Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
1546. viameda (válaszként erre: 1545. - Tarkabarka10)
2018. jún. 18. 11:30
16 v 18-as van, ami magas rizikós vagy az enyhe? Ha figyelik, azért m esetleg műteni kell...akkor én nem vállalnék gyereket, nem is vállaltam...pedig akartam, most, h az már nincs, még mindig van a 6,11 enyhe...nem tudom, engem zavar, még mindig várok, de nem tudom van e értlme... de ha a dokid azt mondja mehet, akkor hajrá. Ki tudja mikor tűnik el...lehet évekig ott lesz. Ha meg fix a partner, hát reméljük nem kapja el...vicces ez... :(
2018. jún. 17. 15:44
Kérném a velemenyeket: Hpvm van. Nem műtik, csak figyelik.kérdeztem a dokit a gyerek vallalasrol. Szerinte mehet....nem fura....amikor azt zengik kerüld a szexet, azt is csak gumiba..?????ki a tököm megy el rajtuk??? Kezd dühíteni.....
1544. viameda (válaszként erre: 1543. - D1b337c628)
2018. jún. 1. 09:40

Nem ertem miert mond ilyet egy orvos, ha te kered, hogy csinaljanak. Neki semmibol se tart levenni +1 mintat...

Maguktol sosem nem csinalnak, nekem sem ajanlottak fel soha 20 ev alatt, de nem biztos, hogy az a legjobb ha az ember megvarja amig majd a citologia mutatja ki, h hoppaaacska, neked bizony hpv-d van ki tudja miota...

Nem kell evente, de 2-3 evente 6000Ft belefer, foleg ha meg esely is van ra, h az ex reven a baratodtol elkaphatod.

2018. máj. 18. 09:06
Meglepetés: voltam nőgyógyinál és azt mondta, hogy nem kell megcsináltatni a HPV szűrést, felesleges. Őszintén szólva nem bánom. Majd fél év múlva.
1542. Lilyen
2018. máj. 16. 21:36

Sziasztok!


Pár hozzaszolassal előbb írtam mi vált be nekem. Most látom, vannak páran akiknek elkelne, így leírom megint :)


Szedem az Isoprinosine-t, echinaceat (jutavit cseppek üveg szerint adagolva), ebben 8 hetente 2 hetes szünetet tartok.

Illetve érdemes ügyelni, hogy ne egyszerre az isoprinosinal, ezért tartottam köztük 2 ora szünetet legalább.


Ezenkívül minden nap szedem a Béres D3 forte-jat.

Berocca pezsgőtabletta szinten mindennapos.


Nem olcsó így sem a dolog. De mivel egy hónappal ezelőtt egy nem azonosítható eredményem volt (korábban jelenlevő 16,6,51-em is alacsony kopiaszamban volt jelen. Azt jelenti, hogy a Hpv DNS meg azonosítható, viszont tipizalas már nem elvégezhető.)


Ezen felbuzdulva az orvosom ugy döntött folytassam a gyógyszeres kúrát. Illetve mindent ahogy csináltam ezenkívül.


Szemölcsökre esetlegesen condyline-t használtam a leirasnak megfelelően. Csipett fajt de már a végén meg is szoktam. Azóta hal istennek nincs tunetem :)


Az orvosom egy nagyon kedves ember, rettenet alapos, minden elmagyaráz, bármikor kereshetem, inkább mindenben biztosra megy. Az ő hozzallassa is kellett a lelki békémhez különösen (akiknél előtte jártam csupa lehúzó alak volt:( )


Egyetemre jarok, így nem mondanám túl rendszeresnek az életemet. Viszont a szakomnak köszönhetően van némi ralatasom a dologra, így nem panikoltam be annyira.


A betegség előtt azt a tipikus egyetemista életet éltem, ivás buli stb.


Ahogy megtudtam, komoly elhatározásra jutottam.


Kondiba jarok heti 3-4szer, egész télen sieltem. Rengeteget mozogtam. Ezt egyébként is ajánlom, kiváló stresszlevezeto, nekem különösen jól jött a vizsgaim miatt :)


Illetve zöldség gyümölcs amennyi belefér. Nem mondom hogy csak azt ettem, de amikor lehet próbálom beiktatni. Ezekkel az anyagcsere is javul illetve akinek célja, fogyni is tök jól lehet (szinten pozitív hatás:)


A cigit teljesen mellozom. Alkoholt ittam 4szer kb december óta, de mértékkel.


Kapcsolatom sem volt, azt is elhataroztam, hogy szex sem lesz (persze tudom, akinek komoly partnere van ez nem kivitelezhető, nekem most épp az volt).


És szinten nagyon fontos: pozitív hozzáállás!!!!!!

Nem mondom, hogy mindig vigyorogva, de ha az ember összeszedi magát sokat segít, ebben pedig a sport segített nekem sokat. Beláttam, hogy a karos eletmodom kovetkezmenyekent történt ez velem. Elindított a változás útján, szóval ilyen optimistakent, amilyen mára lettem, azt mondanám, hogy valamit koszonhetek is ennek az egésznek. Erős lettem :)


És ezt kívánom nektek is! Miharabbi gyógyulást!

(Illetve próbáljátok ki hátha nektek is bevalik)

1541. FehérDávid (válaszként erre: 1536. - Tarkabarka10)
2018. máj. 15. 21:32

Kedves tarkabarka10!


Az sokmindentől függhet hogy kinek mi a használ. A betegséget kétféleképpen lehet kezelni. Magát a vírust és a tüneteit, szemölcsöket. A vírust csak úgy úgy lehet elpusztítani (ha egyáltalán el lehet vagy sem, mert ezen még az orvosok is vitatkoznak...) hogyha az immunrendszert erősítjük különféle immunválasz módosító szerekkel mint az Isoprinosine immunerősítő gyógyszer, Echinacea (Kasvirág) kivonat és gyógynövény kapszulák, és vitaminokkal. A C vitamint nagyon ajánlom és a D3-at is lehet szedni amint azt előttem sokan említik. De kiemelten fontos a változatos étkezés és a főtt ételek, levesek fogyasztása amiben sok zöldség van mert a nem minden vitamin távozik el a főzés során és + ott van a sok ásvány anyag ami szintén szükséges a szervezet megfelelő működéséhez.


A betegség tüneteit, a szemölcsöket a következőfeleként szokták kezelni: Lézer. Műtéti kimetszés. Szalicilsavas vagy triklórecetsav készítményekkel ecsetelés. Ezek elég veszélyesek, főleg a triklórecetsav, azért mert mint a műtéti eljárás heget hagyhatnak maguk után. De a lézeres eltávolításnak is lehet hegesedés a szövődménye. Létezik még egy olyan gyógyszer is mint az Aldara kenős, ami a szervezet saját immunrendszerét aktiválja a szemölcsök ellen de ez utóbbinak van két hátránya, ez egyik hogy drága, a másik meg hogy hogyha nagyon gyenge az immunrendszered akkor nem sokat ér. Nekem ilyet kéne valahonnan szereznem meg Isoprinosin-t csak az a baj hogy ezeket itt nem akarja felírni az orvos.


Ezt a Silaut gélt nem ismerem. Az ezüst kolloidot hanyagold mert tönkre fogja tenni a bélflórádat! Ha mégis kúraszerűen szedni akarod szedj mellette probiotikumot, jobban jársz! Bár szerintem az ezüst kolloidnak semmi értelme. A grapefruit mag csepp sem ér sokat szerintem.

1540. d1b337c628 (válaszként erre: 1538. - Onyx83)
2018. máj. 15. 09:17
Nagyon köszönöm!! Rendben, akkor csináltatok. Igen, 2011-ben egy magánrendelő akciója keretében eddig először és utoljára volt HPV tesztem. Szerencsére negatív lett.
1539. Onyx83 (válaszként erre: 1536. - Tarkabarka10)
2018. máj. 14. 23:23

Kedves Tarkabarka10!


Én sem tudom a tutit,júniusban lesz kontroll HPV tesztem és rákszűrésem.Én megelőzés szempontjából estem át lézeres Leep műtéten.Szedtem Dvitamin 3000 Ne Folsavat,volt Isoprinosin kúrám,jártam futni..jelenleg csak Dvitamint szedek és néha Folsavat.Ja igen és grapevital kúpot is használtam.

Remélem minden rendben?Milyenek az eredményeid?

Üdv

1538. Onyx83 (válaszként erre: 1537. - D1b337c628)
2018. máj. 14. 23:17

Kedves Malacka!


Tehát az a kérdés mikor csináltass tesztet.Én azt javaslom,hogy minél hamarabb,annál jobb :)Ha negatív,akkor megnyugszol.Írod, hogy soha nem volt HPV-d.Korábban is csináltattál HPV tesztet,vagy ezt a cytológia alapján gondolod,hogy nem volt? Mert az sajnos nem mutatja ki minden esetben.Tehát kellene egy külön HPV teszt,abból bizonyosodhatsz meg arról,hogy van-e HPV-d vagy nincs.

Üdv.

1537. d1b337c628 (válaszként erre: 1534. - Onyx83)
2018. máj. 11. 17:15
Szia! Köszönöm! Ezt írtad: "És ha neked van HPV-d akkor nagy valószínűséggel a párodnak is van,így feleslegessé válik az ő vizsgálata.De ha a párodnak épp nincs HPV-je,az a te szempontodból még nem megnyugtató,mert lehet hogy neked pedig van,csak a citológia nem mutatta ki." Szóval. A) Nekem soha nem volt. B) Párom egyik exének volt. C) Őszintén szólva nem tudom, hogy mikor ez kiderült, párom elment-e magát megnézetni, szerintem nem. D) A HPV évekig lappang. E) Tehát továbbra is az a kérdés, hogy mikor csináljak tesztet, mivel pl. egyik unokatesómnak amikor kimutatták a HPV-jét, évek óta monogám párkapcsolatban élt és korábban nem volt HPV-je soha.
2018. máj. 11. 11:07

Valaki használt Silaut gélt, vagy ezüst kolloidot, esetleg grapefruit mag cseppeket???

Vagy vmit amire esküszik??? Ami segített????

S.O.S.

2018. máj. 10. 21:15

Sziasztok!


Ki használ vagy használt Aldara kenőcsöt? Nincs valakinek véletlenül megmaradva? Ha valakinek van fölöslegben megvennék tőle!


Üdv. Dávid

1534. Onyx83 (válaszként erre: 1530. - D1b337c628)
2018. máj. 10. 10:45

Kedves Malacka!


Sajnos a citológiai vizsgálat NEM mutatja ki pontosan, hogy van e HPV avagy nincs.Tanulmànyokat lehet olvasni erről,hogy mennyi fals negatív citológiai eredmény van emiatt.A citológia kb.csak 60%osan megbízható. Én azt javaslom,hogy kérj külön HPV tesztet is,az a 6 ezer forint nem olyan sok azért hogy megnyugodjon az ember.Sőt én cintec vizsgálatot is kérnék.És ha neked van HPV-d akkor nagy valószínűséggel a párodnak is van,így feleslegessé válik az ő vizsgálata.De ha a párodnak épp nincs HPV-je,az a te szempontodból még nem megnyugtató,mert lehet hogy neked pedig van,csak a citológia nem mutatta ki.

Jó bonyolultan írtam le,de remélem érthető. :)

Én is ismerek olyan asszisztenst aki lebeszéli a pàcienst a HPV szűrésről.Én is így jártam..sajnos igazolódott is, hogy van HPV-m negatív citológia ellenére.

Mindenkit kérek,hogy csak 1 citológiai vizsgálattal ne elégedjen meg,kontroll vizsgálat kapcsán sem.A méhnyakràk 99%ért a HPV a felelős.Tehàt, ha nincs HPV sem a negatív cytológia mellett,csak akkor lehet hàtradőlni.

Üdv

2018. máj. 4. 17:41

Kedves Tagok!


Abban a szerencsés/szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy az országos Gardasil 9 hpv oltás hiány ellenére, sikerült 2 db vakcinát eltenni két külön gyógyszertárban a nevemre. Nekem csak 1 db-ra van szükségem az utolsó oltáshoz, így aki hasonló helyzetben van szívesen segítenék 1 db Gardasil 9 vakcina átadásával blokk ellenében Budapesten.

Kérem jelentkezzen akinek ez megoldás lenne!

1532. d1b337c628 (válaszként erre: 1531. - Viameda)
2018. ápr. 27. 18:40
Ó, értem, köszönöm!
1531. viameda (válaszként erre: 1530. - D1b337c628)
2018. ápr. 27. 10:25
Az en ferjem siman valahol az Ulloi uton volt vmi korhazban, ott a bor es nemibeteg gondozo is... :D Az volt kozel,beugrott. De sztem kb barhol csinalnak. Fizetni mindenhol ugyanannyit kell a tipizalasert. Ha maganba megy, akkor meg erre jon ugye a doki dija, ha allamiba, akkor semmi.
1530. d1b337c628 (válaszként erre: 1529. - Viameda)
2018. ápr. 26. 16:38
Köszönöm! Igen, én is úgy tudom, hogy nagyon sokáig lappang. Most voltam citológián (febr.ban), a citológia eredményem jó lett és a doktornéni asszisztense megsúgta, hogy a labor kizárta gyak.lag, hogy HPV-m lenne MOST. (Nem kellett tipizálást kérni és nem kellett fizetni. Hála.) Páromnak viszont több éve volt HPV pozitív partnere, tehát neki nem ártana megnézni, hiszen ha ő is pozitív, akkor engem is meg tud fertőzni. Ezért megint megkérdezném, hogy Budapesten elfogadhtó áron férfiaknak hol csinálnak HPV szűrést?
1529. viameda (válaszként erre: 1527. - D1b337c628)
2018. ápr. 25. 12:53
Legkozelebb ha mesz rakszuresre kerj HPV tipizalast is, az fizetos mindehol, uh tok mindegy. De ez nem ilyen, h fel ev alatt kijon...en 5 eve vagyok egyutt...es tavaly jelent meg...ki tudja miota hordoztam, lehet 15 eve kerult belem...szoval ha negativ lesz, orulj, de attol akar minden eves rakszureshez kerheted. Sosem lehet tudni. Mivel senki sem keri, amig nem okos bajt siman eldegel vele a fel vilag...
2018. ápr. 25. 08:36
Javítok. Mivel soha nem voltam HPV szűrésen, lehet, hogy volt HPV-m. Mindig csak citológián voltam.
2018. ápr. 25. 08:33
Sziasztok! Kis segítséget szeretnék kérni. Mennyi idő után érdemes HPV tesztet csináltatni? A párommal jan. közepe óta vagyunk együtt, febr. közepe tája óta nem védekezünk óvszerrel. Már érdemes HPV szűrést csinálni, ha neki egyik exének volt HPV-je? Azzal az exével évek óta nem volt együtt. Nekem soha nem volt HPV-m. Továbbá találtam egy öntesztet nőknek, nem is drága annyira, azt majd megcsinálom, ha megírja valaki, hogy mikor érdemes. Férfiaknak hol hogyan és mennyiért csinálnak tesztet Bp-en? Köszönöm!
1526. Lilyen (válaszként erre: 1525. - Tarkabarka10)
2018. ápr. 15. 10:07

Úgy tűnik használ a kúra :)


Szóval most szedek tovább mindent, aztán három hónap múlva remélhetőleg negatív lesz

2018. ápr. 15. 06:38

De jo ezt olvasni h.4 hónap alatt gyógyultál valamelyest!

Valószínű eros az immunrendszered.

1524. Lilyen (válaszként erre: 1523. - Viameda)
2018. ápr. 14. 22:58

Hat azért nem csak zöldség van :D néha megengedem már a fagyit azért. Csak jóval kevesebb egészségtelent eszem. A sport meg igazából minden szempontból jót tett. Kitartó lettem végre, meg a napi stresszt is segít levezetni :) eleinte nehéz de egy hónap után már sokkal jobban tud esni.


Illetve meg azt kihagytam, hogy nem is szexeltem fel éve. Lehet ez is jót tett neki

1523. viameda (válaszként erre: 1522. - Lilyen)
2018. ápr. 14. 20:49
Gratula! De jó, h sikerült!😎 Lehet tényleg a sport+diéta a kulcs... nálam ez nem megy 😬😊 de a vitaminokat kn én is így szedtem + még grapefruit, és 2 éve nem tűnik el... muszáj lesz ráálni a zöldségevésre 😱😭
1522. Lilyen
2018. ápr. 14. 13:28

És le is írom, hogy pontosan mit csinálok/csináltam.


Szedem az isoprinosint a szokásos 2 hetes lebontásban 3 honapig.

Béres 3000 NE-s D vitamin napi egy

Echinacea cseppet, ahogy a dobozon írja. Viszont ügyeltem, hogy az isprinosin és a csepp közt legyen 2 óra szünet mindig.

Berocca multivitamin napi egyszer


Echinaceaban kb 6 hetente javasolt egy 2 hetes szünet, ezt is tartottam.


Ezenkívül rengeteg mozgás! Amennyi belefér.

Télen majdnem minden nap Sieltem, emellett kondi.

Most kondi és futás.


Régebben néha rágyújtottam de ezt teljesen abbahagytam.

Alkoholfogyasztast is minimumra vittem, amíg isoprinosint szedtem, addig semmit nem ittam.


Táplálkozásban próbálok dietasabb kajákat enni. Aztán így a kondival együtt a forma is elég jól alakul :)


A stresszt nem mindig tudtam kiiktatni. Elég kemény szakon tanulok aztán szinte hetente van valami, amin aggodhat az ember.


Illetve, nem szabad elkeseredni! Én érzem hogy elmúlik, úgyis megcsinálom. Valami ilyen hozzáállás kell :)

1521. Lilyen
2018. ápr. 14. 13:20

Képzeljetek.

Eltűnt mind a három, meg nem negatív a lelet de annyira kevés van, hogy nem azonosítható már a típus!!!

Hihetetlen :D

Az orvosom is el van hűlve, hogy ilyet meg nem látott.


Tavaly november végén derült ki, hogy ez a három van.

Tehát 4 hónap alatt majdnem teljesen sikerült eltuntetnem a 16-ot is :)


Ennek ellenére felírt meg egy három hónapos isoprinosinet. És mondta hogy folytassak mindent ahogy eddig csináltam, úgy tűnik bejön :D

1520. tarkabarka10 (válaszként erre: 1517. - Belevalósrác)
2018. ápr. 13. 08:40
Bíztató
1519. tarkabarka10 (válaszként erre: 1518. - Lilyen)
2018. ápr. 13. 08:39

Írj majd h mi van, milyen lett az eredményed????


Mióta van tudomasod a betegségtől???

1518. Lilyen
2018. ápr. 10. 18:05

Szörnyű, hogy egyszerűen nem akar elmúlni évekig. Ha az ember mindent belead meg úgyis rengeteg türelem kell. Meg persze meg kell tanulni nem ezen kattogni valahogy.


A héten lesz új eredményem, remelem, hogy legalább egy eltűnt, vagy valami pozitívum történik, ennyi szenvedés után :)

1517. Belevalósrác (válaszként erre: 1516. - Tarkabarka10)
2018. ápr. 9. 15:49
Sajnos egy ismerősöm is daganatos lett emiatt, de őt eleinte félrekezelték. :-)
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook