Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? fórum

Fehérvári óvodák. Mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2015. aug. 13. 10:29
Sziasztok! Mi a tapasztalat Fehérváron Szent Imre vagy Nefelejcs óvoda? Köszönöm a válaszokat!:)
153. 31c7cb1532 (válaszként erre: 152. - Rinike)
2015. márc. 31. 07:06
Köszönöm az infót!:) Azt hiszem nem szeretném oda íratni a lányomat, összességében nekem más szimpatikusabbnak tűnik.
152. rinike (válaszként erre: 151. - 31c7cb1532)
2015. márc. 30. 17:41
Sajnos nem sokat hallottam a Salétrom utcai oviról, egy valaki mondta, hogy neki odajár a lánya, és jónak tartja. Egyébként úgy hallottam, hogy az integráltban kisebb a csoportlétszám. A Belvárosi Brunszvikban például az egyik csoport normál, 24 fővel, a másikban lesz egy sérült gyermek, és emiatt ott csak 16 fős lesz a csoport.
151. 31c7cb1532 (válaszként erre: 150. - Rinike)
2015. márc. 30. 09:03
Nagyon szívesen!:) A Napsugár ovi a salétrom utcában van. Nekem nem tetszik a környék illetve az, hogy integrált ovi. Akkor úgy gondolom kevesebb idő/figyelem jut az egészségesekre.
150. rinike (válaszként erre: 149. - 31c7cb1532)
2015. márc. 30. 08:37
Nagyon köszönöm! Melyik a Napsugár Ovi? Hátha hallottam róla valamit...
149. 31c7cb1532 (válaszként erre: 148. - Rinike)
2015. márc. 30. 07:18

A Brunszvik szakmában dolgozó ismerős szerint az egyik legjobb óvoda. Úgy tudom, hogy össze fogják vonni a Tulipánossal. A többiről nem hallottam semmit.

A napsugárról mi a véleményetek? Nagyon jókat hallottam róla, de engem személyesen kevésbé győzött meg.

148. rinike
2015. márc. 13. 21:34
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni óvodaválasztás témában. Most kell majd beíratni a kislányomat, és még 4 ovi is képben van. A körzetes ovink a volt VIDI ovi, azt hiszem Gyöngyvirág Óvoda a neve. A lakásunkhoz közeli még a Nefelejcs Ovi,de a munkahelyemhez közelebbiek talán még jobban megfelelnének, a Belvárosi Brunszvik Óvoda, vagy a Tulipános kék-fehér Óvoda. Most a Tulipános mellettiben bölcsis a lánykám. Jelenleg elsőhelyen a Tulipános áll. Tudnátok bármilyen infót erről a 4 oviról? Pozitív és negatív is segítség lenne. Előre is köszönöm mindenkinek!
2010. ápr. 16. 18:12
Az én csajom a Felsővárosi óviba jár,4éves lesz.Családias,gyerekszerető,odafigyelő,jók az óvónénik,dadusok,foglalkoznak a gyerkőcökkel.Az én kislánykám késsel villával eszik...szerintem nem semmi....ott tanulta!És imád óviba járni!Csak jót tudok mondani róla!
146. Sicike
2010. ápr. 12. 12:49

Ma beirattam a csimotámat.

Az egyik szemem nevet,a másik sír.

A nyílt nap nagyon tetszett neki,úgyhogy úgy gondolom a beszoktatással sem lesznek gondok.....de velem sem lesz......lejárt kicsit több,mint 3 év..... :(

Egyébként teljesen pozitív dolgokra figyeltem fel az oviban.Annyira kedves,gyermekszerető mindenki.Vidámak.....stb

145. Sicike
2010. ápr. 7. 23:33

Ma voltunk nyílt napon.

Minek is izgultam???A kislányom boldog volt és 1 szavam sem lehetett rá......el voltam ájulva :)

144. pmjudit
2010. ápr. 7. 20:19
Én ma írattam be a kisfiamat , nem kértek semmit.
143. borbelya (válaszként erre: 140. - Lilanő)
2010. ápr. 7. 19:46
Igen kell! A miénken az szerepel, hogy oviérett, és hogy alkalmas:))) Ennyi!
142. Sicike
2010. ápr. 6. 17:00
Holnap megyünk nyílt napra.Nagyon izgulok.
141. drnéni
2010. ápr. 6. 16:45
Igazolás a gyerekorvostól az alábbi felirattal: "Óvodai nevelésre alkalmas."
140. lilanő (válaszként erre: 136. - Borbelya)
2010. ápr. 6. 13:26

Sziasztok!

Milyen orvosi igazolás kell a beíratáshoz? A város honlapján is olvastam, de a doktornőnk nem hallott még ilyenről. Köszi szépen.

139. Sicike
2010. ápr. 1. 14:17

Sziasztok!

Jövő héten lesz nekünk a nyílt nap.

Nagyon izgulok.

Ugyanis fél 4-től 5-ig lesz,és az óraátállítás ritmusát azaz eltolódásához még nem sikerült alkalmazkodnunk....és ált.elmarad a du.-i alvás,vagy eltolódik....

Beiratkozás 12,13-án lesz.

Épp ma volt itt a védőnő a 3 éves tesztet kitölteni.....

Sziasztok.

2010. márc. 30. 19:01

Voltunk ma a Rákóczi utiban, és nagyon ajánlom mindenkinek!

Nincs a közelben, de meg szeretném magam kímélni attól, hogy valami pocsék helyre küldenek bennünket, ha már nem vették fel a körzetesbe.

137. drnéni (válaszként erre: 136. - Borbelya)
2010. márc. 29. 13:40
Nekem ezeket mondták.
136. borbelya (válaszként erre: 135. - Drnéni)
2010. márc. 25. 19:51

Ennek nagyon örülök! Gondolom rendesen megnyugodtál.

Tudjátok pontosan mit kell vinni beiratkozásra? Orvosi igazolás, anyakönyvi kivonat, lakcím bejelentő és még?

135. drnéni
2010. márc. 25. 13:55
Jobb híreim vannak a PV-ról: ma találkoztunk a másik óvónénivel, és nagyon tetszett! Állítólag az a boszorka nem is lesz az óvónénijük, hanem egy aranyos lesz a másik is. Liza rohangált egyet az udvaron a nagycsoportosokkal, nagyon jól érezte magát. Holnap is megyünk.
134. drnéni (válaszként erre: 131. - Borbelya)
2010. márc. 24. 22:03
Köszi, de nem. Nagyon kiesik nekünk.
2010. márc. 23. 22:01

Helló! Mondjuk még nincs babám, augusztusra várjuk az elsőt, de az Öcsém most fog ballagni a Hosszúsétatériből. Sőt a 2 Húgom is oda járt. Abszolút meg voltunk vele elégedve. gyerek centrikus nagyon az ovi, és imádtam amikor kompótot és különböző savanyúságokat csináltak saját maguknak a gyerkőcök. Öcsim ( most 7 éves ) itthon már csinált is nekünk kompótot, olyan büszke volt magára!:):) Finom is lett egyébként.

Van lehetőség néptáncra meg angolra. :) én csak ajánlani tudom.

132. Gine
2010. márc. 23. 21:13

Sziasztok!

Igaz nincs még gyerkőcöm,de a nővérkémnek van egy 5 éves fia.Ő a Szent Imre oviba jár és itt szerette meg az óvodát,annó kettő másikat is próbáltak.Előtte sok volt a sírás,de itt teljesen más minden.Nagyon figyelnek a gyerekekre,rengeteg program van és nagyon sok új dolgot tanulnak.

131. borbelya (válaszként erre: 130. - Drnéni)
2010. márc. 23. 20:49

Jesszus ezek nem jó hírek. :((((

Nem tudsz esetleg máshova menni? A Rákóczi utiról sokat hallottam, a jövő héten megyek megnézni. Oda sok gyereket vesznek fel. Érdekel?

130. drnéni
2010. márc. 23. 14:54
PV élmények: megnéztük a nagycsopoortot, ami szeptembertől a kicsi lesz, az óvónéni, aki ott volt, borzasztó volt, a lányom sírva menekült ki. A kiscsoportban nagyon jól érezte magát, és tetszett neki az ovi is. Nem tudom, mi lesz, a másik óvónénit még nem láttuk.
129. borbelya (válaszként erre: 128. - Sicike)
2010. márc. 21. 18:32
Ne izgulj,biztosan a legjobbat akarod neki. Így vagyunk ezzel mindnyájan. De tudod a papír mindent elbír.:)Azért erre figyelj!
128. Sicike
2010. márc. 21. 08:55

U.I.:A múlt héten beírtam a Google-ba a sz.fvári óvodákat,és részletesen átnéztem melyik mire összpontosít,mi a fontos nekik a nevelésben,mit biztosítanak.....stb.

Az összes ovi ki van részletezve,az önkorm.i és a többi is.

127. Sicike
2010. márc. 21. 08:53

Sziasztok.

Nálunk Húsvét után lesz a nyílt nap,utánna a beiratkozás.Már nem cívódom hova irassam be a csöppömet,eldőlt,nem variálok tovább.

126. drnéni (válaszként erre: 124. - Borbelya)
2010. márc. 16. 19:54
Jövő hét keddtől péntekig, fél 9-től lehet menni, délután azt hiszem, nem. Még nem tudom, melyik nap megyünk, majd ahogy összejön.
125. Sicike
2010. márc. 15. 09:23

Sziasztok.

Hosszú cívódás után eldöntöttem hova megy a picuri oviba.Érvek,ellenérvek hada gyötört napokig,hogy mi lenne a jó.......a nagyfiamnál nem kellett ennyit gondolkodnom,nem is variáltam ennyit.Anno még a belvárosban laktunk,onnan jártunk be busszal oviba.Nála kerek perec tudtam,nála a mozgás a mérvadó,ő a Tóvárosiba járt heti nem tom' hány tesivel.Suliba is odajár,sport tagozatra.

A kiscsajomnál,mint írtam a vallási ovi is felmerült-kivédve a mai,rohanó,aggresszióval teli világ káros hatásait.......de nem oda fog járni.

Nem vagyok vallás ellenes,de mi itthon nem gyakoroljuk......körzetileg is a hosszúsétatéribe tartozunk,nem variálok,és a leendő ovónénink a felső szomszédunk lenne........őt ismerjük,és biztosabban adom oda be,így tudom kihez kerül.....

Ápr.12-13.-án lesz a beiratkozás.(remélem jól döntöttem...)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook