Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. szept. 29. 22:12
Én 24 és 26 évesen szültem a gyerekeket. Férjem nagyon szerette volna hogy minél fiatalabban vállaljunk gyereket, a szülei már negyven felett voltak mikor ő született, és nagyon nem szerette hogy bárhova ment mindig neki voltak a legidősebb szülei. Azt mondta nem akarja hogy az ő gyerekei is így érezzenek. Neki ez fontos volt, és mivel semmi akadálya nem volt a gyerekvállalásnak, belevágtunk. A fiúk már 11 és 9 évesek :-) néha eljátszunk a gondolattal hogy esetleg egy harmadik gyerek jöhetne, de őszinte leszek, nekem ez így tök jó már. "Felnőttek" a gyerekek, nincs éjszakai felkelés, kis túlzással, de azt csinálok amit akarok, persze tudom kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond, és biztos én vagyok rohadt kényelmes, de nekem ez a felállás így pont tökéletes. Aki "idősebb" korban vállal gyereket, az előtt megemelem a kalapom!
687. Panna.33 (válaszként erre: 686. - Csinoska2012)
2016. szept. 29. 15:52
Erről az "x évet letagadhatok"-ról jut eszembe, hogy én 34 évesen szültem, az oviban vannak jócskán nálam fiatalabb anyukák. Az egyik kislány édesanyjáról is azt hittem, hogy legalább öt évvel fiatalabb, mint én, s most derült ki, hogy egy évvel idősebb.:))
2016. szept. 29. 15:14
Én voltam 22 évesen is anyuka és 41 évesen is.Az utóbbinál elég sok támadás ért ,hogy minek szülök ennyi idösen ,meg majd a nagyok felnevelik stb.Össze hasonlitva, sokkal több türelmem van a kislányomhoz most mint fiatal koromban volt,élvezem vele az anyaságot pedig egyedül nevelem.Az óviba minden anyuka fiatalabb nálam, de nem érzem magam idösnek köztük ,szerencsére nagyon jól tartom magam,tiz évet letagadhatok.Nem bántam meg,hogy ennyi idösen szültem...
2016. szept. 29. 12:59

Ez már rosszabb mint az Országház, olyan durván meg az adok-kapok.


Ez egy olyan kérdés, ami nagyon megosztja a társadalmat, mint pl. az abortusz. Szerintem velem együtt minden 40 körül, vagy afölött szült anyuka tudta, hogy lesznek olyanok, akikben ez ellenérzést vált ki. Azzal, hogy az életünket mi így alakítottuk, felvállaltuk ennek minden ódiumát, pozitív és negatív hozadékát. Nem hiszem, hogy nem gondoltak volna arra, hogy lesz olyan ember, nem is kevés, aki nem ért ezzel egyet. Szerintem ezzel nemhogy itt, de a magánéletben is többször találkoztak, vagy fognak/fogunk találkozni. Ez meg itt egy nyilvános fórum, ami kifejezetten erre íródott ki. Úgy gondolták, hogy itt egyetlen egy olyan ember sem lesz, aki esetlegesen kifejti az ellenvéleményét? Hát az lett volna a furcsa, ha a rengeteg hoxázó nő között egy olyan sem akad, aki azt mondaná, hogy „én nem szülnék 40 fölött, vagy akörül”. Pontosan azért, amit már fentebb leírtam, mert megosztja ez a kérdés a társadalmat. De azért nem kell rögtön felkapni a Kalasnyikovot és beleereszteni egy sorozatot. Vagy face to face is így teszik, ahol nem névtelenül egy anonim fórumon nyilvánulnak meg, hanem ott áll előttük az ember, aki esetleg ezt megmondja nekik? Az meg, hogy elmondja valaki a másiknak az ellentétes álláspontját, nemcsak ebben, de az élet bármely területén, nem jelent semmit, mert mindenki azt csinál a saját életével amit akar. Véleménye meg mindenkinek lehet mindenről. És elnézést, ha valakit ezzel megsértettem.

684. michelle.r (válaszként erre: 680. - Lapbarna)
2016. szept. 29. 12:19
Nyilván lehetetlen, és nem is kell. A döntéseinknek mindig van valami oka, amit egy kívülálló nem ismerhet.
683. michelle.r (válaszként erre: 679. - Ca6273a8a5)
2016. szept. 29. 12:14
Intelligens hozzáállás ;)
682. ca6273a8a5 (válaszként erre: 680. - Lapbarna)
2016. szept. 28. 16:08
pontosan, és ha ezt még egy fórumon is megosztja, akkor leugatják:((((
681. Cippora (válaszként erre: 678. - Panna.33)
2016. szept. 28. 16:06

Na kikerestem mégis,pontosan:


"Gyermekeinket nem megvédeni kell az élet nehézségeitől, hanem alkalmassá tenni őket azok leküzdésére. "


Gieter Györgyi

680. lapbarna (válaszként erre: 676. - Michelle.r)
2016. szept. 28. 16:06
Olyan nincs, hogy mindig, mindenkinek megfeleljünk. Mert mindig lesz olyan, aki nem helyesli döntéseinket.
679. ca6273a8a5 (válaszként erre: 676. - Michelle.r)
2016. szept. 28. 15:55

hát ez nagyon elgondolkodtató....

én 43 vagyok.

és már nem reménykedem.

de nem is ítélkezem senki felett!

678. Panna.33 (válaszként erre: 677. - Cippora)
2016. szept. 28. 15:52

"a gyereket nem megóvni kell az élet nehézségeitől,hanem megtanítani legyőzni azokat"


Nagyon igazad van!

677. Cippora (válaszként erre: 516. - 388b941089)
2016. szept. 28. 15:42

Akkor meg kell tanítani a gyereket arra,hogy ne vegye fel,mert nem is lenne normális,ha a gyerek összeomlana amiatt,hogy rosszul szólnak hozzá,ha mondjuk leöregezik a szüleit.Nekem apukámra mondták azt,hogy cigány,csak mert barna bőrű.Én meg vissza szóltam,hogy nem cigány,és ha amúgy az lenne akkor mi van??? ennyi volt,nem vettem fel,nem is bántottak vele többet.

Van egy nagyon jó mondás valahogy úgy hangzik,hogy a gyereket nem megóvni kell az élet nehézségeitől,hanem megtanítani legyőzni azokat.Vagy valami ilyesmi,most lusta vagyok konkrétan kikeresni.Nekem a válaszaid alapján nagyon úgy tűnik,hogy rengeteg komplexusod van,de tökéletes élete senkinek nincs,nem is lehet.Üdv: egy 24 évesen szülő anyuka

676. michelle.r (válaszként erre: 656. - Lapbarna)
2016. szept. 28. 15:42

Arról nem beszélve, hogy mit tegyen az a nő, aki mondjuk 40 körüli nő - sőt legyen éppen 44 - aki véletlenül esik teherbe?


Ha megtartja, szerencsétlenné teszi a gyerekét, nem bírja a strapát, kiteszi a gyereket a külvilág csúfolódásának, megvetésének.


Ha abortuszra megy, akkor egy szemét gyilkos.

675. 3d787b167a (válaszként erre: 670. - 388b941089)
2016. szept. 28. 15:15
Nem fog.
674. 5239d91094 (válaszként erre: 661. - Trapiti)
2016. szept. 28. 14:31

Én nem a jóanyaságról írtam. Egy gyerek akkor is szereti az anyját, ha az kövér vagy láncdohányos.

Persze egy 100 kilós nő is lehet fitt, ha teszem azt birkózónő.

Nem kell a szavaimat kielemezni és beleképzelni dolgokat, amiket nem állítottam.

2016. szept. 28. 12:48
már megvolt :P
672. lapbarna (válaszként erre: 657. - Jozsi.38)
2016. szept. 28. 12:35
Bocs, nem fárasztom magam azzal, hogy újra leírjam. Olvass vissza nyugodtan, miket írtak!:D
671. trapiti (válaszként erre: 667. - 3d787b167a)
2016. szept. 28. 12:33
Igen, persze... :(
670. 388b941089 (válaszként erre: 668. - 3d787b167a)
2016. szept. 28. 12:31

Igen, a jusson eszedbe ez a forum es az en csoro apam minosites meg a tobbiek piszkalasa akik elmondtak minden bantas nelkul a velemenyuket es a tapasztalataikat, kicsit más teszta.


Mellesleg a csoro apam tette lehetove azt h 18 evesen anyagilag fuggetlenne valhassak es gyermeket vállalhassak.


Na pááá, èn lèptem!;)

669. 3d787b167a (válaszként erre: 668. - 3d787b167a)
2016. szept. 28. 12:23
...térdét...
668. 3d787b167a (válaszként erre: 666. - 388b941089)
2016. szept. 28. 12:23

?????


Te itt károgtál, hogy jusson eszedbe ez a fórum.


Banyek tényleg olyan nehéz megérteni és elfogadni, hogy nem mindenki temeti el magát 40-55-65 évesen!???


Itt van Birgitem. 54 éves, extra fitt, csodálatos lélek, és szép.


Ne haragudj, de a gondolkodásod elég avitos.


Drága jó Manci Nénim 77 évesen csak azt sajnálta, hogy a törött térét csavarozták, és nem tudott úgy menni.



Hidd el, benned van a hiba.

667. 3d787b167a (válaszként erre: 665. - Trapiti)
2016. szept. 28. 12:19

Ő nem érezte ezt, neki annyi volt anya szeretete, figyelme.


Hidd el, ő ezt szokta meg.


Sajnos.:/

666. 388b941089 (válaszként erre: 656. - Lapbarna)
2016. szept. 28. 12:19

Te igy gondolod? Szerinted ezt mondtam, mondtuk? Elèg negativan látod a dolgokat, ha ez jött le abbol, amit eddig irtunk itt páran.


En nem minositettem senkit, senki gyerekvállalasi szándèkát, ellentètben itt pár emberrel, akik apamra tettek megjegyzeseket, ill azzal akartak kiugrasztani a bokorbol h fiatalon szultem. Nem mentem hoxahoz, pedig ugy gondolom h ez a sertegetes es a szemelyeskedes minden formajat maximalisan kimeriti.


Semmi mast nem tettem csak leirtam a tapasztalataimat, amik nem voltak pozitivak.


Kivanom h 60 evesen igy ugyanilyen fittek es egeszsegesek legyetek/legyunk mint most!

665. trapiti (válaszként erre: 664. - 3d787b167a)
2016. szept. 28. 12:16
Szegény :(
664. 3d787b167a (válaszként erre: 663. - Trapiti)
2016. szept. 28. 12:16

Kábé.


Amúgy a srác olyan kis jó lélek volt.:)

663. trapiti (válaszként erre: 662. - 3d787b167a)
2016. szept. 28. 12:11
Igen... és innentől szerintem pont nem szempont hogy anyu hány éves, mennyire szaladgál fitten a kutyával, vagy mennyire szép a bőre... mert nem ezért fogja a gyereke szeretni, vagy nem szeretni, jó vagy rossz anyának tartani, bízni benne stb.
662. 3d787b167a (válaszként erre: 661. - Trapiti)
2016. szept. 28. 12:03

Találkoztam olyan anyukával, aki azért nem bent be a kisfiát meglátogatni a kórházba minden nap, mert ahogy a kisfiú mondta, anyunak sok a dolga, le kell vinni a kutyát sétálni.....


A városban lakott a muter. :/


Szóval van ilyen is.

661. trapiti (válaszként erre: 660. - 5239d91094)
2016. szept. 28. 12:00

És abban tuti biztos vagy hogy aki sovány az jobb anyja a gyerekének mint aki kövér? Mert én nem... Én pl. nem vagyok sovány se, meg vékony se, de nem hiszem hogy a gyerekem lecserélne csak ezért :)

Sőt, azzal együtt hogy nagyon ellenzem a dohányzást, az én anyám pl. dohányzott az utóbbi 10 évet kivéve, mégis a legjobb anya akit kaphattam. Amúgy nem néz ki 70-nek, és még dolgozik is, de nem ezen múlt... Tökéletes ember, tökéletes szülő nincsen, csak valahogy manapság vannak "megbocsájthatatlan" paraméterek egyesek szemében... szerintem meg inkább legyen valaki túlsúlyos és szerető gondoskodó szülő mint csinos és elhanyagoló (és miellőtt valaki ráugrik, természetesen ezzel nem akarom azt mondani hogy aki sovány az elhanyagoló szülő).

660. 5239d91094 (válaszként erre: 657. - Jozsi.38)
2016. szept. 28. 11:53

Ha egy fitt 20 évet és egy fitt 40 évest nézünk, akkor fittségben minden bizonnyal az előbbi nyer. A problémát ott látom, hogy a fiatalok keveset törődnek az egészségükkel, rengeteg a dagadt, gyereke mellett cigiző.

Ha én egy ilyen vagy egy átlagos 25 évessel hasonlítom össze magam, akkor viszont a 37 évemmel én nyertem.

Felesleges ezen vitázni , a mostani nőkről nehéz megállapítani a pontos korukat. Van aki 40+ tök fiatalnak néz ki külsőleg- belsőleg, más pedig 20+ úgy néz ki, mint egy nem fitt negyvenes.

659. trapiti (válaszként erre: 657. - Jozsi.38)
2016. szept. 28. 11:52

Szerintem itt két olyan dologról indult el a vita aminek nem sok köze van egymáshoz. Az egyik hogy teljesen egyértelmű hogy ahogyan az ember idősödik, úgy általában veszít a lendületéből, erejéből, persze nem mindegy hogy ki honnét indul és nagy egyéni különbségek vannak a mértékben és a tempóban is, de az idő mindenki fölött eljár előbb-utóbb.

A másik, hogy mennyire függ az éltekortól és a fizikai teljesítőképességtől hogy valaki jó, vagy elég jó szülő lesz-e. Valószínűleg nagyon tág határok között nem függ egyébként, mert rengeteg más olyan készség van ami ezt meghatározza, ami nem erőnléti kérdés.

Az a gondolat hogy azért ne legyen valakinek gyereke mert bármilyen paramétere miatt majd a gyerekét bántani fogják, egyenesen röhejes és legnagyobb jóindulattal is meggondolatlan véleményalkotásra vall.

Szerintem legyen gyereke mindenkinek aki vágyik rá, és elég erőt érez magában hozzá, vagy van ötlete arra hogy a kevesebb erejét hogyan ossza be jól, és legyen a legjobb szándéka és tudása szerint elég jó anyukája a gyerekének ;) Az egyetlen egyébként aki az eredményt megítélheti az maga a gyerek lesz, és szerintem még aki úgy érzi hogy nem volt könnyű idő szülők gyerekének lenni, sem cserélné el a szüleit csak ezért másokra... már ugye ha amúgy szerették meg törtőtek vele...

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook