Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1636. Kéti66 (válaszként erre: 1635. - SSszonja)
2019. aug. 14. 08:21

Dejó! Ez fél siker, örülök, csak igy tovább :) Ha nem muszáj akkor nem műtenek annak is lehet rossz következménye, és sajna az se garancia h hpv eltűnik... hat soo felé képen kell edzeni testet: vitaminok, étkezés, mozgás és lélek rendbe rakása, stresz kerülése, és akkor reméljük hogy elmúlik, én is erre pályázok :)

Legyen már péntek, lassan megy az idő

1635. SSszonja (válaszként erre: 1634. - Kéti66)
2019. aug. 13. 19:13

Sziasztok, megvan a 3 hó utani újabb eredményem. A rákszűres most negatív és van hpv16.

Hát teljesen nyugodt nem vagyok, főleg hogy Viameda írta ilyen negatívja neki is volt, de erre nem műt a doki. 3 hó múlva kontroll addig tovább turbózom magam😀

Kéti 66 én kiolvastam mindent hogy mik jók erre az állapotra írom: ic3 , b 12vitamin, folsav, lysin, c vitamin, d vitamin ( ezt kiemelik mindenhol). A gombákba annyira melyedtem csak el,hogy igen azok is jók de nem vettem végül, túl sok mindent szedtem már.

Lényeg hogy perpill úgy áll a dolog hogy a hám normál, en optimista vagyok és úgy veszem jó irányt vett a dolog és el fog tűnni maga a hpv is. Az tuti hogy erre most nem vállalok be egy műtétet még ha bennem is van azert picit a kétely.

1634. Kéti66 (válaszként erre: 1633. - Viameda)
2019. aug. 13. 11:44
Nem jó sajnos, mert ez fel van higivtva, és max 3 tablettát lehet bevenni, annak ahcc hatóanyaga csak 600mg, nekünk hogy jó legyen napi 3g-ra van szükség 3-6 hónapon át.
1633. viameda (válaszként erre: 1632. - Kéti66)
2019. aug. 13. 10:44

Igen, én is azt vettem észre, hogy felírják az Isoprinosine-t, meg kb ránk bízák h mit gondolunk jónak... ez is bizonyítja, h nincs rá megoldás. De azért vmit mondhatnának, ha vki pl már évek óta küzd vele...:(

Akkor azt mondod amit ithon kapni(pl Mycelcaps), hiába 30ezer, nem jo?

1632. Kéti66 (válaszként erre: 1631. - Viameda)
2019. aug. 13. 10:10

hát Magyarországon csak higitott van, úgyhogy külföldről kell rendelni. napi 3g kell belőle. Nem olcsó, 30ezer 1honapra, de egy próbát megér. Amúgy nekem egyik doki se mondta hogy mit kéne szednem, magamtól keresgélek a neten.

Eddig nekem se vették észre hogy lenne hpv-m, csak most hogy már elváltozást okozott :/ Szorítok neked, hogy egyszer végleg eltűnjön.

1631. viameda (válaszként erre: 1630. - Kéti66)
2019. aug. 13. 09:53

Ez jól hangzik, és hol tudsz ilyet beszerezni?


Egy időre eltűnt, aztán megint visszajött, fél évente hol negatív hol pozitív, de mikor épp negatív volt, akkor elkezdtem beoltatni magam, még 1 Gardasil van hát. 2107-ben műtötek, és 1 évvel előtte jelent meg először, affig sose volt.

1630. Kéti66 (válaszként erre: 1629. - Viameda)
2019. aug. 13. 09:36

Az Ahcc t a Shitake gombából nyerik ki, és több vizsgálat is bizonyítja hogy képes eltüntetni a hpv-t.


" A shiitake gomba legyőzi a vírust


Ha valaki megfertőződik, a gyógyulása kizárólag az immunrendszerétől függ, hiszen nem létezik gyógyszer vagy más kezelés a vírus ellen. Ezért nagy jelentőségű a houstoni University of Texas MD Anderson Cancer Center kutatóinak felfedezése, melyben kimutatták, hogy a japán shiitake gomba kivonatát tartalmazó AHCC táplálékkiegészítő segítségével, nagy eséllyel megszüntethető a fertőzés. Ráadásul a készítmény a megelőzésre is sikerrel használható. A rendkívül bíztató állatkísérletek után –az egerek nem csupán meggyógyultak, hanem a vírusfertőzés harminc nappal később sem tért vissza– tíz fertőzött pácienst vizsgálva figyelték meg az AHCC hatását. A betegek minden nap bevették az előírt mennyiségű (3 gramm, éhgyomorra) táplálékkiegészítőt, a hat hónapos kúra eredményeképpen öt nő szervezetéből teljesen eltűnt a vírus. "



Azt még elfelejtettem írni, hogy amikor valami savas cuccal kente le méhnyakam, akkor látott pontozottságot. Mindenesetre remélem pénteken végre megtudja mo dani az eredményt és jogy jó hírt közöl. Szeretném műtét nélkül legyőzni a hpvt, és igyekszem életemben változásokat hozni, mert sajnos irtó stresszes vagyok, és valszeg nekem már 7 éve nem sikerült hpvt eltüntetni szervezetemből. Azóta vagyok párommal és neki negativ lett, szóval lehet még előtte kaptam el... ezért is izgulok hogy ha eddig nem sikerült akkor most hogy fog? nyilvan jobban figyelek vitaminokra, étkezésre, és hogy jobban kezeljem a streszt, de sajna a baj sose jár egyedül igy most is sokat görcsölök :(


és te akkor a műtét óta rendben vagy?

1629. viameda (válaszként erre: 1628. - Kéti66)
2019. aug. 13. 08:41

Szia! Ha enyhe, az Lisl, azzal nem kell egyből műteni,m lehet erős a szervezeted és legyőzi fél év alatt, akkor meg kár vágni a méhnyakból, főleg ha babát szeretnél. Nyugi, ha ennyi mindent szedsz, esélyes,h eltűnik magátol.

(Nekem mondjuk nem tűnt el, 1 év alatt lett High risk és műtét, de nekem akkor volt pici a lányom, 3 évig nem aludtam egyben 2 órát, totál le voltam pukkanva, szóval valahol meg is értem,h nem múlt el :( )

Mi ez az AHCC?

1628. Kéti66
2019. aug. 12. 09:56

sziasztok.

Nálam májusban derült ki hogy enyhe hámelváltozás van a méhnyakon és hogy hpv 3fajtája van. 16,33,51. Magas kockázatúak. Első orvoson azonnal műtétre küldött volna, mert addig nem fog segiteni a baba projektben amig a hpv jelen van. (ugyanis azért mentem el orvoshoz mert nem sikerült már egy ideje a kisbaba, és igy derült ki.)Így legalább időben elcsípték. Felkerestem egy másik orvost, gondoltam több szem többet lát. Ő mint magánban mint sztkba megismételte a rákszűrést (sajnos mibt megtdudtam utólag ez irtó nagy hülyeség volt, mert három hónapon belül nincs értelme újabb rákszűrésnek mert fals eredményt adhat) Igyis lett...

Ezekután felkerestem egy harmadik orvost, aki kamerán keresztül megmutatta méhnyakam, hogy első ránézésre szép, nem műtené meg feleslegesen. Vett mintát hogy megnézze hogy a hpv sejtszinten a dnst erinti e mar. Ha nem akkor nem kell műtét csak immunerősités. Most itt tarunk. Eltelt 3honap es meg mindig várok és sík ideg vagyok. 1honapja volt ez az utolsó vizsgálat és ma kellett volna hirt kapnom, de nincs. pénteken hivon újra dokit addig mrg idegesen várom hogy jó hírt kapjak.

most szedek C, K, D, Cink, Szelén, halolaj, szőlőmag indol3, q10, folsav, E vitmaint illetve deflagyn Q, Ha jo hirt kapok es nem kell műtét akkor rendelek külföldről AHCC-t, sok jót hallottam róla, de itthon nem lehet tisztán kapni...

Addig is nagyon félek

1627. don_mazsola (válaszként erre: 1626. - Zsolt 28)
2019. aug. 2. 22:55
A Gardasilt adasd be és egy hónap múlva szedesd le, utána folytasd a gardasil adagokat. Vérehulló fecskefűvel is ecseteld majd a helyét.
1626. Zsolt 28
2019. júl. 31. 12:02

Sziasztok 28 éves férfi vagyok, és nagy a gyanúm, hogy HPV-s lettem. A történet ott kezdődik, hogy kb. fél éve kijött az első kis szemölcs, majd 1-2 hónapja a második, de hülye voltam, mert nem vettem komolyan és csak egy egyszerű fibrómának gondoltam, majd egyszer leszedetem a bőrgyógyásszal...nincs párkapcsolatom, ezért se rohantam orvoshoz egyből, meg bevallom szégyellem a dolgot és férfiból vagyok..kb. a pénisz tövénél helyezkednek el.


Most kértem időpontot sztk-ba ott 1 hónap múlva fogadnak, magánbőrgyógyász már 2 hét múlva. Nagyon ideges vagyok, hogy mi lesz ebből és milyen típusba tartozom, olvastam a témában sok mindent, de nem vagyok megnyugodva hiába írják sok helyen, hogy a szemölcsök az alacsony kockázatú hpv jelei. Attól még nincs kizárva a magas kockázatú sem, úgy gondolom.


Egyébként az elmúlt egy évben szerintem eléggé legyengült a szervezetem, más a munkám, keveset mozgok, rám jött 10 kiló, sajnos dohányzok is, alkoholt viszont nem fogyasztok (évi 1-2 lazább alkalom, de semmi több). Apukám is meghalt, ami nagyom megviselt lelkileg. Szóval szerintem itt van a kutya elásva, és habár bennem volt ez a HPV, de most amikor kicsit elhagytam magam, akkor jöttek ki ezek a szemölcsök.


Most két napja nem dohányzok, szedek vitamint, tervezek mindenféle gyógyteát venni és futni fogok, muszáj a szervezetemet és az immunrendszert jobb szintre hozni. De eléggé be vagyok rezelve, hogy mi lesz ebből.

1625. Onyx83
2019. júl. 23. 18:57
A link lemaradt: [link]
1624. Onyx83 (válaszként erre: 1623. - SSszonja)
2019. júl. 23. 18:56

Kedves Ssszonja.


Teljesen átérzem a helyzeteket.Nem tudom hol laksz,de én anno 250 km.ert utaztam Budapestre,hogy meg tudják csinálni a vizsgálatot.Azt gondolom hogy az idő egy kulcsfontosságú faktor ebben az esetben.Számomra abszolút nyugtalanító volt,hogy kb 4 orvosból 3 teljesen félvállról veszi ezt a dolgot.Van itt egy linkje a HPV centrumának.itt ha a kapcsolatokra lépsz nézd meg légyszi,hogy a Dr.Rago Zsuzsanna Skypon is ad segítséget előzetes egyeztetés után.Gondolom van valami díja,nem tudom.Én mindig hozzájuk készültem,mert szerintem ők veszik a legkomolyabban ezt a fertőzést.Sajnos nem jutottam el mert külföldre költöztem.Ez is egy opció,vagy menj el a leleteddel személyesen.Én egész biztos nem várnék.

Írj majd,hogy hogyan döntöttél. Kitartást!

1623. SSszonja
2019. júl. 23. 12:42

Még mindig várom a második eredményemet, tűkön ülök.. most legjobban az aggaszt hogy elmegy a dokim két hét szabira, utána megjön, szóval kb leghamarabb egy hónap múlva lehet műteni.. es ha kijön napokon belül hogy rossz az eredményem, ő meg már szabin, mi a fenét csinálok, lehet ezzel ennyit várni azt se tudom.

Nálatok mennyi idő telt el a rossz erdemény es a műtét között?

Szerintetek arra van esély hogy a cintec positiv eltűnik magától? Erre vonatkozóan sehol nem találok semmit. Nyilván azt gondoljuk, hogy nem.

1622. Onyx83 (válaszként erre: 1615. - SSszonja)
2019. júl. 21. 17:26

Kedves SSszonja.


Ezeket mind szedem amiket felsoroltál. :)

Mellé még A,E,C vitamint,Zöldtea kapszulát,Q10et,Licopint is.

A folsavról annyit, hogy most abbahagytam egy időre mert külföldi oldalon olvastam hogy nagy mennyiségben,hosszú ideig történő szedés esetén felgyorsítja a daganatos sejtek szaporodását 🤔🙄 ez elég ijesztő.Majd újra nekikezdek,de csak kétnaponta fogom szedni 😊 üdv!

1621. Onyx83 (válaszként erre: 1614. - Viameda)
2019. júl. 21. 17:17

Kedves Viameda.


A Cintec és a Confidence Marker(mindkettő hasonlóan biomarker vizsgálat)nagyon pontos képet ad arról, hogy elindult e bármilyen rákos folyamat sejtszinten. Azt gondolom,ha valakinek már kiderült a HPV ezt a vizsgálatot is kérje mindenképp megnyugtatásképpen.Lehet hogy ha anno neked is elvégzik ezt a vizsgálatot a legelső alkalommal amikor kiderült a HPV már akkor mutatta volna hogy ez rossz irányba halad. Szerencsére te mentél korábban és így idejêben elcsíptétek a bajt.De mi van akkor ha hallgatsz az orvosra? Szóval ez egy nagyon pontos vizsgálat és én minden alkalommal kérem ezt is.


"Második lépés a szűrésben – Miért a Metilációs Marker?



Tudjuk, hogy a HPV-fertőzés igen gyakori (életük során a nők mintegy 80%-a átesik rajta), és 1-2 év alatt magától is elmúlhat az esetek nagy részében. A feladat azok megtalálása, akiknél az immunrendszer valamilyen oknál fogva nem tudja eliminálni a vírust (a fertőzöttek mintegy 10%-a) és a sejtek transzformációja következtében rákmegelőző állapot irányába indul el a folyamat.



Ebben segít új metilációs markerünk, a CONFIDENCE™ MARKER, mely egy későbbi ismétlés helyett már a jelenben választ ad a transzformációról, nagymértékben növelve az orvosi döntés biztonságát!



Pozitív (hr)HPV eredménynél a további diagnosztikai vagy terápiás teendők eldöntésében olyan biomarker tud hathatós segítséget nyújtani, mely az eddigiektől (pl. a citológián alapuló módszerektől) független és hatékonyabb módon képes jelezni, hogy a vírus passzívan van-e jelen a fertőzött területen, vagy már elindította a sejtek transzformációját. Nem mindegy, hogy további hónapok vagy évek múlva kerül-e csak ellátásra egy molekuláris szinten már aktív elfajulásnak indult, rövidebb távon is kockázatot jelentő, bár a kenetben még nem azonosítható elváltozás.



A magas kockázatú (hr)HPV eredményt követő teendők – elegendő-e az évenkénti vagy a gyakoribb megfigyelés, vagy mielőbbi szövettani mintavétel indokolt – egyértelműbb meghatározására irányuló számos fejlesztés közül a legígéretesebb, legjobb differenciálási teljesítményt az epigenetikai metiláció elvén alapuló, kifinomult biostatisztikai módszerekkel beállított és nagyszámú klinikai mintán bizonyított ún. CONFIDENCE™ Marker mutatta7. Ez az egyetlen marker, amelyet több ezer hazai mintán is kipróbáltak!



A metilációs biomarker előnyei1:

a HPV és citológia mellett a biztonság 3. lába: független marker a molekuláris szintű változások vizsgálatára

(hr)HPV pozitív minták további differenciálására alkalmas, segít annak felismerésében, hogy a transzformáció a fertőzött sejtekben elindult-e vagy sem: egy későbbi ismétlés helyett már a jelenben választ ad erre

érzékenyebb: 64%-kal több kezdődő betegséget megtalál, mint a legjobb citológiai eljárások

specifikusabb: kevesebbeket, célzottabban sorol a valóban emelkedett kockázatú csoportba más eljárásoknál

klinikailag nagyszámú mintán validált

nem emberi szem alapú a kockázatbecslés"

1620. viameda (válaszként erre: 1619. - Tarkabarka10)
2019. júl. 18. 22:04
"még napjainkban is évente 400-500 nő hal meg méhnyakrákban Magyarországon" - nem fura ez, csak sajnálatos. Nekem is sok ismerősömnek volt/van... sajnos ez ilyen aljas népbetegség. Csak még mindig sokan lesz@rják...
2019. júl. 17. 18:43
Nekem fura h az ismerőseim között szinte mindenkinek volt elvaltozas a rakszuresen...
1618. SSszonja (válaszként erre: 1617. - Viameda)
2019. júl. 13. 07:52
Igen jó,hogy mentél. Nem voltak azok még rákos sejtek nyugodj meg, abban 100% biztos vagyok hogy a dokik ilyet nem titkolnak el. Ezek rákmegelőző állapotok. Ezzel persze nem elbagatellizálni akarom az esetedet, szuper hogy időben léptél és minden ok😀
1617. viameda (válaszként erre: 1616. - SSszonja)
2019. júl. 12. 08:58
Kóros elváltozást mutatott, tehát rákos sejtek voltak ott...persze ezt így nem írták bele. Szóval ha nem mentem volna vissza csak mondjuk 1 évvel később, akkor az már jó eséllyel nem csak hpv lett volna... uh inkább vágják csak ki azt a pár cm-t méhnyakból, minthogy elterjedjen. :(
1616. SSszonja (válaszként erre: 1607. - Viameda)
2019. júl. 12. 07:20
Viameda még azt elmondod mit értesz az alatt hogy a “ szövettan is rossz lett” nalad? Ez azt jelenti hogy a kivett rész rosszabb állapotú volt mint Hsil?
1615. SSszonja (válaszként erre: 1614. - Viameda)
2019. júl. 12. 07:16

Igen szerintem nekem is tizen évek óta meglehet és nálam is volt most egy időszak, amikor legyengülhettem ( nem ettem húst sokáig, b vit hiány volt). De jó lenne ha úgy lenne ahogy írod. Mármint hogy van esély hogy esetleg csak egy nem veszélyes típus van bennem és az picit beépült. Ki fog derülni hamarosan,mert vegre levettek mintát a hpv tipizáláshoz is.

Igazából én azt érzem hogy senki se tudja ezeket igazán, hogy mi hogy van. Azt se tudjuk meg soha hogy egy Hsil ból mikor lenne, lenne e egyáltalán rák mivel ugye rögtön kimetszik az ilyet. Olvastam sok angol nyelvű orvosi publikaciót is esetkövetesekről és pl ott mindig olyanok jönnek ki hogy a súlyos elváltozásoknak is csak nagyon pici része alakul rákká. Hát a franc tudja. Te ne aggód szerintem csak erősítsd magadat vitaminokkal esetleg.😀

Kiolvastam ezek a legfontosabbak: folsav,d vitamin, ic3, ( ez utóbbi állítólag egy nagyon erős rák elleni cucc, ez van a brokkoliban is), lizin,grapefruit csepp, echinacea.Ezeket olvastam hogy jók.

1614. viameda (válaszként erre: 1612. - SSszonja)
2019. júl. 11. 20:53
Értem, köszi. De akkor igazából a Cintec mindegy is, mert az a lényeg, hogy milyen HPV van (nekem 18 volt, a legrosszabb). Mindegy, hogy beépül vagy nem, van akinek elmúlik, másnak nem, figyelni kell, és bizni az immunrendszerben. Igazábol az is lehet,hogy már 10 éve is volt HPVm, csak mivel nem okozott eltérést a citológián, senki sem törődött vele, aztán eltűnt, most meg le voltam pukkanva és újra előjött. Ki tudja :)
1613. SSszonja (válaszként erre: 1611. - Viameda)
2019. júl. 11. 16:51
Kérdésedre valaszolva igen ha a Cintec positiv abbol egyenesen következik hogy van hpv.A hpv fajtájat viszont nem adja meg.
1612. SSszonja (válaszként erre: 1611. - Viameda)
2019. júl. 11. 16:48
Probalom elmagyarázni. Igazábol ha tutira akar menni az ember vagyis teljes képet akar az állapotáról akkor egy három lépéses vizsgálat javasolt. Ezek a sima rákszűrés,a hpv tipizálás es a Cintecplus. Ez egy olyan vizsgálat ami kimutatja hogy a hpv beépült e már a sejtek dns ébe. Ha igen akkor termel két fehérjét es ezt mutatja ki a Cintec. Ha még nincs beépülés vagyis ez negativ az jó mert esélyes hogy elmúlhat. Nálam beépült de most voltam orvosnál es annyira nem izgatta magát ezen. Levett most nekem egy új kenetet es majd az a döntő.Most fogják a hpv t is meghatározni hogy melyik van bennem. Sajnos mivel a Cintec pozitiv tuti hogy van es high risk lehet mert csak az épül be. Ezt a harmas kombót nevezik Medserv vizsgalatnak is.
1611. viameda (válaszként erre: 1610. - SSszonja)
2019. júl. 10. 12:59
Bocs,hogy értetlenkedek, de mit jelent a "Cintec pozitív"? Azt,h HPVd van? Vagy, hogy Lisl? Vagy valami teljesen mást?
1610. SSszonja (válaszként erre: 1609. - Onyx83)
2019. júl. 9. 12:16
Köszönöm.Ma megyek egy orvoshoz meglátom mit mond.ezt a cintec positívat kellene eltűntetni..szerintem ha nincs beepülve a sejt dns ebe a virus akkor nem kell nagyon aggódnod.Összegyűjtöttem a netről mindent amit ez ellen a szar ellen ajanlanak ha vkit erdekel es lesz egy kis időm leírom mire jutottam.
1609. Onyx83 (válaszként erre: 1608. - SSszonja)
2019. júl. 9. 07:49

Kedves SSszonja!


[link]


Ezen az oldalon van egy táblázat,hogy mikor mi a teendő. De lehet,hogy már láttad.Az mindenképpen fontos lenne, hogy a HPV tipizálásra kerüljön. Nem mindegy hogy 16-18 vagy valamelyik más magas kockázatú HPV.Nekem lézeres Leep műtétem volt helyi érzéstelenítés én,nem altattak.Nem volt pozitív cintecem de szövettani eredményt szeretett volna az orvos és így egy kb.1x 1,5 cm és darabot távolított el. Nem volt fájdalmas,picit kellemetlen az injekció.Inkább csak a félelem miatt volt kellemetlen.Utána nem volt sem vérzés sem bármi más.A HPV viszont maradt.Az elején én is nagyon féltem,amikor megtudtam,de azóta elengedtem a félelmem. Szedem a vitaminokat,megpróbálok egészségesen élni,óvszerrel védekezünk a párommal.Persze minden alkalommal izgulok vizsgálatok előtt.


Majd írj,hogy hogy vagy?


Üdv!

1608. SSszonja (válaszként erre: 1607. - Viameda)
2019. júl. 5. 23:01

Hát a pozitív cinteccel sajnos nagyon eselyes a műtét. És most a minta 2. elemzese szerint már nem lsil hanem asc_h,ami szinten nem ok.

Talán még megvár a doki még egy rákszűrést,mert most telik le a 3 hó.na majd meglátom,max kikapják.

1607. viameda (válaszként erre: 1606. - SSszonja)
2019. júl. 5. 20:44
Igen, Lisl, azt momdta no para, elmúlhat csak figyeljük. Fél év múlva javult, jó lett a citológia, mondta,hogy mehetek 1 év múlva... de én inkább fél év múlva mentem és milyen jól tettem, mert egyből hívott, hogy műtét, Hisl, szövettan is rossz lett, uh áldom magam, hogy nem vártam egy évet, már tuti rákos lettem volna addigra... de Lisl még nem vlszes, az helyrejöhet.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook