Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2 hónapos csecsemőnek tápszer és minimális anyatej mellett mennyi baby tea adható fórum

2 hónapos csecsemőnek tápszer és minimális anyatej mellett mennyi baby tea adható (tudásbázis kérdés)


2008. márc. 29. 08:09
Én a mecseki teát adtam neki.A nagyobb tápszeres volt és a tápszerre igenis szomjas.Az anyatej más.A kissebbik szopott és nem ivott csak a hozzá táéplálástól kezdve.Az anyatej szomjoltó is, de a tápszernél kell a folyadék pótlás.A teljes neve a teának, mecseki csecsemő vagy baby tea.
12. LoLiNa
2007. aug. 1. 07:08
amennyit elfogad. ő tudja neki miből mennyi kell
11. Éva
2007. ápr. 21. 21:35
Én első perctől hogy hazajöttünk adtam neki két szopizás közt potlásként,mivel a tápszerektől sugárba hányt.Mai napig 2 litert reggel elkészítek,van mikor sok,de van mikor éjszakára új adag kell.Nálunk éjszaka fogy több,de az én babám már 1 éves
10. Katica979 (válaszként erre: 9. - Ani26)
2007. ápr. 3. 08:36
Én is így godoltam,bár már csak egy ampulla van itthon,de akkor azt is beadoma a picurkának.Köszike a segítséget.
2007. ápr. 2. 18:17
A K-vitamint (Konakion) addig kell adni, amíg kizárólag anyatejjel táplálod a babád. Ha már kap mást is, akkor fokozatosan el kell hagyni, mert a többi táplálékkal beviszed a K-vitamint. Az anyatej ezt az egyet nem tartalmazza.
8. Katica979 (válaszként erre: 7. - Ancsi105)
2007. ápr. 2. 17:47
Nem mert a vigantol az D vitamin.Én a Konakion inyekcióra gondoltam.Azt hetente kell adni a picinek.Legalább is a dokinő ezt írta fel.
2007. ápr. 2. 13:51
K vitamint? Nem a vigantolra gondoltál?
2007. ápr. 2. 10:27
Az én babám anyatejet eszik.Mennyi ideig kell a K vitamint adni neki?Tudja valaki?
2006. júl. 27. 11:37
Molntakkal egyetértek. A tápszer inkább ennivaló a kicsinek. Anno én is adtam naponta többször a kicsinek teát, vagy forral vizet. Annyit ivott mindig, amennyire szüksége volt. Ebben a melegben meg kell is.
2006. júl. 26. 08:23

Ha tápszert is kap mindenképpen szüksége van plusz folyadékra is!!!

Az anyatej enni és innivaló a gyereknek, de a tápszer nem! A tápszerben sók is vannak! Ha már kap tápszert mindenképpen kínáld meg teával vagy forralt vízzel a kicsit, minél gyakrabban. Ő úgyis fog annyit inni mint amennyi neki kell!!

De mégegyszer mondom a tápszer mellé mindenképpen kell folyadékot (az ivás lehetőségét)kapnia! A tápszer csak ennivaló!

2006. júl. 24. 22:33
Ne aggódj, az én babám alig iszik teát. Örülök, ha napi 50 grammot bele tudok diktálni.A tápszer is szomjoltó,egy kicsit én is aggódtam ezekben a nagy melegekben, de a gyermekorvosunk azt mondta, ha szomjas úgyis többet iszik. Próbáld kínálgatni, ha két etetés között nyűgös, de akkor se csodálkozz, ha nem iszik. Ugyanígy voltam én is, de már hozzászoktam hogy keveset iszik, de él a gyerek, már 9 kiló és 8 hónapos.
2006. júl. 21. 03:42
Igazából ha megeszi a babád a megfelelő mennyiségű anyatejet,és tápszert akkor az pótolja a napi folyadékigényét(ez kb6-szor 150ml-t jelent)De mivel most nagyon meleg van ezért kínáld meg teával,vagy forralt vízzel,amit lehűtve kelladni.Napi 2dl ebből bőven elég ha jól eszik.Persze ez a picidtől is függ hogy mennyit kíváneröltetni nem kell.
2006. júl. 20. 23:38
2 hónapos csecsemőnek tápszer és minimális anyatej mellett mennyi baby tea adható

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook