Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti vennétek a 2 éves fiatoknak babakonyhát? Esetleg van jobb ötletetek, ami nem csupán 1 játék és sokáig lefoglalja:)? fórum

Ti vennétek a 2 éves fiatoknak babakonyhát? Esetleg van jobb ötletetek, ami nem csupán 1 játék és sokáig lefoglalja:)? (tudásbázis kérdés)


1 2
54. kacago325 (válaszként erre: 53. - Szisi)
2010. ápr. 19. 16:51
Nagyon igazad van!Nekem kisfiam van,bár való igaz,még nem vettünk neki babát,mert nem érdeklődik ilyen irányba.De ha kérné biztos nem mondanánk azt hogy nem veszünk,attól félve hogy ..... lesz.
53. szisi (válaszként erre: 50. - 5befd1ebc8)
2010. ápr. 19. 16:15

Arról nem is beszélve, hogy a sokak szerint ellenkező nemnek való játékok rengeteget segítenek az empátiára nevelésben, a beleérző képesség és a szocializáció kialakításában.

"Miért kellene nekem punnyadnom otthon, amikor anyának annyi dolga van, segíthetnék is neki..."


Nekem mondjuk a férjem is segít mindenben otthon, nyilván arra fogjuk nevelni a gyereket is, hogy vegye ki a részét az otthoni teendőkből, hiszen ha mindenki csinálja, hamarabb készen van, és több idő marad az egyéb tevékenységekre is.


Egy gyerekből nem attól lesz később homoszexuális vagy leszbikus felnőtt, hogy "nem jó" játékot adtak a kezébe kisgyermekként, bizonyított tény, hogy ez genetika.

És nem is értem azokat az embereket, akik mondjuk egy babát sem vesznek a kisfiuknak, mert az "lányos". Akkor honnan fogja megtanulni mondjuk a szerepjátékokat? ("apuka vagyok, férj vagyok, stb...)

Szóval én nagyon jó ötletnek tartom a lányoknak a kisvasutat, a versenyautót, az építőjátékokat, éppen annyira, mint a kisfiúknak a kiskonyhát vagy a babát.


Ezek csak ajánlott tevékenységek, nem kényszerítik bele bizonyos szerepekbe a gyerekeket, sőt: tágul számukra a világ, megtanulják magukat beleélni mások helyzetébe, így lelkileg is építkeznek ezekből. =o)

2010. ápr. 19. 15:36
persze, a legtöbb kissrác imádja. Szomszéd kisfiú még 8 éves korában is átjött hozzánk kislányom konyhája miatt. Később neked is fog "segiteni" a kisfiad, persze nem ez az oka, de valóban szeretik. Mi most ajándékoztuk el (10 éves lánykám)egy 8 éves kisfiúnak. Majd kiugrott abőréből, annyira örült neki!!!!
2010. ápr. 19. 15:29

a barátom fiainak (8 és 9 évesek) három éves koruk óta van babakonyhájuk, és még tavaly is előkerült. egyszerűen imádták. nem értem, miért kell egy ilyen kicsi gyereket kapásból autóversenyzőnek vagy szupermodellnek trenírozni vagy bármilyen sztereotípiát rögzíteni benne.

a mesterszakácsok többsége egyébként férfi.

50. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 44. - Szisi)
2010. ápr. 19. 15:12
az én fiam pl azt játssza hogy fiú mikor főz,eszébe sem jut lányt játszani...babája is van,ő az apukája,és mikor eteti cumisüvegből azt játssza hogy az ő felesége nem ér rá és azért segít neki:)
49. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 43. - D4a2436008)
2010. ápr. 19. 15:12

A lányaim imádják az autókat, buszokat, munkagépeket. Szinte mindegyik "szétjátszásra" kerül.

A kiskonyha pedig nem csupán játék, sokat segít a kreativitás fejlesztésében. A játékkonyha dobozán nem csak kislányokat, hanem kisfiúkat is fotóznak...biztosan nem véletlenül.:)

2010. ápr. 19. 15:09

A lányaim karácsonyra kaptak kiskonyhát, a nagyobbik akkor 3, a kicsi 2 éves volt. A mai napig ügyködnek vele valamit minden nap. Bátran ajánlom minden manónak, nemtől függetlenül.

Nálunk még szintén naponta használatban van a gyöngyfűző. Kb. 3-4-cm-es különböző formájú és színű fa gyöngyöket kell felfűzni egy cipőfűzőszerű zsinórra.

Szintén nagy kedvenc még a takarítókocsi is.:)

47. szisi (válaszként erre: 46. - Kacago325)
2010. ápr. 19. 15:00
Ezzel maximálisan egyet értek!!!
46. kacago325 (válaszként erre: 37. - A106211d56)
2010. ápr. 19. 14:56
Sajnos,de nem azon múlik egy ember nemi identitása hogy milyen játékot kapott kicsi gyermekként!
2010. ápr. 19. 14:38
igen,az én fiam 5évesen kapta és nagyon szereti naponta főz nekünk finomakat:)
44. szisi
2010. ápr. 19. 14:32

Mi a másfél éves kisfiunknak vettünk babakonyhát, egyszerűen imádja!!!

Nem is bántam meg egy percre sem.

Én óvónőként egyébként sem hiszek abban, hogy egy játék vagy lányos, vagy fiús. Az életet tanulják a játékon keresztül, és az óvodában is a fiúk ugyanúgy bemennek a babakonyhába, mint ahogyan a lányok is legóznak.


A kisfiam rengeteget játszik vele. Mi kitettük a konyhába, és "együtt főzünk": engem utánoz, így ügyesedik is, és együtt is vagyunk! =o)

Bátran ajánlom a kisfiús anyukáknak/nagymamáknak ajándékötlet gyanánt! (Ja, és ezzel nem lesz lány a gyerekből...)

2010. ápr. 18. 22:16
Az en 3 eves fiu unokam is babakonyhat ker.Majd lemegy rola,ez a hobort.Mindent megkap,es nem jatszik semmivel,csak ideig oraig.Vettem neki kis elemes fureszgepet,muanyag szerszamokat,hogy az apjaval dolgozhasson.En nem helyeselem,a fiunak,a lany jatekot.Igaz a ferfiakbol,vannak a legjobb mesterszakacsok.
42. Mandula71 (válaszként erre: 41. - Pné Veronika)
2010. ápr. 18. 22:07
Olyanja is van a fiamnak:) A kettő szerintem nem zárja ki egymást. Az én fiam rettenetesen örült a kiskonyhának, talán karácsony óta nem volt még olyan nap, hogy ne játszott volna vele. Januárban volt 2 éves, most április van, ez talán elég meggyőző, nem?:)
41. Pné Veronika (válaszként erre: 39. - Mandula71)
2010. ápr. 18. 22:04

Asszem én inkább olyan műanyag szerszámkészlettel lepném meg, "mint amilyen apáé".

Biztos jobban örülne, mint 2 kis lábaskának meg egy sütőnek...

40. Mandula71 (válaszként erre: 38. - A14deb9047)
2010. ápr. 18. 21:59
Láttál te már babakonyhát? Semmi veszélyes nincs benne, nem nyelhet le semmit belőle. Az igazi konyhában való segítés nem zárja ki, hogy saját kiskonyhája is legyen.
39. Mandula71 (válaszként erre: 37. - A106211d56)
2010. ápr. 18. 21:58

De nem azért homoszexuális, mert babával játszott.


És igen, fiúnak babakonyhát. A gyerekek ugyanis utánozzák a szülőket. Mitől lenne csak lányos játék a főzés?

2010. ápr. 18. 13:35
Nem! Veszélyes, lenyelheti! Akkor inkább a nagy konyhában segítsen, ha érdekli a dolog! Kimérni egy kanál olajat, kimérni a lisztet, felönteni vízzel, beletenni a lábasba, stb. Én így tanultam meg, 12 éves koromra önállóan főztem, csak a cérnametéltet nem vágtam el.
2010. ápr. 18. 13:24

Fiúnak lány-és lánynak fiú játékot SOHA!

Más dolog az,ha külön nemű testvérek játszanak egymás jatékaival-vagy akár közösen...

..na de fiúnak babakonyhát???

Van egy ismerősöm...Barbi babával járt a fia óvódába.A fiú azóta 20 éves,együtt él egy 36 éves fickóval:-)

2008. nov. 29. 17:32
A kétéves lányunknak fa vonatot vettünk sinekkel (kedvence a Thomas c. mese) , meg más kiegészítőkkel a T..coba. Nagyon szereti. A kocsik mágnessel cstlakoznak egymáshoz. Lehet bővíteni is mindenfélével (alagút stb...)
2008. nov. 29. 17:09
Fiunak biztos,hogy nem vennék babakonyhát.Egy szuper építő készletet sokáig tud használni.
34. rasza
2008. szept. 10. 16:47
Ismeritek azt a történetet amikor egy kisfiú a játék boltban babát kér és nem veszik meg neki így szól a babához:-Látod nem akarják hogy az apukád legyek.!
33. rasza
2008. szept. 10. 16:36
Miért is ne.Az én lányom meg szerelni szeret.
32. cskata (válaszként erre: 19. - 8da8a563b7)
2008. jún. 25. 22:50

atyaég, ugye nem gondolod komolyan, hogy egy kb. 5 éves kisfiú azért, mert szépnek találja Hófehérkét meg a piros cipőjét homoszexuális lesz felnőtt korában..???!:DDD


bocsi, hogy ezt mondom - és igazából nem is Neked szól, csak a hsz-ed kapcsán jutott eszembe, hogy az efféle berögzült és betokosodott társadalmi szabályok és kimondatlan előírások ("Te kisfiú vagy, csak autóval játszhatsz, nem való neked a főzőcske!") miatt lesz sok pasi igazi érzéketlen "macsó" és emiatt fog majd esetleg a felesége azon sírni-ríni otthon, hogy hapsikám nem csinál semmit, nem segít semmiben, mert degradáló neki a házimunka, mivel az a nők feladata, nem pedig a férfiaké..

ez még azokkal is előfordulhat, akit a világra nyitott embernek nevelnek - de akinek a neme alapján döntik el gyerekkorától kezdve, hogy fiúként mi való neki és mi nem, annak nem irígylem a környezetét felnőttként..:)

szerintem a játék pont nem az a terület, ahol egy gyereket határok közé kell szorítani - pláne ennyi idősen, amikor még csak ismerkedik a világgal, utánozza amit lát, így tanul és így fejlődik az értelme..

31. gerna
2008. jún. 25. 07:33
Konyha vagy barkácsasztal? Hát 2 éves, az istenért! nyilván azt játssza, utánozza, amit otthon lát. Vsz. gyakrabban látja a főzést, mint a barkácsolást. Semmi baja nem lesz a babakonyhától. Az óvodában is van kiskonyha, meg fodrászsarok és ott is játszanak a fiúk.
2008. jún. 25. 07:24

Én nem vennék, inkább próbálnám a fiús dolgok felé irányítani. Vki írta a barkácsasztalt - jó ötlet.


A lányomék ovis csoportjában van egy kisfiú /5 éves/, neki vettek konyhát. Lányos dolgokkal játszik. A Múltkor egy MCDonaldsos szülinapon nem fiús,, hanem a lányos ajándékot választotta.Még a hosstess is meglepődött.Lehet, hogy nincs semmi baja, de én nem örülnék , ha ilyen lenne a kisfiam.

A szülő tudja irányítani a helyes irányba a gyerekét. ha babát veszek neki azzal ,játszik, de ha autót azzal.

Szerintem egy fiú inkább autóval játsszon.

2008. jún. 25. 07:18
Az én kisfiam például babázott.Öltöztette a babát,tologatta babakocsiban.Most 6.éves és semmi féle káros hatással nem lett rá,hogy kb3 éves koráig lányos játékokat játszott.
2008. jún. 24. 15:00

Sziasztok!

Egyet értek a többiekkel nyugodtan vegyél neki ha érdekli. Hiába veszel neki fiús dolgot lehet, hogy nem is fog játszani vele. Nálunk is van ilyen helyzet, anyósom ünnepekkor mindig babát vesz a lányomnak aki 7,5éves de fél éves kora óta csak az autók, motorok és a lovak érdeklik az öccse 4,5éves ő meg eljátszogat a lányom babájával főz neki átpelenkázza (gondolom mert van egy 16hónapos kis öccsük.) De ettől még nem hiszem, hogy meleg lenne ugyan úgy ő is autózik és motorozik. És szerintem izgulni majd akkor kell ha éveken keresztül csak lányos ruhákban akar járni és festeni szeretné magát. Különben is a pasik nagyon jól főznek, még lehet hogy a pici fiadnak is főzős műsora lesz a tévében:))

2008. jún. 24. 14:18
Kovács Lázár 2 gyerekes családapa felességgel és senki nem azon gondolkodik hogy ha ő most a tv-ben főz akkor meleg, egy gyerek miért ne tehetné ugyanezt?
2008. jún. 24. 14:11

Én vennék, ha tényleg ez érdekli! Tanulhat is belőle ,pl:sok tárgynak a nevét amit a konyhában használunk :) Én akár még gyümölcsöt ezsegethet is közbe :)

Teljesen jó ötlet :)

2008. jún. 24. 13:41

De miért kizáró ok?Nem értem..nem a 20. Barbie babát akarja megvenni a fiának....és persze mellette lehet szerszámosfal,meg fűnyíró ,meg kutyafüle.

De ma már a konyha szerves része egy pasi életének is.Sőt,sokkal több az önellátó férfi,aki nemcsak,hogy szeret főzni,de jobban tud sokszor mint egy nő:)Elég belekukkantani 1-1 főzős műsorba:Kaszásék,Jamie,FLoyd...stb,lehetne sorolni.

Vajon mindig rendelnie kell pizzát majd ha enni akar...vagy felhívni anyut,hogy csomagoljon?


Nem lányos játék a konyha,hanem normál élettér.

ha azt mondaná,hogy vegyen-e a gyereknek babarúzst,akkor arra talán azt mondanáam..hm,nem a legjobb választás...de a konyha?

Az én férjem pl istenien főz...akkor talán meleg?)))))))

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook