Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
1456. Onyx83 (válaszként erre: 1452. - Nena87)
2017. aug. 27. 12:05

Kedves Nena87.


Kérlek ne írj már olyat,hogy onkológushoz kerülsz.Az ilyesmire gondolni sem szabad,nem hogy leírni.Hála Istennek csodák már pedig léteznek,de szerencsére a mi esetünkben még nincs szükség rá,simán meggyógyulunk :) ok?

Nos,ehhez viszont tényleg az a legfontosabb hogy a legbiztonságosabb utat válassza az ember.Én korábban egy cintec vizsgálatért volt hogy csak 6,de volt hogy 7-8 órát is utaztam egy nap.Én most külföldön élek és a legközelebbi magyar orvos tőlem 4 órányira van.Tehát ismét 8 órákat kell utazzak a saját megnyugtatásomra.De így legalább biztonságban érzem magam és tudom,hogy amit csak lehet,megtettem.Mindenkinek javaslom,hogy a legalaposabban járjon utánna a dolgainak,mert sajnos az orvosok gyakran elbagatelizálják az egészet.Szerencsére az én orvosom tisztában van azzal,hogy a méhnyakrák kialakulásáig nem kell éveket várni,tudja,hogy gyakran 1-2 év alatt is kialakulhat és tudja,hogy egy sima negatív cytológia még nem jelenti azt,hogy nincs is baj.Mindenkinek kívánom,hogy ilyen orvost találjon.

Szóval kedves Nena87.Hidd el,hogy teljesen átérzem a dolgot,de tudd,hogy egyelőre semmi nagyobb gond nincs,amin ne lehetne segíteni és így a jövőben sem lesz.Minden rendbe fog jönni! :)

Üdv!

1455. Onyx83 (válaszként erre: 1442. - Tormás30)
2017. aug. 27. 11:53

Kedves Tormás!

Gratulálok a kis csöppséghez :)

Újabb tipizálás történt esetleg?

Nekem is lett negatív cytológiám,de aggódtam,hogy fals negatív,így inkább újra tipizáltattam és a cytológiát is hamarabb kértem mint a javasolt 6 hónap.A cytológiám továbbra is jó hála Istennek,de HPV m továbbra is van,tehát a szoros kontrollok indokoltak továbbra is.Ezt a cytológia nem mutatta,hogy van hpv vagy gyanú.Mondta az orvosom,hogy a cytológiai vizsgálatok során gyakran nem derül fény a hpv jelenlétére,mert a vizsgálati módszer nem alkalmas rá.Ezért kellene a rákszűrés részévé tenni a HPV tipizálást is.

1454. Nena87 (válaszként erre: 1453. - Tormás30)
2017. aug. 26. 13:51
Előzőleg kegy kedves idős orvoshoz jártam, de ő már nem dolgozik, mert súlyos műtétje volt. Ha orvost váltok most, akkor max olyan orvost kaphatok állami rendelőben, aki nem igazán kompatibilis a magyar nyelvű páciensekkel, én meg ugyanígy vagyok a szerbekkel... Megvárom a keddi eredményt, aztán meglátjuk, hogy mit találtak, és ha utána is így áll hozzá az orvos, akkor átmegyek egy másik városba, egy magánrendelőbe, amiről sok jót mondtak, hogy alaposak, és nem veszik fél vállról a dolgokat.
1453. Tormás30 (válaszként erre: 1452. - Nena87)
2017. aug. 25. 15:03
Nem tudnál orvost váltani?
1452. Nena87 (válaszként erre: 1451. - Bobe212)
2017. aug. 25. 14:42

Az orvos azt se hagyta, hogy kérdezzek tőle bármit. Levette a mintát, és azonnal kiküldött. Esélyem se volt szóba hozni az oltást. Nem tudom, ha én orvos lennék, valószínűleg minden páciensem egyformán fontos lenne. Nem ajánlott semmit, még akkor sem, amikor kiderült a P3 HPV+. Szedjek Béres cseppet, C-vitamint, és várjak, mert a szervezet 3-4 hónap alatt legyőzi. Ezt mondta. Tipizálás se lenne, ha én nem lennék ennyire rajta a dolgon. Ő meg később mosná kezeit, oldja meg az onkológus. Még így is félő, hogy oda kerülök.

Na, ez az én orvosom.

1451. bobe212 (válaszként erre: 1449. - Nena87)
2017. aug. 24. 21:43
Az oltásról nem beszéltetek az orvosoddal?
1450. bobe212 (válaszként erre: 1449. - Nena87)
2017. aug. 24. 21:39
Nem akarok hazudni neked, de ha elváltozást láttak a hámsejtekben, akkor azért nem nagyon valószínű, hogy az alacsony kockázatúak miatt lennének, mivel azok nem okoznak ilyesmit. De az immunerősítés működhet, nagyon sok embernél működik is, és eltűnik a HPV.
1449. Nena87 (válaszként erre: 1448. - Bobe212)
2017. aug. 24. 21:26
bobe212, kösz a választ! Akkor van remény, hogy alacsony rizikófaktorú vírustörzzsel állok harcban. Legjobb lenne (ami persze csoda lenne, és csodák Jézus óta nem igazán történnek), ha már nem is lenne vírus. Bízom az ezüstkolloidban annak ellenére, hogy sokan ellenjavallják.
1448. bobe212 (válaszként erre: 1447. - Nena87)
2017. aug. 24. 18:45
Nem kell, hogy feltétlenül kijöjjenek rajtad. Ezért vannak tünetmentes hordozók is...
1447. Nena87
2017. aug. 24. 12:02

Ma vették le a mintát a tipizációhoz. Azt mondta a laboros nővér, hogy kedden mehetek az eredményért. Fogalmam sincs, hogy hol csinálják meg ilyen gyorsan, mert azt hallottam, hogy van, aki több hétig, vagy akár egy hónapig is várt az eredményére.

Érdekelne, hogy ha pl alacsony rizikófaktorú vírustörzzsel vagyok fertőzve, akkor kötelezően ki kell jönniük a szemölcsöknek, vagy az nem minden esetben történik meg? Rajtam egy sincs.

1446. bobe212 (válaszként erre: 1445. - Nena87)
2017. aug. 22. 21:20

D-vitamint nekem is javasolták, valamint az oltást is, a Gardasil 9-et, ami 2 alacsony kockázatú és 7 magas kockázatú HPV vírus ellen véd. Azt mondták akkor is érdemes beadatni, ha már valamelyikkel fertőzött az ember.

Nagyon változó dolgokat lehet olvasni, én külföldi oldalakon azt olvastam, hogy párok között nincs ping-pong dolog, val.szeg mindketten ugyan azzal a vírussal vagytok fertőződve. De nem tudják pontosan.

1445. Nena87 (válaszként erre: 1444. - Tormás30)
2017. aug. 22. 16:41
Tormás30, venni fogok akkor D-vitamint, és csütörtökön beszélek az orvosommal az Isoprinosine-t illetőleg, mert nem tudom, hogy ez nálunk (Szerbia) forgalomban van-e egyáltalán. Itt eléggé el vannak maradva sok mindennel, lehet, hogy még nem is hallottak erről a gyógyszerről.
1444. Tormás30 (válaszként erre: 1443. - Nena87)
2017. aug. 22. 05:42

D-vitamint lehet szedni napi 3000nemzetközi egységet. Recept nélkül lehet már kapni! Egyre több orvos ajálja a napi rendszeres szedését. Valamint a háziorvosoddal ezt írasd fel.

[link]

Kifejezetten az immunhiányos állapotokra van. Nekem is ezt írták fel mikor hpv-m volt. A hpv ugye gyulladásos állapot ami nehezíti a teherbe esést. Valamint nekem javasolta a háziorvos hogy oltassam be magam hpv ellen. Nekem 66-os törzshöz tartozóm volt. Ezért olthattam magam a másik 4 ellen.

1443. Nena87 (válaszként erre: 1442. - Tormás30)
2017. aug. 21. 23:36

Szia Tormás30!


Én sajnos nem rég veszítettem el az első babámat. A doki terhesség alatt vette le a kenetet, és vetélés utáni ellenőrzés alkalmával tudtam meg, hogy P3 HPV+ az eredmény. C-vitamint szedek, de a D-vitamint nem, mert azt, amennyire én tudom, orvosnak kell felírnia, mivel zsírban oldódó vitamin, és a túlszedése okozhat problémákat. Legalább is anno így tanultuk. Esetleg megpróbálkozunk azzal, hogy a párom is elkezdi szedni ezeket a dolgokat, amelyeket én is. Bár neki erősebb az immunrendszere, ez tény. Lehet, hogy az ő szervezete ezt már rég legyőzte, vagy mit tudom én, hogy megy. Sajnos nekem nagyon ráér az orvosom a tipizálással, még most sem hajlott rá igazán, nekem kellett rávezetnem, hogy talán érdemes lenne megcsinálni, mielőtt még újra megpróbálkoznánk a babával. Kösz a biztatást Neked is! Remélem, hasonló eredményekkel jelentkezhetek én is hamarosan!

1442. Tormás30 (válaszként erre: 1429. - Nena87)
2017. aug. 21. 19:03

Szia.

Nekem 2015-ban lett magas kockázatú HPV-m. Előtte nem volt semmi előzménye. Sok vitamint ettem c-vitamin és D-vitamint ezerrel. Nekem a p3 kenet után egyből megcsinálta a doki a tipizálást. 2016-ban negatív lett a rákszűrésem és szeptemberben pozi lett a terhességi tesztem. Most 3 hónapos a kislányom. A párom nem lett kezelve.

1441. Nena87 (válaszként erre: 1439. - Onyx83)
2017. aug. 21. 18:20

Onyx83, nagyon kedves vagy, és köszönöm a szavaidat. Éppen most érkeztem haza az orvostól, és nem tudom hová tenni a dolgot. Azt mondta, nem végez több vizsgálatot, hanem berendelt csütörtökre tipizációra. Gondolom, az majd elárulja, hogy mi is van. Sejtésem szerint magas rizikófaktorú vírussal vagyok megverve, mert nem vettem észre, hogy bármi elváltozás lenne rajtam. Se szemölcsök, se karfiol. Meglátjuk. Amúgy én is próbálok elfeledkezni erről, csak elég gyakran előkerül, bekúszik a gondolataimba, stb. Most ott tartok, hogy saját felelősségre reggel 25 csepp grapefruit mag kivonatot iszom, C-vitamint, és propolisz cseppeket. Este ezüst kolloidot, folsavat, és propoliszt. Ezen kívül, bár a testmozgás nem az én asztalom, elkezdtem tornázni, és próbálok több zöldséget fogyasztani. Újságíró vagyok, ami azt hozta magával, hogy a táplálkozásra ekkor-akkor szakítok időt, de nem tudom rendszeressé tenni, mert van, hogy egyik eseményről a másikra rohanok, és néha reggelizek, néha csak ebédelek, ha van időm főzni egyáltalán. MA vettem egy mérleget, hogy végre megtudjam, mennyit is nyomok. Legalább nagyjából kontroll alatt tudom tartani a testsúlyomat. Tudom, hogy előbb-utóbb konizációra kerül a sor, és csak azt remélem, hogy nem kell nagyobb beavatkozás, amikor már el is távolítanak belőlem valamit, ne adja Isten a méhemet, stb. Bízom abban, hogy túl leszek ezen, és jövőre (talán) végre lesz egy gyerekem. Viszont az jutott eszembe, hogy az orvos pl a párommal kapcsolatban nem mondott semmit, hogy esetleg ő is elmehetne szakorvoshoz, hogy megállapítsák, hogy fertőzött-e. Én tudom, hogy önszántából soha nem fog elmenni ilyesmire. De ha őt nem kezelik, akkor előbb-utóbb engem visszafertőz, és indul minden előröl. Nem tudom, hogyan tudnám rávenni, hogy vizsgáltassa meg magát...

Kösz még egyszer a biztatást! Ha meg lesz az eredmény, majd jelentkezem. Minden jót kívánok!

1440. Onyx83 (válaszként erre: 1437. - Kiddo)
2017. aug. 14. 10:12

Kedves Kiddo!


Amit tudnék javasolni és nem olyan drága,viszont elengedhetetlen az a D3 3000Ne vitamin,háziorvossal irass 100 db os kiszerelést az kb 1000 ft.

Ha Folsavat szednél az is jó lenne,kutatások bizonyítják hogy a méhnyakrákos személyek Folsav és E vitamin szintje alacsony.Valamint Folsavat E vitamint szedő páciensek LSIL eredményei hamarabb normalizálódtak.Én ezeket olvastam,szerintem ezek a legfontosabbak.A grapefruit csepp,ami nagy koncentrációban kapható,számomra elég drága volt.A kúpot is próbáltam 2 dobozzal,de ez is sokba került és irritált is.Az irrigálásról végképp lemondtam,mert akikhez mentem nőgyógyászokhoz,mind azt mondták hogy tilos.Azóta nincs is semmi panaszom.Csak tejsavas hüvelykúpot használok időnként.

Jó egészséget!

1439. Onyx83 (válaszként erre: 1438. - Nena87)
2017. aug. 14. 10:00

Kedves Nena87!


Megértem a félelmed.A kezdeti időkben rajtam is nagyon eluralkodott a félelem,de mindig megpróbálom valahogy leküzdeni,mert a stressz nem erősíti az immunrendszert.Egy cipőben járunk,ha ezt mondhatom.Nekem sincs még gyermekem,34 vagyok és endometriosissal is műtöttek,meg még ez is..nem egyszerű.De csak a legjobbakra próbálj meg koncentrálni.Én most korán reggel járok kocogni..nem mindig esik jól,de az endometriosis újbóli kialakulását megelőzheti és az immunrendszernek is jó.Elmondanám, hogy tesiből majdnem megbuktam,a futás miatt.A tüdőm nem bírta sose.:D

Én is úgy gondolom,hogy a hpv nem csak szexuális úton terjed.Nekem most Isoprinosine kúrám lesz,majd 2 hónap múlva lézeres konizáció és utána még isoprinosine.A páromnak is szednie kell,csak óvszerrel vagyunk együtt a visszafertőzés lehetősége miatt.

Pròbálj meg te is egy picit elfeledkezni erről.Tudom hogy nehéz,de muszáj.A gyógyulás is gyorsabb lesz így :)

Amit tudnék javasolni,saját megnyugtatásodra,az a Cintec vagy Medserv vizsgálat.100% pontossággal tudja megállapítani,hogy milyen állapotban vannak a sejtjeid,kell e műtét,vagy megnyugodhatsz.Pesti magánrendelőkben csinálják,és még néhány helyen az országban.Szerintem mindenképp megéri.

Jó egészséget!

1438. Nena87 (válaszként erre: 1430. - Onyx83)
2017. aug. 6. 21:09

Kedves Onyx83!


Az orvosom azt mondta, a ciklusom közepén menjek vissza, akkor újabb mintavételt csinál, és újabb Papanicolau tesztet. Bethesdát nem csinált, de majd eszébe hozom. A ciklusom meg most sajnos meg volt kavarodva, ugyanis épp egy vetélésből épültem fel. Már maga a mintavétel terhesség alatt történt, aztán elvetéltem egy hét múlva, és mikor kontrollra mentem, akkor néztük meg az eredményt. Mivel végre valahára megjött, ezért úgy tervezem, hogy 15-én megyek megint orvoshoz. Közben ezüstkolloidot ittam, C-vitamint, folsavat, és grapefruit mag olajat. Nem tudom, mi lesz. Hogy félek, az nem kifejezés. Hiába törtem az agyam, valahogy nem tudom elképzelni, hogy szexuális úton szereztem be ezt a betegséget. Viszont eszembe jutott, hogy egyik barátnőmnek volt egy még régebbi barátnője, akinek volt HPV-je. Lehetséges volna, hogy esetleg WC használatkor, vagy valahogy... Nem tudom. És félek, mert szeretnénk gyereket, de így, meg hogy ez hová fajulhat még, nem tudom, hogy lehet-e majd. 30 éves vagyok, és a környezetem már így is azzal szekíroz, hogy miért nincs még. Meglátjuk, mit mond az orvosom. Addig meg malmozok, meg szedem azt, amit eddig is.

1437. kiddo (válaszként erre: 1432. - Onyx83)
2017. aug. 3. 15:05

Szia Onyx83!


Köszi az anyagot, sok hasznos info van benne!

Sajnos az utóbbi fél évben eléggé elhanyagoltam magam, rengeteg a stressz és pörgés az életemben, plusz 3 kisgyermekem is van. Lehet, hogy ez indított el újra valamit...Jelenleg vitamint sem szedek, a jógát is abba kellet hagyjam, semmi mozgás és csak rendszertelen étkezés. Meg lett az eredménye. 😞

Nem is tudom, hogy az Isoprinosine-t kezdjem el szedni vagy elég a grapefriutmag cseppet? Van velük tapasztalatatok?

1436. kiddo (válaszként erre: 1435. - Viameda)
2017. aug. 3. 15:01
Én is azt nem értem, hogy nem egyértelmű az, amit az orvosok mondanak. Kapcsolatban állok egy HPV kutató orvosnővel, aki szerint HPV nélkül nincs méhnyakrák. Egyébként azt mondta, hogy LR HPV okozhat LSIL CIN I elváltozást, de ugye abból nem lesz rák. A nőgyógyászomat, aki onkológus is, egyáltalán nem érdekelte, hogy van-e HPV-m, le sem szűrt a műtétek előtt. Máshol azt olvastam, hogy 99%-ban okozza a méhnyakrákot a HPV. Igazodjunk ki, ők sem tudják. De tényleg borzasztó, nekem 3 havonta hetekig gyomorgörcsöm van, hogy most épp mi lett az eredmény.
1435. viameda (válaszként erre: 1431. - Kiddo)
2017. aug. 3. 13:25

Nem ertek hozza nagyon, de van olyan, hogy valakinek egyaltalan nincs HPV-je, megis conizatio v eppen mar mehnyakrak alakul...szoval nem a HPV meglete jelent csak bajt. :(

Ami meg tenyleg bosszanto, hogy egyszer pozitiv az eredmeny, majd 3 honap mulva negativ, aztan a kovetkezo citologianal megint minden oke...ettol orultem meg en, is nekem is hol jo volt, hol nem...nem is ertem...

drukkolok, hogy ne legyen kivetel!!!

1434. viameda (válaszként erre: 1430. - Onyx83)
2017. aug. 3. 13:21
koszi, nalam is minden oke, mar 2x jott meg azota, de csak a 2. utan mult el a pecsetelo verzes. Sajnos mikor elmult elsore, akkor egybol mentem jatszoterezni a gyerekkel, es mikor megemeltem, ereztem is, hogy meguzodott valami...na este mar ujra vereztem...mutet utan majdnem 2 honappal, most verge (lekopogom) nem verzek. 1 honap mulva citologia, alig varoom, remelem jo less az eredmeny, aztan beoltatom magma, es soha tobbet nem gondolok se HPVre se a nogyogyaszomra... :D :D
1433. jegeskávé (válaszként erre: 1430. - Onyx83)
2017. aug. 3. 08:29

Szia Onyx83!

Jól vagyok,köszönöm. A műtét utáni első mensimen is túl vagyok,napra pontosan 28 napra jött meg! Úgy vártam! Most várakozó állásban vagyok a 3 hónapos kontroll várom .Bízom benne, hogy minden rendben lesz és végre elfelejthetem ezt az egész sz@rságot. :)

1432. Onyx83 (válaszként erre: 1431. - Kiddo)
2017. aug. 3. 07:48

Kedves Kiddo!


Találtam neked egy szakmai állásfoglalást.A második oldal második hasábjában található a rád vonatkozó rész,bár ez kúpkimetszés előtti esetről ír,de mivel a beavatkozás után,úgymond tiszta lappal kezdtél,gondolom rád is ez vonatkozik.A 3 hónapos kontroll a legfontosabb.Szedsz valami vitaminokat?Jó egészséget kívánok!

A link pdf,letölthető:


[link] [link]


Remélem így kattintható.Ha nem,akkor írj.

1431. kiddo
2017. aug. 3. 06:35

Sziasztok!

Leírom röviden a történetem, hátha más is járt így, kéne egy kis bíztatás...

Nekem 2016 elején kezdődött először P4-el, majd orvosváltás után CINII, de cintec plus vizsgálat pozitívval. HPV tipizálás ekkor nem történt, fogalamam sem volt az egészről. Első konizáció szövettana CINIII lett, de nem volt egyértelmű, hogy az épben történt a kimetszés, ezért újabb konizáció történt. Ennek már negatív lett a szövettani eredménye. 3 hónap múlva kellet kontrollra mennem, ekkor HPV szűrést is kértem. Az eredmény HPV LR, nincs magas kockázatú, de a citológiám ASCUS mirigyhám elváltozással. Az orvosom méhkivételt javasolt, de kértem másod-harmadvéleményt, azt tanácsolták várjunk 3 hónapot. Ezt tettem, a kontroll ezúttal negatív lett októberben és januárban is HPV LR mellett. A mostani, júliusi citológiám azonban újra LSIL CINI HPV gyanú, de a HPV-m továbbra is csak alacsony kockázatú. Járt már így valaki? Azt olvastam, hogy ez lehet a HPV negativitás miatt álpozitív lelet, mert magas kockázatú nélkül nincs daganat. Az orvosom is csak legyintett, amikor közöltem hogy nincs HR HPV-m. Persze 3 hónap múlva menjek kontrollra.

1430. Onyx83
2017. aug. 2. 08:38

Sziasztok!


Azért írok ilyen későn,mert csúszott az egész mintavételem a ciklusom miatt.Az indole 3 carbinol kicsit bekavart.Megvan a cytológiám, hála Istennek továbbra is P2 és Bethesda szerint sincs eltérés.Októberben LSIL volt ami márciusra eltűnt,így attól félve,hogy fals negatív az eredmény,inkább újra csináltattam.Viszont újabb tipizálásra is sor került és a HPV 66 melett HPV 68 is kiderült.Ezen meglepődtem.A korábbi tipizálásnál is jelen lehetett?A páromban maximálisan megbízok,együtt izguljuk végig ezt az őrületet,egyikünk sem lépne félre.Szóval nem értem.Két HPV-ben jártas szakember oldalán is olvastam,hogy a tapasztalatok azt bizonyítják,hogy nem csak szexuális úton lehet elkapni a fertőzést.Mondjuk olyan higiéniukusan élünk már,hogy az hihetetlen.Külföldi oldalon találtam rá az Oxfordi Akadémia vizsgálatára,melyben azt vizsgálták,hogy melyik törzseknél mennyi a valószínűsége,hogy LSIL,HSIL,SCC alakuljon ki.Hátha valakit érdekel:

[link]

Én most jelenleg ezeket szedem: Indole 3 carbinol,L- lisine,Omega 800mg,E vitamin D vitamin3000Ne,Folsav,C vitamint csak ha eszembe jut.Járok kocogni és sokat imádkozom,próbálok pozitívan gondolkodni :)

Valószínűleg most fogom elkezdeni az Isoprinosine kúrát,az orvosom tanácsára.Kedves Nena87 mikor kell újra menned cytológiai vizsgálatra?Bethesda szerint volt eltérés a leleteden?

Viameda,Jegeskávé hogy vagytok?

Mindenkinek jó egészséget kívánok!

1429. Nena87
2017. júl. 13. 22:41
Olvasgatom a bejegyzéseket, és valahogy ismerős szituációra bukkantam Petra0103 hozzászólásában. 5 hetes terhes voltam, mikor az orvosom levette a kenetet. Mondta, hogy két hét múlva meg lesz az eredmény, de nem mentem vissza az adott időben, mert a hatodik héten elvetéltem, és nekem is missed ab. volt, mert nem jött ki... Ez már eleve földhöz vágott, első babánk lett volna, és kb egy év próbálkozás után fogant. Aztán a napokban mentem kontrollra, és akkor már megnéztük a teszt eredményét is. P3, HPV+. Javaslat: immunerősítés. Mondott ezt-azt az orvos, de semmi konkrétat. Tipizálást majd csak a második P3 eredmény után fog csinálni, azt mondta. Mellesleg én 7 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1 év házasság. Ez idő alatt egyikünk se volt mással, szóval vagy legalább 8 éve benne volt valamelyikünkben a rohadt vírus, vagy valami extra módon kaptam meg. De ezt elméletileg csak szexuális úton lehet beszerezni. Vagy? Semmit nem értek, egyre jobban összezavarodok, és ráadásul még amiatt is aggódhatok, hogy ha műtétig jut a dolog, akkor mennyire lesz kihatással a gyermekvállalásra, képes leszek-e teherbe esni, kihordani, és megszülni (legalább) egy gyereket?
1428. viameda (válaszként erre: 1426. - F8e6b6db99)
2017. júl. 12. 18:11

Sajnálom... :(

Én a helyedben egy gyors HPV tipzáslást megcsináltatnék, mert nem mindegy, pl. hogy 16, 18 vagy csak valamelyik low risk. Mert ha high risk, akkor nagyon gyorsan conisatio lehet belőle. bár a dokid ebben biztos jobban tud segíteni.

Az meg, hogy mitől jött elő a hpv...én is szeretném tudni...férjem megcsináltatta a tesztet, negatív, 2,5 éve szültem, azt hinném minden oké, erre mégsem. Ki tudja hol szedjük össze, esküszöm már strandra meg wellnessbe se megyek többet, az is kész fertő.

2017. júl. 11. 18:31
És az is érdekelne, hogy hogyan kaphattam el, ha 7 éve vagyunk együtt a párommal hűségben! Első baba lett volna :(
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook