Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mennyi idő alatt lehet elsajátítani jól egy idegennyelvet? fórum

Mennyi idő alatt lehet elsajátítani jól egy idegennyelvet? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 13. 21:54

Szerintem is kulfoldon es persze attol is fugg,hogy kinek milyen erzeke van hozza.(ahogy mar emlitet)

Kulfoldon ra vagy kenyszeritve.Nekem a nemet az anyanyelvem es Magyarorszagon laktam egy ideig,igy tanultam meg magyarul.:)Most Norvegiaban lakom es nem messze a sved hatartol,igy tudtam eleg gyorsan elsajatitani ezt a ket nyelvet is..de a sved nyelvet inkabb beszedben mint irasban.;)

25. katácskák (válaszként erre: 24. - 10d89b51ea)
2008. okt. 22. 03:34
állítólag ez a legfontosabb.
2008. okt. 9. 13:53
szerintem sokat számit, hogy kinek milyen érzéke van hozzá.
2008. júl. 12. 17:52
Tanultok most nyáron egy idegennyelvet?Nehezen megy vagy egyszerű?
22. ildicica (válaszként erre: 21. - B46d5f17a9)
2008. jún. 22. 19:16

Igen a nyelvet ,azt igazán külföldön lehet megtanulni.Én a tudásom legalább 85%-át külföldön szereztem meg. (németet főleg,de az olaszt is,angolt csak itthon tanultam-tanítottam).Elnézem,hogy szegény emberek mennyit magolnak és szenvednek ezáltal,amiben nekem nem sok részem volt.Én először nagyon féltem ,hogy fogok magamtól legalább 1 mondatot kinyögni.De aztán olyan helyen voltam,hogy rá voltam kényszerítve.Ez volt a szerencsém.

Egyébként az is igaz,hogy anyanyelvi tanár az nagyon jó ,mert abszolút kényszerítő hatása van.Én a diákjaimmal folyamatosan idegennyelven beszélek és ha véletlenül elszólja magát magyarul (elsősorban mérges vagyok)addig kérdezek vissza szintén idegennyelven míg végre befejezi a gondolatát.Mi mindig minden szinten min.40 percet beszélünk adott témákról folyamatosan.Eszméletlen mennyit fejlődnek általában így az emberek.

Különben annyi pályakezdő kerül ki a felsőoktatásból úgy ,hogy nem volt még külföldön,de ő tanítani akar.Ilyenkor teszem fel a kérdést,hogy mit?A száraz anyagot amit az évek során bemagoltattak vele.Tapasztalatairól mit mesél? Vagy mindig hozzáteszi, -"Azt olvastam,hallotam,hogy... Nekem ez a véleményem

21. b46d5f17a9 (válaszként erre: 16. - Szanád)
2008. jún. 22. 18:44

olaszban az idegennyelvekkel tényleg nem sokra lehet menni, már csak dacból sem hajlandóak megszólalni más nyelven :) németül is csak az északi részen, ahol kétnyelvűek


egyébként minden idegennyelv tudása egy kincs!! én utazom és használom a németet is, mivel az osztrákok nem beszélnek olaszul, hogy grazie megértik, köszönöm, de annál többet nem nagyon


szerintem valaki minél több nyelven beszél annál több értéke van


és akkor lehet leginkább elsajátítani egy nyelvet, ha valaki anyanyelvű tanítja, aki kötelez a nyelv beszédére, tehát nem igazán beszél magyarul, inkább a másik nyelven beszéltet - elnézést kérek minden nyelvtanártól, aki tanulta a nyelvet és most tanítja, de gondolom ők is kimentek külföldre, hogy javítsák a tudásukat, kiejtésüket :)

20. ildicica (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. jún. 22. 17:48
Szerintem tök jól látod ezt a dolgot,abszolút igazad van :) !!!!!!
19. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - Emagdi)
2008. jún. 22. 17:34
Igaz, ketsegtelen, Kozep-Europaban hasznat lehet venni, illetve a hollandok is megertik, aki nemet nyelvterulet fele orientalodik, annak hasznara lehet.
18. emagdi (válaszként erre: 16. - Szanád)
2008. jún. 22. 17:19

na ja. olaszok tipikusan azok, ahol olaszul kell tudnod beszélni:)). meg a franciáknál franciául.

egyéb népek azért hajlandóak más nyelveken is megszólalni:)

17. emagdi
2008. jún. 22. 17:18

én azt mondom, hogy angolul minimum tudni kell, aztán utána még nem árt 2-3 nyelvet megtanulni.

a német jól jöhet abból a szempontból, hogy elég sok német tulajdonú cég van itt Mo-n, itt előny lehet ha tud valaki németül. vagy esetleg ha ausztriában v németo-ban szeretne valaki dolgzoni, ugye ott sem árt...

egyébként meg mindenki olyan nyelvet tanuljon, amihez kedvet érez, vagy valamilyen szempontból motívált az elsajátításában.

minél jobban akar tudni valaki beszélni, annál gyorsabban fogja megtanulni:)

persze a jó tanár/iskola sem árt.

16. szanád (válaszként erre: 13. - Ildicica)
2008. jún. 22. 17:15
Ebben van valami, például amikor Olaszo-ban nyaraltunk az angollal semmit sem értünk , a némettel viszont igen.... a lányom révén....
15. ildicica (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2008. jún. 22. 17:11

Van értelme tanulni,itt Európában ez egy fő nyelv.

Szerintem először tegyél pontot a német tanulmányaid végére,vizsgázz le és az angollal csak utána próbálkozz.Ne keverd ,mert annál rosszabb nincsen.Sokan megfogadták már a tanácsaimat és nem jártak rosszul.A német után az angolba lehet,hogy könnyebben veszed az akadályokat,mert ott nincs annyi ragozás.Jó tanulást és kitartást kívánok!

14. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 13. - Ildicica)
2008. jún. 22. 17:06

Igaz, rossz helyen mozogtam :) Nyugat-Europa es Kozel-Kelet. Tapasztalatom szerint angol es spanyol, ezekkel barhol a vilagon el lehet boldogulni.

Az persze mas teszzta, hogy olykor keresnek mas nyelveken beszeloket is, igy azok szerencsesek, akik ezeket a nyelveket beszelik, de en nemettel meg nem mentem sehol semmire.

13. ildicica (válaszként erre: 10. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 22. 17:03
ezt megcáfolom,mert nálunk a nyelviskolában rengetegen tanulnak németet és sokan munkát is kapnak. A német bármennyire is furcsa elég kelendő Európában,sőt már Egyiptomban és Tunéziában is a londinerek folyékonyan társalognak németül.Rájöttek,hogy fontos. Nem érdekes? Amúgy hiába tanulod ,ha rossz helyen mozogsz...
12. Sylvee12 (válaszként erre: 6. - Ildicica)
2008. jún. 22. 16:56

Nyelvtanfolyamot szerettem volna, de sajnos a munkámmal nem tudom összeegyeztetni.

Akihez most járok, ő is kb. fél évet mondott.

Bár most kihagytam egy hónapot, nagyon rá kell állnom.

Ez a véreskezű tetszett:))

11. Sylvee12 (válaszként erre: 4. - 1a50c86bb0)
2008. jún. 22. 16:54

Igyekszem:))

Szerencsére nyelvet tanulni szeretek, tehát nem érzem kötelezettségnek.

Bár most az idő kicsit szorít, mivel ősszel menni akarok ki Németországba.

10. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2008. jún. 22. 16:53
Tapasztalatom szerint a vilagban szinte semennyire. En is azt tanultam egesz gyerekkoromban... :S
2008. jún. 22. 16:53
Én 12 évig tanultam angolul itthon, de igazán akkor tanultam meg az angol nyelvet, mikor kimentem Kanadába. 2 évig voltam kinn, mikor hazajöttem rögtön nyelvizsgát tettem. Azóta is sokat fordítok, tolmácsolok igény szerint:)
2008. jún. 22. 16:49

A lányom 4 .osztályban kezdte tanulni a németet, ekkor még játékos szinten , a gimibe bekerülve kezdődött az igazi nyelvtanulás, 4.-től 8.ig kapott egy nagyon jó alapot ahhoz hogy az intenzívebb tanulás jól menjen...a gimibe heti 5 órájuk volt, most végezte a 10..-et és a multhét szombaton tette le a középfokú, egynyelvű nyelvvizsgát, igaz hogy eredmény csak két hónap múlva lesz , de úgy érzi hogy jól ment..

12.ig szeretné a felsőfokú vizsgát is letenni

7. tücsimücsi (válaszként erre: 6. - Ildicica)
2008. jún. 22. 16:42

Mennyire van értelme mostanság németet tanulni?

Én azt tanultam, csak abbahagytam jó pár éve nincs nyelvvizsgám se belőle. Már ezerszer megbántam, hogy nem az angolt választottam anno...

Most azon gondolkozom kezdjek e angolt tanulni vagy üljek neki megint a németnek és utána jöjjön az angol? Mennyire van mostanság "kereslet" a német nyelv iránt?

6. ildicica (válaszként erre: 3. - Sylvee12)
2008. jún. 22. 16:38
Próbáltál már nyelvtanfolyamot?Ha nem,akkor ajánlom,mert szerintem ez hatásosabb a legtöbb esetben és olcsóbb is.Persze,csak akkor,ha úgy érzed,hogy tudsz közösségben dolgozni.Én német tanfolyamokat vezetek (véreskezűnek hívnak-jó értelemben)és már többször előfordult,hogy 1 éven belül (természetesen intenzív tanulás mellett)középfokú nyelvvizsgát tettek a tanulóim ,az alapfok pedig fél év. Már itt az újságokba is bekerültem,mert 100% ban mentek át a diákjaim.Büszke voltam rájuk.Jó nyelvtanulást és kitartást,mert nagyon megéri.
2008. jún. 22. 16:25

A magyart elsajátítottad már jól? Hány évig tanultad? Ugyanennyi kell egy idegen nyelvhez is. :)


Különben minimum 3 évet mondanak a tanárok.

4. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 3. - Sylvee12)
2008. jún. 22. 15:45
Ha szorgalmas vagy szerintem ez par honap alatt sikerulni fog.
2008. jún. 22. 15:06

Ez engem is érdekelne. Nemrég kezdtem el németet tanulni, heti egy alkalommal járok nyelvtanárhoz.

Az elsődleges cél, az alapfok.

2008. jún. 22. 15:04
Ez tobb dolgon is mulik.
2008. jún. 22. 14:54
Nehéz kérdés. Vannak pozitív vagy negatív tapasztalaitok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook