Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császármetszés fórum

Császármetszés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2012. ápr. 10. 15:17

Sziasztok!


Van valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

1.) -6,5 dioptriás a szemem

2.) trombózis hajlam miatt folyamatosan vérhígítót kapok terhesség alatt és gyerekágy alatt is kell majd.

3.) asthma minimálisra csökkentett gyógyszerrel


Egyrészt nem szeretnék megvakulni, másrészt azért is félek a természetes szüléstől, mert jelenleg az első emeletre is lihegve mászok fel az asthmám miatt. Ugyanakkor a vérhígító mellett meg nem tudom, lehet-e császározni.

Még nem beszéltem erről az orvossal, először gyűjteném itt is és más forrásból is (szemész, pulmonológus, haemathológus) a tapasztalatokat.


Előre is köszönöm! Üdv. Virág

289. Dmolnar (válaszként erre: 288. - Sztim1)
2010. ápr. 27. 13:15

szia

mi az a linea negra? Mert lehet hogy az eltüntetése engem is érdekelne bár én már 13 hónapja szültem:)

288. sztim1
2010. ápr. 22. 18:40
Sziasztok!Egy kis segítséget kérnék tőletek. Van valami bevált módszer arra, hogy a linea negra hogyan tűnik el a hasról? Mert mindenki azt mondja, hogy szülés után eltűnik pár napon belül, de nekem már lassan 3 hónapja hogy szültem, de még mindig megvan.Köszi szépen a válaszokat előre is!
2010. ápr. 18. 12:28
Sziasztok!Nekem császár után egyszerre jegelték a sebem,amíg zsibbadtam,kb 2-3 órát,1 hónapos a fiam, sokkal szebb a hegem és nem kínlódtam vele annyit mint először,már a 2.csász.volt,kislányom 3 éves,de sokkal csúnyább volt akkor és be is gyulladt a sebem,ha ezt tudom biztosan kértem volna egyszerre a jegelést!
286. Dmolnar (válaszként erre: 285. - Sztim1)
2010. ápr. 16. 22:05
na a jegelést tőlem eltitkolták:) Nem hiszem hogy 1 éve távlatában is bevállna:) Én árnika krémet használok és sokat javult már. Csak a duzzanat az nem:(
285. sztim1
2010. ápr. 16. 15:52
Sziasztok!Nekem császár után azt tanácsolta az orvosom, hogy jegeljem a seb felett miután a varratot eltávolították (1 jégkockát nylon zacsóba tekerni és a seb felé tenni, naponta kétszer, háromszor öt-tíz percig 6 héten át) ez leviszi a duzzanatot.Nálam bevált. Ami meg a sebet illeti, arra meg azt tanácsolta az orvosom, hogy körömvirág krémmel kenjem naponta kb. háromszor két-három héten át és ki fog fényesedni a seb, nem lesz piros.
284. Dmolnar (válaszként erre: 283. - 39bea)
2010. ápr. 13. 21:55
szia. De a kitüremkedés az javult vagy már így marad? Mert akkor esküszöm megplasztikáztatom. Nem bírom megbarátkozni vele.
283. 39bea
2010. ápr. 13. 21:04

17 éves lesz a nagyfiam,azóta látszik a seb.

Hegdaganattal gyógyult.Halványult,de soha nem tűnik el.

282. hugi7705 (válaszként erre: 280. - Dmolnar)
2010. ápr. 11. 22:25
Sajna nem tudom, de nekem is ilyen. Mondjuk nekem még csak 8 hónapos a kislányom.
2010. ápr. 11. 22:24

Sziasztok.


Én is császárral szültem, nekem is megmaradt a hegem elég szépen. Sajna a hasam a heg fölött igen is kitüremkedik.

Mondjuk én a szoptetás alatt híztam meg. A terhesség alatt 9 kiló jött fel. Szülés után nagyok voltak rám a régi nadágjaim.

Aztán a szoptatásnál minden elszaladt! Most meg nem tudok lefogyni.

280. Dmolnar
2010. ápr. 11. 22:04

Sziasztok!

nekem már 1 éves a pici lányom de a császár helye még mindíg érzékeny és kemény. Ez már így marad szerintetek? Nagyon csúnya. Húrkás. Mindíg tök jó lapos volt a hasam de most úgy nézek ki mindt ha 5 hónapos terhes lennék. Pedig rendszeresen járok edzeni:) Szerintetetk miért?

Nagyon köszi előre is.

279. sztim1
2010. márc. 11. 13:28
Sziasztok! Aki fél a szüléstől és a nagy pocaktól, meg a narancsbőrtől a hason, annak a következőket üzenem segítségként: egyrészt hogy megelőzd a terhességi csíkokat, a DM-ben lehet kapni 5000 Ft-ért a Weleda-tól Schwangerschaftflegeöl nevű olajat. Azt ha használod terhességed alatt és kicsit utána is, akkor egyáltalán nem lesz a hasadon csík! Semmi! Tapasztalatból mondom! Amúgy nem értem azokat a kismamákat, akik terhesség alatt 20-30-40 kg-ot felszednek! Hogyan? Hisz ha a baba súlyát, magzatvizet és méhlepény súlyát beleveszem, akkor se az életbe nem fogsz ennyit hízni! Úgyhogy ők valamit nagyon rosszul csinálhatnak. Normál esetben 6-12 kg-ot lehet terhesség során felszedni és az is csak hasra megy, nem combra meg fenékre meg tokára!:) Ne egyél sütiket meg ilyeneket este 10-kor és nem fogsz meghízni terhesség alatt. Könnyed mozgást lehet csinálni terhesség alatt (pl. Rubint Réka -légy bomba jó kismama c. kazija). Ez megelőzi a terhességi hátfájást, lábfájást, vizenyőt stb. A babának nem árt és neked is csak hasznodra válik. Ha bizonytalan vagy, hogy mit egyél terhesség alatt, kérd ki diatetikus tanácsát vagy a szülész-nőgyógyászod tanácsát. Kerüld a cukrozott üdítőket, kávét, teát, kerüld a sütiket, csokikat. Nem azt mondom, hogy egyáltalán ne egyél ilyeneket, mert lehet, csak ne minden nap és ne este lefekvés előtt 4 órával. Inkább reggel vagy délelőtt. Én e szerint csináltam terhesség alatt és egy egészséges csecsemőnek adtam életet! Ill. 7 kg-ot híztam csak terhesség alatt és csak hasra. Amiket meg szurikat kaptam a kórházban méhösszehúzódásra, attól meg szülés után kb. 3 nappal már teljesen lapos volt a hasam, ugyanúgy, mint terhesség előtt! Nálam bevált, remélem neked is segíteni fog! Sok sikert és boldogságot kívánok hozzá minden kedves kismamának!
278. sztim1
2010. márc. 11. 12:08
2010.02.02-án szültem a Nyírő Gyula Kórházban, azon belül a Róbert Károly Klinikán császárral Dr. Kovács Péternél. A tapasztalataimat szeretném megosztani azokkal, akik előre láthatólag szintén császárral fognak szülni. Nekem farfekvéses volt a babám, így előre közölték, hogy császárral fogok szülni a 39. héten. Nagyon megijedtem, mert én a természetes szülésre készültem és sok fórumon csak riogattak, hogy a császár milyen szörnyű! Hát nem így van! Igaz, vannak fájdalmas részek is, hisz csak köldöktől lefelé érzéstelenítettek, mikor vették ki a babát és felülről nyomták, az is fájt, meg miután a baba kint volt és pakoltak helyre, az szintén fájt. Továbbá a beöntés, infúzió és a katéter sem volt kellemes, meg a méhösszehúzó injekciók sem. De összességében nem bánom, hogy császár lett a vége! Egy tanács a császárosoknak: ha műtét után bedagad a bokád, meg néhol vizesedésed van, igyál zsúrló teát(patikában, Dm-ben, Rossman-ban lehet kapni 199 Ft, 1 liter vízhez 1 tealabdányi és 2 nap alatt lemegy a duzzanat!)Szóval aki "császárra van ítélve" ne féljen! Mindenki csak riogat, holott nincsen semmi félni való! A seb olyan, hogy bikiniben nem is látni! Jegelni kell pár hétig a seb felett, de erről az orvos majd részletes tájékoztatást fog adni! Vannak nők, akik begyepesedett gondolkodásúak és a "természetes szülés fájdalomcsillapító nélkül" hívei és elítélik a császárosokat. Holott ha bemegy valaki a fogorvoshoz foghúzásra, ott is adnak/kérhet fájdalomcsillapítást. Ha már van fájdalomcsillapító, majd hülye leszek szenvedni, nem? Már nem az '50-es évek-ben élünk! Ha már feltalálták, hát éljünk vele! Minek szenvedjünk feleslegesen? Hisz aki a Bibliát olvasta, az tudhatja, hogy a fájdalmas szülést nem áldásként kaptuk, hanem büntetésként! Szóval üzenem a már szült nőknek, hogy a kismamákat ne riogassák többet és ne ítélje el senki többet a császárosokat! Hisz én se választottam, hanem orvosi utasítás volt! Szegény babám nyaka köré volt tekeredve a köldökzsinór, ezért farfekvéses volt és nem tudott befordulni. Úgyhogy kedves császárosok, kitartás! Nem lesz semmi gond! Nyugi!A kórházat, ahol szültem, meg csak ajánlani tudom! Igaz, fizetős, de én inkább a babámra szánom a pénzt, mint nyaralásra!Szép napot mindenkinek!
277. 8559ed0e1b (válaszként erre: 276. - Beuanya)
2010. febr. 13. 19:45

A legelső terhességem volt,a baba a 4. hónapban halt meg.Állítólag nem fejlődött rendesen.

Aztán rá 5 évre született meg a kisfiam,vele minden ok szerencsére:)

Aztán tragédiák sora jött,elváltam stb..

Párommal lassan 5 éve vagyunk eggyütt,most lett volna a közös gyerekünk.Voltam genetikusnál,fogadtunk orvost-aki azt mondta minden rendben van-,a genetikus sem talált semmi problémát.Aztán a 7. hónapban meghalt,mai napig nem tudjuk miért...:(

Hát ezért félek.

276. beuanya (válaszként erre: 275. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 13. 17:56

Ó istenem Krisztine, nem tudtam, annyira sajnálom :( ez borzasztó. Az egyikről tudtam, ez volt tavaly júniusban, ugye? Mi történt előzőleg? Biztos leírtad már, ne haragudj, hogy újra megkérdem.

Nagyon sajnálom. Elhiszem, hogy nagyon félsz.

275. 8559ed0e1b (válaszként erre: 274. - Beuanya)
2010. febr. 13. 08:11

Nekünk sajnos 1-1,5 évet kell várnunk:(

A császárok miatt.(3 császár és egy élő gyermek)


Persze szeretnék egy babát,de a történtek után már nem tudom bele merünk e vágni még egyszer..

274. beuanya
2010. febr. 12. 20:41

Krisztine,

Megkérdezhetem mikor próbálkoztok újra?

273. 8559ed0e1b (válaszként erre: 203. - Sunbird)
2010. febr. 12. 14:39

Ebben sok igazság van.(végre valaki)

Nekem a terhességem végén halt meg a baba,igaz hogy egészségügyi okokból csak császáral szülhetek-de még rosszabb lett volna ha "simán" kell megszülnöm a halott gyermekem.

A lelki fájdalom így is borzalmas nem kívánom senkinek...

Bár ha azt nézem ugyanúgy végigszenvedtem a császár nyomait mint mások,csak éppen gyerekem nincs.

Ez mindegyik szempontból rossz:(

272. beuanya (válaszként erre: 203. - Sunbird)
2010. febr. 10. 11:35
Igen nagyon elgondolkodtató, amit írsz, nekem sajnos részem volt benne. Bár esetemben nem volt már idő mérlegelni, megcsászároztak, de valóban megszülni egy halott gyermeket természetes úton tudván, hogy már nem él, valami borzalom lehet. Én meg most azon kínlódom, hogy így a császár miatt sokkal több időt kell várni a következő teherbe eséssel, és ugye a spontán szülésnek is jócskán csökkentek az esélyei. Ez így is úgy is nagyon rossz.
271. beuanya
2010. febr. 10. 11:22

Sziasztok!


Nekem is volt már részem mindkét fajta szülésben, először egy hüvelyi, majd egy császár (ez életmentő volt, sajnos csak ez enyémet tudták megmenteni).

SZereték nagyon még én is szülni, és ha nem muszáj nem császárral.


Anya cica,

Megkérdezhetem a császár után mennyi idővel szültél spontán szüléssel?


Orangegirl,

a dokid mit mond? Engedne spontán szülni? Az eltelt idő tekintetében szerintem semmi akadálya nem lenne, viszont a téraránytalandág most is fennállhat, és akkor tuti nem engedik.

270. 8559ed0e1b (válaszként erre: 268. - Slambuc)
2010. febr. 8. 08:32

Persze normás esetben ez így nagyon jó:)

Te szerencsés vagy mert él a gyermeked:)



Az én esetembe halott babánál ez morbid lett volna!:(

269. Gabóca10 (válaszként erre: 268. - Slambuc)
2010. febr. 7. 22:53
Szia!Írnál nekem a gerinc-érzéstelenítésről?Azt mondta az orvosom inkáb azt ajánlja,de előtte mennem kell altató-orvoshoz és majd felvilágosít,de én még nagyon idegenkedem tőle,talán mert átéltem az altatást,nem volt rossz élmény(mihez képest).Azt mondják azért azt érezni amikor kiveszik a bébit!Tudom láthatom egyszerre,de félek az egésztől!Már csak 5 hetem van,tanácstalan vagyok teljesen!
268. Slambuc (válaszként erre: 262. - 8559ed0e1b)
2010. febr. 7. 22:23
Az én babám úgy született, hogy elment a magzatvíz, bementünk a kórházba, 12 órát vajúdtam, jöttek a fájások, de nem tágultam, a baba szívhangja meg gyengült a fájáskor, ezért az ügyeletes orvos (mivel az enyém nem volt benn) úgy döntött császár. Epidurálisan érzéstelenítettek (lefogtak, de amúgy sem mertem volna megmozdulni) és 3-4x belém szúrták a tűt, mert gerincferdülésem miatt nehezen találták a helyet. Paraván volt papás szüléssel kombinálva. Megmutatták picúrkát, de nem tették rám, ki voltam kötözve. Öröm az ürömben, hogy miután megmosdatták stb stb egy másik szobában bebugyolálva párom kezébe nyomták és így apa-lánya egyből megismerkedhettek.
2010. jan. 25. 14:32
Sziasztok láttom rengeteg a vélemény császár mellet és nem.3fiam van az 1-ő császáros a másik2-ő simán született.Nem tudom melyik a jobb,de egy biztos fájdalom szempontjábol egyiknél ellőbb fáj és meg van a baba,a másik formánál baba és utánna szenvedés.Tehát mindegy melyik forma a fájdalom nem kerülhető el de mindegyik megéri mert a babák látványa azonnal élfelejteti mi is volt
266. Gabóca10 (válaszként erre: 265. - Betty Blue)
2010. jan. 22. 00:41
Én is hasonlóképpen jártam,csak én 15-16 órát vajúdtam,de már a végén olyan gyenge voltam és olyan fájdalmaim,hogy van amire nem is emlékszem,és más komplikáció is volt.Úgyhogy nekem már a 6-htes kontrollnál azt mondta a doki,hogy úgy vállaljak másodikat hogy mindenképp császár,nem kockáztat,de nem bánom!
2010. jan. 21. 23:18

Én is császárral szültem. 6hetes konroll után már bármit lehet csinálni : tornázni , szexelni. Én már a kórházban rendesen zuhanyoztam 3 nap után, igaz 8 napig voltunk benn sárgaság miatt. Most ismét babát várok a 34. hétben vagyok és a kislányom most volt 19 hónapos. Még gondolkodom, hogy milyen úton szüljek, de inkább a császár felé hajlok.Az elsőnél életmentő volt a műtét 5 órás vajúdás után szegénykém nem tudta bevenni a kanyart és lassdult a szíve, gyorsan kellett lépni. Nem a császárra készültem ezért tiszta depressziós voltam utána, nagyon sokat bőgtem, de erőt adott, hogy a kislányomért mindent meg kell tennem.

Nekem nem volt semmi problémám nem gyulladt be a sebem, nem fájt a vágás és a fejem sem, a 4. nap reggelén lett tejem és 1 éves koráig szoptattam a kislányomat.Nekem összességében a császárról nincsenek negatív tapasztalataim. Nagyon elítélem azokat, akik a császárt nem tartják szülésnek. Világra hozunk egy gyereket így vagy úgy. Miután én végig szenvedtem a vajúdást és a kitolási szakaszt is (csak a végén nem volt az a megkönnyebbülés, amikor kicsusszan a gyerek) joggal mondhatom, hogy nem egy jó élmény a szülés,(élmény annyiban,amennyiben a negatív élmény is élmény).És azt a fájdalmat nem lehet elfelejteni bárki bármit is mondd, legalább is nekem nem megy ki a fejemből.

264. Gabóca10 (válaszként erre: 257. - Nadjasurrealist)
2010. jan. 14. 22:41
Helló!3 éve szültem,tapasztalatlan voltam,nekem be is gyulladt a sebem,lázas voltam,de ami nagyon segített az 32 féle gyógynövényes(gyógyszertárban kapható)nem csípi a sebet,és nagyon szépen meggyógyúlt,a hegem alig látszik.6 napra engedtek haza,de itthon már rendesen zuhanyoztam!Ha érdekel megírom.Kb.8-9 hét múlva ismét császár elé nézek,de én már most bekészülök vele!Ja ajánlották hogy zuhanyzás előtt tekerjem körbe magam folpakkal,és jobban védve lesz a sebem!
2010. jan. 14. 22:30
Sziasztok!Engem altattak a kislányomnál,de most 30 hetes vagyok,sajnos ismét császár lesz,de még nem beszéltünk róla az orvosommal,hogy altatás vagy érzéstelenítés,szeretném ha inkább ő döntene,nem tudom melyiket választanám ha nekem kéne!
262. 8559ed0e1b (válaszként erre: 261. - 7ed48e33ee)
2010. jan. 14. 17:35

Engem altattak.

De van amikor a gerincbe kap érzéstelenítőt,látni nem lát semmit mert van ott egy paraván.

Én ezt nem bírnám ki,elég lenne a tudat hogy mit csinálhatnak éppen...meg a hangok.

2010. jan. 12. 10:48

Sziasztok!

A császármetszés altatásos???

Vagy pedig csak érzéstelenítéses...mert a gerincbe adott inkció az nem egyenlő az altatással...pár mütétem volt az altatásnál alszik a beteg de hallotam a császármetszésnél lát az embver mindent......

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook