Migrén? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
2023. márc. 26. 22:27

Sziasztok!

Körülbelül 8 év szenvedés után végre rájöttem hogyan kerülhetem el a migrént.

Nyilván ez nem egy általános "recept", de nagyon remélem hogy ezzel tudok másoknak is segíteni. Először nézzünk néhány információt az állapotomról, amiket muszáj figyelembe venni. Most 27 éves vagyok és gyerekkorom óta pajzsmirigy alulműködésem van, illetve 6 évig szedtem fogamzásgátlót is (2 éve már nem szedem). A migrének a tabletta szedése alatt kezdődtek, így a legelső tanácsom az lenne, hogy (legalábbis annak mindenképpen aki Hashimoto-s) az NE szedjen fogamzásgátlót!!! Egyébként sem ajánlom senkinek, én rettenetesen bánom hogy 6 évig mérgeztem ezzel a szervezetem. Amióta elhagytam a tablettát, azóta minden egyes menstruációval jött a migrén is, általában a 2-3. napon. Nagyon sok mindent kipróbáltam megelőzés céljából, amik nem segítettek: gyömbér, györgytea, kávé fogyasztása és nem fogyasztása, vitaminokból B-komplex, magnézium, cink, A- és E-vitamin, szelén, D-vitamin stb. Önmagukban ezek nem segítettek egyáltalán. Amikor pedig jött a migrén (ami 3 napig tartott) szintén nem segített semmi. Se a kávé, se a gyömbér, kaptam appranaxot és az sem volt elég. Egyedül ami az esetek felében segített az a Cinie tabletta, de eldöntöttem hogy én ezt nem vagyok hajlandó minden egyes hónapban bevenni.

Ami viszont végre bevált és megszüntette a migrénjeim: a bélrendszerem meggyógyítása, esetemben a gluténmentes táplálkozás bevezetése. Nálam laborban is kimutatták hogy gluténérzékenységem van, így érdemes elmenni egy vérvételre, de enélkül is tudom javasolni hogy próbáljátok ki a GM életmódot ha migréntől szenvedtek. Szinte nem akartam elhinni amikor megjött és teltek a napok, hogy végre nem jött vele együtt a migrén is! Annyit de annyit keresgéltem az interneten hogy kinek mi vált be, néhányan írták a paleolit táplálkozást, és hát nem csoda hogy az valóban segített azoknak az embereknek, mivel ha jól tudom ebben gabonaféléket nem igazán fogyasztanak.

Jártam neurológusnál is, de ő szinte kitesséktelt azzal hogy akkor életem végéig (vagy legalábbis a klimaxig - ami még ÉVTIZEDEKRE van!!) minden hónapban szedjek be egy Cinie-t... jól hangzik nem? Endokrinológushoz pedig lassan 20 éve járok, megfordultam már 3-4 orvosnál is de soha egyszer sem hallottam tőlük hogy a Hashimoto együtt járhat gluténérzékenységgel is. Körülbelül 20 éve, de legkésőbb amikor kezdődtek a migrének, már meg kellett volna nézni laborban hogy fennáll-e a gluténérzékenység. Rendkívül felháborító hogy magamnak kellett hosszú évek alatt rájönni hogy mi is az igazi probléma. Ez idő alatt ne tudjátok meg hány napomat tette értékelhetetlenné a migrén... És mindezek nem csak vidéki orvosoknál, hanem Budapest drága magánklinikáin is történtek.

Száz szónak is egy a vége, a tiktokon oly sokat emlegetett 'gut health' (bélrendszer egészsége) rettenetesen fontos, úgyhogy migrén ellen mindenképpen azt tudom javasolni, hogy járjatok utána mindenféle ételérzékenységnek, nekem ez szinte megmentette az életem!

A másik javaslatom pedig hogy menstruáció előtt 1 héttel szedjetek magnéziumot, ami nem csak a migrént segít megelőzni, hanem a fájdalmas menstruációt is!

Remélem tudtam segíteni!

226. fildus
2023. jan. 3. 09:53
Migrén piercing?
225. gyorfek
2022. jún. 17. 18:00

Tisztelt Fórumozók!

Az RWS Life Sciences, Inc. megbízásából írok, amely a piacvezető fordító cég az Egyesült Államokban. Migrénes gyerekek és szüleik etegek jelentkezését várom, kérdőívet kell kitölteni-értelmezni. 35 dollár illetmény jár érte. Kb. 10.000 forint. Az illetmény a kitöltés után 30 nap múlva érkezik. 5 beteg válaszaira lesz szükségem, a jelentkezés sorrendjét fogom figyelembe venni, és a cég által megadott demográfiai kitéteket. Korcsoportok: 6-11 évesek: 3 gyerek, 12-18 évesek: 2 gyerek. Várom a jelentkezőket a következő email címen:gyorfek@gmail.com Telefon: 20-21-55-413. Köszönettel: Györffy Enikő.

224. vanka
2020. jún. 19. 19:03

Sziasztok!

Valakink nem maradt ki Sibelium 10 tablettája?

Állítólag kivonták a forgalomból, de időpont még 2 hónap az orvosig.

223. ÁgiSzombathely (válaszként erre: 217. - Pidzse)
2018. jan. 18. 23:37
Szia. Nekem is aurás migrénem volt. A neurológus Divaskán gyógyszert adott. Napi 3x1.Az aura elmúlt de a migrén maradt. Próbáld ki. A gyógyszernek nincs mellékhatása.
222. Cheebie
2014. nov. 26. 12:33
Ja és most voltam 2 napja akupunktúrán és cérnabeültetésen, mit ne mondjak azóta is volt 2x migrénem (vagyis a látásromlás visszajött). Mondjuk most "tettem érte", megittam egy pohár bort és csak 6 órát aludtam, plusz jön a hidegfront. De azért az sem normális, hogy nem ihatok egy pohár bort és minden frontra kikészülök... Volt olyan, hogy egy korai (októberi) hóesésnél 4-en (!) voltunk migrénesek a cégnél!!! Férfi kollega is. Akkor sem tudom elfogadni, hogy ennyire nem bírom elviselni a frontokat meg már most semmit sem... (A cérnabeültetésben ettől függetlenül bízom, megyek még vissza 3 hét múlva)
221. Cheebie
2014. nov. 26. 12:30
Én is 13 éves korom óta szenvedek ettől a szemét migréntől. Idén már annyira gyakori volt (újabban hetente!!!), sőt egyik nap kijön aztán másnap újra... hogy kivizsgáltatom magam. Jók a lenti tippek, kipróbálom. Voltam már szemésznél, kiderült, h kell szemüveg, de azt mondta, azért migrént ez a mértékű szemromlás nem okoz (-1,5; -05,). Megyek neurológushoz is és nyaki ér ultrahangra is van már időpontom. El fogok menni biorezonanciára és meg kell barátkoznom a paleo étrenddel, tuti ki fogom próbálni. Ezt a cinket én is hallottam. Ha rosszul vagyok magnéziumot mindig szedek, szinte már minden nap. Most hallottam a Q10-et is ezt is kéne szedni!!! Ill. kolleganőm a migrén miatt botoxol!!! Évente 1x elég és azóta sokkal enyhébb a migrénje! Észre se vettem volna ha nem mondja... Esetleg próáljátok ki, ha már semmi sem segít, nézzetek utána! Ha én mindenen átmentem lehet, hogy megcsináltatom a botoxot, csak nem tudom nem-e korai 33-34 évesen..
2014. ápr. 29. 08:58
apropos!lehet a fogamzasgatlo mellekhatasa is/nalam is ez volt,/
2014. ápr. 29. 08:57
b5 es b6,mg jok ra,ilyen tartalmu eteleket egyel tobbet.
218. pidzse
2014. ápr. 28. 13:08
Kipróbálom a cinket a magnéziumot a gyömbért és a b vitaminokat szedni egyben persze nem nagy mennyiségben de napi szinten kb 6 héten át . Csináltam azt hogy napi 300 mg vagy 400 mg magnéziumot szedtem és naponta 2-3 cseppet ittam a bérescsepből és havonta 1 alkalommal volt csak migrénem ha nem edzettem tul sokat ha többet edzem akkor több magnézium kell a lényeg az hogy mióta kevesebb adagot viszek be a magnéziumból és a béres csepből azóta ujra visszatért heti 2 alkalommal a szemét migrénem. Biztos vagyok benne valami köze van az ásványi anyagokohoz a migrénnek. Ezek az ételek gyümölcsök zöldségek már nem tartalmaznak ásványi anyagokat ha igen nagyon keveset nem ugy mint régen mikor igazi trágyával trágyázták a földet ma meg mütrágyával tuti ez a baj nincs az ételeknek tápértéke ásványi anyag tartalma .
217. pidzse (válaszként erre: 216. - Eva7171)
2014. ápr. 28. 12:42
Az én neurologiai orvosom szerint az aurás migrént a szerotonin hiány miatt van . Azt mondja neki is volt és ö orvos és mióta szedi a gyógyszert a szerotoninpotlót hivjuk igy azóta tünet mentes. Te azt állitod hogy a CINK hiánya okozza akkor miért szedsz 3000 mg c vitamint? Az nagyon sok teljesen felesleges vagy a c vitamin hiány a migrén kiváltója? Nekem is Aurás migrénem van 14 éves korom óta és borzalamsan rossz a munkámat is sokszor elveszitem miatta mert nem kellek ha nem látok rendesen és rosszul is vagyok nagyon tőle. Kitől hallottad ezt a CINK hiányt, éd mrennyit kell eszedni a CUNKBŐL naponta hogy a migrén ne jöjjön elő? A c vitamint minek szeded ?
216. eva7171 (válaszként erre: 212. - Fa5ef797ee)
2013. máj. 17. 17:27

Sziasztok migrénesek!

13 éves koromban kezdődött a migrénem most 42 vagyok.Látászavarral kezdődik ahogy az helyre áll nagyon erős fejfájás,szájzsibbadás,nem tudok kimondani néha amire gondolok,hányás stb.Volt hogy 6 évig nem volt.A legsürübb havi 3,de ez csak egyszer.Nekem az évek alatt a qualerin(már nem tudom leírni mert rég nem kell)segített.Amikor kezdődött egy 10-15 perc múlva még egy,ez lerövidítette a hosszát és így nem hánytam többet.

Azóta rájöttem amikor egymás után sűrűn volt, valamilyen édesítőszerrel ittam a kávét és ez okozhat migrént(1 éve mézzel iszom már a kávét)

A főfő amit megtudtam a cink hiány okozza a migrént.Minden betegséget hiányállapotok okozzák,csak ezzel az orvosok nem foglalkoznak.

Most napi 3000mg c-vitamint szedek és mellé lenkei vitamint,kerülöm az orvosokat és nagyon jól érzem magam.Több mint két éve nem volt migrénem és remélem soha többé nem lesz.

2013. máj. 2. 18:47

Sziasztok!

Tapasztalatom szerint a napi rendszerességgel fogyasztott (napi 1 nagy bögre) cickafark tea 3/4 részben lecsökkenti a migrént. Ízesítés nélkül kell inni. Melegen simán lemegy.

Nekem még a Flector por vált be. Iszonyat íze van. Az első pár pohárnál majdnem visszajött, de mostanra "hozzászoktam" az ízéhez és nincs különösebb öklendezésem tőle, csak egy kis rázkódás utána, hogy fújj, de rossz íze van. :) Előfordul, hogy csak két tasak után múlik el a fájdalom. Egyébként ezt szokták elsősegélykor infúzióval adni a sürgősségin. Legalább is egy volt munkatársnőmnek ezt mondták a kórházban, mikor a férjét bevitték migrén miatt.

214. hlotti
2013. ápr. 26. 23:19

Sziasztok!


Nekem mostanában a Cinie 100 mg jön be a migrénre! Semmi más nem használ, viszont zsibbadok tőle, ami nem valami jó érzés! :-(

2013. ápr. 14. 16:33

Sziasztok!

Nem tudom hogy a problémáitok,és az időjárás állandó változása közt véltek-e párhuzamot felfedezni.Én vagy 20 éve szenvedek ettől,tudom sok összetevős a dolog,stressz,fizikai betegség stb... Ezt szinte bármelyik előidézheti.A lényeg az hogy a szervezet energiaháztartása felborul,az immunrendszer sem működik már megfelelően.Ha már elég régóta küzdesz vele,valószínűleg a bevitt vitaminok sem szívódnak fel rendesen,

illetve a fájdalomcsillapítók sem hatnak már,(ez az amitől én is szenvedek).Érdemes lenne felkeresnetek egy akupunktúrás szakorvost,minden nagyobb városban van ilyen.Sok a jó tapasztalat az ismerettségi körömben.Én is kipróbáltam a cérnabeültetéses kezelést.Ez az akupunktúra legolcsóbb,és legtartósabb formája.A bőr alá,annak felületével párhuzamosan beültetnek egy kb 8mm hosszú sebészeti cérnát.Ami tartósan stimulál egy adott pontot 3-4 hétig,ekkorra szívódik fel a cérna.Így elég havonta kezelésekre járni.Ezen az elven működik.Néhány napja voltam az első kezelésen,sokkal kevésbé vagyok már feszült,illetve az eddig eredménytelenül kezelt gyulladásos problémáim is kezdenek megszünni.

2013. ápr. 14. 16:25
Na hali minenkinek...én is migrénes vagyok...jó pár éve tart...és semmi ötletem, megoldásom nincs ellene...egyelőre ott tartok h nem kezd hatni semmilyen fájdalomcsillapító.
211. mebezsu
2013. ápr. 10. 21:33

Sziasztok!

Talán holnap már tudok menni dolgozni 2 napig szenvedtem. A fejem majd széthasadt és hánytam alig éltem. A Párom szegény intézte a 2 gyereket mert Anya kiesett. Én is sok mindent próbáltam már a cola jött be és most a borsmenta tea próbáljátok ki!A migrén az epe miatt is lehet és a tea erre hat. Ja és orvos ismerős mondta, hogy a gyógyszerek üres gyomorban nem hatnak tehát próbáljatok enni valamit és természetesen inni. Ha sokat kell Wc-re járni ürül a vizelet és jó úton haladunk már múlik. Na remélem holnap már jól leszek és nem kínoz a fejfájás. Jobbulást mindenkinek.

2013. márc. 9. 07:44

Sziasztok!

Napok óta migrénnel ébredek..tegnap voltam orvosnál,a frontok szerint ez most népbetegség.A Flector port ajánlotta,az a tapasztalatai szerint bevált a betegeknél.Nálam ahogy leér,fordul is vissza..(bocs)Az Analgetica forte kúp viszonylag jó,ma is így kezdtem a napot,iszom sokat-amikor bírok.De a fejfájást már egyre kevésbé.Most átmenetileg jó..szerintetek mennyit lehet használni belőle?-hétfőn hívom az orvost.Most utálom magam,a helyzet és amiatt,hogy ezt tegnap nem kérdeztem meg(persze,mert egy jobb napom volt,egy kis levegőzéssel gyógyszer nélkül hoztam a napot.Egyéb ötletek?-nekem már nincs

Ildi

2013. márc. 4. 20:27

Sziasztok!


Nekem 6-7 éve volt talán az első migrénem - vagyis én előtte nem emlékszem ilyesmire... Most 18 vagyok és egyre többször jön előtt. Főleg időváltozáskor. Először a látásom kezd rosszabbodni. Olyan kis fénycsóvákat látok, utána jön a fejfájás, és a hányinger/hányás. Mivel még iskolába járok így, ha ott jön ez rám elég kellemetlen. Mert ugye nem tudok figyelni. De haza sem tudok jönni, mert nem akarok hiányozni emiatt, és mert az első pár óra után már jobb. Sajnos ilyenkor nekem a csend, és a sötét szoba szóba sem jöhet. Ti mit csináltok ilyenkor? Tudtok valamit tanácsolni? A fájdalom csillapító valamennyire használ... de ti mit szedtek ami nem annyira erős?

208. Sepsike
2013. jan. 15. 14:04
20 éve van migrénem, látás és beszédzavarral felváltva.... (terhességem alatt is) 2 éve szültem császárral a 6-ik napon agyvérzést kaptam... azóta nem tudják mitől :/ állítólag a Clexantól. Egy másik doki szerint sérültek az erek a sok migréntől. Remélem te szerencsésebb leszel kedves kérdező! divascan szedtem azóta nem is volt semmi gond, mig nem váltottam dokit aki azt mondta tegyem le a gyógyszert, erre tegnap már bal oldalra nem láttam egy darabig. Tehát úgy döntöttem visszatérek a divascan-hoz és leszarom az orvosokat
2013. jan. 10. 12:57

Üdv!


Tudom a migrénes fejfájás és a hideg kéz-láb érzésének az OKÁT akinek nincs szervi eredetű baja!!! Gyógyszeres kezeléssel meg lehet teljesen szüntetni ezeket. Nem fájdalomcsillapítókkal!

Ezt a felfedezést saját magamon tapasztaltam!!

Sok millió ember életét lehet könnyebbé tenni vele.

Ezért csak juttatás ellenében mondom el!!!!

Elsősorban az orvostudomány részére!

Akit érdekel írjon ide!!!

206. erikpipi (válaszként erre: 199. - Hm74)
2013. jan. 4. 14:54
Lehet, csak kinőtted a migrént.
2012. nov. 27. 08:39

Sziasztok!

Nekem 6 éve van már migrénem. Most van egy újabb felvetés, miszerint a migrén (egyik) kiváltó oka az epe lassabb működése. Ez összefügghet azzal amit ti írtok, a nátrium-glutamáttal. Vagyis ha az epében ebből túl sok gyűlik össze, és az nem tud vele mit kezdeni, akkor visszakerül az agyba és ez okozza a rohamokat.

Lehet, hogy ezzel most valami nagy szamárságot írtam, de az is lehet, hogy így van.

Mindenesetre mielőtt kivonnám az glutamátot az étrendenből, kipróbálok egy epehajtó teát, hátha segít. Majd megírom nektek mennyire vált be.

[link]

[link]



Ezeket érdemes elolvasni. Ismerek olyat is akinek migrénje van régóta és mára már epeproblémái is.

2012. nov. 23. 17:05

Sziasztok!

Én nagyjából 5 éve küzdök a migrénnel, most jelenleg 4. éves főiskolás hallgató vagyok és a migrént választottam szakdolgozatom témájaként. Evvel kapcsolatban készítettem egy kérdőívet. Kitöltenétek nekem ha szépen megkérlek benneteket? Nem sok időt vesz igénybe max 5 perc, de nekem hatalmas segítség lenne :) Nagyon szépen köszönöm a segítséget: Ági

A kérdőív itt található: [link]

2012. nov. 10. 10:24
Sziasztok! Várandós vagyok és már vagy 15 éve migrénem vankb 1 hónapban 1- szer 1-2 nap de akkor föl sem tudok kelni.Valószinű hogy császárral fogok szülni de nagyon félek hogy nálam az epidurális után még rosszabb lesz a fejgörcs. Van köztetek esetleg akinek császárral lett a babája? Milyen volt utánna? Nem a fájdalomtól félek, csak hogy látom majd el a babámat.
202. pitt
2012. nov. 9. 13:37

Nem rossz ez a paleolit,de most sokszoros a nehézség kaja ügyileg, mert a barátnőm meg vegetáriánus, én meg se nagyon tejeset se izfokozósat nem ehetek, lassan úgy fest a tésztákról is le kell mondjak. Mi marad? A hús, azt a párom nem eszik :)

Ráadásul imádok enni, egész nap ennék ha lehetne, mind e mellett 52 kiló vagyok, így mégcsak korlátoznom sem kell magamat, erre mi van? Lassan füvet kell legeljek a réten, mert mástól megbetegszek.. az élelmiszeripar tönkre tette a maradék egészségünket is úgy érzem.

201. Lillus-M (válaszként erre: 200. - Pitt)
2012. nov. 9. 12:23

Nagyon érdekes amit írsz, nekem a paleo táplálkozással javult meg a migrénem. január óta egyszer egy nagyon nyüzsgyős hét vége után jött elő. De ezen a héten rám is rámtört. Szerintem ezek a hülye frontok. Az időjárásváltozás mindig nagyon meg tudott viselni. Nekem mondjuk szerencsém volt, hogy az advil ultra forte most segített. Régebben az sem segített. Sajnos nekem 3 napig tart, most is 3 napon át kellett szednem a bogyót.

Egyébként a paleolit táplálkozás is kizárja a Naglutamátot..

Én gondolkoztam most hogy kijött, de nem nagyon ettem bolti kész kaját, a cheddar sajtot kivéve, de azt sem sokat és ezt máskor is szoktam.

200. pitt
2012. nov. 8. 23:03

Kedves sorstársak!


Kicsi korom óta migrénes vagyok, olyan időszakokból is emlékszek, hogy ki kellett hívni az ügyeletet a fejgörcsöm miatt, amikorról még más emlékeim nincsenek, annyira rég óta van ez velem. Akkoriban nem tudtuk, hogy ez mi, kaptam egy inyekciót, elaludtam és elmúlt.

Eleinte csak évente 1-2 alkalommal volt ilyen, az utóbbi években már havonta több alkalommal is jelentkezik a szokásos, általatok is ismert látászavarok, majd kínzó fejfájás, hányinger( a hányást már szerencsére kinőttem), szédülés, bőrzsibbadás, dekoncentráltság stb..


Nem tudom segít e valamit Nektek, de megosztom a tapasztalatokat:

Évek során sikerült ha gyógymódot nem is, az egyik okozó tényezőt megtalálni: bármilyen ételben van nátrium glutamát ( ízfokozó) 100%-os biztossággal kijön másnap reggelre ébredés után a migrénem.

Étrend változtatással egy ideig el is múltak a migrénes tünetek, helyette megmaradt a látászavarok nélküli sima fejfájás, ami csak alvással múlik, de még mindig tűrhetőbb volt mint a migrénes fejfájások.

Azt hittem megvan a megoldás, ma viszont újra előjött a migrénem, pedig lassan fél éve figyelek minden megevett dolognál az ízfokozóra.


A legmeglepőbb az egészben az volt, hogy nekem ha egyszer elmúlt, aznap soha nem jött ki újra, általában hetek is elteltek két nagyobb roham között, ma viszont ébredés után jelentkeztek az előjelek, bevettem két szem saridont, ami elnyomta a kezdődő fejfájást, úgy éreztem túl vagyok rajta, mikor párommal beszélgetés közben megint észrevettem a kezdődő foltot a látásomban.. olyan érzésem volt, hogy egyszerűen nincs más választásom, ki kell jönnie. Nem érdekes? Mintha akarná a szervezetem ezt néha, úgy éreztem meg kell vele küzdenem, túl kell lenni rajta, egyszerűen elnyomni nem lehet.


Egyébként müzlit ettem vacsorára, előtte meg rántott sajtot ebédre, elmentünk a helyre ahol a sajtot készítik, beszéltünk a szakáccsal, ott nem volt ízfokozó, még az olajban sem lehetett, így maradt a müzli. A csomagoláson csak a tartósító gáz volt feltüntetve, mint káros anyag, lehet attól lettem rosszul, gondoltam megírom, hátha ez is segít valakinek.


Végezetül még annyi, hogy próbáljátok ki, én most ezt veszem tesztelés alá, azt mondja itt az egyik kedves barátom, hogy cickafark forrázatot kell kortyolgatni, az segíthet. Nektek ezzel van tapasztalat? Éppen a fejfájás leszálló ágában kaptam már meg a gyógynövényt, így nem tudok még eredményt írni, ha van javulás, megírom Nektek.


Nagyon szomorúan olvasom egyébként, hogy senki semmilyen orvosi segítségre nem számíthat, ez szörnyű!!


Mindenkinek fájdalommentes szép napokat kívánok, remélem tapasztalatommal tudtam segíteni.

199. hm74
2012. máj. 29. 15:02

Kedves migréntől szenvedő fórumozó!

Mélyen egyetértek Lillus-M hozzászólásaival. Én "csak" 5-6 évet szenvedtem a migréntől, mire rátaláltam a paleolit táplálkozásra. És 100%-osan elmúlt a migrénem. Megszűnt és kész. Illetve, ha teljesen őszinte akarok lenni, akkor bevallom, hogy néha még előbukkan a fejfájásom enyhe formában, de kizárólag akkor, ha glutén tartalmú ételt fogyasztok. Például családi összejövetelek alkamából belekóstolok a süteményekbe.

Én is megjártam a megoldáskeresés útjait. Próbálkoztam meditációval, mindeféle táplálékkiegészítővel és persze sokféle gyógyszerrel meg koffein "rásegítéssel", de ezek csak nagyon csekély mértékben óvtak meg a migréntől.

Már 9 hónapja paleózok, és azóta nemcsak a migrénem múlt el, de energikusabb és karcsúbb lettem, és jobb az általános egészségi állapotom mint 20 éves koromban volt (most 38 vagyok).

Ha még mindig migréntől szenvedsz, ne áltasd magad, csak az hozhat véglelges megoldást, ha szervezetedet nem mérgezed tovább glutén tartalmú élelmiszerekkel!

2012. máj. 11. 07:23

Végezetül pedig, ha el szeretnétek olvasni néhány migrénesnek a történetét akkor itt találtok:


[link]


Szóval megy ez gyógyszer nélkül is a fájdalomcsillapító csak a fájdalmat nyomja el (ha elnyomja !!!), pedig a fájdalomnak oka van, és az okokat kell megszűntetni.


Itt a hoxán is van egy paleolit táplálkozás fórum. Az utóbbi egy hét alatt (elég sok írás volt) de rengeteg tanulságos dolog hangzott el.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook