Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Már 47 napja nem jött meg és terhes tuti nem vagyok! Mi lehet a gond? fórum

Már 47 napja nem jött meg és terhes tuti nem vagyok! Mi lehet a gond? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 20. 18:11

Sziasztok!

Azt tudnám javasolni (saját példa) hogy ne hagyd annyiban a dolgot! Ha bármikor előfordul még egyszer, keresd fel a nőgyógyászod! illetve nem is kell vele addig várni...

Fontos, hogy tisztában légy vele, mi zajlik odabenn! És minél később derülnek ki a dolgok, annál rosszabb! Nekem sokat kell járnom nőgyógyászhoz, és ne félj, egyáltalán nem kínos, vagy gáz :) Neki ez a munkája, neked meg az az érdeked, hogy egyszer egészséges csemetéid legyenek! Ez a legfontosabb, még ha eddig bele sem gondoltál.

Szóval mihamarabb keress egy szimpatikus (és lehetőleg tapasztalt) orvost, akiben megbízol, és kezdj rögtön rákszűréssel!

Az első furi lesz, de aztán már fel sem fogod venni... Ugye csajok? :D Csak bátorság!!!

16. SF
2008. júl. 15. 15:30
Nekem legutóbb egy nőgyógyászati kezelés után jött meg 41 napra. És nem görcsölt, ahogy szokott!! Leírhatatlan megkönnyebbülés volt mindkettő.
2008. júl. 12. 16:55
Háháá megjött, elköltöztünk, így hamarabb nem tudtam írni. Már le is csengett a dolog. Szerintem csak egy szimplán kimaradt, de, hogy mitől...és köszönöm a sok-sok tanácsot.:)
2008. jún. 30. 13:18
Köszi.:) Inkább attól félek, hogy mitcsinálna...:S
2008. jún. 26. 13:09

Szia!

Nekem volt, hogy sokkal több napot is késett. A doki javasolta a fogamzásgátlót azóta nincs ilyen gondom. Tavaly abbahagytam pár hónapra, késett is, akkor a doki csinált hüvely ultrahangot mert fennt állt a veszélye a terhességnek is, akkor kiderült, hogy extra mennyiségű petét termelek (az egyikben 9, a másikban 11volt, a normál 3-4 lenne) csak éppen nem akarnak leszállíngózni a petefészkekből. Kaptam gyógyszer pár nap után meg is jött és szedem tovább a fogamzásgátlót.

A nőgyógyitól meg ne félj, és járj el becsülettel minimum évente. Ez nem játék!!!!

12. csehe (válaszként erre: 9. - 98b468bba8)
2008. jún. 25. 14:13
Ha hormonális problémád van (nekem pl igen), érdemes egy endokrinológussal is kivizsgáltatni magad.
11. spinneli (válaszként erre: 9. - 98b468bba8)
2008. jún. 20. 00:58

inkább attól félj, ha nem derül ki időben hogy baj van, csak még nagyobb lesz később.

mindenképpen menj el.

2008. jún. 20. 00:57

rengeteg dolog miatt nem jöhet meg a menstruációd.

nekem például pajzsmirigy gond miatt, jön meg 2-3 havonta.

mindenképpen keress fel egy nőgyógyászt.

2008. jún. 19. 21:13
Köszönöm a válaszokat. A dokitól és a hormonoktól nagyon félek. Mivel még nem voltam. De igyekszem rávenni magam.:)
2008. jún. 19. 17:47
Én mikor kiutaztam külföldre 1 évre, az első 3 hónapban egyáltalán nem volt mensim, mondjuk amúgy is össze-vissza jött meg, amíg el nem kezdtem szedni a fogamzásgátlót. Nekem egyértelműen lelki oka volt, de szerintem mindenképpen menj el orvoshoz, én is elmentem volna, de kintihez nem szivesen mentem volna el, így csak email-en konzultáltam vele, és szerencsére nem is volt semmi baj. De tényleg menj el szerintem.
2008. jún. 19. 15:12
Főleg hormonális problémák állhatnak a háttérben, de lehet a hirtelen fogyástól is, de én is azt tanácsolom, hogy a biztonság kedvéért menj el nőgyógyászhoz.
2008. jún. 19. 15:07
Csinálnak egy ultrahangot és vérvételt és kiderül a turpisság
2008. jún. 19. 15:06
Szerintem is menj dokihoz,mi nem tudhatjuk az okat,es ez nem jatek. Csinalj egy tesztet es menj dokihoz. Ha fogyokurazol attol is keshet,de ez titok,a doki majd megoldja.
2008. jún. 19. 15:02

Egyet értek a két előttem szólóval.

Irány a doki,max. kapsz egy szurit,és minden rendben lesz.

2008. jún. 19. 14:54
Doki?:)
2008. jún. 19. 14:50
Szia!Sok minden lehet az oka.Lehet ciszta,de ne ijedj meg. lehet hormonális probléma,de az is előfordulhat hogy idegesség,kimerültség ill.egyéb lelki ok is szerepet játzszhat.Mindenesetre keress fel egy nőgyógyászt.
2008. jún. 19. 14:42
Segítsetek! Már 47 napja nem jött meg... És terhes tuti nem vagyok! Mi lehet a gond?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook