Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
598. Kimberly'71 (válaszként erre: 590. - Trapiti)
2016. szept. 27. 20:15
Nem olvastad el végig te sem az első hozzászólásomat. Ott van benne, hogy igen lehet 40 év fölött szülni, és el lehet látni egy gyereket 40, sőt 50 fölött is, én is meg tudnám tenni! De sokkal nehezebben, mint mondjuk 10 évvel ezelőtt, és ami nekem nagyon feltűnt az, hogy úgy állítják be magukat, mintha ez mindig is így lenne. Egyszerűen nem fogadták el azt a véleményt/véleményeket, aki azt írta, hogy idővel el fog fogyni az erő. Hanem elhordták mindennek! Mintha ez velük soha nem következne be, meg, hogy ő nem besavanyodott szürke egér! Szerintem ez így rendben van? Nem az a gondom, hogy, ki mikor szül, de ez a fellengzős,hencegős viselkedés, és ráadásul úgy vette, mintha valami olyat mondtak volna neki, ami vele biztosan nem következik be, vagy te mire következtetsz a reakciójából/reakciókból.
597. Arón1 (válaszként erre: 595. - Panna.33)
2016. szept. 27. 20:14
Sajnálom, hogy csak illúziónak gondolod azt ami másnak valóság. Nagyon eltérő merítésből származunk.
596. Channa* (válaszként erre: 581. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:14

De ne is gondoljanak bele!

Én mindig azt mondom, hogy szüljön mindenki akkor, amikor eljön az ideje, de én nem tenném 40 felett, de csak azért nem, mert már szültem 22 évesen.

Ha nem lenne gyerekem, akkor valószínűleg én is próbálkoznék sokáig.

595. Panna.33 (válaszként erre: 581. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:10
Nekem nem ellenségem a realizmus, de van, mikor az illúzió ad egy akkora plusz lendületet, hogy csak nyer vele, aki alkalmazza.:)
594. trapiti (válaszként erre: 588. - Lapbarna)
2016. szept. 27. 20:10
Én meg ügyeleti rendszerben dolgoztam a gyerek előtt és a gyerek után is, így a gyerekkel mellett adódó alvásmennyiség maga a kánaán volt a havi 10-12 ügyelethez képest amiko gyakran 24 órákat álltam szinte szünet nélkül a műtőben :) Minden relatív... és most épp ott tart az életem hogy 2-3 év után ismét vissza fogok állni hasonló munkarendre, ha nem is 10 de havi 4-5 ügyelettel, és terveim szerint minimum 20 évig még csinálni szeretném... ha lehet tovább is :)
593. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 587. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:09
Nem lehet, hogy neked van gondod saját magaddal, és azt hiszed, mindenki szarul érzi magát 40 fölött, mert te igen? :)
592. Channa* (válaszként erre: 569. - Arón1)
2016. szept. 27. 20:08

Nem, nem arról van szó, hogy öregnek érezzük magunkat.

Én 49 éves vagyok, irodában ücsörgök napi 8,5 órát, ezért napi 2x45 percet utazok (reggel és délután), hetente 3x1 órát eljárok tornázni, hétvégén kerékpározok (alkalmanként 20-30 km-t), hétvégén végig sikálom a lakást (porszívózás, mosás, vasalás, felmosás, teregetés, főzés, stb.) és még az is belefér a hetembe, hogy barátnőzzek, meglátogassam a tesómat, stb. Tehát, nagyon aktív vagyok, sima az arcom, pont jó a súlyom, azaz egyben vagyok, ahogy kell, még szellemileg is:D

De akkor is érzem, hogy kevesebbet bírok mint régen.

591. lapbarna (válaszként erre: 585. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:08

Na, próbálj lehiggadni! Tudod, te mondtad, hogy gonosz dolog személyeskedni.

Hol olvastál olyat tőlem, hogy én olyan fitt vagyok, hogy ihaj?

Más kérdés, hogy valóban fittebb vagyok, mint 10-15 éve. Ugyanis most csak tornázok, de képzeld, a futás sok mindenre megtanított.

Próbáld ki te is!

590. trapiti (válaszként erre: 580. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:07

Ez íyg szép, de tényleg, szerinted akkor mit kellene tenni? Ne szüljön 40 fölött senki, és olyan se szüljön aki bármi miatt nem tud futkosni a gyerek után?

Azzal együtt hogy nekem egy híperaktív nagy mozgásigényű gyerek jutott, az első 1-2 év után elég értelmes volt ahhoz hogy hallgatott a szóra is, ha nem akartam nem kellett futnom utána, legalábbis annyit nem hogy az megterhelőbb legyen mint mondjuk amennyit a munkám miatt kell és kelleni is fpg úgy 65-67 éves koromig... Az ember, és a gyerek is képes alkalmazkodni a saját helyzetéhez, és úgy megoldani a mindennapokat. És lehet, igen, hogy 42 évesen már nem ugrok fel minden bögre tej kedvéért, viszont nem is gondolom hogy kellene, ha a gyerekem képes kiszolgálni magát önállóan is. De ha itt lenne egy csecsemő. akkor nem okozna gondot ellátni... az ember rugalmas, meg lehet sok mindent oldani ;)

589. Arón1 (válaszként erre: 581. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:06
Nem gondolnak bele semmibe? Ezt komolyan írod? Aki 40 fölött vállal gyereket, sokkal inkább átgondolja, hogy mivel jár a gyereknevelés. Azonban nem mindenki kötelező nyűgnek fogja fel. Értsd már meg, hogy nem vagyunk egyformák!
588. lapbarna (válaszként erre: 584. - Jozsi.38)
2016. szept. 27. 20:05

Élő példa vagyok. 10-12 éve is rosszul viseltem a kialvatlanságot, most is.

Szültem 27 és 29 évesen is, de akkor sokkal rosszabbul éreztem magam, szerintem akkor depis is voltam. Most nem. És tényleg sokkal türelmesebb vagyok.

587. Kimberly'71 (válaszként erre: 583. - Lapbarna)
2016. szept. 27. 20:03
A fittséggel meg kérkedni, hencegni, hidd el gyorsan múló tökéletlenség.
586. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 580. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:02
5 éves. És örülök, hogy megszületett. Ha ő nem lenne, akkor lehet, hogy sokkal kevesebb erőm lenne mindenhez.
585. Kimberly'71 (válaszként erre: 583. - Lapbarna)
2016. szept. 27. 20:02
Na ez van mondom én! Ti biológiai csodák vagytok! Nem láttok túl a saját szemellenzőtökön, főleg te!
584. jozsi.38 (válaszként erre: 579. - Trapiti)
2016. szept. 27. 20:01
én megértem, ha valakinek nem jön össze előbb egy baba, de a fittségével való hencegést már nehezebben hiszem el :) Mint ahogy azt sem, hogy a tartós kialvatlanságot is ugyanúgy fogja bírni, mint előtte 10-15 évvel. Nehezen hihető, na
583. lapbarna (válaszként erre: 573. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 20:00

Mondd már meg, légy szíves, mit szeretnél hallani?

Hogy megbántuk, hogy "idősen" szültünk? Hogy neked-nektek van "igazatok"? Miről szeretnél konkrétan itt mindenkit meggyőzni?

Értem, hogy 30 évesen szültél, és fáradt, nyűgi vagy így 45 évesen, de nézd, itt van Pengő Gyöngyi! Ő nyitott, vidám, vicces, okos, és szerető anyukája egy 5 éves kissrácnak. Te nem érzed túl jól magad, de attól más lehet jól. 10 év múlva is. Neki akkor lesz 15 éves a fia.

Miért kell azt hallanod, hogy csak az a jó, aki veled ért egyet? Nem értem, miért őrjöngsz.

582. Panna.33 (válaszként erre: 578. - Jozsi.38)
2016. szept. 27. 20:00
Szerintem az igazság valahol a kettő között van. Náhány illúzió meg nem olyan veszélyes, ha a genetikus nem látja akadályát, és tényleg betartja a szükséges előírásokat, elvégezteti a szűrővizsgálatokat.
581. Kimberly'71 (válaszként erre: 578. - Jozsi.38)
2016. szept. 27. 20:00
Igen a gyermek iránti vágy olyan erős (és ez valamilyen szinten érthető is, főleg első babánál), hogy nem gondolnak bele semmibe.
580. Kimberly'71 (válaszként erre: 576. - Pengő Gyöngyi)
2016. szept. 27. 19:57
Látod, még azt is elhiszem,hogy így van MOST. De ne gondold, hogy mondjuk ha eléred az 50 évet, akkor is így lesz. Nem tudom ugyan most mennyi idős a gyereked, és akkor mennyi lesz, de hidd el, akkor már szívesebben ülnél le, egy kicsit pihennél (mint ahogy ez a Bártfainela leírta, ennél jobban én sem tudom megfogalmazni), vagy ha nem pont 50 évesen, akkor később, de te is el fogod érni azt az életkort, amikor már inkább leülnél, és nem gyerekek után rohangásznál.Sőt azt is, hogy annak is örülnél, ha olyan idős gyereked lenne, aki nem kíván már szoros szülői felügyeletet. És neked is azt tudom mondani, ez az életkor pár éven belül el fog jönni, erre akár mérget is vehetsz.
579. trapiti (válaszként erre: 578. - Jozsi.38)
2016. szept. 27. 19:56
Azért én meg tudom érteni hogy mondjuk 42 évesen az első gyerekre vágyik és nem fog azért lemondani róla mert esetleg már nem olyan fitt mint 20 évesen. Az 50 fölött lomnikozókat már kevésbé...
578. jozsi.38 (válaszként erre: 574. - Panna.33)
2016. szept. 27. 19:53
nézd, én elhiszem hogy ismerik magukat, de véleményem szerint illúziókba ringatják magukat, mivel vágynak egy babára, és a józan érveket nem fogadják el.
577. Arón1 (válaszként erre: 572. - Channa*)
2016. szept. 27. 19:52
Én megértelek és sajnálom, hogy ez történt veled, de akkor is elsősorban az határozza meg a fizikai, mentális állapotunkat, hogy milyen életet élünk, milyen életmódot folytatunk és perszer valamelyest a genetikánk.
576. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 548. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 19:49

De miért vagy gyengébb erőnlétileg? Én nem vagyok gyenge, most pakoltam a helyére az összes bútort a lakásban. Annak ellenére, hogy egy éven belül 2 nagy műtéten estem át, ugyanúgy elláttam a gyerekemet, mint azelőtt. Türelmetlen se vagyok. Miért lenne bárki türelmetlen, mert leélt x évet??

Esküszöm, nem értelek. Szerintem egyidősek vagyunk, ha a 71-ből az életkorodra lehet következtetni, de én tök jól vagyok...

Miért ez a sztereotípia?

575. Kimberly'71 (válaszként erre: 574. - Panna.33)
2016. szept. 27. 19:49
Igen! Ebben a korban már fontos a szűrés, odafigyelés! De ez csak az a része, hogy jó esetben egészségesen megszületik a baba.
574. Panna.33 (válaszként erre: 563. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 19:44

Persze, igaz, vannak olyanok, akik kicsit, meg olyanok is, akik a kicsinél jobban elrugaszkodnak a valóságtól. De azért még mindig jobban ismerik magukat, mint valaki a fórumon, akivel még soha egy jó eszmecserét sem folytatott le.

Részemről azt vallom, hogy aki negyven felett szeretne kisbabát, főleg ha az az első, menjen el genetikai tanácsadásra, és vegye nagyon komolyan az ott elhangzottakat, illetve a lehető legtöbb szűrésen is vegyen részt.

573. Kimberly'71 (válaszként erre: 569. - Arón1)
2016. szept. 27. 19:44
Komolyan??? Nem mindenki??? Hidd én sem mindig! De mint már annyiszor leírtam, csak úgy látszik te sem bírod sem megérteni, sem elhinni, hogy neked is eljön az idő, amikor el fogsz fáradni, és hidd el,akármennyire nem szeretnéd,el fog jönni ez az idő! Erre akár mérget is vehetsz!
572. Channa* (válaszként erre: 559. - Arón1)
2016. szept. 27. 19:44

"Ez nem csak attól függ, hogy ki milyen életet él."


Pontosan ezt írtam, amit fent olvashatsz ismét. Azaz nem CSAK!


Saját történet, sokak legnagyobb örömére:DDD


22 évesen szültem, és a szülés után hetekig nem tudtam kiegyenesedni, mert porckorongsérvem lett a terhességtől és a szüléstől. A gyerekemet nem tudtam felvenni, nem tudtam lehajolni hozzá, stb.


22 éves voltam! Csodálatos üde bőrrel, tökéletes alkattal, tökéletesen fitt voltam, hiszen a terhességem elejéig sportoltam (judó). És egy terhességbe, szülésbe majdnem belerokkantam....

Nem tettem meg mindent magamért? Egészségesen táplálkoztam, nem dohányoztam, nem ittam, sportoltam a terhességem előtt 12 évet, stb.


És persze van más példám is: egy ismerősöm végig cigizte, itta a terhességét, már akkor egy tehén volt, amikor teherbe esett, és a mai napig kutya bajuk sincs. Se neki, se a gyerekének.


Persze, az én pofimon simább a bőr, de ez genetika....

571. Arón1 (válaszként erre: 568. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 19:44
Azért 60 éves koromban annyira nem lesz már kisgyerek.
570. Kimberly'71 (válaszként erre: 567. - Jozsi.38)
2016. szept. 27. 19:43
Erről beszélek! De, jó, hogy vannak akik megértik a mondandómat!
569. Arón1 (válaszként erre: 563. - Kimberly'71)
2016. szept. 27. 19:42
Én őszintén sajnálom, hogy Te ennyire öregnek érzed magad. Hidd el nem mindenki érzi magát fáradtnak, kimerültnek.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook