Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1383. viameda2017-05-23 17:43
Huhha, nem irigyellek, remélem nem lesz hasonló kalandom. Én már szültem, igaz császárral...szóval ki tudja. :)
Neked most milyen a leleted? Fél évente kell járnod kontrollra?
(válasz csimber 1379. hozzászólására)

1382. viameda2017-05-23 17:41
De jó neked! Szuper! Beoltatod magad?
Pároddal mi a helyzet ő is tünetmentes?
(válasz Lányka22 1381. hozzászólására)

1381. Lányka222017-05-23 15:28
Ma megkaptam a vizsgálat eredményét: P2 HPV DNS negatív!!

1380. Lányka222017-05-21 21:10
Sziasztok! Én is el szeretném mondani a történetem. 22 éves lány vagyok novemberben feküdtem le jelenlegi párommal először. Én fogamzásgátlók szedek, o meg mint kiderült, sose volt "óvszer parti" sajnos.... januárban allamvizsgaztam és akkor kezdtem felfedezni a huvelybemenetemnel kis apró szemolcsoket. Bevallom nem tulajdonítottam neki nagy figyelmet a páromnak se mondtam el. Aztán elkezdtem utána olvasni miután meg pár megjelent. Februárban elmondtam neki el bejelentkeztem nőgyógyászhoz. Sajnos egy nagyon népszerű magánorvosi, és csak március közepére kaptam időpontot. Addig rengeteget bongesztem, Béres cseppet szedtem, attertunk az ovszerre is. Rajta akkor meg nem voltam semmi. Mondtam h o is menjen el orvoshoz kérjen kivizsgalast. Március közepén az orvos közölte: condyloma... Nane.. irt fel immuerositot és ecsetelot. Én melle meg szedtem napi 3 1000mg c-vitamint és napi 2 multivitamint. A condylomak az első 3napos kezelési ciklus után eltűntek. Időközben megjött a lelet. P2 kis gyulladás. Beszéltem az orvosommal, most májusban voltam kontrolon kertem HPV tesztet is biztos ami biztos. Azóta sincs semmi hála Istennek 9 hete!!! Sajnos a paromnal később jött ki és neki makacsabbnak tűnik.
Amit tudok tanácsolni:
- dohányzás TILOS
- alkohol csak nagyon nagyon kicsit
- rengeteg vitamin ( c,multi, Béres)
-immunerosito
- lehető legkevesebb stressz
- és aki párkapcsolatban van az ne féljen megbeszélni a párjával, együtt sokkal könnyebb végig csinálni, beszélni róla, megnyugtatni a másikat ha kell.
- borotválást/gyantat ebben az időszakban keruljetek!!
Mindenkinek jobbulást és kitartást!!! Kérdezzetek bátran ! :)))

1379. csimber2017-05-18 09:02
Hát, szerintem pihenj otthon pár napot. Én abban a három napban nagyon gyenge voltam.
Engem még azelőtt sosem altattak, nekem nem volt vészes, csak másnapig aludtam tőle :D hazavitt párom és aludtam egész nap.
Nekem nagyon fájt, nem akarlak ijesztgetni, nekem felvágták a hüvelyem hosszában... Ilyet nem szoktak. Össze is voltam varrva. De ne aggódj. Nem valószínű hogy ilyet csinálnak sokszor. Én még nem szültem és valószínűleg azért. Az orvos azt mondta túl szűk volt a hüvelyem. Ez fájt nekem nagyon amikor felébredtem és utána még napokig cataflamot szedtem. De ha ez nem lett volna, akkor nem fájt volna :) Akkoriban beszéltem másokkal akiknek volt ilyen műtétjük és nekik nem fájt. Amikor felkelsz akkor ilyen erősebb menstruációs érzés.
(válasz viameda 1378. hozzászólására)

1378. viameda2017-05-18 07:37
Köszi a bíztatást! 😃
2 hét múlva lesz, annyira még nm izgulok, majd ha várok a szövettanra...😃 Nekem 1 éjszakát kell bent maradni, aztán mennék dolgozni. Vagy rossz ötlez? Utána fájt? Az altatástól azért tartok kicsit. Jó lenne ha ezzel vége lenne ennek a mizériának...

1377. csimber2017-05-17 19:46
En nagyon feltem tole. 😊 nalam jobban senki se felt 😁 egy delelott alatt tullettem rajta. Utana 3-4 nap mulva nem volt bajom.
(válasz viameda 1375. hozzászólására)

1376. csimber2017-05-17 19:45
Mikor lesz a mutet? Addig ne aggodj amig nincs meg a szovettan. Valoszinuleg nem lesz semmi. Idoben eszrevettek. Azt olvastam hogy 80 szazalekban ez egy gyogymod is. Nem kellemes a mutet. De ki lehet birni.
(válasz viameda 1375. hozzászólására)

1375. viameda2017-05-17 18:17
Sajna nekem is 2 magas, a 16, 18...szóval király... 1 éve ferült ki, akor még LISL volt, aztán fél év múlva a citológia azt mutatta, h javult, ug kicsit megnyugodtam, erre most nem, hogy stagnálna, eyből HISL lett, rögtön műteni kell. :(
(válasz csimber 1374. hozzászólására)

1374. csimber2017-05-17 16:27
Hat en nem. Nekem az orvos azt mondta hogy ezt elkaptam egyszer, bennem van. Mint egy herpesz virus. Felesleges az oltas ha mar megkaptad a hpv-t. Mondjuk nekem magad kockazatu volt. Ketto fajta. Neked milyen?
(válasz viameda 1373. hozzászólására)

1373. viameda2017-05-17 13:51
Koszi a valaszt! Es te pl beoltattad magad a mutet utan HPV ellen? Nekem a dokim azt mondja ha utana negative lesz, akkor mindenkepp oltassak.
(válasz csimber 1372. hozzászólására)

1372. csimber2017-05-17 12:01
Szia! Nekem volt másfél éve, CIN II volt az eredmény. Azóta P1-es eredmények, legutóbbi P2 volt. Én azt olvastam hogy ez nagyrészt megoldja a problémát.
De persze az is lehet hogy kiderül, hogy mélyebben van a dolog...
(válasz viameda 1371. hozzászólására)

1371. viameda2017-05-11 11:07
Sziasztok! Akinek volt conizacios műtétje, utána általában milyen leletek születtek? HA kimetszik akkor jó eséllyel eltűnik és újra minden oké lesz? Vagy volt akinek rossz lett a szövettan? Köszi előre is!

1370. Onyx832017-05-09 19:05
Szia.Ha a bokádon is van elváltozás,akkor szerintem menj el háziorvoshoz,vagy börgyógyászhoz.Lehet,hogy csak valami egyszerüen kezelhetö börbetegség,vagy allergies reakció tüneteit produkálod.
(válasz solozzo 1369. hozzászólására)

1369. solozzo2017-05-08 21:58
Szerintetek az lehetséges hogy ez a valami, jó eséllyel HPV, már teljesen szétterjedt bennem? A nemiszerven kívül piros foltok vannak a hasam alatt, a fenekemen, az alkaromon, bokámon.
(válasz solozzo 1368. hozzászólására)

1368. solozzo2017-05-03 11:09
Tegnap megcsináltattam a HPV és egyéb teszteket is. Május végén mehetek az eredményekért, addig hagyagolom az oltást és Condyline-nal ecsetelgetek..
(válasz Onyx83 1366. hozzászólására)

1367. pumuklimama2017-04-28 16:36
[link]

Nagy nyomozásban vagyok én is. Ezt találtam.....többek között. Milyen immunerősítőt használtok? Mi segít?

1366. Onyx832017-04-27 20:21
Szia!
Szerintem saját megnyugtatásodra és hogy tisztában legyél vele, mindenképp kellene egy HPV teszt. A Silgard azért olcsóbb, mert 4 féle törzs ellen véd, míg a Gardasil 9 törzs ellen. Ez egy védőoltás. A meglévö fertőzésre nincs hatással és az egyéb virustörzseket is elkaphatod, amelyekre még nincs védőoltás. Ha van párod, vagy a közelmúltban volt, szólj neki is, hogy menjen el szürésre. Neked is javaslom a D3 vitamin szedését. Állitólag a magyarok 95 %-a D-vitamin hiányos a tél végére.
(válasz solozzo 1363. hozzászólására)

1365. Onyx832017-04-27 20:11
Kedves Kitty30!

Teljesen át tudom érezni, amin keresztül mentek, bár nekünk condylománk nem volt a párommal, de a magaskockázatú HPV is megkeserített sok hónapunkat. Mi óvszerrel védekezünk, de figyelünk, ki hova nyúlt mit foghat meg, mihez érhet..szóval gyötrelem. De valahogy a rossz gondolatokat el kell hesgetni és arra gondolni, hogy ez csak egy állapot, amin túl kell lenni, ez még nem a vég. Szépen el fog múlni és meggyógyulunk mindannyian :)Amit nem sorlotöl fel, az a D vitamin.Höyiorvossal űrass fel D3 vitaminból 100 db-osat 3000 NE. Az nem drága és nagyon fontos szerepe van az immunrendszer védekezőképességének helyreállitásában.Neked is el kellene menni egy HPV szürésre és egy Cintec sem ártana. Sztem fontos, hogy megfelelően alapos legyen a kontroll.Én most kaptam egy fals negativ eredményt és ha nem vagyok alapos, akkor most megnyugodnék, hogy végre kigyógyultam.
(válasz Kitti30 1362. hozzászólására)

1364. Onyx832017-04-27 19:58
Kedves Cicó!

Megirnád, hogy milyen lett az eredményed?
Sajnos én is fals eredményt kaptam.
Májusban tipizáltak HPVHR vírust, majd októberben lett egy LSIL-HPV szövettanom, Cintec negatív eredménnyel. Most márciusban a magándokihoz nem tudtam elmenni, így szakrendelésen vették le a szövettant, ami hpv-t nem mutatott és P2 lett az eredményem LSIL nélkül. Tehát szuper lett. De meg akartam bizonyosodni arról, hogy biztos eltűnt-e a HPV, igy Synlab önmintavételi eszközt küldtem be. Az eredmény HPV HR, szóval fals eredményt adtak márciusban.Így a szövettanban sem bízom. Mehetek újra :(
(válasz CIcó27 1328. hozzászólására)

1363. solozzo2017-04-27 14:08
Sziasztok, 36 férfi vagyok. Kb 1 hónapja vettem észre apró pöttyöket, lencse szerű extrákat elöl az intim részem külsején. Elmentem egy magán dokihoz aki egyből rámondta hogy HPV –teszt nélkül.
2 választást adott : Gardasil 9 komp oltás vagy pedig agresszíven kezelni krémekkel stb, de Ő mindenképp az oltást prefelrálta. A hpv tesztet valamiért nem erőltette. Akkor nem tudtam neki semmit válaszolni, felírta a condilyne oldatot 3 napi használatra.
Én úgy láttam hogy valamelyest segített, vékonyította a lencséket (közben persze marta is a bőrt rendesen), de 3 nap után nem tűntek el, így kipróbáltam az Aldara krémet is, minden másnap 1 hétig. Nem segített, sőt inkább több pontra, lencsére lettem figyelmes.
Visszaálltam a Condilyne-ra megint úgy látom hogy valamelyest segít.
Közben elkezdtem C-vitamin, fokhagyma, gyógyteás kúrát és az oltáson gondolkodom. Szerintetek előtte mindenképp kellene egy hpv teszt? A Silgard 4 komp kb fele annyiba kerül mint a Gardasil 9 komp oltás, nem tudom elegendő lenne e nekem a Silgard ?
üdv.

1362. Kitti302017-04-23 09:52
Sziasztok! A baratomnal tavaly februarban condylomat diagnosztizaltak,tele volt kinovesekkel. Korhazban voltunk,nemi beteg gondozason,3 maganorvosnal. Kapott gyogyszert,ecseteltek,fagyasztottak. Mostanra nincs kulso nyoma,de HPV 56-ost diagnosztizaltak nala. Tavaly voltam rakszuresen,P1-es lett. Most is voltam,P1 megint,viszont a huvelyemben condyloma van,egy par db. Grapefruit mag cseppet,aszkorbinsavat,ceklalevet iszunk..de semmi. Nagyon szeretjuk egymast es mar tavaly babat terveztunk,de amennyire megijesztettek az orvosok+amiket olvastunk a betegsegrol,ovszerrel sem vagyunk egyutt tobb mint 1 eve. Nagyon el vagyunk keseredve es ugy erzem h ennek sosem lesz vege :( a kapcsolatunk is ra fog menni. Kerlek titeket ha valakinek van hasonlo tapasztalata,ossza meg velunk:( Lelkileg es testileg is tonkretesz szep lassan ez a betegseg. Monogam kapcsolatban elunk es nem ertem miert tortenik ez :( edesanya szeretnek lenni...de ebbol nincs kiut? Nagyon koszonom elore is a segitsegeteket!

1361. Dvid2017-04-22 15:29
Sziasztok!
Újra írok,pénteken megint mennem kell vissza égetésre a dokimhoz. Már látóval is próbálkozom hátha kiűzi!Már régóta szenvedek és nem tudom miért nem gyógyulok már meg, hisz én is vitaminozok 1000-el és sportolok is.
Lelkileg megtörtem, pedig van egy gyönyörű barátnőm is.
Kérlek segítsetek, vagy jól esne pár biztató szó!sziasztok

1360. Shigella2017-04-02 09:10
Elhiszem. Nagy öröm megszabadulni ettől a nyomorult vírustól. Én is fel voltam dobódva a negatív eredmény láttán. :)
(válasz jegeskávé 1359. hozzászólására)

1359. jegeskávé2017-04-01 16:26
Novemberi CIN1- CIN2 , HPV18 -al megspékelt citológiai leletem után... El szeretném újságolnia, hogy márciusi kontrol vizsgálatom eredménye semmilyen hámelváltozást és hpv re utaló jelet NEM mutat! Távoztak a kis rohadékok !!! 😄😄😄 Nem is volt más esélyük! Napi 15000 C vitamin 2000 D vitamin isoprinosin immunerősítő, testmozgás, cukor minimalizálása és NO Depi mellett! Nagyon boldog vagyok!

1358. Shigella2017-03-31 20:07
Bocs az elírásért, telefonról pöntyögök...
(válasz Shigella 1357. hozzászólására)

1357. Shigella2017-03-31 20:06
Bennem igazából nem is tudom, hohy volt-e, vagy ha volt is, a szervezetem magától küzdötte le. A citológiai leleten HPV gyanú volt, de a HPV tipizálás ezt nem igazolta. Orvos írhat fel immunerősítésre Isoprinosine-t, ami vagy hat, vagy nem. C vizamin, mint antioxidáns, meg grapefruitmag cseppek, amiről hallottam, hogy jó lehet. Unokatesómnak csak a konizáció segített, azóta nincs HPV-je. Makacs, undorító vírus.
(válasz Dvid 1356. hozzászólására)

1356. Dvid2017-03-31 18:05
Sziasztok! Örülök,hogy ilyen örömteli hozzászólások is vannak, hogy meggyógyultál Shigella! 😁
Azt azért leírhatnád,hogy milyen vitaminokat szedtél és hogyan küzdötted le!
Mi győzi le ezt a fránya vírust?
Előre is köszönöm a válaszokat! :(

1355. Shigella2017-03-30 14:20
Ma jött meg a HPV tipizálás eredménye, negatív lett, nem találtak HPV DNS-t. :)
Most nagyon megkönnyebbültem.

1354. andi01132017-03-16 19:58
pont ugyanebben a cipőben járok,annyi különbséggel,hogy nekem kb.4 éve volt már egy Cin I-es eredményem,pozitív hpv teszttel.(magas kockázatú,ha jól emlékszem 54-es)Akkor brokkoli kapszulát szedtem,lapacho teát ittam,kb. egy év volt,mire egymás után több negatív rákszűrésem volt.Most pedig lehet kezdődik minden előről,bár a dokim szintén nem lát eltérést,nyugtat,hogy ez csak gyanú...májusban újra megyek,rákszűrés,tipizálás.Addig iszom a lapacho teát,illetve szedek béta-glükánt.(erről angol oldalakon olvastam,hogy jó lehet hpv-re)Mi is babaprojekten vagyunk,szóval össze kell szednem magam.Ja,és természetesen én is hipochonder vagyok,de nagyon durván :)
Igazából csak az izgat,hogy hogy a francba jön újra elő?Ha tényleg van...monogám kapcsolatban élek,legalábbis remélem....
Kitartás neked,ha lesz eredmény írd meg,ha gondolod!
És sok sikert a babaprojekthez!
(válasz Shigella 1353. hozzászólására)