Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


118. f8db0709b8 (válaszként erre: 115. - Demeeri)
2010. febr. 5. 06:19

Szoktam nézni ilyen témájú műsorokat és ott láttam.

Én nem mondtam,hogy mondj le róla,csak leirtam a véleményemet,vagy nem azért van a fórum?

117. f8db0709b8 (válaszként erre: 114. - Xti_)
2010. febr. 5. 06:18
Hidd el nem!!!!!!!
116. era06 (válaszként erre: 109. - Vinczeedit)
2010. febr. 4. 18:49

megbatta a lópaty, ha a szülő azért ciki a szallagavató bálon, mert nem 40 éves, 40 kiló és nincs agyon plasztikázva.

Az nem ciki, ha 30 éves és márt van unokája?

Az a ciki, hogy az embereknek ilyen a gondolkodásuk. A lényeg, hogy legyen miből felnevelni, és embersére, becsületre legyen tanítva. Senkinek nincs megírva, hogy meddig él. Az sincs megírva, hogy lehet-e egyáltalán majd unokája.

Rokonom is felnevelte a lányát, 38 évesen szült.

A csaj elvégezte az orvosit, unoka is van.

115. demeeri (válaszként erre: 113. - F8db0709b8)
2010. febr. 4. 18:30

Ezzel egyáltalán nem értek egyet.Melyik orvostól hallottad?

Sok anyát ismerek,akik 30 felett szültek,és még csak nem is voltak veszélyeztetett terhesek.

33 éves vagyok és eddig nem sikerült teherbe esnem.Pedig peteérés elősegítö gyógyszert is szedtem.Csak nem azt akarod mondani,hogy mondjak le a gyerekről?Csak,mert elmúltam 30?

???

114. xti_ (válaszként erre: 113. - F8db0709b8)
2010. febr. 4. 18:22
ha még nem lenne gyereked, hidd el, te is szülnél akárhány évesen, csak legyen.
2010. febr. 4. 18:06

Sziasztok!Én 23 voltam az elsőnél,29 a másodiknál.

én már 36 évesen sem szülnék,ha belegondolok 50 éves lennék mikor ballag általánosból.


Igazából mindenki akkor szül,amikor úgy érzi eljött az idő!Ezt mindenki maga tudja,én sok sikert kívánok azoknak,akik mostanában döntenek baba mellet!

Orvosok szerint egyébként 30 felett sem egészséges már:)

112. 91c956613e (válaszként erre: 109. - Vinczeedit)
2010. febr. 4. 18:04

Meggondolatlan a fogalmazásod,sok embert meg-

bántottál.Egy nagymama,akinek az egyetemista

unokája van.

111. xti_ (válaszként erre: 109. - Vinczeedit)
2010. febr. 4. 16:56
nem mindenki maga választja meg, hogy mikor szüljön. de úgy látom, hogy aki fiatalon szül, annak nincs fiatalkora, aki pedig későn, annak nincs öregkora, mert a gyereke fiatalon tartja, és egyébként sem engedheti meg magának, hogy leeresszen. vajon melyik a jobb? egyébként is, ki tudja manapság megmondani, ki fiatal, ki öreg? vannak tinédzserek, akik harmaincasnak néznek ki, és fordítva. a nagymamám 89 évet élt, üknagymama volt már, de ha történetesen 40 évesen szült volna, 49 éves gyermeke búcsúztatta volna. ez szerined ciki? szerintem meg te vagy fura.
110. fd0b11b342 (válaszként erre: 109. - Vinczeedit)
2010. febr. 4. 13:52

Kiragadok egy gondolatot, ami, megmondom őszintén, nekem nagyon nem tetszett. Vagy nem gondoltad át, vagy nincs benned semmi empátia. (Ami, pláne hogy tudod, mit jelent édesanyának lenni, igazán furcsa tőled.)

"akinek meg nincs találja meg a teljes életét." - már ne is haragudj, de ezt két gyerekkel baromi könnyű lehet mondani...

2010. febr. 4. 13:25

Én nagyon kegyetlen leszek, ezért előre is elnézést kérek. Nekem két gyerekem van, mert idejében meg mertem őket szülni. Ma már 40 éves vagyok és nyugodtan tudom építeni a szakmai életem, viszonylagos szabadságom is van már. Szánalmas és sajnálatos, hogy sokan 40 év felett akarnak szülni első gyermeket. Szeretném kérdezni, mit csináltak eddig? Vajon arra nem gondolnak, hogy 60 évesek lesznek, mikor el kell menni a gyerek szalagavató báljára? Nem lesz ciki, ha azt hiszik, a nagymamája?

Kedves 40 éven felüli gyermekre áhítozók, nekem jó, mert (talán!) látni fogom, ahogy az unokáim (is) felnőnek. Ti meg retteghettek, hogy legalább az érettségijét megérjétek.

Még egy. Az élet értelme valóban a gyermek, de ne ez legyen az egyetlen célkitűzés. Akinek már van, inkább várja az unokája születését, akinek meg nincs találja meg a teljes életét.

Elnézést, ha őszinte szavaimmal, esetleg, fájdalmat okoztam...

108. xti_
2009. szept. 2. 20:19
nekem akkor sikerült, amikor beletörődtem, hogy én már csak jó fej nagynéni lehetek. akkor viszont elsőre! megtudtam, hogy több ismerősöm is hasonlóképpen járt. úgy látszik, nagyon lényeges, hogy ne görcsöljünk.
2009. szept. 2. 20:02

Sziasztok

Üdvözlök mindenkit!

42 éves múltam szerintetek ilyen korban lehet még gyereket vállalni ?

2008. dec. 17. 19:12

Szia!

Ne add fel! Anővérem is 48 évesen szült! Pedig már an egy 9 éves unokéja is!!Mindenki hülyének nézte!Mi mindtuk nek,hogy ne hallgasson senkire!Ha akarja szülje meg!Meg is szülte és teljesen egészséges! aterhességével is minden rendben volt!És ami a lényeg...nagyon okos kisgyerek,a korához képest is!Azt mondják minnél időssebb a szülö annál értelmesebb lesz a bébi!Én szurkolok neked !!kitartás

2008. dec. 17. 14:27

Új belépő vagyok, üdvözlök mindenkit ! " Sorstársakat" szeretnék találni, olyanokat, akiket "öregnek" tartanak már a babavállaláshoz, de küzdenek még a lehetőségért!Én csodabogár vagyok, idén leszek 47 éves, millió sikertelen kísérlet ellenére is még reménykedem !

Hátha kölcsönösen tudunk egymásnak segíteni !

2008. aug. 31. 10:50

Ezt mindenkinek saját magának kel eldönteni, egy gyermek minden korban nagy felelősség. Viszont: az életben ez a legnagyobb boldogság, amit kaphatunk.

Tavaly én 44 évesen szültem simán, minden bonyodalom nélkül. Azóta is örülök, hogy így döntöttem. :-))

103. o.andi
2008. máj. 21. 13:20

amit ugy érzed van benned elég erő!!!

:-)

mert ugye a NŐ magának szül...szinte:-)

102. narina
2008. ápr. 2. 21:51
ma volt orvosnál és sajnos más egészségügyi problémája van:(:((nem terhes).
101. ájrin (válaszként erre: 100. - Narina)
2008. ápr. 2. 12:46
Nem hiszem....
100. narina
2008. ápr. 2. 09:34
Ha egy nőnek 1-1,5 éve nincs már peteérése és52 éves lehetséges,hogy mégis teherbe essen?
2008. márc. 26. 12:08

ki hogy érzi

mindenki maga tudja a képességeit

én 31 évesen szültem az elsőt de 40 évesen nem szülnék

már nem lenne türelem

de attól szüljön valaki akár 50 évesen is. ha egészségügyileg rendben és orvosilag is akkor miért ne?

98. sugi11
2008. márc. 26. 11:48
Az én anyukám 43 évesen szülte meg a kisöcsém.Minden probléma nélkül.Kicsit nsgy a korkülömbség, mert a nővérem 26, én pedig 22.Az öcsém mostmár 3 éves, és nagyon értelmes kisfiú,mert felnőttek között van!!!Valamint anyunak már sokkal nagyobb türelme van hozzá, megérett az igazi gyermeknevelésre!
97. loch ness (válaszként erre: 94. - Nanda)
2008. márc. 26. 08:38

Még fiatal vagy! Hajrá!


Nekem is van amúgy egy ismerősöm, egy kislány, akit 45 évesen szült az anyukája, minden gond nélkül. A két felnőtt gyerek már rég kiröppent, de nekik maradt most legalább ez a kicsi (nem is olyan kicsi már), okos, aranyos, egészséges gyerek.


A napokban hallottam olyat is, hogy valakinek 56 évesen született (igaz, a többedik) gyereke. Ezt alig akartam elhinni, ez azért nyilván nem mindennapos dolog. Azt hitték, valami tumor, ciszta, stb. aztán kiderült, hogy kisbaba. Az is egészségesen megszületett.


Úgyhogy a 34 év az még "gyerekkor" ehhez képest. Semmi ok aggodalomra! Kívánom, hogy minél előbb sikerüljön!

96. 71molly (válaszként erre: 78. - Kalmár Edit)
2008. márc. 25. 19:09
milyen igazad van...a penz az UR......
95. ájrin (válaszként erre: 94. - Nanda)
2008. márc. 22. 12:35

34 évesen nagyon fiatal vagy még, ezen nehogy görcsölj!!!!


Hamarosan egészséges, szép kisbabád lesz, meglátod!

94. Nanda
2008. márc. 22. 11:54

Sziasztok!

Én is most néztem be ide először.

34 éves leszek (párom kicsit fiatalabb)másfél éve hiába próbálkozunk.Sajnos nem rajtunk múlott hogy késöbbre csúszott a gyermekvállalásunk.

Az ismerőseim körében (főleg a fiatalabbak)már mindenki elkönyvelte,hogy lecsúsztunk róla,már én is kezdtem belenyugodni.

De sok erőt merítettem a hozzászólásokbólés hiszem hogy egyszer minket is megtalál a szerencse.

93. Jázminka (válaszként erre: 91. - VÁRLAKMÉG)
2008. márc. 5. 17:19

Szia!

Nyáron néztem a nagy genetikusunk egyik műsorát (Ceizel)és ott telefonált be egy 51 éves nő,akinek még nem volt gyermeke,nem is akart soha,de most rádöbbent,hogy gyereket akar,hát megkérdezte szabad-e mert eddig mindenki lebeszélte.Peteérése is volt még.

Azt mondta a prof,hogy egészen nyugodtan vállalhatja,és ne törődjön a közvéleménnyel,mert a mai orvostudomány -főleg ha jó helyre jár - időben ki tud szűrni sokmindent hogy egészséges magzatot hozzon a világra 90% még így is.Meg hogy a mai nők simán remélhetnek 80-85 éves életkort,tehát ha vigyáz magára fel is tudja nevelni,talán még unokázhat is!

Szóval szerintem hajrá! Ne add fel a reményt,és mindenképpen vigyázz magadra!

Nagyon szorítok értetek!!!!

-és tényleg ne hallgass rosszindulatú megjegyzésekre!

92. 2ab728965c (válaszként erre: 91. - VÁRLAKMÉG)
2008. márc. 5. 13:44
Nagyon egészséges, jó hozzáállásról tanúskodnak a soraid , gratulálok, kívánom hogy járjon Felétek a gólya minél hamarabb....:)
91. VÁRLAKMÉG (válaszként erre: 88. - 2ab728965c)
2008. márc. 5. 12:06

Köszi, hogy válaszoltál. Mindenkinek köszönöm. Nos,én 36 évesen szültem a kislányomat. 40 voltam,amikor a 3-ik hónap végén elvetéltem. Azóta nem nagyon csillapodik a másik baba iránti vágyam. Igaz, most nyáron leszek 45 éves (ez ijesztően hangzik:-(,), de állítólag nem is nézek ki annyinak, meg nem is érzem magam annyinak. Az orvosom mégis azt mondta, hogy már nem ajánlaná, de ha mégis jelentkezik egy baba, akkor mindent meg fog tenni, hogy sikeresek legyünk. Eddig azért hagytam elszaladni az éveket, mert lelkileg nagyon sok negatív dolog történt a családunkban, nem volt nyugodt időszak babavállaláshoz. Én úgy gondolom, "egészséges" gondolattal állok az álmomhoz. Ha most nyáron sikerülne, akkor azt mondhatnám: nagyon szerencsés nő vagyok. Többet már nem lenne szabad várnom. Persze vannak fortélyok, hogy jó kondiban tartsa magát az ember lánya, de ha mégis fogytán lenne az erő, akkor az gondot okozna. Ettől függetlenül, szerintem egy kisgyerek mindig értelmet és erőt ad az élethez.

Tehát, legyen úgy, ahogy a sors akarja, de azért szeretném, ha szeretné...

2008. márc. 5. 09:12

szeintem nem korfüggő

ki hogy érzi van aki 17 évesen van aki 42 évesen

én 31 évesen szültem de ha valaki később szül az sem baj

ha most érzed hogy jó lenne gyeek mindenhogy megértél rá akkor még 40 felett is lehet

egészen menopauzáig

2008. márc. 4. 21:01
Nincs korhatár, mikor úgy gondolod. Míg biológiailag lehet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook