Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? fórum

Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
jan. 10. 05:26

Sziasztok!

Néhány nappal vagyok a menzesz előtt, és ismét, ahogyan a múlt hónapban is barna folyást tapasztalok. Mitől lehet ez?

Elkezdtem palástfű teát is inni az alacsony progeszteron szint javítása céljából. 5 napja voltam nőgyógyásznál, aki egy cisztát lát a jobb oldalon, és szerinte ettől lehet a barnázás is. Valakinek vmi hasonló tapasztalat?

Köszi,

Orsi

2023. febr. 17. 17:01

Nekem kb 10-12 éve volt hpv fertőzésem, de magától elmúlt.🙏


A korona alatt pedig beoltattam magam gardisil oltással, mert egy kismama a játszótéren meghalt méhnyakrákban, három picit hagyott maga után, és nagyon megijedtem. 😪

1934. Szavitri (válaszként erre: 1933. - Bluemoon55)
2023. febr. 17. 16:39
azt mondta a dokim, hogy előfordul, hogy hosszabb ideig időz a szervezetben.
1933. Bluemoon55 (válaszként erre: 1932. - Szavitri)
2023. febr. 17. 16:37
Most en sem tudom mit tennék, anno 13 évesen ezt kaptam mamamek tol Ajándékba 20 x eve volt, akkor jónak tűnt
1932. Szavitri (válaszként erre: 1930. - Bluemoon55)
2023. febr. 17. 16:25
Nekem nem ajánlotta, de természetesen rám bizta a döntést...csak elmondta, hogy mit tapasztal
2023. febr. 17. 15:12
Pedig enis jól eszem, sok vitamin stb és mégsem múlt el magától..
1930. Bluemoon55 (válaszként erre: 1929. - Szavitri)
2023. febr. 17. 15:11
Azert nekem pl nem rossz az oltas abból a szempontból, hogy a 16,18 meg a másik kettő legveszelyesebb soha nem volt.anno 20 eve amikor én kaptam nem volt még ez az újabb oltas, a silgard volt csak.
1929. Szavitri (válaszként erre: 1928. - Bluemoon55)
2023. febr. 17. 14:39

nem 31-es volt, 66-os.

Akkor nagyon sok vitamint szedtem, mindenféle kúrát csináltam (búzafü, homoktövis...) kicsit túltoltam....de nagyon meg szerettem volna szabadulni tőle...

A nőgyógyászom mindig azt mondta, hogy az immunrendszer feladata kitakaritani a szervezetből...ez általában meg is történik. Anno voltam a hpv centrumban is, ahol hasonlóakat mondtak: ameddig a citológia ok, szedjem a vitaminokat, egyek jól, csökkentsem a stresszt.... támogassam az immunrendszert.

Az oltást a nődokim nem nagyon ajánlotta....9-re nyújt védelmet, és a 66-os például nincs is a listán...plusz azt mondta, hogy sajnos gyakran látja, hogy az oltás ellenére is ott van valakiben a 18-as például, amit az oltásnak feladata lenne kivédeni.

1928. Bluemoon55 (válaszként erre: 1927. - Szavitri)
2023. febr. 17. 14:34
Marmint mi volt neked? 31 es? Elmúlt? Mitől?
1927. Szavitri (válaszként erre: 1926. - Bluemoon55)
2023. febr. 17. 11:51

Szia,


Annyiban kell vele foglalkozni, hogy átadhatod másnak (orálisan is). Ha a citológia rendben van, akkor nincs ok aggodalomra. Persze teljesen megértelek, hogy aggaszt...anno nekem is volt és alig vártam, hogy negativ legyen.


Kitartást :)

2023. febr. 14. 15:01

Sziasztok, érdekelne a véleményetek, evek ota van hpv 31 esem, Rakszuresre fel évente járok, mindig jó eredménnyel.

Csak azért mégis csak bennem van, hogy ott van. Szerintetek amíg a citologia jo, addig kell vele foglalkozni vagy nem?

Oltasom van, még 20eve kaptam de mar nem tudom melyiknek ellen védett / véd, azthiszem 16,18 as, bár a 31es is magas kockázatu.

2022. dec. 31. 05:50
Mindenkit űdvözlök! Immár harmadszorra írok. Olvastam itt több helyen, hogy sokat kell várni az eredményre. nekem még csak 2 hónap telt el a rossz citológiám óta, és alig várom, hogy mehessek vizsgálatra. Elvileg csak 1 hónap múlva mehetnék, de nem értem, hogy mi az oka annak, hogy három hónapot várni kell az utolsó vizsgálat után. Ez a szabály a már esetlegesen rákossá fajult méhnyak védelme miatt van, hogy a rákos sejtekből ne legyen áttét? Van valakinek ötlete, hogy miért kell 3 hónapot várni a megismételt vizsgálattal? Mert szerintem minegy, hogy mikor bolygatják meg, sőt,lehet, hogy minél később végzik el a vizsgálatot, annál nagyobb az esély arra, hogy
2022. dec. 31. 01:28

Az előző üzenet úgy ment el, hogy valami véletlenül megnyomódott. A citológiám Asc-us lett. Tanácsot kérnék, milyen vizsgálatot kérjek? Kell a citológia is a cintec plus vizsgálat mellé? És kell HPV teszt részletezés is? Vagy elég önmagában a Cintec plus?

Kb 1 hónapja használom a papillocare nevű gélt. Vizsgálat előtt mennyi idővel kell abbahagynom a kenegetéseket? Ajánlott-e vizsgálat előtt a felírt Drags immun nevű kúpot használnom? Ezt a kúpot csak 1-szer használtam egy éjszakán, és a bekenés után éjszaka minimum 4-5-ször pisilni kellett kimennem. Nem merem újra használni, de ha ettől megszűnne az esetleges gyulladásom, akkor megcsinálnám a vizsgálat előtt a kúrát. Mit javasoltok?

2022. dec. 31. 01:03

Most találtam meg csak ezt a fórumot. Van rossz citológiám. Asc-us.

Most fogok menni cintec plus vizsgálatra. Kérdésem az, hogy elég- e magában a cintec plus vizsgálat, részletezi-e azt, hogy milyen típusú Hpv-vel vagyok fertőzve? elég-e önmagában ez, vagy kell kérnem mellé egy újabb citológia vizsgálatot is?

1922. ezoterikus konyhanövény (válaszként erre: 1921. - Lili_m)
2022. szept. 14. 10:59

attól függ.


A 6. 11. ugye kinövéseket okoz a bőrön, amig azok megvannak tilos nyírni,

a 16 18 és a többi nem okoz látványos kinövéseket, inkább nyálkahártyát támad (szájüreg, méhszáj) de de széthordható a bőrön, ahonnan mehet máshova is.


szerintem finoman nyírható a sövény, géppel, azt rendesen fertőtlenítve, beretva egyelőre kerülendő.


gardasil9 pedig megfontolandó.

1921. Lili_m
2022. szept. 13. 13:41

Sziasztok!

Más kérdés.

A szőrtelenítést hogyan oldjátok meg? Vagy amíg nem vagyok tünetmentes, addig semmiféleképpen, ha 1 évig tart a folyamat, akkor sem?

1920. nikkky (válaszként erre: 1906. - Nikkky)
2022. júl. 5. 09:53

Megint jöttem egy kis helyzetjelentéssel:


Mivel a cytologiám eredménye elég ellentmondásos (nem zárható ki hsil, tehát vannak gyanús sejtek, a cintec viszont negatív: a hpv nincs beépülve a sejtjeimbe, tehát bármilyen gyanús sejtek is vannak azt eszerint nem a hpv okozza) az orvosom elakadt, azt javasolta, hogy a biztonság kedvéért azért csináljuk meg a konizációt.

Én viszont nem szívesen megyek bele egy ilyen műtétbe nyomós ok nélkül így, hogy még nem szültem, és épp babát tervezünk.


Viszont eldöntöttem, hogy ha tényleg ezt javasolja az orvos akkor legyen, csináljuk meg a műtétet mielőbb, legyünk túl rajta, mert a legrosszabb, hogy hónapok óta húzódik már ez, szeretnék végre jutni vele valamire.


Mielőtt időpontot kértem a műtétre felkerestem másodvéleményért egy konzultáció erejéig egy elismert nőgyógyászt akinek kimondottan a hpv a szakterülete. Ő azt mondta, szerinte nem szükséges a konizáció a negatív cintec miatt, viszont azt kérte, hogy adassam be a Gardasil oltássorozatot, utána mehet a babaprojekt.


Kaptam receptet, ma meg is vettem az oltás első adagját a patikában, a héten be is adatom. El fogok járni gyakrabban szűrésre (6 hónap múlva elég mennem elvileg legközelebb de lehet, hogy kicsit korábban elmegyek) és ezentúl mindig fogok kérni hpv szűrést is, és ha bármi eltérés van a cytológiámban akkor cintecet is!


A vitaminokat 3 hónapig szedtem, most szüneteltetem kicsit aztán újra elkezdem majd szedni de kisebb dózisban.

1919. rücskös macska (válaszként erre: 1915. - MartyMcFly)
2022. jún. 27. 22:19

nézz el ide. [link]


korrekt és segítőkész arc.


a hpv centrum aljas drága, de ott száj/garat szűrés is van, ami nagyon nem árt.

a hpv centrumnak ne adj meg tb számot és nevet, pofátlanok, semmi közük hozzá. max email, a többi lehet fals.


egy teszt nem teszt.

1918. Szavitri (válaszként erre: 1917. - MartyMcFly)
2022. jún. 27. 07:14

Szerintem nem.

Nagyon szuper, hogy hoztál egy ilyen döntést. Anno én is elmentem a párommal egy std szűresre, mielőtt bármibe belekeztunk 🙂

Nem azért, mert olyan életvitelünk volt, de nem lehet tudni... Vannak olyan betegségek, amik évekig nem okoznak tünetet.

Minden jót kívánok neked!

1917. MartyMcFly (válaszként erre: 1916. - Szavitri)
2022. jún. 26. 23:27

Szia!

Köszönöm a javaslatokat.

Nincs semmilyen tünet, csupán elővigyázatosság és leendő partnerem miatt szeretnék szűrést csináltatni.

TB-re ilyesmit akkor nem is lehet?

1916. Szavitri (válaszként erre: 1915. - MartyMcFly)
2022. jún. 26. 21:24

Szia,


Sok helyen van lehetőség. Az egyik legjobb/legalaposabb a Hpv centrum Budán, de van olyan labor, ahol foglalkoznak ezzel: Interlab a Hungária körúton.

Ha esetleg szemölcseid vannak, azzal bőrgyógyászhoz is mehetsz, de pl. a Hpv centrum all in one...Ott vannak bőrgyógyászok, fül orr gégészek (a szájüregi hpv szürést végzik...)

Gyógyulást kivánok de hátha nincs is hpv-d...nekem anno volt, viszonylag gyorsan megszabadultam tőle.

2022. jún. 26. 17:29

Sziasztok!


Férfiként kérek némi segítséget. HPV/STD szűrésre miként van lehetőség férfiaknak? Háziorvostól kell beutaló, vagy csak magán úton lehet?

Köszönöm előre is!

1914. pimpi3 (válaszként erre: 1912. - SSszonja)
2022. jún. 7. 13:14
Neked mennyi idő alatt jött meg a szövettan? Holnap lesz 10 hete hogy várom és még semmi :(
1913. ezoterikus konyhanövény (válaszként erre: 1912. - SSszonja)
2022. jún. 3. 19:34

szia


3 évig megvolt a hpv úgy, hogy nem volt szex, max. gumival (tehát visszafertőződés kizárva vagy minimális) ? mellette immunerősítés ( a c d vitamin teák papilocare meg minden) ?


volt pl. gardasil oltás?


sok. nagyon sok idő. ehhez képest sokan nem is foglalkoznak vele.


ráadásul aggasztó, hogy ha egy teszt negatív (ugye helyi/pontszerű fertőzés lévén, elkerülhető lehet a mintában a fertőzött szövetrész) a második is az lesz?

1912. SSszonja
2022. máj. 31. 19:05

Sziasztok. 3 éves kálváriám van, HPV16 folyamatosan, Lsil, asc-us ill normál leletekkel váltakozva és több pozitív Cinteccel (!)A dokim idáig várt, most idén javasolta hogy legyen egy leep, igaz negatív a cyto most, de ott a HPV16 ezer éve.

Ma meglett ennek a szövettan is végre és tök negatív a kimetszett minta😊

Ezt azért írom le, hogy pl ebből látható, hogy a pozitív cintec nem jelenti mindig, hogy már gáz van.

A leeptől pedig ne féljen senki, nálam jobban senki se bírja szarabbul az ilyesmit, de tényleg semmi durva. Altattak, és utána sem éreztem sok fájdalmat.

1911. nikkky (válaszként erre: 1910. - Szavitri)
2022. máj. 9. 09:07
Köszönöm a biztatást! :)
1910. Szavitri (válaszként erre: 1906. - Nikkky)
2022. máj. 7. 20:52

Szia,


Én korábban irtam többször ide, most csak benéztem és akkor láttam a bejegyzésed. Anno, amikor volt hpv-m, nekem is volt metaplasiam, ami a hpv-vel együtt el is tűnt és egyetlen x sem volt. A szervezet szépen vissza tudja forditani a folyamatot. A vitaminfeltöltést nagyon jól csinálod. én még ittam homoktövist, búzafüvet, gyógynövényes teákat.


gyógyulást kivánok!!

2022. máj. 5. 20:00

Szuper, köszönöm.:)

És valakinek a COLPOFIX-ről van tapasztalata?

1908. nikkky (válaszként erre: 1907. - Ursulaa.08)
2022. máj. 5. 19:44

Szia!


Semmi mellékhatásom nem volt, érdemes feltenni a lábad a falra, gyertyába állni és úgy benyomni (este mikor már az ágyban fekszel) mert sajnos nagyon könnyen kifolyik.

1907. ursulaa.08 (válaszként erre: 1906. - Nikkky)
2022. máj. 5. 16:30

Sziaa!

Örülök, h negatív lettél.:)

Én a napokban kaptam meg a leletem pozitív HPV eredménnyel.

Én is a papilocare-t fogom majd használni. Neked volt esetleg vmi mellékhatásod tőle?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook