Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
1486. viameda (válaszként erre: 1485. - Mesike83)
2017. dec. 20. 10:30
Nekem az a szerencsem, hogy el sem kezdtem...szeptember vege ota nem tudtam venni sehol...de okulva a helyzetbol, most mar egybol megrendeltem mind a 3-at, majd tarolom a hutoben inkabb, cask nehogy megint hianycikk legyen. De ha neked a 3. jon, arra 1 eved van beadatni, nem? addig cask megerkezik, en mar bizom a januari idopontban... :)
1485. Mesike83
2017. dec. 19. 12:48

Kedves Onyx83 és viameda!

Nagyon köszönöm a vàlaszaitokat, tapasztalatokat! Viameda Te megkerdezhetem hànyadik oltàsnàl tartasz?

Sajnos a belvarosi orvosi centrumot mar novemberben felhivtam es mar akkor sem vokt nekik, tobb mas eleg draga maganklinikaval egyetemben.:( Eloszor nekem nov 20-ra igertek, abbol lett nov 27, gyakorlatilag pedig azota sincs es nincs is semmi info mikor lesz. En a 2. Oltast Nemetorszagbol rendeltem meg kb masfelszeres aron, de legalabb ott meg volt, viszont mar onnan sem tudnak hozni.:(

Jo lenne tudni van-e valami központi adatbàzis és hogy azt ki kezeli, hol lehetne erdeklodni van-e barhol az orszagban.

1484. viameda (válaszként erre: 1483. - Onyx83)
2017. dec. 19. 12:06
Sajna en mar lefutottam ezt a kort meg oktoberben, naluk sincs semmi, a Keletinel az expresszpatikban sem, kulfoldrol sem tudnak behozni, tenyleg sehol sincs. Ugyanez volt tavaly az agyhartyagyulladas elleni Bexsero oltassal, mikor kifogyott 17ezer volt/db, mire 1 ev mulva haphato let mar 40 korul volt... ez se less mar ilyen olcso. Legutobbi hirek szerint jan kozepetol lesz...bar oktober ota hitegetnek... :(
1483. Onyx83 (válaszként erre: 1481. - Mesike83)
2017. dec. 19. 08:52

Kedves Mesike.


Azt tudnàm javasolni,hogy magànrendelőket próbàlj felhívni,mert előfordulhat, hogy nàluk van készleten.Most pl.a Belvàrosi Orvosi Centrum oldalàn olvasom,hogy Gardasil injekció 33 ezer forint,beadàs 6 ezer.Gondolom van nekik készleten,ha náluk kell kifizetni.

Üdv.

1482. Onyx83 (válaszként erre: 1480. - Petru8812)
2017. dec. 19. 08:46

Kedves Petru 8812!


Sajnos a cytológiai vizsgàlat nem pontos.Sokszor fals pozitív vagy negatív eredményt ad.Ami biztos,hogy a HPV fertőzésed van és ez szoros megfigyelést és odafigyelést igényel.Nekem nem volt rossz cytológiai eredményem,de nagyon örültem hogy túl vagyok a leep műtéten.Amit tudok javasolni neked is az a Cintec vagy Medserv vizsgàlat.Pozitivitàs esetén műtétre van szükség,ha negatív lesz az eredmény,akkor még az orvosoddal konzultàlva megpróbàlhatadod valahogy kiűzni a vírust a szervezetedből.

Üdv.

1481. Mesike83
2017. dec. 18. 16:04
Sziasztok! Én elkezdtem a Gardasil 9 oltaltást miutàn sajnos hr hpv 31-et diagnosztizaltak nalam tavasszal, bizva az immunreakcio fokozasaban, termeszetesen immunrendszer erositese mellett. Mar 2-t megkaptam, marciusig kene a 3., de orszàgos keszlethiany van mar kb 3 hónapja, es kezdek nagyon aggódni,hogy az egész kidobott pénz lesz ha nem kapom meg a 3. oltast.:(( Az Európa Patikàban is azt mondtàk, Németorszàgból sem tudnak hozni. Volt màr esetleg valaki hasonló helyzetben? Illetve van bàrkinek bàrmi ötlete, hol szerezhetném be az oltóanyagot? Vagy valakinek megmaradt oltàsa nincs esetleg aki màr megvette de még nem kezdte el a beadatàst? Előre is nagyon koszonom batkinek ha tudna segiteni, tanàcsot adni!!!
1480. Petru8812
2017. dec. 13. 20:38
Sziasztok, az én kálváriám már kb. két éve kezdődött! 2016 januárjában mentem el különböző vizsgálatokat megcsináltatni, és akkor derült ki, hogy van két magas rizikófaktorú HPV vírus bennem, egy ideig nem csinált velem semmit a szövettani eredményem folyamatosan P2 volt. Körülbelül egy éve P3-as lett a cytologiám a CIN1-es statust sem érte el, aztán a három hónapos controll után ismét P2 es lett aHPV jelenlétével, majd fél év múlva az ismételt controllon megint P3, és most a három hónapos controll-on ismét P3. A doktornő a kúpkimetszésről beszélt. Érdeklődnék, hogy más járt e már hasonló cipőben? A CIN-es besorolásba egyenlőre nem kerültem bele, nem érte el azt a szintet hál istennek. Várom a tapasztalatokat és hozzászólásokat!
1479. viameda (válaszként erre: 1476. - K.Lili5)
2017. dec. 9. 13:55

Akkor simán lehet ha mondjuk 1 éve szűrtek volna HPVre, már akkor is kimutatta volna. Örülj neki, h eddig nem okozott gondot, reméljük nem is fog! Te hol voltál medverv+ vizsgálaton?

Nekem egy helyen azt mondták a telefonba, h mivel már műtöttek,minek ez nekem, nem jó a sima vizsgálat?!? ... nem is értettem...

1478. Onyx83 (válaszként erre: 1476. - K.Lili5)
2017. dec. 6. 18:41

Örülök,hogy voltàl.Igen,ez az a vizsgàlat.És akkor a Cintec negatív lett,gondolom.Mert,ha igen,akkor valóban nyugodj meg,mert nincs még gond.Felturbózod az immunrendszered és fél év múlva kutya bajod :) Ezt kívànom neked és persze mindannyiónknak.Az ezüst kolloidot nem ismerem.Viszont a folsav az E vitamin D vitamin nagyon fontos lenne.

Üdv!

1477. K.Lili5
2017. dec. 6. 17:13
Az lenne még a kérdésem, hogy melyik ezüst kolloidot igyam? Állítólag nem mind jó, de vannak nagyon szuperek. Mindenképp igénybe szeretném venni a gyógyulásomhoz. 😊
1476. K.Lili5
2017. dec. 6. 17:10

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!❤❤❤

Viameda! Engem még sosem szűrtek HPV-re, viszont eddig mindig P1 voltam, ugye most is.

Onyx83! Medserv+on voltam, így derült ki. Sima rákszűrésre akartam menni egyébként sztkba, de mivel jókat olvastam erről a vizsgálatról, (többek között azt is, hogy a cytológia része is sokkal biztosabb eredményt mutat, mint egy sztk-s) gondoltam akkor megéri. Ugye azt írják erre a Medserv+ vizsgálatra, ha P1 és HPV negatív, akkor az esély a következő 5 évben a méhnyakrákra azt hiszem ilyen 0.02%, szóval úgy voltam vele, hogy kifizetem azt a 23 ezret és tökre megnyugszom a következő 5 évre... Hát meglepődtem...

1475. Onyx83 (válaszként erre: 1472. - K.Lili5)
2017. dec. 5. 08:24

Kedves K.Lili5!


Először is valahogy meg kell nyugtatnod magad affelől,hogy valóban nincs semmi bajod.Én is és gondolom itt mindenki teljesen kikészült ettől a diagnózistól.Ràadàsul mielőtt kiderült a HPV-m előtte olvastam ki egy ezzel kapcsolatos könyvet :( Szóval teljesen magam alatt voltam.Voltam több orvosnàl is és sajnos teljesen elbagatelizàltàk a dolgot.."-majd meggyógyítja a szervezet..-ugyan,ez a lakossàg 70%ban jelen van stb..-hosszú évek alatt alakul csak ki a méhnyakràk"..

Ezek engem nem nyugtattak meg,hiàba is próbàlkoztam.Külföldi oldalakon,forumokon böngészve,tanulmànyokat keresgélve ràjöttem,hogy ez sajnos nem biztos hogy ez a csodàs gyógyulàs velem is megtörténik.szàmos helyen olvastam hogy a HPV felfedezésétől szàmított 1-2 éven belül conizàcióra vagy egyéb műtétre került sor.Ennek 2 oka van.Az egyik,hogy nem mindenkinek kellenek hosszú évek,hogy kialakuljon a daganat.A màsik,amit kérdeztél is,hogy a cytológia sajnos kb.csak 60-70%os pontossàgú és alkalmatlan a hpv kimutatàsàra.Tehàt lehet hogy màr évek óta HPV- d van csak a cytológia nem mutatta a gyanút.Valamint az is lehet,hogy a cytológiàd fals negatív.Ezért kell minimum 3 havonta menni szűrésre..én neked is a Medserv vizsgàlatot javaslom és persze sürgősen vàlts orvost,mert ez a mostani gyalàzat.szégyellje el magàt.Annàl is inkàbb mert mindenkinek a magànügye hogy hàny partnere van,volt,de ezt ugye akàr egyetlen partnertől is elkaphatja az ember.Szóval,nem szabad megijedni,hanem vedd kezedbe a sorsod és ne hagyd magad :) Az a lényeg,hogy ez kiderült és mindent megteszel azért,hogy rendben menjenek a dolgaid.Meg fogsz gyógyulni :)

Üdv!

1474. viameda (válaszként erre: 1472. - K.Lili5)
2017. dec. 3. 08:48
Igen, lehet, hogy P1 maradtál, attól, hogy HPV16 van benned, nem azt jelenti, hogy holnap már műteni kell, lehet simán legyűröd! :) Nekem HPV 18 volt, ami szintén agresszív, high risk, mint a 16....nem tudom mióta...házas vagyok, nem régen szültem, mégis ott volt benne ki tudja hány éve...2 éve LISL lett a rákszűrés akkor nézetek HPV-t...fél év múlva javult, örültem, fél évvel később elmentem, erre hívott a doki, h azonnal műteni kell, m furcsamód(???) egyből HLSL lett CIN III....szóval ez ilyen sajna. Tényleg lehet, hogy akár 5 éve benned van, csak nem jött ki, aztán most lecsapott...vag mondjuk lehet tavaly nem szűrtek HPV-re? Mert ugye azt nem szoktak,akkor veszik észre a hpv-t, ha már a rákszűrésen is kimutatható vmi elváltozás. :(
1473. Aqua78
2017. dec. 1. 15:08
Első körben èn keresnèk egy olyan orvost akiben megbìzom. Az emberek nagy rèsze pont az ilyen tetű orvosok miatt jut el kèsőn vagy egyàltalàn nem dokihoz. Èn is laikus vagyok,bàr miòta tudom mi bajom rengeteget olvastam erről. A logikus valòban az volna,hogy nem règ òta van benned ez a nyavalya. A stressz semmikèpp sem jò,ne idegeskedj. Sajnos tudom,hogy ez most nem könnyű. Keress egy normàlis dokit akinek bàtran felteheted a kèrdèseid. Esetleg előre írd össze mi az,amit megszeretnèl kèrdezni :)
1472. K.Lili5
2017. dec. 1. 13:17

Sziasztok!

Nagyon el vagyok keseredve... A napokban voltam cytológia+HPV vizsgálaton. A cytológia kifejezetten jó lett, az orvos szerint a régi P-vel jelölt vizsgálatokban a P1-nek felelne meg, merthogy még egy enyhe gyulladás sincs, tehát semmi!!! DE a HPV teszt pedig azt mutatta, hogy rengeteg féle HPV van bennem, többek között a legalattomosabb a HPV 16. Kérdeztem tőle, hogy lehet-e tudni, hogy mióta vannak ezek bennem, legalábbis a 16-os. Erre elkezdett gúnyosan viccelődni, hogy ő nem tudja megmondani, hogy János, Géza, Imre, Antal, Csaba, Elek, vagy Béla-e a ludas. Már kb rá kellett szólni, hogy fejezze be a névsorolást, mert egyrészt sértő, másrészt nevetséges és nem vicces... Köszönöm szépen a feltételezést, főleg, hogy 10 ÉV alatt összesen 4 partnerem volt (nyilván ő nem így gondolja). 😡 Ehhez képest tele vagyok HPV-vel. Egyébként sem azt kérdeztem, hogy kitől lehet, hanem azt, hogy mióta.😡 Termesztésen nem kérdeztem tovább, mert mélységesen megsértett. A kérdésem ezért itt teszem fel, hátha valaki jártasabb ebben: lehetséges-e az, hogy a legagresszívebb HPV-vel a szervezetemben évek óta P1 maradtam?????? Laikusként úgy gondolom ez kb lehetetlen, hisz írtátok, hogy minimum P2-P3, ha valakiben agresszív HPV van. Szóval én úgy sejtem, hogy maximum pár hete/hónapja lehet bennem és még nem kezdett el "dolgozni". Vagy tévedek??? 😢 Mit gondoltok?!

1471. Niké222 (válaszként erre: 1468. - Onyx83)
2017. nov. 28. 13:31
Szia Onyx83! Sajnos ezekkel a bacikkal kínlódom már egy ideje, de most már szájon át szedhető antibio-t is kaptam rá. Viszont az idegrendszerem annyira kikészült mióta tudom a hpv-t, hogy megkértem a dokit, csinálja meg a rákszűrést mégis most.
1470. Aqua78
2017. nov. 27. 22:55

Sziasztok.

Igazàbòl nem is azèrt regisztràltam ide,mert különösebb kèrdèsem van...csak bàrmilyen borzasztò is ez,jò olyanok ìràsait olvasni akik hasonlò helyzetben vannak mint èn. Bàr ne volna ez a kòrsàg,ès lehetne cukiságokròl csevegni. Szòval hpv...fogalmam sem volt ròla mi ez,hogy terjed,mik a tünetei. Csak a mèdiàban fèl füllel odafigyelve. Erre tess. 'Szerencsère' nekem nem magas kockázatù. Viszont a szemölcsök...gyààà...

1469. viameda (válaszként erre: 1468. - Onyx83)
2017. nov. 26. 09:34

Anno én is voltam pont a Belvárosi OC-ban, de nem ajánlották fel, h van ilyen vizsgálat... :(

Köszi a linket, megnézem!!! :)

1468. Onyx83 (válaszként erre: 1467. - Viameda)
2017. nov. 26. 09:19

Szia Viameda.


2 helyen is voltam.Az egyik a Belvàrosi Orvosi Centrum a màsik pedig Dr.Szőcs Gyula magànrendelője.Mindkét helyen csinàljàk a Cintec vizsgàlatot.De megpróbàlom ide linkelni,hogy orszàgosan hàny helyen.Pesten elég sok helyen van rà lehetőség.

[link]

Ezt az oldalt ajànlom mindenkinek,àtolvasàsra.

Niké!A bacik hamar eltünnek àltalàban.Aztàn mindenképp menni kell tovàbbi vizsgàlatra.

Üdv.

1467. viameda (válaszként erre: 1465. - Onyx83)
2017. nov. 24. 19:35

Onyx83!

Te hol voltál Bpn ilyen vizsgálatokon? Tudsz ajánlani vmi jó klinikát/dokit?

1466. Niké222 (válaszként erre: 1465. - Onyx83)
2017. nov. 23. 21:05
Szia! Köszönöm, utánanézek ezeknek! Sajnos egyelőre ebből a 2 baktériumból kellene kikezelődnöm állítólag, utána csinálják meg csak a rákszűrést.
1465. Onyx83 (válaszként erre: 1464. - Niké222)
2017. nov. 22. 14:17

Szia Niké.


Szerintem mindenképpen minél hamarabb menj el rákszűrésre,de ha ajálnhatom akkor Medserv vagy Cintec vizsgálatra.A rákszűrésről a közelmúltban találtam olyan szakirodalmat,ami leírja,hogy kb.csak 60% os pontossággal bír önmagában.Rengeteg a fals negatív eredmény,így a nők megnyugszanak hogy semmi gond,közben pedig a háttérben zajlik a folyamat.Kérlek üsd be a keresőbe,hogy Medserv vagy Cintec plus vizsgálat.Pesten sok helyen csinálják,de az országban több ponton.A 16 os és 18 as HPV fokozott odafigyelést igényel.Majd írj,hogy alakultak a továbbiak.üdv

1464. Niké222
2017. nov. 20. 15:51
Sziasztok! Ma derült ki a hpv 16-osom, 2 másik, baktériummal együtt, amik régóta fennálló gyulladást okoztak nálam. Rákszűrésem év eleji, P2-es. Antibio-t kaptam szájon át és kúpban is, utána kell visszamennem kontrollra, rákszűrést egyelőre nem mondott, hogy sürgősen meg kéne csináltatni. Olvasgattam ma, hogy van külön hpv-re szakosodott ambulancia, ilyen helyre kellene esetleg elmennem?, Nektek mi volt a tapasztalat, esetleg ajánlás?
1463. Onyx83
2017. nov. 16. 10:51

Kedves Viameda.


Ez a beavatkozàs lézerrel történt,csak helyi érzéstelenítést kaptam.Kb egy 5 forintos nagysàgú és 1 cm mély részt tàvolítottak el.Ez ment szövettanra,szerintem holnap lesz is eredményem.

3 hónapos kontrollon HPV re is szűrtek?

Többiek hogy vagy vagytok?Tormàs,Rexike,Nena?

1462. viameda (válaszként erre: 1461. - Onyx83)
2017. okt. 31. 13:30
Jobbulást! Nem tartottak bent 1 éjszakára? A Leep milyen? Nekem loop conisatio volt nyáron, jó nagyot kivágtak, rosszindulatú volt, uh mázli, h észrevettük. Most volt a 3 hónapos kontroll, negatív, uh várom, hogy végre kapható legyen az oltás. Persze hiánycikk...
1461. Onyx83
2017. okt. 29. 17:51

Kedves fórumozók.

Érdeklődnék,ki hogy van?

Én éppen most tartok hazafelé a Leep műtétről.Hát mit mondjak,nem volt kellemes.Most picit görcsöl a hasam,de nem vészes. :) Én is gondolkodtam AZ oltáson,sztem hasznos lehet.szerintem ha ezen tûl leszek,beadatom.Borzalom ez a HPV.nem hittem hogy ennyi bajt okozhat.

Mindenkinek jó egészséget!

1460. viameda
2017. szept. 27. 13:40
Sziasztok! Akik mar atestek a HPV-n, ti beoltattatok magatokat? Nekem volt konizacios mutetem nyaron, most jott meg a citologia negativ eredmenye, uh. orulok nagyon. A dokim szerint oltassunk (Gardasil). En is szeretnem, de annyian vannak akik meg lebeszelnenek rola. Tapasztalatok?
1459. rexikee
2017. szept. 20. 11:43
Sziasztok! nekem olyan eredményem lett, hogy magas rizikófaktorú HPV pozitiv, HPV 16 negatív, HPV 18 negatív és P2 rákszűrés eredmény.Úgyhogy nem tudom mi lehet, most megyek egy másik orvoshoz, hogy ő mit tanácsol, mert babavállalás előtt állunk és fontos lenne tudni mi a további teendő ezzel kapcsolatban. Valakinek vélemény vagy hasonló tapasztalata van? Köszönöm a választ!
1458. Tormás30 (válaszként erre: 1455. - Onyx83)
2017. aug. 27. 16:19

Szia.

Nem volt újabb tipizálás. Most kell majd szeptemberbe mennem éves rákszűrésre. Majd akkor rákérdezek a dokinál.

1457. Nena87 (válaszként erre: 1456. - Onyx83)
2017. aug. 27. 13:01

Kedves Onyx83, én született pesszimista vagyok. Ráadásul az itthoni egészségügy mellett nem is csoda. Nem tudom, milyen szokások vannak a világban, de itt még mindig az megy, hogy ha kicsit megzsírozod az orvost, akkor odafigyel rád. Holott ez lenne a kötelessége, erre esküdött fel. Én pedig eldöntöttem, hogy nem fogok külön s.gget nyalni egy orvosnak, akinek kutya kötelessége ellátni a feladatát. Inkább utazom 20 km-t, és járok privát rendelésre, ahol legalább a munkadíjat kifizetem, és abban az árban kivizsgál, és odafigyel rám, hogy esetleg legközelebb is őhozzá menjek. Gyanítom, hogy ez a semmilyen orvosi hozzáállás juttatott el odáig, hogy a babámat is elveszítettem.

Na, a keddet már csak kivárom valahogy, aztán meglátjuk.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook