Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Melyik az az étel (gyümölcs, zöldség) ami puffadást okoz és mi az ami garantáltan nem? fórum

Melyik az az étel (gyümölcs, zöldség) ami puffadást okoz és mi az ami garantáltan nem? (tudásbázis kérdés)


16. clugie
2009. jan. 9. 08:52
Jó hír, hogy ezek a kínok megszünnek a középidőben... :) Ezután már csak a savval kell küzdeni, amire szintén lehet valamilyen gyógyszertárban kapható bogyót szedni.
15. Ada12 (válaszként erre: 14. - Csilla80)
2008. jún. 23. 21:39
Igen terhesen is szedheted, sőt szoptatás alatt, és majd a lurkónak is adhatod, ha esetleg hasmenése van, vagy antibiotikumot kap (reméljük nem lesz rá szükség :)) )
14. csilla80 (válaszként erre: 13. - Lufi)
2008. jún. 23. 21:29
Ezt a vmit terhesek is szedhetik,mert nekem az orvosom azt mondta,hogy minden tilos...
13. lufi
2008. jún. 20. 08:14
Szerintem ez is mindenkinél más. Engem szinte minden puffaszt. Érdekes, hogy amikor terhes voltam az összes puffasztó ételt megehettem, semmi bajom nem volt tőle. Azt már én is hallottam, hogy ha puffasztó zöldséget főzöl nem szabad fedő alatt főzni. Én ha felpuffadok, veszek be egy fél ampulla normaflore-t, és utána semmi bajom.
12. mongi
2008. jún. 19. 21:31
Puffaszt:eper,gomba leginkább-legalábbis engem.Szerintem ez mindenkinél más.
2008. jún. 19. 21:30
bab, hüvelyesek puffasztanak, na és a rágó:) a grillezett gyümik és zöldségek viszont nem... én ezt olvastam. Volt régen a wellnessbe egy ilyen cikk, ha érdekel írj.:)
10. csilla80 (válaszként erre: 8. - Clugie)
2008. jún. 19. 21:25
Ezt nem tudom,a komenymagot nem probaltam...
9. csilla80 (válaszként erre: 5. - Clugie)
2008. jún. 19. 21:24
Nincs gyogyszer,en is kerdeztem a dokit,sajnos semmi nem segit,a gyogyszerek amelyek erre vannak,terhesen nem szedhetok...:-(
2008. jún. 19. 21:23

A magok nekem is bejöttek hányinger ellen. Na meg a jéghideg italok....

És ha csak lenyelnék néhány szem köménymagot az segítene? :))))

7. Ada12 (válaszként erre: 4. - NÁgi)
2008. jún. 19. 21:20
Ehhez még annyit tennék hozzá, h a vízbe tegyél pár szem köménymagot, az is segít, h ne puffasszon egy étel. :)
6. csilla80 (válaszként erre: 5. - Clugie)
2008. jún. 19. 20:53

En is nagyon szenvedtem az elejen,tudom,hogy mit erzel,nekem a sav felragta a nyelocsovem,sirtam a fajdalomtol. Leirom,hogy nekem mi segitett...

Reggel mikor felkeltem,ittam egy pohar szensavmentes asvanyvizet,utana kukoricapelyhet ettem,vmint porkoletlen,sotlan magokat... napraforgomagot,tokmagot,foldimogyorot,mandulat. Mikor ezt keztem el csinalni,a reggeli ha..as kimaradt,ra egy orara ehettem egyebet is... Most 11 hetes vagyok,es egyre jobb,kiveve a szagokat,azoktol halok meg...:-)

Remelem segithettem...

2008. jún. 19. 20:41

Nekem a cseresznye sem jött be, nagyon szenvedek.

Szerintetek van olyan gyógyszer amit terhesek is szedhetnek?

Még csak 8 hetes vagyok :))))

2008. jún. 19. 20:19

Sziasztok,

A zöldség és gyümölcsben lévő szénhidrátok és illóolajak okozzák a puffadást.

Van egy-két trükk, amivel esetleg ezt el tudod kerülni, de csak ha főződ:

1. Ne fedő alatt tedd, mert az illóolajok el tudnak távozni.

2. Ha mégis fedőt kell használni, akkor a lecsapódott vizet a fedőről ne csorgasd bele.

3. Esetleg öntsd le az első főző vizet.

De szerintem, ez mindenkinél más, ezért nincs rá igazán recept, én csak ezt tudtam, remélem segítet.

2008. jún. 19. 20:00

Szioka!

Csatlakozom az elottem szolohoz,valoban ezek a zoldsegfelek puffasztanak,en rizi-bizit csinaltam,es ugy minden ok volt. Gyumolcs a korten kivul a narancs,citrom ami engem bant,vmint a banan,ami ugye megfogja a gyomrot. Nekem a cseresznye a legjobb. Ket hete minden nap megeszek kb fel kg...:-)

Mekkora terhes vagy?

2008. jún. 19. 19:54

Szia!

Ezt jó lenne nekem is tudni, ugyanis én már lassan mindentől puffadok.A bab, borsó, karalábé, krafiol, káposzta...stb mind puffaszt!! gyümölcsről én csak a körtét tudom mondani, engem az 100% ban!

2008. jún. 19. 19:47
Melyik az az étel (gyümölcs, zöldség) ami puffadást okoz és mi az ami garantáltan nem?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook