Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
FőoldalDiéta & FitnessBabák & MamákSzex & PszichéSzépség & EgészségHobbi & OtthonEgyéb témák
CikkekNaplókFórumokTudásbázisSzavazásokKépgalériaApróhirdetések
KépeslapokReceptekKlubokJátékokFórum játékokBannereinkFacebook
Belépés | Regisztráció | Elfelejtett jelszó

Fórum - Beszéljünka HPV-ről! Kinek van hasonló baja?

Kategória: Összes fórumtéma » Szépség & egészség » Egészség

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned!

Amennyiben még nem regisztráltál nálunk, itt megteheted, ha pedig már van azonosítód, lépj be itt!

1440. Onyx832017-08-14 10:12
Kedves Kiddo!

Amit tudnék javasolni és nem olyan drága,viszont elengedhetetlen az a D3 3000Ne vitamin,háziorvossal irass 100 db os kiszerelést az kb 1000 ft.
Ha Folsavat szednél az is jó lenne,kutatások bizonyítják hogy a méhnyakrákos személyek Folsav és E vitamin szintje alacsony.Valamint Folsavat E vitamint szedő páciensek LSIL eredményei hamarabb normalizálódtak.Én ezeket olvastam,szerintem ezek a legfontosabbak.A grapefruit csepp,ami nagy koncentrációban kapható,számomra elég drága volt.A kúpot is próbáltam 2 dobozzal,de ez is sokba került és irritált is.Az irrigálásról végképp lemondtam,mert akikhez mentem nőgyógyászokhoz,mind azt mondták hogy tilos.Azóta nincs is semmi panaszom.Csak tejsavas hüvelykúpot használok időnként.
Jó egészséget!
(válasz kiddo 1437. hozzászólására)

1439. Onyx832017-08-14 10:00
Kedves Nena87!

Megértem a félelmed.A kezdeti időkben rajtam is nagyon eluralkodott a félelem,de mindig megpróbálom valahogy leküzdeni,mert a stressz nem erősíti az immunrendszert.Egy cipőben járunk,ha ezt mondhatom.Nekem sincs még gyermekem,34 vagyok és endometriosissal is műtöttek,meg még ez is..nem egyszerű.De csak a legjobbakra próbálj meg koncentrálni.Én most korán reggel járok kocogni..nem mindig esik jól,de az endometriosis újbóli kialakulását megelőzheti és az immunrendszernek is jó.Elmondanám, hogy tesiből majdnem megbuktam,a futás miatt.A tüdőm nem bírta sose.:D
Én is úgy gondolom,hogy a hpv nem csak szexuális úton terjed.Nekem most Isoprinosine kúrám lesz,majd 2 hónap múlva lézeres konizáció és utána még isoprinosine.A páromnak is szednie kell,csak óvszerrel vagyunk együtt a visszafertőzés lehetősége miatt.
Pròbálj meg te is egy picit elfeledkezni erről.Tudom hogy nehéz,de muszáj.A gyógyulás is gyorsabb lesz így :)
Amit tudnék javasolni,saját megnyugtatásodra,az a Cintec vagy Medserv vizsgálat.100% pontossággal tudja megállapítani,hogy milyen állapotban vannak a sejtjeid,kell e műtét,vagy megnyugodhatsz.Pesti magánrendelőkben csinálják,és még néhány helyen az országban.Szerintem mindenképp megéri.
Jó egészséget!
(válasz Nena87 1438. hozzászólására)

1438. Nena872017-08-06 21:09
Kedves Onyx83!

Az orvosom azt mondta, a ciklusom közepén menjek vissza, akkor újabb mintavételt csinál, és újabb Papanicolau tesztet. Bethesdát nem csinált, de majd eszébe hozom. A ciklusom meg most sajnos meg volt kavarodva, ugyanis épp egy vetélésből épültem fel. Már maga a mintavétel terhesség alatt történt, aztán elvetéltem egy hét múlva, és mikor kontrollra mentem, akkor néztük meg az eredményt. Mivel végre valahára megjött, ezért úgy tervezem, hogy 15-én megyek megint orvoshoz. Közben ezüstkolloidot ittam, C-vitamint, folsavat, és grapefruit mag olajat. Nem tudom, mi lesz. Hogy félek, az nem kifejezés. Hiába törtem az agyam, valahogy nem tudom elképzelni, hogy szexuális úton szereztem be ezt a betegséget. Viszont eszembe jutott, hogy egyik barátnőmnek volt egy még régebbi barátnője, akinek volt HPV-je. Lehetséges volna, hogy esetleg WC használatkor, vagy valahogy... Nem tudom. És félek, mert szeretnénk gyereket, de így, meg hogy ez hová fajulhat még, nem tudom, hogy lehet-e majd. 30 éves vagyok, és a környezetem már így is azzal szekíroz, hogy miért nincs még. Meglátjuk, mit mond az orvosom. Addig meg malmozok, meg szedem azt, amit eddig is.
(válasz Onyx83 1430. hozzászólására)

1437. kiddo2017-08-03 15:05
Szia Onyx83!

Köszi az anyagot, sok hasznos info van benne!
Sajnos az utóbbi fél évben eléggé elhanyagoltam magam, rengeteg a stressz és pörgés az életemben, plusz 3 kisgyermekem is van. Lehet, hogy ez indított el újra valamit...Jelenleg vitamint sem szedek, a jógát is abba kellet hagyjam, semmi mozgás és csak rendszertelen étkezés. Meg lett az eredménye. 😞
Nem is tudom, hogy az Isoprinosine-t kezdjem el szedni vagy elég a grapefriutmag cseppet? Van velük tapasztalatatok?
(válasz Onyx83 1432. hozzászólására)

1436. kiddo2017-08-03 15:01
Én is azt nem értem, hogy nem egyértelmű az, amit az orvosok mondanak. Kapcsolatban állok egy HPV kutató orvosnővel, aki szerint HPV nélkül nincs méhnyakrák. Egyébként azt mondta, hogy LR HPV okozhat LSIL CIN I elváltozást, de ugye abból nem lesz rák. A nőgyógyászomat, aki onkológus is, egyáltalán nem érdekelte, hogy van-e HPV-m, le sem szűrt a műtétek előtt. Máshol azt olvastam, hogy 99%-ban okozza a méhnyakrákot a HPV. Igazodjunk ki, ők sem tudják. De tényleg borzasztó, nekem 3 havonta hetekig gyomorgörcsöm van, hogy most épp mi lett az eredmény.
(válasz viameda 1435. hozzászólására)

1435. viameda2017-08-03 13:25
Nem ertek hozza nagyon, de van olyan, hogy valakinek egyaltalan nincs HPV-je, megis conizatio v eppen mar mehnyakrak alakul...szoval nem a HPV meglete jelent csak bajt. :(
Ami meg tenyleg bosszanto, hogy egyszer pozitiv az eredmeny, majd 3 honap mulva negativ, aztan a kovetkezo citologianal megint minden oke...ettol orultem meg en, is nekem is hol jo volt, hol nem...nem is ertem...
drukkolok, hogy ne legyen kivetel!!!
(válasz kiddo 1431. hozzászólására)

1434. viameda2017-08-03 13:21
koszi, nalam is minden oke, mar 2x jott meg azota, de csak a 2. utan mult el a pecsetelo verzes. Sajnos mikor elmult elsore, akkor egybol mentem jatszoterezni a gyerekkel, es mikor megemeltem, ereztem is, hogy meguzodott valami...na este mar ujra vereztem...mutet utan majdnem 2 honappal, most verge (lekopogom) nem verzek. 1 honap mulva citologia, alig varoom, remelem jo less az eredmeny, aztan beoltatom magma, es soha tobbet nem gondolok se HPVre se a nogyogyaszomra... :D :D

1433. jegeskávé2017-08-03 08:29
Szia Onyx83!
Jól vagyok,köszönöm. A műtét utáni első mensimen is túl vagyok,napra pontosan 28 napra jött meg! Úgy vártam! Most várakozó állásban vagyok a 3 hónapos kontroll várom .Bízom benne, hogy minden rendben lesz és végre elfelejthetem ezt az egész sz@rságot. :)

1432. Onyx832017-08-03 07:48
Kedves Kiddo!

Találtam neked egy szakmai állásfoglalást.A második oldal második hasábjában található a rád vonatkozó rész,bár ez kúpkimetszés előtti esetről ír,de mivel a beavatkozás után,úgymond tiszta lappal kezdtél,gondolom rád is ez vonatkozik.A 3 hónapos kontroll a legfontosabb.Szedsz valami vitaminokat?Jó egészséget kívánok!
A link pdf,letölthető:

[link]

Remélem így kattintható.Ha nem,akkor írj.
(válasz kiddo 1431. hozzászólására)

1431. kiddo2017-08-03 06:35
Sziasztok!
Leírom röviden a történetem, hátha más is járt így, kéne egy kis bíztatás...
Nekem 2016 elején kezdődött először P4-el, majd orvosváltás után CINII, de cintec plus vizsgálat pozitívval. HPV tipizálás ekkor nem történt, fogalamam sem volt az egészről. Első konizáció szövettana CINIII lett, de nem volt egyértelmű, hogy az épben történt a kimetszés, ezért újabb konizáció történt. Ennek már negatív lett a szövettani eredménye. 3 hónap múlva kellet kontrollra mennem, ekkor HPV szűrést is kértem. Az eredmény HPV LR, nincs magas kockázatú, de a citológiám ASCUS mirigyhám elváltozással. Az orvosom méhkivételt javasolt, de kértem másod-harmadvéleményt, azt tanácsolták várjunk 3 hónapot. Ezt tettem, a kontroll ezúttal negatív lett októberben és januárban is HPV LR mellett. A mostani, júliusi citológiám azonban újra LSIL CINI HPV gyanú, de a HPV-m továbbra is csak alacsony kockázatú. Járt már így valaki? Azt olvastam, hogy ez lehet a HPV negativitás miatt álpozitív lelet, mert magas kockázatú nélkül nincs daganat. Az orvosom is csak legyintett, amikor közöltem hogy nincs HR HPV-m. Persze 3 hónap múlva menjek kontrollra.

1430. Onyx832017-08-02 08:38
Sziasztok!

Azért írok ilyen későn,mert csúszott az egész mintavételem a ciklusom miatt.Az indole 3 carbinol kicsit bekavart.Megvan a cytológiám, hála Istennek továbbra is P2 és Bethesda szerint sincs eltérés.Októberben LSIL volt ami márciusra eltűnt,így attól félve,hogy fals negatív az eredmény,inkább újra csináltattam.Viszont újabb tipizálásra is sor került és a HPV 66 melett HPV 68 is kiderült.Ezen meglepődtem.A korábbi tipizálásnál is jelen lehetett?A páromban maximálisan megbízok,együtt izguljuk végig ezt az őrületet,egyikünk sem lépne félre.Szóval nem értem.Két HPV-ben jártas szakember oldalán is olvastam,hogy a tapasztalatok azt bizonyítják,hogy nem csak szexuális úton lehet elkapni a fertőzést.Mondjuk olyan higiéniukusan élünk már,hogy az hihetetlen.Külföldi oldalon találtam rá az Oxfordi Akadémia vizsgálatára,melyben azt vizsgálták,hogy melyik törzseknél mennyi a valószínűsége,hogy LSIL,HSIL,SCC alakuljon ki.Hátha valakit érdekel:
[link]
Én most jelenleg ezeket szedem: Indole 3 carbinol,L- lisine,Omega 800mg,E vitamin D vitamin3000Ne,Folsav,C vitamint csak ha eszembe jut.Járok kocogni és sokat imádkozom,próbálok pozitívan gondolkodni :)
Valószínűleg most fogom elkezdeni az Isoprinosine kúrát,az orvosom tanácsára.Kedves Nena87 mikor kell újra menned cytológiai vizsgálatra?Bethesda szerint volt eltérés a leleteden?
Viameda,Jegeskávé hogy vagytok?
Mindenkinek jó egészséget kívánok!

1429. Nena872017-07-13 22:41
Olvasgatom a bejegyzéseket, és valahogy ismerős szituációra bukkantam Petra0103 hozzászólásában. 5 hetes terhes voltam, mikor az orvosom levette a kenetet. Mondta, hogy két hét múlva meg lesz az eredmény, de nem mentem vissza az adott időben, mert a hatodik héten elvetéltem, és nekem is missed ab. volt, mert nem jött ki... Ez már eleve földhöz vágott, első babánk lett volna, és kb egy év próbálkozás után fogant. Aztán a napokban mentem kontrollra, és akkor már megnéztük a teszt eredményét is. P3, HPV+. Javaslat: immunerősítés. Mondott ezt-azt az orvos, de semmi konkrétat. Tipizálást majd csak a második P3 eredmény után fog csinálni, azt mondta. Mellesleg én 7 éve vagyok együtt a párommal, ebből 1 év házasság. Ez idő alatt egyikünk se volt mással, szóval vagy legalább 8 éve benne volt valamelyikünkben a rohadt vírus, vagy valami extra módon kaptam meg. De ezt elméletileg csak szexuális úton lehet beszerezni. Vagy? Semmit nem értek, egyre jobban összezavarodok, és ráadásul még amiatt is aggódhatok, hogy ha műtétig jut a dolog, akkor mennyire lesz kihatással a gyermekvállalásra, képes leszek-e teherbe esni, kihordani, és megszülni (legalább) egy gyereket?

1428. viameda2017-07-12 18:11
Sajnálom... :(
Én a helyedben egy gyors HPV tipzáslást megcsináltatnék, mert nem mindegy, pl. hogy 16, 18 vagy csak valamelyik low risk. Mert ha high risk, akkor nagyon gyorsan conisatio lehet belőle. bár a dokid ebben biztos jobban tud segíteni.
Az meg, hogy mitől jött elő a hpv...én is szeretném tudni...férjem megcsináltatta a tesztet, negatív, 2,5 éve szültem, azt hinném minden oké, erre mégsem. Ki tudja hol szedjük össze, esküszöm már strandra meg wellnessbe se megyek többet, az is kész fertő.
(válasz Petra0103 1426. hozzászólására)

1427. Petra01032017-07-11 18:31
És az is érdekelne, hogy hogyan kaphattam el, ha 7 éve vagyunk együtt a párommal hűségben! Első baba lett volna :(

1426. Petra01032017-07-11 18:29
Sziasztok! Az én történetem az, hogy 06.21.-én volt missed ab műtétem. 12 hetes volt a baba, tegnapi nap folyamán kaptam levelet, hogy hpv gyanús vagyok, 6 hónap múlva újra. De a babát 3 hónap múlva gondoltuk, hogy megpróbálnánk, de ezek után... Lehet még baba így is h nem tudjuk hogy a hpv melyik fajtája? vagy várjunk? :( Ennyi rossz egyszerre kikészít :(

1425. viameda2017-07-08 03:52
Gratla! Szuper hír! Jó babázást! 😃
(válasz Tormás30 1423. hozzászólására)

1424. viameda2017-07-08 03:51
Köszi! Jövőhéten megyek be a dokihoz,de gondolom szeptember vmikor. Még mindig vérezgetek, nm vészes, de már vége lehetne. :( Sajna ilyen fajta vagyok, szülés után is mások 4-6 hét után már el is felejtették, én kitartóan véreztem 10 héten át..😎😁
(válasz jegeskávé 1422. hozzászólására)

1423. Tormás302017-07-08 02:01
Sziasztok!
A következő citológiám jó lett :) Azóta megszületett a kislányom aki 8 hetes. Szeptemberben megyek megint rákszűrésre remélem már nem fog visszatérni a hpv...
(válasz Tormás30 1108. hozzászólására)

1422. jegeskávé2017-07-07 22:09
Jó hír a rosszban! Nekem is pont ezt mondták. Mikor kell menned kintrolra? Vérzel még? Szorítok, hogy minden rendben legyen!
(válasz viameda 1421. hozzászólására)

1421. viameda2017-07-07 12:19
Hívott a dokim, jól sikerült a mintavétel, mindent kivettek! De cin3 volt, uh rosszabb mint gondolták, mert cin2 volt a leleten... vagy 1,5 hónsp ennyit számít...
De remélem ezzel vége!

1420. jegeskávé2017-07-04 16:58
Szerintem a kórháznak ahol műtöttek van saját patológusa....azért lett kész ilyen hamar. Több hét ideget már nem bírtam volna... :(
(válasz viameda 1419. hozzászólására)

1419. viameda2017-07-04 12:08
2 het???? Hol sikerult ilyen hamar? En olyannal is talalkoztam aki 6 hete varja...es maganba meg nem engedik atkuldeni...nincs patologus, rohej. :(
Mocsok kis HPV...hajra!!!
(válasz jegeskávé 1418. hozzászólására)

1418. jegeskávé2017-07-04 11:46
Hpv még van! Azzal felveszem a harcot! Kettő hét alatt meglett az eredmény!

1417. viameda2017-07-04 11:23
Szuper! De jo hir! :D
Akkor mar nincs HPV sem, ezzel eltunt? Neked nem javasolt oltasd a dokid? 4 het alatt megjott az eredmeny?
(válasz jegeskávé 1416. hozzászólására)

1416. jegeskávé2017-07-04 10:42
Túl vagyok a varratszedésen! Szinte semmit nem éreztem belőle! A kellemetlen inkább a kacsa volt!, de az nagyon .... Kész a szövettanom, ami igazolta a CIN III at, viszont a jó hír, hogy a kivágás az éppben történt! Boldog vagyok! 3 hónap múlva kontrol , én meg addig feltúrbózom az immunrendszeremet és ismét kiírom a kis rohadék hpv- ket! Nem adok esélyt nekik!

1415. viameda2017-06-30 11:49
Igen, en is ezen gondolkoztam, hogy tenyleg kb. a semmibol jon es brutalis gyorsasaggal lesz a Low risk-bol High risk. Nalam is volt ugye fel ev utan jo eredmeny, erre most megis mutet, mindez alig 1 ev leforgasa alatt. koszi a tippet, nem is hallottam meg ezekrol a modszerekrol.
Kitartas mindenkinek!
(válasz Onyx83 1413. hozzászólására)

1414. jegeskávé2017-06-30 08:44
Nem fellszívodó varratom van :( nyugodtabb is vagyok ha valami nem odavalót tesznek be akkor azt vegyék is ki! :)
(válasz viameda 1412. hozzászólására)

1413. Onyx832017-06-30 07:42
A hozzászólásokból egyre inkább azt látom, hogy nem kell ahhoz több év , hogy rossz eredményt produkáljon az ember.Sokaknak,soha nem volt rossz a citológiája aztán pár hónap alatt romlanak az eredmények.Ezek szerint, vagy ilyen sok a fals eredmény,vagy gyorsabb lefolyású a betegség,mint ahogy azt a szakirodalom,vagy az orvosok tartják.Cintec vagy Medserv vizsgálatot mindenkinek ajánlom,akkor is,ha jó a citológiája,ha pedig van HPV,mindenképp.Keressetek rá.Sajnos csak szerdán tudok menni a dokihoz.Sokat segít,ha esténként mondok egy imát,ettöl mindig megnyugszom :)Mindenkinek kitartást és pozitív gondolatokat kívánok.

1412. viameda2017-06-29 19:44
Lehet, már írtad korábban, de miért kell varratszedés? Nekem is tettek be kettőt, de nem volt szó varratszedésről, gondolom felszívódik. Én is aggódom, hogy lassan elfogy belőlem, de azért csak nem. :D
(válasz jegeskávé 1410. hozzászólására)

1411. jegeskávé2017-06-29 14:32
Szió :) Novemberi rossz leletem után ( CIN II-CINIII? HPV 16) Intenzíven erősítettem az immunrendszeremet. 10000-15000mg C vitamint fogyasztottam aszkorbin sav formájában 2000mg D vitamint , isoprinosint , semmi cukor és semmi fehér liszt ,sportoltam és minnél kevesebbet idegeskedtem. Én úgy gondolom, hogy ennek köszönhetően produkáltam a márciusi teljesen negatív eredményt! Majd a jó hír hallatára visszatértem az egészségteken életmódra egyik napról a másikra. Cukor csoki süti pékáru , leálltam a sportal és a vitaminokat sem szedtem be...Szerintem vissza tápláltam a kis rohadékot :( mert májusba egy sokkal rosszabb eredményt kaptam, amit meg is műtöttek. Vissza álltam az egészséges életmódra és amint lehet sportolni is vissza megyek!
(válasz anna1313 1408. hozzászólására)