Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


58. Darien
2006. dec. 20. 08:03
Van egy kolléganőm, aki 43 éves korában szülte a kisfiát. Most 50 éves, de 10 évet bátran letagadhat, mert a kiskrapek fitten tartja. :)
2006. dec. 19. 22:18
Biológiailag én kb. a 45 évet mondanám a határnak, de van egy ismerősöm, aki 48 évesen szült.
56. 363d535da9 (válaszként erre: 42. - 2ab728965c)
2006. dec. 7. 16:38
Most tévedtem erre a fórumra és ahogy átolvastam a hozzászólásokat örömmel akadt meg a szemem a tieden. Én ugyan "mégcsak" 38 múltam, de jó ideje foglalkoztat a gondolat, hogy a három fiú után még egy próbát kéne tenni egy kislányért. A férjem nem bánná a dolgot, sőt megbeszéltem a nagyfiaimmal is (18 és 14,5 évesek) akik szintén bíztatnak, merthogy a kicsinek (3 éves) is kimondottan jó lenne. (Ha meg a negyedik is fiú lenne, akkor meg így kellett lennie!) Úgyhogy hajrá!
55. Darien (válaszként erre: 63. - Juniperus)
2006. dec. 1. 07:50
A normális pasik már az oviban elkelnek. :) Tetszik ez a kotlósláz szó. Igen, pontosan ebben szenvedek. Nem tudom, hogy küzdjek-e ellene, vagy örüljek ezeknek a nagyszerű érzéseknek, amelyek ébredeznek bennem, és teljes erővel követelnek maguknak helyet az életemben. Csak hát hiába örvendezek és hiába "helyezkednék bele" ebbe a helyzetbe, ha a körülmények sajnos nem adottak. De fel a fejjel, hajrá, hajrá! :)
54. Darien (válaszként erre: 50. - 7130b15964)
2006. nov. 30. 09:09
Ó, köszönöm, tudom, semmit sem szabad siettetni. De a fiatal csirkék is kotlóskodhatnak, ha másképp nem, hát képzeletben, ugye? :)
53. Darien (válaszként erre: 51. - Cskata)
2006. nov. 30. 09:02
Egyik volt kollégám mondogatta mindig: "A reményre mindig van esély." Jogász, ő már csak tudja. :)
52. Darien (válaszként erre: 57. - Juniperus)
2006. nov. 30. 09:01

Az az igazság, hogy szerintem a legtöbb férfi számára kényelmes az együttjárás. Az együttélés, házasság, gyermekvállalás mind-mind olyan feladat, ami komoly felelősséggel jár. Nem szeretnék úgy járni, mint a barátnőim közül sokan, akik már akár 7-8 éve is "menyasszonyok". A barátjuk eljegyezte őket, hát legyen már valami alapon, hogy a lány ne gyötörje őket folyton a házassággal, de eszük ágában sincs nősülni.


Nem igazán értem magamban ezt az érzelmi változást. Ez igazán tényleg az utóbbi hónapok "gyümölcse".

51. cskata (válaszként erre: 57. - Juniperus)
2006. nov. 30. 08:54
...akkor ezek szerint van remény..??!!!!...:))))))
50. 7130b15964 (válaszként erre: 51. - Juniperus)
2006. nov. 29. 23:34
A kotlósról valami idős korúra asszociáltam, közben ő meg csak 29. Azért írtam, hogy milyen kotlósról beszélünk, még fiatal csirke:))
49. Darien (válaszként erre: 54. - Juniperus)
2006. nov. 29. 07:54
Az az igazság, hogy erről eddig nem is nagyon volt kivel beszélgetnem. A fene, hogy úgy érzem, hogy úristen, mindjárt 30 vagyok, és egyik sincs a láthatáron (úgy értem, esküvő, gyerek). Párommal jól megvagyunk, de amikor ezekre a témákra terelődik a szó, megy a hímezés, hámozás. Tudjátok, hogy van ez. De megpróbálok nyugodtabb lenni. :)
48. kormi7
2006. nov. 27. 09:23
Az én anyukám 35 évesen szült engem!Senki nincs elkésve! Az anyósom pedik 42 éves és most van babája.:)
47. Darien (válaszként erre: 52. - Juniperus)
2006. nov. 24. 08:57
Akkor nem vagyok elkésve. :) Csak parázok. :)
46. Darien (válaszként erre: 48. - Juniperus)
2006. nov. 23. 08:06
Igen, igen, erről lehet szó. Köszönöm a pontos diagnózist, Doktornő. :)) Ez azért érdekes, mert a kisgyermekek hozzám való viszonya is kezd megváltozni. Úgy értem, régebben nem nagyon keresték a társaságomat, most pedig kis túlzással, de csüngenek rajtam. :) Talán ők is érzik a változást. :)
45. 7130b15964 (válaszként erre: 48. - Juniperus)
2006. nov. 22. 23:54
Könyörgöm 29 éves!!! :) Miről beszélünk?!
44. Darien
2006. nov. 22. 08:37
Köszönöm szépen a hozzászólásokat, Kedveseim. Akkor nem parázok annyira. :) Pár évvel ezelőtt el sem tudtam volna képzelni, hogy nyiladozni fognak bennem ezek az érzések, most pedig olyan elemi erővel törnek felszínre, hogy egészen meg vagyok döbbenve saját magamon. Mintha elkezdenék fészket rakni magam körül. :)
2006. nov. 22. 06:12

Nos erre a kérdésre lassan az lesz a válasz hogy akárhány évesen.

Atudomány fejlődik ezért nem kell félnie lassan senkinek hogy kifut az időböl.

Az persze más kérdés ,hogy az esetleges kockázatokat vállalja e.

2006. nov. 21. 23:40

Elvileg a klimaxig.

Gyakorlatilag természetesen nem ajánlott megvárni a negyvenes életévek végét, mert az anya szervezete is idősebb és kiszolgáltatottabb ilyenkorra.

De a legújabb kutatások szerint úgy 45 éves korig -ha a genetikai vizsgálat negatív-semmivel nagyobb veszély nem leselkedik egyikükre sem, mint mondjuk 40 évhez közeli életkorban.

Én 42 leszek, és még nem mondtam le egy esetleges negyedik gyerkőcről.....3 fiú után hátha lenne egy kislányom is.

41. dogiz (válaszként erre: 14. - Tinendo)
2006. nov. 21. 15:20

Hello!

Teljesen egyetértek veled,aki teheti és valóban szeretne gyereket v. gyerekeket jobb 35 éves koráig tull lenni rajta.

40. Fiona (válaszként erre: 39. - Darien)
2006. nov. 21. 12:41
Ha még vársz 2-3 évet nem fogsz kicsúszni az időből. Több olyan ismerősöm van, aki 42 évesen is vállalta a gyermekszülést. Én 30 éves vagyok, van egy 6,5 éves kislányom. Én még szeretnék gyermeket, de ha lesz is csak később. Lehet, hogy csak 5-6 év múlva lesz rá lehetőség.
39. Darien
2006. nov. 21. 11:55

Én még nem vagy édesanya, de szeretnék az lenni. Most leszek decemberben 29 éves. Párom azonban még nem gondolkodik gyermekben, bennem viszont már elég erőteljesen nyiladoznak az anyai érzések. Igaz, még nem vagyunk házasok sem. Szerintetek ha még 2-3 évet várok az anyasággal, az gond?


A szívem mélyén úgy érzem, ezzel a páromnak akarok időt adni, de magam is bizonytalannak érzem magam egy kicsit. Azt biztosan tudom, hogy szeretnék gyereket, és nem akarok kicsúszni az időből.

38. virkó
2006. okt. 30. 15:21
29 évesen szültem a kisfiam.Tervezünk neki kistesót is.40 éves koromig adtam haladékot magunknak.Ma egy 40 éves nő nem számít idősnek.Sokat változott a világ,fejlődött a tudomány.Amikor láttam,hogy az ismerőseim 20-25 évesen szülnek,irigyeltem őket.Azt gondoltam,lemaradok valamiről...Ma másképp gondolom.Ők maradtak le egy csomó mindenről.Nekem nem jelent gondot lemondani semmiről(mert igenis sok lemondással jár a kisgyermekes élet),mert sokmindent csináltam már.A munkám során találkoztam már nagyon fiatal anyukákkal és idősebbekkel is.Egyik sem rosszabb a másiknál,csupán más!....Biztos hallotttatok róla,hogy egy olasz orvos 60-65 éves nőknél is létrehozott lombik babákat.Ez viszont természetellenes!
2006. okt. 16. 13:46
sziasztok! Én a nagy famat 22 évesen szültem. A másodikat tavaly 35 évesen. Nagyon sokat vártunk rá,sőtlombik baba lett. Most 36 évesen megint terhes vagyok! /decemberben közben volt egy abortuszom is sajna!/ Ilyen az let! Hogy marad vagy nem marad a baba még nem tudjuk!!!!
36. monee1
2006. okt. 4. 15:17

Nekem az 1-ső lányom 21 évesen született, nem éreztem elhamarkodottnak, de a második lányomat 36évesen szültem.Váratlanul jött...mint 1 kis ajándék:D

Most érzem azt, h érett vagyok az anyaságra, persze ne értsétek félre nem bántam meg.

Most olyanok vagyunk mint a barátnők, és a pici egésszen fiatalon tart:)

2006. szept. 13. 11:56

Szerintem 30 éves korig érdemes legalább az elsőt megszülni.Utána, ha egészségileg minden oké lehet vállani még.Amúgy meg ha valaki akar babát az nem nagyon nézi a kort.Persze az ésszerűség határain belül.Azért már 50-60 év körül egy nőnek nem kéne gyereket szülni szerintem,de a világban volt már erre is példa.

A párom 39 éves volt mikor a kisfiunk megszületet, de senki nem mondta még azt rá, hogy nagypapa.Sőt!És azért nem is egyből arra kell gondolni, hogy lehet, hogy nem éri meg a gyerek 20 éves korát.Velem vagy bárkivel éppenúgy történhet bármi, ami miatt látom felnőni a gyerekeimet!

2006. szept. 13. 09:38
Szerintem sem érdemes elhamarkodni a dolgot. Van néhány barátnőm akik már anyukák. (a lányok 20-22 év körüliek) Nagyon kedves aranyos gyerekeik vannak. De biztos vagyok abban, hogy ez által nagyon sokminden kimarad nekik. Én is bizti 30 éves korom körül fogok szülni. Persze ilyenkor le vagyok hurrogva alaposan :)
2006. szept. 1. 14:33

Én is egyetértek!

Egyébként is!

Ha idősebb korban szül egy nő, a gyerek révén megfiatalodik.

Tesóm is így járt! Tegnap lett a lánya elsős, és az évnyitón nem nézett ki öregebbnek, mint a nála jóval fiatalabb anyukák!

Szerintem ez egyéni bevállalás kérdése.

32. 7130b15964 (válaszként erre: 31. - Tyukodi)
2006. szept. 1. 13:34

Ugyan már, mert te egy 40 évesről meg tudod mondani, hogy nem 37 és fél éves!


Mindenki akkor szüljön, amikor szeretne, megadatik neki és lehetősége adódik a babát megfelelő körülmények között nevelni. Ez utóbbi pedig mindenki egyéni igénye, értékrendje szerint változó.


Nyilván, ha valaki 40 éves korában szül, akkor lényegesen kisebb az esélye, hogy gyermeke 50. szülinapját is együtt ünnepeljék, de sajnos a huszonévesen szülővé váltaknak sincs garancia arra, hogy együtt örüljenek a gyerek diplomájának. A gének, a stressztűrés, az életvitel, a szerencse és még egyéb dolgok komplex együtthatása befolyásolja az ember életének hosszát. De ha mindig biztosra akarnánk menni, akkor tulajdonképpen semmibe sem kezdhetnénk bele soha. Akkor meg minek az egész?

2006. aug. 31. 17:43
szerintem 38 eves korig,utana ha setalni mesz a gyerekedel azt hiszik nagymamaja vagy
30. manka68 (válaszként erre: 20. - Mikormarta)
2006. aug. 21. 18:30
Szeretnék a helyedben lenni,38 vagyok,és még egy egész kicsi babát sem sikerült összehoznom!Gratulálok!
29. macsek (válaszként erre: 26. - Mikormarta)
2006. aug. 14. 14:34

Köszi mikormarta, örülök, hogy egyetértük, bár én inkább azon csodálkozom, ha valaki teljesen ellenez valamit, legyen az korán- vagy későnszülés.

Egyébként olyan jó, hogy előhoztad a keresztanyaságot. Nekem a szüleim legjobb barátai a keresztszüleim, állandóan együtt laktunk, együtt nyaraltunk, együtt karácsonyoztunk, minden. Apukám halála nem csak minket, hanem őket is nagyon megviselte, persze őket másként, mint mondjuk a szűk családot, de szerintem egy cseppet sem kevésbe. Ami viszont a lényeg, hogy azóta is mindenben segítenek, a keresztapámtól (is) megkérte a férjem a kezem, segítettek anyagilag lakás és autóvásárláskor, és anyukámon kívül ők is olyan biztonságot nyújtanak, hogy tudom, bajban biztosan nem lennék egyedül. Amikor elköltöztek, vitték magukkal Anyukámat, és élnek boldogan együtt egy ikerházban.

Biztos, hogy ebben is különlegesen szerencsésnek mondhatom magam...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook