4. P3 ASC-US 2016.09.

1340. viameda
2017. jan. 4. 12:04

Indole-3-Carbinolt szedett valaki? Milyen tapasztalataitok vannak?

Voltam ma egy dokinál, tök lazán vette ez a HPv dolgot (HRből a 18, és több LR is van nekem)

Azt mondta ne izgassam magam, 1-2 év alatt leküzdi az immunrendszerem. Ha nincs mellé LISL vagy egyéb citológiai elváltozás, maga a HPV egy túl"reklámozott" riogatás. Tudjuk,h van, figyeljük, de ne stresszeljük túl,m sttól leszünk betegek. 😃 Könnyen beszél,de azért van benne igazság.

Akinek csak HPV van de nem okoz más gondot, mennyi idő alatt múlt el?

1339. jegeskávé (válaszként erre: 1336. - Bmwenzel)
2016. dec. 18. 11:58
Még írásban nem jeleztem, de tervezem!!! Engem is az első lelet érdekelne legfőképpen! Addig megyek míg meg nem kapom!!
1338. jegeskávé (válaszként erre: 1337. - CIcó27)
2016. dec. 18. 11:56
Budapesten. 3 hónap múlva újjab vizsgálatot fogok kérni. Addig elkezdem az immunerősítest!
1337. CIcó27 (válaszként erre: 1335. - Jegeskávé)
2016. dec. 17. 07:40

Nem mondta, és hidd el, a legtöbb orvos nem is mondja.

Én HPV centrumot vezető orvoshoz fordultam, többször konzultáltam vele, és ő ezt mondta, amit én logikusnak is tartok,ha belegondolok a mintavétel technikai részére.

De a neten is találhatsz erre vonatkozó írásokat.

Én biztosan az első leletemért harcolnék, akár megemlítve a Betegjogi képviselőt és a kórház vezetőségéhez való fordulást is.

Egyébként ez melyik városban történt?

❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook