Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerinted mikor érdemes szülni? fórum

Szerinted mikor érdemes szülni? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 21. 19:43

Én már éreztem 1,5-2 éve, hogy nagyon kell a baba :)

Most jött el a pillanat, és a baba is így gondolta ;)

Csak magadra hallgass!!!

Ha én a környezetemre hallgatnék...TE életed.

28. Tecu20
2010. júl. 17. 08:59

Sziasztok. Én idén decemberbe leszek 22 éves. A Párommal lassan 4 éve együtt vagyunk. Most tervezzük, hogy veszünk házat, először a jövőt szeretnék megalapozni aztán jöhet a 2 gyerek:D

Kb ilyen 24-25 évesen szeretnék szűlni. Remélem sikerül minden:) Én egy kisfiút és egy kislányt is szeretnék:) a párom csak fiút:)) De mindegy csak egészséges legyen!:)

2010. jan. 27. 08:58
én 27ÉV 1 GYEREK+ 3ÉV 2. GYEREK ! Több nem lesz!! Elhatároztuk és kész ! Építettünk házat( 2 kezi munka,hitel nélkül 6 év) és ennyi .
2010. jan. 27. 08:53

Ez a kérdés,így nem kérdés,mert minden nő a lehetőségeinek megfelelően dönt.Van akinél az anyagiak kerülnek az első helyre,másoknál pedig az a nagy kérdés,hogy a SZERELEM megérett -e arra,hogy gyümölcse,illetve gyümölcsei legyenek.

Üdv.mindenkinek 44 évesen lassan öt gyerek után.

2009. nov. 27. 13:14
szerintem, ez attol fugg, hogy milyen erett a szemely, meg az apa is
2009. nov. 3. 15:37
23 éves voltam, amikor első bébink megfogant és a 24-et betöltöttem, amikor megszületett. Nagyon ideálisnak éreztem ezt a 24 éves életkort az első gyermek megszületéséhez. Sajnos, anyagi okok miatt várnunk kellett 6 évet ahhoz, hogy a második babát bevállaljuk. Hamarabb szerettük volna, de a piszkos anyagiak közbe szóltak, és ugye a pénz beszél, a kutya meg ugat. Így a második gyermekemet már 30 évesen szültem. Végül ezt sem bántam meg,hogy eddig vártunk a második babánkkal, mert mostanra már olyan tapasztalatok birtokába kerültem, melyeknek köszönhetően lazán, rugalmasan és pofonegyszerűen ellavírozok a babázás körüli dolgokban. Pl: szoptatás, csecsemőgondozás, etetés, pelenkázás, a kisbaba sírásokat is könnyen felismerem, hogy vajon miért sír, mert nem mindig az éhség miatt sír, ezer más oka van stb. Viszont azt látom magam körül, (tisztelet a kivételnek), hogy akik 18 évesen szülik meg az első babájukat, azoknak sokkal fontosabb a flanc, a divat és az első 6 évben nagyon sokmindent elhibáznak a gyermeknevelésben, amit már 6 éves kor után nem igazán lehet korrigálni, mert addigra már minden gyereknek elég erős akarata van.
2009. okt. 2. 12:41
24 éves vagyok, 2éve vagyok együtt a párommal, akivel 1éve élettársi kapcsolatban élek! Én még nem érzem, hogy szülnöm kéne, és itt nem az az érvem, hogy nem vagyok felkészülve rá, hanem sajnos még nem teremtettük meg azt a háttért, hogy egy gyermek bele férjen. Most vagyunk túl egy ablak cserén, hogy a fűtés ne legyen megint 70ezer forint 1hónapban. Hely van és az anyaságot is gyakoroltam a kisöcsémen(most 3éves lesz). De sajnos nem mi hanem a körülmények nem engedik, egy gyermek érkezését. Ez el is keserít, de így legalább még dolgozhatok és kereshetem a pénz, hogy jobb helyzetben legyünk
2009. okt. 1. 15:17
Szerintem ki hogy érzi.Saját maguknak kell el dönteni hogy mikor szeretnék gyermeket.NE más döncs el hogy mikor.
21. Yndre
2008. szept. 7. 20:19

Én 21 vagyok és 5 éve vagyunk együtt a párommal. Már néhány hónapja úgy érzem, hogy lelkileg készen állnék egy babára, nagyon szeretnék már egy picit. Bár a párom 6 évvel idősebb nálam még mindig csak egy nagy gyerek, szerintem nem tudná még elképzelni, hogy apa legyen. Igazából mág a házasság sem nagyon kerül szóba közöttünk. Ezért nem merem neki felhozni a témát, hogy "mi lenne ha..." Nem tudom mit "kell" ilyenkor mondani a párunknak. Azért érzem "ideálisnak" ezt az időszakot az életemben, mert mire megszületne már meglenne a diplomám, van saját autónk, lakásunk, de mivel én még nem dolgozom anyagilag még függök a szüleimtől és a barátomtól sem várhatom el, hogy minden költséget ő álljon ami egy gyerekkel jár, de a szüleimet sem akarom kihasználni. Nagyon szívesen otthon lennék 1-2 évig most egy babával és csak utána kezdenék álláskeresésbe. Még mindig jobb lenne így, mintha 1 év után otthagynám az állásom, mert elmegyek szülni. Mondjuk olyannyira naiv sem vagyok, hogy egy csecsemős anyuka után 10 körömmel kapkodnának a munkáltatók...

Mégis a kérdésem az lenne, hogy szerintetek hogyan vezessen rá a párom a baba projektre?!

20. gpetra (válaszként erre: 15. - 56288d981e)
2008. aug. 14. 20:25
Amíg így látod, addig nem "érdemes". Érezni fogod, hogy mikor jött el az ideje.
19. SF
2008. aug. 14. 20:20
Szerintem néhány kivételtől eltekintve a teherbeesés után 9 hónappal illik szülni. A teherbeesés idején pedig te határozod meg! Ebbe nem szólhatnak bele sem a tapasztalatok, sem az élmények. A te életedről egyedül te dönthetsz!
18. 56288d981e (válaszként erre: 17. - 0c97fbb607)
2008. jún. 24. 12:35
igazából én itt arra gondoltam, hogy 100féle helyen lehet olvasni arról, hogy fiatal anyukának lenni jobb, meg hasonlók pro és kontra. erre értettem az "érdemes"-t... (de nyilván nem azért fogok szülni mondjuk jövőre, mert mások szerint jobb fiatalon...:)) ) csak tapasztalatok, élmények, vélemények érdekelnének.
17. 0c97fbb607 (válaszként erre: 15. - 56288d981e)
2008. jún. 23. 20:34
Értem én,csak a kérdésben az "érdemes" szót nem tudtam hová tenni:))
16. 56288d981e (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2008. jún. 23. 13:33
:D
15. 56288d981e (válaszként erre: 11. - 0c97fbb607)
2008. jún. 23. 13:32

?? :)

Egyetemista vagyok, így még nagyon nem hiányzik egy baba. De egyre többször gondolok rá. Volt egy kisebb "baleset" pár hónapja, 1hetet késett a mikulás, 3 terhességi teszt bánta, az első nem volt egyértelmű, hát elsírtam magam. Nem azért, mert esélyes volt, hogy baba lesz, hanem azért, mert tudtam, ha lesz is, nem tartanám meg, egyszerűen senkinek sem volna jó. Kibuktam. De aztán a másik két teszt negatív lett, inkább túlspiráztam a dolgokat.

Anyu 23 éves volt, amikor engem szült, majdnem 1éves voltam, amikor átvette a diplomáját. És olyan vészesen közel van az a 23!! Tudom, hogy megváltoztak a szokások, nem kell olyan korán férjhez "pattanni", gyereket szülni. Az "illik"-et nem így értettem. Csak vágyom is rá meg nem is. De szerintem ez a kettősség majd' mindenkiben megvan.

De szóljatok, ha hülyén látom a dolgokat!! :)

14. 0c97fbb607 (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2008. jún. 23. 13:28
:DDD
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - 754c7e07c3)
2008. jún. 23. 13:28
*meg lehetetlen
2008. jún. 23. 13:27

Ha rám hallgattok, akkor mindenképp 9 hónap tehesség után. Mert előtte nem nagyon szerencsés. Utána meglehetetlen.

Ja, életkorban nincs olyan, hogy mikor érdemes. Mindenki maga döntse ezt el.

11. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - 56288d981e)
2008. jún. 23. 13:24
???????
2008. jún. 23. 13:18
Én 21 éves voltam, mikor az 1. szültem, és bizony mai fejjel azt mondom ráértem volna még!!!! Dehát becsúszott, így lett! A 2. baba 26 éves koromban jött, amit ideálisnak éreztem. Sokkal éretebb voltam. A 3. baba születésekor 29 voltam, és úgy érzem, nem vesztettem volna semmit, ha akkor jön az 1. visszagondolva viszont ez így volt jó, így kellett lennie. Mostmár új házunk is van, és anyagi biztonság is, a karrierben is most léptem előrébb.A házasságom is szupi!. Így minden tökléletesen jó!!!:)
2008. jún. 23. 12:33

1. 20 évesen eszembe sem jutott, h. szüljek.

2. 29 elmúlok amikor megszületik az első gyerekem, aki nem azért jön, mert elviselhetetlenül vágytam a gyerekre, hanem mert szeretnék legalább egy gyereket, és úgy gondolom ez az a kor, amikor még nincs késő (ha esetleg többet is akarnánk).


Szerintem sokan vagyunk úgy, h. hiába várjuk azt az érzést ("gyereket mindenáron") nem jön el, pedig boldog párkapcsolatban élek, csak éppen ez nem az az ország, ahol támogatnák a gyerekszülést.

8. Ekidli (válaszként erre: 7. - 7004ca251b)
2008. jún. 23. 12:19

:D Nem, ez nem így van. :))) Csak állítólag akkor a legerősebb a nő szervezete, meg nem olyan nagy a kockázatveszély.

Ja, jól is néznénk ki, ha 28 év után már senki se akarna szülni emiatt. Még hamarabb elfogynánk.:D

7. 7004ca251b (válaszként erre: 6. - Ekidli)
2008. jún. 23. 12:01
na ezek szerint akkor nekem van még vagy 3jó évem,aztán lehúzhatom a rolót...:D:D
6. Ekidli (válaszként erre: 4. - 56288d981e)
2008. jún. 23. 11:59

Ha te is így gondolod, akkor nincs is dilemma.:)Ha nem vagy benne biztos, hogy a mostani párodtól szeretnél-e egyáltalán, akkor fölösleges ezen gondolkoznod. Mert a baba nem oldja meg a problémákat...

Én 20 éves vagyok, lassan 4 éve vagyok együtt a barátommal, de még nem érzem, hogy "illene" szülnöm. Pedig nagyon szeretnék babákat, de még a körülmények nem engedik meg. Persze ha véletlenül összejönne egy, akkor sem történne nagy gond, csak nyilván előbb jobb lenne a közös otthon megteremtése, eljegyzés, esküvő, stb.

Egyébként a nőgyógyászok azt mondják, hogy 18 és 28 év között a legideálisabb szülni. Úgyhogy ebbe még bőven benne vagyunk.:D

5. RLindi (válaszként erre: 1. - 56288d981e)
2008. jún. 23. 10:45

Szia! Szerintem akkor szülj amikor úgy érzed,h. muszáj mert másképp nem lehetsz boldog. Ha a nap minden percében egy kisbabára vágysz. Amikor azzal a gondolattal kelsz és fekszel,h. Neked igen is kell,hogy legyen kisbabád.

Mert akárki akármit is mond a gyerek minden felborít,megváltoztat és ezt csak akkor tudod pozítivan felfogni/fogadni amikor igazán erős benned a vágy a változásra mi a bébivel jár.

4. 56288d981e (válaszként erre: 2. - Medike01)
2008. jún. 23. 10:35
Én is így gondolom. Ráérek még, legalábbis úgy érzem, hogy sem lelkileg, sem egzisztenciálisan nem állok kész egy babára... Szeretnék gyereket, nem is egyet, és hát az sem mindegy, hogy kitől. A mostani kapcsolatom elég stabil, de nem vagyok magunkban annyira biztos, hogy ki merjem mondani: együtt fogunk megöregedni. Nem szeretnék beleugrani semmibe, amit nem érzek 100%-osan biztosnak, igyekszem két lábbal a realitás talaján maradni. A gyerekvállalás meg nem játék. Ezért a dilemma.
3. 7004ca251b (válaszként erre: 1. - 56288d981e)
2008. jún. 23. 10:35

Nem hiszem,hogy 2008-ban van még olyan,hogy mikor illik férjhez menni,mikor illik gyereket szülni,főleg,hogy még csak 20éves vagy max 21!

Akkor szülj gyereket,ha már vágysz rá,és felelősséget tudsz érte vállalni.Akkor amikor adott hozzá a társ/apuka és adottak az anyagi feltételek,mert az sem árt.Lehet szülni illemből 20évesen is a semmire,meg megfelelés vágyból,mert vannak akik mondjuk ezt tartják jónak és ezt várják tőled,de az a bibi,hogy ezek az emberek illemből sem és amúgy sem fognak helyetted felkelni egy éjszaka 5ször szoptatni,vagy éppen kakis pelenkát cserélni...

2008. jún. 23. 10:24
Szerintem sosem "illik" szülni. Akkor szülj, amikor te szeretnéd. ez egy olyan dolog, ami a te életedet változtatja meg, nem azokét, aki szerint "illik".
2008. jún. 23. 10:18
Számomra semmiképp sem előrébbvaló a karrier a családnál, mégis nagy dilemmát okoz, hogy lassan elérek abba a korba, amikor már "illik" szülni. Tanácsokat, tippeket, tapasztalatokat várok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook