Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? fórum

Hány éves korig lehet gyermeket vállalni? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
268. 5239d91094 (válaszként erre: 258. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 11:46

Nekem már van gyerekem! Másodikat szeretnénk most . Néha szemrehányást teszek magamnak, hogy miért nem előbb, de egyszerűen nem vágytam eddig rá. A majdnem hatéves kisfiammal úgy éreztem teljes az életem, másrészt a munkámat sem szerettem volna otthagyni. Eddig!

Én teljesen megértem, ha valaki 40 fölött, egészségesen, jó kondícióban szülés mellett dönt , hisz sok jó példa áll előttem.

Egy évet adok magamnak, hogy teherbe essek, ha nem sikerül, szerintem lemondok a második gyerekről.

267. Kimberly'71 (válaszként erre: 265. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 11:19
Hagyd már Magykrisz! Hiába az én véleményemet szólta le, én az ilyennek fel sem veszem a kesztyűt, tudomásul veszem, hogy nincs kivel vitatkozni!
266. lapbarna (válaszként erre: 265. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 11:16
Azt láthatja mindenki. :D
2016. szept. 24. 11:13
Efelől teljesen nyugodt lehetsz! Nem én fröcsögök, meg személyeskedek!
264. lapbarna (válaszként erre: 263. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 11:09

Te se!

Én se!

:DDD

263. magykrisz (válaszként erre: 261. - Lapbarna)
2016. szept. 24. 10:57
:D :D :D Agyvérzést ne kapj! Nem venném a szívemre!
262. f8db0709b8 (válaszként erre: 256. - 5239d91094)
2016. szept. 24. 10:52
Kemény dolog ez...kitartást neked és mielőbbi pozitiv tesztet!
261. lapbarna (válaszként erre: 260. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 10:42

Sértő, minősíthetetlen a modorom???

Biztos, hogy ugyanazokat a betűket látod egymás után leírva, mint én?

Komolyan mondom (főleg ezek után), hogy ha a tárgyalóteremben is így érvelsz, akkor ott a vádnak kaszáltak. Egy kezdő ügyvéd megesz téged.

Na, ez volt a személyeskedés. Most lehet fröcsögni. A munkámhoz értek, de most gyedes anyuka vagyok, így 40 felé. Biztosan unatkozom. Vagy buta vagyok szimplán.

260. magykrisz (válaszként erre: 259. - Lapbarna)
2016. szept. 24. 10:35
Na erről beszélek, erről a sértegető, minősíthetetlen modorodról. Azért, mert te más véleményen vagy mint én a gyerekvállalást illetően mondjam én is, hogy a nem értesz a munkádhoz?!
259. lapbarna (válaszként erre: 257. - Magykrisz)
2016. szept. 24. 10:26

Úgy érzed, "hevesen, dühkitöréssel reagáltam"?

Szerintem nem.

Számomra lefitymáló, és korlátolt volt Kimberly és a te megnyilvánulásod is, de ez a magánvéleményem.

Én imertettem a saját álláspontomat, példákat mondtam, és ennyi. Majd minősítettem egy megnyilvánulást.

Enyhe fogalomzavart észlelek nálad. Szegény vád...

258. magykrisz (válaszként erre: 255. - 5239d91094)
2016. szept. 24. 09:57
Hát ez az, hogy a sokadikat szülték már 40 fölött, ami annak is köszönhető volt, hogy nem volt megfelelő fogamzásgátlás. Na de most az elsőt szülik 42-43, sőt akár 45 évesen is. Ne mondd már, hogy ez így normális. Te 37 évesen még szerintem sem késtél le a szülésről, és szívből kívánom neked, hogy 40 éves korod előtt összejöjjön.
257. magykrisz (válaszként erre: 253. - Lapbarna)
2016. szept. 24. 09:52
Én egyáltalán nem találom lefitymálónak a véleményét, korlátoltnak meg végképp nem. Igencsak értelmes, érett vélemény. Kimberly ugyanúgy józan ésszel áll hozzá ehhez a témához, mint én, meg még nagyon sokan, ti pedig akik gyereket akartok, szültök, 40 fölött is, érzelmileg közelítitek meg és emiatt hevesen, dühkitöréssel reagáltok a másik oldal véleményére, és még te mondod másra, hogy korlátolt . Pontosan te vagy az, aki sértegeted a más véleményem lévőket, pedig mi tényleg csak a saját álláspontunkat írjuk le, és nem sértegetünk senkit, veled ellentétben, Kimberly sem tette, és én sem.
256. 5239d91094 (válaszként erre: 254. - F8db0709b8)
2016. szept. 24. 09:50

Akkor te is '79- es vagy:)

Sajnos csak decemberre kaptam időpontot a nőgyógyásznál, szerintem azzal fogok kezdeni, hogy már mi is egy éve próbálkozunk. Megmondom őszintén, nem tudom milyen idegállapotban lennék, ha több, mint egy évig ne jönne össze .

Ezért is minden elismerésem azoknak, akik éveket várnak babára ill. elvetélnek. :(

255. 5239d91094 (válaszként erre: 253. - Lapbarna)
2016. szept. 24. 09:42
Teljesen igazad van! Az én nagymamám is szült 40 felett gyereket. Régen is szültek "későn", csak akkor nem az elsőt, hanem az ötödiket.
254. f8db0709b8 (válaszként erre: 242. - 5239d91094)
2016. szept. 24. 08:34

Én 37 múltam,fél petefészekkel sikerült a 3.baba..6nap múlva császároznak:)

13hónap próbálkozás eredménye.

253. lapbarna (válaszként erre: 249. - Kimberly'71)
2016. szept. 23. 22:27

A biológiai óra ketyegése azt hivatott jelenteni, hogy nehezebb (elvileg) a teherbeesés.

A genetikai betegségek kockázata az életkor előrehaladtával nő. Épp ezért javasoltak a szűrővizsgálatok. Mivel sok "fiatal" kismama nem vesz részt ilyen szűréseken, ezért sajnos gyakrabban fordulnak elő különböző (egyébként szűrhető) betegségek náluk, mint a 35 év feletti kismamáknál.

Ha valaki egészséges, fizikailag és szellemileg is aktív, stabil párkapcsolata van, vágyik gyermekre, és képes teherbeesni, majd kihordani és megszülni a babát, akkor szerintem nem fogja szerencsére visszatartani egy olyan lefitymáló, korlátolt vélemény sem, mint a tied.

A nagyanyám 45 évesen szülte legkisebb gyermekét. 10 gyermeket nevelt fel. Mind ép értelmű, egészséges gyermek volt. Az €n anyám az utolsó előtti, őt 42 évesen hozta a világra. Régen is szültek idősebben. Aki képes szülni.

2016. szept. 23. 22:02
Divat az eszetek tokja :)
251. magykrisz (válaszként erre: 249. - Kimberly'71)
2016. szept. 23. 21:11

Lehet, ha manapság szülnél azt mondanák az anyukák, hogy: "Úristen! 30 éves vagy és már szülsz??? Ráértél volna 10-15 év múlva!"


:D :D :D Bocsi! :) Csak vicc volt. Egyébként minden szavaddal egyetértek!

250. 388b941089 (válaszként erre: 249. - Kimberly'71)
2016. szept. 23. 20:52

Remélem 45 évesen én már nagymama leszek és mehetek a kamaszommal unokázni. :D

Amúgy igen, sajnos nagyon kitolódott a gyermekvállalás. (és itt most ne beszéljünk azokról, akiknek nem sikerül a baba)

2016. szept. 23. 20:43

Igen, én is úgy gondolom, hogy mindkét oldal elmondhatja az álláspontját, jó az,ha ütköztetjük a nézeteket.

Ahogy végigolvastam az eddigieket, egy hölgy úgy fogalmazott hogy "hülye divat" lett a 40 fölötti szülés. Hát mondjuk ez szerintem is kicsit nyers megfogalmazás, mert nem mondanék rá ilyen jelzőt, de az viszont tény, hogy az utóbbi években tényleg divat lett 40 fölött szülni. Én most 45 éves vagyok, és 30 voltam, mikor szültem az első és egyetlen gyermekemet, soha nem is akartam többet. És a kórteremben ahol az anyukákkal voltam (6 ágyas) egyetlen egy olyan anyuka volt, aki idősebb volt nálam, ő viszont már a 3. gyerekét szülte. Az első babát szülők mind 4-5-6 évvel voltak fiatalabbak nálam. Sőt olyan is volt aki 2 évvel fiatalabb létre már a 3.-at szülte. Persze a folyosón beszélgettünk más kórtermekben lévő anyukákkal is és akinek első babája volt, azok között magasan én voltam a legidősebb a magam 30 évével. Az átlagéletkor olyan 24-25 év volt, de volt 22 éves is. Megdöbbenve kérdezték tőlem, hogy "30 éves vagy és még csak az első babád?" És én nem is egy kis településen lakom, hanem egy nagyvárosban. Hát a mostani divatot nézve manapság ezzel a 30 évemmel igencsak ifjú első babás anyukának számítanék! :) Tehát valamilyen szinten igenis felkapott lett, hogy 40 év fölött szülnek a nők. Pedig a biológiai óránk ugyanúgy leketyeg mint 15-20 évvel ezelőtt, amikor nagy nagy ritkaságnak számított 40 pluszosan szülni. Nem véletlenül nem igazán támogatják a nőgyógyászok sem. Csak ezek a 40 fölötti hölgyek nem tudják, vagy nem akarják ezt megérteni.

248. magykrisz (válaszként erre: 238. - E8904d6748)
2016. szept. 23. 20:25
Én nem bírálok, de ha a másik oldal elmondhatja a véleményét, akkor elmondhatom én is. Van aki mellette, van aki ellene, és mindkét oldalnak vannak "támogatói"! Én sem gondolnám, hogy egy 40 pluszos nő már idegroncs, vagy lepukkant lenne. De azért azt megnézném minden 40 fölött szült nőnél, hogy ha majd ötvenegynehány évesen lesz egy kisiskolás, vagy ne adj Isten óvodás gyermeke, akkor is fitt, tettrekész, és vidám lesz-e majd. Lesz-e hozzá kedve, energiája, mentális és fizikai ereje. Én 31 éves vagyok és 2 éves a lányom, és munka mellett nem könnyű. Bele sem merek gondolni, mi lenne, ha már 45 vagy 50 év körüli lennék. Brrrrr!
247. Olbitális (válaszként erre: 240. - Lapbarna)
2016. szept. 23. 19:40
Azt nem tudom, kinek, hogy megy el az esze :) Barátom így fogalmazott, ezért használtam ezt a kifejezést.
246. Olbitális (válaszként erre: 241. - F8db0709b8)
2016. szept. 23. 19:37
Igen, ez így van, mindenki döntse el maga, hogy számára mi az ideális kor. (A közvetlen környezetemben én ezt láttam, nekem elrettentő példaként szolgálnak és ezért hoztam meg ezt a döntést.)
245. 5239d91094 (válaszként erre: 244. - Lapbarna)
2016. szept. 23. 19:33

Pedig pont ilyen történeteket ( is) szeretnék ott is olvasni!

Tudom, már 7 éve is azon aggódtam, hogy nehezen fogok teherbe esni, aztán a második próbálkozásra sikerült is. Alig hittem el.

Most, hogy megint nagyon érdekel a teherbeesés téma, mindenhol azt olvasom, hogy 35 felett milyen kicsi az esély, hogy sikerüljön fél- egy év alatt. Jó kilátások mondhatom ...

244. lapbarna (válaszként erre: 242. - 5239d91094)
2016. szept. 23. 19:08

Köszönöm!

Láttam a fórumod, de direkt nem írtam oda. Nem szeretem borzolni a kedélyeket. És szerintem senkinek sem esik jól, ha a saját baja mellett azt látja, bezzeg másnak...

2014. decemberében megbeszéltük, hogy oké. Akkor nem sikerült, januárban megjött.. Februárban fellángolt az asztmám, amire antibigyót és szteroidot szedtem. Így vártunk. Majd mikor mondtam, hogy mehet, meg is fogant. Azt hittem, nem sikerül azonnal, aggódtam a gyógyszerek miatt. De szerencsére gyönyörű, egészséges! Nagyon hasonlít a bátyjaira. :D

Kívánom, hogy minél hamarabb teherbe ess!!!

Kitartást! Minden rendben lesz!

243. 5239d91094 (válaszként erre: 242. - 5239d91094)
2016. szept. 23. 18:57
*estél teherbe a harmadik babával
242. 5239d91094 (válaszként erre: 237. - Lapbarna)
2016. szept. 23. 18:56

Gratulálok a gyerekekhez! Megkérdezhetem, hogy milyen gyorsan lettél a harmadik babával?

Én most 37 évesen szeretnék második babát. Kiírtam egy fórumot, ott mindenki 35 felett valami problémával küzd, ami akadályozza a teherbeesést. Vajon ez normális ebben a korban, vagy egyszerűen véletlen, hogy a fórumba csak ilyen nők írtak?

241. f8db0709b8 (válaszként erre: 239. - Olbitális)
2016. szept. 23. 18:47

Érthető véleményed,de szerintem mindezek ellenére nem szabad mindenkit egy kalap alá venni..

Nyilván vannak kivételek,de spec aki huszon évesen szült is képes életképtelen gyereket nevelni ez az érem másik oldala!

Mindenkinek egyéni joga eldönteni mikor szül..ahogy nem szülni is lehet.

240. lapbarna (válaszként erre: 239. - Olbitális)
2016. szept. 23. 18:29

De akkor ezek szerint nem csak azoknak "megy el az eszük" idősen, akik 35 fölött vállalnak gyereket?! Jól értem?

A családban van olyan csaj (ezt kell, hogy írjam), aki 40 évesen lett anyuka. Most már 65 éves, de rettenetesen jó fej, a gyerekével is, másokkal is. 30 éve házasok, a gyerek kirepült, de továbbra is kiváló a kapcsolatuk.

Én pl. mindhárom gyerekemért aggódom. Nem csak a kicsiért.

És sajnos olyat is ismerek, aki huszonévesen halt meg, mert a halál nem válogat.

239. Olbitális (válaszként erre: 235. - F8db0709b8)
2016. szept. 23. 18:20

Az egyik családtagomat 39 évesen szülte az édesanyja, két nagyobb fiú mellé, akik akkor már 18 és 16 évesek voltak. Egyrészt nem ismeri a testvéreit, azok elkerültek kollégiumba, majd elköltöztek, házasság, gyerek stb. Ez még hagyján. Ő 24 éves (keresztanyám 63, keresztapám 66) és unokatesóm életképtelen. Úgy tartják, mint egy babát. Boltba nem mer menni, egy csekket nem mer befizetni a postán, barátok, barátnők nincsenek, kisállat figurás tortát kap a mai napig szülinapra. Főiskolán a 3 éves alapszakot 6 éve végzi... Mivel családtagok, ezért tudom, hogy a másik két fiúval nem voltak ilyenek! Teljesen normálisan nevelték őket és egészséges felnőtt lett mindkettőből. Hiába beszél bárki kereszt szüleimmel, ahogy írtam babaként ,,tartják,,.

Másik: Egy barátom, késői gyerek és egyedüli, anyu 42 volt, apu meg 46. Folyamatosan hívogatják, zaklatják, lelki terrorban tartják, mióta elköltözött otthonról. 28 éves, ők meg már 70 és +. Miért költözött el, ne legyen barátnője, ne azzal foglalkozzon, járjon minden hétvégén haza, nekik itt fáj, ott fáj, nem tudnak már autót vezetni, sehová nem mennek, csak a telefont emelgetik és hisztiznek. Kérdeztem tőle, hogy mindig ilyen ,,gyámoltalanok,, voltak, és azt mesélte, hogy nem, életvidám, fitt emberek voltak, de így 60 felett elment az eszük, pedig semmi bajuk nincs.

Egy kolléganőm, 23 éves, tavaly szabadult a suliból, az édesanyja meg télen halt meg 57 évesen. Rákos lett és semmit nem tudtak ellene tenni. Sokat sír, meg mondja mindig, hogy azt sem élte meg az anyja, hogy neki egy biztos társa legyen, de azt sem, hogy unokái legyenek stb.

Mindegyik történethez lehet magyarázatot adni, de mégis közös mindben, hogy egy bizonyos kor fölött megváltoznak a dolgok. (Beteg, sajnos mindenki lehet életkortól függetlenül, ezt tudom.)

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook