Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ha visszanőtt a leszedett szemölcs, mi a teendő? fórum

Ha visszanőtt a leszedett szemölcs, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. jún. 20. 11:05
Van rá ecsetelő, lehet kapni a patikában.
32. Enne05 (válaszként erre: 13. - D9d8721118)
2008. okt. 8. 12:17
Szia!Én 2szer szedettem le már lézerrel,kissé bizar,és perssze előtte szúri:-( után a1hónapig nem tudtam lábra állni!Szóval jó tapasztalatom még ninsc,pedig azt modták ha ezzel csináltatom nem jön vissza:-( És 5ezer ft-volt,magánrendelésen!
31. Enne05
2008. okt. 8. 12:13

Sziasztok!

Kabaré,most szedettem le már 2.szor a talpamról, lézerrel, és méllyen a szemölcsömet, de most látom ismét ott van még egy kicsi:-( Mégis még hányszor szedessem le,iszonyú volt mind 2!

Valakinek hasznos ötlete van????Akkor írjon!

30. Zsuzsa88 (válaszként erre: 29. - Andita1)
2008. jún. 27. 15:24

Én is pöttyözgetem magam, de van 1 kérdésem (mindenkihez): minde1, hogy vad, vagy cserepes vérehulló fecskefűvel pöttyözgetem magam?


Az a pár hét az hány hét? Én kb. 10 napja használom, és néhány pöttyömön/szemölcsömön már mintha látszana valami változás, mintha halványabbak lennének.

2008. jún. 26. 16:34
Az ismerősömnek éveken keresztűl nagyon csúnya volt a keze, teljesen elbúrjánzott rajta a szemölcs, télen-nyáron kesztyűt hordott. Mindig lefagyasztották, meg mindig kenegette, de sosem használt semmi. Egyszer viszont kapott valahonnan vérehullató fecskefüvet (rendes cserepeset) , azzal kenegette naponta 2-szer és pár hét alatt totál megszünt neki.
2008. jún. 26. 16:01
Szerintem dokihoz kell vele menni.
27. medike01 (válaszként erre: 25. - NOA)
2008. jún. 25. 13:53

a hírdetett készítmény sajnos semmire sem jó.....

Illetve a szemölcsre nem, csak a körülötte lévő bőrre :-(

én bőrgyógyászt ajánlanék, de valakit a jobban közül, mert sokan nem kezelik rendesen

nekem is van. sajna,néhány visszatérő szemölcsöm

26. d9d8721118 (válaszként erre: 25. - NOA)
2008. jún. 25. 12:19
Nem akarok látatlanba véleményt alkotni, de akik nálunk járnak panaszkodnak a patikában kapható készítményekre. ( Waltner ) Drága és nem segít semmit. Ráadásul szakértelem nélkül honnan tudja valaki hogy tényleg szemölcsöt fagyaszt le?
25. NOA (válaszként erre: 23. - Zsuzsa88)
2008. jún. 24. 17:04
A Spektrum Tv.-ben hirdetnek egy új készitményt szemölcsre.Csak rányomod és elfagyassza egészen a gyökeréig.Esetleg megpróbálom feljegyezni a nevét ha látom legközelebb.Jónak tűnik.
24. d9d8721118 (válaszként erre: 23. - Zsuzsa88)
2008. jún. 24. 16:32

A vírusos szemölcsöt mint ahogy a nevében is benne van vírus okozza. Nincs garancia hogy nem jön vissza. Korral is jár a dolog... Sajnos. Persze nem kell öregnek lenned hogy ezek legyenek rajtad.


A fagyasztás nem kerül pénzbe, persze lehet magánrendelésen elkérnek érte pénzt, de az OEP finanszírozza, tehát ingyenes. A menetét már korábban leírtam. Amikor lefagyasztják, utána felhólyagosodik, mivel égési seb keletkezik, ezt Betadie-nal kell kezelgetni, majd olyan kb. 3 hét múlva kifordul magából és leesik. Nem marad heg.


Anyajegyet szigorúan csak sebészeti úton lehet eltávolítani. Aki lézerrel, fagyasztással és egyéb módszerrel akarja leszedni az vagy nem orvos vagy egy idióta.


Megállítani sajnos nem lehet. A végleges kezelés a fagyasztás, ami ha szerencséd van elmúlik és többet nem jön vissza. De mivel vírus okozza soha nem tudhatod mikor találkozol vele újra. ( Pl. utazol a buszon és összefogod a kapaszkodót, amit elötted egy szemölcsös ember fogott meg ) És te is tovább adhatod családtagodnak, vagy bárkinek.


Nem haragszom, azért vagyok hogy segítsek az embereken :) Hamár egyszer ápoló néni vagyok :)

2008. jún. 24. 13:20

Mennyibe kerül, ha fagyasztással szednek le szemölcsöt? És hogyan történik az eltávolítás? Lefagyasztják, és leesik? Vagy levágják, vagy hogy? Vagy magától eltűnik? Heges marad, visszanő? Sok a kérdés? :D


Anyajegyet is el lehet tüntetni fagyasztással? Nem szeretném, ha nagy heg maradna... Mert igazad van, elég, ha nyújtózkodom egy jót, és máris széthúzódna...


Mit tehetek az ellen, hogy nyáron elszaporodnak a pici pöttyek, vagy hogy egy-egy szemölcsöm (ami lapos) területe terjed? Meg lehet ezt állítani valahogy?


Ne haragudj, hogy ennyit kérdezek, de nagyon zavarnak, és szeretnék minél többtől megszabadulni. És eszembe se jutott ollóval kivágni! :D


(Kiskoromban az a szemölcs, ami az államon van, megtelt vérrel, mert belekaptam a körmömmel, viszont kívül nem vérzett, én kiszúrtam, aztán viszont nagyon sokáig folyt a vér, alig tudtam elállítani a vérzést. Bár picivel kisebb lett, mint előtte volt, de a sok vértől nagyon megijedtem, úgyhogy nem kísérletezgetek magam.)

2008. jún. 23. 15:43

Jaaa, és eszedbe ne jusson kivágni ollóval!!! Lehet nem is szemölcs. Sokan jönnek hozzánk szemölccsel és kiderül hogy rosszindulatú daganat. Pfff....


Kiss Ildikónak csak szerencséje volt.

2008. jún. 23. 15:42
Rólam kiskoromban szedtek le anyajegyet, és nem volt kellemes, de nem fájt. A szuri kellemetlen és ennyi. Arra azért számolj hogy mivel húzódós helyen van, nem biztos hogy szépen fog gyógyulni, akár ha plasztikai sebész is csinálja. És 2x akkora heg lesz.
20. d9d8721118 (válaszként erre: 14. - Zsuzsa88)
2008. jún. 23. 15:40

A fagyasztás kb. minusz 200 fokkal történik ( folyékony nitrogénnel )ami hideg. Ráfújnak kb. 5 mp-ig, majd 1 perc múlva megint így. Nekem nem volt még de pici gyerekeken is csinálják és túlélik :) Sajnos nem mindig elég egy alkalom.


Az a nálunk Pécsen van a Bőrklinikán.


Nem vagyok bőrgyógyász, csak ott dolgozok mint asszisztens és be szoktam ülni erre a vizsgálatra is. ( cryoterápia )

19. d9d8721118 (válaszként erre: 17. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 23. 15:36

Gratulálok!!!


Aztán majd mehetsz a dokihoz mert elfertőződik...

18. Zsuzsa88 (válaszként erre: 17. - Kiss Ildikó)
2008. jún. 23. 12:29
OLLÓVAL?! LOL!!! Erre kíváncsi vagyok, leírnád, hogy hogy sikerült magadnak kivágni OLLÓVAL? :)
2008. jún. 22. 22:59

Én kivágtam ollóval, és azóta nem nőtt vissza.

Előtte a bőrgyógyász vette le. Ezek pancserok. Megoldottam egyedül! :-)

2008. jún. 22. 22:29
Álmos vagyok... most olvasom át, amit írtam... Kiccccsit eltévesztettem pár betűt. :)
2008. jún. 22. 22:28
nem rohanok :)
2008. jún. 22. 22:27

Én is csodálkoztam a lézeres dolgon, de hát végülis nem rohatok rögtön az orvoshoz, előbb annyi embertől kérek tanácsot, ahánytól csak lehet...


Az a nálatok az hol van? Ingyenesen szeditek le a pöttyöket?


Nekem is nyáron szaporodnak el a szemölcsök (vagy csak pöttyök?) a testemen, egyre több van belőlük. Mi a különbség a szemölcs és a pötty között? :)


Van kb. 10 SZEMÖLCSÖM a derekamon/hátamon, egyrakáson mind, azokat szeretném eltávolítani, mert nagyon csúnya, hogy sok sötétbarna valami van ott egyrakáson, meg van egy anyajegyem a jobb kulcscsontomon. Ez elég nagy, kb. 8mm az átmérője, és 3-4mm "vastag". A nyakláncom mindig beleakad, van, mikor véletlenül meghúzom, vagy megrántom, hát nem egy kellemes dolog. Nem szokott kivérezni. Közép barna színe van. Volt 1 másik is, 1,2 cm átmérővel, kb. 6-7mm "vastag", lógós, a derekamon volt, és olyan rossz helyen, hogy a lehpuhább pamutbugyi is beleakadt és kivérzett. 3 éve voltam egy kázibuliban, ahol a farmer szoknyám jóóól megakasztotta, csupa vér volt a derekam (meg a szoknyám is). Besötétült, direkt, mintha lett volna "szeme", az már majdnem tiszta fekete volt, úgyhogy gyorsan le is szedettük. Jó mélyen vágták, hatalmas bőrcafatot távolítottak el (kb. 2-2,5 cm átmérővel, meg a jó fene tudja, milyen mélyen). Most van egy 2 cm széles hegem, ami mintha szétnyílt volna. Ahhoz képest, hogy azt mondta a doktornő, hogy 2-3 év múlva már csak egy kis striaszerű csík fog látszódni, van egy 2 cm hosszú és 0,5 cm széles rózsaszín hegem... Na de mind1. Inkább nem rinyálok miatta, fő, hogy nincs ott az anyajegyem, és nem kell vigyázni, hogy ne akadjon bele semmi...


Te, mint bőrgyógyász, mit ajánlasz, ami a kulcscsontomon van, azt az anyajegyemet hogyan távolíttassam el? Vágják, vagy fagyasszák inkább? Hogyan történik a fagyasztás, fáj? Még nem estem át ilyen beavatkozáson, épp kíváncsi vagyok. A vágással sincs semmi bajom, kapom az érzéstelenítő injekciót, és kezicsókolommm! Csak ne a lábujjamba, mert az iszonyatosan fáááj!! Még1x nem bírnám ki, ez tuti! Ciki ilyen dolog miatt altalást kérni, ugye? :D


1000 ft körül? Király, amint apum legközelebb utazik Szegedre, megkérem, hogy vegyen nekem. :D

2008. jún. 22. 19:13
Lézer? Úriten!!! Mik vannak!!! Hát, nálunk a lézer ingyenes, de szemölcsöt nem távolítanak el vele. Hú, nem tudom mennyibe kerül pontosan. Olyan 1000 ft körül van. És biztos hogy sok pici pötty szemölcs?
12. Zsuzsa88 (válaszként erre: 11. - D9d8721118)
2008. jún. 22. 18:34

Ez a Duofilm mennyibe kerül? Amint lesz rá alkalmam, megveszem :)


Nagyon sok pici pöttyöm van. Mondták már, hogy lézeres kezeléssel távolíttassam el, de ahogy meghallottam az árat, meggondoltam magam... :(

11. d9d8721118 (válaszként erre: 10. - Zsuzsa88)
2008. jún. 22. 17:56

Égetni? Még nem is hallottam róla. Volkmann kanállal kanalazzák ki :)


Bőrgyógyászaton dolgozok :) Naponta talizom ilyennel. Főleg nyáron, mivel a szemölcs fertőző. Őssze lehet szedni usziban, és ha mezitláb járkálsz.


Van egy recept nálkül kapható készítmény: Duofilm. Ezt szokták alkalmazni a kicsi pöttyökre. Hogy a vérehulló fecskefű mennyire jó, nem tudom... De ha neked jó akkor hajrá :)

10. Zsuzsa88 (válaszként erre: 9. - D9d8721118)
2008. jún. 22. 17:21

Na, ettől félek én is... Kivágta (hogy kanállal -e, vagy nem, nem tudom, nem néztem oda), aztán körbeégette, hogy ne vérezzen. Éreztem az égett bőr/hús szagát. A sajátomat! Undorító volt, olyan hányingerem volt, hogy aszittem, menten kidobom a taccsot!


Neked ez a foglalkozásod? OK, a nagyokat tudom, hogy csak orvos távolít6ja el, de mi a helyzet az 1-2 mm nagyságú pöttyökkel? Azokra azért jó a vérehulló fecskefű nedve, nem? Több pöttyecskémet kenegetem vele, és mintha kezdenének fakulni. :)

2008. jún. 22. 15:14

Jah, hogy neked kikanalazták???



Az más... Azt kenegetheted :( Sajna akkor még egyszer meg kell látogatnod a dokit. Ezek szerint nem szedte ki jól...

2008. jún. 22. 15:13
Le kell fagyasztatni. Bár azt sem biztos hogy elég 1x. Van aki hozzánk visszajár többször is ( 3x ) De az tuti.
7. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - Dreamy)
2008. jún. 22. 14:15
Találtam az udvarban, néhány napja, most azzal kenegetem. De hogy érted azt a mondatot, hogy "vigyázz, hogy ne érjen más testrészedhez, mert akkor ott is nőni fog egy szemölcs..."? A könyökhajlataimban van 1-1 szemölcs. Igyexem nem behajlítani a kezem, amíg meg nem szárad, de mégis előbb-utóbb elfelejtem, és akarva-akaratlanul is behajlítom, és a szemölcsökkel szimmetrikusan lesz 1-1 narancssárga pöttyöm. Ott is szemölcs fog nőni?! Erről soha az életben nem hallottam...
2008. jún. 21. 18:43
Vérehulló fecskefű nedvével kell bekenni, de amikor bekented, vigyázz, hogy ne érjen más testrészedhez, mert akkor ott is nőni fog egy szemölcs...
2008. jún. 19. 20:51
Én fokhagyma kipréselt levével kenegettem csak a szemölcsöt. illetve a nagyobbakra tettem darabkákat is. Nagyon hatásos volt. Azóta 1 sincs. De vigyázz vele, mert a bőrödet is kikezdi.
2008. jún. 19. 16:57

Szia!

Sajnos nekem is visszanőtt.Nekem azt tanácsolta az új dokim,hogy kezeljük 1 ecsetelővel 3-4 hétig és utánna lézerrel "kiégeti".Szerencsére azóta már nincs szemölcsöm.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook