Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mostanában mennyit illik adni a szülészorvosnak, ha a szakrendelőbe jársz hozzá és végül ő vezeti le a szülést? fórum

Mostanában mennyit illik adni a szülészorvosnak, ha a szakrendelőbe jársz hozzá és végül ő vezeti le a szülést? (tudásbázis kérdés)


26. katácskák (válaszként erre: 19. - 1e958693ca)
2008. okt. 8. 00:44
Pedig sajnos ilyen is elQfordul
2008. júl. 13. 19:26
nálunk 60.000-80.000 Ft az átlag.Az enyém 70.000Ft lesz.
2008. júl. 12. 21:35
ÉRDEKLŐDD MEG ISMERŐSÖKTŐL, MERT ORVOSA VÁLOGATJA, HOGY MENNYI AZ ÖSSZEG.
23. Nikice
2008. jún. 29. 10:17
Per pillanat fikarsznyi kétségem sincs affelől, hogy fogadott orvos nélkül is világra tudnám hozni a babaát, de előre sosem lehet tudni, mennyire fog jól jönni valaki, aki végigkísérte a terhességet, ismeri a kortörténetet. Összességében olyan orovsom van, akiről elomndhatom, nagy szerepe van abban, hogy egyáltalán kismama vagyok, és így összességében nem fogom sajnálni azt az összeget tőle. Persze, minden ellátás meg kellene járjon ugyanúgy akkor is, ha nem fizetünk. De nekem az is fontos, hogy nem kell órákat öltenem várókban, hanem késő délután megyek hozzá. Nem azért, mert nekem derogál ott ücsörögni, hanem mert a munkahelyem elég nehezen fogaja el, hogy elvileg szinte hetente valamiért el kellene "kéretőzni", sajnos nem tehetem meg...ezek után nyilvánvaló, hogy ha csakis magánra járok, akkor szülésre is felkérjük. Ezt vállaltam az elején. Időt spórolok, és bízom a jobb ellátásban, kár tagadni.
2008. jún. 29. 08:19

Én terhesgondozóba jártam,ott nem fizettem semmit,szülésznőt fogadtam nem orvost.A szülésznő végig velem volt,ő vezette le a szülést.10 ezret adott neki a párom.Ez volt 2006.nov.

Most azt hallottam,hogy csak úgy lehet szülésznőt fogadni,ha orvos is van fogadva mellé.Tud valaki erről valamit?Györi kórházról van szó.

2008. jún. 28. 14:07
Én 2002-ben 20 ezret , 2005-ben 30ezret adtam, a doki ugyanaz volt,de 2005-ben már adjunktus lett, és meg volt elégedve az összeggel. Dehát orvosa válogatja...
2008. jún. 28. 14:03
Elvileg igaza van bed-nek. Viszont a gyakorlat mást mutat. Vannak apró eltérések az orvosok között, és az adott a szituban ezek az "apróságok" igen fontosak és szó szerint nagyon érzékeny területet érintenek...
2008. jún. 26. 08:36

Én nem adtam semmit, ügyeletesnél szültem, és nem bántam meg. ( A szülésznő kapott egy igen jelképesnek számító összeget.)

Persze, ha valakinek nem problémamentes a terhessége, jó, ha annál szül, aki gondozta. Az, hogy ki mennyit ad, szerintem is pénztárca kérdése. Azonban, ha egy doki kiköti, hogy neki mennyi az ára, azt borzasztó gusztustalannak tartom.

2008. jún. 25. 22:12
Én amikor szültem nem hallgattam másokra ugyanis szerintem nem az a mérvadó hogy előttem ki mennyit adott az orvosnak és én ehhez tartsam magamat.Számomra a legfontosabb a gyermekem egészsége volt és szerintem egy lelkiismeretes orvosnak az a feladata hogy ennek érdekében mindent megtegyen akár fizet valaki neki akár nem.Elvégre megkapja a fizetését ugyan úgy mint bárki más.Aki pedig megteheti hogy fizet és ugy érzi megérdemli az orvos akkor azt tegye a pénztárcájának megfelelően.
17. Sekka
2008. jún. 25. 12:57
Én most szültem áprilisban, terhesgondozóba jártam vizsgálatokra, a hozzánk tartozó orvost kértem meg, hogy vezesse le a szülést és én 20000 ft-ot adtam neki. Még akkor is bejött megcsinálni az amnioszkópiát, amikor nem volt ügyeletes. Szerintem mindenki a pénztárcájának megfelelően adjon pénzt. Ha meg nem vagy vele megelégedve, akkor meg ne adj! Azt úgyis utólag adják.
2008. jún. 24. 10:52
Tényleg, annyi "félék" vagyunk itt a Hoxán.. Nincs véletlenül fent egy nőgyógyász feleség? Kíváncsi lennék.
2008. jún. 24. 10:51

Hát akkor mi nagyon keveset adtunk. Én amikor bent voltam végeztem egy kis közvélemény kutatást, persze, csak az válaszolt, aki akart.

Szóval, én gyulán szültem és 40000 forintot adtam a dokimnak. Enél nem igazán hallottam többet. Kivétel egy két módosabb roma, akik ugye szeretik rázni a rongyot.

Azt nem tudom, hogy a dokim meg volt e elégedve a pénzel, mert nem nézte meg a borítékot amikor odaadtam.

14. clugie
2008. jún. 24. 09:33

Köszi az eddigi válaszokat, sajna bed nem látja be milyen kiszolgáltatott helyzet ez...

Szerencsére van még pár hónapom átgondolni érdemes e megkockáztatni az ügyeletes orvost... :)

A kisfiamat 4 éve a Schöpfibe szültem Budapesten. 50 000 Ft-ot adtam. Ott anno dolgozott olyan orvos (doktonő) aki hentesnek is kontár lett volna.

13. bed
2008. jún. 24. 08:19

" jobb ellátásra számíthatsz, ha fizetsz - mert ez egy ilyen világ..."

hát nem tudom a párom nem hiszem hogy fizetni,de ha drága doktorur munakidöben nem végzi a munkáját,kicsi feje koppan majd a csempén.

milyen dolog ez már? napi 8 órát dolgozik (jó többet), kap érte fizetést,te mikor kapsz azon felül? egymásra licitáltok,egy öngerjesztö folyamat,aztán siránkoztok,mert mentek egymás után.

12. Kicsimkicsim (válaszként erre: 7. - ALLICS)
2008. jún. 23. 16:40
Igazad van - általában. Nálunk konkrétan volt a terhesség alatt probléma, amit így, hogy a doki számolt vele, és készült rá gond nélkül elfelejthettük. Ha újra szülnék újra hozzá mennék, és újra megfogadnám. Élmény volt nála a szülés, és minden nehézség és félelem ellenére csak jó emlékek kapcsolódnak hozzá.
2008. jún. 23. 13:36

El vagyok ájulva milyen összeget írtok!!! 3 éve a fiamnál 20 000 ft-ot adtam a dokinak, pedig nem is volt megfogadva, ügyeletbe volt, de meg voltam vele elégedve ezért adtam neki - útólag. Januárba szültem a másikat másik kórházba ott már nem lehetett - a doki munkaidőben volt - és nem is volt fogadva doki, nagyon nem is voltam tőle elragadtatta, így nem is adtam neki egy fillért se.


Meg is őrülnék ha 50 rugót ki kéne fizetnem a dokinak!!! szülésért. Az a dolga hogy levezzese a szülést, arról nem is beszélve hogy a szülésznők sokkal többet tesznek a kismamákért!

10. ts
2008. jún. 23. 13:01

Én fél éve szültem. A várandósság alatt végig magánrendelésre jártam alkalmanként 5000 Ft volt a látogatás.

A kórházban a többiek azzal rémisztgettek, hogy az én dokim nagyon drága, és varratszedésnél (császáros voltam) konkrét összeget fogok tőle hallani, ami "súlyos" lesz.

Gondoltam ne érjen meglepetés megkérdeztem, hogy miként vélekedik erről, mire ő közölte, hogy neki nincs tarifája, és tudja, hogy van aki tud adni, és van aki nem. Ha valaki "hálás" neki, akkor azt pedig tegye saját akarata szerint.

Itt az a szokás, hogy sima szülésért 10X vizitdíj=50.000 Ft, császár ehhez +10.000.

2008. jún. 23. 12:27
Az én lányom nemrégen szült. A rendszeres vizsgálatok alkalmával ált. 4000-ft.-ot kért a doki. kivétel két alkalommal, akkor 10.000.-et. Szülést követően 50.000-et adott. A Szent Imre Kh.-ban szült.
8. Nikice (válaszként erre: 7. - ALLICS)
2008. jún. 23. 10:33
Lehet, de hacsak nem úgy hozza a sors, mégsem merném megkockáztatni, hogy nem fogadok valakit. Nálunk is elképzelhető, hogy nem jöhet be, ha előtte nap ügyelt, de én azért szeretném, ha ő lenne ott...mégha nem is biztos, hogy jobb lesz, mint aki éppen ügyel. Biztonságérzetet ad, hog yismeri a korelőzményt...ill. az egész terhességet...
7. ALLICS (válaszként erre: 3. - Kicsimkicsim)
2008. jún. 23. 10:00

Én végül a nem fogadott orvosomnál szültem és sokkal jobban meg voltam vele elégedve,mint a fogadott orvosommal,aki miatt a kisfiam korábban született:(

Nem mindig a fogadott "drága" orvos a jó.

6. Nikice (válaszként erre: 2. - 867f9adc74)
2008. jún. 23. 09:59

Én is ezt a "képletet" ismerem.

Ezzel is számolok. Nem rég megkérdeztem, hogy akkor "vállal-e", ezzel arra akartam célozgatni, hogy szeretnék nála szülni (ill. gondolom sejtette, ha már hozzá járok jóideje), és kíváncsian vártam, mond-e konkrét tarifát, de nem mondott. Így ennyit kap.

2008. jún. 23. 09:56

Szia!


Tízszeresét adtam én is akkoriban (1.5 éve), azaz 50 000 Ft-ot.

2008. jún. 23. 09:54

Szia.

Én konkrétan megkérdeztem az orvosomat mert nem szerettem volna hoppon maradni, hogy keveset vagy többet adok. Nekünk 80 ezret mondott másfél éve tehát szerintem most akár 100 ezerre is rúghat. Persze akkor én is pilláztam, hogy talán ezt nem mindenki tudja kifizetni, de ugye erre lehet azt mondani, hogy nem muszály fogadott orosnál szülni.

Ja én a Szent Imrében szültem.

2008. jún. 23. 09:54
Ha megfogadtad, akkor az egyszeri vizsgálat tízsszeresét (ez persze területenként változik). Általában 70-120E Ft között. Ha nem fogadtad meg, akkor annyit adsz (vagy nem adsz), ahogy gondolod. Viszont általában jobb ellátásra számíthatsz, ha fizetsz - mert ez egy ilyen világ...
2008. jún. 23. 09:53

10-szer annyit illik adni szülésnél, mint amennyi egy vizsgálat díja....:-(((

Én 50ezret adtam. És el is várta...:-(

2008. jún. 23. 09:50
Mostanában mennyit illik adni a szülészorvosnak, ha a szakrendelőbe jársz hozzá és végül ő vezeti le a szülést?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook